Meet Info

7th Grade8th Grade
Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  7th Grade - Finals

1.7Connor Latta13.46aHitchcock County
2.7Brady Mollendor13.54aPRSedgwick County
3.7August Shaw13.56aDundy County Stratton
4.7Krayton Ruggles13.65aSouthwest
5.7Destry Russell13.65aChase County
6.7Miles Hanes14.40aChase County
7.7Colton Kroeker14.42aPRPerkins County
8.7Preston Schwanebeck14.45aPRPerkins County
9.7Wade Wagner14.50aHitchcock County
10.7Rylee Schrotberger14.53aPRPerkins County
11.7Jaret Neben15.43aHitchcock County
12.7Noah Sandman16.11aWauneta-Palisade
13.7Andrew Wright16.15aPRCheylin
14.7Tyler Burkholder16.19aPRSedgwick County
15.7Dylan Freed16.45aDundy County Stratton
16.7Owen Mathews16.77aDundy County Stratton
17.7Carter Kuenning17.01aChase County
18.7Derrick Spencer17.25aSt Patrick
19.7James Vincent17.88aPRCheylin
20.7Dawson Giebler18.34aPRCheylin
21.7Eli Graff18.66aSt Patrick
22.7Issac Doyle18.83aSt Patrick
23.7Draven Miner18.83aWauneta-Palisade
24.7Alexander Lashley21.59aPRSouthwest
25.7Gregory Littrel26.39aPRWauneta-Palisade
7Andrew MitchellDNSCheylin
 

100 Meters  8th Grade - Finals

1.8Ashton Wheeler12.83aWauneta-Palisade
2.8Luis Co12.93aPRChase County
3.8Gabriel McCrumb13.26aWauneta-Palisade
4.8Cesar Valencia13.30aPRChase County
5.8Jeffrey Strohm13.33aPRHitchcock County
6.8Dalten Hagan13.36aHitchcock County
7.8Noah Lopez13.77aPRSedgwick County
8.8Nathan Blackman13.81aWauneta-Palisade
9.8Ben Skeels13.85aPerkins County
10.8Maxwell Schilke14.59aPRChase County
11.8Dalando Hughes14.93aPRDundy County Stratton
12.8Beckett Heskett15.51aPRSt Patrick
13.8Reese Gillespie15.63aSt Patrick
14.8Issiah Dunn16.32aPRPerkins County
15.8Mason Roth16.36aSt Patrick
16.8Colson Uehling16.43aPRPerkins County
17.8Carsyn Hudson17.28aSouthwest
18.8Breyer Lampe18.34aPRSouthwest
19.8Kade Schaffert19.67aPRSouthwest
 

200 Meters  7th Grade - Finals

1.7Tucker Mollendor26.41aPRChase County
2.7Brady Mollendor28.32aSedgwick County
3.7Destry Russell29.42aChase County
4.7Colton Kroeker30.00aPRPerkins County
5.7Rylee Schrotberger30.09aPerkins County
6.7Wade Wagner31.26aHitchcock County
7.7Jacob Smith31.84aPRDundy County Stratton
8.7Cole Pankonin33.66aPRChase County
9.7Dylan Freed33.81aDundy County Stratton
10.7Tyler Burkholder33.83aPRSedgwick County
11.7Braden Fortin34.22aSt Patrick
12.7Chance Schmidt34.24aSt Patrick
13.7Hayden Uerling35.77aPRSt Patrick
14.7Cort Schultz35.86aSouthwest
15.7Kameran McCrumb37.33aPRWauneta-Palisade
16.7James Vincent38.53aPRCheylin
17.7Bradon Leighty40.44aPRDundy County Stratton
18.7Landon Hendricks41.60aCheylin
19.7Joshua Hitt52.48aPRSouthwest
20.7Braden Wilson1:00.44aSouthwest
 

200 Meters  8th Grade - Finals

1.8Ashton Wheeler26.27aWauneta-Palisade
2.8Brock Tines26.96aPerkins County
3.8Gabriel McCrumb27.61aWauneta-Palisade
4.8Jeffrey Strohm28.15aPRHitchcock County
5.8Zach Hinze28.20aPRSt Patrick
6.8Ethan Schmidt29.51aSt Patrick
7.8Cesar Valencia29.57aChase County
8.8Kole Clevenger30.80aPRChase County
9.8Kaden Wilhelmsen31.30aPRSt Patrick
10.8Evan Tomky32.90aChase County
11.8Colson Uehling35.07aPerkins County
12.8Jeremy Gatzemeyer37.33aCheylin
13.8Phillip Harris37.88aPRSedgwick County
 

400 Meters  7th Grade - Finals

1.7Jet Peterson1:04.97aPerkins County
2.7Krayton Ruggles1:05.81aPRSouthwest
3.7Lane Bybee1:07.24aHitchcock County
4.7Tate Renquist1:07.80aPRSedgwick County
5.7Blake Nickerson1:11.23aWauneta-Palisade
6.7Ashton McCrumb1:13.59aWauneta-Palisade
7.7Brandon Estrada1:16.27aChase County
8.7Noah Rau1:16.70aChase County
9.7Andrew Mackety1:24.08aWauneta-Palisade
10.7Derrick Spencer1:25.60aSt Patrick
11.7Jude Schmik1:26.40aPRSt Patrick
12.7James Vincent1:30.82aPRCheylin
13.7Eli Graff1:32.95aSt Patrick
14.7Klinton Rinne1:41.24aDundy County Stratton
15.7Bradon Leighty1:45.38aPRDundy County Stratton
 

400 Meters  8th Grade - Finals

1.8Sergio Quintana1:00.25aPRChase County
2.8Grayden Sutherland1:00.73aWauneta-Palisade
3.8Mason McGreer1:02.45aPRPerkins County
4.8Mason Schilke1:04.79aHitchcock County
5.8Gavin Wisnieski1:05.03aPRChase County
6.8Jace Ehmke1:05.71aPRSedgwick County
7.8Brayan Reyes1:08.24aChase County
8.8Nathan Blackman1:08.97aWauneta-Palisade
9.8Austin Cole1:09.27aDundy County Stratton
10.8Aden Acton1:17.92aPRWauneta-Palisade
11.8Beckett Heskett1:18.29aSt Patrick
12.8Mason Roth1:25.78aPRSt Patrick
13.8Carsyn Hudson1:34.61aPRSouthwest
8Zachary ShapeleyDNSDundy County Stratton
 

800 Meters  7th Grade - Finals

1.7Ethan Latta2:36.26aDundy County Stratton
2.7Jackson Cyboron2:40.15aPRChase County
3.7Haven Hauxwell2:44.04aChase County
4.7Krayton Paisley2:45.12aChase County
5.7Cooper Kroeker2:58.88aPerkins County
6.7Andrew Wright3:01.11aCheylin
7.7Gavin Kohmetscher3:03.55aPerkins County
8.7Konner McCrumb3:03.75aWauneta-Palisade
9.7Jacob Harms3:08.84aSt Patrick
10.7Caleb Sughroe3:11.11aPRSt Patrick
11.7Konnor Shifflet3:12.62aWauneta-Palisade
12.7Karson Shuler3:14.38aHitchcock County
13.7Lee Davidson3:15.91aPRSt Patrick
14.7Landon Hendricks3:20.22aPRCheylin
15.7Andrew Mackety3:28.47aWauneta-Palisade
 

800 Meters  8th Grade - Finals

1.8Grayden Sutherland2:35.33aWauneta-Palisade
2.8Mason McGreer2:41.69aPRPerkins County
3.8Camron Lempke2:42.31aChase County
4.8Noah Mashek2:46.14aSt Patrick
5.8Navy Smith2:51.62aChase County
6.8Trevin Moreno2:54.24aChase County
7.8Laken Wissink2:57.72aDundy County Stratton
8.8Luke Sims3:02.27aPRWauneta-Palisade
9.8Collin Bley3:03.35aWauneta-Palisade
10.8Raedin McPherson3:07.27aPRSt Patrick
11.8Jeremy Gatzemeyer3:13.42aCheylin
12.8Atticus Nichols3:18.43aPRDundy County Stratton
 

1600 Meters  7th Grade - Finals

1.7Haven Hauxwell5:45.76aChase County
2.7Krayton Paisley5:53.25aChase County
3.7Dylan Shillington6:07.60aDundy County Stratton
4.7David (Lucas) Harris6:09.66aSedgwick County
5.7Brandon Estrada6:14.12aChase County
6.7Ashton McCrumb6:22.68aPRWauneta-Palisade
7.7Aaron Spencer6:27.24aPRSt Patrick
8.7Konner McCrumb6:27.84aPRWauneta-Palisade
9.7Konnor Shifflet6:36.19aPRWauneta-Palisade
10.7Myles Bishop7:45.92aPerkins County
 

1600 Meters  8th Grade - Finals

1.8Noah Mashek5:53.50aPRSt Patrick
2.8Trevin Moreno5:56.46aChase County
3.8Navy Smith5:58.69aChase County
4.8Mario Nieto-Ortiz6:01.06aPRSedgwick County
5.8Jacob Thiessen6:13.49aHitchcock County
6.8Mark Wolfe6:16.37aPRSt Patrick
7.8Camron Lempke6:23.22aChase County
8.8Jeremy Gatzemeyer6:27.54aCheylin
9.8Luke Sims6:28.17aPRWauneta-Palisade
10.8Collin Bley6:33.24aPRWauneta-Palisade
11.8Klayton Rinne7:40.43aDundy County Stratton
 

100m Hurdles - 33"  7th Grade - Finals

1.7Kevin Garcia18.92aDundy County Stratton
2.7Ethan Dickenson19.78aPerkins County
3.7Blake Nickerson20.65aPRWauneta-Palisade
4.7Jack German21.15aChase County
5.7Dylan Kollmorgen21.45aHitchcock County
6.7Sven Rauch22.08aPRDundy County Stratton
7.7Domanic Williams22.14aPerkins County
8.7Brenden Hedrick22.22aHitchcock County
9.7Jayce Hauxwell22.69aHitchcock County
10.7Jude Schmik23.35aPRSt Patrick
11.7Gage Hammond24.47aSouthwest
12.7Casey Walker24.51aWauneta-Palisade
13.7Owen Mathews25.49aDundy County Stratton
 

100m Hurdles - 33"  8th Grade - Finals

1.8Thomas Reeves17.08aPRChase County
2.8Malachi Christensen18.06aPRChase County
3.8Mathew Schaffert19.22aHitchcock County
4.8Carson Terryberry20.51aChase County
5.8Oscar Boldt21.15aPRPerkins County
 

200m Hurdles - 30"  7th Grade - Finals

1.7Ethan Dickenson32.22aPRPerkins County
2.7Jack German33.48aPRChase County
3.7Blake Nickerson34.88aPRWauneta-Palisade
4.7Domanic Williams38.83aPRPerkins County
5.7Brenden Hedrick40.60aPRHitchcock County
6.7Owen Mathews40.84aDundy County Stratton
 

200m Hurdles - 30"  8th Grade - Finals

1.8Malachi Christensen31.22aPRChase County
2.8Sergio Quintana31.46aPRChase County
3.8Dawson Tjaden31.76aPRPerkins County
4.8Mathew Schaffert32.06aPRHitchcock County
5.8Carson Terryberry32.70aPRChase County
6.8Oscar Boldt34.48aPRPerkins County
7.8Kaden Wilhelmsen35.15aPRSt Patrick
8.8Scott Hoover35.44aSedgwick County
9.8Gabe Roberts37.41aPRSt Patrick
10.8Camden DeWester38.39aPRWauneta-Palisade
11.8Phillip Harris48.52aPRSedgwick County
 

4x100 Relay  7th Grade - Finals

1.Kevin Garcia
Dante Horner
August Shaw
Ethan Latta
53.02aDundy County Stratton
2.Colton Kroeker
Rylee Schrotberger
Jet Peterson
Preston Schwanebeck
55.54aPerkins County
3.Wade Wagner
Lane Bybee
Dylan Kollmorgen
Connor Latta
57.92aHitchcock County
4.David (Lucas) Harris
Tate Renquist
Braiden Thomas
Brady Mollendor
58.84aSedgwick County
5.Braden Fortin
Hayden Uerling
Lee Davidson
Chance Schmidt
1:02.78aSt Patrick
6.Braxton Hammond
Thomas Rucker
Gage Hammond
Cort Schultz
1:05.68aSouthwest
7.Casey Walker
Kameran McCrumb
Draven Miner
Noah Sandman
1:07.85aWauneta-Palisade
8.Landon Hendricks
Andrew Mitchell
James Vincent
Andrew Wright
1:12.38aCheylin
Miles Hanes
Jackson Cyboron
Destry Russell
Tucker Mollendor
DQChase County
 

4x100 Relay  8th Grade - Finals

1.Luis Co
Tristan Jablonski
Sergio Quintana
Thomas Reeves
49.99aChase County
2.Gabriel McCrumb
Grayden Sutherland
Nathan Blackman
Ashton Wheeler
50.79aWauneta-Palisade
3.Oscar Boldt
Brock Tines
Landon Noyes
Ben Skeels
53.46aPerkins County
4.Ethan Schmidt
Kaden Wilhelmsen
Noah Mashek
Zach Hinze
56.57aSt Patrick
5.Phillip Harris
Scott Hoover
Noah Lopez
Jace Ehmke
59.93aSedgwick County
Dalando Hughes
Austin Cole
Benton Haskell
Laeken Wissink
DQDundy County Stratton
 

4x400 Relay  7th Grade - Finals

1.August Shaw
Ethan Latta
Kevin Garcia
Dante Horner
4:28.63aDundy County Stratton
2.Krayton Paisley
Haven Hauxwell
Jackson Cyboron
Tucker Mollendor
4:33.02aChase County
3.Miles Bishop
Preston Schwanebeck
Jet Peterson
Ethan Dickenson
4:44.75aPerkins County
4.Connor Latta
Jayce Hauxwell
Dylan Kollmorgen
Lane Bybee
4:53.48aHitchcock County
5.Tyler Burkholder
David (Lucas) Harris
Braiden Thomas
Tate Renquist
5:09.27aSedgwick County
6.Blake Nickerson
Konner McCrumb
Konnor Shifflet
Ashton McCrumb
5:21.92aWauneta-Palisade
7.Aaron Spencer
Jacob Harms
Caleb Sughroe
Jude Schmik
5:44.18aSt Patrick
 

4x400 Relay  8th Grade - Finals

1.Luis Co
Tristan Jablonski
Sergio Quintana
Thomas Reeves
4:02.00aChase County
2.Mason McGreer
Landon Noyes
Dawson Tjaden
Brock Tines
4:30.32aPerkins County
3.Dalten Hagan
Mathew Schaffert
Jacob Thiessen
Mason Schilke
4:36.25aHitchcock County
4.Scott Hoover
Mario Nieto-Ortiz
Jace Ehmke
Noah Lopez
4:55.28aSedgwick County
5.Dalando Hughes
Klayton Rine
Benton Haskell
Austin Cole
5:12.20aDundy County Stratton
6.Gabe Roberts
Reese Gillespie
Mark Wolfe
Raedin McPherson
5:14.10aSt Patrick
7.Aden Acton
Luke Sims
Camden DeWester
Collin Bley
5:21.35aWauneta-Palisade
 

Shot Put - 4kg  7th Grade - Finals

1.7Adam Kisker31-09.00PRHitchcock County
2.7Preston Schwanebeck28-10.00Perkins County
3.7Noah Rau28-05.00Chase County
4.7Noah Sandman28-04.50Wauneta-Palisade
5.7Carlos Diaz27-10.00Dundy County Stratton
6.7Cristobal Tarango27-09.50PRChase County
7.7Jack Baker26-08.00PRHitchcock County
8.7Casey Walker25-07.00PRWauneta-Palisade
9.7Karson Shuler24-07.00PRHitchcock County
10.7Harrison Foote24-00.00Chase County
11.7Dawson Giebler23-07.50PRCheylin
12.7Kameran McCrumb23-06.50Wauneta-Palisade
13.7Trevor Laber21-08.00Perkins County
14.7Bradon Leighty21-00.00PRDundy County Stratton
15.7Hayden Uerling20-02.00St Patrick
16.7Alexander Lashley19-01.00Southwest
17.7Issac Doyle18-04.50St Patrick
18.7Derrick Spencer18-01.50St Patrick
19.7Aaron Garcia17-08.00Dundy County Stratton
20.7Ryan Long17-05.00Perkins County
21.7Joshua Hitt17-02.00Southwest
22.7Braden Wilson17-01.00Southwest
23.7Kayne Blea-Leber16-10.00PRCheylin
7Andrew MitchellNDCheylin
 

Shot Put - 4kg  8th Grade - Finals

1.8Conner Tyerman37-07.50Chase County
2.8Dalten Hagan36-11.00Hitchcock County
3.8Oscar Boldt33-05.50Perkins County
4.8Jacob Thiessen31-07.50PRHitchcock County
5.8Zach Tarin31-00.50Chase County
6.8Laken Wissink29-04.00Dundy County Stratton
7.8Westyn Mendenhall28-01.00Chase County
8.8Beckett Heskett27-05.00St Patrick
9.8Mark Wolfe27-05.00St Patrick
10.8Mario Nieto-Ortiz27-04.00PRSedgwick County
11.8Nathan Haddix27-03.50Hitchcock County
11.8Trenton Williams27-03.50PRSouthwest
13.8Camden DeWester22-11.50PRWauneta-Palisade
14.8Reese Gillespie22-09.00St Patrick
15.8Atticus Nichols21-10.50PRDundy County Stratton
16.8Eric Gonzalez21-03.00Perkins County
17.8Trystin Eversole20-11.50PRDundy County Stratton
18.8Kade Schaffert19-00.00Southwest
19.8Justin Warembourg18-00.00Wauneta-Palisade
20.8Breyer Lampe17-00.00Southwest
 

Discus - 1kg  7th Grade - Finals

1.7Noah Sandman80-08Wauneta-Palisade
2.7Cristobal Tarango80-02Chase County
3.7Cooper Kroeker79-01Perkins County
4.7Jack Baker76-04Hitchcock County
5.7Adam Kisker76-03Hitchcock County
6.7Harrison Foote75-09Chase County
7.7Carlos Diaz73-11Dundy County Stratton
8.7Draven Miner66-07Wauneta-Palisade
9.7Braxton Merklin66-06PRDundy County Stratton
10.7Treven Tucker63-06Perkins County
11.7Dylan Shillington62-11Dundy County Stratton
12.7Casey Walker59-10Wauneta-Palisade
13.7Trevor Laber58-00Perkins County
14.7Karson Shuler57-08Hitchcock County
15.7Chance Schmidt55-09St Patrick
16.7Parker Terryberry53-07Chase County
17.7Alexander Lashley48-09Southwest
18.7Issac Doyle47-05St Patrick
19.7Dawson Giebler43-05Cheylin
20.7Joshua Hitt39-11PRSouthwest
21.7Braden Wilson33-06Southwest
22.7Eli Graff32-10St Patrick
7Andrew MitchellNDCheylin
 

Discus - 1kg  8th Grade - Finals

1.8Zach Hinze92-01PRSt Patrick
2.8Conner Tyerman91-06Chase County
3.8George Colton81-01Chase County
4.8Gabe Roberts79-06St Patrick
5.8Trenton Williams74-02PRSouthwest
6.8Issiah Dunn72-08Perkins County
7.8Kaiden Siep72-06Perkins County
8.8Beckett Heskett71-08St Patrick
9.8Nathan Haddix67-07Hitchcock County
10.8Trystin Eversole58-05PRDundy County Stratton
10.8Laken Wissink58-05Dundy County Stratton
12.8Mario Nieto-Ortiz55-05Sedgwick County
13.8Justin Warembourg45-01Wauneta-Palisade
14.8Atticus Nichols44-02PRDundy County Stratton
15.8Kade Schaffert43-10Southwest
16.8Ben Skeels7-11Perkins County
8Zach TarinNDChase County
 

High Jump  7th Grade - Finals

1.7August Shaw4-11.00PRDundy County Stratton
2.7Lane Bybee4-10.00Hitchcock County
3.7Colton Kroeker4-08.00PRPerkins County
4.7Jack German4-04.00PRChase County
5.7Jayce Hauxwell4-04.00PRHitchcock County
6.7Dylan Freed4-02.00Dundy County Stratton
7.7Rylee Schrotberger4-00.00Perkins County
7Cort SchultzNHSouthwest
7Gage HammondNHSouthwest
7Jaret NebenNHHitchcock County
7Jude SchmikNHSt Patrick
7Jacob HarmsNHSt Patrick
7Lee DavidsonNHSt Patrick
 

High Jump  8th Grade - Finals

1.8Dawson Tjaden5-00.00Perkins County
2.8Mason Schilke4-10.00Hitchcock County
3.8Aden Acton4-08.00PRWauneta-Palisade
4.8Conner Tyerman4-08.00Chase County
5.8Jace Ehmke4-06.00Sedgwick County
6.8Jesus Juarez4-06.00Chase County
7.8Kaden Wilhelmsen4-04.00PRSt Patrick
8.8Mason McGreer4-04.00PRPerkins County
9.8Mathew Schaffert4-04.00Hitchcock County
10.8Noah Mashek4-04.00St Patrick
11.8Camden DeWester4-04.00Wauneta-Palisade
12.8Benton Haskell4-02.00PRDundy County Stratton
12.8Klayton Rinne4-02.00PRDundy County Stratton
14.8Carson Terryberry4-00.00Chase County
14.8Dalando Hughes4-00.00PRDundy County Stratton
 

Pole Vault  7th Grade - Finals

1.7Ethan Latta9-07.00Dundy County Stratton
2.7Jayce Hauxwell6-06.00PRHitchcock County
3.7Dylan Kollmorgen6-00.00Hitchcock County
4.7Alex Reese6-00.00Perkins County
4.7Gage Hammond6-00.00Southwest
6.7Cole Pankonin6-00.00PRChase County
7.7Domanic Williams6-00.00PRPerkins County
8.7Miles Hanes3-00.00Chase County
 

Pole Vault  8th Grade - Finals

1.8Mason Schilke8-06.00PRHitchcock County
2.8Tristan Jablonski8-00.00Chase County
3.8Luis Co8-00.00Chase County
4.8Malachi Christensen7-06.00Chase County
4.8Landon Noyes7-06.00Perkins County
6.8Austin Cole6-00.00Dundy County Stratton
7.8Zachary Shapeley5-06.00PRDundy County Stratton
8.8Klayton Rinne5-00.00Dundy County Stratton
9.8Benton Haskell5-00.00PRDundy County Stratton
9.8Colson Uehling5-00.00PRPerkins County
 

Long Jump  7th Grade - Finals

1.7Tucker Mollendor16-08.00Chase County
2.7Brady Mollendor15-08.00PRSedgwick County
3.7Kevin Garcia15-05.50Dundy County Stratton
4.7Connor Latta14-03.00PRHitchcock County
5.7Tate Renquist13-09.00Sedgwick County
6.7Jacob Smith13-07.00PRDundy County Stratton
7.7Jackson Cyboron13-04.00PRChase County
8.7Braxton Hammond13-01.00Southwest
9.7Krayton Ruggles12-06.00Southwest
10.7Brenden Hedrick11-08.00Hitchcock County
11.7Myles Bishop11-07.50Perkins County
12.7Aaron Spencer11-05.00St Patrick
13.7Austin Sydow11-03.50PRDundy County Stratton
14.7Braden Fortin11-02.00PRSt Patrick
15.7Miles Hanes10-11.00Chase County
16.7Cort Schultz10-10.00PRSouthwest
17.7Andrew Wright10-09.50Cheylin
18.7Alex Reese10-04.00Perkins County
19.7Gavin Kohmetscher10-03.50Perkins County
20.7Caleb Sughroe10-02.00St Patrick
21.7Braiden Thomas9-09.00PRSedgwick County
22.7Landon Hendricks9-06.00PRCheylin
23.7Blake Hagan8-06.00Hitchcock County
 

Long Jump  8th Grade - Finals

1.8Thomas Reeves17-11.00Chase County
2.8Ashton Wheeler16-11.00Wauneta-Palisade
3.8Brock Tines16-03.00Perkins County
4.8Noah Lopez14-08.00Sedgwick County
5.8Kole Clevenger14-06.50Chase County
6.8Isaac Stretesky14-01.00PRChase County
7.8Gabriel McCrumb13-10.50PRWauneta-Palisade
8.8Nathan Blackman13-07.00Wauneta-Palisade
9.8Scott Hoover12-05.00PRSedgwick County
10.8Ethan Schmidt11-11.00St Patrick
11.8Zachary Shapeley9-04.00PRDundy County Stratton
12.8Breyer Lampe9-03.50Southwest
13.8Raedin McPherson9-00.00St Patrick
14.8Mason Roth8-08.00St Patrick
15.8Carsyn Hudson8-00.00Southwest
 

Triple Jump  7th Grade - Finals

1.7Jet Peterson30-01.50Perkins County
2.7Destry Russell28-11.00Chase County
3.7David (Lucas) Harris26-04.00Sedgwick County
4.7Adam Kisker25-08.00Hitchcock County
5.7Myles Bishop25-07.00Perkins County
6.7Braiden Thomas23-00.25PRSedgwick County
7.7Tyler Burkholder21-04.50PRSedgwick County
 

Triple Jump  8th Grade - Finals

1.8Grayden Sutherland35-09.50Wauneta-Palisade
2.8Landon Noyes31-09.50Perkins County
3.8Brayan Reyes30-02.50Chase County
4.8Jesus Juarez29-10.75Chase County
5.8Dawson Tjaden29-01.50Perkins County
6.8Aden Acton28-00.25Wauneta-Palisade
7.8Phillip Harris23-10.25PRSedgwick County
 

Teams

Swipe to view all teams
Lower Platte (LPAA) Colorado
Western Kansas Liberty Kansas
Class C Nebraska
Class D Nebraska
Independent Nebraska