Team Results Management

Meet Info

Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.12Ty Freemantle11.65hLyle/Wishram
2.12Robert Phelps11.76h PRLyle/Wishram
3.11Oscar Nova11.81hLong Creek
4.11Aaron Erland11.95hDufur
5.11Nick Anderson11.97hDufur
6.12Clay Morter12.03hIone
7.10Tyler Moodenbaugh12.05hLong Creek
8.11Brad Garner12.14h SRSouth Wasco County
9.11Lee Fox12.28h SRWallowa
10.12Chance Raymond12.29h PRGriswold
11.11Michael Scherman12.37hGriswold
12.11Niklas Hilmer12.55hMitchell
13.11Willie Chang12.56hLong Creek
14.9Reagan King12.58h PRPilot Rock
15.11Tie Chalongtrakul12.64hIone
16.10Alex Rietmann12.71hIone
17.12Cody Flower12.73hDayville
18.10Steven McCluskey12.98hLyle/Wishram
19.11Tyler Pike13.11hCondon/Wheeler
20.9Zack Keys13.27hCondon/Wheeler
21.10Jaccob Tolton13.48hMitchell
21.10Dustin Gibson13.48hDayville
23.9Dillon Brittan13.72hPilot Rock
24.10Matt Madson14.18h PRDufur
25.11Jokin Yu15.54hMitchell
26.12Jamie Newton15.58hSpray
9Josh ChapmanSCRDayville
10Scott LeeSCRDayville
10Nicky RubeshSCRTrout Lake
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.12Robert Phelps24.08hLyle/Wishram
2.12Jim Price24.43hLyle/Wishram
3.11Aaron Erland24.94hDufur
4.12Chance Raymond25.08h PRGriswold
5.11Nick Anderson25.09hDufur
6.11Michael Scherman25.75hGriswold
7.10Alex Rietmann25.77hIone
8.11Andrew Young26.01hSpray
9.11Niklas Hilmer26.13hMitchell
10.11Tie Chalongtrakul26.15hIone
11.12Clay Morter26.32h PRIone
12.11Ryan Lofthouse27.29hSouth Wasco County
13.12Corey Wilson27.82hSpray
14.-Christoph Ulbrich32.03h PRDufur
15.11Jokin Yu33.26hMitchell
11Oscar NovaSCRLong Creek
12Philipp SchandelmeierSCRLong Creek
12Cody FlowerSCRDayville
11Amos StudtmannSCRLong Creek
12Cory ReasonerSCRDayville
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.12Ty Freemantle55.89hLyle/Wishram
2.11Nick Anderson57.27hDufur
3.12Cory Peterson57.66hIone
4.11Brad Garner58.53hSouth Wasco County
5.10Conlan Stewart58.78hCondon/Wheeler
5.12Cory Reasoner58.78hDayville
7.11Kyle Murphy1:00.18hLyle/Wishram
8.12Cody Flower1:00.27h PRDayville
9.11Andrew Young1:00.63hSpray
10.9Tony Prettyman1:02.48h PRSouth Wasco County
11.10Harvey Starr1:03.74hTrout Lake
12.-Gregory Papineau1:04.65hGriswold
13.10Matt Madson1:14.04h PRDufur
14.-Christoph Ulbrich1:14.99h PRDufur
10Austin FennernSCRCondon/Wheeler
 

400 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

12Cory Peterson59.35hIone
10Tanner Rietmann59.77hIone
12Clay Morter61.32hIone
11Gunner Jessen62.83hIone
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.12Jose Martinez2:20.50hLyle/Wishram
2.11Brad Garner2:28.57hSouth Wasco County
3.10Steven McCluskey2:28.67hLyle/Wishram
4.9Grayson Morelli2:32.73hSouth Wasco County
5.12J.J. Dixon2:40.14hIone
6.10Conlan Stewart2:48.67h PRCondon/Wheeler
7.12Matt Coleman2:55.11hIone
8.10William Lindquist3:00.24hMitchell
9.-Christoph Ulbrich3:16.13h PRDufur
10.10Kory Lepinski3:16.36h SRDufur
12Joseph FischerSCRSpray
11David PazminoSCRLong Creek
 

1500 Meters  Varsity - Finals

1.9Grayson Morelli5:05.79h SRSouth Wasco County
2.11Gunner Jessen5:06.91hIone
3.12Aeron Rutherford5:09.43hSouth Wasco County
4.12Price Both5:09.70hWallowa
5.9Alex Dillard5:14.03hDufur
6.9Justin Gladden5:27.16hWallowa
7.10Austin Fennern5:36.53hCondon/Wheeler
8.11Amos Studtmann5:36.69h PRLong Creek
9.12Levi Rohde5:49.18hGriswold
10.12Matt Coleman5:51.50hIone
11.10Francisco Martinez6:10.66hLyle/Wishram
12.10Kory Lepinski6:12.65hDufur
11David PazminoNTLong Creek
9Arnold FoxNTMitchell
 

3000 Meters  Varsity - Finals

1.12Aeron Rutherford11:09.67hSouth Wasco County
2.9Alex Dillard11:22.19hDufur
3.9Arnold Fox11:40.13hMitchell
4.12Kirk Fatland12:04.10hCondon/Wheeler
5.12Jose Martinez12:26.41h SRLyle/Wishram
6.9Pete Maley12:59.14hCondon/Wheeler
7.12Kris Lawler13:28.97h PRLyle/Wishram
8.10Francisco Martinez15:13.15hLyle/Wishram
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.10Henry Matai16.07hLyle/Wishram
2.11Stephen Larlee16.52h SRSouth Wasco County
3.12Steven Medlock18.76hSpray
11Aaron ErlandSCRDufur
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.11Stephen Larlee44.04hSouth Wasco County
2.11Nick Anderson48.97hDufur
3.9Steven Holland50.84hIone
4.9Tony Prettyman52.19hSouth Wasco County
9Reagan KingSCRPilot Rock
9Dillon BrittanSCRPilot Rock
12Steven MedlockSCRSpray
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Robert Phelps
Ty Freemantle
Henry Matai
Jim Price
46.86hLyle/Wishram
2.-Tyler Moodenbaugh
Philipp Schandelmeier
Oscar Nova
Willie Chang
48.16hLong Creek
3.-Arnold Fox
William Lindquist
Niklas Hilmer
Jaccob Tolton
54.57hMitchell
4.-Daniel Hernandez
Casey Johnson
Antone Moody
Derek Killam
54.75hSouth Wasco County
5.-Toon Junnoi
Tie Chalongtrakul
Clay Morter
Cory Peterson
55.24hIone
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Robert Phelps
Ty Freemantle
Jim Price
Henry Matai
3:45.77hLyle/Wishram
2.-Cory Peterson
Tanner Rietmann
Clay Morter
Gunner Jessen
4:03.34hIone
3.-Chance Raymond
Michael Scherman
Gregory Papineau
Jefferson Young
4:15.08hGriswold
4.-Codey Johnson
Ryan Lofthouse
Brad Garner
Grayson Morelli
4:17.18hSouth Wasco County
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.12Jim Price42-00.00Lyle/Wishram
2.12Joseph Fischer40-04.50Spray
3.12Steven Medlock38-03.50 SRSpray
4.12Jamie Newton37-04.00 SRSpray
5.11Cameron Princena35-11.50Wallowa
6.10Cole Wilson34-07.00 PRDufur
7.12Levi Rohde34-04.00Griswold
8.9Cole Walters33-09.00 SRKlickitat
9.10Matt Madson33-06.25Dufur
10.9Justin Hunt33-02.00 SRPilot Rock
11.11Amos Studtmann32-10.50Long Creek
12.12Luke Bradfield32-08.50Ione
13.10Hunter Harvey32-05.00Wallowa
14.10Kory Lepinski32-04.75Dufur
15.10Blane Taylor32-04.00Pilot Rock
16.12Kris Lawler32-00.25Lyle/Wishram
16.12Casey Johnson32-00.25South Wasco County
18.9Derek Killam31-11.50South Wasco County
19.11Daniel Hernandez31-07.00South Wasco County
20.12Kevin Clark31-01.00Griswold
21.9Andrew Horton30-08.00Wallowa
22.10Derek Hoisington30-03.00Pilot Rock
23.9Omar Juarez28-05.50Ione
24.12Huston Moody26-07.75South Wasco County
25.9Zac Cherry23-07.00 PRWallowa
26.9Jeremy Coleman22-07.75Ione
-Michael McConvilleNDKlickitat
11Zach WassomNDDayville
12Daniel KeysSCRKlickitat
9Toby YazzieSCRDayville
9Hunter PowellSCRDayville
10Christipher LambertSCRKlickitat
10Caleb KeysSCRKlickitat
12Aaron ChurchwellSCRLyle/Wishram
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.10Matt Madson101-02Dufur
2.10Cole Wilson100-05Dufur
3.10Henry Matai99-03Lyle/Wishram
4.11Daniel Hernandez92-02South Wasco County
5.10Kory Lepinski88-10Dufur
6.12Kris Lawler84-05Lyle/Wishram
7.12Kevin Clark81-07Griswold
8.10Dion Curtis81-04Klickitat
9.9Andrew Horton78-01Wallowa
10.12Luke Bradfield77-06Ione
11.9Derek Killam74-08South Wasco County
12.-Gregory Papineau73-00Griswold
13.10William Lindquist71-10Mitchell
14.11Antone Moody71-04South Wasco County
15.9Zac Cherry69-02Wallowa
16.9Jeremy Coleman58-03Ione
17.10Hunter Harvey47-11 PRWallowa
9Cole WaltersSCRKlickitat
12Aaron ChurchwellSCRLyle/Wishram
12Casey JohnsonSCRSouth Wasco County
11Zach WassomSCRDayville
10Caleb KeysSCRKlickitat
9Hunter PowellSCRDayville
 

Javelin - 800g  Varsity - Finals

1.11Ryan Lofthouse146-10South Wasco County
2.10Cole Wilson129-09Dufur
3.12Joseph Fischer129-05Spray
4.12Chance Raymond115-00Griswold
5.11Kyle Murphy113-03Lyle/Wishram
6.9Cole Walters113-00Klickitat
7.11Wade Ramsay110-00Klickitat
8.10Tanner Rietmann108-06Ione
9.10Tyler Moodenbaugh108-05Long Creek
10.10Jaccob Tolton104-08Mitchell
11.11Matt Benson103-03Pilot Rock
12.10Dion Curtis101-09 SRKlickitat
13.12Kevin Clark99-08Griswold
14.9Derek Killam94-05South Wasco County
14.10Blane Taylor94-05Pilot Rock
16.11Cameron Princena91-11Wallowa
17.9Omar Juarez88-04Ione
18.10Derek Hoisington87-03Pilot Rock
19.9Zac Cherry84-02Wallowa
20.12Kris Lawler83-02 PRLyle/Wishram
21.10Hunter Harvey79-03Wallowa
22.9Jeremy Coleman76-11 SRIone
23.11Jokin Yu27-02Mitchell
9Andrew HortonSCRWallowa
-Michael McConvilleSCRKlickitat
9Hunter PowellNDDayville
11Zach WassomSCRDayville
10Caleb KeysNDKlickitat
12Casey JohnsonSCRSouth Wasco County
10Christipher LambertNDKlickitat
12Ron ProminskiNDKlickitat
12Daniel KeysNDKlickitat
9Toby YazzieNDDayville
10Billy WilliamsNDLyle/Wishram
 

High Jump  Varsity - Finals

1.10David Thurmond5-08.00Pilot Rock
2.11Kyle Murphy5-04.00 PRLyle/Wishram
3.12Cory Reasoner5-00.00 PRDayville
4.9Steven Holland5-00.00Ione
10Austin FennernNHCondon/Wheeler
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.11Stephen Larlee20-01.50South Wasco County
2.10Tyler Moodenbaugh18-05.50 PRLong Creek
3.11Niklas Hilmer17-09.00Mitchell
4.12Philipp Schandelmeier17-06.50Long Creek
5.10Scott Lee17-01.00 PRDayville
6.11Tyler Pike16-09.00Condon/Wheeler
7.10Nicky Rubesh16-04.00Trout Lake
8.10Alex Rietmann16-03.00 SRIone
9.10Steven McCluskey15-09.50Lyle/Wishram
10.9Zack Keys15-09.00Condon/Wheeler
11.9Reagan King15-08.00Pilot Rock
12.12Cory Reasoner15-05.00Dayville
13.9Tony Prettyman15-04.00South Wasco County
13.12Corey Wilson15-04.00Spray
15.12Cody Flower15-03.50Dayville
16.9Kaleb Dumler14-11.25Ione
17.10Dustin Gibson14-03.50 PRDayville
18.10Austin Fennern14-01.00Condon/Wheeler
19.12Jamie Newton13-09.50 SRSpray
19.9Dillon Brittan13-09.50Pilot Rock
21.11David Pazmino13-07.00 PRLong Creek
22.9Alex Dillard12-11.50Dufur
12Lane MeanusNDDufur
12Ron ProminskiNDKlickitat
10Harvey StarrNDTrout Lake
11Wade RamsayNDKlickitat
11Jokin YuNDMitchell
12Codey JohnsonNDSouth Wasco County
12Jeromie MasonNDKlickitat
9Alan BlakeNDKlickitat
11Oscar NovaNDLong Creek
9Josh ChapmanNDDayville
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.11Stephen Larlee43-03.00South Wasco County
2.11Kyle Murphy35-03.00Lyle/Wishram
3.11Andrew Young34-02.00Spray
4.12Steven Medlock33-06.50 PRSpray
5.12Corey Wilson32-08.00Spray
6.9Kaleb Dumler32-05.00Ione
7.9Justin Gladden30-06.50 PRWallowa
12Codey JohnsonSCRSouth Wasco County
12Jeromie MasonSCRKlickitat
9Josh ChapmanSCRDayville
11Toon JunnoiSCRIone
11David PazminoSCRLong Creek