Team Results Management

Meet Info

Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.12Derek Sis11.62aPerkins County
2.12Bailey Schrotberger11.84aPerkins County
3.10Kadin Vrbas12.14aChase County
4.12Matt Kahl12.27aSouth Platte
5.12Bryson Fisher12.34aChase County
6.10Domonic Wendell12.38aPerkins County
7.10Austen Jaeger12.63aSouth Platte
8.9Bo O'Neil12.67aChase County
9.9Austen Rozelle12.79aWauneta-Palisade
10.9Dominic Sis13.10aDundy County Stratton
11.9Bennett Bauerle13.18a PRChase County
12.9Kyler Bullock13.72aPerkins County
13.10Caid Doetker13.79aWauneta-Palisade
14.11Ronnie Brown14.02a PRSouth Platte
15.10Paxton Gleason15.86aWauneta-Palisade
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.9Alex Patrick23.93aPerkins County
2.10Kadin Vrbas24.34aChase County
3.12Noah Kerchal24.55aDundy County Stratton
4.12Matt Kahl24.70aSouth Platte
5.9Reice Hanes25.27aDundy County Stratton
6.9Bo O'Neil25.78aChase County
7.10Blake Plugge26.21aPerkins County
8.9Bennett Bauerle26.59aChase County
9.9Kobe Clevenger27.81a PRChase County
10.9Wesley Throckmorten28.72a PRDundy County Stratton
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.12Bryce Wilson54.39aPerkins County
2.11Francisco Barrientos55.03aChase County
3.12Kiffen Cook55.73aPerkins County
4.9Evan Sestak59.23a PRPerkins County
5.10Dalton Harchelroad59.45aWauneta-Palisade
6.11Noah Griffin1:03.15aChase County
7.12JD Powell1:03.42a PRDundy County Stratton
8.9Philip Boyd1:03.66a PRDundy County Stratton
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.10Caden Waitley2:17.07aPerkins County
2.11Cash Yearous2:31.04a SRWauneta-Palisade
3.9Tucker Boos2:38.82aWauneta-Palisade
4.9Ian Sihm2:46.07aPerkins County
5.11Kenyon Gaar3:07.73aPerkins County
6.9Matthew Wendell3:12.64aPerkins County
9Gavin BlochowitzNTSouth Platte
12Ike MaxwellNTChase County
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.12Jason Nolting-Farrier5:07.27a SRSouth Platte
2.11Cash Yearous5:09.51aWauneta-Palisade
3.11Gideon Fink5:16.66aDundy County Stratton
4.12Tagan Mays5:16.69aChase County
5.11Eli Fink5:17.96aDundy County Stratton
6.12Bailey Peckham5:24.48aDundy County Stratton
7.10Kalen Wallin5:27.31aChase County
8.10Matthew Hahn5:29.12aPerkins County
9.10Jarin Tines5:38.95a PRPerkins County
10.11Nathan Kemling5:42.22aPerkins County
11.10Truman Wilson5:47.86a PRSouth Platte
12.11Jayden German5:49.71a PRChase County
13.9Caleb Lagler5:53.43aPerkins County
14.11Willis Christner5:57.51a PRWauneta-Palisade
15.9Major Marlin6:29.31aDundy County Stratton
16.11Joel DaMoude7:01.16aChase County
10Matthew WissinkNTDundy County Stratton
10Jaden DietleinNTPerkins County
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.12Cody Williams16.98aChase County
2.10Evan Fisher17.71aChase County
3.11Jack Kohl18.96aPerkins County
4.10Duncan Rector20.16aWauneta-Palisade
5.10Cody Boon20.47aDundy County Stratton
6.9Dylan Dreiling20.62aChase County
7.9Tucker Boos22.03aWauneta-Palisade
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.10Scott Wheeler44.63aChase County
2.9Cade Lutz48.09a PRDundy County Stratton
3.12Greg Gaston48.26aWauneta-Palisade
4.10Duncan Rector49.19aWauneta-Palisade
5.9Michael Frederick50.89a PRDundy County Stratton
6.10Cody Boon51.35aDundy County Stratton
7.9Dylan Dreiling51.59aChase County
10Austen JaegerNTSouth Platte
11Jack KohlNTPerkins County
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.Bryson Fisher
Caleb Weiss
Juan Venegas
Kadin Vrbas
46.24aChase County
2.Guillermo Diaz
Noah Kerchal
Dominic Sis
RJ Stamm
48.68aDundy County Stratton
3.Greg Gaston
Brody Nordhausen
Austen Rozelle
Dalton Harchelroad
48.82aWauneta-Palisade
4.Bo O'Neil
Bennett Bauerle
Kobe Clevenger
Parker Dillan
49.37aChase County
5.Trye Hickey
Blake Plugge
Kyler Bullock
Brenden Pankonin
49.68aPerkins County
6.Austen Jaeger
Gavin Blochowitz
Ronnie Brown
Matt Kahl
51.06aSouth Platte
1.Dakota Wallin
Eli Hinojosa
Hunter Bartels
Jack Bauerle
51.18aChase County
2.Trevor Peterson
Mikael Kuhlmann
Stephen Johnson
Evan Fisher
51.45aChase County
3.Miles Lagler
Timothy McClung
Emilio Perez
Christopher Terry
53.21aPerkins County
4.Jesus Olivas
Wesley Throckmorten
Andrew Sydow
Major Marlin
53.22aDundy County Stratton
5.Colton Heinemann
Jack Kennicutt
Matthew Aerni
Matthew McClung
57.57aPerkins County
Domonic Wendell
Alex Patrick
Bailey Schrotberger
Derek Sis
DQPerkins County
 

4x800 Relay  Varsity - Finals

1.Caleb Weiss
Juan Venegas
Ike Maxwell
Francisco Barrientos
8:58.05aChase County
2.Ben Anderjaska
Joel Maris
Cash Yearous
Brody Nordhausen
9:19.56aWauneta-Palisade
3.Bailey Peckham
Eli Fink
Gideon Fink
Philip Boyd
9:24.00aDundy County Stratton
4.Jaden Dietlein
Matthew Hahn
Caleb Lagler
Brenden Pankonin
9:50.75aPerkins County
5.Jason Nolting-Farrier
Ronnie Brown
Gavin Blochowitz
Truman Wilson
9:56.87aSouth Platte
6.Job Lozano
JD Powell
Jacob Gemborys
Matthew Wissink
10:12.91aDundy County Stratton
7.Nathan Kemling
Jarin Tines
Ian Sihm
Matthew Wendell
10:46.43aPerkins County
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.11Jack Bauerle49-07.00 PRChase County
2.12Hunter Bartels45-06.00Chase County
3.11Eli Hinojosa45-00.00Chase County
4.12Miles Lagler42-00.00Perkins County
5.12Dakota Wallin41-11.00Chase County
6.12Tyler Davis40-11.00Dundy County Stratton
7.10Beau Wood40-09.00Perkins County
8.11Colin Penrod38-01.00 PRSouth Platte
9.11Colton Heinemann36-11.00Perkins County
10.10Emilio Perez36-10.00Perkins County
11.9Andrew Sydow35-11.00Dundy County Stratton
12.12Timothy McClung35-03.00Perkins County
13.11Guillermo Diaz34-09.00 PRDundy County Stratton
14.11Jack Kennicutt33-02.00 SRPerkins County
15.9Gunner Goings32-01.50Wauneta-Palisade
16.9Mikael Kuhlmann30-02.00Chase County
17.9Matthew McClung30-00.00Perkins County
18.9Matthew Aerni29-04.00Perkins County
18.9Stephen Johnson29-04.00Chase County
20.9Jesus Olivas29-03.00Dundy County Stratton
21.11Joel DaMoude29-00.00Chase County
22.9Kyler Bullock25-10.00Perkins County
23.10Paxton Gleason22-10.00Wauneta-Palisade
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.11Colin Penrod146-06 PRSouth Platte
2.12Hunter Bartels139-04Chase County
3.12Dakota Wallin137-07Chase County
4.11Jack Bauerle137-05Chase County
5.12Tyler Davis133-02Dundy County Stratton
6.11Eli Hinojosa123-06Chase County
7.12Miles Lagler120-00Perkins County
8.10Evan Fisher118-08Chase County
9.11Colton Heinemann112-05Perkins County
10.9Stephen Johnson97-07Chase County
11.11Jack Kennicutt97-00Perkins County
12.9Mikael Kuhlmann95-06Chase County
13.10Caid Doetker94-11 PRWauneta-Palisade
14.9Lane Shillington93-00 PRDundy County Stratton
15.9Andrew Sydow91-11Dundy County Stratton
16.12Timothy McClung90-05Perkins County
17.10Emilio Perez89-11Perkins County
18.9Matthew McClung84-00Perkins County
19.11Joel DaMoude83-11Chase County
20.9Jesus Olivas83-00Dundy County Stratton
21.9Wesley Throckmorten82-01Dundy County Stratton
22.9RJ Stamm77-01 PRDundy County Stratton
23.9Gunner Goings74-07Wauneta-Palisade
24.9Matthew Aerni73-02Perkins County
25.10Paxton Gleason68-04Wauneta-Palisade
 

High Jump  Varsity - Finals

1.12Cody Williams6-08.00Chase County
2.12Greg Gaston6-02.00Wauneta-Palisade
3.9Evan Sestak5-10.00 PRPerkins County
4.10Evan Fisher5-10.00 PRChase County
5.11Charles Johnson5-10.00Perkins County
6.11Juan Venegas5-08.00 SRChase County
7.10Caden Waitley5-08.00 PRPerkins County
8.12Tyler Davis5-08.00 PRDundy County Stratton
9.9Austen Rozelle5-02.00 PRWauneta-Palisade
10.10Jacob Gemborys5-00.00Dundy County Stratton
9Michael FrederickNHDundy County Stratton
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.11Phalen Sanford14-10.00Dundy County Stratton
2.11Christopher Terry10-00.00Perkins County
3.9Trevor Peterson10-00.00Chase County
4.9Gavin Blochowitz10-00.00South Platte
11Nathan KemlingNHPerkins County
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.9Alex Patrick20-02.00 PRPerkins County
2.12Noah Kerchal19-02.50Dundy County Stratton
3.11Guillermo Diaz19-01.00Dundy County Stratton
4.12Kiffen Cook19-00.00Perkins County
5.12Matt Kahl18-07.50 PRSouth Platte
6.10Parker Dillan18-06.50Chase County
7.11Charles Johnson18-03.50Perkins County
8.11Wyatt Lemon17-06.50Dundy County Stratton
9.12Bailey Schrotberger17-03.00 PRPerkins County
10.10Austen Jaeger16-07.50South Platte
11.9Trye Hickey16-05.00Perkins County
12.10Werner Winkel16-03.00 PRPerkins County
13.11Ronnie Brown15-08.00 PRSouth Platte
14.9Lane Shillington15-07.00 PRDundy County Stratton
15.10Dalton Harchelroad15-05.00 SRWauneta-Palisade
12Tagan MaysNDChase County
9Bo O'NeilNDChase County
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.10Parker Dillan38-05.00 PRChase County
2.9Cade Lutz37-09.50Dundy County Stratton
3.11Jack Kohl36-09.00Perkins County
4.12JD Powell35-05.00 PRDundy County Stratton
5.9Trye Hickey34-08.00Perkins County
6.10Dalton Harchelroad34-02.50Wauneta-Palisade
7.9Philip Boyd34-01.00 PRDundy County Stratton
8.11Noah Griffin33-11.00Chase County
9.9Kobe Clevenger33-08.50Chase County
12Cody WilliamsNDChase County
 

Teams

Meet Schedule