Switch to
Indoor
Outdoor Team Records
Top 20
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Year
All
Fr
So
Jr
Sr
Records per event
1
5
10
15
20
25
50
100
1000
All
Record Types
Show all marks
Only FAT (Fully Automatic Times)
FAT w/ valid wind readings
Mens
Womens
Womens
Mens
100 Meters
1.
Jr
Sadiki James
10.53
(4.3)
2009
2.
So
Odail Todd
10.65
(2.5)
2018
3.
Fr
Marquel Harris
10.87
(1.5)
2016
4.
Sr
Samuel Langford
10.98
(1.8)
2016
5.
Fr
Javari Cameron
10.99
(3.4)
2016
6.
Sr
Arries Scott
11.02
(1.5)
2009
7.
So
Ahmad Evans
11.13
(1.1)
2024
8.
Fr
Ryan Colbert
11.14
2021
9.
-
Armondo Groves
11.19
2009
10.
Fr
Cooper Slominski
11.26
(1.5)
2023
11.
Fr
Shemar Caines
11.31
(2.3)
2024
12.
-
Teriq Fowler
11.61
(6.1)
2018
13.
-
Deamos Taylor
11.65
(3.1)
2009
14.
Fr
Zachary Graham
11.67
(1.1)
2018
15.
So
Arnold King
11.68
(2.0)
2022
Fr
Jaden Reed
11.68
(2.9)
2024
17.
So
Lynden Mackey
11.73
(2.3)
2024
18.
Fr
Amaury Aidoo
11.76
(1.5)
2024
19.
So
Daquan Reid
11.80
(.0)
2023
20.
Fr
Marckson Francois
11.85
(4.6)
2018
200 Meters
1.
So
Odail Todd
21.32
(3.1)
2018
2.
Sr
Sadiki James
21.61
(1.6)
2010
3.
Sr
David Jackson
22.13
(3.4)
2017
4.
Sr
Samuel Langford
22.15
(1.7)
2016
5.
-
Armondo Groves
22.29
(5.1)
2009
6.
Fr
Amael Maunay
22.43
(1.5)
2024
7.
Fr
Aric Luman
22.44
(2.1)
2011
8.
So
Marquel Harris
22.55
(1.9)
2017
9.
Jr
Christian McFadden
22.57
(5.1)
2017
10.
So
Danny Tucker
22.67
(.8)
2017
11.
Fr
Shemar Caines
22.74
(2.6)
2024
12.
Sr
Devin Haddix
22.79
2009
13.
-
Deamos Taylor
23.28
(4.7)
2009
14.
Fr
Johnathan Hair
23.35
(1.6)
2017
So
Alexander Caines
23.35
(1.7)
2024
16.
Fr
Joseph Simon
23.45
2021
17.
So
Michael Boguslawski
23.50
(2.6)
2024
18.
Fr
Blake Harrell
23.55
2011
Fr
Bryce Butler
23.55
2021
20.
Fr
Ryan Colbert
23.60
2021
400 Meters
1.
Sr
Devin Haddix
49.40
2009
2.
Fr
Amael Maunay
49.69
2024
3.
Fr
Shemar Caines
49.97
2024
4.
Jr
Danny Tucker
49.98
2018
5.
Sr
David Jackson
50.22
2017
6.
Fr
Ahmad Evans
50.27
2023
7.
Fr
Chase Housh
50.40
2023
8.
Sr
Arries Scott
50.41
2009
9.
Sr
Sadiki James
50.42
2010
10.
Fr
Johnathan Hair
50.49
2017
11.
Fr
Markam Tutu
50.87
2016
12.
Fr
Cooper Slominski
50.92
2023
13.
Fr
Alexander Caines
50.96
2023
14.
Fr
Timothy Caines
51.24
2023
15.
So
Zach Smith
51.36
2010
Jr
Christian McFadden
51.36
2017
17.
Fr
Mathew Wilson
51.39
2016
18.
Fr
Brandon Davis
52.00
2019
19.
Fr
Joseph Simon
52.18
2021
20.
-
Tyler Beck
52.24
2018
800 Meters
1.
So
William Henry
1:54.03
2016
2.
Fr
Alexander Caines
1:56.10
2023
3.
Jr
Akwy Gawg
1:56.83
2016
4.
Fr
Timothy Caines
1:57.16
2023
5.
Fr
Jack Lindgren
1:57.21
2019
6.
So
Ethan Willmann
1:57.32
2023
7.
Fr
Daniel Harkins
1:58.41
2007
8.
Sr
Leon Bowman
1:58.51
2006
9.
Fr
Thore Wegner
1:58.53
2024
10.
Fr
Christian Skinner
1:58.70
2017
11.
Fr
Mathew Wilson
1:59.14
2016
12.
Fr
Zach Smith
1:59.28
2009
13.
Jr
Chris Allred
1:59.98
2007
14.
Fr
Dakota Olsen
2:00.54
2010
15.
So
Sebastian Keditukei
2:00.67
2018
16.
Fr
Manuel Reyes
2:00.92
2023
17.
So
Joshua Goodloe
2:01.33
2019
18.
So
James Straubel
2:01.65
2011
19.
Fr
Markam Tutu
2:01.98
2016
20.
Fr
Joel Chirchir
2:02.63
2010
1500 Meters
1.
Fr
Christian Skinner
4:00.35
2017
2.
Sr
Nicholas Rotich
4:01.19
2019
3.
Sr
Brendan Briody
4:04.57
2021
4.
Fr
Arthur Vollbrecht
4:05.93
2011
5.
Fr
Tom Schroder
4:06.30
2023
6.
So
Manuel Reyes
4:06.80
2024
7.
Jr
Ethan Willmann
4:07.42
2024
8.
So
James Straubel
4:07.48
2011
9.
Fr
Thore Wegner
4:08.00
2024
10.
So
Alexander Caines
4:08.55
2024
11.
So
Daniel Tubei
4:08.60
2011
12.
Sr
Luke Bailey
4:09.35
2017
13.
So
Andrew Figueroa
4:09.78
2023
14.
Fr
Tom Kuehnel
4:09.98
2024
15.
Fr
Joel Chirchir
4:10.27
2010
16.
Fr
Jamie Chatman
4:11.52
2006
17.
Fr
Thomas Chelulei
4:12.20
2011
18.
Fr
Christian Hoffman
4:13.89
2011
19.
Fr
Lukas Mehl
4:13.92
2024
20.
So
Chris Allred
4:14.34
2006
3000 Meters
1.
So
Daniel Tubei
8:46.61
2011
2.
Fr
Thomas Chelulei
8:52.86
2011
3.
Sr
Brendan Briody
9:00.25
2021
4.
Jr
Nathan Straubel
9:01.66
2021
5.
Jr
Tyler Kranz
9:36.34
2010
6.
So
Andrew Figueroa
9:37.44
2023
7.
So
Johann Hudson
9:44.81
2022
8.
So
Austin Smith
9:46.70
2021
9.
Fr
Daniel Davidson
10:07.82
2017
10.
So
Trey Crawford
10:17.72
2010
11.
Fr
Chase Gumminger
10:48.05
2021
5000 Meters
1.
So
Daniel Tubei
15:02.91
2011
2.
Fr
Thomas Chelulei
15:18.92
2011
3.
Fr
Lukas Mehl
15:20.64
2024
4.
Fr
Joel Chirchir
15:28.72
2010
5.
Jr
Nathan Straubel
15:29.05
2021
6.
Fr
Brendan Briody
15:31.33
2018
7.
Fr
Tom Schroder
15:42.65
2023
8.
Fr
Tom Kuehnel
15:50.88
2024
9.
So
Gregory Vasquez
15:53.58
2017
10.
Fr
Christian Skinner
15:54.79
2017
11.
So
Maxwell Schuman
15:55.10
2008
12.
So
Manuel Reyes
15:56.00
2024
13.
Jr
Luke Bailey
15:56.48
2016
14.
Jr
Trey Crawford
16:13.23
2011
15.
So
Tyler Kranz
16:15.47
2009
16.
Fr
Johann Hudson
16:18.47
2021
17.
Fr
Micah Conkling
16:19.17
2008
18.
Jr
Will Zibers
16:25.87
2011
19.
So
Andrew Figueroa
16:33.90
2022
20.
So
James Straubel
16:43.29
2011
10,000 Meters
1.
So
Daniel Tubei
30:41.93
2011
2.
Fr
Thomas Chelulei
31:49.88
2011
3.
Fr
Lukas Mehl
32:16.18
2024
4.
Fr
Joel Chirchir
32:19.87
2010
5.
Jr
Nathan Straubel
32:26.83
2021
6.
Sr
Luke Bailey
34:02.04
2017
7.
Jr
Daniel Davidson
34:05.16
2019
8.
Fr
Trey Crawford
34:15.46
2009
9.
So
Andrew Figueroa
34:25.47
2023
10.
So
Micah Conkling
34:31.35
2009
11.
So
Ben Zibers
35:51.41
2009
12.
Sr
Austin Smith
36:01.52
2022
13.
Jr
Tyler Kranz
36:18.95
2010
Marathon
1.
Jr
Daniel Tubei
2:24.0h
2012
2.
So
Thomas Chelulei
2:30.0h
2012
110m Hurdles - 42"
1.
Sr
Theodore McCord
14.44
(1.6)
2015
2.
Fr
Cooper Slominski
15.61
(1.4)
2023
3.
-
Deamos Taylor
15.71
2009
4.
Fr
Christian Mayfield
17.18
(2.1)
2022
400m Hurdles - 36"
1.
Sr
Theodore McCord
52.77
2015
2.
Fr
Jeramie Bruns
55.14
2006
3.
So
Chase Housh
56.10
2024
4.
-
Luke Wolkers
57.74
2009
5.
Fr
Michael Boguslawski
57.76
2023
6.
So
Ryan Zitter
59.98
2016
7.
Fr
Ahmad Evans
1:00.16
2023
8.
-
Lenes Chery
1:01.87
2009
9.
Fr
Christian Mayfield
1:06.36
2022
10.
Fr
Michael Moore
1:08.02
2022
3k Steeplechase
1.
Jr
Nicholas Rotich
9:16.59
2018
2.
Jr
Ryan Zitter
9:58.11
2017
3.
So
Gregory Vasquez
10:11.43
2017
4.
Fr
Tom Kuehnel
10:24.80
2024
5.
So
Micah Conkling
10:25.17
2009
6.
So
Will Zibers
10:34.19
2010
7.
Fr
Daniel Davidson
11:24.04
2017
4x100 Relay
1.
Relay Team
41.78
2009
2.
Edward Hinton
Arries Scott
Aaron French
Sam Pennington
41.89
2008
3.
Relay Team
42.11
2006
4.
Relay Team
42.67
2016
5.
Relay Team
43.02
2007
6.
Cooper Slominski
Daquan Reid
Chase Housh
Ahmad Evans
43.51
2023
7.
Relay Team
43.56
2017
8.
Ahmad Evans
Chase Housh
Amael Maunay
Shemar Caines
43.85
2024
9.
Relay Team
45.67
2021
10.
Benjamin Preston
Zaeon Bausby
Michael Moore
Arnold King
46.90
2022
4x200 Relay -
1.
Shemar Caines
Amael Maunay
Chase Housh
Michael Boguslawski
1:30.06
2024
2.
Relay Team
1:30.69
2008
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:17.87
2006
2.
Relay Team
3:18.42
2016
3.
Shemar Caines
Alexander Caines
Ahmad Evans
Chase Housh
3:19.77
2024
4.
Relay Team
3:21.92
2017
5.
Michael Boguslawski
Alexander Caines
Chase Housh
Ahmad Evans
3:22.09
2023
6.
Relay Team
3:23.26
2009
7.
Danny Tucker
Brandon Davis
Cirr Davis
Jack Lindgren
3:25.74
2019
8.
Relay Team
3:29.15
2018
9.
Relay Team
3:30.05
2010
10.
Blake Harrell
Aric Luman
James Straubel
Dakota Olsen
3:34.79
2011
11.
Zaeon Bausby
Ethan Willmann
Johann Hudson
Benjamin Preston
3:36.84
2022
12.
Joseph Simon
Bryce Butler
Arnold King
Benjamin Preston
3:39.82
2021
4x800 Relay
1.
Ethan Willmann
Thore Wegner
Manuel Reyes
Alexander Caines
7:48.49
2024
2.
Relay Team
7:50.15
2018
3.
Ethan Willmann
Timothy Caines
Manuel Reyes
Alexander Caines
7:51.59
2023
4.
Relay Team
7:57.89
2016
5.
Jack Lindgren
Nicholas Rotich
Joshua Goodloe
Brendan Briody
8:07.42
2019
6.
Relay Team
8:17.30
2011
7.
Ethan Willmann
Zaeon Bausby
Johann Hudson
Austin Smith
8:22.53
2022
8.
Relay Team
8:25.93
2010
9.
Relay Team
8:26.18
2017
4x1600 Relay
1.
Manuel Reyes
Thore Wegner
Ethan Willmann
Tom Kuehnel
18:19.59
2024
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Ahmad Evans
Shemar Caines
Chase Housh
Alexander Caines
3:29.26
2024
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Relay Team
10:35.03
2024
Shot Put - 16lb
1.
Sr
Marckson Francois
12.77m
2021
2.
Sr
Skyler Stuke
12.50m
2019
3.
So
Tony Eason
12.28m
2022
4.
Jr
Keevon Monroe-McFadden
12.08m
2022
5.
Fr
Keenan Anderson
11.58m
2022
6.
Fr
Jaylin Harris
11.31m
2024
7.
Fr
Preston Guzman
10.93m
2018
8.
Sr
Keevon McFadden
10.76m
2023
9.
Fr
K Monroe-McFadden
9.62m
2019
Discus - 2kg
1.
Jr
Keevon Monroe-McFadden
45.14m
2022
2.
Fr
Keenan Anderson
44.54m
2022
3.
Fr
Jaylin Harris
43.90m
2024
4.
Sr
Skyler Stuke
40.88m
2019
5.
So
Tony Eason
40.71m
2022
6.
Sr
Keevon McFadden
40.65m
2023
7.
Fr
K Monroe-McFadden
37.68m
2019
8.
Fr
Preston Guzman
35.65m
2018
Javelin - 800g
1.
Sr
Keevon Monroe-McFadden
38.15m
2023
2.
So
Marckson Francois
36.50m
2019
3.
So
Andrew Figueroa
36.22m
2023
4.
Sr
Keevon McFadden
34.07m
2023
5.
Jr
Christian McFadden
33.21m
2017
6.
Jr
Ryan Zitter
32.48m
2017
7.
Jr
Daniel Thompson
27.89m
2016
8.
Fr
Daniel Davidson
27.86m
2017
9.
Sr
Benjamin Preston
27.29m
2024
10.
Fr
Kaleb Boyd
17.97m
2019
High Jump
1.
Fr
Bryce Butler
1.85m
2021
2.
Fr
Kaleb Boyd
1.55m
2019
Pole Vault
1.
Sr
Daniel Thompson
4.43m
2017
2.
Fr
Danny Tucker
4.10m
2016
Long Jump
1.
So
Ahmad Evans
7.21m
(2.0)
2024
2.
Jr
Steven Hill
7.20m
2015
3.
So
Marquel Harris
6.96m
2017
4.
Fr
Aric Luman
6.89m
(3.3)
2011
5.
-
Armondo Groves
6.67m
(3.1)
2009
6.
So
Cirr Davis
6.59m
(1.1)
2019
7.
Fr
Malike Calhoun
6.55m
(1.4)
2022
8.
So
Javari Cameron
6.46m
2017
9.
So
Lawrence Butler
6.44m
(-1.5)
2006
10.
Fr
Tavin Severino
6.26m
(3.9)
2018
11.
Fr
Adrian Manderson
6.18m
(5.4)
2024
12.
So
Arnold King
5.95m
(.9)
2022
13.
Fr
Phillip Hayes
5.94m
2010
14.
So
Logan Shields
5.72m
2017
15.
So
Lynden Mackey
4.65m
(1.4)
2024
Triple Jump
1.
Sr
Steven Hill
15.46m
2016
2.
So
Cirr Davis
14.69m
(.3)
2019
3.
So
Ahmad Evans
14.17m
(.3)
2024
4.
Fr
Malike Calhoun
13.50m
(1.1)
2022
5.
Fr
Edward Hinton
13.48m
(-.5)
2008
6.
Fr
Adrian Manderson
12.95m
(2.2)
2024
7.
Fr
Arnold King
12.35m
2021
Mixed 4x400 Relay -
1.
Relay Team
3:55.36
2024
Womens
100 Meters
1.
Jr
Imani Hutchinson
11.77
(3.0)
2019
2.
Sr
Shelby Birmingham
12.02
(4.6)
2024
3.
So
Brittany Willis
12.23
(1.2)
2019
4.
-
Tina Gaines
12.34
2009
5.
Fr
Shannel Watkins
12.43
(.8)
2019
6.
Fr
Mya Charles
12.52
(1.3)
2024
7.
Fr
Terriane Smith
12.56
(1.2)
2019
8.
Fr
Hannah Mand
12.60
(4.6)
2024
9.
Sr
Erycka Fisher
12.71
(1.8)
2009
10.
Jr
Danielle Wills
12.84
2010
11.
Fr
Adison Hayden
12.92
(2.0)
2024
12.
-
Kanisha Murray
13.03
(3.0)
2009
13.
Fr
Sherri Doss
13.09
(3.8)
2018
14.
Fr
Sasha Taylor
13.10
(.2)
2008
15.
Fr
Dawn McIntyre
13.26
(3.4)
2023
16.
Jr
Chaniya Alioth
13.42
2021
17.
Fr
Diamonique Jordan
13.48
2010
18.
Fr
Faith Klamm
13.64
(2.1)
2023
19.
Fr
Torre'ence Diamond
13.68
2021
20.
Fr
Jayden Dettimere
13.94
(2.0)
2024
200 Meters
1.
Jr
Jerosan Fletcher
24.50
(.1)
2017
2.
Jr
Imani Hutchinson
24.96
(1.8)
2019
3.
Sr
Shelby Birmingham
24.97
(1.6)
2024
4.
Fr
Shannel Watkins
25.29
(1.7)
2019
5.
-
Bo Brasseur
25.60
(3.4)
2024
6.
So
Brittany Willis
25.81
(2.9)
2019
7.
-
Tina Gaines
25.83
(1.4)
2009
8.
Fr
Hannah Mand
26.10
(.3)
2024
9.
Fr
Grace Pearson
26.16
(.6)
2024
10.
Fr
Faith Williams
26.24
(1.5)
2022
11.
Jr
Bailey Turner
26.38
(1.1)
2021
12.
So
Emma Kasap
26.58
(4.5)
2018
13.
-
Kanisha Murray
26.78
(6.1)
2009
14.
Jr
Terriane Smith
26.82
2021
15.
Jr
Danielle Wills
26.83
2010
16.
Fr
Adison Hayden
26.93
(.3)
2024
17.
Fr
Solange Carter
26.94
(-1.3)
2023
18.
So
Shanai Sweeting
27.11
(2.9)
2024
19.
Fr
Sherri Doss
27.33
(3.8)
2018
20.
Jr
Alexionette Pratt
27.37
2010
400 Meters
1.
Sr
Keyon Harrison
55.83
2008
2.
Jr
Jerosan Fletcher
57.25
2017
3.
Fr
Kimberly Brown
58.31
2010
4.
Jr
Maria Tutu
58.78
2010
5.
Sr
Jena Hahlbeck
58.85
2023
6.
Sr
Reagan Mackey
58.89
2006
7.
So
Emma Kasap
59.56
2018
8.
Fr
Grace Pearson
59.59
2024
9.
Jr
Areka Hanson
59.73
2018
10.
Sr
Romona Nicolls
59.95
2010
11.
So
Shelby Birmingham
1:00.19
2022
12.
So
Natasha Lowe
1:00.27
2011
13.
Fr
Hannah Mand
1:00.95
2024
14.
Fr
Destiny Pearson
1:01.38
2024
15.
Fr
Hope Klamm
1:01.70
2023
16.
Sr
Allison Anderson
1:01.91
2022
17.
Jr
Alexionette Pratt
1:02.05
2010
18.
Fr
Faith Williams
1:02.19
2022
19.
So
Diamonique Jordan
1:02.25
2011
20.
Fr
Adison Hayden
1:03.39
2024
800 Meters
1.
Sr
Romona Nicolls
2:11.24
2010
2.
Sr
Jena Hahlbeck
2:14.40
2022
3.
So
Sara Pitia
2:16.33
2006
4.
Jr
Maria Tutu
2:17.45
2010
5.
Fr
Kimberly Brown
2:17.62
2010
6.
So
Natasha Lowe
2:23.08
2011
7.
Fr
Destiny Pearson
2:25.75
2024
8.
Jr
Melissa Lyall
2:26.76
2010
9.
Fr
Lilly Abdulla
2:27.06
2019
10.
Jr
Alexandria Harkins
2:27.43
2010
11.
So
Lindsey McDonald
2:30.16
2011
12.
Fr
Rachel Franklin
2:32.03
2017
13.
Sr
Persis Grubbs
2:35.26
2017
14.
Fr
Emily High
2:35.63
2017
15.
Jr
Mary Beth Bailey
2:36.15
2017
16.
Sr
Ashley Carpenter
2:36.50
2016
17.
Jr
Marina Rios
2:37.45
2019
18.
Fr
Samantha Guardado
2:43.16
2017
19.
So
McKenzie Carty
2:43.69
2024
20.
Sr
Allison Anderson
2:45.31
2023
800 Meters - Relay Split
1.
Fr
Hannah Mand
2:40.1h
2024
2.
Fr
Destiny Pearson
2:45.2h
2024
3.
Fr
Jasmin Klaunig
2:51.2h
2024
4.
Fr
Adison Hayden
2:52.9h
2024
1500 Meters
1.
Sr
Romona Nicolls
4:45.00
2010
2.
Fr
Dina Yakata
4:50.59
2006
3.
Fr
Kimberly Brown
4:53.14
2010
4.
Jr
Melinda Jansen
4:57.89
2007
5.
Jr
Alexandria Harkins
4:59.88
2010
6.
So
Lindsey McDonald
5:00.90
2011
7.
Jr
Rachel Franklin
5:05.02
2019
8.
Jr
Mary Beth Bailey
5:06.99
2017
9.
Jr
Melissa Lyall
5:08.32
2010
10.
Jr
Rachel Fessenden
5:09.05
2009
11.
Fr
Elizabeth Grubbs
5:09.58
2011
12.
Sr
Jena Hahlbeck
5:13.60
2023
13.
Jr
Allison Gibson
5:15.20
2021
14.
Fr
Emily High
5:24.29
2017
15.
Fr
Samantha Guardado
5:28.85
2017
16.
So
McKenzie Carty
5:33.22
2024
17.
Sr
Morgan Lindgren
5:35.31
2019
18.
Fr
Vibian Chemeli
5:35.83
2016
19.
Fr
Jasmin Klaunig
5:47.75
2024
20.
So
Jasmine Banks
5:48.60
2022
3000 Meters
1.
Jr
Alexandria Harkins
10:48.14
2010
2.
Jr
Rachel Fessenden
11:01.35
2009
3.
So
Morgan Lindgren
11:19.76
2017
4.
So
Lindsey McDonald
11:25.05
2011
5.
So
Sally Sack
11:40.08
2010
6.
Fr
Samantha Guardado
11:41.15
2017
7.
Fr
Julie Munter
11:53.19
2010
8.
Sr
Erin Esry
12:08.33
2017
5000 Meters
1.
Jr
Alexandria Harkins
18:21.90
2010
2.
Jr
Rachel Fessenden
18:47.05
2009
3.
So
Lindsey McDonald
19:16.30
2011
4.
Jr
Morgan Lindgren
19:16.32
2018
5.
Jr
Vibian Chemeli
19:19.02
2018
6.
Fr
Sarah Hopkins
19:26.15
2008
7.
So
Mary Beth Bailey
19:41.74
2016
8.
Fr
Samantha Guardado
19:58.05
2017
9.
Jr
Erin Esry
19:58.18
2016
10.
Fr
Elizabeth Grubbs
19:59.10
2011
11.
Jr
Allison Gibson
20:03.12
2021
12.
So
Sally Sack
20:10.50
2010
13.
Sr
Kara Lough
20:18.44
2016
14.
Fr
Emily High
20:42.49
2017
15.
Fr
Mikayla Spears
20:48.10
2017
16.
Fr
Julie Munter
20:57.07
2010
17.
Fr
Anne Thomas
21:09.53
2019
18.
So
McKenzie Carty
22:04.74
2024
5000m Racewalk
1.
Fr
Brooke Kelly
36:29.44
2017
2.
Jr
Anna Zirpolo
36:55.66
2021
10,000 Meters
1.
So
Lindsey McDonald
39:31.87
2011
2.
Jr
Mary Beth Bailey
41:44.17
2017
3.
Sr
Rachel Fessenden
41:47.34
2010
4.
So
Sally Sack
42:59.10
2010
5.
So
Morgan Lindgren
43:23.75
2017
6.
Fr
Julie Munter
45:39.02
2010
7.
Jr
Tracey Benitez
47:13.28
2016
8.
So
McKenzie Carty
48:48.66
2024
Marathon
1.
Sr
Lindsey McDonald
3:00.00
2013
2.
Sr
Rachel Fessenden
3:58.00
2010
100m Hurdles - 33"
1.
Fr
Lisha McKenzie
14.60
2022
2.
Fr
Shanai Sweeting
14.99
(2.6)
2023
3.
So
Hope Klamm
15.00
(1.8)
2024
4.
So
Faith Klamm
15.66
(1.7)
2024
5.
Fr
Solange Carter
17.46
(.6)
2023
6.
Fr
Alycia Gamargo
18.01
2010
7.
-
Iffie Ehovuon
18.29
2010
8.
Fr
Dawn McIntyre
22.64
(2.3)
2023
400m Hurdles - 30"
1.
-
Cathy Gebhards
1:01.03
1980
2.
So
Erycka Fisher
1:02.77
2007
3.
So
Faith Klamm
1:08.30
2024
4.
So
Hope Klamm
1:08.53
2024
5.
Fr
Shanai Sweeting
1:09.62
2023
6.
Fr
Solange Carter
1:11.63
2023
7.
Fr
Alycia Gamargo
1:14.40
2010
8.
Jr
Chaniya Alioth
1:15.25
2021
3k Steeplechase
1.
So
Rachel Franklin
12:01.46
2018
4x100 Relay
1.
Relay Team
48.31
2019
2.
Bailey Turner
Brittany Willis
Shelby Birmingham
Faith Williams
48.50
2022
3.
Hannah Mand
Mya Charles
Adison Hayden
Grace Pearson
48.60
2024
4.
Relay Team
48.73
2021
5.
Relay Team
49.53
2006
6.
Relay Team
49.81
2009
7.
Relay Team
49.91
2008
8.
Relay Team
50.26
2023
9.
Relay Team
50.82
2010
10.
Relay Team
52.52
2017
11.
Relay Team
54.83
2016
4x200 Relay -
1.
Hannah Mand
Shelby Birmingham
Grace Pearson
Adison Hayden
1:45.52
2024
4x400 Relay
1.
Reagan Mackey
Keyon Harrison
Sara Pitia
Erycka Fisher
3:53.59
2006
2.
Maria Tutu
Erycka Fisher
Keyon Harrison
Romona Nicolls
3:55.23
2008
3.
Relay Team
3:59.43
2009
4.
Relay Team
4:01.16
2010
5.
Grace Pearson
Adison Hayden
Hannah Mand
Faith Klamm
4:03.01
2024
6.
Relay Team
4:03.51
2007
7.
Faith Williams
Jena Hahlbeck
Bailey Turner
Allison Anderson
4:06.81
2022
8.
Jena Hahlbeck
Areka Hanson
Shannel Watkins
Lilly Abdulla
4:06.93
2019
9.
Allison Anderson
Solange Carter
Jena Hahlbeck
Hope Klamm
4:09.96
2023
10.
Natasha Lowe
Diamonique Jordan
Maria Tutu
Lauren Karley
4:10.58
2011
11.
Relay Team
4:13.24
2021
12.
Emma Kasap
Marina Rios
Areka Hanson
Esther Loukawila
4:22.19
2018
13.
Relay Team
4:23.31
2017
4x800 Relay
1.
Kimberly Brown
Maria Tutu
Romona Nicolls
Alexandria Harkins
9:12.22
2010
2.
Sara Pitia
Maria Tutu
Romona Nicolls
Sarah Hopkins
9:18.77
2008
3.
Lilly Abdulla
Rachel Franklin
Jena Hahlbeck
Anne Thomas
10:13.09
2019
4.
Destiny Pearson
Hannah Mand
Adison Hayden
Jasmin Klaunig
10:20.23
2024
5.
Relay Team
11:56.35
2016
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Hannah Mand
Adison Hayden
Grace Pearson
Destiny Pearson
4:17.34
2024
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Kimberly Brown
Alexionette Pratt
Maria Tutu
Romona Nicolls
12:37.05
2010
2.
Erycka Fisher
Melinda Jansen
Romona Nicolls
Sara Pitia
12:51.81
2007
3.
Relay Team
14:04.61
2024
4x100 Shuttle Hurdles - 33"
1.
Shanai Sweeting
Faith Klamm
Hope Klamm
Hannah Mand
1:03.61
2024
Shot Put - 4kg
1.
Fr
Aaliyah Brown
14.42m
2016
2.
Fr
Michela Lemons
13.10m
2018
3.
So
Diamond Mobsy
12.34m
2016
4.
Sr
Trei Brown
12.21m
2016
5.
So
Brittany Karst
11.45m
2017
6.
Sr
Diamond Norris
11.44m
2018
7.
Sr
Shikayla Walker
10.99m
2022
8.
Jr
Kennise Anderson
10.70m
2023
9.
Sr
Naiyah Landrum
10.63m
2024
10.
Fr
Kiera Hall
9.62m
2017
11.
So
Monica Mangongo
9.58m
2023
Discus - 1kg
1.
Sr
Kennise Anderson
37.81m
2024
2.
So
Brittany Karst
37.27m
2017
3.
So
Michela Lemons
37.12m
2019
4.
Sr
Trei Brown
34.83m
2016
5.
Fr
Jordan Huber
34.76m
2023
6.
Jr
Shikayla Walker
34.66m
2021
7.
Sr
Naiyah Landrum
33.71m
2024
8.
Fr
Aaliyah Brown
31.33m
2016
9.
So
Diamond Mobsy
31.28m
2016
10.
Fr
Kiera Hall
30.14m
2017
11.
Fr
Camryn Cadenhead
30.09m
2022
Javelin - 600g
1.
Sr
Brittany Karst
37.51m
2019
2.
Jr
Kaitlyn McNeely
33.51m
2017
3.
Fr
Jordan Huber
27.27m
2023
4.
So
Diamond Mobsy
24.89m
2016
5.
So
Elaini Brown
21.65m
2016
6.
Fr
Kiera Hall
20.41m
2017
7.
So
Michaela Voss
20.29m
2017
8.
Fr
Jena Hahlbeck
14.25m
2019
High Jump
1.
Fr
Ashley Taylor
1.58m
2011
2.
Fr
Amy Miller
1.50m
2017
3.
Fr
Bailey Turner
1.47m
2019
Pole Vault
1.
So
Michaela Voss
3.06m
2017
Jr
Kaitlyn McNeely
3.06m
2017
3.
Jr
Elaini Brown
2.76m
2017
Long Jump
1.
-
Bo Brasseur
6.15m
(-1.7)
2024
2.
Jr
Bailey Turner
5.92m
(3.0)
2021
3.
Jr
Jerosan Fletcher
5.88m
2017
4.
So
Keyon Harrison
5.86m
(1.8)
2006
5.
Fr
Esther Loukawila
5.39m
2017
6.
Sr
Tashauna Robinson
5.36m
(5.6)
2009
7.
Fr
Dawn McIntyre
5.32m
(1.7)
2023
8.
Fr
Alycia Gamargo
5.16m
(.3)
2010
9.
So
Shanai Sweeting
5.05m
(2.0)
2024
10.
Fr
Solange Carter
5.02m
(1.4)
2023
11.
Jr
Kristin Johnson
5.00m
2017
12.
-
Casi McCall
4.90m
(.9)
2009
13.
Fr
Jayden Dettimere
4.58m
(.0)
2024
Triple Jump
1.
Sr
Bailey Turner
12.37m
(1.9)
2022
2.
So
Kristin Johnson
11.31m
2016
3.
Fr
Esther Loukawila
11.29m
2017
4.
Sr
Tashauna Robinson
10.95m
(1.6)
2009
5.
Fr
Amy Miller
10.77m
2017
6.
-
Casi McCall
10.01m
(2.1)
2009
Hammer - 4kg
1.
Sr
Naiyah Landrum
49.40m
2024
2.
Jr
Aaliyah Brown
47.20m
2018
3.
Sr
Kennise Anderson
45.10m
2024
4.
Jr
Shikayla Walker
44.88m
2021
5.
Sr
Michela Lemons
44.80m
2021
6.
Sr
Diamond Norris
41.88m
2018
7.
Jr
Diamond Mobsy
41.05m
2017
8.
Fr
Brittany Karst
35.32m
2016
9.
Sr
Trei Brown
35.09m
2016
10.
Fr
Monica Mangongo
30.45m
2022
11.
Fr
Kiera Hall
29.19m
2017