Team Results Management

Meet Info

Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.11Jacob Ortiz11.89aWahama
2.12Kyle Sheffield11.93aHuntington
3.12Josie Pullen11.98aPoca
3.10Marquez Griffin11.98aPoint Pleasant
5.10Zach Canterbury12.19aPoint Pleasant
5.11Daniel Humphreys12.19aRoane County
7.12Josh Anderson12.26aPoca
8.9Wyatt Wamsley12.26aPoint Pleasant
9.10Dalton Hedrick12.32aPoca
10.10Aaron Vannoy12.39a PRWarren Local
11.11Larry White12.44aBuffalo
12.9Kane Roush12.51aWahama
13.10Adrian Shields12.64aWarren Local
14.10Anthony Perry12.69a PRPoint Pleasant
15.12Jason Williams12.71a SRWarren Local
16.11Jacob Buzzard12.71aWahama
17.11Cole Turner12.74a SRMeigs
18.11Austin Nichols12.84aRoane County
19.-Nathan Daughety12.86a PRWarren Local
20.10Andrew Williamson13.01aPoint Pleasant
21.10Garrett Norris13.02aPoint Pleasant
22.12Randy Lawson13.03aRoane County
23.10Austin Sloan13.14aRoane County
24.10Dakota Jeffers13.21a SRPoint Pleasant
25.11Charlie Barrett13.21a SRMeigs
26.-Noy Roders IV13.66a PRWarren Local
27.-Cody Dobbs13.91a PRWarren Local
28.10Zachery Page13.96aHuntington
29.11Dewhyt Washington14.06aBuffalo
30.-Trent White14.09a PRWarren Local
31.-Matt Thompson14.19a PRWarren Local
32.9Kyle Conley14.71a PRWarren Local
33.9Oscar Lee15.28aHuntington
--10Paul WhiteNTHannan
--10Bradley ReichardNTRoane County
--9Jarid HooverNTBuffalo
---David ReedNTHuntington
--10Noah SearlsNTPoint Pleasant
--10Cody DevaultNTPoint Pleasant
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.10Zach Canterbury24.35aPoint Pleasant
2.12Josie Pullen24.37aPoca
3.12Preston Rairden24.68aPoint Pleasant
4.9Charles Walton24.89aPoint Pleasant
5.11Jacob Ortiz24.93aWahama
6.10Dalton Hedrick25.16aPoca
7.10Cody Devault25.27aPoint Pleasant
8.11Jarrett Smith25.30aBuffalo
9.9Kane Roush25.56aWahama
10.11Jeffrey Roush25.75a PRMeigs
11.11Jacob Buzzard26.10aWahama
12.-Malik Price26.55aHuntington
12.10Garrett Norris26.55aPoint Pleasant
14.11Samuel Greenlee26.65a PRWarren Local
15.10Andrew Williamson26.79aPoint Pleasant
16.12Randy Lawson27.29aRoane County
17.9Michael Hendricks27.51a PRWahama
18.10Elijah Onwuka27.70aRoane County
19.-J.D. Wright28.30a PRWarren Local
20.10Braxton Gritt28.45a PRBuffalo
21.9Levi Walker28.50aBuffalo
22.-Cody Dobbs28.90a PRWarren Local
23.-Matt Thompson29.17a PRWarren Local
24.-Trent White29.29a PRWarren Local
25.11Alex Ferrari29.32aBuffalo
26.9Lucas Wigal29.82a PRWarren Local
27.9Elijah Cottrill29.85a PRPoint Pleasant
28.10Paul White30.52aHannan
--11Cole TurnerNTMeigs
---David ReedNTHuntington
--9Oscar LeeNTHuntington
--10JR MarionNTHannan
---Brett CastoNTMeigs
--10JC NicholsNTRoane County
--10Dakota ReedyNTBuffalo
--11Dewhyt WashingtonNTBuffalo
--11Larry WhiteNTBuffalo
--10Jeffry StoverNTBuffalo
--12Jason WilliamsNTWarren Local
--12Morgan FloraNTPoint Pleasant
--9Nathan LoomisNTPoint Pleasant
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.12Gage Freeman53.68a PRWarren Local
2.12Josie Pullen55.24aPoca
3.10Marquez Griffin55.42a SRPoint Pleasant
4.10Dylan Rich 56.27a PRBuffalo
5.9Charles Walton56.70aPoint Pleasant
6.9Wyatt Wamsley56.82a PRPoint Pleasant
7.12Dominic Rich57.22aBuffalo
8.9Isaiah Robinson58.02aBuffalo
9.11Michael Bates58.14aRoane County
10.-Evan French58.89a PRWarren Local
11.11Alex Ferrari59.87aBuffalo
12.10Josh Crites1:00.19a SRPoca
13.9Michael Hendricks1:00.70a SRWahama
14.10Jeffry Stover1:01.13aBuffalo
15.10Austin Sloan1:01.48aRoane County
16.11Tannor Decker1:02.27a PRWahama
17.9Levi Walker1:02.91a SRBuffalo
18.10JR Marion1:03.36aHannan
19.-J.D. Wright1:03.70a PRWarren Local
20.9Josh Haddox1:03.79aWahama
21.9Conner Lamb1:03.88aBuffalo
22.10Matt Mayes1:05.20a PRHannan
23.11Lenkov Hristian1:05.55a PRPoint Pleasant
24.10Logan Burch1:05.86a PRPoint Pleasant
25.10Ian Burdette1:06.36aBuffalo
26.11Riken Nowlin1:06.43a PRPoint Pleasant
27.-Brett Casto1:07.43a PRMeigs
28.-Shawn Bare1:08.61a PRMeigs
29.10Paul White1:08.98a PRHannan
30.10Braxton Gritt1:09.00aBuffalo
31.9Alex Rayburn1:09.53aBuffalo
32.9Cody Brockert1:13.30a PRMeigs
33.9Davin Hall1:22.66aPoca
--11Daniel HumphreysNTRoane County
--10Ryan MeadowsNTHannan
--12Jason WilliamsNTWarren Local
--12Morgan FloraNTPoint Pleasant
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.12Bradley Ullman2:11.22aWarren Local
2.12Dominic Rich2:11.68aBuffalo
3.11John Kinnard2:14.24aPoint Pleasant
4.12Brandon Daughety2:15.10aWarren Local
5.9Isaiah Robinson2:16.47aBuffalo
6.-JR Sisson2:19.96a PRPoca
7.11Cody Hanning2:22.52a PRMeigs
8.12Jacob Turley2:22.95aHuntington
9.11Christian Pyles2:25.50a PRPoint Pleasant
10.11Steven Mahr2:27.52aMeigs
11.10JC Nichols2:27.92a SRRoane County
12.-Ben Aulick2:28.85aHuntington
13.11Tannor Decker2:29.40a PRWahama
14.9Ian Kapp2:30.05aWahama
15.-Trenton Bailes2:31.76a PRPoint Pleasant
16.10Josh Crites2:32.61a PRPoca
17.12Dustin Parsons2:33.34a SRPoca
18.10Chris Traux2:34.76a SRWarren Local
19.10Matt Mayes2:35.91aHannan
20.10Elijah McClanahan2:37.34aPoint Pleasant
21.10Ryan Bonecutler2:38.80aPoint Pleasant
22.9Conner Lamb2:40.21aBuffalo
23.9Josh Haddox2:40.93aWahama
24.10Logan Burch2:47.34aPoint Pleasant
25.11Riken Nowlin2:48.87aPoint Pleasant
26.9Winston Lloyd2:49.61a PRHannan
27.-Logan Ross2:51.43a PRWarren Local
28.9Andrew Gaughan2:58.07a PRWarren Local
29.-Shawn Bare3:06.36a PRMeigs
30.9Hunter Miller3:09.03aRoane County
31.9Eryk Grueser3:15.23a PRWahama
32.12Jeremiah Myers3:21.44a SRMeigs
33.9Davin Hall3:52.94aPoca
--10Tyler LeeNTRoane County
--10Dylan Rich NTBuffalo
--9Cody BrockertNTMeigs
--9Cody WhiteNTMeigs
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.11Wes Cochran4:41.71aWarren Local
2.10Dylan Rich 4:58.57aBuffalo
3.11Evan Childers4:58.61aBuffalo
4.12Dominic Rich5:02.53aBuffalo
5.11Marcus Harding5:10.15aWarren Local
6.11Cody Hanning5:10.88a PRMeigs
7.10Blake Weekley5:23.75a SRHuntington
8.10Jonathan Torman5:29.97aBuffalo
9.10Billy Howell5:31.17aWarren Local
10.10Ryan Bonecutler5:31.52aPoint Pleasant
11.10Michael Glenn5:36.14aPoint Pleasant
12.9Kyle McClanahan5:42.63aPoca
13.10Elijah McClanahan5:45.09aPoint Pleasant
14.10Chris Traux5:52.26a PRWarren Local
15.12Philip Kennedy5:56.13aPoca
16.12Thomas Alford6:16.39aPoca
17.9Andrew Gaughan6:35.04a PRWarren Local
18.9Winston Lloyd6:36.19aHannan
19.-Shawn Bare6:43.19a PRMeigs
20.9Cody Brockert6:50.28a PRMeigs
21.9Anthony Brown7:45.24a PRPoint Pleasant
--11Christian PylesNTPoint Pleasant
--9Ian KappNTWahama
--9Zachary SmithNTHuntington
 

3200 Meters  Varsity - Finals

1.11Wes Cochran9:52.37aWarren Local
2.12Bradley Ullman10:25.99a PRWarren Local
3.11Marcus Harding11:16.43aWarren Local
4.10Jonathan Torman11:22.78aBuffalo
5.10Billy Howell11:26.42a PRWarren Local
6.10Michael Glenn12:03.64aPoint Pleasant
7.10Chris Traux12:14.32a PRWarren Local
8.9Kyle McClanahan12:16.44aPoca
9.12Philip Kennedy12:42.42aPoca
10.9Jacob Bennett13:20.96a PRWahama
11.12Thomas Alford13:36.54aPoca
12.9Anthony Brown16:49.84aPoint Pleasant
13.12Jeremiah Myers17:18.65aMeigs
--11Evan ChildersNTBuffalo
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.11Michael Coe18.69aWarren Local
2.11Luke Hottle18.77aRoane County
3.9Gabe Garrison19.36aBuffalo
4.9Weston McAfee21.38aWarren Local
5.9Cody Sheppard21.59aBuffalo
6.10Josh Kurek21.68a SRWarren Local
7.12Jordan Brandon23.29aPoca
8.-Andrew Gibson23.79a PRPoca
9.-J.D. Wright24.10a PRWarren Local
--12Orrin ChasonNTPoint Pleasant
--11Rogan ParkNTPoint Pleasant
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.10Conor McKay44.68a SRHuntington
2.11Luke Hottle44.92aRoane County
3.10Greyson Cantley46.88a PRWarren Local
4.11Rogan Park47.10aPoint Pleasant
5.12Perry Henry47.44aWarren Local
6.11Zack Reedy47.87aBuffalo
7.10Eli Duff49.47aWarren Local
8.10Travis Davis50.72aPoca
9.9Levi Walker50.89aBuffalo
10.9Weston McAfee52.57a PRWarren Local
11.-Barr Westmoreland52.58a PRHuntington
12.10Elijah Onwuka52.89a PRRoane County
13.10Dakota Reedy55.03aBuffalo
14.12Orrin Chason55.75aPoint Pleasant
15.9Joey Stephens58.35aBuffalo
16.10Josh Kurek59.85a SRWarren Local
17.10Zach Fowler1:02.40aBuffalo
18.9Gabe Garrison1:03.44aBuffalo
--11Tanner SigmanNTPoca
--10JR MarionNTHannan
--10Josh CritesNTPoca
--11Riken NowlinNTPoint Pleasant
--10Caleb RiffleNTPoint Pleasant
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 47.90aPoint Pleasant
2.-Relay Team 47.98aPoca
3.-Relay Team 48.62aRoane County
4.-Relay Team 48.94aWarren Local
5.-Relay Team 50.43aMeigs
6.-Relay Team 50.70aBuffalo
---Relay Team 50.94aRoane County
7.-Relay Team 51.74aHuntington
---Relay Team 55.38aBuffalo
---Relay Team 55.83aWarren Local
---Relay Team 1:03.06aRoane County
 

4x200 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 1:38.55aPoint Pleasant
2.-Relay Team 1:42.57aWarren Local
3.-Relay Team 1:43.06aWahama
4.-Relay Team 1:43.87aBuffalo
5.-Relay Team 1:46.78aPoca
6.-Relay Team 1:47.52aRoane County
---Relay Team 1:56.22aWarren Local
---Relay Team 1:58.79aBuffalo
---Relay Team NTHuntington
---Relay Team DQRoane County
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 3:45.00aWarren Local
2.-Relay Team 3:49.73aPoca
3.-Relay Team 3:53.49aPoint Pleasant
---Relay Team 3:58.82aWarren Local
4.-Relay Team 4:04.14aBuffalo
5.-Relay Team 4:08.49aRoane County
6.-Relay Team 4:11.63aHuntington
7.-Relay Team 4:18.29aMeigs
---Relay Team NTBuffalo
---Relay Team NTWahama
 

4x800 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 8:40.10aWarren Local
2.-Relay Team 8:47.19aBuffalo
3.-Relay Team 9:35.71aPoint Pleasant
4.-Relay Team 9:50.39aPoca
5.-Relay Team 9:54.31aMeigs
---Relay Team 10:25.09aBuffalo
6.-Relay Team 10:30.72aWahama
 

4x110 Shuttle Hurdles - 30"  Varsity - Finals

1.-Relay Team 1:08.52aHuntington
2.-Relay Team 1:08.54aWarren Local
3.-Relay Team 1:09.43aPoint Pleasant
4.-Relay Team 1:11.21aBuffalo
5.-Relay Team 1:14.83aPoca
---Relay Team 1:20.82aBuffalo
---Relay Team NTRoane County
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.12Dustin Spencer42-10.00Point Pleasant
2.12Josh Lewis41-02.00Buffalo
3.11Trey Livingston40-05.00Point Pleasant
4.9Corey McClure39-01.00Poca
5.12Richard Morse38-06.00Warren Local
6.12Andre Williams38-00.00Huntington
7.11Toby Martin36-00.00 PRPoint Pleasant
8.9Jarid Hoover35-08.50 PRBuffalo
9.10Alex Sheets35-03.00Point Pleasant
10.11Charlie Barrett34-08.00 PRMeigs
11.11Jamin Branch34-03.50 PRWahama
12.9Nigale Cabell33-11.50Huntington
13.12Mike Ludle33-09.50Roane County
14.9Dakota Toth33-05.00Point Pleasant
15.10Quentin Buckley32-06.50Poca
16.12Tyler Rhodes32-05.50Roane County
17.11Keith Martin31-04.50Buffalo
18.11Stephen Barcus30-08.00Meigs
19.-Colt Kerr30-06.50 PRMeigs
20.10Jacob Hickman30-02.00Poca
20.10Ryan Meadows30-02.00Hannan
22.10TJ Metzger29-11.00 SRRoane County
23.12Thomas Balch29-08.50Huntington
24.-Tyler Welch28-11.00 PRWarren Local
25.11Evan Smith28-06.50Wahama
26.-Kris Collins28-06.00 SRWarren Local
27.-Austin Salters28-03.00 PRHuntington
28.-John Gleason28-02.50 PRHuntington
29.9Eryk Grueser27-07.50 PRWahama
30.12Ian Joseph27-06.50Warren Local
31.9Elijah Cottrill26-08.00Point Pleasant
32.9Nate Jordan26-06.00Roane County
33.12James Barnett26-03.00Buffalo
34.-Cheyenne Payne24-08.00 PRWarren Local
35.11Carl Mullins24-05.00Hannan
36.-Eric Smith24-04.00 PRMeigs
37.11Gandee Seth24-01.50Point Pleasant
38.10Doug Smith21-09.50Roane County
---Dakota RiceNDMeigs
--9Kyle FrazierNDBuffalo
--12Joseph MooreNDBuffalo
--11Zachary ThomasNDPoint Pleasant
--12Devan WalkerNDPoint Pleasant
--12Daniel CartNDBuffalo
--12Justin GatensNDBuffalo
--11Jeremy CundiffNDWahama
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.11Trey Livingston134-05 SRPoint Pleasant
2.11Derk Gibson133-10Huntington
3.12Dustin Spencer118-07 PRPoint Pleasant
4.12Andre Williams115-09Huntington
5.10Quentin Buckley113-05Poca
6.11Zachary Thomas101-11Point Pleasant
7.11Toby Martin101-03Point Pleasant
8.11Jeffrey Roush99-01Meigs
9.-Austin Salters98-03 PRHuntington
10.9Corey McClure92-10Poca
11.-Evan French90-11 PRWarren Local
12.-Kris Collins90-02 PRWarren Local
13.12Thomas Balch86-10Huntington
14.10Ryan Meadows86-03Hannan
15.9Kyle Frazier85-06Buffalo
16.12Ian Joseph84-10Warren Local
17.-Levi Pickens84-08Point Pleasant
18.12Tyler Rhodes83-06Roane County
19.9Dakota Toth78-10Point Pleasant
20.12Mike Ludle77-10Roane County
21.11Stephen Barcus76-11 PRMeigs
22.9Nigale Cabell76-10Huntington
23.11Evan Smith76-09 PRWahama
24.10Jacob Hickman74-01Poca
25.12James Barnett72-01Buffalo
26.11Jamin Branch71-04 PRWahama
27.-Eric Smith71-02 PRMeigs
28.11Terry Jewell70-03Wahama
29.10TJ Metzger70-00Roane County
30.11Carl Mullins63-02Hannan
31.11Keith Martin61-04Buffalo
32.-John Gleason60-09 PRHuntington
33.12Josh Lewis59-02Buffalo
34.-Colt Kerr59-01 PRMeigs
35.-Cheyenne Payne58-07 PRWarren Local
36.-Tyler Welch58-05 PRWarren Local
37.9Nate Jordan57-05Roane County
38.10Doug Smith53-09Roane County
39.9Eryk Grueser53-03Wahama
--11Jeremy CundiffFOULWahama
--12Justin GatensFOULBuffalo
--10Andrew VincentNDWarren Local
--12Richard MorseFOULWarren Local
--12Daniel CartNDBuffalo
---Dakota RiceNDMeigs
--12Joseph MooreFOULBuffalo
 

High Jump  Varsity - Finals

1.12Tyler Allen5-11.00Buffalo
2.10Mason Rutherford5-10.00Huntington
2.11Daniel Humphreys5-10.00Roane County
4.11Evan Childers5-02.00Buffalo
5.11Dustyn Lee5-00.00 PRMeigs
--11Jacob OrtizNHWahama
--11Terry JewellNHWahama
--9Jacob PierceNHMeigs
---Nathan DaughetyNHWarren Local
--12Brandon DaughetyNHWarren Local
--11Michael CoeNHWarren Local
--11Suil McClanahanNHPoca
---Andrew GibsonNHPoca
--12Jacob TempletonNHPoint Pleasant
--10Josh CritesNHPoca
--9Teran BarnitzNHPoint Pleasant
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.9Teran Barnitz17-09.00Point Pleasant
1.12Josh Anderson17-09.00Poca
3.9Charles Walton17-07.00 PRPoint Pleasant
4.10Garrett Norris17-05.50Point Pleasant
5.10Kyle Raines17-04.00 PRRoane County
6.11Jarrett Smith17-02.50Buffalo
7.11Daniel Humphreys17-02.00Roane County
7.10Zach Canterbury17-02.00 PRPoint Pleasant
9.10Eli Duff16-10.00Warren Local
10.9Kane Roush16-08.50Wahama
11.10Greyson Cantley16-08.00 PRWarren Local
11.10Zachery Page16-08.00 PRHuntington
13.10Andrew Williamson16-06.00 SRPoint Pleasant
14.12Orrin Chason16-05.00Point Pleasant
14.10Aaron Vannoy16-05.00 PRWarren Local
14.10Adrian Shields16-05.00 SRWarren Local
17.11Jacob Buzzard16-04.00Wahama
17.10Cody Devault16-04.00 PRPoint Pleasant
19.9Gabe Garrison16-01.00Buffalo
20.11Cole Turner16-00.00Meigs
21.10Austin Sloan15-02.00Roane County
22.10Josh Kurek13-10.00 PRWarren Local
23.11Terry Jewell13-08.00 SRWahama
24.9Kyle Conley10-07.00 PRWarren Local
--10Paul WhiteNDHannan
--11Suil McClanahanNDPoca
--11Tanner SigmanNDPoca
--11Zack ReedyNDBuffalo
 

Teams

Swipe to view all teams
Division II Ohio
A West Virginia
AA West Virginia
AAA West Virginia