Team Results Management

Meet Info

Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.12Danny Angel11.30hStanfield
2.9Briley Cameron11.42hGoldendale
3.12Nathan Earl11.64hSherman
4.12Alex Rietmann11.70h PRIone
5.11Justin Larson11.91hDayville
6.11Ramon Leon12.18h SRIrrigon
7.11Lucas King12.24hTrout Lake
8.11Dan McDermid12.26hSherman
9.12Corbin Tegner12.34hIrrigon
10.11Fillippi Heringer12.44hSpray
11.12Jaccob Tolton12.46hMitchell
12.11Luke Emmel12.49hIone
13.12Steven McCluskey12.52hLyle/Wishram
14.9Chance Carpenter12.67h SRLyle/Wishram
15.11Lars Finnevolden12.74hLyle/Wishram
16.10Dustin Rule12.75hIrrigon
17.12Dustin Gibson12.89h SRDayville
18.9Daniel French13.05hGoldendale
19.9Trevor Thomas13.09hCondon/Wheeler
20.12Max Riles13.11hIrrigon
21.11Boris Nachbaur13.42hDayville
22.12Jon Davis13.46hMitchell
23.9Zach Irzyk13.51hCondon/Wheeler
24.12Derrick Anderson13.52hDufur
25.9John Stephens13.54hLyle/Wishram
26.9Cole Snyder13.60hIrrigon
26.12Wesley Dick13.60hStanfield
28.12Billy Williams14.38hLyle/Wishram
29.10Devyn Roberts15.25h SRSherman
30.9Kyle Fazendin16.31hIrrigon
31.9Kaid Peck22.09hIone
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.9Briley Cameron23.87hGoldendale
2.11Lucas King24.33hTrout Lake
3.12Nathan Earl24.70h SRSherman
4.11Dan McDermid25.09hSherman
5.11Steven Holland25.15hIone
6.12Corbin Tegner25.59hIrrigon
7.9Dusty Bennett25.84hGriswold
8.9Chance Carpenter26.05h SRLyle/Wishram
9.11Grayson Morelli26.06h SRSouth Wasco County
10.12Steven McCluskey26.17hLyle/Wishram
11.12Ryan Young26.31hIrrigon
12.11Fillippi Heringer26.79hSpray
13.11Alex Dillard26.99hDufur
14.9Trevor Thomas27.20hCondon/Wheeler
15.12Ed Ellson27.35hDayville
16.11Connie Tielkes27.36hSpray
17.11Daniel Taylor28.06hSherman
18.9Daniel French28.84hGoldendale
19.9Bailey Haguewood29.16hIone
20.11Derek Killam29.40hSouth Wasco County
12Danny AngelSCRStanfield
11Lane GrahamSCRSpray
12Alex RietmannSCRIone
12Wesley DickSCRStanfield
9Zach IrzykSCRCondon/Wheeler
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.11Lucas King55.66hTrout Lake
2.11Steven Holland58.18hIone
3.12Nathan Bischoff58.23hGoldendale
4.11Alex Dillard59.40hDufur
5.12Harvey Starr59.56hTrout Lake
6.11Grayson Morelli1:00.04hSouth Wasco County
7.9Kenner Milliren1:00.14h PRGoldendale
8.11Connie Tielkes1:02.87hSpray
9.11Murphy Palazo1:04.04hCondon/Wheeler
10.9Daniel French1:04.16hGoldendale
11.12Donaven Baker1:05.59h PRIrrigon
12.10Mackenzie Nelson1:07.34hCondon/Wheeler
13.11Nick Wolf1:10.52h SRLyle/Wishram
14.9Derek Clark1:11.67hGriswold
15.9Kyle Fazendin1:19.82hIrrigon
16.9Austin Olson1:23.44hDufur
10Efrain LopezSCRStanfield
12Danny AngelSCRStanfield
12Kory LepinskiSCRDufur
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.10Alex King2:17.39hTrout Lake
2.12Jacob Christopher2:19.96hWeston-McEwen
3.11Cole Thomas2:22.42hCondon/Wheeler
4.11Hector Hernandez2:23.33hStanfield
5.10Wes Surber2:37.98h SRWeston-McEwen
6.10Jose Romero2:39.31hIrrigon
7.10Saul Esquivel2:42.89hStanfield
8.12Francisco Martinez2:44.77hLyle/Wishram
9.10Will Bowdish2:45.01hGoldendale
9.9Zach Irzyk2:45.01hCondon/Wheeler
11.9Quinn McElheran2:45.24hSouth Wasco County
12.11Luke Clark2:46.29hLyle/Wishram
13.11Nick Wolf2:53.90hLyle/Wishram
14.10Kenny Montavon2:54.99hTrout Lake
15.10Devin Bischoff2:55.92hGoldendale
16.12Jackie Cheung3:00.80hSpray
10Osvaldo MaciasSCRIrrigon
 

1500 Meters  Varsity - Finals

1.11Alex Dillard4:29.09hDufur
2.10Alex King4:45.30hTrout Lake
3.12Jacob Christopher4:51.50hWeston-McEwen
4.11Joakim Bennick5:09.24hLyle/Wishram
5.11Pete Maley5:13.33h SRCondon/Wheeler
6.11Joel Duling5:17.69hSouth Wasco County
7.10Will Bowdish5:20.23hGoldendale
8.10Wes Surber5:22.03h SRWeston-McEwen
9.9Riley Greenfield5:22.83hCondon/Wheeler
10.10Osvaldo Macias5:26.73h SRIrrigon
11.9Bryan Bautista5:37.94h SRStanfield
12.11Luke Clark5:42.03hLyle/Wishram
13.10Manuel Rascado5:44.75hTrout Lake
14.11Nick Wolf5:50.38hLyle/Wishram
15.12Jackie Cheung6:11.28hSpray
16.9Jarred Cope7:42.01hGriswold
10Trent NicolNTMitchell
 

3000 Meters  Varsity - Finals

1.11Alex Dillard10:04.02hDufur
2.11Joakim Bennick11:12.77hLyle/Wishram
3.11Joel Duling11:15.60hSouth Wasco County
4.11Moritz Mantel11:54.79hMitchell
5.10Will Bowdish12:16.32hGoldendale
6.10Jose Romero12:43.54hIrrigon
7.12Cole Lysgaard13:43.07h PRLyle/Wishram
9Riley GreenfieldSCRCondon/Wheeler
11Pete MaleySCRCondon/Wheeler
11Hector HernandezSCRStanfield
9Bryan BautistaSCRStanfield
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.12Henry Matai16.20hLyle/Wishram
2.11Ramon Leon16.56hIrrigon
3.11Tony Prettyman17.64hSouth Wasco County
4.9John Stephens18.54hLyle/Wishram
5.11Ramiro Haro Rivera20.24hSpray
6.10Tyler Hunt20.92hCondon/Wheeler
7.11Cole Thomas22.39h SRCondon/Wheeler
8.10Tyler Holland22.59hWeston-McEwen
9.12Cole Lysgaard22.60hLyle/Wishram
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.11Tony Prettyman45.18hSouth Wasco County
2.11Brady Conway46.41hGoldendale
3.12Henry Matai47.49hLyle/Wishram
4.11Braydon Ross47.78hGoldendale
5.12Cole Lysgaard49.57hLyle/Wishram
6.12Nathan Bischoff52.44h PRGoldendale
7.11Ramiro Haro Rivera53.01hSpray
8.10Tallon Camargo54.11h PRCondon/Wheeler
9.9Brandon Thompson55.70hGriswold
10.10Mackenzie Nelson59.48hCondon/Wheeler
11.10Kenny Montavon1:01.35h PRTrout Lake
12William LaPierreSCRIrrigon
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Dan McDermid
Nick Coleman
Kyle Burnett
Nathan Earl
48.45hSherman
2.-Luke Emmel
Alex Rietmann
Tanner Rietmann
Steven Holland
49.56hIone
3.-Ramon Leon
Corbin Tegner
Dustin Rule
Ryan Young
49.68hIrrigon
4.-Steven McClusky
Lars Finnevolden
Chance Carpenter
John Stephens
50.90hLyle/Wishram
5.-Dustin Gibson
Josh Chapman
Toby Yazzie
Ed Ellson
50.96hDayville
6.-Murphy Palazo
Tyler Hunt
Cole Thomas
Tallon Camargo
51.64hCondon/Wheeler
-Matt Jaeger
Ramiro Haro Rivera
Connie Tielkes
Lane Graham
DQSpray
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Dan McDermid
Nick Coleman
Nathan Earl
Kyle Burnett
4:00.29hSherman
2.-Steven McClusky
Chance Carpenter
John Stephens
Francisco Martinez
4:08.49hLyle/Wishram
3.-Ramon Leon
Donaven Baker
Dustin Rule
Ryan Young
4:18.47hIrrigon
4.-Tallon Camargo
Tyler Hunt
Nick Shaffer
Murphy Palazo
4:21.33hCondon/Wheeler
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.11Braydon Ross43-00.50Goldendale
2.12Henry Matai43-00.00Lyle/Wishram
3.12Kory Lepinski38-02.00Dufur
4.12Derrick Anderson36-10.00Dufur
5.12Matt Jaeger36-04.00Spray
6.11James Baker34-07.00Weston-McEwen
7.12Jaccob Tolton34-00.00Mitchell
8.10Efrain Nunez33-08.00 PRStanfield
9.12Donaven Baker33-07.00Irrigon
9.9Austin Olson33-07.00Dufur
11.10Michael Guerrero32-09.00Weston-McEwen
11.12Levi Sharp32-09.00Condon/Wheeler
11.12Billy Williams32-09.00Lyle/Wishram
14.11Derek Killam32-08.00South Wasco County
15.9Derek Clark32-02.00Griswold
16.11Pete Maley31-11.00Condon/Wheeler
17.11Michael Folkner31-10.00Goldendale
18.9Clayton Gaines31-07.00Weston-McEwen
19.11Jeremy Coleman30-11.00 PRIone
20.11Tony Prettyman30-08.00South Wasco County
21.11Lance Belshe28-10.00Sherman
22.11Johnathon Marshall28-00.00Lyle/Wishram
23.11Jesse Whitley27-00.00Sherman
24.9Brandon Thompson26-10.00 SRGriswold
25.10Toby Lindquist25-06.00Mitchell
26.9Cole Snyder25-01.00Irrigon
27.9Kaleb Burlingame23-08.00Condon/Wheeler
28.10Jason Earl21-05.00Sherman
29.9Kaid Peck10-08.00Ione
9Diesel HendersonSCRTrout Lake
11Spencer HallenbeckSCRTrout Lake
10Kirk HaguewoodSCRIone
11Toby YazzieSCRDayville
12Max RilesSCRIrrigon
12William LaPierreSCRIrrigon
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.11Braydon Ross127-06Goldendale
2.12Matt Jaeger120-08Spray
3.12Kory Lepinski116-11Dufur
4.12Henry Matai102-10Lyle/Wishram
5.9Clayton Gaines94-02Weston-McEwen
6.11Derek Killam91-11South Wasco County
7.12Max Riles91-07Irrigon
8.10JD Yarnell87-06Trout Lake
9.11Lars Finnevolden87-01 PRLyle/Wishram
10.12Derrick Anderson84-07Dufur
11.11Johnathon Marshall83-02Lyle/Wishram
12.11Jeremy Coleman80-09Ione
13.9Austin Olson78-08Dufur
14.11Lance Belshe76-02Sherman
15.11James Baker75-02Weston-McEwen
15.12Jon Davis75-02Mitchell
17.10Efrain Nunez74-00Stanfield
18.11Spencer Hallenbeck72-07Trout Lake
19.10Michael Guerrero72-06Weston-McEwen
20.9Cole Snyder71-05Irrigon
21.11Kevin Born68-05Lyle/Wishram
22.9Kaleb Burlingame68-04Condon/Wheeler
23.11Jesse Whitley67-00Sherman
24.9Derek Clark65-07Griswold
25.10Jason Earl58-10Sherman
26.9Kaid Peck31-10Ione
27.9Darren Campana28-08Stanfield
12William LaPierreSCRIrrigon
 

Javelin - 800g  Varsity - Finals

1.11Braydon Ross139-09Goldendale
2.12Donaven Baker137-03 PRIrrigon
3.12Matt Jaeger135-09 PRSpray
4.11Grayson Morelli132-11South Wasco County
5.12Jaccob Tolton128-08Mitchell
6.11Johnathon Marshall126-06 PRLyle/Wishram
7.10Osvaldo Macias123-07Irrigon
8.12Tanner Rietmann122-05 PRIone
9.11Justin Larson121-07Dayville
10.11Chris Diaz118-03Stanfield
11.12Ryan Young116-06Irrigon
12.10Efrain Nunez114-02 PRStanfield
13.11Luke Emmel109-04Ione
14.10JD Yarnell107-05Trout Lake
15.11Michael Folkner106-06Goldendale
16.11Lars Finnevolden105-10Lyle/Wishram
17.9Austin Olson102-09Dufur
18.12Harvey Starr102-03Trout Lake
19.12Billy Williams101-05Lyle/Wishram
20.9Bailey Haguewood101-00Ione
21.12Levi Sharp99-05Condon/Wheeler
22.11Boris Nachbaur99-01Dayville
23.12Cole Lysgaard95-11 PRLyle/Wishram
24.12Derrick Anderson94-09 PRDufur
25.11Luke Clark92-10Lyle/Wishram
26.10Toby Lindquist91-01Mitchell
27.9Zach Irzyk85-09Condon/Wheeler
28.10Raymond Miller84-10Goldendale
29.11Jesse Whitley76-00Sherman
30.9Kaleb Burlingame72-05 PRCondon/Wheeler
31.9Jarred Cope61-09Griswold
32.11Kevin Born61-04Lyle/Wishram
33.10Jason Earl56-09Sherman
34.10Devyn Roberts56-04Sherman
11Fillippi HeringerSCRSpray
9Diesel HendersonSCRTrout Lake
12Joris UitdehaagSCRMitchell
11James BakerSCRWeston-McEwen
10Bailee WrightSCRDufur
10Kirk HaguewoodSCRIone
11Toby YazzieSCRDayville
11Derek KillamSCRSouth Wasco County
12Wesley DickSCRStanfield
 

High Jump  Varsity - Finals

1.10Nick Shaffer5-10.00Condon/Wheeler
2.11Steven Holland5-06.00Ione
3.11Brady Conway5-04.00Goldendale
4.9Brandon Thompson5-04.00 SRGriswold
5.9Kenner Milliren5-04.00Goldendale
6.12Jaccob Tolton5-04.00Mitchell
7.10Raymond Miller5-02.00 SRGoldendale
7.10Tyler Holland5-02.00Weston-McEwen
9.12Kory Lepinski5-00.00 SRDufur
12Tanner RietmannSCRIone
9Riley GreenfieldNHCondon/Wheeler
9Dusty BennettNHGriswold
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.11Lane Graham19-05.50Spray
2.12Danny Angel18-11.50 PRStanfield
3.12Nathan Bischoff18-04.00Goldendale
4.11Brady Conway18-01.00Goldendale
5.11Tony Prettyman17-08.00South Wasco County
6.9Dusty Bennett17-07.50Griswold
7.12Levi Sharp17-07.00 PRCondon/Wheeler
8.11Michael Folkner16-05.00Goldendale
9.11Josh Chapman16-02.50Dayville
10.12Francisco Martinez16-02.00 PRLyle/Wishram
11.11Justin Larson16-01.00Dayville
12.10Dustin Rule15-11.00Irrigon
13.12Corbin Tegner15-08.00Irrigon
14.10Saul Esquivel15-07.00Stanfield
15.9Bailey Haguewood14-10.00Ione
16.10Trent Nicol14-07.50Mitchell
17.12Ed Ellson14-07.00 SRDayville
17.12Jon Davis14-07.00Mitchell
19.10Tyler Holland14-06.50Weston-McEwen
20.11Daniel Taylor13-08.25 SRSherman
21.9Darren Campana10-03.50 PRStanfield
22.9Kaid Peck6-09.00Ione
9Nick ColemanSCRSherman
10Evan RietmannSCRIone
9Trevor ThomasSCRCondon/Wheeler
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.11Brady Conway39-06.50Goldendale
2.12Tanner Rietmann38-01.00Ione
3.12Nathan Bischoff37-05.25Goldendale
4.10Nick Shaffer36-11.00Condon/Wheeler
5.9Dusty Bennett36-03.00Griswold
6.12Jon Davis35-00.00Mitchell
7.12Francisco Martinez32-02.00Lyle/Wishram
8.9Nick Coleman32-00.50Sherman
9.10Tallon Camargo31-11.50Condon/Wheeler
10.10Tyler Holland27-08.50Weston-McEwen
11.10Saul Esquivel26-07.00Stanfield
11Michael FolknerSCRGoldendale