Team Results Management

Meet Info

FinalsPrelims
Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.11Joseph Byrd10.84aIda S. Baker
2.12Sean Lange10.87aNortheast (Oakland P...
3.12Isaac Gafferd11.02aNortheast (Oakland P...
4.11Vernon Bush11.03aHallandale
5.11Robert Clark11.04a SRDwyer
6.12Daniel Veintimilla11.26aLely
7.10Rickey Delancy11.31aBooker T. Washington...
8.10Cameron Toombs11.44aFort Pierce Westwood
 

100 Meters  Varsity - Prelims

1.11Vernon Bush11.09aHallandale
2.11Joseph Byrd11.15aIda S. Baker
3.11Robert Clark11.16aDwyer
5.12Isaac Gafferd11.29aNortheast (Oakland P...
7.12Daniel Veintimilla11.30aLely
4.12Sean Lange11.41aNortheast (Oakland P...
9.12Malcom Rush11.47aOkeechobee
6.10Cameron Toombs11.52aFort Pierce Westwood
8.10Rickey Delancy11.58aBooker T. Washington...
10.12Donald Russell11.59aDwyer
11.11Mason Smith11.64aSatellite
12.12Matt Eckhart11.69aPalmetto Ridge
13.12Willie Cyrus11.70aBoca Raton Community
14.11Javon Jones11.71aSebastian River
15.12Lawrence Lewis11.85aMerritt Island
16.12Joshua Kendrick11.88aFort Myers
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.12Sean Lange22.06aNortheast (Oakland P...
2.11Joseph Byrd22.18aIda S. Baker
3.11Robert Clark22.72aDwyer
4.12Malcom Rush22.86aOkeechobee
5.11Michael Ruiz22.89aDwyer
6.11Javon Jones23.84aSebastian River
7.12Lequan Williams23.89aMiami Jackson
8.9Deandre Jasper24.03aMiami Jackson
 

200 Meters  Varsity - Prelims

1.11Joseph Byrd22.15aIda S. Baker
2.12Sean Lange22.45aNortheast (Oakland P...
3.11Robert Clark22.74aDwyer
5.12Malcom Rush22.77aOkeechobee
4.9Deandre Jasper22.87aMiami Jackson
6.11Javon Jones22.95aSebastian River
7.11Michael Ruiz23.01aDwyer
8.12Lequan Williams23.04aMiami Jackson
9.11Shawn Normil23.13aGulf Coast
10.11Charles Brown23.20aFort Myers
11.11Arione Scott23.30aNova
12.10Carl Broderick23.55aRockledge
13.9Jimmy Masson23.57aWest Boca Raton
14.12Josh Schwartz23.69aIda S. Baker
15.10Stephon Clark24.27aSebastian River
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.12Pascal Orelus48.77aNortheast (Oakland P...
2.11Jamaine Cole48.90aFort Myers
3.9Arman Hall48.91aSt Thomas Aquinas
4.12Rico Lively49.57a PRBarron Collier
5.11Demetrius Whitehead49.92aMiami Jackson
6.11Mason Smith50.32aSatellite
7.12Emmanuel Birdens51.26aSouth Fork
8.12Jamal Forrest51.59aBooker T. Washington...
 

400 Meters  Varsity - Prelims

1.11Jamaine Cole48.76aFort Myers
3.9Arman Hall49.43aSt Thomas Aquinas
2.12Pascal Orelus49.85aNortheast (Oakland P...
4.12Rico Lively50.10aBarron Collier
5.11Mason Smith50.10a PRSatellite
6.11Demetrius Whitehead50.37aMiami Jackson
7.12Jamal Forrest50.76aBooker T. Washington...
8.12Emmanuel Birdens51.54aSouth Fork
9.12Xavier Battle51.55aIda S. Baker
10.11Tarvaris Stokes51.80aFort Myers
10.10John Pereira51.80a SRSouth Fork
12.9Lorvens Decosma52.28a PRWest Boca Raton
13.12Ryan Barows52.55aDwyer
14.11Jeffery Davis52.83aRockledge
15.11Jamaine Dean53.67aRockledge
16.11Ralph Williams53.89aRockledge
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.12Stephan Chung1:56.62aSt Thomas Aquinas
2.12Austin Albury1:57.47aBarron Collier
3.12Miguel Clement1:57.90a PRSouth Fork
4.12Edward Artz1:58.21a PRSatellite
5.12Casey Jostine1:59.61aHallandale
6.12Kristopher Woods1:59.67a PRGulf Coast
7.12Chris Miles1:59.78aFort Myers
8.11Jessie Betts2:00.35a PRIda S. Baker
9.12Ryan Smith2:01.10a PRSatellite
10.12Tavarous Parks2:01.33aBooker T. Washington...
11.11Jesse Broyles2:03.37a PRRockledge
12.11Lionel Jones2:05.12a SROkeechobee
13.11Walter Johnson2:06.47aRockledge
14.12Jamal Forrest2:13.79aBooker T. Washington...
--12Urgent DaileyDNFDwyer
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.12Edward Artz4:27.83aSatellite
2.12Jeff Marvel4:28.75a PRNaples
3.11Erick Montoya4:29.48aEstero
4.11Tommy Taurasi4:30.52a PRTitusville
5.11James Stern4:31.72a SRSatellite
6.10Mathias Baudinet4:37.88a PRPalmetto Ridge
7.11Ontario Alvarez4:39.86a SRWest Broward
8.9Josh Peletier4:44.57aPalmetto Ridge
9.12Jack Lynch4:46.33a PRSt Thomas Aquinas
10.11Jacob Kraft4:48.05aMartin County
11.12Reynel Denova4:52.88aOkeechobee
12.10Cristian Rivera4:57.58aPembroke Pines Charter
13.9Taylor Hickey5:03.34aRockledge
14.12Greg Petiote5:13.22aFort Lauderdale
--10Tyler BrennaltDNFSouth Fork
--11Jeffrey JeraldDNFMartin County
 

3200 Meters  Varsity - Finals

1.10Trent Craig9:50.03aCypress Lake
2.11Erick Montoya9:54.06aEstero
3.11James Stern9:54.33aSatellite
4.12Brian Alexander9:55.36aBarron Collier
5.12Ryan Davis9:59.10a PRPembroke Pines Charter
6.11Danny Bonilla10:13.13a PRCypress Lake
7.11Jeffrey Jerald10:17.59a PRMartin County
8.11Sanders Payne10:21.88aWest Broward
9.9Thomas McCarthy10:26.54a SRSt Thomas Aquinas
10.10Tyler Brennalt10:30.98a SRSouth Fork
11.9Alden Chodash10:33.03aBoca Raton Community
12.11Tommy Taurasi10:36.85a SRTitusville
13.9Kevin Cress10:39.44a SRSt Thomas Aquinas
14.9Erick Espinoza11:17.06aSebastian River
--11Jacob KraftDNFMartin County
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.12Junior Cadet14.54aDwyer
2.11Cody Riggs14.95aSt Thomas Aquinas
3.10Torrey Cambell15.07aPalmetto Ridge
4.12Juno Prudhomm15.08aNaples
5.12Tyrone Collins15.17aSebastian River
6.12Chris Nenninger15.52aIda S. Baker
7.11Ricardo Germinal15.94aFort Lauderdale
8.11Landon Hargrove15.97aDwyer
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Prelims

1.11Cody Riggs14.94aSt Thomas Aquinas
3.10Torrey Cambell14.97aPalmetto Ridge
2.12Junior Cadet15.21aDwyer
5.12Chris Nenninger15.31a PRIda S. Baker
8.12Tyrone Collins15.34aSebastian River
4.12Juno Prudhomm15.40aNaples
9.12Nakia Taylor15.71aMiami Jackson
6.11Ricardo Germinal15.85aFort Lauderdale
6.11Landon Hargrove15.85aDwyer
10.11McKinley Allen15.95aFort Pierce Central
11.12Stephen Thomas16.07aRockledge
12.10Lucas Foreman16.28aNaples
12.12Lamartae Davis16.28aRockledge
14.9Morel Pitts16.38aDwyer
15.12James Starks16.79aMiami Jackson
16.12Joshua T Rivera16.91a SRMartin County
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.11Cody Riggs37.10aSt Thomas Aquinas
2.12Junior Cadet37.78aDwyer
3.11Claude Alexandre39.94aNortheast (Oakland P...
4.11McKinley Allen40.09aFort Pierce Central
5.10Phillp Dorsett40.32aSt Thomas Aquinas
6.12Tyrone Collins40.40a SRSebastian River
7.10Georges Andre'41.52aLely
8.10Richard Jean-Baptiste59.96aPalmetto Ridge
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Prelims

1.11Cody Riggs38.39aSt Thomas Aquinas
2.12Junior Cadet40.29aDwyer
3.10Richard Jean-Baptiste40.69aPalmetto Ridge
5.10Phillp Dorsett40.82aSt Thomas Aquinas
4.10Georges Andre'40.94aLely
6.11McKinley Allen40.95aFort Pierce Central
7.12Tyrone Collins41.02aSebastian River
9.12Tavarris Andrews41.10aCypress Lake
8.11Claude Alexandre41.11aNortheast (Oakland P...
10.12Lamartae Davis41.75a PRRockledge
11.12Daniel Washington42.12aRockledge
12.9Morel Pitts43.72aDwyer
13.9Joseph McClary44.53aSt Thomas Aquinas
14.11Landon Hargrove45.00aDwyer
15.10Sean Francis45.66aIda S. Baker
16.11Brandon Cespedes48.76aSouth Fork
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 42.26aDwyer
2.-Relay Team 42.61aBooker T. Washington...
3.-Relay Team 42.69aIda S. Baker
4.-Relay Team 42.78aFort Pierce Westwood
5.-Relay Team 42.82aMiami Jackson
6.-Relay Team 44.02aSebastian River
7.-Paul Marconi
Mauro Candoli
Ashton Forges
Curt Norris
44.20aBarron Collier
---Relay Team DNFNortheast (Oakland P...
 

4x100 Relay  Varsity - Prelims

1.-Relay Team 42.35aNortheast (Oakland P...
2.-Relay Team 42.59aDwyer
3.-Relay Team 42.78aBooker T. Washington...
4.-Relay Team 42.99aFort Pierce Westwood
5.-Relay Team 43.04aMiami Jackson
6.-Relay Team 43.70aIda S. Baker
7.-Relay Team 43.96aSebastian River
8.-Paul Marconi
Mauro Candoli
Ashton Forges
Curt Norris
43.97aBarron Collier
9.-Relay Team 44.18aBoca Raton Community
10.-Relay Team 44.26aMerritt Island
11.-Relay Team 45.11aLely
12.-Relay Team 45.24aTreasure Coast
13.-Relay Team 45.26aPalmetto Ridge
14.-Relay Team 45.58aWest Boca Raton
15.-Relay Team 45.80aForest Hill Community
---Relay Team DNFFort Lauderdale
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 3:19.06aNortheast (Oakland P...
2.-Relay Team 3:19.89aSt Thomas Aquinas
3.-Relay Team 3:21.60aRockledge
4.-Relay Team 3:22.31aBooker T. Washington...
5.-Relay Team 3:23.12aFort Myers
6.-Curt Norris
Rico Lively
Ulyses Vargas
Austin Albury
3:24.21aBarron Collier
7.-Relay Team 3:25.69aMiami Jackson
8.-Relay Team 3:26.05aDwyer
9.-Relay Team 3:28.31aPalmetto Ridge
10.-Relay Team 3:29.06aIda S. Baker
11.-Relay Team 3:31.13aSebastian River
12.-Relay Team 3:31.31aFort Pierce Westwood
13.-Relay Team 3:33.36aBoca Raton Community
14.-Relay Team 3:34.43aSatellite
15.-Relay Team 3:44.90aMartin County
---Relay Team DNFSouth Fork
 

4x800 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 8:02.47aNortheast (Oakland P...
2.-Rico Lively
Brian Alexander
Justin Twellmeyer
Austin Albury
8:03.49aBarron Collier
3.-Relay Team 8:07.17aIda S. Baker
4.-Relay Team 8:16.54aSatellite
5.-Relay Team 8:21.19aSt Thomas Aquinas
6.-Relay Team 8:23.42aGulf Coast
7.-Relay Team 8:24.58aRockledge
8.-Relay Team 8:27.57aNaples
9.-Relay Team 8:27.68aFort Pierce Westwood
10.-Relay Team 8:32.77aDwyer
11.-Relay Team 8:35.44aTitusville
12.-Relay Team 8:42.53aHallandale
13.-Relay Team 8:43.59aMartin County
14.-Relay Team 8:45.05aMiami Jackson
15.-Relay Team 8:49.17aOkeechobee
16.-Relay Team 9:08.11aSouth Fork
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.12Erwin Wells50-00.00 SRLehigh Senior
2.12Kendale Gibson49-08.00East Lee County
3.11Garth Jobb49-07.50St Thomas Aquinas
4.12Samuel Carrington48-11.50Fort Lauderdale
5.11Steve Hattal47-04.00 PRSatellite
6.10Tevin Bess46-10.00 SRSebastian River
7.12Nesly Marcellon46-05.00Stranahan
8.11Dylan Drake46-01.50St Thomas Aquinas
9.10Michael Schwartz45-05.50West Boca Raton
10.11John-Keith Carter44-11.00Sebastian River
11.11Alonso Starling43-11.00Dwyer
12.12Mozekiel Rayner43-06.00Fort Pierce Central
13.12Ryan Gambill42-11.00East Lee County
14.12Irvin Titre42-08.00Dwyer
15.11Donald Reseau41-00.00Lely
16.10Daniel Forgoney40-03.50Dwyer
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.11Garth Jobb158-10 SRSt Thomas Aquinas
2.12Shawn Chapman151-09Rockledge
3.11John Marmarosa150-02St Thomas Aquinas
4.12Kendale Gibson146-05East Lee County
5.12Erwin Wells141-08 PRLehigh Senior
6.12Mozekiel Rayner140-06 PRFort Pierce Central
7.11Jerald Christian140-05Dwyer
8.12David Decker135-01Barron Collier
9.12Johnny Beautelus134-11Miami Jackson
10.12Brandon Tabor133-05 PRFort Pierce Westwood
11.10Daniel Forgoney132-05Dwyer
12.12Jared Jackson131-01Ida S. Baker
13.12Samuel Carrington123-03Fort Lauderdale
14.12Anthony Kish122-11Titusville
15.12Matt Burke117-06Boca Raton Community
--11Alonso StarlingFOULDwyer
 

High Jump  Varsity - Finals

1.11Lyndon Trail6-04.00Booker T. Washington...
2.11Vontraviou Harris6-02.00Sebastian River
2.11Ricky Nieto6-02.00Okeechobee
4.12Zavaan Brown6-02.00Titusville
5.10Stephon Clark6-02.00 PRSebastian River
6.12German Diaz6-02.00Palmetto Ridge
7.12Ramon Galloway6-00.00Dwyer
7.11Ralph Williams6-00.00Rockledge
9.11Ted Knudson6-00.00Olympic Heights
10.11Shwaby Cherisol5-10.00East Lee County
10.12Wes Forman5-10.00Naples
10.12Danny White5-10.00St Thomas Aquinas
--11Stephan WillinghamNHFort Lauderdale
--11Matt ElamNHDwyer
--11Jobe St CyrNHFort Lauderdale
--12Jeff CharelusNHLely
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.12Mike Vani14-07.00Merritt Island
2.11David Shepherd13-06.00St Thomas Aquinas
3.9Codi Cooper13-00.00Satellite
4.11Hunter Moon12-06.00St Thomas Aquinas
5.12Derek Wood12-06.00Boca Raton Community
6.11James Boozer12-00.00St Thomas Aquinas
7.10William Scozzari11-06.00 SRSebastian River
7.11Dennis Call11-06.00Barron Collier
9.12Taylor Millard11-06.00Palmetto Ridge
10.11Sam Adams11-00.00Merritt Island
11.12Seth Denison10-06.00Naples
11.12Brand Castelluzzo10-06.00Dwyer
11.11William Kenney10-06.00Martin County
--12Philip M StumpfNHMartin County
--11Joseph TrimmingsNHMiami Jackson
--11Andrew HaynesNHIda S. Baker
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.11Cody Riggs23-06.50St Thomas Aquinas
2.10Phillp Dorsett23-01.25 SRSt Thomas Aquinas
3.11Robert Clark22-07.25 SRDwyer
4.12Stephen Thomas22-04.25 PRRockledge
5.12Ramon Galloway21-11.75 PRDwyer
6.10JaWade Thurman21-09.50East Lee County
7.12Jeff Charelus21-08.25 PRLely
8.12Darryl Sterlin21-00.50 PRStranahan
9.11Jhony Faustin20-10.25Lely
10.12Rico Lively20-06.50Barron Collier
11.11Ted Knudson20-06.25 PROlympic Heights
12.12Sam Yacinthe20-05.00 PRWest Boca Raton
13.11Mike Gudmundsson20-02.25Merritt Island
14.10Scottie McClary19-07.50Booker T. Washington...
15.12Tyrone Collins19-04.25Sebastian River
16.11Jamaine Dean19-01.75Rockledge
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.12Junior Cadet45-11.50Dwyer
2.11Jexon Perez44-05.50 SRHallandale
3.11Landon Hargrove44-00.25Dwyer
4.12Duran Carter44-00.00 PRSt Thomas Aquinas
5.11Jamaine Dean43-08.00Rockledge
6.12Lamartae Davis43-06.00 PRRockledge
7.11Jhony Faustin43-03.75 PRLely
8.12Richard Carter42-09.00Miami Jackson
9.12Danny White42-06.25St Thomas Aquinas
10.11Charles Brown42-03.00Fort Myers
11.11Vontraviou Harris42-00.50Sebastian River
12.12Jeff Charelus41-08.50Lely
13.12Ramon Galloway41-04.00 PRDwyer
14.12Peter Barcia40-04.00Naples
15.11Hurich Michaud39-05.75 PRBoca Raton Community
--12Stephen ThomasFOULRockledge