Team Results Management

Meet Info

Class BClass A
Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Class B - Finals

1.10Isiah Spofford11.48aWaterville
2.11Wilbur Fogg11.52aBelfast Area
3.10Collin Downs11.74aCamden Hills Regional
4.12Cam Bishop11.91a PRWaterville
5.11Pete Cote11.94aWaterville
6.10Seth London12.02aMt View
7.11Mason White12.03a SRLeavitt Area
8.12Kevin Wilber12.04aNokomis Regional
9.11Cody Souviney12.07a PRWinslow
10.9Jordan Hersom12.16a PRLeavitt Area
11.9Jacob Campbell12.25a SRBelfast Area
12.12Shaun McCutcheon12.30a PRWinslow
13.11Charlie Kriegel12.39a PRWinslow
14.12Lance Cote12.43a PRWaterville
14.11Logan Merrithew12.43a SRErskine Academy
16.-Simon Tutlis12.52a PRLeavitt Area
17.10Brandon DeRocher12.55a PRErskine Academy
18.9Aaron Saucier12.68a SRWaterville
19.11Josh Parmenter12.75aMedomak Valley
 

100 Meters  Class A - Finals

1.12Erik Anderson11.28a PRMessalonskee
2.11Andrew Pulk11.53a PRLewiston
3.12Merton Foss11.62a PREdward Little
4.10Matt Hatke11.66a SRBrunswick
5.11Garrett Nelson11.82a SRSkowhegan Area
6.10Taka Ranucci11.83a SREdward Little
7.11Dustin Dang11.84a SRCony
8.12Obed Saiwor11.86a PROxford Hills
9.9McKenzie Gary12.15a SRMt Ararat
10.12Rossiter Mosher12.16a SRLawrence
11.10Ryan Farrisey12.20a SREdward Little
12.10Dominic Colizzi12.22a PRMessalonskee
13.10Tevin Colon12.28a SREdward Little
14.11Brendan Mcginley Tara12.29a PRLewiston
15.11Mathew Pelletier12.43a SRMt Ararat
16.11Michael Roy12.48a PRSkowhegan Area
17.11Tyler Lessard13.06a SRMt Ararat
18.9Ricardo Juco13.10a SRLewiston
19.11Jon Day13.15a SRCony
20.9Jacob Weese13.44a SRSkowhegan Area
21.12Mike Connors13.80a PRCony
--10Eric Trautman-MosherDNFMorse
 

200 Meters  Class B - Finals

1.11Wilbur Fogg23.14aBelfast Area
2.10Isiah Spofford23.42a SRWaterville
3.12Nolan MacDonnell23.99a PRWaterville
4.12Cam Bishop24.00aWaterville
5.11Pete Cote24.01a SRWaterville
6.10Colby Patterson24.50aMaine Central Instit...
7.10Seth London24.64aMt View
8.9Jordan Hersom24.67a SRLeavitt Area
9.12Michael Lachance24.70a PRMaranacook Community
10.9Jacob Campbell24.81a SRBelfast Area
11.9Curtis Griffin25.27a SRMt View
12.12Jacob Rollins25.47a PRErskine Academy
12.12Shaun McCutcheon25.47a PRWinslow
14.9Deering Genthner25.50aMedomak Valley
15.12Lance Cote25.54a PRWaterville
16.12Stanley Prophete25.56aNokomis Regional
17.11Jian Giglia25.65aLincoln Academy
18.12Ben Ransdell25.68aLincoln Academy
19.9Mike Hubbard25.74a PRErskine Academy
20.11Lincoln Spear25.82a PROceanside
 

200 Meters  Class A - Finals

1.12Erik Anderson23.06a PRMessalonskee
2.12Merton Foss23.38a PREdward Little
3.11Andrew Pulk23.83a PRLewiston
4.10Matt Hatke23.84aBrunswick
5.12Parker Merrill24.21a PRBrunswick
6.12Rossiter Mosher24.35a SRLawrence
7.10Taka Ranucci24.46a SREdward Little
8.11Dustin Dang24.59a SRCony
9.11Garrett Nelson24.74a PRSkowhegan Area
9.12Obed Saiwor24.74aOxford Hills
11.12Sam Mungin24.75a PRMt Blue
12.9McKenzie Gary24.77aMt Ararat
13.12Spencer Chipman24.89a PRMorse
14.10Ryan Farrisey24.92a SREdward Little
15.10Collin Swan25.10a PRMt Ararat
16.10Dominic Colizzi25.13a PRMessalonskee
17.12Adam Libby25.46a PRMt Ararat
18.11Jon Day25.62a PRCony
19.10Nate McCue25.90a PRBrunswick
20.11Mathew Pelletier26.01a SRMt Ararat
20.9Darnnell Hairston26.01a PRLewiston
22.11Joe McCarthy26.10a PRMt Blue
 

400 Meters  Class B - Finals

1.12Nolan MacDonnell51.80aWaterville
2.10Colby Patterson52.28a SRMaine Central Instit...
3.12Alex Harrington52.65a PRMaranacook Community
4.12Ian Rowe52.76a PRWaterville
5.9Jordan Hersom53.19aLeavitt Area
6.12Clyde Tibbetts53.51aOak Hill
7.12Michael Lachance53.75aMaranacook Community
8.11Jackson Fortin54.17a PRErskine Academy
9.11Jian Giglia55.45a SRLincoln Academy
10.12Tim Rosner55.69a PRBelfast Area
11.12Ben Ransdell56.32a PRLincoln Academy
12.11Lincoln Spear56.41aOceanside
13.11Patrick Hapworth56.98aMaine Central Instit...
14.11Jason Kimball57.04a PRWinslow
15.11Tomoyuki Nakagawa57.54aMt View
16.9Matt Lee57.66a PRWaterville
17.10Aaron Taylor57.67aErskine Academy
18.9Noah Fishman57.91a SRBelfast Area
19.11Patrick O'Donnell57.95aMedomak Valley
20.12Stanley Prophete58.17a PRNokomis Regional
21.12Patrick Powers59.48a PRBelfast Area
22.12Jacob Rollins59.57a PRErskine Academy
--10Collin DownsDQCamden Hills Regional
 

400 Meters  Class A - Finals

1.11Alonzo James51.21a PRMorse
2.11Andrew Pulk52.64aLewiston
3.12Parker Merrill53.21a PRBrunswick
4.12Sam Mungin53.59a SRMt Blue
5.10Nick Demonsthenes53.84a PRMt Ararat
6.10Collin Swan54.15a SRMt Ararat
7.10Josiah White54.96a SRLawrence
8.11Kyle Rousseau56.06a SRLewiston
9.10Nate McCue56.19a PRBrunswick
10.9Fred Stearns57.19a PROxford Hills
11.12Adam Libby57.25a PRMt Ararat
12.9Nathan Jackson57.39a PRMt Ararat
13.11Joe McCarthy57.56a PRMt Blue
14.9Dahir Muktar57.96a SRLewiston
14.11Richie Brooks57.96a SRMt Blue
16.10Jake Letourneau58.31a PRMt Ararat
17.11Keith Getch58.82a PRMt Ararat
18.11Bryan Boyce59.41a PRMessalonskee
19.9Samuel Powers59.67a PRSkowhegan Area
20.11Omar Hassan1:03.30a PRLewiston
--11Brent KramerFSMt Ararat
 

800 Meters  Class B - Finals

1.11Ryan Widzgowski2:02.77aCamden Hills Regional
2.11Jackson Fortin2:03.95aErskine Academy
3.11Patrick O'Donnell2:05.50aMedomak Valley
4.11Tyler Roy2:06.10a PRWaterville
5.12Clyde Tibbetts2:06.51aOak Hill
6.12Brandon Wilson2:07.26a PRMaine Central Instit...
7.11TJ Dodge2:09.77a PROceanside
8.12Lauren Turner2:11.20aLeavitt Area
9.10Luke Wenzel2:13.40a SRMaranacook Community
10.10Windam Veevaert2:13.83a PRBelfast Area
11.11Evan Longfellow2:14.10a PRMaranacook Community
12.10Jamie Williams2:15.04a SRWaterville
 

800 Meters  Class A - Finals

1.11Luke Fontaine1:58.99a SRCony
2.12Matt Driscoll2:00.45aLewiston
3.11Faisal Abdillahi2:01.80aLewiston
4.12Michael Brooks2:01.81aLawrence
5.11Jason Kaake2:03.10aMorse
6.9Mitchell Black2:04.24a SRBrunswick
7.12Chris Caiani2:05.46a PREdward Little
8.12Ethan Grund2:08.28aEdward Little
9.12Sam Mungin2:08.33a PRMt Blue
10.12Tyler Gammon2:10.09a SREdward Little
11.11Brian Moore2:10.54a PRLawrence
12.11Christopher Low2:10.55a PRLawrence
13.12Craig DeRouche2:12.95a PRSkowhegan Area
 

1600 Meters  Class B - Finals

1.10Sam Seekins4:29.19aErskine Academy
2.11Ryan Widzgowski4:30.39a SRCamden Hills Regional
3.11Mike Nelson4:34.18a PRWaterville
4.12Lauren Turner4:49.19aLeavitt Area
5.12Eric Mauricette4:50.67aOceanside
6.11Evan Longfellow4:50.77a SRMaranacook Community
7.10James Cassidy4:56.71a SRWinslow
8.10Luke Wenzel4:57.12a PRMaranacook Community
9.11Justin Greeley4:59.63a PRMaranacook Community
10.12Mike Tozier5:00.40a PRWaterville
11.12Josh Anderson5:01.04aMedomak Valley
12.9Eben Hodgkins5:01.06a SRErskine Academy
13.11Benjamin Fox5:01.70a PRMt View
 

1600 Meters  Class A - Finals

1.11Luke Fontaine4:21.28a SRCony
2.11Will Geoghegan4:22.90a SRBrunswick
3.11Kelton Cullenberg4:26.52aMt Blue
4.11Jeremy Theriault4:36.77a PREdward Little
5.11Liam Cassidy4:38.65a SRBrunswick
6.12Casey Clark4:40.71a PRLawrence
7.10William Lundquist4:41.81aCony
8.9Harlow Ladd4:46.05aMessalonskee
9.12Christopher Caron4:50.51a PRLawrence
10.10Jake Letourneau4:52.82a SRMt Ararat
11.10Alexander Smith4:55.12a SRCony
12.10Patrick Horan5:13.13aBrunswick
 

1600m Racewalk  Class B - Finals

1.10Evan Vincent7:22.16aMaranacook Community
2.10Rico Borzoni8:54.34aBelfast Area
3.12Roy Williams9:00.74aMaine Central Instit...
4.11Sean MacDonnell9:13.58a SRWaterville
5.10Zack Raye9:15.05a PRMaine Central Instit...
6.-Ethan Hibler9:31.23a PRLeavitt Area
7.12Nate Olsen9:34.97a PRMaine Central Instit...
--9Spencer GrayDQErskine Academy
--9Ian RixonDQMedomak Valley
 

1600m Racewalk  Class A - Finals

1.10Keith Tremblay7:37.83aEdward Little
2.11Kory Scarponi7:42.73aMorse
3.10Kris Nadeau8:31.18a PRMt Blue
4.11Kevin Lind9:19.18a PRCony
5.9Dylan Towle9:31.24a SRBrunswick
6.11Dexter Forbes9:31.95a PREdward Little
7.10Tyler Pelletier9:38.18a SROxford Hills
--12Dean PellitierDQLawrence
 

3200 Meters  Class B - Finals

1.10Sam Seekins9:54.41aErskine Academy
2.11Mike Nelson10:11.42a PRWaterville
3.11Ryan James10:26.68aBelfast Area
4.10Jeff Hale10:29.23aWaterville
5.12Weston Matranga10:41.28a PRWaterville
6.12Eric Mauricette10:42.65aOceanside
7.12Brandon Wilson11:00.10a PRMaine Central Instit...
8.11Justin Greeley11:00.53a PRMaranacook Community
9.12Josh Anderson11:06.31aMedomak Valley
10.11Willie Leach11:10.57aBelfast Area
 

3200 Meters  Class A - Finals

1.11Kelton Cullenberg9:38.90a SRMt Blue
2.11Will Geoghegan9:40.16aBrunswick
3.12Matt Driscoll10:02.22a PRLewiston
4.10Hussain Ibrahim10:02.65aLewiston
5.11Liam Cassidy10:08.73aBrunswick
6.11Sadam Abdi10:23.70a PREdward Little
7.11Jason Kaake10:24.97aMorse
8.10William Lundquist10:29.63a SRCony
9.12Casey Clark10:32.78a PRLawrence
10.9Harlow Ladd10:36.85a SRMessalonskee
11.11Alex Luchini10:41.76a SRMt Blue
12.11Omar Abdi10:45.49a PREdward Little
13.12Christopher Caron10:47.39a PRLawrence
14.11Sebastian Peters10:58.06aLawrence
15.11Briar Beede11:03.89a SRCony
16.11Steve Purcell11:05.47a PRBrunswick
17.9Kevin Lavetu11:08.41a PRLewiston
--10Faisal NoorDQEdward Little
 

110m Hurdles - 39"  Class B - Finals

1.12JD Gurski16.03aWaterville
2.9Taylor Watson16.23aMaranacook Community
3.11Jake Roberts16.62a SRErskine Academy
4.12Josh Hopkins16.84aNokomis Regional
5.10Alex Rowe16.89a SRWaterville
6.9Jordan Hersom17.40a SRLeavitt Area
7.10David Cook17.89a PRWaterville
8.12Adam LeClair18.15a PRWinslow
9.9Curtis Griffin18.30aMt View
10.12Nolan Poulin18.31a PRMaranacook Community
11.10Kyle Smith18.40a SRLeavitt Area
12.12Shane Campbell18.87a PRNokomis Regional
13.9Darien Acero18.90a SRWaterville
14.11Zach Miller18.97a SRLincoln Academy
15.11Cody Souviney19.33aWinslow
16.9Ryan Lopes19.35a PRWaterville
17.9Max Brown19.52a SRWaterville
17.12Nate Olsen19.52a PRMaine Central Instit...
19.9Trey Vintinner19.56a SRMaine Central Instit...
20.11Jared Hustus20.09a SRMt View
21.11Billy Jones20.34a PRMedomak Valley
22.9Damon Bailey21.15a SRErskine Academy
 

110m Hurdles - 39"  Class A - Finals

1.11Kenzell Crawford16.23aBrunswick
2.11Jared Foster16.74a PRMt Blue
3.10Michael Lucas16.75a SREdward Little
4.12Brandon Gruver17.32aEdward Little
5.9Darnnell Hairston17.61a PRLewiston
6.12Luc Pham17.90aMt Ararat
7.9Zachary Sutherland18.20a SRMessalonskee
8.11Brian Nolan18.37a SRMt Ararat
8.10Kyle Palmer18.37a SRLewiston
10.9Bryan Ring19.71a SREdward Little
11.10Joey Fournier19.74a SRMt Ararat
12.11Alex Robinson19.80a SRMt Ararat
13.9Matt Chouinard20.13a SRLewiston
14.9Baxter Worthing20.32a SRBrunswick
15.10Anthony Guimono20.79a SRMessalonskee
16.10Juston Forbes20.82a SREdward Little
17.11Matt Blanchard20.86a SREdward Little
18.9Caleb Pooler20.92a SRSkowhegan Area
19.11Mat Foster21.54a PRMessalonskee
20.9Dylan Towle22.05a SRBrunswick
21.11Jacob Lewia22.45a PRSkowhegan Area
 

300m Hurdles - 36"  Class B - Finals

1.10Alex Rowe41.72a SRWaterville
2.9Taylor Watson42.15aMaranacook Community
3.12Adam LeClair44.82a PRWinslow
4.11Josh Parmenter45.09aMedomak Valley
5.11Cody Souviney45.18a PRWinslow
6.12Travis Spencer45.21a PRBelfast Area
7.11Jacob Taylor45.96aErskine Academy
8.12Nolan Poulin46.48aMaranacook Community
9.10Kyle Smith46.70a SRLeavitt Area
10.12Josh Hopkins47.04a PRNokomis Regional
11.11Timothy Lavarnway47.30a PRWinslow
12.11Zach Miller47.62a SRLincoln Academy
13.12Shane Campbell47.68a PRNokomis Regional
14.9Curtis Griffin48.37aMt View
15.10Sean Bardon48.69a SRCamden Hills Regional
16.9Max Brown49.15a SRWaterville
17.11Jake Roberts49.53a SRErskine Academy
18.9Darien Acero50.09a SRWaterville
19.9Trey Vintinner50.64a SRMaine Central Instit...
20.9Damon Bailey50.88a SRErskine Academy
21.12Nate Olsen50.91aMaine Central Instit...
22.11Patrick Howard51.83aBelfast Area
 

300m Hurdles - 36"  Class A - Finals

1.11Rick Orio41.94aCony
2.11Kenzell Crawford42.99a SRBrunswick
3.11James Philbrook44.25a SREdward Little
4.10Michael Lucas45.04aEdward Little
5.12Abdinoor Hassan45.80a PRLewiston
6.10Kyle Palmer46.42a SRLewiston
7.11Alex Robinson47.49a SRMt Ararat
8.9Matt Chouinard47.71a SRLewiston
9.12Luc Pham47.73a PRMt Ararat
10.12Jeremiah Dumas49.56a PRMessalonskee
11.10John Flanders49.63a PROxford Hills
12.9Caleb Pooler50.16a SRSkowhegan Area
13.11Brian Nolan50.44a SRMt Ararat
14.10Anthony Guimono52.84a SRMessalonskee
15.11Brent Kramer53.09a SRMt Ararat
16.11Jared Foster54.70a SRMt Blue
 

4x100 Relay  Class B - Finals

1.-Relay Team 45.10aWaterville
2.-Relay Team 45.80aBelfast Area
3.-Relay Team 46.93aMaranacook Community
4.-Relay Team 47.73aErskine Academy
5.-Relay Team 47.94aWinslow
6.-Relay Team 47.97aNokomis Regional
7.-Relay Team 48.00aLeavitt Area
8.-Relay Team 50.26aMedomak Valley
9.-Relay Team 50.62aMaine Central Instit...
10.-Relay Team 55.56aCamden Hills Regional
 

4x100 Relay  Class A - Finals

1.-Relay Team 45.03aEdward Little
2.-Relay Team 46.05aBrunswick
3.-Relay Team 46.53aLewiston
4.-Relay Team 46.76aMt Ararat
5.-Relay Team 47.26aCony
6.-Relay Team 47.54aMorse
7.-Relay Team 47.76aMessalonskee
8.-Relay Team 51.62aSkowhegan Area
 

4x400 Relay  Class B - Finals

1.-Relay Team 3:37.31aWaterville
2.-Relay Team 3:41.61aErskine Academy
3.-Relay Team 3:42.50aBelfast Area
4.-Relay Team 3:42.77aMaranacook Community
5.-Relay Team 3:50.51aMaine Central Instit...
6.-Relay Team 3:51.70aLeavitt Area
7.-Relay Team 3:53.87aLincoln Academy
8.-Relay Team 3:56.88aWinslow
9.-Josh Parmenter
Justin Parmenter
Josh Anderson
Taylor MacNeil
3:57.93aMedomak Valley
10.-Relay Team 4:09.44aNokomis Regional
 

4x400 Relay  Class A - Finals

1.-Relay Team 3:35.22aEdward Little
2.-Relay Team 3:39.31aBrunswick
3.-Relay Team 3:40.14aMorse
4.-Relay Team 3:40.25aMt Blue
5.-Relay Team 3:42.66aLewiston
6.-Relay Team 3:43.61aLawrence
7.-Relay Team 3:44.70aCony
8.-Relay Team 3:47.32aMt Ararat
---Relay Team DQMessalonskee
 

4x800 Relay  Class B - Finals

1.-Relay Team 8:30.46aBelfast Area
2.-Relay Team 8:36.61aWaterville
3.-Relay Team 8:37.08aOceanside
4.-Relay Team 8:48.71aMaranacook Community
5.-Relay Team 8:57.97aErskine Academy
6.-Relay Team 9:23.66aLeavitt Area
7.-Relay Team 9:29.75aMaine Central Instit...
8.-Relay Team 9:46.05aMedomak Valley
9.-Relay Team 9:57.03aWinslow
 

4x800 Relay  Class A - Finals

1.-Relay Team 8:17.19aEdward Little
2.-Relay Team 8:24.54aLewiston
3.-Relay Team 8:24.97aBrunswick
4.-Relay Team 8:25.29aLawrence
5.-Relay Team 8:45.81aMt Ararat
6.-Relay Team 8:58.21aCony
7.-Relay Team 9:12.49aMessalonskee
8.-Relay Team 9:48.67aMt Blue
 

Shot Put - 12lb  Class B - Finals

1.12Jim Davis46-00.25 PRBelfast Area
2.10Dylan Webster40-09.00 SRBelfast Area
3.10Nathan Sigouin40-02.50Mt View
4.12Ryan Pelletier38-11.00Winslow
5.12Markus White38-10.25 PRMaine Central Instit...
6.10Adam Heroux37-06.25Belfast Area
7.-Matthew Pellerin37-04.50 PRLeavitt Area
8.10Harry Lanphear36-06.25 SRMaranacook Community
9.11Devin Gibbs36-03.50 PRWaterville
10.10Kyle Duelly36-02.00 SRWaterville
11.12Bruno Borzoni36-00.50Belfast Area
--12Joe SiroisNDWaterville
 

Shot Put - 12lb  Class A - Finals

1.12Dylon Therien47-04.00Edward Little
2.12Jacob Dubois45-07.50Edward Little
3.12Sean Daigle42-11.25Edward Little
4.12Grady Burns40-06.75 PREdward Little
5.11Jamie Clark39-04.50Mt Ararat
6.11Tyler Roy39-02.50 PRLewiston
7.11Tyler Russell38-03.00 SRMorse
8.-Matt Burnette38-00.75Brunswick
9.11Jared Herrin35-03.25 SRSkowhegan Area
10.12Bruce Gerry33-08.50 PREdward Little
11.12Kyle Grover31-04.00 PRMessalonskee
 

Discus - 1.6kg  Class B - Finals

1.10Dylan Webster124-08 SRBelfast Area
2.12Jim Davis123-08Belfast Area
3.-Matthew Pellerin120-11 PRLeavitt Area
4.12Derek Clark117-11 PRWinslow
5.12Shawn Lee117-05 PRWaterville
6.11Anthony Massicotte115-04 PROceanside
7.10Harry Lanphear108-07 SRMaranacook Community
8.12Travis Spencer107-01Belfast Area
9.12Bruno Borzoni97-05Belfast Area
10.10Aaron Taylor94-10 SRErskine Academy
 

Discus - 1.6kg  Class A - Finals

1.12Dylon Therien152-07 PREdward Little
2.12Jacob Dubois126-06 PREdward Little
3.12Sean Daigle123-04 PREdward Little
4.11Camden Dionne115-10 SRSkowhegan Area
5.11Jamie Clark112-00Mt Ararat
6.12Adam Lapointe110-02Edward Little
7.12Bruce Gerry109-04 PREdward Little
8.12Leslie Mericer109-03 PRSkowhegan Area
9.11John Ford104-11 PREdward Little
10.9John Peters103-06 SRLewiston
11.12Dillon Bellefleur94-10 PRLawrence
12.12Josh Pelleitier87-07 PRLewiston
 

Javelin - 800g  Class B - Finals

1.12JD Gurski161-03 SRWaterville
2.12Derek Clark157-05 PRWinslow
3.12Ryan Pelletier150-04 PRWinslow
4.11Coby Boutot142-03 PROceanside
5.10Andrew Moontri141-04Nokomis Regional
6.11Patrick Hapworth141-03Maine Central Instit...
7.10David Cook132-04 PRWaterville
8.10Harry Lanphear125-07 SRMaranacook Community
9.11Revelin Goewey118-03 SRMaine Central Instit...
10.10Adam Heroux115-11Belfast Area
11.12Jim Davis104-05Belfast Area
--9Tyler IsidroNDMedomak Valley
 

Javelin - 800g  Class A - Finals

1.12Josh Pelleitier185-04 PRLewiston
2.12Dylon Therien157-08 SREdward Little
3.11Steven Giorgetti147-01Edward Little
4.10Tevin Colon146-00 SREdward Little
5.10Jamie Rosenberg139-09 SRMt Ararat
6.10Keith Tremblay136-07Edward Little
7.12Sean Daigle131-05Edward Little
8.11Tyler Russell130-03 SRMorse
9.12Dillon Bellefleur123-10 PRLawrence
10.11Josh Hurt121-11 PRMt Ararat
11.10Kenneth Zahner121-02 SRLawrence
12.12Craig DeRouche110-04 PRSkowhegan Area
 

High Jump  Class B - Finals

1.12Nate Theriault6-02.00 PRWaterville
2.11Robbie Morang5-10.00 PRErskine Academy
3.12Lauren Turner5-10.00Leavitt Area
4.9Thomas Godfrey5-06.00 PRGardiner Area
5.10Colby Blanchard5-06.00 SRMt View
6.12Jeremy Higgins5-04.00Nokomis Regional
6.12Alex MacKenzie5-04.00Medomak Valley
--11Derek DrouinNHLeavitt Area
--9Max BrownNHWaterville
--9Darien AceroNHWaterville
--9Todd JonesNHErskine Academy
--11Nicholas CamicNHWinslow
--9Trey VintinnerNHMaine Central Instit...
 

High Jump  Class A - Finals

1.12Brooks Spaulding6-00.00 PRLawrence
2.11James Philbrook6-00.00 PREdward Little
3.11J Cavanaugh5-06.00 SRMorse
4.10Garrett Hudanish5-06.00 SROxford Hills
5.9Darnnell Hairston5-04.00 PRLewiston
5.12Mike Connors5-04.00 PRCony
5.11Steven Giorgetti5-04.00Edward Little
5.11Richie Brooks5-04.00Mt Blue
 

Pole Vault  Class B - Finals

1.12Brad Loomis13-00.00Waterville
2.12Ian Rowe12-00.00 PRWaterville
3.12Doug Martens12-00.00Belfast Area
4.10Ryan Turner10-06.00Winslow
5.11Corey Jones10-06.00Winslow
6.12Brandon Drinkwater10-00.00 PRBelfast Area
7.10David Cook9-06.00 PRWaterville
8.-Brandon Maher9-06.00 PRLeavitt Area
9.9Carson Beck9-03.00 PRBelfast Area
--9Sam McDonaldNHBelfast Area
--10Cori SpragueNHErskine Academy
--12Justin SmithNHWinslow
---Samuel RickerNHLeavitt Area
--12David HeikkilaNHErskine Academy
--9Ryan LopesNHWaterville
 

Pole Vault  Class A - Finals

1.12Josh Clark14-00.00Edward Little
2.10Mike Slovenski14-00.00Brunswick
3.12Brandon Gruver11-00.00Edward Little
4.11Brent Kramer10-06.00 SRMt Ararat
5.11Alex Robinson10-00.00 SRMt Ararat
6.11Tyler Lessard10-00.00 PRMt Ararat
7.11Matt Biggers9-06.00 PROxford Hills
8.12Sean Perkins9-03.00 PRMt Ararat
 

Long Jump  Class B - Finals

1.11Wilbur Fogg19-07.50Belfast Area
2.12Ian Rowe19-02.00 PRWaterville
3.10Isiah Spofford18-10.00 SRWaterville
4.12Nate Theriault18-09.00Waterville
5.12JD Gurski18-09.00Waterville
6.12Jeremy Higgins18-04.50Nokomis Regional
7.10Jeff Dyer17-09.00Erskine Academy
8.12Alex MacKenzie16-11.50Medomak Valley
9.11Jacob Taylor16-10.50 PRErskine Academy
10.11Jake Roberts16-07.75 PRErskine Academy
--11Robbie MorangFOULErskine Academy
--11Mason WhiteFOULLeavitt Area
 

Long Jump  Class A - Finals

1.11Garrett Nelson20-04.00Skowhegan Area
2.11Derick Roy19-10.00 PRLewiston
3.12Josh Pelleitier19-00.25 PRLewiston
4.11Kenzell Crawford18-10.50 SRBrunswick
5.11Andrew Pulk18-09.00 PRLewiston
6.11Michael Roy18-04.50 PRSkowhegan Area
7.9Zachary Sutherland17-10.25 SRMessalonskee
8.12Craig DeRouche17-09.50 PRSkowhegan Area
9.9McKenzie Gary17-06.50Mt Ararat
10.11Mathew Pelletier17-02.00 SRMt Ararat
11.12Brandon Gruver16-11.50 PREdward Little
12.12Abdinoor Hassan16-09.50Lewiston
13.10Tevin Colon16-09.00 PREdward Little
14.11Keith Getch16-06.00 SRMt Ararat
 

Triple Jump  Class B - Finals

1.10Alex Rowe41-00.25Waterville
2.11Jake Roberts38-11.00 SRErskine Academy
3.12Jeremy Higgins38-06.50Nokomis Regional
4.11Mason White37-08.00Leavitt Area
5.10Jeff Dyer37-00.25 PRErskine Academy
6.12Alex MacKenzie36-10.00Medomak Valley
7.12Shane Campbell36-04.00Nokomis Regional
8.11Pete Cote35-11.75 PRWaterville
9.12Adam LeClair35-05.50 PRWinslow
10.11Jacob Taylor35-01.25 PRErskine Academy
11.11Forrest Benttinen34-08.25Maine Central Instit...
12.12Justin Kezar30-03.00Nokomis Regional
 

Triple Jump  Class A - Finals

1.11Garrett Nelson42-10.50 PRSkowhegan Area
2.11Derick Roy40-07.50 PRLewiston
3.11James Philbrook38-07.00 PREdward Little
4.11J Cavanaugh38-05.50 PRMorse
5.9McKenzie Gary38-04.00Mt Ararat
6.11Cam Fillion38-02.50 PRLewiston
7.9Zachary Sutherland37-06.50 SRMessalonskee
8.9Mitchell Black36-10.00Brunswick