Team Results Management

Meet Info

Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.12John Young11.69hSnake River
3.11Ryan Burke12.11hSnake River
4.12Cody Wohlschlegel12.26hNorth Fremont
5.10Colter Reeves12.34hFirth
5.11Ty McDonald12.34hButte County
7.12Shawn Ellsworth12.45h PRFirth
8.9Quaid Hair12.56hLeadore
9.9Case Jolley12.58hFirth
11.11Jason Fisher12.71hSnake River
12.10Keagan Gardener12.72hSnake River
14.11Jesus Caldaron12.99h PRClark County
15.10Sonny Urbino13.21h PRLeadore
18.12Thomas Geary13.37h SRNorth Fremont
20.10Jesse Harrigfeld13.41h SRNorth Fremont
21.10Micah Wilberg13.44hFirth
22.9Tyler Ogden13.45hSnake River
23.11Dillon Hulse13.57hLeadore
24.9Dominic Urbino13.65hLeadore
25.10Tyson Hansen13.82hNorth Fremont
26.9Austin Farr14.01hClark County
27.12Shaun Monson14.85h PRFirth
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.12John Young23.82hSnake River
2.12Charles Hopkins24.08h PRFirth
4.11Kyle Gelles25.06h SRSnake River
5.12T.J. Williams25.82hButte County
6.9Case Jolley25.93hFirth
8.12Cody Wohlschlegel26.59hNorth Fremont
10.11George Bolander27.20h PRFirth
11.10Sonny Urbino27.24h PRLeadore
12.9Dominic Urbino27.34h PRLeadore
14.11Nick Rainy27.90hFirth
15.10Jesse Harrigfeld28.41hNorth Fremont
16.10Tyson Hansen28.60hNorth Fremont
17.12Shaun Monson30.31h PRFirth
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.11Jesse Sorensen53.07hFirth
2.11Weston Mitchell55.01hFirth
3.12Derrick Stark56.71hFirth
4.12Thomas Geary59.61hNorth Fremont
5.12Cody Wohlschlegel59.68h PRNorth Fremont
6.9Keaton Beal61.41hButte County
7.10Jesse Harrigfeld1:02.51hNorth Fremont
8.10Tyson Hansen1:03.95h PRNorth Fremont
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.11Kurt Ward2:08.00hFirth
2.12Kyle Rosenkrance2:12.00hFirth
3.12Darren McKinnon2:14.00hFirth
4.10Cody Baxter2:21.00h SRFirth
5.12Steven Dance2:22.00hNorth Fremont
6.10Ryan Belk2:26.00hSnake River
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.11Kurt Ward5:06.00hFirth
2.11Bracken Williams5:13.00hFirth
3.12Eric Christensen5:16.00hFirth
4.10Cody Baxter5:19.34hFirth
5.11Jesus Caldaron5:19.85hClark County
10Tate King5:37hButte County
9Christian Esplin5:54hSnake River
 

3200 Meters  Varsity - Finals

1.11Bracken Williams10:44.00hFirth
2.10Cody Baxter10:47.00hFirth
3.12Eric Christensen10:50.00hFirth
4.12Kyle Rosenkrance10:50.90h SRFirth
9Christian Esplin12:31hSnake River
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.12Charles Hopkins17.26hFirth
2.11Logan Bingham17.93hSnake River
3.9Keaton Beal21.01hButte County
4.12Raul Raya21.53hClark County
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.12Matt Ivie40.78h PRFirth
2.12T.J. Williams41.88h PRButte County
3.12Peter Duff43.68hSnake River
5.11Logan Bingham45.59hSnake River
4.10Quinn Jacobsen47.34hSnake River
6.11Daniel Reeves48.71h SRFirth
7.10Connor Kellogg49.60hFirth
8.12Raul Raya51.83hClark County
9.9JB Playfair59.39hLeadore
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 46.57hSnake River
2.-Relay Team 46.64hFirth
4.-Zach Wilson
Raul Ruiz
Brock Giles
Cade Farmer
50.14hButte County
5.-Relay Team 50.17hLeadore
X-Relay Team 53.54hSnake River
 

4x200 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 1:39.61hFirth
2.-Relay Team 1:42.67hSnake River
X-Relay Team 1:50.66hSnake River
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 3:43.38hFirth
X-Relay Team 3:59.67hFirth
3.-Relay Team 4:12.07hSnake River
4.-Jonny Winningham
Brock Giles
Keaton Beal
T.J. Williams
4:12.57hButte County
5.-Relay Team 4:13.61hLeadore
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.12Shawn Ellsworth44'03.00Firth
2.11Blake VanEtten44'1Butte County
3.11Nephan Dawson41'00.00Snake River
5.9Austin Farr38'08.00 SRClark County
6.12Kaleb Bench38'05.50Snake River
10Cade Farmer37'4Butte County
11Karl Jensen34'0Butte County
7.12J.R. Tarpley33'07.50Clark County
8.11Nick Rainy33'03.00 PRFirth
9.-Jacob Bell32'00.50 PRSnake River
10.11Dillon Hulse31'06.00Leadore
11.12Jason Burke25'00.50 SRFirth
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.11Blake VanEtten146'6Butte County
2.11Nephan Dawson120'05Snake River
3.12Darren McKinnon119'03Firth
5.9Brock Giles110'5Butte County
6.12Shawn Ellsworth110'03Firth
7.11Daniel Reeves107'11Firth
11Karl Jensen92'Butte County
8.12J.R. Tarpley91'04Clark County
9.-Jacob Bell85'03Snake River
9.12Raul Raya85'03Clark County
11.12Kaleb Bench82'07Snake River
12.9Mark Loosli79'06North Fremont
13.12Shaun Monson62'10Firth
14.9Austin Farr58'06Clark County
 

High Jump  Varsity - Finals

1.11Daniel Reeves5'10.00Firth
2.12Matt Ivie5'10.00 PRFirth
4.12T.J. Williams5'06Butte County
4.11Taylor Hopkins5'06.00 SRFirth
6.9Quaid Hair5'06.00 PRLeadore
7.10Keagan Gardener5'06.00Snake River
10Jake Silcock5'2Butte County
9.12Thomas Geary4'06.00 SRNorth Fremont
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.12Andy Harper11'00.00Snake River
2.11Taylor Hopkins9'06.00Firth
3.10Matt Mitchell9'00.00Firth
4.12Shawn Ellsworth9'00.00 PRFirth
5.9Shane Nulph8'06.00Firth
6.10Connor Kellogg8'06.00 PRFirth
7.11Justin Fisher8'00.00Snake River
7.12Trever Dabb8'00.00 PRFirth
8.10Zach Chapman8'00.00 PRFirth
9.11George Bolander8'00.00 PRFirth
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.11Kyle Gelles19'04.00Snake River
2.10Colter Reeves18'11.00Firth
3.11Josh Freeman18'10.50Firth
4.12Cody Wohlschlegel18'10.50North Fremont
5.11Ty McDonald18'2Butte County
6.11Jason Fisher17'02.50 SRSnake River
7.9Quaid Hair17'02.00Leadore
8.9Case Jolley16'10.50Firth
9.11Weston Mitchell16'03.00Firth
10.9John Jeffs15'09.00Firth
11.10Quinn Jacobsen15'08.00 PRSnake River
12.10Sonny Urbino15'04.00 PRLeadore
13.11Brian Coriell15'00.00North Fremont
13.11George Bolander15'00.00Firth
15.10Connor Kellogg14'11.50Firth
16.9JB Playfair14'09.00Leadore
11Neil Parkinson14'3Butte County
17.10Tyson Hansen14'02.00North Fremont
18.11Ryan Killpack13'06.50 PRFirth
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.11Kyle Gelles38'01.50Snake River
2.10Jake Silcock36'1Butte County
3.11George Bolander34'04.50Firth
4.10Tarin Dawson34'04.00Snake River
6.9Keaton Beal32'6Butte County
 

Teams