Team Results Management

Meet Info

Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.12Jacob Cushman12.30aSoutheast
2.10Seth Tangeman12.46aPine Bluffs
3.11Landen Fuller12.58aLingle-Fort Laramie
4.11Brady Fullmer12.92aSoutheast
5.12Connor Humphrey12.94aSoutheast
6.12Dominik Griffitts12.99aGlenrock
7.12Steven Turk13.03aGlenrock
8.10Brysen Collier13.16aGlenrock
9.9Kade Clark13.20aNiobrara County
10.11Hayden Hill13.45aLingle-Fort Laramie
11.10Bradley Shmidl13.48a PRPine Bluffs
12.11Clay Colton13.50aLingle-Fort Laramie
13.9Keenan Manlove13.74a PRBurns
14.9Justus Golding14.00aPine Bluffs
15.11Kaden Gaukel14.66aNiobrara County
16.9Casey Kremers15.06a PRNiobrara County
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.10Ty Mueller23.30aLingle-Fort Laramie
2.12Porter Ross23.85a PRSoutheast
3.10Seth Tangeman23.91aPine Bluffs
4.10Colby Lamb24.51aPine Bluffs
5.12Jacob Cushman24.92aSoutheast
6.11Traylin Bruegger24.93aNiobrara County
7.12Dominik Griffitts24.94aGlenrock
8.12Connor Humphrey25.09a PRSoutheast
9.12Ty Bloem25.77aGlenrock
10.12Kendrick Bryant25.95aGlenrock
11.11Hayden Hill26.53aLingle-Fort Laramie
12.11Clay Colton26.77a PRLingle-Fort Laramie
13.9Keenan Manlove27.60a PRBurns
14.9Brian Steger27.90a PRPine Bluffs
15.11Kaden Gaukel29.81aNiobrara County
16.9Casey Kremers31.38aNiobrara County
17.9Gabe Childers32.16aBurns
18.9Carter Kirkbride34.65aBurns
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.11Chase Lovercheck50.61a PRSoutheast
2.11Landen Fuller51.41a PRLingle-Fort Laramie
3.10Tucker Bopp51.80aGlenrock
4.11Ishmael DePaullite53.99aPine Bluffs
5.12Jacob Schmitt54.83a SRSoutheast
6.11Brady Fullmer55.50aSoutheast
7.11Tj Kraft55.69aGlenrock
8.10Colby Lamb57.52aPine Bluffs
9.12Kendrick Bryant57.80aGlenrock
10.9Kaden Lakin59.30a PRBurns
11.11Daniel Childers1:00.92aBurns
12.11Rhett Greenwald1:00.93a PRLingle-Fort Laramie
13.9Keenan Manlove1:03.94a PRBurns
14.9Ben Courier1:05.95aNiobrara County
15.10Zach Vandeburg1:07.81aNiobrara County
16.9Clayton Haug1:09.31a PRPine Bluffs
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.11Chase Lovercheck2:05.96aSoutheast
2.11Landen Fuller2:06.78aLingle-Fort Laramie
3.12Jacob Schmitt2:13.76aSoutheast
4.11Gaven Niles2:14.03aLingle-Fort Laramie
5.10Teagan Tschacher2:19.48a PRNiobrara County
6.11Tj Kraft2:20.27aGlenrock
7.9Wyatt Ebben2:20.44a PRBurns
8.12Kyle Steger2:21.41a PRPine Bluffs
9.10Pacen Gifford2:35.89aNiobrara County
10.11Wyatt Lackman2:39.01aSoutheast
11.9Tyler Basile2:42.65aNiobrara County
12.9Andrew Albrandt3:09.09aGlenrock
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.9Wyatt Ebben5:16.81a PRBurns
2.11Lane McDonald5:21.89aGlenrock
3.11Kelly Peterson5:23.18aLingle-Fort Laramie
4.10Scott Gilchriest5:26.58aLingle-Fort Laramie
5.9Alex Pugsley5:27.46a PRLingle-Fort Laramie
6.10Zane Moore5:35.52aGlenrock
7.9David Gordon5:38.50aBurns
8.11William Fish5:45.18aNiobrara County
9.10Jack Ickes5:48.01aBurns
10.9Donte Jacobsen5:52.96aPine Bluffs
11.10Luis Paniagua5:58.93a PRPine Bluffs
12.11Syler Fleck6:01.36aGlenrock
13.9Alexzander Ramirez6:14.31a PRSoutheast
14.9Tyler Basile6:15.31aNiobrara County
 

3200 Meters  Varsity - Finals

1.10Skyler Piasecki11:52.52aGlenrock
2.9Patrick Swank12:24.20aSoutheast
3.11William Fish12:32.38aNiobrara County
4.10Scott Gilchriest12:35.07aLingle-Fort Laramie
5.9Donte Jacobsen12:46.41a PRPine Bluffs
6.9David Gordon12:53.65aBurns
7.9Alex Pugsley13:15.06aLingle-Fort Laramie
8.10Jackson Gregory13:20.64aLingle-Fort Laramie
9.9Kolton Keslar13:54.41aBurns
10.10Luis Paniagua13:58.31a SRPine Bluffs
11.9Zach Cudney14:15.49aBurns
12.9Andrew Albrandt16:33.39aGlenrock
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.12Klayton Clark16.63aBurns
2.10Ty Mueller17.04aLingle-Fort Laramie
3.11Traylin Bruegger17.11aNiobrara County
4.11Gannon Guenther17.68aGlenrock
5.10Ian Arnold18.07a PRGlenrock
6.10Aiden Carroll18.19aBurns
7.11Rhett Greenwald18.64aLingle-Fort Laramie
8.9Kyle Thurin18.74a PRPine Bluffs
9.11Tyler Norris19.01aBurns
10.9Wyatt Stauffer19.78aNiobrara County
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.11Traylin Bruegger41.41a PRNiobrara County
2.12Klayton Clark42.90aBurns
3.10Aiden Carroll43.80aBurns
4.10Ian Arnold43.99aGlenrock
5.10Cole Shepardson44.66aLingle-Fort Laramie
6.11Rhett Greenwald46.56aLingle-Fort Laramie
7.10Kale Kuhlman47.19aGlenrock
8.9Kyle Thurin47.56aPine Bluffs
9.11Gannon Guenther47.56aGlenrock
10.11Tyler Norris48.18aBurns
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.Jacob Cushman
Brady Fullmer
Connor Humphrey
Porter Ross
45.08aSoutheast
2.Ishmael DePaullite
Colby Lamb
Kyle Thurin
Seth Tangeman
45.79aPine Bluffs
3.Tucker Bopp
Dominik Griffitts
Garrett Schwindt
Payton Steinmetz
45.87aGlenrock
4.Tyler Norris
Daniel Childers
Jack Ickes
Kaden Lakin
49.47aBurns
5.Kaden Gaukel
Damien Molzahn
Kade Clark
Zach Vandeburg
51.42aNiobrara County
--Cole Shepardson
Taylor Wagner
Gaven Niles
Hayden Hill
DQLingle-Fort Laramie
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.Cole Shepardson
Taylor Wagner
Gaven Niles
Landen Fuller
3:35.87aLingle-Fort Laramie
2.Tucker Bopp
Kale Kuhlman
Garrett Schwindt
Payton Steinmetz
3:35.97aGlenrock
3.Jacob Cushman
Brady Fullmer
Chase Lovercheck
Connor Humphrey
3:41.35aSoutheast
4.Ishmael DePaullite
Kyle Steger
Hunter Thompson
Colby Lamb
3:48.46aPine Bluffs
5.Klayton Clark
Aiden Carroll
Jack Ickes
Wyatt Ebben
3:54.03aBurns
6.Traylin Bruegger
Wyatt Stauffer
Teagan Tschacher
Pacen Gifford
4:07.92aNiobrara County
 

4x800 Relay  Varsity - Finals

1.Daniel Childers
Jack Ickes
Kaden Lakin
Wyatt Ebben
9:02.27aBurns
2.Kelly Peterson
Scott Gilchriest
Taylor Wagner
Gaven Niles
9:03.42aLingle-Fort Laramie
3.Syler Fleck
Tj Kraft
Lane McDonald
Zane Moore
9:43.47aGlenrock
4.D.J. Homer
Wyatt Lackman
Jacob Schmitt
Patrick Swank
10:50.37aSoutheast
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.12Logan Downs47-08.00Glenrock
2.12Hunter Thompson47-03.50Pine Bluffs
3.12Sam Sharpe47-01.00 PRBurns
4.11Wyatt Fornstrom45-10.00Pine Bluffs
5.12Tyler Hunt45-06.00Lingle-Fort Laramie
6.11Jake Heil44-09.00 PRNiobrara County
7.12Blake Hall42-02.00 PRGlenrock
8.11Brock Jones39-09.00Glenrock
9.9Damien Molzahn37-06.00 PRNiobrara County
10.12Tim Ross37-04.00 PRNiobrara County
11.10Tucker Norman37-02.00Pine Bluffs
12.11Kolby Humphrey36-04.50 PRBurns
13.11Hunter Woodruff36-02.00 SRSoutheast
13.9Dagan Davis36-02.00Lingle-Fort Laramie
15.11Elias Dodson33-11.00Lingle-Fort Laramie
16.10Raymond Delgado33-10.50 PRBurns
17.9Patrick Swank30-07.00 PRSoutheast
18.9Luke Haas29-08.00 PRSoutheast
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.12Hunter Thompson145-06Pine Bluffs
2.10Tucker Norman130-06Pine Bluffs
3.12Sam Sharpe127-08Burns
4.11Wyatt Fornstrom123-06Pine Bluffs
5.12Blake Hall123-04 PRGlenrock
6.9Dagan Davis120-11 PRLingle-Fort Laramie
7.11Jake Heil117-01 SRNiobrara County
8.12Logan Downs108-03Glenrock
9.12Tyler Hunt106-10Lingle-Fort Laramie
10.10Urian Moreno104-03Glenrock
11.12Tim Ross104-00Niobrara County
12.9Damien Molzahn103-03 PRNiobrara County
13.11Hunter Woodruff88-09Southeast
14.11Kolby Humphrey86-00Burns
15.9Ben Banville79-06Burns
16.10Rayden Alonzo56-10Lingle-Fort Laramie
 

High Jump  Varsity - Finals

1.10Alec Penfield6-02.00 PRNiobrara County
2.12Hunter Thompson6-02.00Pine Bluffs
3.12Justice Madayag6-00.00Lingle-Fort Laramie
4.12Quinton Steinback5-10.00 PRSoutheast
5.10Tucker Norman5-08.00 PRPine Bluffs
6.9Kyle Thurin5-06.00Pine Bluffs
7.9Wyatt Stauffer5-04.00Niobrara County
7.10Teagan Tschacher5-04.00Niobrara County
7.10Skyler Piasecki5-04.00Glenrock
7.12Steven Turk5-04.00Glenrock
--9Cole ThornockNHGlenrock
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.12Garrett Schwindt13-05.00Glenrock
2.11Tyler Norris12-11.00 PRBurns
3.12Riley Ross11-11.00Niobrara County
4.10Aiden Carroll11-05.00Burns
5.10Seth Tangeman11-05.00Pine Bluffs
6.12Taylor Wagner11-05.00Lingle-Fort Laramie
7.12Kyle Steger10-05.00 SRPine Bluffs
7.11Jacob Muir10-05.00Niobrara County
9.10Brysen Collier9-05.00Glenrock
9.10Ian Arnold9-05.00Glenrock
11.9Keenan Manlove8-11.00Burns
12.9Clayton Haug7-11.00 PRPine Bluffs
12.11William Fish7-11.00Niobrara County
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.11Ishmael DePaullite22-00.75 PRPine Bluffs
2.12Justice Madayag19-08.50Lingle-Fort Laramie
3.10Ty Mueller19-08.00Lingle-Fort Laramie
4.10Payton Steinmetz19-05.25Glenrock
5.12Steven Turk18-09.50 SRGlenrock
6.12Porter Ross18-01.75Southeast
7.12Chance Werner18-00.75Southeast
8.12Ty Bloem16-10.00Glenrock
9.9Kaden Lakin16-01.50Burns
10.9Justus Golding16-00.00Pine Bluffs
11.10Bradley Shmidl15-06.75Pine Bluffs
12.10Teagan Tschacher15-03.25Niobrara County
13.9Greg Logsdon13-11.00Southeast
14.9Kolton Keslar13-09.25Burns
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.12Justice Madayag43-00.50Lingle-Fort Laramie
2.10Ty Mueller42-04.50 PRLingle-Fort Laramie
3.12Klayton Clark40-07.50 SRBurns
4.12Chance Werner38-11.50Southeast
5.12Ty Bloem38-03.50Glenrock
6.10Kale Kuhlman37-05.50Glenrock
7.9Cole Thornock36-06.25 PRGlenrock
8.9Justus Golding34-03.25Pine Bluffs
9.10Bradley Shmidl33-06.25 PRPine Bluffs
10.9Greg Logsdon30-11.75Southeast
--9Gabe ChildersNDBurns
--9D.J. HomerNDSoutheast
--11Daniel ChildersNDBurns
 

Teams

Team Scores

Meet Schedule