New York High School 2022 Outdoor Track & Field

Switch to
100m12Carter Cukerstein10.50PRNYShenendehowa CentralMay 07Harry Koch Colonie Relay Carnival
200m12Carter Cukerstein21.27 (-.8)PRNYShenendehowa CentralMay 14Glen Loucks Games
400m11 (10)Wesley Noble Jr.47.59PRNYBishop Loughlin MemorialMay 14Glen Loucks Games
800m12 (17)Michael Rodriguez-King1:52.36PRUnattachedMay 20Trials of Miles NYC
1500m12 (17)Nathan Davis4:02.95PRNYColumbiaApr 23Warrior Track and Field Classic
1500m RW10Neil Tyler10:23.52PRNYSouth JeffersonMay 07Sodus Showdown
1600m12 (18)Ryan Bush4:13.81PRNYSaratoga SpringsMay 25Section 2 Group 1
3000m12Peter Fulgieri8:43.81PRNYBurnt Hills-Ballston LakeApr 23Warrior Track and Field Classic
3200m12 (17)Myles Hogan8:47.20PRNYFordham PrepMay 14Glen Loucks Games
110mH-39"12 (18)CJ Krzanowicz14.42PRNYCheektowaga CentralMay 21ECIC Track & Field Championships
12 (17)Michael Parks14.42 (-1.1)PRNYEast Syracuse MinoaMay 14Glen Loucks Games
300mH-36"11Matthew Perkins41.92PRNYXaverianApr 18Iona Prep Invitational
400mH-36"12 (18)Elijah Mallard53.11PRNYWashingtonvilleApr 22New York Relays
4x100mJaden Williams
Allenda Dover
Tavon Williams
Jaavier Jackson
42.18NYCardinal HayesApr 30Penn Relays - HS Day 3
4x400mJaavier Jackson
Jaden Williams
Tavon Williams
Lucas Koon-Perez
3:20.17NYCardinal HayesApr 30Penn Relays - HS Day 3
4x800mRelay Team7:58.65NYFordham PrepApr 22New York Relays
Shot-12lb12Michael Pinckney56' 2PRNYHS for ConstructionMay 15PSAL Queens Borough Championship
Discus-1.6kg12Alessandro Saltsman188' 7PRNYFonda-FultonvilleMay 13Shen Invy
Javelin-800g12 (18)Cole Nesselson184' 4PRNYTrinity SchoolMay 14Glen Loucks Games
HJ12Edward Rakowski6' 6PRNYRome Free AcademyMay 25Section III Class AA Championships
12 (17)Adam Namdar6' 6PRNYGreat Neck NorthMay 25Section 8 Class AA Championship
PV12 (17)Nicholas Lourenco16' 6PRNYSt Anthony'sApr 22New York Relays
LJ12 (17)Ryan John23' 7.5PRNYValley Stream NorthMay 17Section 8 Division 3A
TJ12 (17)Ryan John49' 3.5 (1.2)PRNYValley Stream NorthApr 29Penn Relays - HS Day 2
100m12 (18)Zionna Perez-Tucker11.93PRNYMohonasenMay 07Harry Koch Colonie Relay Carnival
200m12 (18)Zionna Perez-Tucker24.54PRNYMohonasenMay 25Section 2 Group 2
400m11 (16)Anissa Moore55.37PRNYPaul Robeson for Bus & TechMay 14Glen Loucks Games
800m11 (17)Hannah Boyle2:10.39PRNYCicero-North SyracuseMay 13John Arcaro Co-Ed Classic
1500m11 (17)Hannah Boyle4:28.33PRNYCicero-North SyracuseMay 25Section III Class AA Championships
1500m RW11Megan Hoffmann7:11.41PRNYSachem EastMay 14North Shore Invitational
3000m11 (16)Karrie Baloga9:31.87PRNYCornwall CentralApr 28Penn Relays - HS Day 1
100mH-33"12 (17)Antoinette Galloway14.25PRNYBenjamin CardozoMay 15PSAL Queens Borough Championship
300mH-30"10 (16)Kendall Barnhart47.32PRNYGuilderlandApr 16Lady Eagles
400mH-30"12Maddie Pitts1:01.66PRNYVictor CentralMay 21Monroe County Championships
4x100mShelda Jordan
Anissa Moore
Kamoy Campbell
Leanne McDonald
47.49NYPaul Robeson for Bus & TechApr 29Penn Relays - HS Day 2
4x400mLeanne McDonald
Kamoy Campbell
Shelda Jordan
Anissa Moore
3:43.58NYPaul Robeson for Bus & TechApr 29Penn Relays - HS Day 2
4x800mRelay Team9:22.55NYSaratoga SpringsMay 18Girls Suburban Council Championships
Shot-4kg12 (17)Skylar Rosenberg42' 2.75PRNYClarkstown SouthMay 19Rockland County Champs
Discus-1kg11 (18)Uchenna Uba130' 4PRNYRavena-Coeymans-SelkirkMay 17Colonial Council Championships
Javelin-600g11 (16)Julia Belle Reyfman133' 3PRNYPoly Prep Country DayMay 10Ivy League Prep Schools #5 North
HJ11Camryn Cole5' 11PRNYWebster SchroederMay 21Monroe County Championships
PV12Laura Reigle12' 6NYHilton CentralMay 21Monroe County Championships
12Ella Dolce12' 6PRNYPaul Moore CentralMay 13John Arcaro Co-Ed Classic
12 (17)Alyssa Armitage12' 6PRNYStarpoint CentralMay 21ECIC Track & Field Championships
LJ12Alexandra Kelly19' 6.25PRNYRocky PointMay 13Don Bohlinger Invitational
TJ12Alexandra Kelly41' 3PRNYRocky PointMay 25Section 11 County B Championships