Team Results Management

Meet Info

Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.10Brent Cowan11.53h SRKnox County
2.11Aaron Wittler11.69hMendon (Unity)
3.10Austin Egley11.75h PRClark County
4.11Korbin Alderton11.81hHighland
4.10Tyler Steinkamp11.81h SRMark Twain
6.11Josh Berry11.86hMonroe City
7.11Kyle Vandermaiden11.94hMendon (Unity)
8.10Deangelo Haley12.00hCamp Point (Central)
9.10Bryce Boudreau12.06hClark County
10.9Anthony Kruse12.18hHighland
11.11Austin Hawker12.22hMonroe City
12.12Damon Hemmerling12.45h PRKnox County
13.9Gage Peters12.47hCamp Point (Central)
14.9Levi Whiston12.56hPalmyra
15.10Branson Lackey12.63hPalmyra
16.10Kacey Simmons12.78hMark Twain
17.9Hunter Cottrell13.08h PRCanton
--11Cody OlesDQMarion County
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.12Deavion Willform24.16hCamp Point (Central)
2.11Korbin Alderton24.24h SRHighland
3.10Brent Cowan24.31h SRKnox County
4.12Jeremy Logsdon24.41hClark County
5.12Jeremy Gardner24.44hMendon (Unity)
6.10Tyler Steinkamp24.45h SRMark Twain
7.11Josh Berry24.46hMonroe City
8.10Deangelo Haley24.78hCamp Point (Central)
9.12Kelson Richmond25.31hMendon (Unity)
10.11Austin Hawker25.54hMonroe City
11.9Anthony Kruse25.61hHighland
12.11Dalton McCarty25.86hClark County
13.10Branson Lackey26.53hPalmyra
14.12Damon Hemmerling26.78h PRKnox County
15.9Hunter Cottrell27.29h PRCanton
16.11Tanner Van Tress27.84hPalmyra
17.11Gabe Robertson27.93hMark Twain
18.9Colin Cain29.84hCanton
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.11Austin Hardy52.75h PRMark Twain
2.12Ryan Uhlmeyer52.91hCanton
3.9Laine Sly57.17hHighland
4.10Alex Howerton57.50h PRKnox County
5.9Jayvin Ray57.78hClark County
6.11Kody Karr58.05hMonroe City
7.10Luke Ross58.06h PRClark County
8.9Ben Althoff58.20hPalmyra
9.9Todd Terrill58.69h PRMonroe City
10.12Nathan Goodwin58.93h PRKnox County
11.9Jesse Porter59.19h PRHighland
12.12Justin Jackson1:03.47hCamp Point (Central)
13.12Kristopher Mast1:05.00h PRMendon (Unity)
14.12Jeremy Gardner1:13.27h PRMendon (Unity)
--11Alex WalterDQCamp Point (Central)
--12Shawn WalshDQCanton
--10Keith BondDQMark Twain
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.11J.J. Chatfield2:11.32h SRMarion County
2.11Sharri Edwards2:11.34h PRKnox County
3.11Austin Hardy2:12.52hMark Twain
4.12Rory Hibbert2:13.28h SRCamp Point (Central)
4.12Steven Berry2:13.28hMonroe City
6.12Darin Munzlinger2:14.90h PRCanton
7.9Kirk Monroe2:18.28h PRClark County
8.10Kason Spratt2:20.10hMarion County
--10Paden BradyDQMendon (Unity)
--12Jene ShadeDQPalmyra
--9Ethan ClarkDQMark Twain
--10Ryan JonesDQPalmyra
--12Adam BringerDQHighland
--9Zach PhillipsDQHighland
--11Hayden BrinkmanDQCamp Point (Central)
--10Tommy DeverDQClark County
--10Alex DeWittDQCanton
--12Nathan GoodwinDQKnox County
--9Thomas FieldingDQMendon (Unity)
--9Gus JonesDQMonroe City
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.11Leighton McCabe4:52.59h SRKnox County
2.10Andrew Daw4:53.03h SRClark County
3.12Shawn Walsh4:54.28h PRCanton
4.12Rory Hibbert4:56.22h PRCamp Point (Central)
5.9Bazil Keller5:11.46hPalmyra
6.11Caleb Mixer5:14.10h PRCamp Point (Central)
7.12Steven Berry5:14.14h SRMonroe City
8.10Clay Pollard5:18.00h PRMarion County
9.9Jake Murphy5:50.00hCanton
--9Will KlusmeyerDQMendon (Unity)
--11Cody AveryDQClark County
--9Reed PlunkettDQMarion County
--12Jene ShadeDQPalmyra
--9Clayton MajorsDQMark Twain
--11Garth GatsonDQMark Twain
--12Billy MelvinDQHighland
--10Alex HowertonDQKnox County
--9Matt JohnstonDQMonroe City
--9Josh WellmanDQHighland
 

3200 Meters  Varsity - Finals

1.10Andrew Daw10:53.33h SRClark County
2.11Leighton McCabe10:55.55h PRKnox County
3.11Kris Mayfield10:57.10h PRMonroe City
4.12Zane Higgins11:28.88hCamp Point (Central)
5.11Garth Gatson11:30.94hMark Twain
6.9Will Klusmeyer11:50.92hMendon (Unity)
7.9Reed Plunkett11:58.50h SRMarion County
8.11Zach Jones12:03.00h PRMonroe City
--11Jesse MillerDQKnox County
--12Billy MelvinDQHighland
--10Dylan ColumbiaDQClark County
--9Josh WellmanDQHighland
--12Brandon CookDQCamp Point (Central)
--11Garrett TramelDQCanton
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.12Brandon Baird15.59h PRKnox County
2.12Jonathan Howren16.33hClark County
3.11Dalton McCarty17.70hClark County
4.9Mark Jansen18.56hMendon (Unity)
5.10Blake Grice18.80hMonroe City
6.9Dwight Clay18.85h SRHighland
7.9Christian Davis19.00h PRHighland
--12Brady JamesDQKnox County
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.12Brandon Baird42.75h PRKnox County
2.12Isaiah Thomas43.41h PRMark Twain
3.11Dalton McCarty44.03hClark County
4.9Mark Jansen45.47h SRMendon (Unity)
5.12Jonathan Howren46.55hClark County
6.10Blake Grice47.02hMonroe City
7.10Chris Sparks47.22hHighland
8.9Christian Davis51.53hHighland
9.11Hayden Brinkman53.78hCamp Point (Central)
10.9D.J. Beasley56.84h PRCamp Point (Central)
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Kelson Richmond
Kyle Vandermaiden
Alex Blickhan
Aaron Wittler
46.65hMendon (Unity)
2.-Brandon Baird
Brent Cowan
Damon Hemmerling
Sharri Edwards
47.13hKnox County
3.-Jesse Porter
Derick Smith
Kruse Anthony
Corbin Alderton
47.66hHighland
4.-Bryce Boudreau
Seth Williams
Austin Egley
Jayvin Ray
47.72hClark County
5.-Isaiah Thomas
Gabe Robertson
Nick Nesbitt
Tyler Steinkamp
48.44hMark Twain
6.-Devin Knapp
Branson Lackey
Cameron Nutt
Evan Meyers
49.13hPalmyra
7.-Kenny Smithey
Todd Terrill
Kody Karr
Ryan Blankenship
50.25hMonroe City
8.-Alex Walter
Tyler Crenshaw
Levi Rigg
D.J. Beasley
51.00hCamp Point (Central)
---Levi Gaus
Drew Shuman
Ryan Uhlmeyer
Shawn Walsh
DQCanton
 

4x200 Relay  Varsity - Finals

1.-Aaron Wittler
Mark Jansen
Kyle Vandermaiden
Kelson Richmond
1:36.50hMendon (Unity)
2.-Bryce Boudreau
Seth Williams
Jeremy Logsdon
Dalton McCarty
1:38.47hClark County
3.-Jesse Porter
Derick Smith
Kruse Anthony
Corbin Alderton
1:40.52hHighland
4.-Kenny Smithey
Josh Berry
Blake Grice
Austin Hawker
1:41.06hMonroe City
5.-Isaiah Thomas
Gabe Robertson
Nick Nesbitt
Tyler Steinkamp
1:41.66hMark Twain
6.-Ben Althoff
Cameron Nutt
Devin Knapp
Branson Lackey
1:42.50hPalmyra
7.-Jaston Boone
Ryan Franke
Nathan Goodwin
Jesse Miller
1:46.77hKnox County
---Deavion Willform
Deangelo Haley
Octavian Haley
Tyler Crenshaw
DQCamp Point (Central)
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Levi Gaus
Darin Munzlinger
Shawn Walsh
Ryan Uhlmeyer
3:41.80hCanton
2.-Isaiah Thomas
Kacey Simmons
Evan Burch
Austin Hardy
3:43.72hMark Twain
3.-Sharri Edwards
Alex Howerton
Brent Cowan
Brandon Baird
3:44.86hKnox County
4.-Deavion Willform
Deangelo Haley
Levi Rigg
Tyler Crenshaw
3:48.29hCamp Point (Central)
5.-Austin Egley
Jayvin Ray
Jonathan Howren
Jeremy Logsdon
3:53.37hClark County
6.-Kody Karr
Brady Baker
Todd Terrill
Josh Berry
3:55.32hMonroe City
7.-Ben Althoff
Cameron Nutt
Devin Knapp
Bazil Keller
3:59.16hPalmyra
8.-Wesley Cramsey
Laine Sly
Jesse Porter
Derick Smith
4:00.00hHighland
9.9Scott Beck
Tanner Wand
Mark Jansen
Thomas Fielding
4:02.00hMendon (Unity)
 

4x800 Relay  Varsity - Finals

1.-Sharri Edwards
Leighton McCabe
Jesse Miller
Alex Howerton
8:59.62hKnox County
2.-Dustin Bock
Kason Spratt
Clay Pollard
J.J. Chatfield
8:59.64hMarion County
3.-Hayden Brinkman
Brandon Cook
Caleb Mixer
Levi Rigg
9:03.16hCamp Point (Central)
4.-Steven Berry
Kody Karr
Kris Mayfield
Gus Jones
9:04.72hMonroe City
5.-Evan Burch
Garth Gatson
Ethan Clark
Austin Hardy
9:33.19hMark Twain
6.-Cody Avery
Logan Prewitt
Andrew Daw
Tommy Dever
9:56.81hClark County
7.-Paden Brady
Thomas Fielding
Kristopher Mast
Brendan Mowen
10:29.58hMendon (Unity)
8.-Keegan Brown
Billy Melvin
Acie Sparrow
Chris Sparks
10:47.00hHighland
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.11Tanner Ramsey48-01.75Clark County
2.10Brandon Bourgeois41-06.50Clark County
3.12Collin Sizemore41-05.00Mark Twain
4.11Blayne White41-04.75Palmyra
5.12Ethan Humphreys39-01.50 PRHighland
6.9Alex Nunn38-04.50 SRHighland
7.10Dilan Parrish37-01.75Palmyra
8.11Trevor Frazier36-03.00 SRCamp Point (Central)
9.10Kacey Simmons35-07.75 PRMark Twain
10.9Scott Beck34-00.75Mendon (Unity)
11.10Dylan Griggs33-07.50Monroe City
12.10Brenden Williams33-05.00Monroe City
13.12Damon Hemmerling32-06.00 PRKnox County
14.9Lane Davis31-06.75 SRMendon (Unity)
15.9Brandon Obert30-03.50Camp Point (Central)
16.9Geordan Hausdorf27-09.00 PRCanton
17.10Matt Moore26-01.00 PRKnox County
18.12Matt Dochterman25-04.00 PRCanton
--11Cody OlesDQMarion County
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.12Jeremy Gardner114-02Mendon (Unity)
2.12Ethan Humphreys113-06.50Highland
3.11Brice Caldwell109-07.50Palmyra
4.11J.T. Gray108-01.50Highland
5.10Brandon Bourgeois105-05.50Clark County
6.9Dwyer Kelly101-06Camp Point (Central)
7.11Trevor Frazier98-08Camp Point (Central)
8.11Colton Bock97-03.50Monroe City
9.10Ahmed Elbermawy93-01.50Canton
10.10Kacey Simmons89-01.50Mark Twain
11.10Brenden Williams88-00Monroe City
12.9Phillip Mason84-08Clark County
13.9Wyatt Haukaas83-00 PRMark Twain
14.12Matt Dochterman80-02.50Canton
15.11Thomas Walsh80-00 SRMendon (Unity)
16.9Cooper Anderson78-11Palmyra
17.10Matt Moore63-09.50 PRKnox County
18.12Chris Edwards54-06 PRKnox County
--11Cody OlesDQMarion County
 

High Jump  Varsity - Finals

1.9Alex Blickhan5-10.00 SRMendon (Unity)
1.11Tyler Crenshaw5-10.00Camp Point (Central)
3.9Wesley Cramsey5-04.00Highland
3.10Tommy Dever5-04.00 SRClark County
3.12Steven Berry5-04.00Monroe City
6.9Octavian Haley5-02.00Camp Point (Central)
6.11Keegan Brown5-02.00Highland
6.9Jayvin Ray5-02.00 PRClark County
9.9Clayton Majors5-00.00Mark Twain
--10Micheal HaysDQMonroe City
--9Levi WhistonDQPalmyra
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.10Derick Smith19-03.00 PRHighland
2.11J.J. Chatfield18-06.00 SRMarion County
3.11Seth Williams18-05.00 SRClark County
4.10Shawn Jenkins18-03.00 PRMendon (Unity)
5.11Austin Hawker17-09.00Monroe City
6.10Clay Pollard17-08.00 PRMarion County
7.10Blake Grice17-06.00Monroe City
8.11Evan Burch16-10.00 SRMark Twain
8.10Devin Knapp16-10.00Palmyra
10.12Jeremy Logsdon16-08.00Clark County
11.9Gage Peters16-04.00Camp Point (Central)
12.10Nick Nesbitt16-03.00 PRMark Twain
13.10Chris Sparks15-11.00Highland
14.10Dilan Parrish15-02.00Palmyra
15.12Kelson Richmond13-05.00 PRMendon (Unity)
--12Drew ShumanDQCanton
--11Tyler CrenshawDQCamp Point (Central)
--10Levi GausDQCanton
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.11Alex Walter42-00.00Camp Point (Central)
2.11Brady Baker38-00.00 PRMonroe City
3.10Blake Grice37-06.50 PRMonroe City
4.9Alex Blickhan36-06.75Mendon (Unity)
5.10Levi Gaus35-10.00Canton
6.11Kyle Vandermaiden34-11.00 PRMendon (Unity)
7.9Wesley Cramsey34-08.00Highland
8.12Jonathan Howren34-02.00 PRClark County
9.9Laine Sly34-00.00 SRHighland
10.12Brandon Cook33-10.00Camp Point (Central)
11.11Evan Burch33-00.50 PRMark Twain
12.10Austin Egley32-09.00Clark County
13.9Clayton Majors32-00.00Mark Twain
--10Clay PollardDQMarion County
 

Meet Schedule