Team Results Management

Meet Info

Crossover OneCrossover TwoFinalsSemi-Finals
Highlighter is active, an entry to highlight.

55 Meter Dash  Crossover One - Finals

1.12John Luis Damaskos7.01a PRPort Jefferson (Earl...
2.11Kevon Johnson7.06aWalt Whitman
3.12Billy Jordan7.07aNewfield-Centereach ...
4.11Michael Rupolo7.08a PRNewfield-Centereach ...
5.12Brett Miller7.18aShoreham-Wading River
6.11Malik Fields7.19aWalt Whitman
 

55 Meter Dash  Crossover Two - Finals

1.11Abdias Myrtil6.83aHalf Hollow Hills West
2.12Demarr Aultman6.87aHalf Hollow Hills West
3.11Davon Christopher6.88aSachem North
4.12Kadeem John6.98aLongwood
5.12Jave Walker6.99aLongwood
6.12Bobby Gelabert7.03aNorthport
 

55 Meter Dash  Crossover One - Semi-Finals

1.12Billy Jordan7.09aNewfield-Centereach ...
2.11Kevon Johnson7.11aWalt Whitman
3.11Devin Melvin7.12a SRWilliam Floyd
4.12Brett Miller7.13aShoreham-Wading River
5.12John Luis Damaskos7.14aPort Jefferson (Earl...
6.11Michael Rupolo7.19aNewfield-Centereach ...
7.12zach may7.22a PRWilliam Floyd
8.12Alex Mangliviti7.24a PRSouthampton
9.11Malik Fields7.28aWalt Whitman
10.12Peter Rodriguez7.29aRiverhead
11.11Jeffrey Comeau7.32aNewfield-Centereach ...
12.12John Mattia7.35a PRShoreham-Wading River
13.11Leo Botero7.43a PRNewfield-Centereach ...
14.11Drew Zimmerman7.45aWalt Whitman
15.11Matthew Poillon7.49a PRMount Sinai
16.12Darius Morgan7.50aRiverhead
17.11Scott Cohen7.53a PRNewfield-Centereach ...
18.11Collon Dawson7.55a PRMount Sinai
19.12Namib Harris7.58a PRWalt Whitman
20.11Raymond Circo7.60a PRRocky Point
21.11Zelic Stanley7.64a PRWilliam Floyd
21.12Ryan Mentenech7.64a PRRocky Point
23.11Nick Starrantino7.70a PREast Port-South Manor
24.11Christian Lopez7.71a PRMiller Place
25.11Mark Stepniewski7.75a PRWalt Whitman
26.12Ronnie Vincenty7.79a PRNewfield-Centereach ...
27.12Eric Basso7.88a PREast Islip
28.11Zackary Kollmer7.95a PRMount Sinai
29.11Mike Charmack8.08a PRRocky Point
30.9Isaiah Lawson8.12a SRWilliam Floyd
31.11Kwanzie Werston8.22a PRWilliam Floyd
32.11Sam John8.26a PRNewfield-Centereach ...
33.10AJ Watson8.27a PRNewfield-Centereach ...
34.12Sean Matthew8.53a PRNewfield-Centereach ...
35.11Igor Murta9.25a PRWalt Whitman
 

55 Meter Dash  Crossover Two - Semi-Finals

1.11Abdias Myrtil6.88aHalf Hollow Hills West
2.12Kadeem John6.89a PRLongwood
3.11Davon Christopher6.93aSachem North
4.12Bobby Gelabert6.96aNorthport
5.12Demarr Aultman6.97aHalf Hollow Hills West
6.11Joshua Vasquez7.01a PRLongwood
7.12Dannie Holland7.02aLongwood
8.11Ryan Satchell7.03aCentral Islip
9.11Brandon Lee7.06aWest Babylon
10.11Aguila Bonifacio7.10a PRSachem North
11.11Justin Connor7.12a PRHalf Hollow Hills West
12.11Tymiek McCoy7.16a PRSachem North
13.11Christon Johnson7.18aNorthport
14.11Darrel Flores7.20aCentral Islip
15.12Matt Macario7.26aWest Islip
16.12Christian Ramsey7.27aLongwood
17.10Tyre Brown7.29aHuntington
17.11Ben Bierderman7.29a PRHalf Hollow Hills West
19.11Jahmal Sampson7.30a SRHalf Hollow Hills West
20.12Luis Lopez7.31a PRHuntington
21.11Justin Kramer7.32aHalf Hollow Hills West
22.11Angelo Armine7.34a PRSachem North
23.12John O'Malley7.35aSayville
 

300 Meters  Crossover One - Finals

1.12Alex Guzman38.65a PRMount Sinai
2.11Kevin Sanders38.90a PRShoreham-Wading River
3.11Kyle Prestin39.09aWalt Whitman
4.12Ryan Budd39.10aRiverhead
5.11Devin Melvin39.18a SRWilliam Floyd
6.12John Mattia40.12a PRShoreham-Wading River
7.11Drew Zimmerman40.51a PRWalt Whitman
8.12Alex Mangliviti40.52aSouthampton
9.11Zelic Stanley40.75a PRWilliam Floyd
10.11Kevin Vasko40.83aRocky Point
11.11Leo Botero40.85a PRNewfield-Centereach ...
12.12Peter Rodriguez41.19a PRRiverhead
13.9Nick Posimato41.28aNewfield-Centereach ...
14.11Scott Cohen41.37aNewfield-Centereach ...
15.11Jeffrey Comeau41.49aNewfield-Centereach ...
16.12zach may41.52a PRWilliam Floyd
17.10Dylan Kruger41.53aEast Islip
18.10Jack Smith42.59a PREast Islip
19.11Yani Quinteros43.33a PRWilliam Floyd
20.12Darius Morgan43.55aRiverhead
21.12Tom Pascale44.16a PRWilliam Floyd
22.10Titus Knight45.65aNewfield-Centereach ...
23.11Kwanzie Werston48.48a PRWilliam Floyd
 

300 Meters  Crossover Two - Finals

1.11Daniel McCord37.55aHalf Hollow Hills West
2.11Justin Connor38.36a SRHalf Hollow Hills West
3.11Ryan Gilleeny39.36a SRWard Melville
4.11Tymiek McCoy39.61a PRSachem North
5.12Matthew Cohen39.86a PRWard Melville
6.12Anthony Reynolds40.04a PRCentral Islip
7.11Christian Bertothy40.05aSmithtown East
8.12Drayke Jackson40.12a PRNorthport
9.12Matt Kirby40.49aWest Islip
10.11Darrel Flores40.52aCentral Islip
11.12Jameel Pierre40.73aCentral Islip
12.11Ben Bierderman40.94aHalf Hollow Hills West
13.12Charlie Filipazzo41.07a PRWest Islip
14.11Angelo Armine41.28aSachem North
15.12Dan Ayala41.29a PRWard Melville
16.12Keenan Johns-Harris41.40a PRWard Melville
17.11Jahmal Sampson41.44a SRHalf Hollow Hills West
18.11Jason Montenegro41.50a SRLongwood
19.10Colin O'Connor41.54a SRWest Islip
20.12Jason Bohman41.90aWest Islip
21.12Nicholas Chiarelli41.98a PRSmithtown East
22.12Miguel Boucard42.00a PRHalf Hollow Hills West
23.11Orville Brown43.22aCentral Islip
 

600 Meters  Crossover One - Finals

1.12Kevin Sullivan1:29.19aPort Jefferson (Earl...
2.11Skyler Cange1:30.46aNewfield-Centereach ...
3.11Chris Mallinson1:31.55a PRWalt Whitman
4.11Zach Lecates1:32.01a PRRocky Point
5.11Treval Hatcher1:32.44aRiverhead
6.12Robert Patrovic1:33.47aMiller Place
7.12Chris Esposito1:34.53a PREast Port-South Manor
8.11Owen Laub1:34.91aSouthampton
9.12Steven Galvao1:34.93a PRNewfield-Centereach ...
10.11James Cowell1:35.04aSouthampton
11.10Jack Smith1:35.35aEast Islip
12.11Daniel Beacon1:37.99a SRShoreham-Wading River
13.11Kenneth Clayton1:38.26a PRComsewogue
14.12Joe Moyles1:39.61a PREast Islip
15.11Tom Berger1:41.53a PRWalt Whitman
16.11Zachary Escallier1:42.77a SRRiverhead
 

600 Meters  Crossover Two - Finals

1.12Brian Wersan1:27.64aSachem North
2.12Cody Amengual1:29.21aWest Babylon
3.12Joseph Johnson1:30.13aSachem North
4.12Justin Blaszczyk1:30.23aSmithtown East
5.11Justin Ma1:31.14aHalf Hollow Hills West
6.11Joe Fuller1:31.86aLongwood
7.12Kornelijus Barsaukas1:32.66aLongwood
8.12Michael Owen1:33.16a PRSmithtown East
9.11Kris Barsauskas1:33.79aLongwood
10.10Jared Thorbourne1:33.89aHuntington
11.11Shane Cruz1:34.10a SRLongwood
12.12Mike Kelly1:34.35aLongwood
13.11Marc Weilandics1:34.96aLongwood
14.11Stevenson Gabriel1:35.20aHuntington
15.12Joe Quattrone1:35.90a PRLongwood
16.11George Raum1:36.50a PRSachem North
17.12Matthew Calado1:36.70a PRSmithtown East
18.11Robert Mancuso1:39.90a PRLongwood
19.11David Miao1:40.20a PRSachem North
 

1000 Meters  Crossover One - Finals

1.12Ben Windisch2:45.57a PRWalt Whitman
2.12Christian Reed2:46.79aEast Islip
3.11Nicholas Callazos2:50.27aSouthampton
4.10Andrew Keresztes2:53.79a SRPort Jefferson (Earl...
5.10James Reed2:53.84aEast Islip
6.9Brian Windisch2:54.32a SRWalt Whitman
7.11Jesse Levy2:58.82a PRWalt Whitman
8.12Ricardo Aguilar3:01.64a PRWalt Whitman
9.9Jake DeLorenzo3:01.75a PRWalt Whitman
10.12Thomas Elogrt3:01.82a PRMount Sinai
11.11Matt DaVolio3:07.93aShoreham-Wading River
11.11Sean Swords3:07.93a PRPort Jefferson (Earl...
 

1000 Meters  Crossover Two - Finals

1.12Nicholas Sferrazza2:45.49aHalf Hollow Hills West
2.12Garrett March2:47.83aPatchogue-Medford
3.11Kyle Sammis2:49.83aHalf Hollow Hills West
4.12Nick Mattera2:50.37a PRWest Islip
5.11John Battistelli2:50.38a SRHalf Hollow Hills West
6.11Taylor Brugna2:51.55aHalf Hollow Hills West
7.12Ben Maire2:51.87aLongwood
8.11Kyle Fitzgerald2:53.33a PRHalf Hollow Hills West
9.11Steven Gregory2:53.37a PRWest Islip
10.11Ryan Fitzpatrick2:53.44aHalf Hollow Hills West
11.12Robert Cutrone2:54.31aWest Islip
12.11Daniel Badolato2:54.64aWest Islip
13.10Anthony de Matteo2:56.01aHalf Hollow Hills West
14.11Myles McGee2:57.07a SRHalf Hollow Hills West
15.12Jason Greenblatt2:59.90aHalf Hollow Hills West
 

1600 Meters  Crossover One - Finals

1.11Robert Johnson4:43.61aWilliam Floyd
2.10John Lee4:44.44aShoreham-Wading River
3.12Andrew Boullianne4:50.93aEast Port-South Manor
4.12Dylan DeNuzzo4:55.16aWalt Whitman
5.10Patrick Cummings4:56.87a PRWalt Whitman
6.10Tyler Keys4:58.48aShoreham-Wading River
7.12Mike Cowdell4:58.71aEast Islip
8.10Nick DeNuzzo5:01.43a PRWalt Whitman
9.10Tom Mullally5:01.51aWilliam Floyd
10.12Christian Reed5:06.96aEast Islip
11.11Ryan Brandow5:07.81aEast Port-South Manor
12.11Robert Mullen5:09.35aRiverhead
13.10Pablo Palacios5:12.95a PRWalt Whitman
 

1600 Meters  Crossover Two - Finals

1.12Connor Dolan4:50.63a PRSachem North
2.11Brian Gordon4:50.65aPatchogue-Medford
3.12Leo Massenkeil4:52.49aSayville
4.10Robert Calamia4:55.32aSmithtown East
5.12Terence McElhatton4:55.75aHalf Hollow Hills West
6.12Christopher Hedger4:59.49a PRSmithtown East
7.10Gavin Shulock5:01.10aSmithtown East
8.10Ryan Ackerman5:01.22a PRHuntington
9.12Joseph Pugliese5:02.07aHalf Hollow Hills West
10.12Dave Martins5:02.92a PRSachem North
11.9Billy Martin5:10.06aWest Islip
12.11Ryan Zebuth5:10.89a PRLongwood
 

3200 Meters  Crossover One - Finals

1.11Robert Johnson10:11.90a PRWilliam Floyd
2.12James Hunt10:19.40aShoreham-Wading River
3.10Nick Juliano10:30.20a SRMiller Place
4.12Mike Cowdell10:30.50aEast Islip
5.11Ben Tuttle10:32.10aEast Port-South Manor
6.10Raymond O'Connor10:32.60aEast Islip
7.11Nicholas Romero10:35.30a SRNewfield-Centereach ...
8.10Chris Laucella10:37.90a PRWalt Whitman
9.11Corey Blumberg10:39.00a PRWalt Whitman
10.10Cole Conte10:47.80a SRPort Jefferson (Earl...
11.11Carl Johnson10:52.20a PRPort Jefferson (Earl...
 

3200 Meters  Crossover Two - Finals

1.12Terence McElhatton10:19.07aHalf Hollow Hills West
2.11Donato Geraci10:19.28a SRLongwood
3.12Joseph Pugliese10:22.71aHalf Hollow Hills West
4.12TIM LEE10:30.90aWest Babylon
5.12Ben Albers10:42.76a PRWest Babylon
6.9James Dickinson10:46.60a SRNorthport
7.11Conner Amoruso10:59.36aNorthport
8.12Kevin Connolly10:59.96a PRWard Melville
9.11Evan Peikon11:00.41aHalf Hollow Hills West
10.9Colin Kern11:06.17a SRNorthport
11.11Kurt Steinmuller11:06.51a SRWard Melville
12.10Tim Foley11:10.31aNorthport
 

55m Hurdles - 39"  Crossover One - Finals

1.10Corey Morrison8.12a PRNewfield-Centereach ...
2.11Will Brady8.47aWalt Whitman
3.12Mike Smith8.63aRiverhead
4.12Ryan Budd8.73aRiverhead
5.12Robert Patrovic8.76aMiller Place
6.12Jesse Feinberg8.86aShoreham-Wading River
 

55m Hurdles - 39"  Crossover Two - Finals

1.10Tyriek Johnson7.86a SRHuntington
2.12Jerome Cole8.05aHalf Hollow Hills West
3.12Drayke Jackson8.09aNorthport
4.12Cody Amengual8.33aWest Babylon
5.12John O'Malley8.56a PRSayville
6.12Matt Macario8.65aWest Islip
 

55m Hurdles - 39"  Crossover One - Semi-Finals

1.11Will Brady8.36aWalt Whitman
2.9Dan Salatto8.46a PRMiller Place
3.12Robert Patrovic8.64a PRMiller Place
4.12Ryan Budd8.69aRiverhead
5.12Mike Smith8.93aRiverhead
6.12Jesse Feinberg9.08aShoreham-Wading River
7.11Sean Swords9.10aPort Jefferson (Earl...
8.11Thomas Bove9.31aPort Jefferson (Earl...
9.12Tom Pascale9.50a PRWilliam Floyd
10.12Michael Giglio9.69a PRWalt Whitman
11.11Cody Caligiuni9.70a PREast Islip
12.11Bruce Howard9.82aPort Jefferson (Earl...
13.10Ralph Savarese10.11aEast Islip
14.10Titus Knight10.21aNewfield-Centereach ...
15.11Brett Kearns10.22aEast Port-South Manor
15.10AJ Watson10.22a PRNewfield-Centereach ...
17.12Ray McGowan10.44a PRMount Sinai
18.11Charles Lehner10.63aRoss Corners Christian
19.9Corey Fitchett10.66aEast Islip
20.12Jake Murphy10.69a PRRocky Point
21.11Paul Cefalu10.90a PREast Islip
22.11Jacob Stern10.97aWalt Whitman
23.10Brian Mooney11.35a PREast Islip
24.9Dan Otto11.76aMiller Place
25.11John Donavan13.25aSouthampton
 

55m Hurdles - 39"  Crossover Two - Semi-Finals

1.10Tyriek Johnson7.92aHuntington
2.12Jerome Cole7.96aHalf Hollow Hills West
3.12Drayke Jackson8.16aNorthport
4.12Cody Amengual8.25a PRWest Babylon
5.12John O'Malley8.69aSayville
6.11Shane Cruz8.74aLongwood
6.11Joe Payton8.74aLongwood
8.12Matt Macario8.82aWest Islip
9.11Devin Reich9.03aNorthport
10.10John Murphy9.27aLongwood
11.10Matt Bellucci9.32a SRWest Islip
12.12Eric Yesalonias9.53aSachem North
13.10Eric Wong9.55a SRSmithtown East
14.9Tyler Stone9.57a PRPatchogue-Medford
15.11Steven Cairo9.84a PRWest Islip
16.11Jamel Herron9.87a SRCentral Islip
17.10Raymond Hermann10.01aSayville
18.11Jose Jiminez10.20a PRLongwood
19.11Sean Johnson-Sally10.28a PRCommack
20.11Mike Scanlon10.29aSachem North
21.9Conner Fullam10.45a SRNorthport
22.9Brendan Lynch10.59a PRNorthport
23.9Robert Yannotta10.70aSachem North
24.9Alex Gordon10.73aHalf Hollow Hills West
 

4x200 Relay  Crossover One - Finals

1.-Relay Team 1:40.43aWalt Whitman
2.-Relay Team 1:41.09aNewfield-Centereach ...
3.-Relay Team 1:43.03aSouthampton
4.-Relay Team 1:43.17aShoreham-Wading River
5.-Relay Team 1:46.07aRocky Point
6.-Relay Team 1:47.68aMount Sinai
 

4x200 Relay  Crossover Two - Finals

1.-Jerome Cole
Demarr Aultman
Justin Ma
Abdias Myrtil
1:36.54aHalf Hollow Hills West
2.-Relay Team 1:37.82aCentral Islip
3.-Relay Team 1:38.01aLongwood
4.-Relay Team 1:40.87aHuntington
5.-Relay Team 1:42.99aSmithtown East
6.-Relay Team 1:43.17aSachem North
 

4x400 Relay  Crossover One - Finals

1.-Kevin Sullivan
John Luis Damaskos
Andrew Keresztes
Sean Swords
3:51.90aPort Jefferson (Earl...
2.-Relay Team 3:53.73aNewfield-Centereach ...
3.-Relay Team 3:55.42aEast Islip
4.-Relay Team 3:55.86aEast Port-South Manor
5.-Relay Team 3:56.48aRiverhead
6.-Relay Team 3:59.00aEast Islip
 

4x800 Relay  Crossover One - Finals

1.-Chris Mallinson
Ben Windisch
Kyle Prestin
Christian Vitale
8:50.31aWalt Whitman
2.-Relay Team 8:56.81aWalt Whitman
3.-Relay Team 10:39.52aMount Sinai
 

4x800 Relay  Crossover Two - Finals

1.-Relay Team 8:56.81aHalf Hollow Hills West
2.-Relay Team 9:01.27aWest Islip
3.-Relay Team 9:01.64aSachem North
4.-Relay Team 9:03.47aLongwood
5.-Relay Team 9:05.29aHalf Hollow Hills West
6.-Relay Team 9:05.67aWest Babylon
7.-Relay Team 9:07.92aWard Melville
8.-Relay Team 9:08.50aWard Melville
 

Shot Put - 12lb  Crossover One - Finals

1.12Mike Smith47-10.00Riverhead
2.11Ryan Pagano46-04.00Walt Whitman
3.11Jusin Lewis44-11.25Newfield-Centereach ...
4.11Dean Fatsis41-01.00East Islip
5.12Brandon Loomis41-00.00Rocky Point
6.12Denis Shumar38-07.00 PRMount Sinai
7.11Danny Decabia37-08.75 SRRiverhead
8.12Joe Thilman36-07.50East Port-South Manor
 

Shot Put - 12lb  Crossover Two - Finals

1.12Saliu Salau46-07.00Central Islip
2.12Marc Mobley44-01.75Longwood
3.12Douglas Cornell43-06.25 PRSachem North
4.12Ryan Sampson42-01.50Sachem North
5.12John Michalek41-03.00Northport
6.12Rob Smith40-10.00Longwood
7.12Kyle Beale40-06.50West Islip
 

High Jump  Crossover One - Finals

1.12Brandon Loomis6-06.00 PRRocky Point
2.12Robert Watson5-10.00East Islip
3.11Erik Anderson5-10.00Shoreham-Wading River
4.10Kevin Williams5-03.00Riverhead
5.11TJ Hadgraft5-03.00 PRMount Sinai
6.10Christian Vitale5-03.00Walt Whitman
 

High Jump  Crossover Two - Finals

1.12Lionel Fontaine6-02.00West Babylon
2.12Drayke Jackson6-01.00Northport
3.11Andrew Lertora5-08.00Northport
4.11Matt Lertora5-03.00 PRNorthport
5.11Devin Reich5-03.00Northport
6.10Chris Rubin5-03.00Smithtown East
 

Long Jump  Crossover One - Finals

1.10Adam Devito20-07.00Miller Place
2.12Alec Baron19-10.00Shoreham-Wading River
3.11Kevin Vasko19-08.00Rocky Point
4.12Aaron Green19-01.25Riverhead
5.11Jordan Seymore18-11.00Southampton
6.12Darius Morgan18-05.50Riverhead
7.10Brian Krainer18-00.00Walt Whitman
 

Long Jump  Crossover Two - Finals

1.12Lionel Fontaine20-09.00West Babylon
2.12Justin Williams20-05.50 PRLongwood
3.11Matt Lertora19-06.75Northport
4.12Kadeem John19-06.00 PRLongwood
5.12Demitrius Leonard19-05.75Longwood
6.12Tim Randazzo19-01.75 PRSachem North
7.12Dannie Holland18-10.00 PRLongwood
8.9John Haggert18-09.50 SRSayville
 

Triple Jump  Crossover One - Finals

1.11Treval Hatcher44-03.50Riverhead
2.12Aaron Green42-10.50Riverhead
3.10Kevin Williams37-10.50Riverhead
4.12Paul Svenson36-10.00 PREast Islip
5.10Adam Devito36-07.00Miller Place
6.11Edward Lamparter35-04.25Mount Sinai
7.11Brian Morin35-00.25Mount Sinai
 

Triple Jump  Crossover Two - Finals

1.11Ryan Satchell43-11.75Central Islip
2.12Justin Williams43-10.00Longwood
3.12David Friedman42-10.50Half Hollow Hills West
4.11Joe Payton41-05.00Longwood
5.11Stephen Hetterich39-09.50West Islip
6.12Luis Lopez39-08.50 PRHuntington
7.12Joseph Johnson39-05.75 PRSachem North