Team Results Management

Meet Info

Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.11Charles Hython11.48aRobert C Byrd
2.10Christopher Gum11.87aLewis County
3.10Jermodd Garrett11.95a SRRobert C Byrd
4.12Luis Lopez12.20a SRBuckhannon-Upshur
5.11Jerry Harrison12.29aLincoln
5.10Jon Jerden12.29a PRLewis County
7.11Andrew Nuzum12.39aEast Fairmont
8.11Tyler Benton12.43aLincoln
9.10Caleb Butcher12.52aLewis County
10.11Chris May12.63a PRLiberty (Harrison)
11.12Chad Smith12.81a PRBuckhannon-Upshur
--10Wilson Harvey13.10aLewis County
12.11Johnathan Fitzwater13.27aBuckhannon-Upshur
13.9Joel McDonough13.47a SRBraxton County
14.11Tyler Goodwin13.64a PRLiberty (Harrison)
15.11Devyn Rose13.67a PRLiberty (Harrison)
--11Ty CollinsNTLincoln
--10Hee Jae WeonNTBraxton County
--10Mike AdkinsNTTucker County
--9Nathaniel GoldsteinNTTucker County
--9Austin ZirkNTTucker County
--11Andrew WillsNTEast Fairmont
--11Theron DavisNTBraxton County
--10Zachary GravesNTEast Fairmont
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.10Jermodd Garrett23.99aRobert C Byrd
2.12Forrest Walker24.51aTucker County
3.10Christopher Gum24.56aLewis County
4.11Jerry Harrison24.63a SRLincoln
5.11Tyler Benton24.95aLincoln
6.10Cameron Golden25.18aLewis County
7.10Austin Sayre25.31a PRBuckhannon-Upshur
8.11Jordan Coen25.35aBraxton County
9.12James Moody25.57aLewis County
10.11Chris May25.62aLiberty (Harrison)
11.10Drew Arnett25.90a SREast Fairmont
12.10Stetson West25.98a PRBuckhannon-Upshur
13.10Cody Wilson26.47aEast Fairmont
--10Wilson Harvey26.50a SRLewis County
14.11Andrew Wills27.09aEast Fairmont
14.10Isaac Murrell27.09a PRBuckhannon-Upshur
16.11Devyn Rose27.72a PRLiberty (Harrison)
17.9Jordan Thomas27.76a SRBuckhannon-Upshur
18.11Tyler Goodwin28.01a PRLiberty (Harrison)
19.9Corey Kelley28.03a PRTucker County
20.10Kevin Hill28.11a PRBraxton County
21.12Ben Male30.04a PRLincoln
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.11Jordan Coen55.32a PRBraxton County
2.12Forrest Walker55.75aTucker County
3.12Anthony Montgomery56.34aLewis County
4.10Chad Ball57.87aBuckhannon-Upshur
5.10Austin Sayre58.53aBuckhannon-Upshur
6.10Cody Wilson59.27a SREast Fairmont
7.9Brett Metheny1:00.90a PREast Fairmont
8.10Mycal Owens1:01.99a PRRobert C Byrd
9.9Brandon Butcher1:02.25aLewis County
10.9Austin Zirk1:03.14aTucker County
11.11Devyn Rose1:05.48a PRLiberty (Harrison)
12.9Keenan Conrad1:05.64aLewis County
13.12Jonathan Brager1:07.32a PRRobert C Byrd
14.10Ricky Hammon1:07.43a PRBraxton County
15.10Chris Hays1:07.45a PRLiberty (Harrison)
16.12Logan Morlan1:11.23a PRBraxton County
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.12River Huffman2:06.88aBuckhannon-Upshur
2.12Russell Nuckles2:11.48aBraxton County
3.11William Anderson2:19.54a PRLincoln
4.11Jacob Cutright2:20.49a SRBuckhannon-Upshur
5.11Todd Rundle2:20.53a SREast Fairmont
6.12Cullen Kelley2:20.77aTucker County
7.9Bryce Cook2:21.54a PRRobert C Byrd
8.11Cody Smith2:21.56a SRLewis County
9.10Matthew Bellamy2:28.07a SRBuckhannon-Upshur
10.11Chris Bonner2:28.98aTucker County
11.11Jason Meaaanotte2:29.34a PREast Fairmont
12.10Tyler Kline2:45.45a SREast Fairmont
13.10Floyd Friend2:45.85aLewis County
14.9Jerry Cox2:48.08aLincoln
15.12Logan Morlan2:51.52a PRBraxton County
16.10Robert Horn3:06.15aLewis County
--12Austin Clark3:13.36a PRLewis County
--11Ryan Jackson3:34.23aLewis County
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.12Russell Nuckles4:48.05aBraxton County
2.12Adam Brumley4:48.25a PRBuckhannon-Upshur
3.12Keefe Kiser4:49.06a PRLewis County
4.9Bryce Cook4:52.84a PRRobert C Byrd
5.10Drew Arnett4:56.76a PREast Fairmont
6.11William Anderson4:58.90a PRLincoln
7.11Chris Bonner5:09.55aTucker County
8.9Connor Fitz5:12.39aEast Fairmont
9.10Matthew Bellamy5:16.70a PRBuckhannon-Upshur
10.11Zachary Wright5:20.43a PREast Fairmont
11.9Kyle Stutler5:28.92a SRLincoln
12.9Chris Freeman5:30.39aTucker County
13.11Joseph Helmick5:57.15aLewis County
14.12Logan Morlan6:06.15aBraxton County
15.10Hee Jae Weon6:13.80a PRBraxton County
16.-Dillon Yeager6:18.02a PRLewis County
17.9Jerry Cox6:24.18aLincoln
18.12Logan Lemon6:36.57aTucker County
 

3200 Meters  Varsity - Finals

1.12Keefe Kiser10:37.43aLewis County
2.12Jared Rock10:42.48aBuckhannon-Upshur
3.11Cody Smith11:50.62aLewis County
4.9Connor Fitz11:55.60aEast Fairmont
5.11Jason Meaaanotte12:24.25a PREast Fairmont
6.9Kyle Stutler12:42.24aLincoln
7.11Jacob McDonald13:20.04a PRLewis County
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.12Luke Brockleman17.39aBuckhannon-Upshur
2.9Ty Seibel18.10a SRLincoln
3.12Logan Snyder18.36aTucker County
4.10Chris Hays18.51aLiberty (Harrison)
5.10Braden Montgomery18.94aLewis County
6.9Dillon O'Dell19.06aLincoln
7.10Seth Shaver19.16aBuckhannon-Upshur
8.10Trevor Kidwell19.74aTucker County
9.11Ty Collins20.25aLincoln
10.11Reuben Heath20.73aTucker County
11.9Alexander Cayton22.36aLewis County
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.12Anthony Abston42.22aRobert C Byrd
2.12Anthony Werner43.72aLewis County
3.10David Boyles45.70aBuckhannon-Upshur
4.10Tyler Snyder46.96aTucker County
5.12Luke Brockleman47.03a SRBuckhannon-Upshur
6.9Dillon O'Dell47.05aLincoln
7.12Connor Swisher47.40aLewis County
8.10James Acord48.93a SRBraxton County
9.10Chris Hays49.17aLiberty (Harrison)
10.11Gary Nedrow49.41aTucker County
11.10Braden Montgomery49.46a PRLewis County
12.10Stetson West49.60aBuckhannon-Upshur
13.9Tyler Freeman49.74aLincoln
14.10Trevor Kidwell51.11aTucker County
15.10John Bowman55.56aEast Fairmont
--9Alexander Cayton56.96aLewis County
--10Daniel Pascasio57.37a SRLewis County
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Christopher Gum
James Moody
Dustin Martin
Caleb Butcher
46.56aLewis County
2.-Tyler Benton
Jerry Harrison
Jeremy Parsons
Ty Seibel
46.95aLincoln
3.-Jon Fitzwater
Kade Johnston
Luis Lopez
Dylan Newcome
47.14aBuckhannon-Upshur
4.-Andrew Nuzum
Christian Nester
Cody Palmer
Brett Metheny
49.08aEast Fairmont
5.-Zach Armstrong
Cory DiBartolomeo
Mitchell Mason
Josh Sharp
51.00aTucker County
6.-Tyler Goodwin
Chris Hays
Chris May
Devyn Rose
52.38aLiberty (Harrison)
7.-Joel McDonough
Kevin Hill
Seth Jackson
Nathan Cook
54.36aBraxton County
 

4x200 Relay  Varsity - Finals

1.-Tyler Benton
Jerry Harrison
Jeremy Parsons
Ty Seibel
1:37.11aLincoln
2.-Jon Jerden
Christopher Gum
Cameron Golden
Anthony Werner
1:37.25aLewis County
3.-Jon Fitzwater
Luis Lopez
Dylan Newcome
Dakota Tenney
1:38.04aBuckhannon-Upshur
4.-Andrew Nuzum
Christian Nester
Cody Palmer
Brett Metheny
1:42.11aEast Fairmont
5.-Zach Armstrong
Cory DiBartolomeo
Mitchell Mason
Gary Nedrow
1:43.69aTucker County
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Adam Brumley
River Huffman
Dakota Tenney
Dowry Synder
3:45.21aBuckhannon-Upshur
2.-Brett Metheny
Cody Palmer
Todd Rundle
Drew Arnett
3:56.51aEast Fairmont
3.-Cameron Golden
Anthony Montgomery
James Moody
Connor Swisher
3:58.90aLewis County
4.-Cullen Kelley
Mitchell Mason
Forrest Walker
Cory DiBartolomeo
3:58.91aTucker County
5.-Russell Nuckles
Jordan Coen
James Acord
Ricky Hammon
3:59.68aBraxton County
 

4x800 Relay  Varsity - Finals

1.-Jacob Cutright
Adam Brumley
River Huffman
Jared Rock
8:57.04aBuckhannon-Upshur
2.-Chris Bonner
Cullen Kelley
Chris Freeman
Forrest Walker
9:26.90aTucker County
3.-Connor Fitz
Drew Arnett
Todd Rundle
Zachary Wright
9:26.96aEast Fairmont
4.-Joshua White
Cody Smith
Floyd Friend
Travis Cochran
9:27.37aLewis County
5.-Austin Clark
Robert Horn
Joseph Helmick
Ryan Jackson
10:11.44aLewis County
6.-Kevin Hill
Joe Green
Nevin Rollyson
Bobby Lane
11:55.98aBraxton County
 

4x55 Shuttle Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.-Jon Jerden
Dustin Martin
Braden Montgomery
Anthony Werner
1:04.24aLewis County
2.-David Boyles
Kade Johnston
Luke Brockleman
Dakota Tenney
1:04.61aBuckhannon-Upshur
3.-Anthony Abston
Bryce Cook
Charles Hython
Michael McGahan
1:07.85aRobert C Byrd
4.-Trevor Kidwell
Tyler Snyder
Logan Snyder
Gary Nedrow
1:08.34aTucker County
5.-Hee Jae Weon
James Acord
Ricky Hammon
Seth Jackson
1:16.04aBraxton County
6.-John Bowman
Trevor Edge
Christian Nester
Cody Wilson
1:17.84aEast Fairmont
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.12Jason Rock46-04.75Buckhannon-Upshur
2.12Chad Smith43-04.75Buckhannon-Upshur
3.12Steven Bates41-09.50Lincoln
4.12Hunter McWhorter41-06.00Lewis County
5.11Theron Davis37-05.75Braxton County
6.10Joseph Butcher36-09.50Lewis County
7.10Jarrell Tonkin36-06.00Buckhannon-Upshur
8.9Amoni Brown36-01.00 PRRobert C Byrd
9.12Bobby Lane35-04.00 SRBraxton County
10.12Joseph Perry35-02.75Lewis County
11.12Tenney Geldbaugh34-06.50 PREast Fairmont
12.11Ethan Long34-02.25Tucker County
13.11Bo Snider33-11.75 PRLincoln
14.12Dusty McCauley33-09.00 PRTucker County
15.9Zach Everly33-07.50 SRTucker County
--10Hunter Sherwoodr31-06.75 SRLewis County
16.12Broden Ramsey29-06.75 PREast Fairmont
17.11Trevor Edge29-04.75East Fairmont
18.10Jerry Luzader24-09.00 PRRobert C Byrd
19.9Nevin Rollyson22-02.75Braxton County
20.9Joe Green20-06.00Braxton County
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.12Hunter McWhorter120-09Lewis County
2.12Jason Rock119-01 SRBuckhannon-Upshur
3.12Steven Bates113-08Lincoln
4.12Joseph Perry111-08Lewis County
5.10Isaac Johnson106-01.50Buckhannon-Upshur
6.12Marcus Miller101-08Buckhannon-Upshur
7.9Amoni Brown100-08.50Robert C Byrd
8.12Tenney Geldbaugh100-07East Fairmont
9.11Theron Davis94-07.50Braxton County
10.12Bobby Lane91-11Braxton County
11.9Zach Everly88-05Tucker County
--11Brycen Williams85-09 SRLewis County
12.10Nathan Cook84-09 PRBraxton County
13.10Hunter Sherwoodr84-00Lewis County
14.12Broden Ramsey83-02 PREast Fairmont
--10Joseph Butcher80-00 SRLewis County
15.12Dusty McCauley74-07Tucker County
16.9Cory Hanlin73-06 SRTucker County
17.12Joseph Wyer72-00East Fairmont
--10Cameron Golden70-05 PRLewis County
18.10Jerry Luzader65-04 PRRobert C Byrd
19.9Nevin Rollyson63-07Braxton County
20.9Joe Green56-06Braxton County
 

High Jump  Varsity - Finals

1.11Charles Hython6-00.00 PRRobert C Byrd
2.12Connor Swisher5-06.00Lewis County
2.12Jeremy Parsons5-06.00 SRLincoln
4.9Ty Seibel5-06.00 PRLincoln
5.10Tyler Snyder5-06.00 PRTucker County
6.9Dustin Martin5-04.00Lewis County
7.10Cory DiBartolomeo5-04.00 PRTucker County
7.10Jacob Davisson5-04.00 PRLewis County
7.12Logan Snyder5-04.00Tucker County
7.12Anthony Werner5-04.00Lewis County
11.11Jordan Coen5-02.00Braxton County
11.9Tyler Freeman5-02.00 PRLincoln
13.9Bryce Cook5-00.00 PRRobert C Byrd
13.11Kade Johnston5-00.00Buckhannon-Upshur
--10Stetson WestNHBuckhannon-Upshur
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.10Mycal Owens10-06.00 SRRobert C Byrd
2.10James Acord10-00.00 SRBraxton County
3.10Jacob Davisson10-00.00 SRLewis County
4.11John Skidmore9-06.00 SRRobert C Byrd
4.11Jacob Cutright9-06.00Buckhannon-Upshur
6.12River Huffman9-00.00Buckhannon-Upshur
7.11Elbert Rohrbough8-06.00Lewis County
8.9Joel McDonough8-00.00Braxton County
--10Nathan CookNHBraxton County
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.12Anthony Abston20-07.00Robert C Byrd
2.11Charles Hython19-08.00Robert C Byrd
3.12Anthony Montgomery19-02.00Lewis County
4.12Dakota Tenney18-09.00Buckhannon-Upshur
5.10Tyler Snyder17-02.00Tucker County
6.12Logan Snyder16-10.00Tucker County
7.11Gary Nedrow16-07.00 SRTucker County
8.10Caleb Butcher16-00.00Lewis County
8.10Dowry Synder16-00.00 PRBuckhannon-Upshur
10.11Chris May15-07.00 SRLiberty (Harrison)
11.10Ricky Hammon15-00.00 PRBraxton County
11.9Brandon Butcher15-00.00Lewis County
13.11Ty Collins14-09.00Lincoln
14.9Joel McDonough13-09.00 SRBraxton County
15.12Ben Male13-02.00Lincoln
--12Keim HuynhNDBuckhannon-Upshur