Team Results Management

Meet Info

Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.10Jon Harris11.54a SRNorth Bend
2.11David Guthrie11.62a SRDouglas
3.9Nathaniel Vosika11.79a SRDouglas
4.12Keelan Mcduffy11.81a PRReedsport
5.10Ian Thompson11.91a SRNorth Bend
6.11Vincent Dovale12.52aBandon
7.9Storm Parker12.57aNorth Bend
8.10Stephan Davis12.94a PRNorth Bend
9.12Troy Robinson13.05aBandon
10.10Nick Slowik13.24a PRNorth Bend
11.9Olin Mincher13.34a SRDouglas
12.9Marshal Giles13.58aNorth Bend
13.11Tony Hernandez13.74a SRReedsport
14.10Scott Wood14.44a SRReedsport
11Kenton McKaySCRDouglas
12Duncan LawSCRReedsport
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.10Aaron Mateski24.86aNorth Bend
2.10Ian Thompson25.09aNorth Bend
3.9Storm Parker26.00a PRNorth Bend
4.11Zeke James26.05a PRDouglas
5.12Troy Robinson26.15aBandon
6.10Bradley Ferner27.36a PRDouglas
11Michael BodenhamerSCRDouglas
12Clint SatnowskiSCRReedsport
11Jason ChildsSCRDouglas
12Keelan McduffySCRReedsport
12Kole FreestoneSCRReedsport
11Taylor LaddSCRReedsport
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.11David Guthrie55.27aDouglas
2.12Zach Reichenberger58.27a PRNorth Bend
3.10Hannes Zetzsche58.67aReedsport
4.10Michael Jimenez1:00.43aNorth Bend
5.12Daylen Cossey1:01.34a PRNorth Bend
6.10Jacob Herr1:01.87a PRReedsport
7.12James Partmann1:03.16aNorth Bend
8.12Aaron Bolle VanLoo1:05.99aNorth Bend
12Cory ChristoffersenDNSReedsport
12Duncan LawSCRReedsport
 

400 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

12Sam Lynass55.2hNorth Bend
10Aaron Mateski56.3hNorth Bend
9Hamilton Mateski59.0h SRNorth Bend
11Carter Peck59.7h PRNorth Bend
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.12Isaac Taylor2:10.72aBandon
2.10Michael Jimenez2:26.80a PRNorth Bend
3.10Jared Reichenberger2:26.94aNorth Bend
4.11Justin Collins2:27.10aNorth Bend
5.10Jacob Herr2:35.58aReedsport
6.9Olin Mincher2:40.01aDouglas
7.10Austin Hunt2:41.04aDouglas
 

1500 Meters  Varsity - Finals

1.11Zeke James4:28.97aDouglas
2.10Bradley Ferner4:36.66aDouglas
3.11Alan Roy4:40.25aReedsport
4.10Evan Little4:44.39aBandon
5.11Matt Walker4:55.89aNorth Bend
6.12Jarred Lincoln5:02.31aNorth Bend
7.9Levi Graber5:02.66aNorth Bend
8.10Austin Hunt5:03.09a PRDouglas
9.11Tony Hernandez5:06.97aReedsport
10.10Erik Jung5:09.68aDouglas
11.10Jacob Herr5:11.32aReedsport
12.10Grant Stein5:12.32aNorth Bend
13.9Scott Hayes5:22.10a PRNorth Bend
14.10Don Anderson6:01.70a SRReedsport
 

3000 Meters  Varsity - Finals

1.11Matt Walker10:40.56aNorth Bend
2.12Hunter Hensler10:42.05a PRNorth Bend
3.9Levi Graber10:48.08aNorth Bend
4.12Dion MacDonald10:50.44aNorth Bend
5.10Erik Jung10:53.41aDouglas
6.10Grant Stein11:11.82aNorth Bend
12Duncan LawSCRReedsport
11Tony HernandezSCRReedsport
10Don AndersonSCRReedsport
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.9Justin Angove15.82aBandon
2.11Jake Lucero15.86aNorth Bend
3.12Sam Lynass17.74aNorth Bend
4.9Jessie Woodward21.69a PRNorth Bend
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.9Justin Angove42.49aBandon
2.12Sam Lynass43.02aNorth Bend
3.12Isaac Taylor45.71aBandon
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Cody Burbank
Jon Harris
Ian Thompson
Sam Lynass
46.04aNorth Bend
2.-Cory Christoffersen
Keelan Mcduffy
Kole Freestone
Alan Roy
47.37aReedsport
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Aaron Mateski
Sam Lynass
Hamilton Mateski
Carter Peck
3:50.41aNorth Bend
2.-Troy Robinson
Isaac Taylor
Evan Little
Justin Angove
3:51.16aBandon
-Relay Team NTDouglas
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.12Ismael Osorio49-01.25Reedsport
2.11Jake Lucero40-03.50North Bend
3.10Kingston Hughes38-08.25North Bend
4.12Aaron Stotler36-09.25Douglas
5.11Brendon Gibbons34-07.75Reedsport
6.12Jordan Lathan33-04.00 PRBandon
7.12Sam Gardner32-01.50North Bend
8.9Jesse Gunnell30-09.00North Bend
9.10John Watkins29-01.75Bandon
10.10Jared Helms28-07.50Bandon
11.9Austin Steele27-09.50North Bend
12.12Jared Watkins27-06.75Bandon
13.10Kyle Wicks26-08.00Reedsport
14.12Kyle Lawrence22-05.00Bandon
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.12Ismael Osorio142-06Reedsport
2.11Jake Lucero136-05 SRNorth Bend
3.12Jared Watkins109-01Bandon
4.9Marshal Giles108-06North Bend
5.12Wesley Dexter101-11North Bend
6.11Brendon Gibbons97-01 SRReedsport
7.10John Watkins87-11Bandon
8.9Austin Steele87-08North Bend
9.10Kingston Hughes85-09North Bend
10.10Kyle Wicks82-01Reedsport
11.9Jesse Gunnell80-10North Bend
12.10Scott Wood77-10Reedsport
13.10Jared Helms73-05Bandon
14.12Aaron Bolle VanLoo56-03North Bend
12Jordan LathanNDBandon
 

Javelin - 800g  Varsity - Finals

1.9Marshal Giles144-07North Bend
2.10Aaron Mateski141-09North Bend
3.11Jake Lucero139-02North Bend
4.9Hamilton Mateski135-07North Bend
5.11Jason Fegles129-09Reedsport
6.12Aaron Stotler123-08Douglas
7.10Stephan Davis117-11 PRNorth Bend
8.12Dylan Grytness114-02Bandon
9.11Calvin Halpin110-00Bandon
10.12James Partmann100-07 PRNorth Bend
11.9Zak Parker98-00 PRNorth Bend
12.10John Watkins97-10 PRBandon
13.9Brandon Gannon91-06Reedsport
14.10Don Anderson90-11Reedsport
15.9Jessie Woodward90-01 PRNorth Bend
16.10Brady Snelgrove84-09North Bend
17.12Kyle Lawrence84-05 PRBandon
18.10Scott Wood83-08Reedsport
19.12Jonathyn Jackson71-02Bandon
20.12Sam Gardner66-03North Bend
21.12Jordan Lathan60-08 PRBandon
11Brendon GibbonsNDReedsport
 

High Jump  Varsity - Finals

1.10Cody Burbank5-08.00North Bend
2.10Hannes Zetzsche5-06.00Reedsport
3.11Zeke James5-06.00 SRDouglas
4.10Zach Verrastro5-06.00Bandon
5.10Austin Baker5-04.00 SRDouglas
6.10Mark Lane5-02.00Bandon
7.12Jonathyn Jackson5-00.00Bandon
7.9Jarrid Lathan5-00.00Bandon
7.9Brandon Gannon5-00.00Reedsport
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.11Jason Fegles11-06.00Reedsport
2.12David Fraude11-00.00Douglas
3.11Calvin Halpin11-00.00Bandon
4.12Jared Watkins10-00.00Bandon
12Jonathyn JacksonNHBandon
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.11Jason Childs20-04.00 PRDouglas
2.11Michael Bodenhamer20-02.00Douglas
3.12Nathan Leman19-05.00North Bend
4.11Kenton McKay18-10.00Douglas
5.12Zach Phillips18-07.00North Bend
6.9Nathaniel Vosika18-04.00 SRDouglas
7.9Jarrid Lathan17-10.00 SRBandon
8.12Dylan Grytness17-03.00Bandon
9.10Nick Slowik17-02.00 PRNorth Bend
10.10Zach Verrastro16-06.00 PRBandon
11.10Brady Snelgrove16-01.00 SRNorth Bend
12.10Stephan Davis15-10.00North Bend
12.12Jordan Lathan15-10.00Bandon
14.12James Partmann14-00.00North Bend
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.12Nathan Leman41-04.50North Bend
2.11Michael Bodenhamer40-03.75Douglas
3.10Cody Burbank39-10.50 SRNorth Bend
4.12Dylan Grytness38-08.00Bandon
5.10Mark Lane37-03.25Bandon
6.9Jarrid Lathan36-00.00Bandon
7.12Jordan Lathan35-05.50Bandon
8.10Stephan Davis34-03.00North Bend
9.10Brady Snelgrove34-00.00North Bend
9Brandon GannonSCRReedsport
 

Teams

Swipe to view all teams

Meet Schedule