Team Results Management

Meet Info

FinalsSemi-FinalsPrelims
Highlighter is active, an entry to highlight.

60 Meter Dash  Varsity - Finals

3.12Peter Kessel7.17a PRBirmingham Seaholm
5.12Ken Campbell7.18a PRMacomb Dakota
12Jon Simmons7.35aWalled Lake Western
13.12Aaron Ware7.38aBirmingham Seaholm
10Jacob Windsor7.85a PRAnn Arbor Skyline
10Brendan Edmunds7.92a SRAnn Arbor Skyline
14.12David Basirico8.40aMacomb Dakota
 

60 Meter Dash  Varsity - Semi-Finals

12Peter Kessel7.20aBirmingham Seaholm
12Jon Simmons7.29a PRWalled Lake Western
12Aaron Ware7.37a PRBirmingham Seaholm
11John Witkowski7.39aWalled Lake Western
12Joshua Smith7.69a PRBirmingham Seaholm
12Dominic Sierpien7.72a PRBirmingham Seaholm
 

60 Meter Dash  Varsity - Prelims

2.12Ken Campbell7.22aMacomb Dakota
4.12David Basirico7.36aMacomb Dakota
 

200 Meters  Varsity - Finals

12David Basirico23.0h SRMacomb Dakota
12Ken Campbell23.2h PRMacomb Dakota
12Tyler Piekarski23.4h SRMacomb Dakota
12Zachary Flack24.3hMacomb Dakota
 

200 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

11John Witkowski23.26hWalled Lake Western
12Aaron Ware23.8hBirmingham Seaholm
10Kone Bowman24.0hDetroit Country Day
12Shane Moffo24.33hWalled Lake Western
10Cam Burke24.45hWalled Lake Western
12Phillip Kovalev24.5h PRDetroit Country Day
12Richard Wilson24.6h SRDetroit Country Day
12Peter Kessel24.6hBirmingham Seaholm
12Spencer Mink24.6hBirmingham Seaholm
11John Daniel24.52hWalled Lake Western
12Jon Simmons24.51hWalled Lake Western
10Jake Prokes24.65hWalled Lake Western
10Jalen Morgan24.7hDetroit Country Day
10Jackson Neracher24.85hWalled Lake Western
11Q Dowdy24.9h PRWalled Lake Western
12Justin Williams25.2h PRWalled Lake Western
10Javon Gabriel25.20hWalled Lake Western
12Andrew Barton25.3hBirmingham Seaholm
12Joshua Smith25.4hBirmingham Seaholm
12Josh Snipes25.4h PRWalled Lake Western
12Dominic Sierpien25.5hBirmingham Seaholm
10Dalton Mink26.0h SRBirmingham Seaholm
9Jake Lievios27.0h PRBirmingham Seaholm
12Christian Loney27.6h PRWalled Lake Western
 

400 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

12Ryan Gauche50.8hSaline
12Ryan Wilkie50.9hSaline
11John Witkowski53.23hWalled Lake Western
10Kyle Thomas53.83hWalled Lake Western
12John Davis54.4hSaline
10De'Shon Collier54.5hMacomb Dakota
12Austin Murray54.55hWalled Lake Western
9Toluwanimi Adeagbo54.8hMacomb Dakota
9Toluwanimi Adeagbo55.2hMacomb Dakota
11Jacob Kalahar55.2hMacomb Dakota
12Shane Moffo55.2hWalled Lake Western
12Spencer Mink55.3hBirmingham Seaholm
12Charlie Burg55.4hBirmingham Seaholm
3.12Colin Augustine55.6h PRAnn Arbor Pioneer
10Daniel Westarb55.9hMacomb Dakota
12Brian Diefenbach56.6h PRSaline
12Zachary Jordan57.0h PRSaline
10Kone Bowman57.2hDetroit Country Day
10Matthew Song57.3hDetroit Country Day
9Cole Bearden57.6h SRDetroit Country Day
12Aaron Ware57.7hBirmingham Seaholm
9Cole Bearden57.8hDetroit Country Day
12Phillip Kovalev58hDetroit Country Day
11Alex Crump58.1hBirmingham Seaholm
10Dalton Mink59.8hBirmingham Seaholm
12Andrew Barton59.8hBirmingham Seaholm
12Joshua Smith60.2h PRBirmingham Seaholm
12Peter Kessel60.8h PRBirmingham Seaholm
12Dominic Sierpien60.9hBirmingham Seaholm
 

800 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

11Logan Wetzel1:55.9hSaline
12Ryan Gauche2:02.2hSaline
12John Davis2:04.9hSaline
10Bryan Adamovicz2:05.6hSaline
12Bradley Bates2:06.0hMacomb Dakota
3.11Dario Potter2:06.4hAnn Arbor Pioneer
12Brian Diefenbach2:06.8hSaline
10Brian Blankenship2:07.3hSaline
10Brian Blankenship2:08.1hSaline
11Jacob Kalahar2:09.3hMacomb Dakota
12Ross Bernard2:10hBirmingham Seaholm
10William Saiz2:10.3h PRMacomb Dakota
12Collin Augustine2:10.4hAnn Arbor Pioneer
11Diego Morse2:10.9hSaline
11Dario Potter2:11.9hAnn Arbor Pioneer
9Luke Wallace2:12hBirmingham Seaholm
12Jacob Bonacorsi2:12.4h PRMacomb Dakota
11Will Jibson2:12.4hAnn Arbor Pioneer
11Josh Christensen2:12.6hAnn Arbor Pioneer
11Alex Crump2:13h PRBirmingham Seaholm
11Samuel Cayen2:13.5h PRSaline
9Cole Bearden2:14hDetroit Country Day
12Jack Walton2:14hBirmingham Seaholm
12Jacob Bonacorsi2:14.1hMacomb Dakota
9Mac Fritz2:15hBirmingham Seaholm
12Stephen Young2:15hBirmingham Seaholm
10Joey Russell2:15hBirmingham Seaholm
10Liam Little2:15hBirmingham Seaholm
10Alex Skender2:17h SRBirmingham Seaholm
10Derek Jordan2:19.1hSaline
10Joe Zhang2:24.5hDetroit Country Day
11Neil Khandwala2:25.6hDetroit Country Day
11Neil Khandwala2:30hDetroit Country Day
 

1200 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

3.11Lucas Arrivo3:12.6h PRAnn Arbor Pioneer
12Ryan Wilkie3:13.0hSaline
10Bryan Adamovicz3:24h PRSaline
12Brennan Buckner3:31.1h PRMacomb Dakota
10Liam Little3:35h PRBirmingham Seaholm
9Mac Fritz3:36h PRBirmingham Seaholm
 

1600 Meters  Varsity - Finals

2.12Costa Willets4:26.42aAnn Arbor Pioneer
3.11Lucas Arrivo4:27.32aAnn Arbor Pioneer
12Benny Richardson4:45aMattawan
15.11Ian Demrose4:47.20aMacomb Dakota
12Austin Murraya4:47.74hWalled Lake Western
20.12Ross Bernard4:49.53aBirmingham Seaholm
22.10Jack Halpin4:51.12a SRBirmingham Seaholm
24.10Alex Skender4:53.53aBirmingham Seaholm
25.12Stephen Young4:54.98aBirmingham Seaholm
10Connor Sickmiller4:57hGrosse Pointe North
11Joe Ciaravino4:58hGrosse Pointe North
30.11Nicholas Brooks5:03.46a SRMacomb Dakota
12Joe Houle5:05aMattawan
10Jackson Bleibtreya5:12.71hWalled Lake Western
 

1600 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

3.12Costa Willets4:23.6h PRAnn Arbor Pioneer
11Kevin Hall4:27.0h SRSaline
12Bradley Bates4:38.8h PRMacomb Dakota
12Russell Warila4:44.0h PRSaline
12Ali Hakim5:42.6h PRDetroit Country Day
 

60m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

12Justin Williams9.36aWalled Lake Western
12Jared Edison9.63a PRLincoln Park
 

60m Hurdles - 39"  Varsity - Semi-Finals

12Shane Moffo8.45aWalled Lake Western
12Justin Williams9.30aWalled Lake Western
21.12Charlie Burg10.07a PRBirmingham Seaholm
35.10Scott Caspersen10.70a PRBirmingham Seaholm
 

60m Hurdles - 39"  Varsity - Prelims

3.10Daniel Westarb10.12a SRMacomb Dakota
4.12Brandon Kaczmarek10.21a PRMacomb Dakota
 

4x200 Relay  Varsity - Finals

3.-Ken Campbell
Zachary Flack
Tyler Piekarski
David Basirico
1:34.25aMacomb Dakota
4.-Jon Simmons
Shane Moffo
John Daniel
John Witkowski
a1:36.75hWalled Lake Western
-Relay Team 1:37.9aMattawan
-Jackson Neracher
Jake Prokes
Javon Gabriel
Cam Burke
a1:39.1hWalled Lake Western
-Nick Durand
Jacob Windsor
Myles McGuire
Marc Hester
1:40.68hAnn Arbor Skyline
-Josh Snipes
Christian Loney
Justin Williams
Q Dowdy
a1:43.2hWalled Lake Western
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

5th-Shane Moffo
John Witkowski
Austin Murray
Kyle Thomas
a3:36.86hWalled Lake Western
9.-Deshon Collier
Daniel Westarb
Toluwanimi Adeagbo
Jacob Kalahar
3:41.1aMacomb Dakota
-Relay Team 3:52aMattawan
-Nick Durand
Edward Dance
Myles McGuire
Marc Hester
3:55.18aAnn Arbor Skyline
 

4x800 Relay  Varsity - Finals

2.-Ben Hayes
Devin Stevens
Julian Harris
Denzel Harris
8:15.67hBelleville
-Jonny Dalton
Max Rogowski
Mayur Patil
Blerim Mema
8:16.02aPlymouth
5.-Bradley Bates
William Saiz
Jacob Bonacorsi
Jacob Kalahar
8:40.14aMacomb Dakota
9.-Collin Augustine
Dario Potter
Will Jibson
Josh Christensen
8:48.2hAnn Arbor Pioneer
11.-Relay Team 8:50aMattawan
 

DMR 1200-400-800-1600m  Varsity - Finals

3.-Lucas Arrivo
Colin Augustine
Dario Potter
Costa Willets
10:39.07aAnn Arbor Pioneer
8.-Brennan Buckner
Toluwanimi Adeagbo
Jacob Bonacorsi
Bradley Bates
11:21.13aMacomb Dakota
-Joe Zhang
Cole Bearden
Neil Khandwala
Ali Hakim
13:07.8aDetroit Country Day
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.12Karl Marback53'2.00Birmingham Seaholm
5th12Makai Polk48' 1"Grosse Pointe North
9.12Byron Evans44'11.5" SRLincoln Park
28.11Tyler Puggini39' 9.5"Macomb Dakota
31.12Mason Hardy38'6.00Birmingham Seaholm
33.12Matthew Rothchild37'9.5Birmingham Seaholm
11Branden Henderson37'7" SRLincoln Park
36.10Jacob Lemelin37' 6"Macomb Dakota
41.12Ryan Head35'0.00Birmingham Seaholm
9Brandon Cole30'4Ann Arbor Skyline
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Prelims

12Kevin Dickey43'10.5Walled Lake Western
 

High Jump  Varsity - Finals

1.12Robert Atwater6'8"Lincoln Park
3.11Joe Decoster6'2"Lincoln Park
8.12Jared Edison6' PRLincoln Park
12Ben Reed5' 10"Mattawan
9.12Aaron Ware5'10.00 PRBirmingham Seaholm
10Cam Burke5'7Walled Lake Western
17.12David Basirico5' 7"Macomb Dakota
11Q Dowdy5'4Walled Lake Western
25.10Trevor Self5' 4"Macomb Dakota
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.12Jacob Hage14'0Livonia Churchill
5.12Brandon Kaczmarek12' 0"Macomb Dakota
5.12Robert Atwater12'Lincoln Park
7.12Stephen Fedak12'0Livonia Churchill
9.9Cale Snyder11' 0"Macomb Dakota
11Gabriel Kardia9'Ann Arbor Skyline
 

Long Jump  Varsity - Finals

2.12Robert Atwater20'7.25"Lincoln Park
9.12Spencer Mink19'3.25Birmingham Seaholm
12Jon Simmons19'00.25Walled Lake Western
12.12Tyler Piekarski18' 8.25"Macomb Dakota
12Nick Durand18' PRAnn Arbor Skyline
28.10Paul Aguila17' 9.5Macomb Dakota