Team Results Management

Meet Info

VarsityUnifiedFinalsPrelims
Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.10Colton Herman11.30aEast Anchorage
2.12Josh Jackman11.35aKenai Central
3.11Xavier Simon11.52aWest Valley
4.12Anthony Parker11.56aDimond
5.10Shamir Staten11.63aBartlett
6.9Treyone Suber11.70a PRBartlett
7.10Stephon Haynes11.73aBartlett
8.11Jherome Ladera11.86aKodiak
 

100 Meters  Unified - Finals

1.12Raymond Metzger13.41a PRService
2.12Tommy Gammett13.42a PREast Anchorage
3.12Reece Duenow13.83aService
4.10Sahil Bathija14.05aJuneau Douglas
5.10Cody Hemphill14.30a PRSoldotna
6.11Jode Sparks14.35a SRSoldotna
7.12Brian Dusek14.52a PRSoldotna
8.10Luke Congdon14.61a PRThorne Bay
10.12Donovan Brim15.02aEast Anchorage
11.9Korey Lyle15.06aEast Anchorage
13.9Kobe Nayokpuk15.71a PRService
14.10John Fitzpatrick15.87aEast Anchorage
15.11Johnny Hinchman16.28a PRJuneau Douglas
18.12Colby Silverthorne17.96aThorne Bay
19.11Malikhi Hansen18.38aSoldotna
 

100 Meters  Varsity - Prelims

1.10Colton Herman11.35aEast Anchorage
3.12Josh Jackman11.42aKenai Central
5.12Anthony Parker11.65aDimond
2.10Shamir Staten11.66aBartlett
4.11Xavier Simon11.75aWest Valley
7.11Jherome Ladera11.81aKodiak
6.9Treyone Suber11.87aBartlett
9.11Jonathan Pomrenke11.90aColony
8.10Stephon Haynes11.92aBartlett
10.10Ezekiel Keller11.98aThunder Mountain
11.11Jaylen Wilson12.07aBartlett
12.12Jalen Dunlap12.08aService
13.11Logan Schrader12.14aSoldotna
14.11Erick Whisenant12.15aThunder Mountain
15.10Chance Tucker12.30aPalmer
12Jay MirandaDNSKodiak
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.12Josh Jackman22.27a PRKenai Central
2.10Colton Herman22.30a PREast Anchorage
3.11Garrett McVey23.14a PRService
4.12Anthony Parker23.23aDimond
5.10Jacob Belanger23.25aService
6.11Xavier Simon23.30aWest Valley
7.10Shamir Staten23.33aBartlett
11Brenner FurlongNTSoldotna
 

200 Meters  Varsity - Prelims

1.12Josh Jackman22.59aKenai Central
2.10Colton Herman22.85aEast Anchorage
3.12Anthony Parker23.10a PRDimond
5.11Xavier Simon23.14a PRWest Valley
7.10Jacob Belanger23.18a PRService
9.10Stephon Haynes23.53a PRBartlett
4.11Garrett McVey23.72aService
6.10Shamir Staten23.73aBartlett
10.10Chance Tucker24.08a PRPalmer
8.11Brenner Furlong24.11aSoldotna
11.11Erick Whisenant24.27aThunder Mountain
12.11Jonathan Pomrenke24.31aColony
12.10Isaiah Warner24.31a PRWest Valley
14.10Christopher Berellez24.33a PRNorth Pole
15.12Jesus Ayala24.88aWest Valley
16.11Jaylen Wilson25.44aBartlett
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.11Brenner Furlong51.36aSoldotna
2.11Luke Mouracade51.51aEagle River
3.12Declan Reid51.76aBartlett
4.12RJ Henry51.84aLathrop
5.11Larry Cutsforth52.71aPalmer
6.11Michael Maddox52.73aEagle River
7.12Jordan Davis52.77aBartlett
8.12Grant Wilson53.38aWest Valley
 

400 Meters  Varsity - Prelims

1.11Luke Mouracade51.30a PREagle River
2.11Brenner Furlong51.33a PRSoldotna
3.12RJ Henry51.53aLathrop
4.12Declan Reid51.57a PRBartlett
5.11Larry Cutsforth52.09a PRPalmer
6.12Jordan Davis52.29aBartlett
7.11Michael Maddox52.37aEagle River
9.10Zane Vrvilo52.40a PRColony
8.12Grant Wilson52.93aWest Valley
10.10Jacob Belanger53.27aService
11.11Chris Fueg53.64aChugiak
12.11Koby Vinson53.67aSoldotna
13.12Austin Sayer53.80aChugiak
14.11PJ Cutright54.51aPalmer
15.12Alvin Ailey54.77a PRThunder Mountain
9Sebastion ReedDNSWest Anchorage
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.10Camron Herron1:56.94a PRWest Valley
2.12Keith Osowski1:59.80aKodiak
3.12Jack Hannah2:00.49aKodiak
4.10Ethan Davis2:00.54a PRWest Anchorage
5.11Lev Robertson2:01.18aPalmer
6.12Keel Simon2:01.55a PRWest Valley
7.12Isaac Larson2:01.65aBartlett
8.11Charlie Latimer2:05.67aChugiak
 

800 Meters  Varsity - Prelims

1.12Keith Osowski2:00.46aKodiak
3.11Lev Robertson2:00.91a PRPalmer
5.11Charlie Latimer2:01.23a PRChugiak
7.12Isaac Larson2:02.17aBartlett
9.12Jeffrey Lautrup2:03.62a PRColony
2.10Camron Herron2:03.64aWest Valley
4.12Jack Hannah2:03.94aKodiak
6.10Ethan Davis2:04.35aWest Anchorage
8.12Keel Simon2:04.97aWest Valley
10.12Eliasson VanPelt2:05.33aWasilla
11.12Faisal Ibrahim2:06.02aEast Anchorage
12.12Wyatt Dodge2:06.08aService
13.12Fintan Nakada2:07.15aService
14.11Isaak Bell2:09.63aWasilla
15.11David Ebel2:10.73aLathrop
16.12William Wallace2:14.10aThunder Mountain
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.12Keith Osowski4:33.67aKodiak
2.12Jack Hannah4:35.15aKodiak
3.11Jonah Penrose4:35.55a PRThunder Mountain
4.10Daniel Bausch4:37.16aWest Anchorage
5.12Logan Mowry4:41.54aLathrop
6.12Jeffrey Lautrup4:42.46aColony
7.12Wyatt Dodge4:42.85aService
8.9Gavin Block4:43.08a PRColony
9.12Josiah Alverts4:44.81aPalmer
10.11Zephan Ozturgut4:45.06aEast Anchorage
11.12Hamish Wolfe4:46.40aSouth Anchorage
12.9Santiago Prosser4:46.44aSouth Anchorage
13.12Elliot Kenaston4:46.47aWest Valley
14.9James Burger4:47.96aThunder Mountain
15.10Carter Gladwill4:48.32aEagle River
10Ethan DavisDNSWest Anchorage
 

3200 Meters  Varsity - Finals

1.12Keith Osowski9:49.34a SRKodiak
2.11Jonah Penrose9:56.58aThunder Mountain
3.10Daniel Bausch9:57.31a PRWest Anchorage
4.10Ethan Davis9:57.68a PRWest Anchorage
5.11Zephan Ozturgut9:59.80a SREast Anchorage
6.12Josiah Alverts10:05.45a PRPalmer
7.12Aaron Bravo10:05.93a PRWest Valley
8.12Hamish Wolfe10:07.11a PRSouth Anchorage
9.9Santiago Prosser10:09.39aSouth Anchorage
10.9Sebastian Szweda Mittelstadt10:13.26aService
11.12Luke Meiwes10:13.39a SRSouth Anchorage
12.9James Burger10:14.07aThunder Mountain
13.9Hyrum Nelson10:14.40a PRChugiak
14.11Alex Schuerch10:15.99a PREast Anchorage
15.12Eliasson VanPelt10:17.75aWasilla
16.10Arne Ellefson-Carnes10:24.75aJuneau Douglas
17.10Carter Gladwill10:29.69aEagle River
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.12Ashonte Williams15.41aLathrop
2.12Abraham Van Hout15.98aSoldotna
3.11Mason Wadsworth16.14aEagle River
4.10Jarett Wilson16.22aKenai Central
5.11Daryl Bushnell16.46aEast Anchorage
6.11Matthew Daniels16.72aPalmer
7.11Joel Francisco17.06aKodiak
8.12Gabe Crawford18.59aThunder Mountain
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Prelims

1.12Ashonte Williams15.30a PRLathrop
2.11Mason Wadsworth15.93aEagle River
3.12Abraham Van Hout15.93aSoldotna
4.10Jarett Wilson16.12aKenai Central
5.11Daryl Bushnell16.15aEast Anchorage
6.12Gabe Crawford16.44a PRThunder Mountain
7.11Joel Francisco16.62a PRKodiak
8.11Matthew Daniels16.64aPalmer
9.11Dallas Tellef16.70aBartlett
10.11Matthew Clyde17.06a SRColony
11.11Thomas Cha17.12aSouth Anchorage
12.10Guy Rohde17.56aChugiak
13.10Joshua Dumbrique17.69aWest Anchorage
14.9Justin Nevells17.69aChugiak
10Michael ZadraDQLathrop
12William TroxelDNSWest Anchorage
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.10Jarett Wilson41.35a PRKenai Central
2.11Daryl Bushnell41.37aEast Anchorage
3.11Mason Wadsworth41.85a PREagle River
4.10Guy Rohde42.16aChugiak
5.12Andreas Carros42.18a PRKodiak
6.10Lance Joyner42.75aWest Valley
7.9Justin Nevells43.40a PRChugiak
12Ashonte WilliamsDQLathrop
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Prelims

1.12Ashonte Williams41.23aLathrop
2.10Jarett Wilson41.90aKenai Central
3.11Daryl Bushnell41.92aEast Anchorage
5.10Guy Rohde42.35aChugiak
4.12Andreas Carros42.68aKodiak
7.11Mason Wadsworth42.87aEagle River
6.9Justin Nevells43.42aChugiak
8.10Lance Joyner43.62aWest Valley
9.12Abraham Van Hout43.75aSoldotna
10.10Michael Zadra43.85aLathrop
11.10Terrell Johnson44.27aWest Valley
12.11Thomas Cha44.34aSouth Anchorage
13.10Wyatt Helton44.36aWasilla
14.11Jacob Hessinger44.38aColony
15.12Edric Tiamzon45.24aKetchikan
16.10James Mathes45.89aBartlett
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.Stephon Haynes
Don'Rail Ingram
Tsuginori Fudge
Shamir Staten
44.57aBartlett
2.Andrew Ross
Jacob Jines
Garrett McVey
Jacob Belanger
44.63aService
3.Xavier Simon
Zamir Gripper
Joquarius Ward
Josh Cummings
44.73aWest Valley
4.Gabe Crawford
Ezekiel Keller
Erick Whisenant
Finn Cole
45.31aThunder Mountain
5.Beck Stokes
Henry Kimmins
Steve Sizemore
Chance Adam Phonsavang
45.35aSouth Anchorage
6.Ashonte Williams
Kailen Ha'O-Martin
Levi Leach
Duncan Noble
45.84aLathrop
7.Ty Campbell
Ridge Patrimonio-Raval
Jacob Hessinger
Zane Vrvilo
45.90aColony
Dharma Waldron
Cephas Ekuase
Anthony Parker
James Curro
DQDimond
 

4x200 Relay  Varsity - Finals

1.Austin Potter
Austin Sayer
Connor Gentry
Guy Rohde
1:33.01aChugiak
2.Jalen Dunlap
Jacob Jines
Garrett McVey
Jacob Belanger
1:33.08aService
3.Josh Cummings
Zamir Gripper
Grant Wilson
Xavier Simon
1:33.61aWest Valley
4.Logan Schrader
Koby Vinson
Abraham Van Hout
Brenner Furlong
1:34.46aSoldotna
5.Shamir Staten
Don'Rail Ingram
Tsuginori Fudge
Stephon Haynes
1:34.88aBartlett
6.Ashonte Williams
Levi Leach
Duncan Noble
RJ Henry
1:35.26aLathrop
7.PJ Cutright
Matthew Daniels
Nick Johnson
Larry Cutsforth
1:35.53aPalmer
8.Ezekiel Keller
Erick Whisenant
Finn Cole
Alvin Ailey
1:39.55aThunder Mountain
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.Keel Simon
Joquarius Ward
Grant Wilson
Camron Herron
3:30.42aWest Valley
2.Koby Vinson
Logan Schrader
Abraham Van Hout
Brenner Furlong
3:31.26aSoldotna
3.Declan Reid
Jordan Davis
Isaac Larson
Demario Moore
3:32.31aBartlett
4.Corbit Brewer
Andreas Carros
Jack Hannah
Camrin Yturbe
3:35.19aKodiak
5.Deven Wesolowski
Carter Gladwill
Luke Mouracade
Michael Maddox
3:35.35aEagle River
6.Steve Sizemore
Aedan Andreason
Ephraim Light
Eli Johnson
3:40.27aSouth Anchorage
7.Jonah Penrose
Bradey Beam
Alvin Ailey
James Burger
3:44.06aThunder Mountain
Andrew Mueller
Jason Riggs
Parker Trosper
RJ Henry
DQLathrop
 

4x800 Relay  Varsity - Finals

1.Brenden Thompson
Keith Osowski
Jack Hannah
Camrin Yturbe
8:13.22aKodiak
2.Hyrum Nelson
Max Hartke
Charlie Latimer
Austin Sayer
8:21.81aChugiak
3.Niko Latva-Kiskola
Cameron Sheldon
Alek Heil
George Cvancara
8:30.72aDimond
4.Jordan Davis
Isaac Larson
Declan Reid
Demario Moore
8:30.76aBartlett
5.Hamish Wolfe
Luke Meiwes
Santiago Prosser
Eli Johnson
8:39.34aSouth Anchorage
6.Parker Stoltz
Jack Cater
Ari Endestad
Aaron Bravo
8:42.52aWest Valley
7.David Ebel
Isaac Hendrickson
Nathan Sanches
Parker Trosper
8:58.53aLathrop
8.Dalton Hoy
John White
Shadrach Stitz
Timothy McKenna
9:11.31aJuneau Douglas
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.12Nigel Pagofie48-01.00Bartlett
2.10Thomas Sio47-10.00Bartlett
3.12Ralph Toleafoa45-06.75 SREast Anchorage
4.11Tyler Farless45-02.25 PRService
5.12Cody Weldon44-02.75 PRJuneau Douglas
6.11Blake Carr43-08.00 PRColony
7.10Andre's Ramirez-nunn43-02.50 PRColony
8.12Jake Foshee43-01.00West Valley
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Prelims

1.12Nigel Pagofie48-10.00Bartlett
2.10Thomas Sio47-10.00Bartlett
3.11Tyler Farless45-02.25Service
4.12Cody Weldon44-02.75Juneau Douglas
5.12Ralph Toleafoa44-00.50East Anchorage
6.11Blake Carr43-08.00Colony
7.10Andre's Ramirez-nunn43-02.50Colony
8.12Jake Foshee41-09.00West Valley
9.12Johnny Afuvai41-07.00 PREast Anchorage
10.11Jarek Shultz40-08.25Colony
11.12Jay Miranda39-10.50Kodiak
12.11Kyle Walker39-10.00North Pole
13.11Cameron Pead39-09.00Colony
14.12Travis Wheeler39-08.25Palmer
15.10Merrick Stacy38-05.75West Valley
16.11Dharma Waldron38-04.50Dimond
17.12Kyle Marcuson37-03.00Soldotna
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.11Wendell Tuisaula156-00 PRSoldotna
2.12Jake Foshee147-09West Valley
3.12Ralph Toleafoa146-02 PREast Anchorage
4.11Jonathan Pomrenke136-03Colony
5.12Forest Perish135-03 PRChugiak
6.11Jarek Shultz133-08Colony
7.12Jay Miranda132-08Kodiak
8.11John Grossl130-02Kenai Central
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Prelims

1.12Jake Foshee147-09West Valley
2.11Wendell Tuisaula145-02Soldotna
3.11Jonathan Pomrenke136-03Colony
4.11Jarek Shultz133-08Colony
5.12Jay Miranda132-08Kodiak
6.11John Grossl129-01Kenai Central
7.12Ralph Toleafoa128-02East Anchorage
8.12Forest Perish128-00Chugiak
9.10Kenny Huffer123-10Chugiak
10.11Joey Rhoads120-08Ketchikan
11.10Merrick Stacy120-03West Valley
12.11Lance Fenumiai118-06Juneau Douglas
13.12Tony Sao'118-05Bartlett
14.10Thomas Sio118-01Bartlett
15.12Chase Dunham117-02North Pole
16.12Cody Weldon115-06Juneau Douglas
 

High Jump  Varsity - Finals

1.12Brandon Nicholson6-04.00 SRColony
2.12Nathaniel Fromm6-04.00Service
3.12Alvin Ailey6-01.00 PRThunder Mountain
4.11Joquarius Ward6-00.00West Valley
5.10Terrell Johnson5-10.00West Valley
6.11Dallas Tellef5-08.00Bartlett
7.12Trevor Ortiz5-08.00Ketchikan
7.12Andreas Carros5-08.00Kodiak
9.12Donovan Eiman5-08.00Palmer
9.11Mason Wadsworth5-08.00Eagle River
10.10Thomas Christian5-08.00South Anchorage
11.11Chancelor Fields Colbert5-08.00West Valley
12.12Savion Wilson5-08.00Eagle River
12Alexander SpanglerNHWasilla
11PJ CutrightNHPalmer
12Zakary MurrahNHNorth Pole
12Jeremy BasuelNHKodiak
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.12Josh Jackman21-10.50Kenai Central
2.12Brandon Nicholson21-07.25Colony
3.12Nathaniel Fromm21-02.75 SRService
4.12Gabe Crawford20-07.00Thunder Mountain
5.12Trevor Ortiz20-05.00Ketchikan
6.12Josh Cummings20-00.75 PRWest Valley
7.11Logan Schrader19-09.00Soldotna
8.12Nick Johnson19-04.25Palmer
 

Long Jump  Varsity - Prelims

1.12Josh Jackman21-07.00Kenai Central
2.12Brandon Nicholson21-02.75Colony
3.12Nathaniel Fromm20-08.25Service
4.12Trevor Ortiz20-04.25Ketchikan
5.12Josh Cummings20-00.75West Valley
6.12Gabe Crawford20-00.50Thunder Mountain
7.11Logan Schrader19-09.00Soldotna
8.12Nick Johnson19-04.25Palmer
9.10Tristian Wilhoit19-04.00Dimond
10.10Terrell Johnson19-03.75 PRWest Valley
11.12Cephas Ekuase18-07.50Dimond
12.10Jaden Caple17-10.75Palmer
13.9Zamir Gripper17-08.75West Valley
14.11Joel Francisco17-04.50Kodiak
15.12Ulyx Bohulano17-01.00Juneau Douglas
12RJ HenryNDLathrop
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.12Brandon Nicholson46-07.50Colony
2.12Trevor Ortiz43-10.75Ketchikan
3.12Josh Cummings43-04.75West Valley
4.12Nathaniel Fromm42-01.00Service
5.12Nick Johnson41-05.25Palmer
6.11Chancelor Fields Colbert41-04.25 PRWest Valley
7.12Donovan Eiman40-10.25Palmer
8.10Tristian Wilhoit40-00.25Dimond
 

Triple Jump  Varsity - Prelims

1.12Brandon Nicholson46-07.50Colony
2.12Trevor Ortiz43-10.75Ketchikan
3.12Josh Cummings43-04.75West Valley
4.11Chancelor Fields Colbert41-04.25West Valley
5.12Nathaniel Fromm41-02.50Service
6.12Nick Johnson40-09.00Palmer
7.12Donovan Eiman40-03.75Palmer
8.10Tristian Wilhoit39-11.25Dimond
9.12Austin Sayer38-00.00Chugiak
10.10Rian King37-10.00Bartlett
11.10Terrell Johnson37-03.75West Valley
12.10Lincoln Oldham37-03.50Chugiak
13.12Duncan Noble37-02.50Lathrop
14.11Mason Wadsworth37-02.00Eagle River
15.12Gabe Crawford36-09.00Thunder Mountain
16.12Chase Dunham36-03.00North Pole
 

Meet Schedule