Team Results Management

Meet Info

Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.11Isaiah Brandt-Sims11.39aWenatchee
2.10Malcolm Ransom11.51a PRMoses Lake
3.11Brooks Milbrandt11.65aMoses Lake
4.11Blake Aguilar11.79aWenatchee
5.11Spencer Smith11.81aWenatchee
6.11Ryan Wheeler11.97aWenatchee
7.11Brady Anderson12.09aMoses Lake
8.10Daton Cabrera12.35aA.C. Davis
9.11Brandon Bastian12.37a PRMoses Lake
10.9Dominic Wise12.39aA.C. Davis
11.10Colton Rose13.01aMoses Lake
12.9Isaiah Walter13.09a SRA.C. Davis
13.9Tyler Schuster14.22a PRA.C. Davis
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.10Malcolm Ransom23.47aMoses Lake
2.10Chris Rodriguez23.66aWenatchee
3.9Christian Brandt-Sims23.73a SRWenatchee
4.11Brooks Milbrandt23.74aMoses Lake
5.11Ryan Wheeler24.07aWenatchee
6.10Daton Cabrera25.17a SRA.C. Davis
7.11Brandon Bastian25.21a PRMoses Lake
8.9Humberto Chavez25.46a PRA.C. Davis
9.10Isaiah Henderson25.94aA.C. Davis
10.10Joel Kanu26.06aA.C. Davis
11.9Jason Nunez28.36aMoses Lake
12Stanley PerryDQMoses Lake
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.11Isaiah Brandt-Sims49.36a SRWenatchee
2.12Jack Dunley50.91a PRWenatchee
3.10Pasquel Cisneros56.31aA.C. Davis
4.10Jamie Carpenter56.48aMoses Lake
5.10Isaiah Henderson1:00.75aA.C. Davis
6.11Hayden Leslie1:01.17aMoses Lake
7.9Jacorian Shavers1:06.87aA.C. Davis
8.12Reed Jackson1:07.83a PRMoses Lake
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.10Reid Lovercamp1:59.75aWenatchee
2.12Lowell Kirkwood2:00.07a SRMoses Lake
3.12Rogelio Bahena2:01.56aA.C. Davis
4.12Jack Dunley2:08.37aWenatchee
4.10Alek Schwiesow2:08.37aMoses Lake
6.10Lucas Hakensen2:14.15aWenatchee
7.10Ralph Holt2:14.76aMoses Lake
8.9Noah Kessler2:20.19aA.C. Davis
9.12Kim Ethan2:21.47a PRA.C. Davis
10.10Gerson Gonzalez-Ramos2:25.70aA.C. Davis
11.11Ryan Underwood2:30.24a SRA.C. Davis
12.9Trenton Springen2:33.37aMoses Lake
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.10Cole Christman4:32.93aWenatchee
2.10Alek Schwiesow4:35.60aMoses Lake
3.11Sam Martin4:36.59aWenatchee
4.12Brian Islas4:42.04a PRA.C. Davis
5.12Dylan Darlington4:47.78aMoses Lake
6.10Justin Johnson4:56.52aMoses Lake
7.12Ronnie Epting5:03.27aA.C. Davis
8.12Dustin Garcia5:15.12aMoses Lake
9.11Ryan Underwood5:19.76aA.C. Davis
10.9Jesus Gutierrez5:28.67aA.C. Davis
11.9Trenton Springen5:29.45a SRMoses Lake
12.12Kim Ethan5:38.74a PRA.C. Davis
 

3200 Meters  Varsity - Finals

1.10Cole Christman10:17.97aWenatchee
2.10Wyatt Long10:26.34a PRWenatchee
3.12Brian Islas10:26.80aA.C. Davis
4.12Ronnie Epting10:35.66a PRA.C. Davis
5.12Brendan Morrison11:04.04aWenatchee
6.12Dustin Garcia11:14.31aMoses Lake
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.9Christian Brandt-Sims15.66aWenatchee
2.12Kingsavardkied Harvin16.39aA.C. Davis
3.12Alex Hopkins16.97aWenatchee
4.10Robert Strophy18.27aMoses Lake
5.9Coyle Malikowski18.29aWenatchee
6.10Nathanael VanWinkle18.66aMoses Lake
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.12Kingsavardkied Harvin40.97aA.C. Davis
2.9Christian Brandt-Sims40.99aWenatchee
3.12Alex Hopkins43.97aWenatchee
4.9Coyle Malikowski44.07aWenatchee
5.10Nathanael VanWinkle46.52aMoses Lake
6.10Robert Strophy50.03a SRMoses Lake
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Blake Aguilar
T.J. Harris
Isaiah Brandt-Sims
Spencer Smith
43.98aWenatchee
2.-Jamie Carpenter
Brady Anderson
Brandon Bastian
Ralph Holt
47.13aMoses Lake
-Jesse Nickens
Eric Hernandez-Brisco
Dominic Wise
Kingsavardkied Harvin
51.38aA.C. Davis
-Isaiah Walter
Jacorian Shavers
Joel Kanu
Humberto Chavez
51.81aA.C. Davis
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Conner Faulkner
Zack Paro
Dominique Grubb
Evan Britt
3:38.17aWenatchee
2.-Jamie Carpenter
Alek Schweisow
Brandon Bastian
Ralph Holt
3:44.15aMoses Lake
3.-Alex Hopkins
Ryan Wheeler
Coyle Malikowski
Jack Dunley
3:44.46aWenatchee
4.-Paul Cherry
Pasquel Cisneros
Kingsavardkied Harvin
Rogelio Bahena
3:44.95aA.C. Davis
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.12Cody O'Connell58-04.00Wenatchee
2.12Pablo Chavolla44-10.50Wenatchee
3.11Samuel Barnwell43-04.00 SRWenatchee
4.12Cory Oldridge42-06.00Moses Lake
5.10Colton Rose40-09.00Moses Lake
6.12Tanner Long38-11.00 PRWenatchee
7.12Sergio Escalera37-10.00 PRA.C. Davis
8.11Reece Leavitt33-03.00 PRMoses Lake
9.10Manuel Garcia32-00.00A.C. Davis
10.11Christian Cardenas31-05.00A.C. Davis
11.10Miguel Juareez26-09.00A.C. Davis
12.9Austin Perales25-05.00Moses Lake
13.9Josue Ochoa23-10.00A.C. Davis
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.12Pablo Chavolla134-06Wenatchee
2.11Samuel Barnwell128-11Wenatchee
3.11Dillon Sugg121-03Wenatchee
4.12Osvaldo Pacheco115-04 PRA.C. Davis
5.12Tanner Long110-10Wenatchee
6.9Jacob Duvall98-11Moses Lake
7.12Cory Oldridge91-04Moses Lake
8.11Christian Cardenas78-06 SRA.C. Davis
9.10Manuel Garcia78-00A.C. Davis
10.10Colton Rose74-03Moses Lake
11.10Miguel Juareez70-00A.C. Davis
12.9Josue Ochoa68-08A.C. Davis
13.9Austin Perales64-11Moses Lake
 

Javelin - 800g  Varsity - Finals

1.11Blake Aguilar144-11Wenatchee
2.11Dillon Sugg143-01 SRWenatchee
3.10Joshua Boyer137-04Moses Lake
4.9Paul Cherry130-02A.C. Davis
5.9Walker Chard106-09 SRA.C. Davis
6.12Sergio Escalera106-05 PRA.C. Davis
7.10Manuel Garcia103-04A.C. Davis
8.9Adam Zukowski100-03Wenatchee
9.9Courtney Goodrich94-06Moses Lake
10.10Calvin Wood93-02 SRMoses Lake
11.11Reece Leavitt89-00Moses Lake
 

High Jump  Varsity - Finals

1.9T.J. Harris6-00.00 PRWenatchee
2.12Cameron Ballard6-00.00 SRMoses Lake
3.11Ben Crowell6-00.00 PRMoses Lake
4.11Spencer Smith5-10.00Wenatchee
5.10Jesse Nickens5-06.00 PRA.C. Davis
6.10Marcus Stoll5-04.00Wenatchee
9Eric Hernandez-BriscoNHA.C. Davis
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.12Evan Britt13-06.00Wenatchee
2.12Conner Faulkner12-06.00Wenatchee
3.10Jesse Nickens12-00.00A.C. Davis
4.12Dominique Grubb11-00.00Wenatchee
5.11Cody Wood9-00.00Moses Lake
9Jason NunezNHMoses Lake
12Reed JacksonNHMoses Lake
12Zack ParoNHWenatchee
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.12Cameron Ballard20-04.50 PRMoses Lake
2.9T.J. Harris20-02.75Wenatchee
3.11Blake Aguilar19-10.50Wenatchee
4.11Ben Crowell19-02.00Moses Lake
5.10Chris Rodriguez18-09.50 SRWenatchee
6.11Spencer Smith18-05.00Wenatchee
7.9Eric Hernandez-Brisco18-00.50 PRA.C. Davis
8.12Reed Jackson16-08.75 PRMoses Lake
8.11Hayden Leslie16-08.75 PRMoses Lake
10.9Lorenzo Lewis16-08.00 PRA.C. Davis
11.12Alexis Lara16-06.75A.C. Davis
12.10Robert Strophy16-02.00Moses Lake
13.12Eduardo Ruiz16-00.00A.C. Davis
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.12Cameron Ballard40-08.00Moses Lake
2.10Chris Rodriguez38-07.50Wenatchee
3.10Graham Morgan37-06.00Wenatchee
4.12Alexis Lara34-08.50A.C. Davis
 

Teams

Swipe to view all teams

Meet Schedule