Meet Info

FinalsPrelims
Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.12Kevin Murnion12.08aGarfield County
2.11Gabe Hoch12.34aTerry
3.10Keenan Murnion12.35aGarfield County
4.10Ben McRae12.46aGarfield County
5.11Caleb Fix12.69aCarter County
6.12Shay Adler12.79aCuster-Hysham
7.10Max Larson12.81aCarter County
8.10Cory Lopez12.94aWibaux County
 

100 Meters  Varsity - Prelims

1.12Kevin Murnion12.07aGarfield County
2.10Ben McRae12.33aGarfield County
3.12Shay Adler12.34aCuster-Hysham
4.10Keenan Murnion12.41aGarfield County
5.10Max Larson12.42aCarter County
6.11Gabe Hoch12.47aTerry
7.11Caleb Fix12.66aCarter County
8.10Cory Lopez12.77aWibaux County
9.10Davon Meredith13.24aMelstone
10.9Derek Reis13.31aSRGarfield County
11.10Ty Meredith13.44aMelstone
12.9David Ashbrook13.47aCarter County
13.10Mick O'Connor13.92aCarter County
14.9Hagen Petty17.14aRosebud
10Ryan GlenmoreNTNorthern Cheyenne
12Kelsetn CordelNTNorthern Cheyenne
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.12Kevin Murnion24.01aGarfield County
2.11Gabe Hoch24.70aTerry
3.10Keenan Murnion24.92aGarfield County
4.11Caleb Fix25.05aCarter County
5.10Ben McRae25.53aGarfield County
6.10Max Larson25.65aCarter County
7.10Davon Meredith27.30aMelstone
8.9David Ashbrook27.44aSRCarter County
9.10Ty Meredith27.50aMelstone
10.9Bret Edgell29.07aPlevna
10Cory LopezNTWibaux County
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.10Luke Herzog55.66aPowder River Co
2.11Caleb Fix56.07aCarter County
3.10Tel Lunde56.43aWibaux County
4.10Keenan Murnion57.24aGarfield County
5.9Kyle Minow57.66aPowder River Co
6.11Gabe Hoch58.74aTerry
7.11niko Popp59.38aTerry
8.10Davon Meredith1:02.89aMelstone
9.10Ty Meredith1:03.56aMelstone
12Shay AdlerNTCuster-Hysham
10Ben McRaeNTGarfield County
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.10Luke Herzog2:17.26aPowder River Co
2.11niko Popp2:18.96aTerry
3.9Tyler Kombol2:21.04aMelstone
4.12Greg Allen2:31.46aWibaux County
5.12Michael Koliandr2:32.05aTerry
6.11Alex Vasquez2:33.23aTerry
7.9colton Bradock3:09.06aTerry
9Kyle MinowNTPowder River Co
10Davon MeredithNTMelstone
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.9Tyler Kombol5:22.57aMelstone
2.11niko Popp5:22.85aTerry
3.10Luke Herzog5:34.79aPowder River Co
4.9David Ashbrook5:36.53aCarter County
5.12Sean Loomis5:43.79aTerry
6.12Greg Allen5:56.64aWibaux County
7.12Michael Koliandr5:57.78aTerry
8.9Braden Webb6:58.21aCuster-Hysham
9.9colton Bradock7:34.78aTerry
10Gabe EvesNTCuster-Hysham
 

3200 Meters  Varsity - Finals

1.11niko Popp11:04.35aPRTerry
2.9Tyler Kombol11:05.32aMelstone
3.12Greg Allen12:29.82aWibaux County
4.12Sean Loomis12:39.98aTerry
5.10Gabe Eves14:22.14aCuster-Hysham
6.9Braden Webb14:33.68aPRCuster-Hysham
7.9colton Bradock15:02.08aPRTerry
12Michael KoliandrNTTerry
10Brian HopkinsNTPowder River Co
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.9Noah Bouchard17.09aMelstone
2.10Wyatt Kittelmann18.60aCarter County
3.12Shay Adler20.02aCuster-Hysham
4.11Kobe Chaska20.54aSRTerry
5.11Boe Eaton23.55aPRTerry
6.10Erick McConnen23.60aPRPowder River Co
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.11Brody Grebe43.80aSRMelstone
2.11Gabe Hoch45.75aPRTerry
3.10Wyatt Kittelmann47.41aCarter County
4.9Noah Bouchard50.23aPRMelstone
5.12Greg Allen58.65aWibaux County
6.9wes Braddock1:01.36aTerry
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.Ben McRae
Keenan Murnion
Derek Reis
Kevin Murnion
47.47aGarfield County
2.Chance Larson
Tel Lunde
Cobe Begger
Cory Lopez
49.04aWibaux County
3.Gabe Hoch
Michael Koliandr
Alex Vasquez
niko Popp
49.19aTerry
Erick McConnen
Kyle Minow
Luke Herzog
Kole Hand
DQPowder River Co
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.Caleb Fix
Mick O'Connor
Max Larson
Wyatt Kittelmann
4:02.63aCarter County
2.Kyle Minow
Erick McConnen
Luke Herzog
Kole Hand
4:07.35aPowder River Co
3.Chance Larson
Cobe Begger
Greg Allen
Cory Lopez
4:07.92aWibaux County
4.Alex Vasquez
Boe Eaton
Kobe Chaska
wes Braddock
4:37.96aTerry
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.11Boe Eaton39-06.25Terry
2.11Brody Grebe39-04.00Melstone
3.11Beni Jankovits37-09.00Melstone
4.11Max Kande35-03.00Custer-Hysham
5.11Chance Larson35-00.00Wibaux County
6.10Isaiah Bouchard34-10.50Melstone
7.12Avery Smith32-09.00Powder River Co
8.12Tyson Robinson32-08.75PRPowder River Co
9.10Mick O'Connor31-07.00Carter County
10.10Erick McConnen31-05.00Powder River Co
11.11Carson Hein30-06.75Melstone
12.12Sean Loomis30-06.00Terry
13.9Kyle Minow29-07.00Powder River Co
14.9Derek Reis26-10.50Garfield County
10Ryan GlenmoreNDNorthern Cheyenne
12Kelsetn CordelNDNorthern Cheyenne
12Shae Red StarNDNorthern Cheyenne
12Dartanyon WhitebearNDNorthern Cheyenne
12Robby McConnalNDNorthern Cheyenne
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.10Isaiah Bouchard144-06PRMelstone
2.12Avery Smith130-05PRPowder River Co
3.11Beni Jankovits123-03PRMelstone
4.12Kole Hand112-09PRPowder River Co
5.10Mick O'Connor110-00Carter County
6.10Erick McConnen101-00PRPowder River Co
7.11Boe Eaton97-09Terry
8.11Max Kande94-06PRCuster-Hysham
9.12Tyson Robinson93-09PRPowder River Co
10.11Carson Hein87-05PRMelstone
11.12Dartanyon Whitebear69-10Northern Cheyenne
12.10Wyatt Kittelmann69-01SRCarter County
13.9Braden Webb66-04Custer-Hysham
14.10Ryan Glenmore56-08Northern Cheyenne
12Shay AdlerNDCuster-Hysham
12Kelsetn CordelNDNorthern Cheyenne
9Derek ReisNDGarfield County
10Gabe EvesNDCuster-Hysham
12Robby McConnalNDNorthern Cheyenne
12Sean LoomisNDTerry
 

Javelin - 800g  Varsity - Finals

1.10Tel Lunde157-11Wibaux County
2.11Cobe Begger127-02Wibaux County
3.10Mick O'Connor125-04Carter County
4.11Brody Grebe122-06Melstone
5.12Sean Loomis116-10Terry
6.11Caleb Fix108-08Carter County
7.12Shay Adler104-06Custer-Hysham
8.12Kole Hand92-09Powder River Co
9.12Dartanyon Whitebear86-06Northern Cheyenne
10.10Gabe Eves83-05SRCuster-Hysham
11.12Tyson Robinson74-01Powder River Co
12.9Braden Webb71-01Custer-Hysham
13.10Max Larson67-00Carter County
14.9Hagen Petty64-04PRRosebud
15.10Ryan Glenmore53-06Northern Cheyenne
10Brian HopkinsNDPowder River Co
12Robby McConnalNDNorthern Cheyenne
10Shayden CookeNDMelstone
12Kelsetn CordelNDNorthern Cheyenne
12Max PokiesNDCuster-Hysham
12Shae Red StarNDNorthern Cheyenne
11Kye StanleyNDPowder River Co
 

High Jump  Varsity - Finals

1.11Beni Jankovits5-08.00Melstone
2.11Cobe Begger5-08.00Wibaux County
3.9Noah Bouchard5-08.00Melstone
4.12Kevin Murnion5-06.00Garfield County
5.11Kobe Chaska5-06.00PRTerry
6.12Kole Hand5-04.00Powder River Co
9wes BraddockNHTerry
9Bret EdgellNHPlevna
9Tyler KombolNHMelstone
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.10Cory Lopez8-00.00Wibaux County
2.11Alex Vasquez8-00.00Terry
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.11Brody Grebe20-11.50Melstone
2.10Tel Lunde19-04.00Wibaux County
3.12Kevin Murnion18-11.00Garfield County
4.10Max Larson18-06.25Carter County
5.9Noah Bouchard17-02.75Melstone
6.10Shayden Cooke17-01.50Melstone
7.10Ben McRae16-10.00Garfield County
8.10Keenan Murnion16-05.75Garfield County
9.11Chance Larson15-09.00PRWibaux County
10.10Davon Meredith15-05.00PRMelstone
11.9Bret Edgell14-03.50Plevna
12.12Max Pokies13-07.00PRCuster-Hysham
13.9David Ashbrook13-06.00SRCarter County
14.9Braden Webb13-01.50Custer-Hysham
15.10Gabe Eves11-07.50Custer-Hysham
16.9Hagen Petty11-00.00PRRosebud
9colton BradockNDTerry
11Kye StanleyNDPowder River Co
9wes BraddockNDTerry
10Brian HopkinsNDPowder River Co
11Kobe ChaskaNDTerry
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.11Brody Grebe42-10.00Melstone
2.11Kobe Chaska38-02.75Terry
3.10Tel Lunde38-02.00SRWibaux County
4.10Shayden Cooke36-10.00Melstone
5.11Cobe Begger35-11.50SRWibaux County
6.11Boe Eaton33-06.00PRTerry
7.12Michael Koliandr33-06.00Terry
9wes BraddockNDTerry
11Chance LarsonNDWibaux County