Team Results Management

Meet Info

Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.12Nick Olson11.71hCrosspoint
2.11Jordan Cooper11.78hCrosspoint
3.12Chris Gallardo11.79hEvergreen Lutheran
4.12Tallon Korn11.80hEastside Preparatory
5.12Mark Anderson12.00hEvergreen Lutheran
6.12Alex St Germain12.04hChief Leschi
7.11Dylan Schlatter12.10hMt Rainier Lutheran
12Dylen Heaward12.20hCrescent
8.10Lucas Fernandez12.17hBear Creek
9.12Brannen Kowley12.19h PRChief Leschi
10.11Nigel Saw12.22h SRBear Creek
11.10Mark Phillips12.26h SRBear Creek
12.12Kyle Blankenbeckler12.32hBear Creek
12.12Lucas Driscoll12.32hSeattle Lutheran
14.10Nima Abtahi12.34hBear Creek
15.9Caleb Bothell12.37hChristian Faith
16.10Stevie Lawrence12.43hEvergreen Lutheran
17.11Julian Watson12.45hMt Rainier Lutheran
18.12Jordan Schuler12.51hEvergreen Lutheran
19.11Andrew Selby12.61hCrosspoint
20.9Tru Petrilli12.69hSeattle Lutheran
21.10Colin O'Brien13.00hSeattle Lutheran
22.9Joe Thayer13.03hSeattle Lutheran
23.9Nathan Turner13.18hChristian Faith
24.-Ephraim Adatto13.24hNorthwest Yeshiva
25.9Jon Albers13.32hChristian Faith
26.10Chris Mehta13.36h PRBear Creek
27.11Tom Simone13.37hEvergreen Lutheran
28.10Nick Park13.38h SREvergreen Lutheran
29.9Jimmy Gorzalski13.55hBear Creek
30.12Eric Tai13.63hSeattle Lutheran
31.12Charles Arabia13.69h PRChief Leschi
32.10Alex Beare13.83h PRBear Creek
33.10Bryan George13.91hChristian Faith
34.9Antonio Romo14.07h PRChief Leschi
35.12Joshua Jordan14.12hTacoma Baptist
36.9Tyler Andrews14.45hSeattle Lutheran
36.9Darren Morris14.45hChristian Faith
38.9Andrew Benson14.56hBear Creek
39.11Kyle Mix14.70hChief Leschi
40.11William Tran14.73hSeattle Lutheran
41.9Jake Casale14.90hBear Creek
42.10Andreau Cook15.07hChief Leschi
43.9Riley Loudenback15.22hBear Creek
44.11Luis Montes15.74h PRMt Rainier Lutheran
45.9Ian Stenerson17.00hBear Creek
10Charles TillinghastNTBear Creek
 

100 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

11Dylan Christie11.0hCrescent
12Denis Claes11.2h PRCrescent
12Dylen Heaward11.9hCrescent
12Jascha Lagoda12.5hCrescent
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.12Nick Olson24.32hCrosspoint
2.12Mark Anderson24.63hEvergreen Lutheran
3.11Andrew Wolf24.80h PRMt Rainier Lutheran
4.11Dylan Schlatter24.89hMt Rainier Lutheran
5.12Kyle Blankenbeckler24.90hBear Creek
6.12Alex St Germain25.10hChief Leschi
7.10Lucas Fernandez25.17hBear Creek
8.9Steven Henderson25.38hMt Rainier Lutheran
10Joel Williams25.43h SRCrescent
9.10Mark Phillips25.67h PRBear Creek
10.10Nima Abtahi25.81hBear Creek
11.10Stevie Lawrence25.89hEvergreen Lutheran
12.9Trevor Forsell25.98hSeattle Lutheran
13.12Brannen Kowley26.36hChief Leschi
14.12Jordan Schuler26.40hEvergreen Lutheran
15.9Andrew Goyins26.65hEvergreen Lutheran
16.11Nigel Saw27.07hBear Creek
17.9Nathan Turner27.20hChristian Faith
18.11Tom Simone27.25hEvergreen Lutheran
19.9Jon Albers27.55hChristian Faith
20.9Jimmy Gorzalski28.03hBear Creek
21.12Avinom Baral28.48hNorthwest Yeshiva
22.10Nick Park28.79hEvergreen Lutheran
23.12Eric Tai28.88hSeattle Lutheran
24.9Antonio Romo28.89h PRChief Leschi
25.12Joshua Jordan29.12hTacoma Baptist
26.9Sam Ethington29.70hBear Creek
27.10Bryan George29.93hChristian Faith
28.9Darren Morris30.41hChristian Faith
29.10Alex Beare30.44hBear Creek
30.11William Tran30.54hSeattle Lutheran
31.9Andrew Benson30.77hBear Creek
32.9Jake Casale30.80hBear Creek
33.9Riley Loudenback31.21h PRBear Creek
34.11Kyle Mix31.41hChief Leschi
35.9Tyler Andrews31.98hSeattle Lutheran
36.10Andreau Cook33.04hChief Leschi
37.9Ian Stenerson35.14hBear Creek
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.11Josh Firminger52.43hBear Creek
11Dylan Christie53.00hCrescent
2.11Jake Kornbau54.75hMt Rainier Lutheran
3.11Jeriah Carroll55.24hTacoma Baptist
4.11Jake Nigon55.43hSeattle Lutheran
5.12Jordan Schuler58.50hEvergreen Lutheran
6.11Austin Hewitt1:00.61hCrosspoint
7.11Zach Fine1:00.91hEastside Preparatory
8.10Daniel Justmann1:01.14h PRChristian Faith
9.11Tom Simone1:01.16hEvergreen Lutheran
10.9Itai Amon1:01.70hNorthwest Yeshiva
11.9Andrew Goyins1:02.95hEvergreen Lutheran
12.12Eric Tai1:04.26h PRSeattle Lutheran
13.9Tyler Andrews1:06.36h PRSeattle Lutheran
14.9Antonio Romo1:08.22h PRChief Leschi
15.11William Tran1:10.58hSeattle Lutheran
16.11Kyle Mix1:11.30hChief Leschi
12Brannen KowleyNTChief Leschi
 

400 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

11Dylan Christie52.7hCrescent
12Denis Claes56.0h PRCrescent
12Jascha Lagoda57.0h PRCrescent
10Matthew Waldrip61.3h SRCrescent
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.11Jake Kornbau2:09.21hMt Rainier Lutheran
2.11Jeriah Carroll2:10.62hTacoma Baptist
12Jascha Lagoda2:18.55hCrescent
3.10Daniel Swann2:20.42hTacoma Baptist
4.10Alex Tice2:23.10hMt Rainier Lutheran
5.9Drew Jordan2:26.87hTacoma Baptist
6.10Nick Jankens2:27.31hEvergreen Lutheran
7.11Kelvin Mason2:27.63hCrosspoint
8.10Brian Stefanoff2:31.31hSeattle Lutheran
9.10Jayson Kjenstad2:33.85hEvergreen Lutheran
10.9Wesley Sonheim2:34.24h SRSeattle Lutheran
11.11Zach Fine2:34.50hEastside Preparatory
12.10Jared Stefanoff2:35.05hSeattle Lutheran
13.9Derek Gibbon2:48.45hEastside Preparatory
14.12Evan Reese2:51.91h SRSeattle Lutheran
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.12Ryan Hopkins4:59.70hMt Rainier Lutheran
2.9Russell Melin5:01.60hCrosspoint
3.10Ryan Lutterloh5:02.40hTacoma Baptist
4.10Jayson Kjenstad5:07.20hEvergreen Lutheran
5.10Nick Jankens5:07.70h PREvergreen Lutheran
6.10Daniel Swann5:07.90hTacoma Baptist
7.9Quinn Pariseau5:09.20hMt Rainier Lutheran
8.9Joe Thayer5:09.50hSeattle Lutheran
9.11Zach Diekmann5:10.50h PRMt Rainier Lutheran
10.12Avinom Baral5:12.90hNorthwest Yeshiva
11.10Matt Haggerty5:14.40hSeattle Lutheran
12.10Alex Tice5:17.10h PRMt Rainier Lutheran
13.10Noah Pearson5:21.30hMt Rainier Lutheran
14.9Mikal Pattee5:27.20hCrosspoint
15.9Drew Jordan5:28.50hTacoma Baptist
16.9Jacob Anderson5:28.90hEvergreen Lutheran
17.11Josh Voss5:31.80hNorthwest Yeshiva
18.10Gabriel Wang5:49.10hBear Creek
19.9Andrew Orenstein5:52.10hNorthwest Yeshiva
20.9Derek Gibbon5:58.90hEastside Preparatory
21.10Binny Greene5:59.20hNorthwest Yeshiva
22.9Matthew Hood6:03.30hSeattle Lutheran
23.12Evan Reese6:17.10hSeattle Lutheran
24.9Max Rosenberg6:59.80hSeattle Lutheran
 

3200 Meters  Varsity - Finals

1.11Jake Kornbau10:53.10hMt Rainier Lutheran
2.9Russell Melin11:01.40hCrosspoint
3.10Ryan Lutterloh11:08.40hTacoma Baptist
4.12Ryan Hopkins11:19.90hMt Rainier Lutheran
5.9Garrett Boyd11:25.90hChristian Faith
6.9Quinn Pariseau11:34.40hMt Rainier Lutheran
7.10Matt Haggerty11:45.70hSeattle Lutheran
8.10Noah Pearson11:47.90hMt Rainier Lutheran
9.9Mikal Pattee12:07.80hCrosspoint
10.11Zach Diekmann12:21.30hMt Rainier Lutheran
11.10Ben Skagen12:29.70hChristian Faith
12.10Jared Stefanoff12:41.40hSeattle Lutheran
13.10Brian Stefanoff13:30.90hSeattle Lutheran
14.9Wesley Sonheim13:40.10hSeattle Lutheran
9Hector RendonNTChief Leschi
9Andrew OrensteinNTNorthwest Yeshiva
10Binny GreeneNTNorthwest Yeshiva
9Jacob AndersonNTEvergreen Lutheran
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.11Andrew Wolf16.42hMt Rainier Lutheran
2.11Josh Thompson16.55hCrosspoint
12Denis Claes17.39hCrescent
3.12Colton Lutterloh17.40h SRTacoma Baptist
4.11Joel Feller19.06hEvergreen Lutheran
11Andrew Trerise19.11hCrescent
10Matthew Waldrip19.78hCrescent
5.12Sal Simone20.56hEvergreen Lutheran
6.10Alexandre Barowsky20.59h PRChief Leschi
7.12Mindon Win21.60hSeattle Lutheran
12Jonathon Waldrip21.69hCrescent
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.12Colton Lutterloh42.48hTacoma Baptist
2.11Andrew Wolf43.47hMt Rainier Lutheran
3.11Josh Thompson44.80hCrosspoint
4.12Eric Jeong45.66hCrosspoint
10Matthew Waldrip45.78hCrescent
5.9Steven Henderson45.93hMt Rainier Lutheran
6.11Joel Feller46.94hEvergreen Lutheran
11Andrew Trerise48.24h PRCrescent
7.12Sal Simone49.47hEvergreen Lutheran
8.10Alexandre Barowsky53.88hChief Leschi
9.12Mindon Win55.78hSeattle Lutheran
10.9Matthew Hood57.99hSeattle Lutheran
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Nick Olson
Jordan Cooper
Eric Jeong
Josh Thompson
46.30hCrosspoint
2.-Kyle Blankenbeckler
Nigel Saw
Josh Firminger
Lucas Fernandez
46.70hBear Creek
-Dylan Christie
Dylen Heaward
Denis Claes
Jascha Lagoda
47.11hCrescent
3.-Talbert Frazier
Jones Barton
Matthew Dugan
Zach Lake
47.58hMt Rainier Lutheran
4.-Stevie Lawrence
Sam Shannon
Chris Gallardo
Mark Anderson
47.78hEvergreen Lutheran
5.-Sam Spiro
Riley Snyder
Colton Lutterloh
Jeriah Carroll
48.17hTacoma Baptist
6.-Colin O'Brien
Trevor Forsell
Tru Petrilli
Joe Thayer
49.26hSeattle Lutheran
7.-Nima Abtahi
Mark Phillips
Charles Tillinghast
Sam Ethington
50.67hBear Creek
8.-Jon Albers
Caleb Bothell
Dalton Cuthbert
Nathan Turner
50.81hChristian Faith
9.-Bryan George
Daniel Justmann
Kyle Lorenz
Darren Morris
54.62hChristian Faith
10.-Levi Cline
Ethan Miller
Kyle Talen
Walker Williams
59.14hTacoma Baptist
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Colton Lutterloh
Jeriah Carroll
Sam Spiro
Daniel Swann
3:45.35hTacoma Baptist
2.-Kyle Blankenbeckler
Lucas Fernandez
Josh Firminger
Mark Phillips
3:47.40hBear Creek
-Dylan Christie
Jascha Lagoda
Matthew Waldrip
Denis Claes
3:47.60hCrescent
3.-Joe Thayer
Tru Petrilli
Trevor Forsell
Gordy Mueller
3:48.80hSeattle Lutheran
4.-Nick Jankens
Andrew Goyins
Sam Shannon
Joel Feller
3:56.60hEvergreen Lutheran
5.-Eric Jeong
Josh Thompson
Nick Olson
Kelvin Mason
4:02.10hCrosspoint
6.-Caleb Bothell
Garrett Boyd
Daniel Justmann
Nathan Turner
4:15.20hChristian Faith
-Tallon Korn
Zach Fine
Derek Gibbon
Max Sheffield
NTEastside Preparatory
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.12Lucas Driscoll45-01.25Seattle Lutheran
2.12Zach Lake42-10.50Mt Rainier Lutheran
3.11Jake Nigon40-03.50Seattle Lutheran
4.12Dylan Heckett38-09.00Seattle Lutheran
12Denis Claes38-02.25Crescent
5.11Ethan Miller37-04.75Tacoma Baptist
5.12Robert Ross37-04.75Bear Creek
7.11Luis Montes36-03.25Mt Rainier Lutheran
8.10Justin Holland35-10.00Crosspoint
9.12Jared Wright35-07.75Crosspoint
10.12Levi Cline35-05.25Tacoma Baptist
11.12Hank Frantz35-00.50 SRBear Creek
12.11Tyler Daniels34-11.75Evergreen Lutheran
13.-Ephraim Adatto34-08.50Northwest Yeshiva
14.10Brendan Parker34-00.25Evergreen Lutheran
15.10Kyle Lorenz32-11.75Christian Faith
16.12David Perez32-09.00Chief Leschi
17.12Charles Arabia32-06.75Chief Leschi
18.9Zach Nigon32-05.75Seattle Lutheran
19.10Walker Williams32-05.00Tacoma Baptist
20.12Corey Fagan31-11.75 SREvergreen Lutheran
21.11Matthew Dugan31-09.75Mt Rainier Lutheran
22.11Jonathan White30-10.75Bear Creek
23.12Ben Ott30-07.75Evergreen Lutheran
24.10Justin Smith30-04.50Seattle Lutheran
25.11Thor Winters30-00.00Seattle Lutheran
26.12Caleb Hollis29-09.00Tacoma Baptist
27.10Talbert Frazier29-08.25Mt Rainier Lutheran
28.10Kyle Talen29-07.50Tacoma Baptist
29.10Tony Ostenson29-04.00Seattle Lutheran
30.10Wes Pond28-08.75Christian Faith
31.9Philip Kelley26-07.00Crosspoint
32.11Jones Barton22-07.25Mt Rainier Lutheran
33.10Colin O'Brien22-05.50Seattle Lutheran
11Sam SpiroNDTacoma Baptist
12Dylan SandsNDEastside Preparatory
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.11Kyle McLaughlin138-03Mt Rainier Lutheran
2.10Walker Williams129-04Tacoma Baptist
3.12Dylan Heckett125-10Seattle Lutheran
4.12Lucas Driscoll113-11Seattle Lutheran
5.12Zach Lake110-02Mt Rainier Lutheran
6.-Ephraim Adatto109-03Northwest Yeshiva
7.12Jared Wright108-02Crosspoint
8.11Thor Winters105-00Seattle Lutheran
9.12Levi Cline103-01Tacoma Baptist
10.10Shawn O'Brien97-00Crosspoint
11.11Ethan Miller96-10Tacoma Baptist
12.10Justin Smith94-04Seattle Lutheran
13.11Jonathan White92-06Bear Creek
14.12Charles Arabia92-00Chief Leschi
15.12David Perez92-00Chief Leschi
16.11Tyler Daniels90-08Evergreen Lutheran
17.12Hank Frantz88-09 SRBear Creek
18.10Brendan Parker88-05 SREvergreen Lutheran
19.12Robert Ross87-10Bear Creek
20.11Luis Montes87-09Mt Rainier Lutheran
21.10Kyle Talen84-01Tacoma Baptist
22.9Zach Nigon83-07Seattle Lutheran
23.12Corey Fagan79-11Evergreen Lutheran
24.11Matthew Dugan78-09Mt Rainier Lutheran
25.12Caleb Hollis77-06Tacoma Baptist
26.10Wes Pond77-05Christian Faith
27.10Kevin Moseley77-03Seattle Lutheran
28.10Kyle Lorenz76-11Christian Faith
29.10Colin O'Brien76-04Seattle Lutheran
30.10Tony Ostenson74-02Seattle Lutheran
31.12Ben Ott73-05Evergreen Lutheran
32.10Talbert Frazier64-10Mt Rainier Lutheran
33.11Jones Barton64-08Mt Rainier Lutheran
34.10Jared Stefanoff64-05Seattle Lutheran
35.10Andrew Davies62-02 PRChristian Faith
11Kyle MixNDChief Leschi
12Josh AndersonNDCrescent
12Dylan SandsNDEastside Preparatory
9Itai AmonNDNorthwest Yeshiva
 

Javelin - 800g  Varsity - Finals

12Josh Anderson148-07Crescent
1.11Kyle McLaughlin141-07Mt Rainier Lutheran
2.12Lucas Driscoll135-08Seattle Lutheran
3.11Sam Spiro135-01Tacoma Baptist
12Dylen Heaward127-06Crescent
4.10Justin Holland126-07Crosspoint
5.11Rolan Wedde120-09Evergreen Lutheran
6.12Dylan Heckett117-03Seattle Lutheran
6.12Alex St Germain117-03 PRChief Leschi
8.10Justin Smith107-07Seattle Lutheran
9.11Thor Winters106-10Seattle Lutheran
10.12Levi Cline106-07Tacoma Baptist
11.12Hank Frantz105-09Bear Creek
12.11Austin Hewitt105-07Crosspoint
13.11Matthew Dugan104-03Mt Rainier Lutheran
14.12Dalton Cuthbert101-10 PRChristian Faith
15.10Kevin Moseley101-06Seattle Lutheran
16.9Philip Kelley100-11Crosspoint
12Bayarjargal Tsolmon97-09Crescent
17.12Sal Simone91-06Evergreen Lutheran
18.12Charles Arabia90-03Chief Leschi
19.11Jonathan White88-08Bear Creek
20.12Corey Fagan87-03Evergreen Lutheran
21.9Zach Nigon86-05Seattle Lutheran
22.12Ben Ott83-08Evergreen Lutheran
23.9Darren Morris80-07Christian Faith
24.10Kyle Talen80-00Tacoma Baptist
25.10Andrew Davies77-09Christian Faith
26.10Brendan Parker77-07Evergreen Lutheran
27.10Brian Stefanoff73-02Seattle Lutheran
28.10Talbert Frazier72-06Mt Rainier Lutheran
29.9Garrett Boyd69-04Christian Faith
30.9Derek Gibbon68-07 PREastside Preparatory
31.10Bryan George64-09 PRChristian Faith
32.9Jon Albers64-08 PRChristian Faith
33.11Tyler Daniels63-06Evergreen Lutheran
34.12Caleb Hollis55-07Tacoma Baptist
35.10Wes Pond53-08Christian Faith
 

High Jump  Varsity - Finals

1.11Riley Snyder5-08.00Tacoma Baptist
2.9Andrew Goyins5-06.00Evergreen Lutheran
11Andrew Trerise5-04.00Crescent
3.9Steven Henderson5-04.00Mt Rainier Lutheran
3.12Tallon Korn5-04.00 PREastside Preparatory
10Joel Williams5-02.00 PRCrescent
5.11Rolan Wedde5-02.00Evergreen Lutheran
6.9Logan Stafford4-10.00Crosspoint
9Drew JordanNHTacoma Baptist
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.12Jake Matthews10-00.00Bear Creek
2.11Kelvin Mason9-06.00Crosspoint
3.11Jake Nigon7-06.00Seattle Lutheran
3.10Alex Beare7-06.00Bear Creek
3.10Noah Pearson7-06.00Mt Rainier Lutheran
6.9Matthew Hood7-00.00Seattle Lutheran
7.10Jared Stefanoff6-00.00Seattle Lutheran
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.11Jake Nigon18-02.00Seattle Lutheran
2.11Riley Snyder18-00.50Tacoma Baptist
3.12Eric Jeong16-07.00Crosspoint
4.12Chase Estes16-00.25Crosspoint
12Jascha Lagoda15-09.00Crescent
5.10Alexandre Barowsky15-06.00Chief Leschi
6.10Kyle Lorenz15-04.00Christian Faith
7.12Dalton Cuthbert15-03.00Christian Faith
8.9Caleb Bothell15-02.00Christian Faith
8.12Chris Gallardo15-02.00Evergreen Lutheran
10.9Tru Petrilli15-01.00 PRSeattle Lutheran
12Gonzalo Albendea14-11.50Crescent
11.9Trevor Forsell14-08.50Seattle Lutheran
12.10Ben Skagen14-00.00Christian Faith
13.9Sam Ethington13-10.00Bear Creek
14.10Daniel Justmann13-02.50Christian Faith
15.9Logan Stafford13-02.00Crosspoint
16.9Tyler Andrews12-10.00Seattle Lutheran
17.11William Tran11-02.00Seattle Lutheran
17.10Wes Pond11-02.00Christian Faith
19.10Andrew Davies10-05.50Christian Faith
20.9Antonio Romo10-05.00 PRChief Leschi
21.12Joshua Jordan9-08.00Tacoma Baptist
22.10Andreau Cook9-06.00Chief Leschi
10Dakinah PalmquistNDTacoma Baptist
10Chris MehtaNDBear Creek
12Avinom BaralNDNorthwest Yeshiva
10Nick ParkNDEvergreen Lutheran
10Sam ShannonNDEvergreen Lutheran
9Itai AmonNDNorthwest Yeshiva
10Charles TillinghastNDBear Creek
9Donovan ChristieNDCrescent
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.12Chase Estes39-10.00Crosspoint
2.11Jordan Cooper38-09.00Crosspoint
11Dylan Christie38-08.00Crescent
3.11Riley Snyder38-05.50Tacoma Baptist
4.11Andrew Wolf37-08.00Mt Rainier Lutheran
10Joel Williams35-10.50Crescent
11Andrew Trerise34-00.00Crescent
10Matthew Waldrip33-05.00Crescent
12Bayarjargal Tsolmon28-09.00Crescent
5.10Stevie Lawrence25-08.00Evergreen Lutheran
12Gonzalo AlbendeaNDCrescent
11Rolan WeddeNDEvergreen Lutheran