Team Results Management

Meet Info

Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  UP Division 3 - Finals

1.12Tim. Hruska11.83a PRNorth Dickinson County
2.-Greg Seppanen11.87aEben Jct. Superior C...
3.11Austin Kelto11.90aMunising
4.11Jordan Neumann11.99a PRNorth Dickinson County
5.10Jake Greenfield12.15a SRBark River-Harris
6.-Trevor Brawley12.16aEngadine
7.11Tristan Johnson12.25a SRStephenson
8.-Jared Hatfield12.31a PRPickford
8.10Caleb Greenough12.31aWakefield-Marenisco/...
10.-Alex Ashley12.38a PROntonagon Area
11.-Nick Ellis12.45a PRLes Cheneaux
12.-Tony Soumis12.58aOntonagon Area
13.-Kyle Stromer12.66a PRChassell
14.-Austin Trotter12.87aRudyard
15.-Jared Coffey12.98a PRRudyard
-Jacob PearsonNTRapid River
 

200 Meters  UP Division 3 - Finals

1.11Andy Cooper23.89a SRMunising
2.12Cole Potvin23.91aBig Bay De Noc
3.10Jake Greenfield24.19a PRBark River-Harris
4.10Billy Ragio24.29a SRForest Park
5.11Austin Kelto24.48aMunising
6.12Tim. Hruska24.50a PRNorth Dickinson County
7.10Caleb Greenough24.77aWakefield-Marenisco/...
8.-Nick Ellis24.94a PRLes Cheneaux
9.-Michael Musielak25.07a PRRudyard
10.-Alex Ashley25.29a PROntonagon Area
11.11Jess Mazzon25.38aBessemer
12.-Owen Mills25.50a PRRudyard
13.12Eli Kott25.73a PRPickford
11Ryan BainNTWatersmeet Township
-Jacob PearsonNTRapid River
11Jordan NeumannNTNorth Dickinson County
 

400 Meters  UP Division 3 - Finals

1.12Cole Potvin51.17a PRBig Bay De Noc
2.-Zachary Cherubini53.34a PRChassell
3.-Nicholas Maki53.36a PREben Jct. Superior C...
4.11David Hartges54.21a PRStephenson
5.11Tristen Harper54.31a PRPowers North Central
6.10Noah Berg54.67a PRNorth Dickinson County
7.12Justin Clark54.78a PRNorth Dickinson County
8.11Jess Mazzon54.94a SRBessemer
9.12Alec Firack55.05a PRPickford
10.11Austin Kelto56.29a PRMunising
11.12Eli Kott56.99a PRPickford
12.12Justin Portice57.21a PRPickford
13.10Lucas Dean58.10a PROntonagon Area
14.-Austin Trotter58.44aRudyard
15.-Thomas Plante1:00.35aLake Linden-Hubbell
11Alex HillNTMunising
 

800 Meters  UP Division 3 - Finals

1.10Dan Blair2:05.71a SRRapid River
2.10Brett Hannah2:08.70a SRMunising
3.-Nicholas Maki2:10.11a PREben Jct. Superior C...
4.10Samuel Dean2:10.88a PRWakefield-Marenisco/...
5.12Justin Portice2:12.16a PRPickford
6.12Josh Granquist2:12.68a PRPowers North Central
7.10Patrick McMaken2:14.76aLes Cheneaux
8.11Paul Buerger2:15.40a PRBessemer
9.12Dionte Blahnik2:16.55a PRCarney-Nadeau
10.10Ian Firack2:17.33a SRPickford
11.10Noah Berg2:17.71a SRNorth Dickinson County
12.10Kyle Leclaire2:17.94a SRDollar Bay
13.-Jake Toumi2:18.88a PRChassell
14.12Chase Nebel2:19.25aMunising
15.12Seth Bale2:20.31aLes Cheneaux
11Conner CappaertNTStephenson
 

1600 Meters  UP Division 3 - Finals

1.10Brett Hannah4:41.62a SRMunising
2.10Dan Blair4:46.08a SRRapid River
3.10Samuel Dean4:51.43a PRWakefield-Marenisco/...
4.11Zack Mazurek4:53.11a SRBessemer
5.12Chase Nebel4:55.79a PRMunising
6.-Tom Autio4:57.63a PRDollar Bay
7.12Dionte Blahnik4:57.91a PRCarney-Nadeau
8.11Conner Cappaert5:03.27aStephenson
9.-Jacob Andrzejak Jacob5:06.06a PRPickford
10.11Teddy Bowlby5:06.83a PRLes Cheneaux
11.-Kyle Shunk5:15.40a PRMackinac Island Public
12.10Bryce Holle5:20.19aPowers North Central
13.-Toke Schoening5:25.79a PRRepublic-Michigamme
14.-Conner Smith5:27.49aPickford
15.9Tyler Bentley5:33.14a PRPowers North Central
9Tim BuergerNTBessemer
 

3200 Meters  UP Division 3 - Finals

1.10Brett Hannah10:49.97a SRMunising
2.11Zack Mazurek10:56.34a SRBessemer
3.11Conner Cappaert11:10.51a SRStephenson
4.9Jared Anderson11:13.94a SRRapid River
5.10Dan Blair11:27.68a PRRapid River
6.12Chase Nebel11:32.13a PRMunising
7.-Tom Autio11:36.81a PRDollar Bay
8.-Jacob Andrzejak Jacob11:56.36aPickford
9.9Seth Polfus11:59.05aPowers North Central
10.9Avry Freel11:59.83a SRLes Cheneaux
11.11Dillon Robinson12:14.80aPowers North Central
12.-Jonathon McBain12:22.49aPickford
13.9Mark Cappaert12:58.79aStephenson
14.9Luke Zielinski13:16.72aBessemer
11Teddy BowlbyNTLes Cheneaux
10Samuel DeanNTWakefield-Marenisco/...
 

110m Hurdles - 39"  UP Division 3 - Finals

1.11Andy Cooper16.11a SRMunising
2.12Tim. Hruska16.12a PRNorth Dickinson County
3.-Trevor Ongie17.34a PRLake Linden-Hubbell
4.12Mathew Schultz17.48a PRNorth Dickinson County
5.-Steve Johnson17.66a PRRapid River
6.11David Hartges18.25a PRStephenson
7.12Logan O'neil18.34a PRNorth Dickinson County
8.-Cody Carson18.65a PRRepublic-Michigamme
8.-Zackery Carter-Powell18.65a PRRudyard
10.12Jonathan Kamper19.16aPickford
11.-Charles Heckel19.17a PRLake Linden-Hubbell
12.9Evan Rye19.28a SRLes Cheneaux
13.9Mason Berglund19.36aRapid River
14.11Michael McGrath19.58aWatersmeet Township
15.-Wyatt Boik19.80aPickford
16.10Alex Hahn22.03aBessemer
-Dakota DaviesNTBessemer
 

300m Hurdles - 36"  UP Division 3 - Finals

1.11Andy Cooper40.77a SRMunising
2.12Tim. Hruska42.93a PRNorth Dickinson County
3.-Trevor Ongie43.96a PRLake Linden-Hubbell
4.12Logan O'neil44.47a PRNorth Dickinson County
5.12Mathew Schultz44.91a PRNorth Dickinson County
6.11Lance Berwald45.37a SRBessemer
7.9Mason Berglund45.68a SRRapid River
8.10Blaine Bradley47.14a PRMunising
9.11Michael McGrath47.56a SRWatersmeet Township
10.-Wyatt Boik47.67a SRPickford
11.-Zackery Carter-Powell47.83a PRRudyard
12.10Dylan Bloniarz48.37a SRBark River-Harris
13.-Charles Heckel48.64a PRLake Linden-Hubbell
14.-Mike Casey48.93a PRRapid River
15.12Jonathan Kamper49.04a PRPickford
16.-Will Barnwell49.47a PRMackinac Island Public
 

4x100 Relay  UP Division 3 - Finals

1.-Konrad Klein
Luke Monette
Trent Ambuehl
Tyler Roose
46.96aLake Linden-Hubbell
2.-Brent Brock
Garret Elore
Corey Cotey
Alex Hill
47.70aMunising
3.-Garrett O'neil
Jordan Neumann
Blake Lindeman
Logan O'neil
47.71aNorth Dickinson County
4.-Nick Maki
Travis Philips
Skyler Joslin
Tristan Johnson
47.72aStephenson
5.-JIMMY HATFIELD
JARED HATFIELD
Jonathon McBain
Wyatt Boik
48.42aPickford
6.-Mike Casey
Austin Wicklund
Pat Pryal
Mike Boyer
49.18aRapid River
7.-Alex Ashley
Luke Pattison
Jeremy Mcrae
Tony Soumis
50.52aOntonagon Area
SCR-Rodney Hesselink
Alex Warner
Owen Mills
Michael Musielak
NTRudyard
 

4x200 Relay  UP Division 3 - Finals

1.-Jake Greenfield
Alex Mathias
Sam. Martin
Hunter Messersmith
1:35.74aBark River-Harris
2.-Konrad Klein
Luke Monette
Trent Ambuehl
Tyler Roose
1:37.70aLake Linden-Hubbell
3.-Rodney Hesselink
Alex Warner
Owen Mills
Michael Musielak
1:37.73aRudyard
4.-David Hartges
Tristan Johnson
David Bayerl
Skyler Joslin
1:38.90aStephenson
5.-Garrett Blank
Brent Brock
Garret Elore
Corey Cotey
1:38.93aMunising
6.-Relay Team 1:40.08aPickford
7.-Max Samardich
Nick Cossi
Paul Buerger
Jess Mazzon
1:44.25aBessemer
8.-Austin Buss
Trevor Brawley
Scout Bigger
Bryant Haney
1:44.41aEngadine
 

4x400 Relay  UP Division 3 - Finals

1.-Tristen Harper
Josh Granquist
Jason Whitens
Bryce Holle
3:41.73aPowers North Central
2.-Noah Berg
Reggie Johnson
Justin Clark
Derek Wagner
3:43.36aNorth Dickinson County
3.-Eli Kott
Justin Portice
Alec Firack
Ian Firack
3:44.01aPickford
4.-Paul Buerger
Lance Berwald
Tim Buerger
Zack Mazurek
3:48.20aBessemer
5.-David Hough
Austin Wicklund
Pat Pryal
Mike Casey
3:48.70aRapid River
6.-Garrett Blank
Alex Hill
Bobby Miles
Blaine Bradley
3:51.73aMunising
7.-Relay Team 3:53.89aLes Cheneaux
8.-Thomas Plante
Dayne Matson
Arthur Lyons
Ryan Liimatainen
3:55.41aLake Linden-Hubbell
 

4x800 Relay  UP Division 3 - Finals

1.-Relay Team 8:48.65aBessemer
2.-Relay Team 8:49.37aPowers North Central
3.-Relay Team 8:52.26aNorth Dickinson County
4.-Relay Team 8:52.63aPickford
5.-Relay Team 8:58.78aRapid River
6.-Relay Team 9:10.20aLes Cheneaux
7.-Relay Team 9:41.92aDollar Bay
8.-Relay Team 10:07.33aMunising
 

Shot Put - 12lb  UP Division 3 - Finals

1.-Jacob Pearson46-10.00Rapid River
2.-Hayden Hardwick45-11.00 PRRapid River
3.12David Davelaar45-00.00 PRRudyard
4.11Ben Stasewich44-08.00 PRMunising
5.12Steve Hallmann42-10.00 PRForest Park
6.-Lucas Bero41-08.00 PRRapid River
12Blake LindemanNDNorth Dickinson County
10Brenden GatienNDPowers North Central
12Bradley GustafsonNDNorth Dickinson County
12Jonathan KamperNDPickford
11Paul BuergerNDBessemer
-Charles HeckelNDLake Linden-Hubbell
11Austin PetersonNDLake Linden-Hubbell
11Mikey MarcolNDDollar Bay
-Jaykob SoeltnerNDPickford
-Jordan BaileyNDDe Tour
 

Discus - 1.6kg  UP Division 3 - Finals

1.-Jacob Pearson130-10Rapid River
2.12David Bayerl120-06Stephenson
3.12Bradley Gustafson119-04 PRNorth Dickinson County
4.-Charles Heckel119-03 PRLake Linden-Hubbell
5.12David Davelaar118-06 PRRudyard
6.12Steve Hallmann118-00 PRForest Park
-Ryan KnollNDLake Linden-Hubbell
-Kyle StromerNDChassell
-Justyn HillNDEben Jct. Superior C...
-Hayden HardwickNDRapid River
12Jonathan KamperNDPickford
-Ben ZielinskiNDBessemer
11Brandon KauNDStephenson
-Hunter CollinsNDEngadine
-Trevor HeadleyNDRudyard
-Mason StierlyNDRudyard
 

High Jump  UP Division 3 - Finals

1.11Andy Cooper6-00.00Munising
2.-Zachary Cherubini5-10.00 PRChassell
3.11Alex Hill5-10.00Munising
4.12Cole Potvin5-10.00 PRBig Bay De Noc
5.11Kevin Lane5-08.00 SRWakefield-Marenisco/...
6.10Jake Denell5-06.00 PRForest Park
10Morgan CoxNHPowers North Central
9Jason WhitensNHPowers North Central
11Bobby MilesNHMunising
-Keegan BolenNHBessemer
-Kyle StromerNHChassell
10Jacob HatfieldNHPickford
12Skyler JoslinNHStephenson
-Steven BathoNHPickford
9Evan RyeNHLes Cheneaux
-Kyle ShunkNHMackinac Island Public
-Will BarnwellNHMackinac Island Public
-Conner ErnstNHPickford
9Max SamardichNHBessemer
 

Pole Vault  UP Division 3 - Finals

1.10Billy Ragio12-00.00 SRForest Park
2.10Blake Dupuis12-00.00 PRLake Linden-Hubbell
3.-Trent Ambuehl12-00.00 PRLake Linden-Hubbell
4.11Nate Tervo11-06.00 PRDollar Bay
5.10Blaine Bradley10-06.00 PRMunising
5.10Alex Mathias10-06.00 PRBark River-Harris
-Thomas PlanteNHLake Linden-Hubbell
11Bobby MilesNHMunising
-Steven BathoNHPickford
-Colton BuchtNHLes Cheneaux
10Lukas RittengerNHMunising
10Gavin JohnsonNHNorth Dickinson County
-Mike LarsonNHRapid River
 

Long Jump  UP Division 3 - Finals

1.10Billy Ragio18-09.50 PRForest Park
2.-Alex Smith18-09.50 PRBessemer
3.11Austin Kelto18-07.00 SRMunising
4.-Trevor Ongie18-05.00 PRLake Linden-Hubbell
5.-Jared Hatfield18-00.50Pickford
6.12Skyler Joslin18-00.00 PRStephenson
7.-Konrad Klein17-09.50 PRLake Linden-Hubbell
-Nick EllisNDLes Cheneaux
-Hunter SchultzNDRepublic-Michigamme
10Noah BergNDNorth Dickinson County
-Evan WinkelbauerNDRock Mid-Peninsula
9Austin WicklundNDRapid River
12Jason DupontNDCarney-Nadeau
-Zachary CherubiniNDChassell
-Lukas StiekarNDRudyard
-Jonathon CoullardNDPickford