TAPPS
High School
2024 Outdoor Track & Field
Season:
2024 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
Switch to
Meet List
Teams
Men's
Top Athletes
Women's
Top Athletes
Performance Lists
Lists
TAPPS
Rankings
/
/
Swipe to view all teams
1A
Classical School of Dallas
District 1
The Oaks Christian Academy
District 2
District 3
District 4
North
Athens Christian Prep
Azle Christian
Cambridge Of Dallas
Canterbury Episcopal
Christ Academy
Christian Heritage (Longview)
Coram Deo (Dallas)
Cornerstone Christian (Granbury)
Eagle Christian
Fairhill
Holy Cross Catholic (Amarillo)
Holy Cross Catholic (Midland)
Jesus Chapel
Kingdom Collegiate Academies
Northstar
Notre Dame Catholic
Plainview Christian
Prestonwood Christian North (Prosper)
Providence Academy
Radford
Regents Academy
St Mary's
StoneGate Christian Academy
Texoma Christian
Transformative Leadership
Tyler East Texas Christian
Tyler Street Christian Academy
Victory Baptist Academy
Waxahachie Prep
Westwood School of Dallas
Wichita Christian
Winston
South
Baytown Christian
Brazosport Christian
Briarwood
Calvary Baptist (Conroe)
Cathedral
Community Christian (Orange)
Cornerstone Christian (San Angelo)
Covenant Academy
Covenant Preparatory
Divine Savior Academy
Faith Academy (Victoria)
Faith Lutheran
Family Christian
First Baptist Academy
Founders Christian
Fredericksburg Heritage
Hill Country Christian (San Marcos)
Juan Diego Academy
Legacy Christian Academy
Lifestyle Christian
Living Rock Academy
Living Stones Christian
Llano Christian Academy
Memorial Lutheran
Presbyterian Pan America
River City Believers Academy
San Angelo Christian Academy
Second Baptist Univ Model (fka Paratus Classical)
The Atonement Academy
Trinity Lutheran
Waterloo
2A
District 1
Abilene Christian
All Saints Episcopal
Ascension Academy
Bethesda Christian
Christ the King
Christian Life Prep
Harvest Christian Academy (Keller)
Kingdom Prep
Mercy Culture Preparatory
Nazarene Christian Academy
Ovilla Christian
Sacred Heart (Muenster)
Southcrest Christian
District 2
Alcuin
Dallas International
First Baptist Academy
Garland Christian
Greenville Christian
Heritage Christian
Longview Christian
Trinity Longview
Wylie Prep
District 3
Austin Waldorf
Bracken Christian
Concordia (Pflugerville/Austin)
Our Lady Of The Hills Cath
San Juan Diego Catholic
Summit Christian (Cedar Park)
District 4
Allen Academy
Chinquapin Prep
Covenant Christian (Conroe)
Grace Christian (Houston)
Legacy Christian (Beaumont)
O'Connell Prep
Providence Classical
Sacred Heart (Halletsville)
St Joseph Catholic
St Paul (Shiner Catholic)
District 5
District 6
3A
District 1
Covenant Classical (Ft Worth)
Denton Calvary
Fellowship Academy
Lubbock Christian
San Jacinto Christian
Temple Christian (Fort Worth)
Trinity Midland
Weatherford Christian
District 2
Bishop Gorman
Coram Deo (Plano)
Cornerstone Christian (McKinney)
Gainesville State
Lakehill Prep
Lucas Christian
Lutheran
North Dallas Adventist Academy
Reicher Catholic
District 3
Central Texas Christian
Christian School at Castle Hills
Faith Academy of Marble Falls
Holy Trinity Catholic
Live Oak Classical
Lutheran Sch Of San Antonio
New Braunfels Christian
Round Rock Christian
San Antonio Keystone
San Marcos Baptist Academy
District 4
Alpha Omega
Brazos Christian
Faith West Academy
First Baptist Christian
Lone Star Southeast (Giddings State)
Lutheran-North
Northland Christian
Rosehill Christian
St. Francis Episcopal School
Westbury Christian
District 5
4A
District 1
Covenant Christian (Colleyville)
Grace Prep (Arlington)
Lake Country Christian
Midland Classical
Pantego Christian
Trinity Christian (Lubbock)
Trinity Christian (Willow Park)
District 2
All Saints Episcopal
Brook Hill
Dallas Christian
Dallas Covenant
McKinney Christian
Prince Of Peace
Shelton
Vanguard
District 3
Austin Hill Country Christian
Brentwood Christian
Geneva
Holy Cross of San Antonio
Incarnate Word (CC)
John Paul II (Corpus Christi)
John Paul II (New Braunfels)
Texas School for the Deaf
Veritas Academy
District 4
Bay Area Christian
British International School of Houston
Cypress Christian
Legacy Prep Christian Academy
Logos Prep
St Thomas Episcopal
District 5
District 6
5A
District 1
All Saints Episcopal
Fort Worth Christian
Liberty Christian (Argyle)
Midland Christian
Southwest Christian (Fort Worth)
District 2
Bishop Dunne Catholic
Coram Deo (Flower Mound)
Cristo Rey Dallas
Faith Christian (Grapevine)
Grace Community
Legacy Christian (Frisco)
District 3
Austin Regents
Hyde Park Baptist
St Dominic Savio
St Michaels Catholic
District 4
San Antonio Christian
San Antonio Providence
St Anthony Catholic
St Augustine
St Joseph (Brownsville)
St Joseph (Victoria)
St Mary's Hall
TMI - The Episcopal School of Texas
District 5
Emery/Weiner
Fort Bend Christian Academy
Frassati Catholic
Lutheran South Academy
Monsignor Kelly Catholic
Second Baptist
St. John XXIII College Prep
The Woodlands Christian
District 6
District 7
6A
District 1
Bishop Lynch
John Paul II (Plano)
Loretto Academy
Nolan Catholic
Parish Episcopal
Prestonwood Christian (Plano)
Trinity Christian (Addison)
Ursuline Academy
District 2
Antonian College Prep
Concordia Lutheran
Incarnate Word (Houston)
Incarnate Word (SA)
San Antonio Central Catholic
St Agnes Academy
St Pius X
St Thomas
The Village
District 3
District 4
Active Uncategorized Teams in TAPPS
American Heritage
Andrew Rodman
Berne Academy
Burton Adventist Academy
Calvary
Canyon Creek Christian
Christian Academy of San Antonio
Christway
Clear Lake Christian
Cristo Rey Jesuit (Houston)
El Paso Cathedral
Faith Christian (El Paso)
First Baptist
Full Armor Christian Academy
Grace
Harvest Christian (Edinburg)
Harvest Christian (Fort Worth)
Heritage Classical Academy
Holy Trinity Episcopal
Legacy Christian Academy
Livingway Christian
Messiah Lutheran Classical Academy
Monsignor Kelly
Mt Carmel (closed 2008)
Saint Michaels Episcopal
Selwyn
Sojourn Academy
Southwest Christian (Houston)
St Gerard Reg
Texas Christian
The Clariden
The Highlands
Trinity Christian (San Antonio)
Trinity Leadership Cedar Hill
Can't find your team?
Coaches
, help update team classifications
Mens Top Athletes
100m
11
Quinton Brown
10.50
PR
TX
Liberty Christian (Argyle)
Feb 24
Greenhill Relays
200m
11
Quinton Brown
21.16
(-3.7)
PR
TX
Liberty Christian (Argyle)
Feb 24
Greenhill Relays
400m
10
Andrew Wright
48.91
PR
TX
Lutheran Sch Of San Antonio
Feb 29
San Antonio Christian (SACS) Invitational #1
800m
12
Marcus Gaitan
1:52.89
TX
Lutheran South Academy
Mar 02
St. John's Maverick 57th edition Relays
1600m
12
Matthew Gaitan
4:12.63
PR
TX
Lutheran South Academy
Mar 02
St. John's Maverick 57th edition Relays
3200m
11
Chris Pietrak
9:38.08
PR
TX
St. John XXIII College Prep
Mar 02
St. John's Maverick 57th edition Relays
110mH-39"
11
Ewan Curtis
14.49
PR
TX
Liberty Christian (Argyle)
Feb 29
Liberty Christian Bubba Joiner Invitational
300mH-36"
11
Ewan Curtis
39.73
PR
TX
Liberty Christian (Argyle)
Feb 29
Liberty Christian Bubba Joiner Invitational
4x100m
Ewan Curtis
Jaylon Hawkins
Ryan Cain
Quinton Brown
40.83
TX
Liberty Christian (Argyle)
Feb 29
Liberty Christian Bubba Joiner Invitational
4x200m-
Ryan Cain
Jaylon Hawkins
CJ Witten
Quinton Brown
1:28.80
TX
Liberty Christian (Argyle)
Feb 29
Liberty Christian Bubba Joiner Invitational
4x400m
-
Marcus Gaitan
Jonah Weber
Case Noack
Matthew Gaitan
3:27.19
TX
Lutheran South Academy
Mar 02
St. John's Maverick 57th edition Relays
Shot-12lb
12
Larry Benton
54' 6
PR
TX
St Thomas
Mar 02
St. John's Maverick 57th edition Relays
Discus-1.6kg
11
Josue Lerma
161' 7
PR
TX
Holy Cross of San Antonio
Mar 06
Dilley Wolf Pack Relays
HJ
12
Jesse Imemba
6' 8
TX
The Village
Mar 02
St. John's Maverick 57th edition Relays
PV
11
Gavin Snyder
14' 0
PR
TX
Cypress Christian
Mar 07
Lutheran South Thursday Night Under the Lights
12
Wilson Klein
14' 0
TX
Lutheran South Academy
Mar 02
St. John's Maverick 57th edition Relays
LJ
11
Tiras McNeal
22' 3
TX
Lutheran-North
Mar 02
St. John's Maverick 57th edition Relays
TJ
11
Edward Bocock
44' 9
TX
St Thomas
Feb 24
STH Eagle Relays
View Top 10 in These Events
View More Events
Womens Top Athletes
100m
12
Aliyah Johnson
11.56
(2.9)
PR
TX
Southwest Christian (Fort Worth)
Mar 02
FW Country Day Invitational
200m
12
Aliyah Johnson
24.41
(2.9)
PR
TX
Southwest Christian (Fort Worth)
Mar 02
FW Country Day Invitational
400m
12
Zya Gibbs
56.57
PR
TX
St Dominic Savio
Mar 02
Texas A&M Bluebonnet HS Invitational
800m
11
Faith Murphy
2:12.73
PR
TX
Austin Anderson
Mar 02
Round Rock Invitational
1600m
11
Marian Mann
5:11.19
PR
TX
Klein
Mar 02
Texas A&M Bluebonnet HS Invitational
3200m
12
Madelyn (Madi) Schmitt
11:28.45
PR
TX
San Antonio Christian
Feb 29
San Antonio Christian (SACS) Invitational #1
100mH-33"
12
Kaleigh Frazier
14.16
PR
TX
Rosehill Christian
Feb 24
Rosehill Christian Invitational
300mH-30"
12
Kaleigh Frazier
43.01
PR
TX
Rosehill Christian
Mar 07
Kinkaid Raevyn Rogers 3rd Annual Invitational
4x100m
Relay Team
48.16
TX
Southwest Christian (Fort Worth)
Mar 15
TCU HS Invitational
4x200m-
Kristen Shell
Brooke Perry
Gabrielle Washington
Lilly Coppedge
1:43.18
TX
Fort Bend Christian Academy
Feb 24
Lutheran South Academy Invitational
4x400m
-
Gabrielle Washington
Brooke Perry
Lilly Coppedge
Kristen Shell
3:57.01
TX
Fort Bend Christian Academy
Feb 24
Lutheran South Academy Invitational
Shot-4kg
11
Sophia Grinstead
45' 2
PR
TX
Bracken Christian
Feb 08
Champion Charger Relays
Discus-1kg
12
Alondra Loya
141' 1
PR
TX
St Joseph (Brownsville)
Mar 01
Rio Hondo-Roberto Garza Relays
HJ
12
Audrey Asher
5' 6
TX
Round Rock Christian
Mar 02
St Andrews SAS Relays
PV
12
Madeline "Maddie" Keeling
12' 0
PR
TX
Grace Community
Mar 01
Grace Community Cougar Relays
LJ
12
Nia Thompson
19' 2
(1.2)
PR
TX
St Dominic Savio
Mar 02
Texas A&M Bluebonnet HS Invitational
TJ
11
Samantha Ennin
40' 10
TX
John Paul II (Plano)
Feb 24
Greenhill Relays
View Top 10 in These Events
View More Events
Standard Performance Lists
TAPPS - All
1A
2A
3A
4A
5A
6A
Custom Performance Lists
Deaf High Schools
Request a new Custom List