Team Results Management

Meet Info

Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.12Chaz Burris11.85hThe Dalles
10Ty Wyman12.08hDufur
3.11Luis Garcia12.14hThe Dalles
4 tie11Robert Niko12.3hThe Dalles
4.12Justin Bodolay12.3hLyle/Wishram
11Noah LaFrenz12.4hLyle/Wishram
7.12Tom Bauman12.31hCorbett
9Ty Freemantle12.6hLyle/Wishram
12Amado Velador12.7hThe Dalles
10Gordy Levitt12.91hThe Dalles
11Victor Gonzalez12.91hDufur
11Jesus Elias12.91h PRThe Dalles
11James Breckterfield13.09hThe Dalles
10Sergio Calderon-Diaz13.30hSouth Wasco County
9Dan North13.29hThe Dalles
10Chris Drake13.68hThe Dalles
10Troy West13.65hThe Dalles
10Daniel Martinez13.73hThe Dalles
9Darrell Langford14.08hThe Dalles
10Daniel Parries14.11hThe Dalles
9Keith Kozelisky18.50hDufur
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.12Chaz Burris24.55hThe Dalles
3.11Luis Garcia24.82hThe Dalles
4.10Adam Waldo25.34hCorbett
6.12Amado Velador25.68h SRThe Dalles
7.12Justin Bodolay25.8hLyle/Wishram
11Noah LaFrenz26.2h PRLyle/Wishram
11Jesus Elias26.2h PRThe Dalles
11Robert Niko26.14hThe Dalles
10Gordy Levitt26.35hThe Dalles
11James Breckterfield27.03hThe Dalles
10Chris Drake28.02h PRThe Dalles
10Daniel Martinez28.21hThe Dalles
10Troy West28.73hThe Dalles
9Darrell Langford29.36hThe Dalles
10Daniel Parries30.03hThe Dalles
 

400 Meters  Varsity - Finals

2.12Thad Iremonger55.61h PRThe Dalles
12Brandon Johnson55.82hThe Dalles
4.12Matt O'Connell56.15h PRCorbett
5.9Julian Barton58.1hThe Dalles
6.10Jerod Warnock59.21h PRSouth Wasco County
9Jim Price60.1h SRLyle/Wishram
11Michael Carter1:02:00h SRSouth Wasco County
11Richard Duong63.73h PRThe Dalles
11Justin Griffin64.0h PRLyle/Wishram
12Chris Navarro68.3hLyle/Wishram
 

400 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

12Kelton Fortune54.3h PRThe Dalles
12Chaz Burris55.9h PRThe Dalles
12Jacob Krueger56.7h PRThe Dalles
9Julian Barton59.4h PRThe Dalles
11Jesus Elias62.0h PRThe Dalles
11Richard Duong64.1h PRThe Dalles
11James Breckterfield64.7h PRThe Dalles
11Robert Niko64.7h SRThe Dalles
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.12Kelton Fortune2:08.32hThe Dalles
2.11Jake Soulagnet2:13.34hCorbett
3.10Jim Whited2:30.4hLyle/Wishram
4.12Brandon Johnson2:34.22h PRThe Dalles
5.11Johannes Bunk2:35.0h PRLyle/Wishram
6.10Chris Warner2:35.27hThe Dalles
7.9Jose Martinez2:46.0hLyle/Wishram
8.11Trent Rivera2:47.8h PRLyle/Wishram
9Jacob Powell2:50.86hThe Dalles
 

1500 Meters  Varsity - Finals

2.12Kelton Fortune4:34.4hThe Dalles
3.10Jerod Warnock4:41.35h PRSouth Wasco County
4.11Daniel Lira4:46.67hThe Dalles
5.12Alex Button4:49.33hCorbett
6.-Robert Brewer4:50.30hCorbett
7.9Scott Nado5:01.07hCorbett
12Doug Harmon5:02.38h SRThe Dalles
10Adam Waldo5:07.23h SRCorbett
10Kris Belozer5:12.44h PRSouth Wasco County
9Jose Martinez5:40.1h SRLyle/Wishram
11Trent Rivera5:52.1h PRLyle/Wishram
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.10Herschel Sanchey4:36.16hKlickitat
 

3000 Meters  Varsity - Finals

2.11Daniel Lira10:09.16hThe Dalles
4.12Alex Button10:59.75hCorbett
5.9Scott Nado11:04.85hCorbett
10Chris Warner11:24.98hThe Dalles
9Jacob Powell13:14.07hThe Dalles
 

3200 Meters  Varsity - Finals

1.10Herschel Sanchey10:40.22hKlickitat
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.12Trent Despain17.39hThe Dalles
2.11Nathan Francis18.06hThe Dalles
3.12Quinton Cole18.59hThe Dalles
4.9Codey Johnson19.08h SRSouth Wasco County
11Victor Gonzalez19.41hDufur
6.11Robbie Hinckley19.57hSouth Wasco County
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.12Stephen Kresse41.79h PRSouth Wasco County
2.12Tyler Froemming43.61hSouth Wasco County
3.12Matt O'Connell44.93hCorbett
12Quinton Cole45.22hThe Dalles
4.12Jacob George45.22h PRCorbett
11Nathan Francis45.7hThe Dalles
11Victor Gonzalez47.55hDufur
6.11Robbie Hinckley47.52h SRSouth Wasco County
12Trent Despain48.42h SRThe Dalles
9Codey Johnson49.91h SRSouth Wasco County
11Richard Duong50.01h SRThe Dalles
10Louis Stephens52.14h PRThe Dalles
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Tyler Froemming
Michael Burgett
Nelson Hernandez
Stephen Kresse
46.98hSouth Wasco County
2.-Justin Bodolay
Joey Nelson
Ty Freemantle
Noah LaFrenz
47.5hLyle/Wishram
4.-Robert Niko
Luis Garcia
Jesus Elias
Alex Harris
48.02hThe Dalles
5.-Dan North
Julian Barton
Zack Saylors
James Breckterfield
50.54hThe Dalles
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Tyler Froemming
Michael Burgett
Robbie Hinckley
Stephen Kresse
3:41.54hSouth Wasco County
2.-Adam Waldo
Jake Soulagnet
Matt O'Connell
Robert Brewer
3:49.86hCorbett
4.-Jacob Krueger
Richard Duong
Chaz Burris
Kelton Fortune
3:50.99hThe Dalles
3.-Jonas Keys
Seth Davis
Jeromie Mason
Herschel Sanchey
3:51.56hKlickitat
6.-Relay Team 3:57.5hLyle/Wishram
-Robert Niko
James Breckterfield
Julian Barton
Jesus Elias
4:10.66hThe Dalles
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.11Adam Crawford49'6.75The Dalles
2.10Robert Atoe48'11The Dalles
10Kasey McCullough43'11Dufur
4.10Aleluia Fanene43'5.75The Dalles
5.10Demetri Enesi42'9The Dalles
6.12Ray Palmquist39'1.5South Wasco County
10Osana Fanene37'11.25The Dalles
10Mia Long37'7.25The Dalles
9Aaron Churchwell32" 0 SRLyle/Wishram
9Seth Davis32' 4" PRKlickitat
9Jim Price28' 2 1/4Lyle/Wishram
9Steven Graham27'11The Dalles
10Brian Thompson21'10 PRThe Dalles
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.11Schon Hybertson136'9Dufur
2.10Aleluia Fanene133'7The Dalles
3.11Michael Carter129'4 SRSouth Wasco County
12Ray Palmquist127'8 PRSouth Wasco County
6.10Robert Atoe117'11The Dalles
10Mia Long117'3The Dalles
10Demetri Enesi104'5The Dalles
10Osana Fanene96'11The Dalles
9Aaron Churchwell87' 2 SRLyle/Wishram
9Steven Graham73'8The Dalles
10Brian Thompson49'The Dalles
 

Javelin - 800g  Varsity - Finals

1.10Osana Fanene137'9The Dalles
2.12Cody Nelson134'3South Wasco County
3.11Michael Carter131South Wasco County
4.10Ty Wyman130'11Dufur
5.11Joey Nelson126' 5Lyle/Wishram
6.11Tom Akre124'4 SRDufur
11Schon Hybertson123'7Dufur
11Reggie Grace119' 2Lyle/Wishram
12Thad Iremonger110'9 SRThe Dalles
10Chris Drake86'The Dalles
10Daniel Parries82'2The Dalles
11Austin Roberts74'9 PRThe Dalles
11Andrew Gilbert71'6The Dalles
12Chris Navarro68' 0Lyle/Wishram
11Daniel Lira63'7 PRThe Dalles
 

High Jump  Varsity - Finals

1.12Cody Stelzer6'3The Dalles
2.11Joey Nelson5' 10Lyle/Wishram
3.11Johannes Bunk5' 6Lyle/Wishram
4.12Jacob Krueger5'4The Dalles
9Jeromie Mason5' 2"Klickitat
5 tie12Alex Harris5'2The Dalles
9Julian Barton5'The Dalles
-Bennie Koch4'10The Dalles
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.12Jacob Krueger12' SRThe Dalles
2.12Thad Iremonger12'The Dalles
3.12Alex Harris9'6The Dalles
6.10Louis Stephens9' PRThe Dalles
10Zack Saylors8'6The Dalles
10Kris Belozer8'6 PRSouth Wasco County
10Jerod Warnock7'6 SRSouth Wasco County
10Daniel Martinez7'6The Dalles
10Cameron Manning7'6Dufur
10Chris Drake7'The Dalles
9Jacob Powell6'The Dalles
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.12Stephen Kresse19'1South Wasco County
5th9Jeromie Mason17' 10"Klickitat
10Ty Wyman17'8Dufur
5.12Chaz Burris17'6.5The Dalles
11Tom Akre17'6Dufur
7th12Jonas Keys17' 3"Klickitat
11Noah LaFrenz17' 2 PRLyle/Wishram
12Alex Button16' 8"Corbett
12Trent Despain16'6The Dalles
12Alex Harris16'5The Dalles
9Seth Davis16'3.5"Klickitat
12Jacob George15' 10"Corbett
10Zack Saylors15'7The Dalles
11Richard Duong15'1The Dalles
9Dan North14'9The Dalles
10Gordy Levitt14'7The Dalles
9Jim Price13' 11 PRLyle/Wishram
9Joshua Sandoval13' 1"Corbett
9Darrell Langford12'7The Dalles
10Daniel Martinez12'4The Dalles
9Keith Kozelisky10'9 PRDufur
11Andrew Gilbert10'2The Dalles
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.12Cody Stelzer39'The Dalles
2.10Michael Burgett38'10South Wasco County
3.12Tyler Froemming38'10South Wasco County
9Jeromie Mason37' 1"Klickitat
6.12Jacob Krueger36'4The Dalles
7.12Jacob George35' 9" PRCorbett
11Tom Akre35'5Dufur
12Jonas Keys34'3"Klickitat
9Seth Davis32' 4"Klickitat
9Dan North31'4The Dalles
10Cameron Manning26'1Dufur
9Keith Kozelisky23'8Dufur
 

Teams

Swipe to view all teams
1A Oregon
4A Oregon
5A Oregon
1B Washington
2B Washington