Team Results Management

Meet Info

Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.9Wah'fe Granger11.32aBartlett
2.10Cyrus Chenault11.82aBartlett
3.10Jamal Hale11.84a PRBartlett
4.10Matt Jaronik11.87a SRColony
5.10Michael Baber11.90a PRWest Anchorage
6.9Frank Carney12.18aService
7.10David Sollars12.19aSouth Anchorage
8.10Brandon Metzel12.22a PREagle River
9.9Nathachai Malamon12.24a SRSouth Anchorage
10.9J.J. Jack-Nixon12.26aDimond
11.10Tyler Pohler12.38a PRDimond
12.10Jacob Orr12.40a SRWest Anchorage
12.9Michael Lazaro12.40a PRSouth Anchorage
12.9Clarence Summers12.40a SREagle River
15.10Scott Taylor12.51a PRWasilla
16.10Kagan Weatherly12.58a PRDimond
17.9Adam Rose-Levy12.68a PRWest Anchorage
18.10Andrew Viray12.70aEast Anchorage
19.9Jeremy Sobocinski12.80aChugiak
20.10Marshall Farris13.16a PRColony
21.10William Overbaugh13.93a PRService
22.9Cameron Johnson13.98aEagle River
23.9Raymond Stewart14.23a PREast Anchorage
-Stefan JohnsonSCREast Anchorage
10Ethan DarnellSCRColony
10Duane HunterSCRService
9Justin SchwartzSCRChugiak
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.10Matt Jaronik23.71a SRColony
2.10Ahmad Nasir23.73aDimond
3.10David Sollars24.47a SRSouth Anchorage
4.9Nathachai Malamon24.58a SRSouth Anchorage
5.10Michael Baber24.68a PRWest Anchorage
6.10Bradley Payton24.77aEagle River
7.9NaVarr Lopez24.91a SREast Anchorage
8.10Tyler Pohler25.13a SRDimond
9.9J.J. Jack-Nixon25.21a SRDimond
10.10Taylor Owens25.41a SRWasilla
11.9Clarence Summers25.52aEagle River
12.10Stephen Pine25.56a SRWasilla
13.9Michael Lazaro25.58a PRSouth Anchorage
14.10Devon Tuck25.82a PRWest Anchorage
15.9Alex Perue25.95a PRWest Anchorage
16.9A.J Marshall27.29a SRWasilla
17.10Marshall Farris27.52a PRColony
18.9Cameron Johnson28.37a SREagle River
10Duane HunterSCRService
10Dane GoodmanSCRService
10Chris RaySCRColony
10Cyrus ChenaultSCRBartlett
10Andrew ViraySCREast Anchorage
10Paul BrownSCRService
9Justin SchwartzSCRChugiak
9Jeremy SobocinskiSCRChugiak
9Wah'fe GrangerSCRBartlett
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.10Matt Jaronik51.95aColony
2.10Ahmad Nasir53.16aDimond
3.10Jamal Hale53.42a SRBartlett
4.10Connor Mamikunian53.76aService
5.9Nathachai Malamon55.31a SRSouth Anchorage
6.10Brandon Metzel55.66aEagle River
7.10Caleb Holley55.74a SREast Anchorage
8.10Taylor Owens56.09aWasilla
9.9Dominique Garrett-Queen56.35a PRBartlett
10.10Donovan Lieb56.91a SRWest Anchorage
11.10Ean Wernelt57.53a PRDimond
12.9Chris Peete58.40aEast Anchorage
13.10Johnathon Oen59.80a SRService
14.10Scott Taylor59.87a PRWasilla
15.9Nick Bullington1:00.47a PRWest Anchorage
16.10Blake Wangberg1:00.71a SRColony
17.-Thomas Hubbard1:01.45a PREast Anchorage
18.9A.J Marshall1:02.09aWasilla
19.10John Richardson1:03.31a PRWest Anchorage
20.9Evan Fisher1:11.67a PREagle River
9Jani LaneSCRService
9Norielle HernandezDQDimond
10Lawrence KrugerSCREagle River
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.10Hans Roelle2:07.14aWest Anchorage
2.10Robert Walgren2:08.03aService
3.9John Owolabi2:09.32aEagle River
4.9Jake Alward2:09.50a SRDimond
5.10Alex Odegaard2:11.05aWest Anchorage
6.9Mackenzie Bailey2:13.82aService
7.10Tanner Lyon2:14.07aEagle River
8.10Kristopher Holmes2:14.67a PREagle River
9.10Cameron Ginochio2:18.39a SRDimond
10.10Coleman Bungart2:19.32a PRDimond
11.10Michael Thomas2:22.48a PRSouth Anchorage
12.10Albert Berry2:24.03a PRBartlett
13.10Colby Wallace2:24.40aEast Anchorage
14.9Ryan Tracy2:29.70a SRWasilla
15.9Jeffrey Quay2:37.10a PRSouth Anchorage
16.10William Bean2:37.51a SRBartlett
17.9Raymond Stewart2:39.67a SREast Anchorage
18.9Kellen Stark2:45.57a SRSouth Anchorage
19.9Matt Gallagher3:07.80a SRBartlett
10Tim FlynnSCREast Anchorage
9Sklar King-StrangSCRSouth Anchorage
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.10Hans Roelle4:42.78aWest Anchorage
2.9Nick Fowler4:49.27aService
3.10Tanner Lyon4:55.38a PREagle River
4.10Alex Odegaard4:55.85aWest Anchorage
5.9Mackenzie Bailey4:58.80a PRService
6.10Nathaniel Knapp4:59.30aEast Anchorage
7.10Kristopher Holmes4:59.65a PREagle River
8.10Blake Wangberg5:00.1hColony
9.9Jake Alward5:00.8hDimond
10.9John Owolabi5:02.5h PREagle River
11.10Cameron Ginochio5:04.2hDimond
12.10Coleman Bungart5:11.4h PRDimond
13.9Brandon Brewster5:12.5hSouth Anchorage
14.10Trey Chenier5:16.1h SRWest Anchorage
15.9Stephen Balcao5:18.7hSouth Anchorage
16.10Tim Flynn5:19.2hEast Anchorage
17.9Barnaby Walker5:19.7h PRSouth Anchorage
18.10Albert Berry5:20.3h PRBartlett
19.9Ryan Tracy5:21.3h SRWasilla
20.10Conrad Chapman5:30.4hChugiak
21.9David Braudis5:54.3h SRBartlett
22.10William Bean5:55.5h PRBartlett
23.9Riley Bronga6:06.0hEast Anchorage
9Jani LaneSCRService
 

3200 Meters  Varsity - Finals

1.9Jani Lane10:24.07aService
2.10Nathaniel Knapp10:40.34aEast Anchorage
3.9Nick Fowler10:56.47aService
4.9Stephen Balcao11:18.52a PRSouth Anchorage
5.9Brandon Brewster11:19.00aSouth Anchorage
6.9Barnaby Walker11:20.96aSouth Anchorage
7.10Albert Berry11:40.06a PRBartlett
8.10Trey Chenier11:46.64a SRWest Anchorage
9.10Kyle Dodson11:48.58aDimond
10.9Ryan Tracy11:49.88aWasilla
11.10Travis Wilson11:50.45a PRService
12.10Conrad Chapman11:51.54a SRChugiak
13.10Eric Norgaard12:11.47aEagle River
14.9Gus Gunderson12:13.74a PRDimond
15.9William Dalton12:23.02a PREast Anchorage
16.9Evan Fisher13:05.93a SREagle River
17.9David Braudis13:34.85a SRBartlett
18.9Jeffery Scott14:59.30a PREast Anchorage
9Grant SchultzSCRDimond
10Lawrence KrugerSCREagle River
10Hans RoelleSCRWest Anchorage
10Max ShayerSCRWest Anchorage
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.10Chris Burgess17.92a PRSouth Anchorage
2.10Ryan Bergerson19.82aWest Anchorage
3.10Johnathon Oen21.09aService
4.9Eric Esplin21.24aSouth Anchorage
5.9Elisha Powell21.45a SRWest Anchorage
6.10Zac Noonan22.56a PRWest Anchorage
7.9Jacob Dym23.32a SRService
8.10Travis Wilson24.26aService
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.10Chris Burgess48.43aSouth Anchorage
2.10Travis Wilson49.63aService
3.9Frank Carney50.25a PRService
4.10Ryan Bergerson51.43aWest Anchorage
5.9Eric Esplin52.67a SRSouth Anchorage
6.9Elisha Powell53.72aWest Anchorage
7.9Jacob Dym54.98a SRService
10Zac NoonanSCRWest Anchorage
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Cyrus Chenault
Dominique Garrett-Queen
Jamal Hale
Keith Retuyan
44.89aBartlett
2.-Caleb Holley
Thomas Hubbard
Stefan Johnson
NaVarr Lopez
46.32aEast Anchorage
3.-Ahmid Nasir
Kagan Weatherly
J.J. Jack-Nixon
Tyler Pohler
47.81aDimond
4.-Michael Baber
Jacob Orr
John Richardson
Alex Perue
47.87aWest Anchorage
5.-Bradley Payton
Cody Hahn
Brandon Metzel
Clarence Summers
47.99aEagle River
6.-Duane Hunter
Frank Carney
Joseph Sokemi
William Overbaugh
50.63aService
--David Sollars
Eric Esplin
Michael Lazaro
Nathachai Malamon
SCRSouth Anchorage
--Trey Farber
Ethan Darnell
Marshall Farris
Ben Pucci-McGraw
SCRColony
 

4x200 Relay  Varsity - Finals

1.-Cyrus Chenault
Dominique Garrett-Queen
Jamal Hale
Keith Retuyan
1:33.96aBartlett
2.-Stefan Johnson
NaVarr Lopez
Thomas Hubbard
Caleb Holley
1:35.96aEast Anchorage
3.-Ahmid Nasir
Kagan Weatherly
Tyler Pohler
J.J. Jack-Nixon
1:38.51aDimond
4.-Cody Hahn
Bradley Payton
Brandon Metzel
Clarence Summers
1:38.88aEagle River
5.-Michael Baber
Scott Wheeler
Devon Tuck
Adam Rose-Levy
1:39.53aWest Anchorage
6.-David Sollars
Lance Samuelson
Nathachai Malamon
Spencer McLean
1:40.60aSouth Anchorage
--Relay Team 1:45.57hService
--Isiah Edwards
Taylor Owens
Stephen Pine
Scott Taylor
1:46.57hWasilla
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Connor Mamikunian
Nick Fowler
dane Goodman
Jani Lane
3:51.62aService
2.-Donovan Lieb
Nick Bullington
Alex Odegaard
Adam Rose-Levy
3:54.68aWest Anchorage
3.-Ean Wernelt
Mason Weber
Ben Richardson
Norielle Hernandez
4:04.47aDimond
4.-Caleb Holley
Thomas Hubbard
Stefan Johnson
Chris Peete
4:31.45aEast Anchorage
5.-Eric Norgaard
Forest Fisher
Devon Fox
Lawrence Kruger
4:34.62aEagle River
 

4x800 Relay  Varsity - Finals

1.-Mackenzie Bailey
Nick Fowler
Robert Walgren
Johnathon OEN
9:03.19aService
2.-Kristopher Holmes
John Owolabi
Tanner Lyon
Devon Fox
9:46.12aEagle River
3.-Riley Bronga
William Dalton
Tim Flynn
Colby Wallace
10:20.97aEast Anchorage
--Cameron Ginochio
Coleman Bungart
Gus Gunderson
Jake Alward
SCRDimond
--Trey Chenier
Donovan Lieb
Alex Odegaard
Hans Roelle
DQWest Anchorage
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.10John Knowles45'11.00Wasilla
2.10Mitchell Swensen41'08.00Dimond
3.9Eric Hueners33'09.50 SRDimond
4.9Tim Dommek33'08.00Bartlett
5.9Trey Farber33'03.00Colony
6.10Brock Aumua33'01.00 PREast Anchorage
7.9Sam Maupin33'00.00 PREast Anchorage
8.9John-Michael Benson32'07.00South Anchorage
9.10Joseph Sokimi31'09.00Service
10.10Dylan Short31'07.00South Anchorage
11.9Matt Culp31'02.50Bartlett
12.10Nikolai Reitz30'07.00Eagle River
13.9Tyler King29'07.00Bartlett
14.10Richard Lister29'04.00 PREagle River
16.9Taylor Willing29'02.00Service
17.9Jeremy Sobocinski28'05.00Chugiak
18.10Rolando Cosio26'05.00South Anchorage
19.9Aaron Green24'09.00East Anchorage
20.9Tyler Smith22'07.00 SRWest Anchorage
10Andrew KimSCRService
10Ben Pucci-McGrawSCRColony
9Austin ThompsonSCREagle River
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.10Mitchell Swensen142'03Dimond
2.10John Knowles128'08Wasilla
3.10Spencer McLean118'05South Anchorage
5.10Joseph Sokimi105'06 SRService
6.9Jed Gerharz100'01 SRSouth Anchorage
7.10Dylan Short96'07South Anchorage
8.9Matt Culp95'09 SRBartlett
9.9Tyler King93'10 PRBartlett
10.9Eric Hueners93'08 SRDimond
11.9Forrest Reeve90'00Dimond
12.9Tim Dommek89'08Bartlett
13.10Nikolai Reitz88'09 SREagle River
14.9Jeremy Sobocinski86'11Chugiak
15.9Jerold Smith85'03 SREast Anchorage
16.9Trey Farber81'02Colony
17.9Patrick Marshall80'03Eagle River
18.10Richard Lister79'07 PREagle River
19.9Taylor Willing76'04 PRService
20.9Brent Carey72'05 PREast Anchorage
21.9Scott Cumberland66'10East Anchorage
22.9Tyler Smith64'04 SRWest Anchorage
10Ben Pucci-McGrawSCRColony
9Austin ThompsonSCREagle River
 

High Jump  Varsity - Finals

1.10Isiah Edwards5'02.00Wasilla
2.9Forrest Reeve5'00.00 PRDimond
3.9Jeremy Anderson4'10.00 SRDimond
10Zac NoonanSCRWest Anchorage
10Duane HunterSCRService
9John OwolabiSCREagle River
9Nelson Esteves-CruzSCRBartlett
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.10Matt Jaronik19'07.50 SRColony
2.10David Sollars18'08.25South Anchorage
3.10Chris Burgess18'03.75 PRSouth Anchorage
4.10Isiah Edwards17'10.25Wasilla
5.10Damarcus Cox17'09.25Bartlett
6.10Cody Hahn17'09.00 SREagle River
7.10Keith Retuyan16'10.75 PRBartlett
8.10Duane Hunter16'10.25 PRService
9.9Aaron Haynes16'03.75 SRService
10.9Scott Wheeler16'00.50West Anchorage
11.10Ethan Darnell15'11.75 PRColony
12.9Jeremy Anderson13'03.00 SRDimond
10Devon TuckSCRWest Anchorage
9Adam Rose-LevySCRWest Anchorage
10Chris RaySCRColony
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.10Damarcus Cox37'08.00Bartlett
2.10Bradley Payton37'02.75 PREagle River
3.10Keith Retuyan37'00.25 PRBartlett
4.10Chris Burgess36'03.50 PRSouth Anchorage
5.10Ryan Bergerson36'02.50West Anchorage
6.9Scott Wheeler35'09.50 SRWest Anchorage
7.10Cody Hahn33'08.00 PREagle River
8.9Nathan Saxby32'00.75 SRDimond
9.9Michael Lazaro31'06.00South Anchorage
10.9Gus Gunderson30'04.00 PRDimond
10John RichardsonSCRWest Anchorage
10Chris RaySCRColony
10William OverbaughSCRService
 

Meet Schedule