Team Results Management

Meet Info

FinalsPrelims
Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.12Julius Dickmander11.55aSouth Platte
2.11Bryson Fisher11.77a PRChase County
3.12Mitchell Sestak11.83aPerkins County
4.12DJ Sandberg11.87aDundy County Stratton
5.12Calyn Werkmeister11.94aMaywood-Hayes Center
6.11Cole Sramek12.01aAtwood-Rawlins Co
7.11Noah Kerchal12.12aDundy County Stratton
--11Derek SisNTPerkins County
 

100 Meters  Varsity - Prelims

1.11Derek Sis11.43aPerkins County
2.12Julius Dickmander11.53aSouth Platte
3.12DJ Sandberg11.59a PRDundy County Stratton
4.12Mitchell Sestak11.80a SRPerkins County
5.11Cole Sramek11.84a PRAtwood-Rawlins Co
6.12Calyn Werkmeister11.90aMaywood-Hayes Center
7.11Bryson Fisher11.90aChase County
8.11Noah Kerchal11.96a SRDundy County Stratton
9.9Domonic Wendell12.12aPerkins County
10.12Rowan Ford12.16aSouth Platte
11.9Tallan Schrader12.24a PRDundy County Stratton
12.11Matt Kahl12.25aSouth Platte
13.11Angel Hinojosa12.40aWauneta-Palisade
14.10Matthew Knotts12.61a PRWauneta-Palisade
15.10C.J. Monheiser13.23a PRWallace
16.10Marco Perez13.35a PRChase County
17.9Paxton Gleason15.85aWauneta-Palisade
--10Juan VenegasNTChase County
--11Greg GastonNTWauneta-Palisade
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.12Julius Dickmander23.60aSouth Platte
2.12Mitchell Sestak23.76aPerkins County
3.9Kyle Fackler24.36aMaywood-Hayes Center
4.9Domonic Wendell24.42aPerkins County
5.11Matt Kahl24.47a SRSouth Platte
6.11Roper Cochran24.62aChase County
7.12Calyn Werkmeister25.08aMaywood-Hayes Center
--11Derek SisNTPerkins County
 

200 Meters  Varsity - Prelims

1.11Derek Sis23.43aPerkins County
2.12Julius Dickmander23.54aSouth Platte
3.12Mitchell Sestak23.64a PRPerkins County
4.9Kyle Fackler24.16a PRMaywood-Hayes Center
5.9Domonic Wendell24.38a SRPerkins County
6.11Matt Kahl24.53aSouth Platte
7.12Calyn Werkmeister24.57a PRMaywood-Hayes Center
8.11Roper Cochran24.65aChase County
9.11Cole Sramek24.72aAtwood-Rawlins Co
10.9Scott Wheeler25.02aChase County
11.11Angel Hinojosa25.23a PRWauneta-Palisade
12.10Matthew Knotts25.92aWauneta-Palisade
13.12Trey Haislip26.07a SRDundy County Stratton
14.10Nick Withington26.17a PRAtwood-Rawlins Co
15.10Will Crouse26.42a PRAtwood-Rawlins Co
16.10Marco Perez27.59a PRChase County
17.10Jake Hamilton27.76a PRCheylin
18.10C.J. Monheiser28.31aWallace
19.9Dennis Cavanaugh29.79a PRWauneta-Palisade
--9Paxton GleasonNTWauneta-Palisade
--9Tallan SchraderNTDundy County Stratton
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.12Tristen Kennicutt52.15a PRPerkins County
2.9Micah Swedberg52.47aWallace
3.12Julius Dickmander52.72aSouth Platte
4.9Kyle Fackler54.08a PRMaywood-Hayes Center
5.10Caleb Weiss54.09a SRChase County
6.11Hunter Dillan54.17a PRChase County
7.11Noah Kerchal54.32aDundy County Stratton
8.10Wyatt Lemon54.48a SRDundy County Stratton
9.11Cole Sramek55.04aAtwood-Rawlins Co
10.11Ike Maxwell55.07aChase County
11.9Beau Wood58.15a SRPerkins County
12.11Thomas Frisbie1:00.32a PRCheylin
13.10Von Fritsche1:00.40a PRMaywood-Hayes Center
14.11Devon Littell1:00.49a SRMaywood-Hayes Center
15.12Antony Wiggins1:01.92aSouth Platte
16.9Dalton Harchelroad1:04.17aWauneta-Palisade
17.9Kaden Hager1:09.43aWallace
18.10Kenyon Gaar1:12.07a PRPerkins County
--9Duncan RectorNTWauneta-Palisade
--10Jared SullivanNTWallace
--12Joe SramekNTWauneta-Palisade
--9Domonic WendellNTPerkins County
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.12Tanner Clough2:08.00hWallace
2.11Robbie Nelson2:08.50h PRWallace
3.10Juan Venegas2:09.10h PRChase County
4.9Caden Waitley2:11.70hPerkins County
5.11Bryson Fisher2:13.20h SRChase County
6.11Thomas Frisbie2:13.30h PRCheylin
7.12Ty Swenson2:14.00hDundy County Stratton
8.11Bryar Gerlach2:15.40hMaywood-Hayes Center
--10Kenyon GaarNTPerkins County
--12Indy SmithNTChase County
--12Devon JanickeNTCheylin
--10Willis ChristnerNTWauneta-Palisade
--9Tate HartleyNTMaywood-Hayes Center
--9Matthew WissinkNTDundy County Stratton
--11Francisco HernandezNTMaywood-Hayes Center
--9Brendan WarmanNTDundy County Stratton
--9Leighf BrownNTCheylin
 

800 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

9Micah Swedberg2:08.3h PRWallace
11Robbie Nelson2:11.4h SRWallace
10Jared Sullivan2:23.0hWallace
10Tyrell Maline2:24.6hWallace
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.10Cash Yearous4:57.47aWauneta-Palisade
2.10Eli Fink5:01.14aDundy County Stratton
3.11Jason Nolting-Farrier5:02.43aSouth Platte
4.12Tanner Clough5:04.12a SRWallace
5.11Bryar Gerlach5:07.27aMaywood-Hayes Center
6.11Tagan Mays5:10.23aChase County
7.10Gideon Fink5:11.21aDundy County Stratton
8.11Bailey Peckham5:13.99aDundy County Stratton
--10Willis ChristnerNTWauneta-Palisade
--10Tyrell MalineNTWallace
--12Reece LeonardNTCheylin
--10Jayden GermanNTChase County
--9Joel MarisNTWauneta-Palisade
--10Nathan KemlingNTPerkins County
--11Thomas FrisbieNTCheylin
--9Kaden HagerNTWallace
--9Ethan BrokerNTMaywood-Hayes Center
--9Leighf BrownNTCheylin
--9Truman WilsonNTSouth Platte
--9Cole WiestNTChase County
--9Tate HartleyNTMaywood-Hayes Center
--9Jarin TinesNTPerkins County
--9Matthew HahnNTPerkins County
 

3200 Meters  Varsity - Finals

1.10Will Kuenne11:09.37aChase County
2.9Jaden Dietlein11:11.05aPerkins County
3.11Jason Nolting-Farrier11:15.44aSouth Platte
4.11Bailey Peckham11:21.50aDundy County Stratton
5.9Leighf Brown11:38.47aCheylin
6.10Eli Fink11:39.75aDundy County Stratton
7.12Reece Leonard11:52.52aCheylin
8.10Johnathan Lewis11:54.02aChase County
9.10Gideon Fink12:11.74aDundy County Stratton
10.9Landis Beverly12:21.25aChase County
11.9Truman Wilson12:23.55aSouth Platte
--9Tate HartleyNTMaywood-Hayes Center
--9Matthew HahnNTPerkins County
--9Ethan BrokerNTMaywood-Hayes Center
--12Tanner CloughNTWallace
--11Tucker HartleyNTMaywood-Hayes Center
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.12Destyn Milner15.66aChase County
2.12DJ Sandberg16.46aDundy County Stratton
3.9Evan Fisher18.65aChase County
4.10Jack Kohl20.12aPerkins County
5.9Duncan Rector20.21a SRWauneta-Palisade
6.12Daryn Carroll20.77aMaywood-Hayes Center
7.9Cody Boon21.49aDundy County Stratton
8.10Blake Schilke25.20aChase County
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Prelims

1.12Destyn Milner15.14aChase County
2.12DJ Sandberg16.46aDundy County Stratton
3.9Evan Fisher17.94aChase County
4.10Jack Kohl20.24aPerkins County
5.12Daryn Carroll21.04aMaywood-Hayes Center
6.9Cody Boon21.17aDundy County Stratton
7.9Duncan Rector21.74aWauneta-Palisade
8.10Blake Schilke22.94aChase County
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.10Phalen Sanford40.10aDundy County Stratton
2.12Destyn Milner42.98aChase County
3.9Beau Wood45.40aPerkins County
4.12DJ Sandberg46.54aDundy County Stratton
5.10Jack Kohl49.79aPerkins County
6.9Duncan Rector52.19aWauneta-Palisade
7.9Cody Boon54.78aDundy County Stratton
--11Brody NordhausenNTWauneta-Palisade
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.Mitchell Sestak
Bryce Wilson
Tristen Kennicutt
Domonic Wendell
45.59aPerkins County
2.Roper Cochran
Parker Dillan
Kass Cochran
Scott Wheeler
47.20aChase County
3.Cole Sramek
Will Crouse
Drew Lankas
Nick Withington
48.41aAtwood-Rawlins Co
4.Angel Hinojosa
Matthew Knotts
Greg Gaston
Brody Nordhausen
48.43aWauneta-Palisade
5.Kyle Fackler
Jace Walther
Devon Littell
Calyn Werkmeister
49.07aMaywood-Hayes Center
6.9Tallan Schrader
Brendan Warman
Matthew Wissink
Cody Boon
50.40aDundy County Stratton
7.Matt Kahl
Dale Kahl
Antony Wiggins
Treanton Pelham
51.68aSouth Platte
8.Jordan Janicke
Carter Porubsky
Reece Leonard
Jake Hamilton
52.69aCheylin
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.Charles Johnson
Bryce Wilson
Tristen Kennicutt
Caden Waitley
3:34.62aPerkins County
2.Noah Kerchal
Ty Swenson
DJ Sandberg
Phalen Sanford
3:36.49aDundy County Stratton
3.Caleb Weiss
Cody Williams
Ike Maxwell
Hunter Dillan
3:37.70aChase County
4.Kyle Fackler
Tucker Hartley
Daryn Carroll
Bryar Gerlach
3:50.02aMaywood-Hayes Center
5.Angel Hinojosa
Brody Nordhausen
Joel Maris
Matthew Knotts
4:00.11aWauneta-Palisade
 

4x800 Relay  Varsity - Finals

1.Robbie Nelson
Kaden Hager
Tyrell Maline
Micah Swedberg
9:07.31aWallace
2.Tucker Hartley
Von Fritsche
Tate Hartley
Chase Lenz
9:12.56aMaywood-Hayes Center
3.Ty Swenson
Eli Fink
Brendan Warman
Gideon Fink
9:15.16aDundy County Stratton
4.Cash Yearous
Joel Maris
Brody Nordhausen
Duncan Rector
9:26.69aWauneta-Palisade
5.Reece Leonard
Jake Hamilton
Leighf Brown
Thomas Frisbie
9:45.79aCheylin
6.Tagan Mays
Cole Wilson
Bryce Zuege
Kalen Wallin
9:45.80aChase County
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.11Hunter Bartels48-07.00 SRChase County
2.12Trey Haislip46-05.75 PRDundy County Stratton
3.12Josh May46-04.50Wallace
4.10Jack Bauerle44-04.00Chase County
5.12Jace Walther44-03.75Maywood-Hayes Center
6.11Dakota Wallin41-10.00 SRChase County
7.11Tyler Sando40-08.50Perkins County
8.12Drew Lankas40-03.00 PRAtwood-Rawlins Co
9.11Tyler Davis39-05.50 PRWauneta-Palisade
10.11Logan Rowland37-10.25 PRDundy County Stratton
10.11Timothy McClung37-10.25Perkins County
12.12Zac Huff37-09.75Perkins County
13.12Dale Kahl37-06.50 PRSouth Platte
14.10Will Crouse35-01.00Atwood-Rawlins Co
15.10Colin Penrod34-11.00 SRSouth Platte
16.12Antony Wiggins34-04.50 PRSouth Platte
17.12Joe Sramek32-02.00 PRWauneta-Palisade
18.10Wyatt Lemon31-05.50Dundy County Stratton
19.9Dennis Cavanaugh31-02.75Wauneta-Palisade
20.10Jordan Janicke30-06.00Cheylin
21.9Jacob Serrano30-05.00Cheylin
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.12Josh May145-09Wallace
2.10Jack Bauerle140-04Chase County
3.11Hunter Bartels131-02Chase County
4.11Tyler Davis129-10Wauneta-Palisade
5.12Trey Haislip115-09Dundy County Stratton
6.10Colin Penrod115-00South Platte
7.10Colton Heinemann111-03Perkins County
8.12Zac Huff108-05Perkins County
9.11Timothy McClung107-09Perkins County
10.9Jacob Serrano105-05Cheylin
11.10Will Crouse102-09Atwood-Rawlins Co
12.11Brody Nordhausen101-07Wauneta-Palisade
13.9Dennis Cavanaugh100-00 SRWauneta-Palisade
14.12Dale Kahl98-06 SRSouth Platte
15.12Drew Lankas97-05Atwood-Rawlins Co
16.11Carter Porubsky96-10Cheylin
17.10Jordan Janicke94-04Cheylin
18.12Antony Wiggins92-05 PRSouth Platte
19.10Wyatt Lemon81-08Dundy County Stratton
20.11Logan Rowland75-11Dundy County Stratton
21.9Cameron McClintock58-10Wallace
--11Dakota WallinNDChase County
 

High Jump  Varsity - Finals

1.11Cody Williams6-02.00Chase County
2.10Phalen Sanford6-00.00Dundy County Stratton
3.11Tyler Davis5-10.00Wauneta-Palisade
3.10Chase Lenz5-10.00Maywood-Hayes Center
3.10Charles Johnson5-10.00Perkins County
3.10Nick Withington5-10.00Atwood-Rawlins Co
7.12Daryn Carroll5-08.00Maywood-Hayes Center
8.9Micah Swedberg5-06.00Wallace
9.10Juan Venegas5-04.00Chase County
9.9Caden Waitley5-04.00 SRPerkins County
11.9Duncan Rector5-00.00Wauneta-Palisade
12.9Scott Wheeler4-04.00Chase County
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.10Phalen Sanford15-00.00 PRDundy County Stratton
2.12Julius Dickmander12-06.00South Platte
3.12Sam Rowley12-00.00Perkins County
4.11Roper Cochran11-06.00Chase County
5.10Nathan Kemling11-00.00 SRPerkins County
6.11Matt Kahl10-00.00South Platte
7.9Beau Wood10-00.00 PRPerkins County
8.9Cody Boon7-00.00 PRDundy County Stratton
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.11Cody Williams20-04.75Chase County
2.12Rowan Ford19-04.50South Platte
3.12Devon Janicke19-02.50Cheylin
4.10Charles Johnson19-02.00Perkins County
5.11Noah Kerchal18-09.25Dundy County Stratton
6.9Parker Dillan18-09.00Chase County
7.10Kass Cochran17-11.00Chase County
8.10Jared Sullivan17-10.75Wallace
9.11Devon Littell17-03.00 SRMaywood-Hayes Center
10.9Caden Waitley15-11.00 PRPerkins County
11.11Dayne Littell15-07.50Maywood-Hayes Center
12.9Dalton Harchelroad13-09.00Wauneta-Palisade
13.9Lake Reikofski7-04.00Wauneta-Palisade
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.10Kass Cochran39-08.00Chase County
2.10Chase Lenz38-06.00Maywood-Hayes Center
3.12Rowan Ford38-01.50 PRSouth Platte
4.9Parker Dillan37-07.75 SRChase County
5.10Jared Sullivan37-07.25Wallace
6.10Jack Kohl37-05.75Perkins County
7.11Devon Littell34-05.00Maywood-Hayes Center
8.9Dalton Harchelroad34-02.00 SRWauneta-Palisade
9.11Dayne Littell33-11.00Maywood-Hayes Center