Team Results Management

Meet Info

FinalsPrelims
Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.10Derek Sis11.53aPerkins County
2.11Devon Janicke11.79aCheylin
3.11Mitchell Sestak12.09aPerkins County
4.10Bryson Fisher12.24a SRChase County
5.10Cole Sramek12.31aAtwood-Rawlins Co
6.12Rhett Mizer12.35aAtwood-Rawlins Co
7.11Calyn Werkmeister12.47aMaywood
8.9Gabe Wright12.66aPerkins County
 

100 Meters  Varsity - Prelims

1.10Derek Sis11.88aPerkins County
2.11Mitchell Sestak12.16aPerkins County
2.11Devon Janicke12.16aCheylin
4.10Bryson Fisher12.25aChase County
5.12Rhett Mizer12.26a PRAtwood-Rawlins Co
6.11Calyn Werkmeister12.31aMaywood
7.10Cole Sramek12.43aAtwood-Rawlins Co
8.9Gabe Wright12.45a PRPerkins County
9.12Jeffrey Dickey12.52aChase County
10.10Roper Cochran12.53aChase County
11.9Will Crouse12.81a SRAtwood-Rawlins Co
12.12Jeff Harms12.91aWallace
13.12Dakota Werkmeister13.26aMaywood
14.12Austin Hicks13.81aWauneta-Palisade
15.9Nate Manary14.29aWallace
16.9Connor Williams15.69a PRMaywood
11Rowan FordNTSouth Platte
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.10Derek Sis23.83aPerkins County
2.11Devon Janicke24.02aCheylin
3.11Mitchell Sestak24.77aPerkins County
4.10Hunter Dillan24.92a SRChase County
5.10Adam Burpo25.94a PRChase County
6.12Keri Blackler26.17aMaywood
7.9Christopher Terry26.35aPerkins County
8.9Will Crouse27.25aAtwood-Rawlins Co
 

200 Meters  Varsity - Prelims

1.10Derek Sis23.99aPerkins County
2.11Mitchell Sestak24.70aPerkins County
3.11Devon Janicke24.74aCheylin
4.10Hunter Dillan24.92aChase County
5.12Keri Blackler25.61a PRMaywood
6.10Adam Burpo26.40aChase County
7.9Will Crouse26.48a SRAtwood-Rawlins Co
8.9Christopher Terry27.04aPerkins County
9.9Caine Haarberg28.71aChase County
10.12Alex Lawson28.97aHayes Center
11.12Austin Hicks29.12aWauneta-Palisade
12.9Treanton Pelham29.83a PRSouth Platte
13.10Logan Rowland30.66aDundy County Stratton
11Calyn WerkmeisterNTMaywood
9Nate ManaryNTWallace
11Rowan FordNTSouth Platte
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.9Caleb Weiss54.59aChase County
2.11Andrew Gardner54.93a PRWallace
3.11Tristen Kennicutt55.24a SRPerkins County
4.10Bryce Wilson55.88a SRPerkins County
5.10Noah Kerchal56.54a SRDundy County Stratton
6.10Cody Williams56.84aChase County
7.12Keri Blackler59.01aMaywood
8.9Jared Sullivan59.60a PRWallace
9.12Boone Turpin1:02.46a SRDundy County Stratton
10.11Javier Heisecke1:02.94aCheylin
11.10Tyler Davis1:03.30a PRWauneta-Palisade
12.9Blake Schilke1:03.95aChase County
13.9Treanton Pelham1:07.35a PRSouth Platte
14.12Austin Hicks1:08.45aWauneta-Palisade
15.10Francisco Hernandez1:09.53aHayes Center
16.9Marcus Sattler1:23.32aSouth Platte
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.11Indy Smith2:10.75aChase County
2.11Ty Swenson2:13.03a SRDundy County Stratton
3.10Bryce Wilson2:15.37aPerkins County
4.12Dillon Koop2:19.87aWallace
5.11Andrew Gardner2:19.90aWallace
6.9Gideon Fink2:20.41aDundy County Stratton
7.10Bryar Gerlach2:23.04aMaywood
8.10Brody Nordhausen2:24.92aWauneta-Palisade
12Ryan MolineNTChase County
10Ike MaxwellNTChase County
12Luke WhiteNTMaywood
12Tony CliftonNTHayes Center
10Juan ReyesNTPerkins County
11Javier HeiseckeNTCheylin
10Francisco HernandezNTHayes Center
10Robbie NelsonNTWallace
 

800 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

10Robbie Nelson2:10.7h PRWallace
11Andrew Gardner2:13.3hWallace
12Dillon Koop2:16.4h SRWallace
12Jeff Harms2:21.6hWallace
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.12Holden Dreiling4:54.10a SRChase County
2.10Bryar Gerlach5:03.72aMaywood
3.9Will Kuenne5:06.62a SRChase County
4.9Eli Fink5:07.55a SRDundy County Stratton
5.10Jason Nolting-Farrier5:10.58aSouth Platte
6.10Bailey Peckham5:17.08aDundy County Stratton
7.12Luke White5:28.25a PRMaywood
8.11Reece Leonard5:33.98aCheylin
9.9Cash Yearous5:34.38aWauneta-Palisade
12Tony CliftonNTHayes Center
9Kenyon GaarNTPerkins County
9Nathan KemlingNTPerkins County
10Francisco HernandezNTHayes Center
9Wesley WachNTHayes Center
9Joseph RommeNTAtwood-Rawlins Co
9Nate ManaryNTWallace
11Nikolas WillisNTDundy County Stratton
11Tanner CloughNTWallace
12Stephen WelshNTChase County
10Thomas FrisbieNTCheylin
 

3200 Meters  Varsity - Finals

1.11Tanner Clough10:30.90aWallace
2.11Indy Smith10:33.79a PRChase County
3.10Bryar Gerlach10:52.24aMaywood
4.10Jason Nolting-Farrier10:53.84aSouth Platte
5.10Bailey Peckham11:10.76aDundy County Stratton
6.11Nikolas Willis11:22.03aDundy County Stratton
7.9Will Kuenne11:23.10aChase County
8.9Cash Yearous11:25.77a SRWauneta-Palisade
9.11Reece Leonard11:55.54aCheylin
10.12Luke White12:01.03aMaywood
11.10Thomas Frisbie12:05.33a PRCheylin
12.9Joseph Romme13:10.82a PRAtwood-Rawlins Co
13.9Jayden German13:21.97a PRChase County
14.9Willis Christner14:25.30aWauneta-Palisade
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.11Destyn Milner16.21aChase County
2.11DJ Sandberg16.29aDundy County Stratton
3.12Macrae Migchelbrink16.39aAtwood-Rawlins Co
4.10Carson Sletten18.92aPerkins County
5.12Gage Crowell19.23aWauneta-Palisade
6.12Boone Turpin22.25aDundy County Stratton
9Noah GriffinDQChase County
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Prelims

1.12Macrae Migchelbrink16.60aAtwood-Rawlins Co
2.11Destyn Milner16.70aChase County
3.11DJ Sandberg17.30aDundy County Stratton
4.10Carson Sletten18.26a PRPerkins County
5.12Gage Crowell19.00aWauneta-Palisade
6.9Noah Griffin20.20aChase County
7.12Boone Turpin21.67a PRDundy County Stratton
11Hunter CoatsDQPerkins County
9Jorge CervantesDQChase County
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.11Hunter Coats40.70aPerkins County
2.9Phalen Sanford41.07aDundy County Stratton
3.12Macrae Migchelbrink43.30aAtwood-Rawlins Co
4.11DJ Sandberg44.43aDundy County Stratton
5.11Destyn Milner45.36aChase County
6.12Jeff Harms47.05aWallace
7.12Gage Crowell48.93aWauneta-Palisade
8.9Bryce Zuege51.24aChase County
9Jorge CervantesNTChase County
9Jack KohlNTPerkins County
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Mitchell Sestak
Hunter Coats
Sam Rowley
Derek Sis
44.49aPerkins County
2.-Caleb Weiss
Jeffrey Dickey
Bryson Fisher
Hunter Dillan
47.03aChase County
3.-Cole Sramek
Will Crouse
Rhett Mizer
Tyler Beckman
48.12aAtwood-Rawlins Co
4.-Boone Turpin
Ty Swenson
Trey Haislip
DJ Sandberg
49.15aDundy County Stratton
5.Calyn Werkmeister
Dakota Werkmeister
Keri Blackler
Jace Walther
50.06aMaywood
6.-Javier Heisecke
Thomas Frisbie
Jordan Janicke
Reece Leonard
54.44aCheylin
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Phalen Sanford
Noah Kerchal
Ty Swenson
DJ Sandberg
3:40.08aDundy County Stratton
2.-Caleb Weiss
Jeffrey Dickey
Hunter Dillan
Bryson Fisher
3:41.76aChase County
3.-Gabe Wright
Carson Sletten
Zak Kurkowski
Sam Rowley
3:48.49aPerkins County
4.-Cole Sramek
Joseph Romme
Joey McFee
Macrae Migchelbrink
3:57.41aAtwood-Rawlins Co
-Jared Sullivan
Dillon Koop
Collin Swedberg
Robbie Nelson
NTWallace
 

4x800 Relay  Varsity - Finals

1.-Ike Maxwell
Stephen Welsh
Tagan Mays
Ryan Moline
8:54.13aChase County
2.-Andrew Gardner
Dillon Koop
Jeff Harms
Robbie Nelson
9:02.56aWallace
3.-Nikolas Willis
Eli Fink
Gideon Fink
Ty Swenson
9:08.93aDundy County Stratton
4.-Willis Christner
Brody Nordhausen
Tyler Davis
Cash Yearous
10:23.41aWauneta-Palisade
5.-Juan Reyes
Kenyon Gaar
Nathan Kemling
Jack Kohl
10:47.88aPerkins County
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.11Josh May44-09.25Wallace
2.10Hunter Bartels43-05.75 SRChase County
3.12Jeff Harms43-02.75Wallace
4.10Zac Space43-01.00 SRChase County
5.12Gage Crowell43-00.00 PRWauneta-Palisade
6.11Trey Haislip42-08.50 SRDundy County Stratton
7.11Jace Walther42-01.00Maywood
8.9Jack Bauerle41-03.00Chase County
9.11Tyler Carl39-04.50Wauneta-Palisade
10.12Kameron Krutsinger39-04.00Dundy County Stratton
11.10Tyler Sando38-04.75Perkins County
12.10Tyler Beckman37-08.00Atwood-Rawlins Co
13.11Dale Kahl35-11.25 SRSouth Platte
14.12Luis Olivas35-04.50 PRDundy County Stratton
15.9Colin Penrod35-01.50 SRSouth Platte
16.10Miles Lagler34-10.25Perkins County
17.9Will Crouse34-06.50 SRAtwood-Rawlins Co
18.11Drew Lankas34-04.25Atwood-Rawlins Co
19.10Timothy McClung34-00.50Perkins County
20.12Alex Lawson33-05.00 PRHayes Center
21.12Jon Snider32-01.50Maywood
22.9Jordan Janicke28-08.50Cheylin
23.9Connor Williams28-06.00Maywood
24.9Willis Christner24-09.50 PRWauneta-Palisade
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.11Josh May140-11Wallace
2.12Isaac Sorensen132-00Chase County
3.10Dakota Wallin130-09 SRChase County
4.12Rhett Mizer127-07Atwood-Rawlins Co
5.12Kelton Fisher120-05Chase County
6.11Tyler Carl120-04 PRWauneta-Palisade
7.11Andrew Gardner115-10Wallace
8.11Trey Haislip115-01Dundy County Stratton
9.12Marcus Fox114-05Dundy County Stratton
10.10Miles Lagler111-01Perkins County
11.12Jon Snider108-11Maywood
12.11Dale Kahl105-08South Platte
13.9Colin Penrod105-03South Platte
14.10Tyler Beckman103-10Atwood-Rawlins Co
15.11Jace Walther103-02Maywood
16.11Drew Lankas99-09Atwood-Rawlins Co
17.10Brody Nordhausen99-07Wauneta-Palisade
18.11Zac Huff99-01Perkins County
19.12Kameron Krutsinger94-04Dundy County Stratton
20.9Colton Heinemann93-06Perkins County
21.12Gage Crowell83-01Wauneta-Palisade
22.9Jordan Janicke81-04Cheylin
12Alex LawsonNDHayes Center
12Dakota WerkmeisterNDMaywood
 

High Jump  Varsity - Finals

1.12Travis Luhrs6-04.00Chase County
2.12Macrae Migchelbrink6-01.00Atwood-Rawlins Co
3.9Phalen Sanford6-01.00Dundy County Stratton
12Dakota WerkmeisterNHMaywood
10Tagan MaysNHChase County
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.9Phalen Sanford13-11.00Dundy County Stratton
2.12Rhett Mizer12-08.00Atwood-Rawlins Co
3.11Sam Rowley12-04.00Perkins County
4.12Jake Lueth12-00.00Chase County
5.11Joey McFee11-08.00Atwood-Rawlins Co
6.10Roper Cochran10-08.00Chase County
7.9Christopher Terry10-00.00 SRPerkins County
9Treanton PelhamNHSouth Platte
9Gabe WrightNHPerkins County
11Destyn MilnerNHChase County
11Julius DickmanderNHSouth Platte
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.11Devon Janicke20-08.25 PRCheylin
2.11Rowan Ford19-05.75South Platte
3.10Carson Sletten18-05.00Perkins County
4.10Noah Kerchal17-08.00 SRDundy County Stratton
5.10Cole Sramek17-04.50Atwood-Rawlins Co
6.12Keri Blackler17-03.50Maywood
7.9Jared Sullivan17-00.50Wallace
8.10Bryson Fisher17-00.00Chase County
9.10Tyler Beckman16-03.50 PRAtwood-Rawlins Co
10.12Sheldon Bartholomew15-09.75Chase County
11.10Roper Cochran15-09.00Chase County
12.9Wesley Wach12-03.50Hayes Center
13.9Marcus Sattler11-09.75 PRSouth Platte
14.12Tony Clifton10-11.50 PRHayes Center
12Austin HicksNDWauneta-Palisade
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.12Zak Kurkowski40-11.00Perkins County
2.11Devon Janicke39-11.00 PRCheylin
3.11Sam Rowley38-01.75Perkins County
4.9Jared Sullivan35-01.25Wallace
5.9Noah Griffin34-06.00Chase County
6.9Francisco Barrientos33-03.75 PRChase County
7.12Boone Turpin32-04.00Dundy County Stratton
8.10Roper Cochran31-10.00Chase County
9.9Wesley Wach28-01.00Hayes Center
10Noah KerchalNDDundy County Stratton
10Bryar GerlachNDMaywood
11Rowan FordNDSouth Platte