Team Results Management

Meet Info

Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.12Michael Pelton11.72a PREastmont
2.11John Snider11.74aSouthridge
3.11Brandon Hancock11.86aEastmont
4.12Jonathan Lee11.88aSouthridge
5.11Gerrick Andrews11.94aWest Valley (Yakima)
6.10Joshua Richards11.94aSouthridge
7.12Jorden Upton11.95a PRSouthridge
8.12Pat Jacobus12.00a PREastmont
9.10Max King12.08aWest Valley (Yakima)
10.12Jakob Smith12.15aWest Valley (Yakima)
11.11James Garza12.28aChiawana
12.11Justin Smith12.29a PRChiawana
13.12Justyn Corter12.42aEastmont
14.10Kevin Artiga12.49aChiawana
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.11John Snider23.71aSouthridge
2.11Erik Larson24.22aWest Valley (Yakima)
3.11Dallin Palmer24.52aSouthridge
4.10Max King24.60aWest Valley (Yakima)
5.11Gerrick Andrews24.66a PRWest Valley (Yakima)
6.11Phillip Green24.94aEastmont
7.11Calvin Landby25.19aSouthridge
8.11Anthony Realme25.35aEastmont
9.9Austin Sparks25.49aChiawana
10.11Cole Emmerson25.49aSouthridge
11.10Lucas McGill25.50a SREastmont
12.11Kevin Blair25.51aWest Valley (Yakima)
13.10Matthew Gilbert25.60aChiawana
14.9Darin Hardgrove25.91aEastmont
15.11Justin Smith25.91aChiawana
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.12Taylor McDowell52.71aWest Valley (Yakima)
2.12Aaron Konzek53.95aSouthridge
3.9Mitch Meyers55.41a SREastmont
4.11Brandon Hancock56.10aEastmont
5.11Ivan Manriquez56.46aWest Valley (Yakima)
6.10Colton Jones56.47a PRChiawana
7.10Matthew Gilbert56.80aChiawana
8.9Tyler Enfield57.31aWest Valley (Yakima)
9.9Christian Candanoza57.86aSouthridge
10.9Kyle Hurst57.94a PREastmont
11.9Zachary Boss58.22aWest Valley (Yakima)
12.11Carl Mayer1:00.90a SREastmont
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.12Kyle Mellander2:02.01aWest Valley (Yakima)
2.11Aaron Smith2:03.79aSouthridge
3.12Adrian Gonzales2:06.52aSouthridge
4.12Aaron Konzek2:09.22a SRSouthridge
5.12Ian Pierce2:10.41aEastmont
6.9Cristian Sanchez2:11.28aEastmont
7.11Peter Dragonchuck2:13.62aChiawana
8.9Nick Mellander2:16.01aWest Valley (Yakima)
9.10Zane Irvine2:25.85a PRWest Valley (Yakima)
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.12Quinton Olivas4:21.93aSouthridge
2.12Nathan Seiler4:31.84a PRSouthridge
3.12Kyle Sturdefant4:34.93aSouthridge
4.10Brandon Edmondson4:43.35aEastmont
5.12Zane Carlson4:44.08aEastmont
6.11Joseph Matheson4:44.65aWest Valley (Yakima)
7.11Mitch Parsons4:47.19a SREastmont
8.10Joshua Hergert4:57.73aChiawana
9.10Dylan Guilmette4:59.54aEastmont
10.9Braeden Simon5:01.15aWest Valley (Yakima)
11.10Marco Moreno5:04.23a SRWest Valley (Yakima)
12.10Dallin Olander5:36.99a SRWest Valley (Yakima)
 

3200 Meters  Varsity - Finals

1.12Quinton Olivas10:04.08a SRSouthridge
2.12Nathan Seiler10:12.60aSouthridge
3.11Addison Quam10:30.22aSouthridge
4.11Joseph Matheson10:49.85aWest Valley (Yakima)
5.10Marco Moreno11:03.39aWest Valley (Yakima)
6.10Joshua Hergert11:13.41a PRChiawana
7.10Canyon Hurst11:14.07a PREastmont
8.11Chris Haas11:22.31a SREastmont
9.9Ivan De La Cruz11:25.17a SREastmont
10.9Josh Olson11:25.80a SREastmont
11.9Trevor Randall12:17.12a PRWest Valley (Yakima)
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.12Jason Yale15.05aSouthridge
2.12Brad Heaston15.55a PRSouthridge
3.12Eric Toften16.40aEastmont
4.12Rylan Montgomery16.43aSouthridge
5.11Sean Phenneger17.03aSouthridge
6.10Jeremy Oram17.24aWest Valley (Yakima)
7.11Cam Doneen17.61aEastmont
8.10Mark Mckeown18.77aChiawana
9.9Grant Reierson18.85aWest Valley (Yakima)
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.12Jason Yale42.09aSouthridge
2.11Addison Quam42.24aSouthridge
3.12Brad Heaston43.02aSouthridge
4.10Jeremy Oram43.16aWest Valley (Yakima)
5.12Eric Toften45.37aEastmont
6.12Rylan Montgomery46.73aSouthridge
7.11Cam Doneen46.95aEastmont
8.9Grant Reierson47.32aWest Valley (Yakima)
9.11Ivan Nunez48.94aChiawana
10.10Mark Mckeown50.60aChiawana
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Jorden Upton
Jonathan Lee
Dallin Palmer
John Snider
45.82aSouthridge
2.-Gerrick Andrews
Erik Larson
Jakob Smith
Max King
46.26aWest Valley (Yakima)
3.-Cole Emmerson
Quinn Harris
Joshua Richards
Calvin Landby
46.65aSouthridge
4.-Justyn Corter
Anthony Realme
Brandon Hancock
Michael Pelton
46.66aEastmont
5.-Kevin Artiga
James Garza
Justin Smith
David Sparkes
48.47aChiawana
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Jakob Smith
Taylor Moulton
Kyle Mellander
Taylor McDowell
3:37.34aWest Valley (Yakima)
2.-Addison Quam
Quinton Olivas
Kyle Sturdefant
John Snider
3:39.07aSouthridge
3.-Phillip Green
Mitch Meyers
Cristian Sanchez
Ian Pierce
3:42.34aEastmont
4.-Matthew Gilbert
Austin Sparks
Colton Jones
Peter Dragonchuck
3:48.63aChiawana
5.-Tyler Enfield
Ivan Manriquez
Nick Mellander
Grant Reierson
3:54.13aWest Valley (Yakima)
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.12Greg Haste47'04.00 PRSouthridge
2.11Austin Brinkworth44'04.50 SRSouthridge
3.11Brandon Callahan42'10.50 PREastmont
4.12Dan Schroyer42'01.50 PREastmont
5.11Caleb Osborne42'01.00 SRSouthridge
6.12Broderick Hirai41'08.50Southridge
7.12Mathew Troxler40'10.00 PREastmont
8.11Cameron Dahl39'09.00Chiawana
9.11Jaden Espinoza39'08.00Chiawana
10.10Jordan Frazier39'07.00Eastmont
11.11Steve Meyer38'03.50Southridge
12.11Ryan Clark37'10.50West Valley (Yakima)
13.11Matthew Couette37'06.50West Valley (Yakima)
14.10Benjamin Oravetz37'03.50 PRWest Valley (Yakima)
15.10Cristian Reyes36'05.00Eastmont
16.10Darion Taylor34'06.00West Valley (Yakima)
17.10Aaron Beck29'10.00West Valley (Yakima)
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.11Jesse Holm140'00.00 PREastmont
2.12Aaran Smith135'11.00 PRSouthridge
3.11Cameron Dahl128'11.00Chiawana
4.11Jaden Espinoza128'08.00Chiawana
5.12Kyle Musilek113'07.00Eastmont
6.12Broderick Hirai112'07.00 PRSouthridge
7.11Ryan Clark111'10.00West Valley (Yakima)
8.12Greg Haste110'00.00 PRSouthridge
9.10Lucas McGill108'08.00Eastmont
10.9Nick Jacobus105'07.00Eastmont
11.10Randall Wyatt102'04.00West Valley (Yakima)
12.11Matthew Couette99'10.00 SRWest Valley (Yakima)
13.11Austin Brinkworth96'09.00Southridge
14.10Darion Taylor94'07.00West Valley (Yakima)
15.11Caleb Osborne91'05.00Southridge
16.10Aaron Beck82'03.00West Valley (Yakima)
 

Javelin - 800g  Varsity - Finals

1.12Pat Jacobus166'00.00Eastmont
2.11Sean Phenneger156'03.00Southridge
3.12Jason Yale155'08.00Southridge
4.11Jaden Espinoza147'05.00Chiawana
5.11Sam Gwinn140'10.00Eastmont
6.10Jordan Frazier136'09.00Eastmont
7.12Aaran Smith126'06.00Southridge
8.10Jared Wilson125'10.00West Valley (Yakima)
9.9Nick Jacobus123'06.00Eastmont
10.12Kyle Musilek118'01.00Eastmont
11.11Matthew Couette116'00.00West Valley (Yakima)
12.11Steve Meyer112'06.00Southridge
13.10Darion Taylor94'01.00 PRWest Valley (Yakima)
14.11Cameron Dahl92'09.00Chiawana
 

High Jump  Varsity - Finals

1.10Chris Haueter5'10.00Southridge
2.12Taylor Moulton5'08.00West Valley (Yakima)
3.11Stephen Walter5'08.00Chiawana
4.10Austin Flemens5'06.00Eastmont
5.10Brad Scott5'06.00Southridge
6.11Kevin Blair5'04.00West Valley (Yakima)
6.11Phillip Green5'04.00Eastmont
7.10Berlie Walker5'04.00Eastmont
7.10Lucas McGill5'04.00Eastmont
10.10Taylor Boyce5'04.00Southridge
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.10Berlie Walker13'00.00Eastmont
2.11Joey Caron12'06.00Eastmont
3.12Casey Neslin12'06.00 PRSouthridge
4.12Paul Carmona12'00.00 PRSouthridge
5.12Ryan Tollackson11'06.00West Valley (Yakima)
6.10Jared Wilson11'00.00 PRWest Valley (Yakima)
7.10Sam Deich10'06.00Eastmont
8.10Dallin Olander10'00.00West Valley (Yakima)
9.9Nathan McBride10'00.00Chiawana
10.9Camden Wheatcroft10'00.00 SREastmont
11.10Zane Irvine9'06.00West Valley (Yakima)
11.11Matt Hamilton9'06.00Southridge
13.9Daniel Steichen9'00.00Eastmont
13.10Johnathon Swayne9'00.00West Valley (Yakima)
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.12Tyrell McGee20'11.00 PRSouthridge
2.11Dallin Palmer20'07.50 PRSouthridge
3.12Aaran Smith19'07.00Southridge
4.12Marcus Cain19'05.50Southridge
5.11Geramey Duckworth19'04.50Chiawana
6.11Stephen Walter18'11.25 SRChiawana
7.9Darin Hardgrove18'09.25 SREastmont
8.11Kevin Blair18'06.50 SRWest Valley (Yakima)
9.12Brad Heaston18'05.25 SRSouthridge
10.11Gerrick Andrews18'04.75West Valley (Yakima)
11.11Ivan Nunez18'02.75Chiawana
12.12Taylor Moulton17'06.75West Valley (Yakima)
13.10Chapman Wickenhagen17'02.50Eastmont
14.10John Wehrer16'11.00Eastmont
15.12Jakob Smith16'07.50West Valley (Yakima)
16.10Max King16'06.25West Valley (Yakima)
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.12Marcus Cain41'01.75Southridge
2.12Tyrell McGee40'10.75Southridge
3.11Geramey Duckworth40'00.25Chiawana
4.12Taylor Moulton39'04.50West Valley (Yakima)
5.11Stephen Walter38'11.50Chiawana
6.12Brad Heaston38'05.00Southridge
7.9Darin Hardgrove38'04.50Eastmont
8.9Tyler Enfield38'01.75West Valley (Yakima)
9.12Rylan Montgomery37'09.50Southridge
10.11Kevin Blair36'11.50West Valley (Yakima)
11.12Dalton Cole36'08.00Southridge
12.10Chapman Wickenhagen35'00.50Eastmont
 

Teams

Swipe to view all teams

Meet Schedule