Team Results Management

Meet Info

Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.12David Bonotto11.79aGold Beach
2.12Elie Dulley12.19aOakridge
3.11Mike Forbes12.23aNorth Bend
5.10Ben Baker12.79aOakridge
5.11Jared Bauder12.79aNorth Bend
7.10Gregory Puhl12.89aBandon
8.9Logan Bliss13.01aSiuslaw
9.11Garrett Wolford13.06aGold Beach
10.10Cesar Escalante13.10aBandon
11.11Mike Swoboda13.13aSiuslaw
12.12Jake Best13.19aBandon
14.10Forrest Shirts13.40aSiuslaw
15.9Jake Lamont13.56aBandon
16.-Brison Herron13.72aSiuslaw
17.9Justin Collins14.29aNorth Bend
18.-James Giles15.22a PROakridge
9Taylor LaddNTReedsport
10Matt ThurberNTReedsport
9Jackie SwiftNTReedsport
9Daley HaroldNTReedsport
11Alan GriggsNTReedsport
10Cory ChristoffersenNTReedsport
10Keelan McduffyNTReedsport
10Kole FreestoneNTReedsport
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.11Dalton Bliss24.66aSiuslaw
2.12Nathan Moore24.68aGold Beach
3.12Elie Dulley25.40aOakridge
4.10Ben Baker26.43aOakridge
5.9Logan Bliss26.63aSiuslaw
6.10Isaac Taylor26.67aBandon
7.10Forrest Shirts26.73aSiuslaw
8.11Jared Bauder26.78aNorth Bend
9.10Cesar Escalante27.35aBandon
10.12Steffen Drucks27.42aNorth Bend
11.12Chris Williams27.66aSiuslaw
12.11Garrett Wolford27.69aGold Beach
13.11Sam Pearson28.36aSiuslaw
14.-Brison Herron28.43aSiuslaw
15.-Jacob Barton28.64aSiuslaw
16.9Jordan Moe29.77aOakridge
10Matt ThurberNTReedsport
9Taylor LaddNTReedsport
10Gregory PuhlNTBandon
10Kole FreestoneNTReedsport
10Keelan McduffyNTReedsport
10Cory ChristoffersenNTReedsport
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.12Nathan Moore53.84aGold Beach
2.11Dalton Bliss54.49aSiuslaw
3.10Isaac Taylor56.01aBandon
4.12Zach Chamberlin57.06aOakridge
5.12Levi Dieu57.43aCoquille
6.12Corey Parrish58.24aOakridge
7.9Michael Whitney58.34aBandon
8.12Ryan Boshaw58.76aSiuslaw
9.12Ryan Sanne1:01.02aNorth Bend
10.10Miles Bernadett-Peters1:01.80aGold Beach
11.11Sam Pearson1:01.90aSiuslaw
12.12Chris Williams1:02.05aSiuslaw
13.9Blair Pearson1:03.22a PRSiuslaw
14.9Jordan Moe1:03.95a PROakridge
15.11Cris Hernandez1:04.50aNorth Bend
16.10Aaron Bolle VanLoo1:09.80aNorth Bend
9Jackie SwiftNTReedsport
9Alan RoyNTReedsport
9John ThurberNTReedsport
10Kole FreestoneNTReedsport
 

400 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

11Trevor Berrian54.3hNorth Bend
12Spenser Lynass55.2hNorth Bend
11Lane Davison55.9hNorth Bend
10Sam Lynass56.3hNorth Bend
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.11Trevor Berrian2:02.75aNorth Bend
2.12Levi Dieu2:18.52aCoquille
3.12Sam Hahn2:19.61aOakridge
4.10Will Fandrey2:22.37aSiuslaw
5.9Joe Nichols2:24.19aCoquille
6.10Brad Finnell2:26.06aSiuslaw
7.11Daniel Scott2:28.05aSiuslaw
8.9Matt Swagerty2:34.61a PRNorth Bend
9.11Gerald Davis2:35.76aBandon
10.9Charles Orchard2:40.25aNorth Bend
11.11Steven Cole2:47.17aNorth Bend
9Alan RoyNTReedsport
9John ThurberNTReedsport
 

1500 Meters  Varsity - Finals

1.12Travis Stevens4:17.51aSiuslaw
2.12Steven Garboden4:20.30aNorth Bend
3.10Joe Campbell4:30.16aSiuslaw
4.11Dan Flora4:41.07aNorth Bend
5.10Miles Bernadett-Peters4:57.40aGold Beach
6.9Joe Nichols4:59.25a SRCoquille
7.9Brad Greenburg4:59.93aSiuslaw
8.11Caleb Kupersmith5:11.91aCoquille
9.10Hunter Hensler5:16.37aNorth Bend
10.11Dustin Roy5:16.87aOakridge
11.9Matt Walker5:21.64aNorth Bend
13.10Dion MacDonald5:26.07a SRNorth Bend
14.10Daylen Cossey5:41.14aNorth Bend
15.11Luke English5:43.18aSiuslaw
9Sean HalsteadNTReedsport
9Tony HernandezNTReedsport
11John CoveyNTReedsport
9Pedro LiraNTReedsport
 

3000 Meters  Varsity - Finals

1.12Spenser Lynass9:16.19aNorth Bend
2.12Jesse Fukawa9:52.24aOakridge
3.10Jacob Berkner10:00.91aSiuslaw
4.9Dylan Roberts10:18.40aOakridge
5.10Miles Bernadett-Peters10:45.97aGold Beach
6.11Caleb Kupersmith11:31.02a PRCoquille
7.10Jake Thomas12:08.60aBandon
8.11Kyle Beechly12:40.99aNorth Bend
11John CoveyNTReedsport
9Tony HernandezNTReedsport
9Sean HalsteadNTReedsport
9Pedro LiraNTReedsport
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.9Kevin Accinelli20.40aNorth Bend
2.10James Cabarrubias20.83aOakridge
3.9Billy Rempelos21.40aNorth Bend
4.10Isaac Taylor21.46a SRBandon
5.11Chris Isley21.86aOakridge
6.9Colten Boyd22.17aOakridge
7.9Carter Peck22.66aNorth Bend
11Jarrid DoffingNTBandon
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.10Sam Lynass45.79aNorth Bend
2.9Willie DeLoach48.75aOakridge
3.9Kevin Accinelli50.42aNorth Bend
4.9Blair Pearson51.16aSiuslaw
5.9Billy Rempelos51.40aNorth Bend
6.12Ryan Sanne51.68a PRNorth Bend
7.9Colten Boyd53.57aOakridge
8.11Kody Lawrence54.45aBandon
9.9Shelby Ralston55.48aSiuslaw
10.9Carter Peck56.33a SRNorth Bend
11.-James Giles1:00.92a PROakridge
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Travis Berrian
Lane Davison
Lane Seals
Shawn Mitchell
46.77aNorth Bend
2.-Nathan Moore
David Bonotto
Garrett Wolford
Miles Bernadett-Peters
48.42aGold Beach
3.-Levi Dieu
Joe Nichols
Josh Duke
Rex Dixon
49.95aCoquille
4.-Jarrid Doffing
Cesar Escalante
Jake Best
Buster Webb
50.22aBandon
--Ben Baker
Corey Parrish
Elie Dulley
Zach Chamberlin
DQOakridge
--Cory Christoffersen
Keelan Mcduffy
kole Freestone
Adam Chase
DQReedsport
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Sam Lynass
Lane Davison
Trevor Berrian
Spenser Lynass
3:42.09aNorth Bend
2.-Joe Campbell
Will Fandrey
Daniel Scott
Travis Stevens
3:50.01aSiuslaw
3.-Jesse Fukawa
Zach Chamberlin
Sam Hahn
Dylan Roberts
3:52.88aOakridge
4.-Isaac Taylor
Cesar Escalante
Michael Whitney
Cole Scherer
3:53.99aBandon
5.-Levi Dieu
Rex Dixon
Josh Duke
Joe Nichols
4:00.81aCoquille
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.12Elliot Adams48'04.00North Bend
2.11Logan Hockema44'07.00Gold Beach
3.11Trae Collins41'05.00North Bend
4.12Cameron Thrall39'08.00Siuslaw
5.12Mitch Longwill39'00.00Gold Beach
6.11Kyle Miller37'04.00Bandon
7.12Johnny Macklin36'05.00Oakridge
8.12Josh Salmon36'05.00North Bend
9.-Devin White33'00.50 PRSiuslaw
10.12Nicholas Martin32'03.00Bandon
10.12Brandon Woods32'03.00Siuslaw
12.9Jack Lander31'01.00Gold Beach
13.12Aaron Davis30'05.00Oakridge
14.11Kyle Rose29'03.00North Bend
15.9Matthew Olson29'00.00Siuslaw
16.9Jordan McDonald28'04.00Gold Beach
17.-Ryan Brejska27'10.00Siuslaw
18.9Jake Lamont26'07.00Bandon
19.11Kevin Hale25'04.00Oakridge
20.11Evan Miller24'08.00Bandon
21.-Sheldon Taylor-Blower21'04.00Coquille
22.11Jace Pouncey21'03.00Bandon
-Nic MorrisNDReedsport
9Brendon GibbonsNDReedsport
10Ismael OsorioNDReedsport
11Brice YoungNDReedsport
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.12Mitch Longwill148'06Gold Beach
2.12Elliot Adams138'01North Bend
3.12Kody Reavis127'05Siuslaw
4.11Trae Collins123'02North Bend
5.11Logan Hockema122'05Gold Beach
6.12Johnny Macklin117'07Oakridge
7.11Kyle Miller111'08Bandon
8.9Jordan McDonald102'00 SRGold Beach
9.12Dallas Bowles90'09Oakridge
10.9Jack Lander79'07Gold Beach
11.12Cameron Thrall77'11 SRSiuslaw
12.12Brandon Woods77'06Siuslaw
13.10Wesley Dexter75'02North Bend
14.9Matthew Olson71'04Siuslaw
15.12Aaron Davis67'00Oakridge
16.-Ryan Brejska66'10Siuslaw
17.-Todd Holiday64'08Coquille
18.12Nicholas Martin63'08Bandon
19.9Jake Lamont61'03Bandon
20.-Sheldon Taylor-Blower47'02Coquille
9Taylor LaddNDReedsport
10Ismael OsorioNDReedsport
10Adam ChaseNDReedsport
 

Javelin - 800g  Varsity - Finals

1.12Kody Reavis161'09Siuslaw
2.11Cole Scherer158'05Bandon
3.12Elliot Adams134'00 SRNorth Bend
4.11Eric Sanne129'06 PRNorth Bend
5.12Ryan Boshaw128'08 PRSiuslaw
6.11Casey Cook120'00North Bend
7.12Dallas Bowles115'08Oakridge
8.11Kody Lawrence115'00Bandon
9.10James Cabarrubias113'10Oakridge
10.12Nathan Moore109'06 SRGold Beach
11.11Kyle Rose107'07North Bend
12.12Cameron Thrall103'10Siuslaw
13.9Aaron Bowles98'09Oakridge
14.11Kyle Miller97'02Bandon
15.9Cameron Adams91'05Gold Beach
16.10Dylan Grytness88'05Bandon
17.10Josh Duke85'11Coquille
18.12Nicholas Martin83'00Bandon
19.11Jace Pouncey74'03Bandon
20.-Todd Holiday71'05Coquille
21.9Jake Lamont61'04 SRBandon
22.11Evan Miller58'01 PRBandon
23.-Sheldon Taylor-Blower50'10Coquille
24.11Kevin Hoover45'08Bandon
9Brice DotsonNDReedsport
9Jason FeglesNDReedsport
11John DrozekNDReedsport
12Adam GernandtNDBandon
11Brice YoungNDReedsport
10Adam ChaseNDReedsport
 

High Jump  Varsity - Finals

1.12Luke Clark5'10.00North Bend
2.11Mike Swoboda5'04.00Siuslaw
3.11Cole Scherer5'04.00Bandon
4.11Eric Sanne5'02.00North Bend
5.9Colten Boyd5'02.00 PROakridge
6.9Rex Dixon4'08.00 PRCoquille
12Corey ParrishNHOakridge
11Chris IsleyNHOakridge
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.11Lane Davison14'00.00North Bend
2.10Nathan Leman9'06.00North Bend
3.9Carter Peck8'06.00North Bend
4.11Jarrid Doffing8'00.00Bandon
12Travis BerrianNHNorth Bend
11Dustin RoyNHOakridge
9Jason FeglesNHReedsport
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.12Lane Seals20'05.75North Bend
2.9Rex Dixon17'05.75Coquille
3.11Mike Swoboda17'00.75Siuslaw
4.12Steffen Drucks17'00.50North Bend
5.12Ross Kiefer16'11.00Bandon
6.9Michael Whitney16'08.75Bandon
7.11Eric Sanne16'08.25North Bend
8.11Garrett Wolford16'08.00Gold Beach
9.12Corey Parrish15'09.75Oakridge
10.10Forrest Shirts15'09.25Siuslaw
11.9Brad Greenburg15'04.50 PRSiuslaw
11.10Nathan Leman15'04.50North Bend
13.10Hunter Hensler15'03.25North Bend
14.-Jacob Barton15'02.75 PRSiuslaw
15.-Brison Herron14'11.25 PRSiuslaw
16.10Josh Duke14'09.00Coquille
17.11Cris Hernandez14'03.25North Bend
18.10Zach Phillips14'03.00North Bend
19.10Wesley Dexter13'03.25North Bend
20.9Charles Orchard13'01.75 PRNorth Bend
21.10Levi Dodge13'01.00Oakridge
22.9Justin Collins12'04.00North Bend
23.10Aaron Bolle VanLoo11'08.50North Bend
24.10Dion MacDonald10'11.00North Bend
25.-James Giles9'05.00 PROakridge
12Jake BestNDBandon
9Daley HaroldNDReedsport
9Jackie SwiftNDReedsport
9John ThurberNDReedsport
11Alan GriggsNDReedsport
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.12Lane Seals43'02.00North Bend
2.12Mason Keck39'04.00Siuslaw
3.11Eric Sanne37'05.5North Bend
4.11Jarrid Doffing36'06.50Bandon
5.10Nathan Leman35'03.00North Bend
6.10Hunter Hensler35'02.25 SRNorth Bend
7.9Willie DeLoach34'03.50Oakridge
8.11Chris Isley34'03.50Oakridge
9.11Kody Lawrence33'04.50 PRBandon
10.10Zach Phillips31'06.00North Bend
 

Teams

Swipe to view all teams

Meet Schedule