Team Results Management

Meet Info

Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.11Joe Bryant10.87hThe Dalles
2.11Robert Tilton10.89hThe Dalles
3.10Tim White11.09h PRKamiakin
4.10Jory Zettle11.12h SRUniversity
5.12Ashton Grover11.13h PRSouthridge
6.12Ethan Morgan11.16h PRKamiakin
7.11Wesley Burgess11.26hLa Grande
8.12Doug Rogers11.28hPasco
9.12James Hatcher11.34h PRSouthridge
10.11Jordan Wilks11.43hMoses Lake
11.10Connor Remington11.52hPendleton
11.12Jason Vanderslice11.52hHood River Valley
13.11Slate Diessner11.53h PRWest Valley (Yakima)
13.10Hayden Barlow11.53h PRLakeridge
15.10Brett White11.55hHermiston
16.10Jeff Nakashima11.58h PRLakeridge
17.12Wyatt Taylor11.61hPendleton
17.10Luke Austin11.61hBaker
19.10Victor Rodriguez11.63h SRHood River Valley
20.11Jamar Quins11.64hUniversity
21.12Tom Leavitt11.75hCrook County
22.12Rowdy LaMiller11.89hBaker
23.12Casey Johnston11.93hCrook County
24.11Faafiaula Ena12.06hHermiston
25.9Don Munoz12.43hGrandview
10Gerrick AndrewsDNSWest Valley (Yakima)
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.11Joe Bryant21.70hThe Dalles
2.12Doug Rogers22.55h PRPasco
3.10Jerrod Johnston22.60h SRKamiakin
4.10Jory Zettle22.66h SRUniversity
5.12Luis Ortiz22.86h PRHermiston
6.11Randy Koon23.07h PRMoses Lake
7.11Taylor McDowell23.16h PRWest Valley (Yakima)
8.12Chris Richardson23.25h PRMoses Lake
9.10Ian McNaughton23.30h SRHood River Valley
10.12James Hatcher23.34h PRSouthridge
11.10Codi Nickerson23.36h SRKamiakin
11.11Wesley Burgess23.36hLa Grande
13.11Anthony Sapp23.50h SRPasco
14.11Ben Wood23.53h SRHermiston
15.11Randell Burton23.70h PRSouthridge
16.10Keirnan Buddendeck23.86h SRHood River Valley
17.12Michael Hales23.93hPendleton
18.11Jamar Quins23.97hUniversity
19.10Jeff Nakashima23.98h PRLakeridge
20.11BJ Quintana24.12h PRBaker
21.10Luke Austin24.21hBaker
22.11Alex Schoenheit24.23hLakeridge
23.9Max King24.33hWest Valley (Yakima)
24.9Colton Rowland24.41h SRThe Dalles
25.12Wyatt Taylor24.44hPendleton
26.11Zachary Lea25.37h PRCrook County
27.9Alex Greaves25.45hCrook County
28.9Don Munoz25.73hGrandview
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.12Cori Nickerson51.39hKamiakin
2.12Jared Villarreal52.75hKamiakin
3.12Chris Richardson52.83hMoses Lake
4.10Ian McNaughton53.27hHood River Valley
5.12Luis Ortiz53.49h SRHermiston
6.11Ben Wood53.62hHermiston
7.12Tyson Bumgarner53.69hPendleton
8.11Aaron Blaska53.82hUniversity
9.11Nur Sofe54.05hLa Grande
10.11Joshua Munson54.18hUniversity
11.12Drew Goodman54.21hWest Valley (Yakima)
12.11D.J. Taphouse54.35hThe Dalles
13.10Colton Wilkins54.73h PRWest Valley (Yakima)
14.11Nick Hackney54.75hLa Grande
15.10Keirnan Buddendeck54.93hHood River Valley
16.11Jonathan Lee55.21h SRSouthridge
17.11Rylie Dean55.34h PRSouthridge
18.11Bryan Holland55.49hHeppner
19.10Ephraim Lockhart55.83hLakeridge
20.11Nicolas Zita56.00h SRPendleton
21.10Lukas Ericson57.48hLakeridge
22.11Luis Flores57.92h PRThe Dalles
23.11Erik Robertson58.37hBaker
23.12Joe Anderson58.37h PRBaker
24.9Tyler Rockwood58.70hCrook County
25.10Mitch Van Domelen1:00.36hCrook County
10Devante LambDNSPasco
9Julian CoronadoDNSGrandview
 

400 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

11Joe Bryant53.9hThe Dalles
11Nur Sofe53.93hLa Grande
11Ben Iremonger56.1hThe Dalles
12Cameron Thomas56.3hLa Grande
11Cody Carter56.5hThe Dalles
11Nick Hackney56.63hLa Grande
11Tyler Holeman57.7hThe Dalles
11Bradley Thomson57.75hLa Grande
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.10Aaron Smith2:01.89hSouthridge
2.12Anthony Brown2:02.07hUniversity
3.12Casey Singleton2:02.29hSouthridge
4.11Kevin Pearson2:03.52hLakeridge
5.11Alan Peak2:04.38hKamiakin
6.12Peter Stice2:05.50hUmatilla
7.12Frank Zartler2:06.20hHood River Valley
8.11Max Heninger2:06.42hLakeridge
8.11Samuel Wick2:06.42hHermiston
10.12Ryley Hausken2:06.84hWest Valley (Yakima)
11.10Jon Smith2:07.97h SRUniversity
12.11Ben Iremonger2:08.00hThe Dalles
13.12John Larson2:09.20hHermiston
14.9Anthoney Armstrong2:09.87h SRKamiakin
15.11Rainer Luhrs2:10.94h SRPasco
16.11Jordan Le Mieux2:11.60hPasco
17.11Austin Dennis2:11.90hPendleton
18.11Bradley Thomson2:12.00hLa Grande
19.9Chase Mears2:12.95hWest Valley (Yakima)
20.11Cody Carter2:13.00hThe Dalles
20.11Tyler Holeman2:13.00h PRThe Dalles
21.10Skyler Young2:14.13hBaker
22.12Colton Winkler2:14.54hLa Grande
23.12Salome Castillo2:15.43hHood River Valley
24.11Charles Rogers2:16.09hPendleton
25.11Jose Razo2:16.30hGrandview
26.10Jeremy Garza2:28.86hGrandview
 

1500 Meters  Varsity - Finals

1.12Andrew Gonzales4:04.80h SRSouthridge
2.12Jordan Ringe4:10.47hHermiston
3.12Alex Anderson4:11.13h PRLakeridge
4.9Anthoney Armstrong4:11.47h PRKamiakin
5.11Quinton Olivas4:12.30h PRSouthridge
6.12Peter Gilbert4:17.35h PRPasco
7.12Michael Aunan4:17.80h PRUniversity
8.10Obi Harriman4:18.82h PRUmatilla
9.11Sean Knopp4:21.50h SRKamiakin
10.11Erik Robertson4:21.89h PRBaker
11.11Joel Hetrick4:23.97h PRUniversity
12.11Donnie Coulson4:24.71h PRThe Dalles
13.12Mike Fiore4:27.84h PRPendleton
14.9Marcus McKinney4:29.12hLa Grande
15.12Cameron Thomas4:29.67h PRLa Grande
16.12Jeff Marsh4:30.57h SRMoses Lake
17.12Brian Stump4:32.94h PRWest Valley (Yakima)
18.12Jose Mendez4:35.79h SRGrandview
19.11Daniel Niederwerfer4:39.06h SRHermiston
20.9Christian Veillet4:39.37hLakeridge
10.11Erik Robertson4:42.89hBaker
21.11Koty Kollmar4:47.63h PRGrandview
22.10Skyler Young4:49.45hBaker
23.11Ben Daschel4:50.71h PRMoses Lake
24.11Patrick Sadil4:51.47h PRHood River Valley
25.9Telic Krecklow4:56.03hHood River Valley
26.11Jordan Le Mieux5:13.02h PRPasco
27.9Jerry Zhu5:27.10hCrook County
28.10Zach Flegel6:13.17h PRCrook County
 

3000 Meters  Varsity - Finals

1.11Evan Fiske9:09.64h SRKamiakin
2.11Colby Cravens9:18.15h PRSouthridge
3.12Alex Anderson9:24.94hLakeridge
4.11Justin Yoke9:25.40h PRKamiakin
5.11Donnie Coulson9:36.10h SRThe Dalles
6.10Andrew Valdez9:38.23hHermiston
7.10Obi Harriman9:38.72h SRUmatilla
8.10Yonny Castillo9:44.70h SRHood River Valley
9.10Aaron Baeza9:53.62hHood River Valley
10.9Alec Koh9:53.94hLakeridge
11.12Andrew Gonzales9:57.26h SRSouthridge
12.12Jose Mendez10:01.30h SRGrandview
13.11Tyler Stirtz10:04.98h PRUniversity
14.11Mack Fey10:11.51h SRUniversity
15.11Conor Wood10:15.16h SRLa Grande
16.11Antonio Ortiz10:18.89hHermiston
17.11Koty Kollmar10:22.37h PRGrandview
18.11Emerson Hovekamp10:22.39hLa Grande
19.12Joe Baum10:36.41hPendleton
20.9Will Monlux10:37.46h PRMoses Lake
21.10Tanner O'Grady10:39.72h SRBaker
22.11Daniel Dunagan10:41.00hThe Dalles
23.11Erik Robertson10:42.22hBaker
24.10Jacob Peterson10:43.45hPendleton
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.12Ben Ward15.34hSouthridge
2.11Jordan Cunanan15.77hUniversity
3.11Brad Heaston16.22hSouthridge
4.11Lee Moulton16.38hPasco
5.12Michael Hales16.39h PRPendleton
6.10Jordan Reeher16.40h SRCrook County
7.12Dorian Williams16.68hHermiston
8.11Mark Rademacher16.71hHermiston
9.12Michael Risley16.72h SRWest Valley (Yakima)
10.11Jordan Hatfield16.79hHeppner
11.12Edin Mehic17.03hKamiakin
12.9Kevin Robinson17.31hPendleton
13.12Cody Orth17.63hKamiakin
14.9Noah Sofe17.98hLa Grande
15.9Taylor Risley18.05hWest Valley (Yakima)
16.11Luke Thompson18.10hLakeridge
17.9Nicholai Busch18.83hLakeridge
11Ryan JohnstonDNSThe Dalles
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.11Mark Rademacher41.45h SRHermiston
2.11Jason Yale41.72hSouthridge
3.11Nur Sofe41.91hLa Grande
4.11Aaron Konzek42.29hSouthridge
5.11Jordan Hatfield42.73hHeppner
6.12Stanley Salsbury43.03hKamiakin
7.10Jordan Reeher43.05hCrook County
8.10Jacob Fry43.13hUniversity
9.11Eddie Del Toro43.34hKamiakin
10.11Luke Thompson44.80hLakeridge
11.10Joe Carrillo45.40h PRHermiston
12.12Michael Risley46.02hWest Valley (Yakima)
13.9Taylor Risley46.15hWest Valley (Yakima)
14.9Noah Sofe46.22hLa Grande
15.9Ryan Montgomery46.84hPendleton
16.11Andy Westhafer47.11hThe Dalles
17.11Lee Moulton47.25hPasco
18.9Kevin Robinson47.37hPendleton
19.11Jake Eastland49.27hBaker
19.10Colton Dillman49.27h PRBaker
20.9Trent Riggs49.54hLakeridge
21.9Mitch Sandefur59.96hBaker
11Ryan JohnstonDNSThe Dalles
12Dustin DufnerDNSUniversity
 

3k Steeplechase  Varsity - Finals

1.11Justin Yoke10:07.02h SRKamiakin
2.11Kyle Sturdefant10:24.51h PRSouthridge
3.10Christian Bucko10:33.41h SRUniversity
4.12Jeff Marsh10:39.85h PRMoses Lake
5.10Addison Quam10:40.55h PRSouthridge
6.9Javier Velasco10:40.96h SRHermiston
7.11Charles Lisle10:47.79h PRKamiakin
8.11Cody Carter10:52.24h SRThe Dalles
9.11Steven Witkoe10:52.81h PRUniversity
10.10Joseph Matheson11:00.31h PRWest Valley (Yakima)
11.10Austin Russell11:11.93h SRLakeridge
12.10Mathew Sturtevant11:18.67h PRPasco
13.12Francisco Cancino11:30.34h SRHermiston
14.11Daniel Dunagan11:30.80h PRThe Dalles
15.11Adrian Gonzales11:32.40h PRSouthridge
16.11Ben Daschel11:33.48h PRMoses Lake
17.11Gaspar Cardenas11:34.48h PRPasco
18.10Cody Cross12:24.83h PRCrook County
19.9Will Monlux12:33.50h PRMoses Lake
20.12Don Valentine12:41.25h PRHood River Valley
21.11Adrian Perez12:53.23h PRHermiston
11Tyler HolemanNTThe Dalles
9Jerry ZhuNTCrook County
10Trevin HiebertNTUniversity
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Ethan Morgan
Cori Nickerson
Stanley Salsbury
Tim White
43.50hKamiakin
2.-Randy Koon
Jordan Wilks
Chris Richardson
Mitchell Hill
44.26hMoses Lake
3.-Marques Avery
Anthony Sapp
Doug Rogers
Devante Lamb
45.12hPasco
4.-Luis Ortiz
Mark Rademacher
Ben Wood
Robert Cody Humphrey
45.33hHermiston
5.-Ashton Grover
Jonathan Lee
Jorden Upton
James Hatcher
45.34hSouthridge
6.-Michael Hales
Conner Remington
Wyatt Taylor
Nicolas Zita
45.87hPendleton
7.-David Gilbert
Jake Humphrey
Brent Rose
Jory Zettle
46.09hUniversity
8.-Rowdy LaMiller
BJ Quintana
Luke Austin
Walker Kaseberg
46.37hBaker
9.-Gerrick Andrews
Max King
Slate Diessner
Nathan Garza
46.49hWest Valley (Yakima)
10.-Hayden Barlow
Ephraim Lockhart
Jeff Nakashima
Alex Schoenheit
46.64hLakeridge
11.-Keirnan Buddendeck
Oscar Bustos
Victor Rodriguez
Jason Vanderslice
46.76hHood River Valley
12.-Tyler Nice
Noah Sofe
Connor White
Eduardo Arceo
48.66hLa Grande
-Tyler Rockwood
Casey Johnston
Tom Leavitt
Mitch Van Domelen
DNFCrook County
-Joe Bryant
Ryan Johnston
D.J. Taphouse
Robert Tilton
DNFThe Dalles
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Ethan Morgan
Cori Nickerson
Tim White
Stanley Salsbury
3:32.86hKamiakin
2.-Kyle Sturdefant
Aaron Smith
Quinton Olivas
Casey Singleton
3:37.36hSouthridge
3.-Aaron Blaska
Michael Owens
Joshua Munson
Joel Hetrick
3:38.29hUniversity
4.-Colton Wilkins
Drew Goodman
Ryley Hausken
Ben Johnson
3:39.52hWest Valley (Yakima)
5.-Jordan Ringe
Samuel Wick
Dorian Williams
Ben Wood
3:41.35hHermiston
6.-Cameron Thomas
Nick Hackney
Bradley Thomson
Nur Sofe
3:43.74hLa Grande
7.-Brian Barry
Mike Fiore
Tyson Bumgarner
Nicolas Zita
3:44.16hPendleton
8.-Joe Bryant
Cody Carter
Ben Iremonger
Tyler Holeman
3:44.22hThe Dalles
9.-Keirnan Buddendeck
Salome Castillo
Ian McNaughton
Yonny Castillo
3:45.30hHood River Valley
10.-Joseph Babcock
Storm Shea
Jose Razo
Don Munoz
3:53.58hGrandview
11.-Lukas Ericson
Ephraim Lockhart
Max Heninger
Kevin Pearson
3:54.08hLakeridge
12.-Tevin Cooper
Tyler Rockwood
Mitch Van Domelen
Jordan Reeher
4:09.52hCrook County
-Randy Koon
Mitchell Hill
Ben Steele
Thomas Johnson
DNSMoses Lake
-Walker Kaseberg
Taylor Thamert
Skyler Young
Jake Sandefer
DNSBaker
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.11James Atoe48-03.75The Dalles
2.12Lale Ena46-09.75Hermiston
3.12Skylar Keeton45-04.50Pasco
4.12Grant Robinson45-01.00Southridge
5.11Faafiaula Ena45-01.00Hermiston
6.12Geoff Herd44-05.00Pendleton
7.11Jacob Price44-04.00Pasco
8.12Tom Leavitt44-00.50Crook County
9.12Seth Tooley43-03.00Crook County
10.10Jordan Wright40-08.75Heppner
11.11Dalton Cosby40-08.00University
12.10Walker Hudkins40-04.50La Grande
13.11Ryan Bliss39-07.50Lakeridge
14.11Weston Anderson39-06.00Baker
15.10Chris Brown37-09.00Baker
16.9Stace Andrews37-08.00Hood River Valley
17.11Kris Bragg36-10.25Kamiakin
18.12Brandon Partney36-06.50La Grande
19.9Oliver Devlin35-11.50West Valley (Yakima)
20.11Mark McCabe35-08.00Heppner
21.12Ivan Sandoval35-05.00Grandview
22.12Sheehan Barnhart34-10.25Pendleton
23.11Weston Green34-06.50West Valley (Yakima)
24.11Jaime Astorga34-05.25Kamiakin
25.9Chris Scaffa34-02.75Lakeridge
26.10Brandon Bradley34-01.00Moses Lake
27.12Joseph Taylor33-10.50Grandview
28.10Seth Fults32-05.50Hood River Valley
29.12Joe Nelson29-04.75University
10Kameron GarverDNSThe Dalles
12Cameron GoodrichDNSMoses Lake
11Austin GravesDNSSouthridge
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.12Robert Cody Humphrey145-08Hermiston
2.12Lale Ena145-08Hermiston
3.12Spencer Fackrell140-06Moses Lake
4.11James Adler138-10 SRLakeridge
5.10Chris Brown130-02 PRBaker
6.12Seth Tooley129-04Crook County
7.10Jaden Espinoza124-06Pasco
8.12Sam Smith124-01 PRSouthridge
9.9Chris Scaffa122-01Lakeridge
10.12Tyler Harman119-03Moses Lake
11.12Jeremy Becenti118-07 PRPendleton
12.12Sam Willhoite116-09Pasco
13.12Chase Powell106-11University
14.12Brandon Partney105-11La Grande
15.11James Atoe105-05The Dalles
16.12Joe Nelson103-02University
17.11Kris Bragg101-11Kamiakin
18.11Weston Anderson101-00Baker
19.10Craig Yundt100-08La Grande
20.12Casey Johnston99-10Crook County
21.12Ivan Sandoval99-04Grandview
22.12Sheehan Barnhart94-11Pendleton
23.9Oliver Devlin90-05West Valley (Yakima)
24.10Jordan Wright89-11Heppner
25.10Ryan Clark87-08West Valley (Yakima)
26.9Stace Andrews86-02Hood River Valley
27.11Kellen Savage85-05Kamiakin
28.11Brent Goe80-11Hood River Valley
29.11Mark McCabe74-10Heppner
10Kameron GarverDNSThe Dalles
11Austin GravesDNSSouthridge
12Tim TaylorDNSGrandview
 

Javelin - 800g  Varsity - Finals

1.12Carl Osborne178-03La Grande
2.12Geoff Herd177'06Pendleton
2.12Geoff Herd171-06Pendleton
3.12Ethan Morgan168-09Kamiakin
4.11Preston Nolen165-10University
5.11Jacob Price161-08Pasco
6.12Joseph Taylor159-09Grandview
7.11Mitchell Hill157-05Moses Lake
8.12Robert Cody Humphrey155-11 PRHermiston
9.11Jordan Wilks152-06Moses Lake
10.12Joe Nelson144-01University
10.12Alex Dissing144-01Kamiakin
12.12Kole Whitby141-03Pasco
13.12Tim Taylor140-04Grandview
14.11Jacob Whitmire138-08The Dalles
15.10Sean Phenneger138-07Southridge
16.11Jason Yale137-05Southridge
17.11Zachary Lea131-06Crook County
18.11Ethan Demedina124-03La Grande
19.10Jordan Wright123-02Heppner
20.11Jake Eastland122-09Baker
21.10Patrick McBee122-08Pendleton
22.12Joe Anderson120-11Baker
23.9Luke Conklin119-11The Dalles
24.11Faafiaula Ena118-08Hermiston
25.10Zev Braun117-00Hood River Valley
26.9Tevin Cooper116-04Crook County
27.12Alex Anderson115-06Lakeridge
28.11Ryan Bliss113-09Lakeridge
29.10Matthew Couette97-10West Valley (Yakima)
30.9Ronnie Roosendaal89-00West Valley (Yakima)
11Duran PaaschDNSHood River Valley
 

High Jump  Varsity - Finals

1.12Walker Kaseberg6-04.00Baker
2.12John Kayembe6-02.00 SRHermiston
3.11Brandon Powell6-00.00La Grande
4.10Tim White5-10.00Kamiakin
4.12Cori Nickerson5-10.00Kamiakin
6.9Kyle DePriest5-08.00 SRThe Dalles
7.11Jordan Le Mieux5-06.00Pasco
9.11David Weston5-06.00Lakeridge
10.11Paul Lloyd5-06.00Hermiston
11.9Luke Conklin5-06.00The Dalles
7.11Randy Koon5-00.00Moses Lake
10Alex GuernseyDNFWest Valley (Yakima)
10Colton DillmanDNFBaker
11Kris SwansonDNFSouthridge
12Ben WardDNFSouthridge
11Brett GoffDNFPendleton
12Joe NelsonDNFUniversity
9Chase MearsDNFWest Valley (Yakima)
9Alex RandallDNFLakeridge
9Hunter BourlandDNFCrook County
12Rodney LeasyDNFCrook County
11Jake HumphreyDNFUniversity
9Colton JonesDNFPasco
11Chris LaccellDNFMoses Lake
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.12Storm Shea13-00.00Grandview
2.11Tyler Nice12-06.00La Grande
3.11Taylor Bentz12-00.00Hood River Valley
4.12Jacob Garretson12-00.00Southridge
5.12Benjamin Johnson11-06.00West Valley (Yakima)
6.12Corey Kolasch11-06.00Pasco
7.11Ben Iremonger11-06.00The Dalles
8.12Devin Shaw11-06.00Pasco
9.12Evan Wolff11-00.00West Valley (Yakima)
9.10Connor White11-00.00La Grande
9.10Alex Mercado11-00.00Kamiakin
9.9Billy Dockins11-00.00Crook County
13.11Matt Hyndman10-06.00University
13.12Trevor Gamboa10-06.00Grandview
13.11Mark Rademacher10-06.00 SRHermiston
16.11Jake Eastland10-00.00Baker
16.11Casey Neslin10-00.00Southridge
16.11Ryan Geries10-00.00Hood River Valley
19.10Cameron Meyers9-06.00Hermiston
11Nick RobertsonDNFBaker
10Tanner MeierDNFKamiakin
11Travis ChulosDNFUniversity
10Forrest HirshDNFCrook County
10Wayne FitzpatrickDNFPendleton
11Tyler HolemanDNFThe Dalles
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.12Luis Ortiz20-02.75Hermiston
2.12Chris Richardson20-01.50Moses Lake
3.12Jared Villarreal20-00.50Kamiakin
4.11Randy Koon19-07.25Moses Lake
5.11Robert Tilton19-05.75The Dalles
6.12Jason Vanderslice19-03.50 SRHood River Valley
7.12Mitchell Urlacher19-03.00Pasco
8.11D.J. Taphouse19-01.75The Dalles
9.11Brian Barry18-11.00Pendleton
10.12Stanley Salsbury18-08.75Kamiakin
11.11Tyrell McGee18-07.25Southridge
12.10Ian McNaughton18-06.50Hood River Valley
13.12Ethan Porter18-06.00West Valley (Yakima)
14.11Wesley Burgess18-05.50La Grande
15.11BJ Quintana18-05.00Baker
16.12Dorian Williams18-04.50Hermiston
17.11Preston Nolen18-03.50University
18.10Alex Pickles18-01.75Heppner
19.10Jordan Reeher18-01.00Crook County
20.10Hayden Barlow17-08.25Lakeridge
21.9Alex Greaves17-07.25Crook County
22.11Aaron Blaska17-04.00University
23.11Ryan Tooke17-03.00La Grande
24.11Lee Moulton17-02.50Pasco
25.12Trevor Gamboa17-01.00Grandview
26.11Brad Heaston16-10.00Southridge
27.9Nicholai Busch16-07.00Lakeridge
28.12Jake Fuzi16-06.00Baker
29.11Bryan Holland16-03.00Heppner
29.10Jeremy Garza16-03.00Grandview
31.11Sean Humphrey16-02.50Pendleton
10Daniel StaiDNFWest Valley (Yakima)
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.11Mitchell Hill42-05.75Moses Lake
2.12Joseph Babcock42-05.25Grandview
3.11Jordan Hatfield41-05.00Heppner
4.12Jake Sandefur40-11.25 PRBaker
5.11Brett Goff40-10.00 SRPendleton
6.11Mitch Thompson40-07.00Hermiston
7.11Brian Barry40-02.25Pendleton
8.11Paul Lloyd39-10.00Hermiston
9.12Spencer Fackrell39-06.25Moses Lake
10.12Ben Ward39-04.00Southridge
11.12Edin Mehic38-11.00 PRKamiakin
12.11Aaron Blaska38-07.00University
13.12Mitchell Urlacher38-03.00Pasco
14.11Tyrell McGee38-00.75Southridge
15.10Tyler Holle37-06.00Kamiakin
16.10Connor White37-04.00 SRLa Grande
17.9Tevin Cooper36-11.50Crook County
18.11Alex Gamez36-11.00The Dalles
19.11Harlin Wood36-07.00The Dalles
20.12Jason Vanderslice36-02.50 SRHood River Valley
21.10Devante Lamb36-01.50Pasco
22.11David Weston35-04.00Lakeridge
23.12Ethan Porter35-00.00West Valley (Yakima)
24.12Jake Fuzi32-08.00Baker
9Dominic GarzaDNSGrandview
11Jake HumphreyDNSUniversity
11Ryan TookeDNSLa Grande
10Alex GuernseyDNFWest Valley (Yakima)
 

Meet Schedule