-
SITE NAVIGATION
Manitoba Summer Games
Team Results Management
0 Followers

Manitoba Summer Games

HS, MS, Club

Official Sun, Aug 7, 2016 Aug 7, 2016University of Manitoba Fieldhouse


Mens Results Women

80 Meter Dash Bantam - Finals
1. Caden Thiessen 10.30a Central Region
2. Ryden Dizon 10.36a Winnipeg Gold
3. Payton Falk 10.43a Eastman Region
4. Isaiah Sagriotis 10.55a Winnipeg Blue
5. Will Irvine 10.56a Central Region
6. Sawyer Thiessen 10.68a Eastman Region
80 Meter Dash Bantam - Prelims
1. Caden Thiessen 10.48a Central Region
2. Ryden Dizon 10.52a Winnipeg Gold
3. Isaiah Sagriotis 10.58a Winnipeg Blue
4. Payton Falk 10.68a Eastman Region
5. Will Irvine 10.77a Central Region
6. Sawyer Thiessen 11.00a Eastman Region
7. Cole Emberly 11.02a Interlake Region
8. Mikhail Manalili 11.24a Winnipeg Gold
9. Marcus Araya 11.25a Norman Region
10. Aidan Schroeder 11.27a Eastman Region
11. Kaiden Banfield 11.30a Central Region
12. Tyson Barlyski 11.37a Interlake Region
13. Dexus Valenzona 11.74a Winnipeg Blue
14. Joel Kingsland 11.88a Interlake Region
15. Layton Veitch 12.14a Westman Region
16. Russell Crosswaithe 12.18a Parkland Region
17. Johnathon Meyers 12.68a Westman Region
18. Joey Hammond 12.86a Parkland Region
19. Riley Dyck 12.96a Westman Region
20. Peridon Scarlett 12.99a Winnipeg Blue
21. Kash Henkelman 13.68a Parkland Region
100 Meters Midget - Finals
1. Trae Tomlinson 11.81a Winnipeg Blue
2. Andrew Hopko 12.11a Interlake Region
3. Kyle Sontag 12.46a Winnipeg Gold
4. Robin Brooks 12.49a Winnipeg Blue
5. Ethan Plett 12.84a Eastman Region
6. Carter Leblanc 12.95a Westman Region
100 Meters Midget - Prelims
1. Andrew Hopko 12.05a Interlake Region
2. Carter Leblanc 12.14a Westman Region
2. Trae Tomlinson 12.14a Winnipeg Blue
4. Ethan Plett 12.28a Eastman Region
5. Kyle Sontag 12.49a Winnipeg Gold
6. Robin Brooks 12.50a Winnipeg Blue
7. Ilyich Gharahmadani 12.52a Winnipeg Blue
8. Logan Storey 12.61a Parkland Region
9. Lance Bobesko 12.65a Norman Region
10. Ryan Young 12.74a Central Region
11. Colbi Turnbull 12.84a Parkland Region
12. Sean Kirkpatrick 12.85a Parkland Region
13. Teg Peters 12.89a Eastman Region
14. Lucas McDonald 12.93a Norman Region
15. Jayden Bridgeman 12.95a Westman Region
16. Asa France 12.96a Interlake Region
17. Jani Hlady 13.08a Norman Region
18. Connor Klassen 13.40a Winnipeg Gold
19. Tyrell Cook 13.46a Interlake Region
20. Samuel Penner 13.96a Eastman Region
-- Daniel Adekayode DNS Winnipeg Gold
150 Meters Bantam - Finals
1. Caden Thiessen 19.84a Central Region
2. Ryden Dizon 19.90a Winnipeg Gold
3. Isaiah Sagriotis 20.05a Winnipeg Blue
3. Payton Falk 20.05a Eastman Region
5. Aaron Martens 20.70a Eastman Region
6. Brayden Wiebe 20.77a Interlake Region
7. Joel Kingsland 21.58a Interlake Region
8. Dexus Valenzona 21.64a Winnipeg Blue
9. Aidan Schroeder 21.68a Eastman Region
10. Layton Veitch 22.93a Westman Region
11. Marcus Araya 23.14a Norman Region
12. Shayne Peill 23.24a Central Region
13. Keenan Allen 23.27a Interlake Region
14. Andrew Simard 23.71a Westman Region
15. Joey Hammond 23.99a Parkland Region
16. Riley Dyck 24.08a Westman Region
17. Kash Henkelman 25.46a Parkland Region
18. Carter Friesen 25.61a Winnipeg Blue
200 Meters Midget - Finals
1. Robin Brooks 25.43a Winnipeg Blue
2. Daniel Adekayode 25.48a Winnipeg Gold
3. Trae Tomlinson 25.58a Winnipeg Blue
4. Dasan Jesmer McFarlane 25.71a Winnipeg Blue
5. Trey Friesen 25.84a Eastman Region
6. Hunter Rambow 25.96a Norman Region
7. Logan Storey 26.27a Parkland Region
8. Ryan Young 26.43a Central Region
8. Ethan Plett 26.43a Eastman Region
10. Teg Peters 26.44a Eastman Region
11. Lucas McDonald 26.46a Norman Region
12. Kyle Sontag 26.58a Winnipeg Gold
13. Jaden Henderson 26.65a Central Region
14. Colbi Turnbull 27.14a Parkland Region
15. Jani Hlady 27.50a Norman Region
16. Asa France 27.55a Interlake Region
17. Jayden Bridgeman 27.58a Westman Region
18. Tyrell Cook 27.93a Interlake Region
19. Weston Keller 28.27a Parkland Region
20. Connor Klassen 28.52a Winnipeg Gold
800 Meters Midget - Finals
1. Dawson Mann 2:12.03a Central Region
2. Trey Friesen 2:13.24a Eastman Region
3. Peyton Yakimishyn 2:15.18a Winnipeg Blue
4. Teg Peters 2:16.09a Eastman Region
5. Taron Topham 2:20.38a Parkland Region
6. Jordan Simko 2:21.06a Interlake Region
7. Cole Butler 2:21.56a Central Region
8. Connor Klassen 2:23.90a Winnipeg Gold
9. Hunter Rambow 2:31.75a Norman Region
10. Noah Froese 2:34.50a Eastman Region
11. Dominyk Loewen 2:37.28a Parkland Region
12. Nathan Howard 2:39.31a Central Region
13. Austin Rivard 2:40.87a Parkland Region
14. Matthew Carriere 2:43.46a Interlake Region
15. Jaren Yakimishyn 2:51.84a Winnipeg Blue
16. Jack Dunham 3:05.81a Norman Region
-- Kaelen Quane DNF Westman Region
800 Meters Bantam - Finals
1. Jayden Bryant 2:24.18a Winnipeg Gold
2. Sawyer Thiessen 2:31.06a Eastman Region
3. Spencer Penner 2:31.41a Eastman Region
4. Caden Thiessen 2:32.72a Central Region
5. Nate Ens 2:33.09a Central Region
6. Marcus Araya 2:35.93a Norman Region
7. Colby Irwin 2:38.28a Central Region
8. Brayden Wiebe 2:38.34a Interlake Region
9. Cole Emberly 2:38.52a Interlake Region
10. Isacc Gordan 2:40.75a Eastman Region
11. Luke Robson 2:41.52a Westman Region
12. Nolan Van Den Bussche 2:53.97a Interlake Region
13. Austin Keown 2:57.00a Parkland Region
14. Max Shippam 3:03.75a Winnipeg Gold
15. Kash Henkelman 3:04.02a Parkland Region
16. Ethan Keown 3:09.03a Parkland Region
17. Nolan Houde 3:10.37a Winnipeg Blue
80m Hurdles - 30" Bantam - Finals
1. Ryden Dizon 13.83a Winnipeg Gold
2. Mikhail Manalili 14.21a Winnipeg Gold
3. Brandon Thiessen 15.49a Eastman Region
4. Russell Crosswaithe 16.02a Parkland Region
4. Nate Ens 16.02a Central Region
6. Shayne Peill 17.27a Central Region
7. Adam Zarouil 17.37a Central Region
8. Aidan Avanthay 17.65a Eastman Region
9. Thomas Wall 17.74a Eastman Region
10. Carter Friesen 18.14a Winnipeg Blue
11. Joey Hammond 19.14a Parkland Region
12. Brandon Graham 21.24a Parkland Region
13. Ian Gurney 21.30a Interlake Region
100m Hurdles - 33" Midget - Finals
1. Dean Onishi-Mrsa 16.34a Winnipeg Blue
2. Connor Klassen 17.31a Winnipeg Gold
3. Carson Legault 17.68a Central Region
4. Cole Butler 18.99a Central Region
5. Darian Dobrescu 19.43a Westman Region
6. Dawson Mann 19.99a Central Region
7. Colbi Turnbull 20.12a Parkland Region
8. Christian Leones 20.49a Interlake Region
9. Tyrone Wall 20.90a Eastman Region
10. Riley Plett 22.12a Eastman Region
4x100 Relay Midget - Finals
1.49.37a Winnipe - Relay Team
2.49.77a Parkland - Relay Team
3.51.27a Norman - Relay Team
4.52.65a Central - Relay Team
5.52.90a Eastman - Relay Team
6.53.10a Westman - Relay Team
4x100 Relay Midget - Prelims
1.49.05a Winnipe - Relay Team
2.49.49a Parkland - Relay Team
3.50.87a Eastman - Relay Team
4.50.93a Norman - Relay Team
5.51.64a Central - Relay Team
6.52.30a Westman - Relay Team
7.52.74a Winnipe - Relay Team
8.53.04a Central - Relay Team
--DQ Interlake - Relay Team
4x100 Relay Bantam - Finals
1.54.59a Central - Relay Team
2.54.68a Eastman - Relay Team
3.58.34a Winnipe - Relay Team
4.58.74a Central - Relay Team
4x100 Relay Bantam - Prelims
1.54.83a Eastman - Relay Team
2.55.99a Central - Relay Team
3.56.78a Winnipe - Relay Team
4.58.99a Central - Relay Team
--DQ Westman - Relay Team
--DQ Parkland - Relay Team
--DQ Interlake - Relay Team
--DNS Winnipeg - Relay Team
SMR 600-200-400-800m - [6-2-4-8] Midget - Finals
1.5:31.84a Central Re - Relay Team
2.5:46.50a Parkland - Relay Team
3.5:49.33a Central - Relay Team
4.5:54.37a Winnepeg - Relay Team
5.5:54.62a Eastman - Relay Team
6.6:04.93a Interlake - Relay Team
SMR 600-200-400-800m - [6-2-4-8] Bantam - Finals
1.5:59.32a Eastman - Relay Team
2.6:02.15a Central - Relay Team
3.6:30.06a Winnipe - Relay Team
4.6:35.25a Interlake - Relay Team
5.6:46.19a Eastman - Relay Team
6.6:53.66a Westman - Relay Team
7.6:58.50a Parkland - Relay Team
DMR 400-800-1200-1200m Midget - Finals
1.9:40.02a Eastman - Relay Team
2.9:55.02a Central - Relay Team
3.9:55.40a Parkland - Relay Team
4.10:51.99a Interlake - Relay Team
5.11:28.24a Norman - Relay Team
DMR 400-800-1200-1200m Bantam - Finals
1.10:13.37a Central - Relay Team
2.10:18.90a Eastman - Relay Team
3.11:07.78a Interlake - Relay Team
4.11:38.34a Parkland - Relay Team
5.12:01.37a Westman - Relay Team
Shot Put - 4kg Midget - Finals
1. Andrew Hopko 11.99m Interlake Region
2. Ben Kelly 11.91m Interlake Region
3. Colbi Turnbull 11.72m Parkland Region
4. Zack Veith 11.08m Westman Region
5. Ryan Young 10.95m Central Region
6. Riley Plett 10.37m Eastman Region
7. Josiah Ward 9.86m Central Region
8. Jaden Van Den Bussche 9.84m Central Region
9. Weston Keller 9.78m Parkland Region
10. Jaren Yakimishyn 9.68m Winnipeg Blue
11. William Windsor 9.61m Parkland Region
12. Mason Kehler 9.58m Eastman Region
13. Peyton Yakimishyn 9.26m Winnipeg Blue
14. Noah Froese 7.23m Eastman Region
15. Toby Fournier 6.89m Interlake Region
Shot Put - 3kg Bantam - Finals
1. Will Irvine 13.00m PR Central Region
2. Owen Outhwaite 11.39m Westman Region
3. Eric Wirtzfeld 9.97m Winnipeg Gold
4. Caden Thiessen 8.86m Central Region
5. Russell Crosswaithe 8.86m Parkland Region
6. Aidan Avanthay 7.70m Eastman Region
7. Dylan Inkster-Barnych 7.69m Interlake Region
8. Spencer Penner 7.28m Eastman Region
9. Brady Stott 6.92m Interlake Region
10. Russell Outhwaite 6.90m Westman Region
11. Keenan Courchaine 6.71m Central Region
12. Nolan Houde 6.59m Winnipeg Blue
13. Thomas Wall 6.23m Eastman Region
14. Grffin Adriansen 6.15m Westman Region
15. Ryland Gaborieau 5.61m Interlake Region
16. Peridon Scarlett 4.28m Winnipeg Blue
Softball Throw Bantam - Finals
1. Isaiah Sagriotis 54.32m SR Winnipeg Blue
2. Will Irvine 53.74m Central Region
3. Payton Falk 47.52m Eastman Region
4. Keenan Allen 44.90m Interlake Region
5. Keenan Courchaine 43.33m Central Region
6. Jayden Bryant 42.33m Winnipeg Gold
7. Eric Wirtzfeld 40.76m Winnipeg Gold
8. Aidan Avanthay 40.48m Eastman Region
9. Owen Outhwaite 39.31m Westman Region
10. Layton Veitch 38.30m Westman Region
11. Ethan Keown 36.82m Parkland Region
12. Colby Irwin 36.67m Central Region
13. Russell Outhwaite 36.17m Westman Region
14. Brandon Graham 33.03m Parkland Region
15. Isacc Gordan 29.01m Eastman Region
16. Dylan Inkster-Barnych 28.73m Interlake Region
17. Nolan Houde 27.80m Winnipeg Blue
18. Joel Kingsland 27.04m Interlake Region
19. Max Shippam 25.33m Winnipeg Gold
20. Austin Keown 24.80m Parkland Region
21. Peridon Scarlett 23.27m Winnipeg Blue
Discus - 1kg Midget - Finals
1. Ben Kelly 35.43m Interlake Region
2. Jaren Yakimishyn 34.08m Winnipeg Blue
3. Zack Veith 31.99m Westman Region
4. Matthew Carriere 29.52m Interlake Region
5. Riley Plett 28.45m Eastman Region
6. Jordan Bachmier 27.66m Central Region
7. Peyton Yakimishyn 27.63m Winnipeg Blue
8. Mason Kehler 27.32m Eastman Region
9. Austin Storey 26.93m Parkland Region
10. Jaden Van Den Bussche 25.79m Central Region
11. Taron Topham 25.69m Parkland Region
12. Toby Fournier 25.65m Interlake Region
13. Teg Peters 23.87m Eastman Region
14. Weston Keller 22.82m Parkland Region
15. Josiah Ward 19.36m Central Region
16. Jayden Bridgeman 16.40m Westman Region
Discus - .75kg Bantam - Finals
1. Eric Wirtzfeld 28.33m PR Winnipeg Gold
2. Isaiah Sagriotis 27.64m Winnipeg Blue
3. Adam Zarouil 26.76m Central Region
4. Jayden Bryant 25.13m Winnipeg Gold
5. Owen Outhwaite 22.47m Westman Region
6. Brandon Thiessen 22.02m Eastman Region
7. Dylan Inkster-Barnych 21.96m Interlake Region
8. Russell Outhwaite 21.67m Westman Region
9. Cole Emberly 20.63m Interlake Region
10. Isacc Gordan 20.27m Eastman Region
11. Nate Ens 19.64m Central Region
12. Ty Funk 19.56m Central Region
13. Kash Henkelman 17.79m Parkland Region
14. Aidan Avanthay 16.88m Eastman Region
15. Riley Dyck 14.43m Westman Region
-- Ian Gurney FOUL Interlake Region
Javelin - 600g Midget - Finals
1. Carter Leblanc 34.89m Westman Region
2. Taron Topham 34.70m Parkland Region
3. Ben Kelly 33.70m Interlake Region
4. Carson Legault 32.42m Central Region
5. Jonathan Chausse 31.80m Winnipeg Blue
6. Andrew Hopko 31.62m Interlake Region
7. Hunter Rambow 31.36m Norman Region
8. William Windsor 30.02m Parkland Region
9. Dominyk Loewen 28.83m Parkland Region
10. Zack Veith 25.93m Westman Region
11. Daxx Turner 25.90m Westman Region
12. Christian Leones 23.83m Interlake Region
13. Riley Plett 23.80m Eastman Region
14. Jordan Bachmier 23.70m Central Region
15. Cole Butler 21.86m Central Region
16. Noah Froese 18.69m Eastman Region
17. Jani Hlady 18.14m Norman Region
18. Carson Tufford 17.98m Eastman Region
High Jump Midget - Finals
1. Jonathan Chausse 1.72m Winnipeg Blue
2. Jimmy Brunnmeier 1.55m Central Region
2. Lance Bobesko 1.55m Norman Region
4. Sean Kirkpatrick 1.55m Parkland Region
5. Daxx Turner 1.50m Westman Region
6. Tyrone Wall 1.50m Eastman Region
7. Zack Veith 1.45m Westman Region
8. Daniel Adekayode 1.45m Winnipeg Gold
9. Weston Keller 1.45m Parkland Region
9. William Windsor 1.45m Parkland Region
11. Samuel Penner 1.40m Eastman Region
12. Darian Dobrescu 1.40m Westman Region
13. Nathan Howard 1.35m Central Region
14. Kyle Sontag 1.35m Winnipeg Gold
-- Christian Leones NH Interlake Region
-- Dawson Mann NH Central Region
High Jump Bantam - Finals
1. Brayden Wiebe 1.43m Interlake Region
2. Aidan Schroeder 1.40m Eastman Region
3. Ty Funk 1.35m Central Region
4. Brandon Thiessen 1.35m Eastman Region
5. Shayne Peill 1.35m Central Region
6. Kaiden Banfield 1.35m Central Region
7. Joel Heppner 1.30m Winnipeg Gold
7. Oluwafu Akin-Akinbulumo 1.30m Winnipeg Gold
9. Grffin Adriansen 1.25m Westman Region
10. Johnathon Meyers 1.25m Westman Region
11. Thomas Wall 1.15m Eastman Region
12. Brady Stott 1.15m Interlake Region
-- Riley Dyck NH Westman Region
Long Jump Midget - Finals
1. Andrew Hopko 5.54m Interlake Region
2. Ilyich Gharahmadani 5.48m Winnipeg Blue
3. Ryan Young 5.06m Central Region
4. Asa France 4.92m Interlake Region
5. Trey Friesen 4.92m Eastman Region
6. Darian Dobrescu 4.52m Westman Region
7. Carson Legault 4.52m Central Region
8. Daniel Adekayode 4.51m Winnipeg Gold
9. Dean Onishi-Mrsa 4.48m Winnipeg Blue
10. Lucas McDonald 4.46m Norman Region
11. Ben Kelly 4.36m Interlake Region
12. Mason Kehler 4.30m Eastman Region
13. Garrett Rainkie 4.29m Westman Region
14. Trae Tomlinson 4.29m Winnipeg Blu
15. Tyrone Wall 4.22m Eastman Region
16. Sean Kirkpatrick 4.18m Parkland Region
17. Daxx Turner 4.16m Westman Region
18. Kyle Sontag 4.15m Winnipeg Gold
19. Austin Storey 4.00m Parkland Region
20. William Windsor 3.86m Parkland Region
21. Lance Bobesko 3.79m Norman Region
22. Connor Klassen 2.93m Winnipeg Gold
-- Jaden Henderson FOUL Central Region
Long Jump Bantam - Finals
1. Jayden Bryant 4.43m Winnipeg Gold
2. Mikhail Manalili 4.38m Winnipeg Gold
3. Isaiah Sagriotis 4.37m Winnipeg Blue
4. Sawyer Thiessen 4.17m Eastman Region
5. Aaron Martens 4.16m Eastman Region
6. Kaiden Banfield 4.08m Central Region
7. Brayden Wiebe 3.99m Interlake Region
8. Ty Funk 3.97m Central Region
9. Grffin Adriansen 3.92m Westman Region
10. Colby Irwin 3.86m Central Region
11. Nolan Van Den Bussche 3.83m Interlake Region
12. Andrew Simard 3.72m Westman Region
13. Dexus Valenzona 3.70m Winnipeg Blue
14. Brandon Thiessen 3.63m Eastman Region
15. Carter Friesen 3.33m Winnipeg Blue
16. Johnathon Meyers 3.21m Westman Region
17. Brandon Graham 3.20m Parkland Region
18. Austin Keown 3.02m Parkland Region
19. Marcus Araya 2.86m Norman Region
20. Ethan Keown 2.71m Parkland Region
-- Tyson Barlyski FOUL Interlake Region
Standing Long Jump Bantam - Finals
1. Aaron Martens 2.26m SR Eastman Region
2. Ty Funk 2.06m Central Region
3. Sawyer Thiessen 2.04m Eastman Region
4. Kaiden Banfield 1.99m Central Region
5. Eric Wirtzfeld 1.95m Winnipeg Gold
6. Joel Kingsland 1.90m Interlake Region
7. Ian Gurney 1.89m Interlake Region
8. Adam Zarouil 1.88m Central Region
9. Joey Hammond 1.84m Parkland Region
9. Grffin Adriansen 1.84m Westman Region
11. Dexus Valenzona 1.82m Winnipeg Blue
12. Luke Robson 1.79m Westman Region
12. Nolan Houde 1.79m Winnipeg Blue
14. Brandon Graham 1.75m Parkland Region
15. Spencer Penner 1.70m Eastman Region
16. Peridon Scarlett 1.69m Winnipeg Blue
17. Johnathon Meyers 1.67m Westman Region
18. Oluwafu Akin-Akinbulumo 1.66m Winnipeg Gold
19. Ryland Gaborieau 1.51m Interlake Region
Triple Jump Midget - Finals
1. Ilyich Gharahmadani 12.12m Winnipeg Blue
2. Andrew Hopko 10.85m Interlake Region
3. Robin Brooks 10.54m Winnipeg Blue
4. Ryan Young 10.49m Central Region
5. Dasan Jesmer McFarlane 10.21m Winnipeg Blue
6. Jimmy Brunnmeier 10.19m Central Region
7. Carson Legault 10.10m Central Region
8. Daxx Turner 10.09m Westman Region
9. Ethan Plett 9.93m Eastman Region
10. Tyrone Wall 9.86m Eastman Region
11. Tyrell Cook 9.84m Interlake Region
12. Sean Kirkpatrick 9.81m Parkland Region
13. Darian Dobrescu 9.81m Westman Region
14. Mason Kehler 9.64m Eastman Region
15. Asa France 9.47m Interlake Region
16. Austin Rivard 7.93m Parkland Region
-- Logan Storey FOUL Parkland Region
Tetrathlon Score Midget - Finals
1. Kelly-Simk Hopko-France 1487 Interlake Region
2. Yak Tomlinson-Gharahmad 1484 Winnipeg Blue
3. Plett-Pet Plett-Friesen 1438 Eastman Region
4. Young-Man Young-Legault 1408 Central Region
5. Turn Storey-Kirkpatrick 1277 Parkland Region
6. Veith-Q Leblanc-Rainkie 0990 Westman Region
Tetrathlon Score Bantam - Finals
1. Irvin Thiessen-Banfield 1330 Central Region
2. Wirzfeld Dizon-Manalili 1287 Winnipeg Gold
3. Avanthay- Falk-Thiessen 1089 Eastman Region
4. Outhwa Veitch-Andriaans 1070 Westman Region
5. Barnych-V Emberly-Wiebe 0975 Interlake Region
6. Crosthwa Hammond-Graham 0798 Parkland Region

Womens Results

80 Meter Dash Bantam - Finals
1. Deborah Adekayode 10.52a PR Winnipeg Blue
2. Ashley Nfon 10.57a Winnipeg Gold
3. Megan Szabo 10.62a Norman Region
4. Kaedyn Reimer 10.93a Central Region
5. Devyn Laba 11.40a Westman Region
6. Madisyn Scarlett 11.42a Winnipeg Blue
80 Meter Dash Bantam - Prelims
1. Deborah Adekayode 10.74a Winnipeg Blue
2. Ashley Nfon 10.80a Winnipeg Gold
3. Megan Szabo 11.08a Norman Region
4. Devyn Laba 11.09a Westman Region
5. Kaedyn Reimer 11.21a Central Region
6. Madisyn Scarlett 11.24a Winnipeg Blue
7. Emily Hill 11.25a Eastman Region
8. Olivia Goderis 11.30a Central Region
9. Ashley Sanchez 11.31a Winnipeg Blue
10. Morgan Johnson 11.33a Norman Region
11. Cheska Nolasco 11.34a Winnipeg Gold
12. Brie Toews 11.36a Parkland Region
13. Talia Bartel 11.40a Eastman Region
14. Solani Svingen 11.46a Eastman Region
15. Emily Edye-Rowntree 11.55a Winnipeg Gold
16. Lexie Nelson 11.58a Central Region
17. Maggie Senchuk 11.62a Interlake Region
18. Kensington Rainkie 11.64a Westman Region
19. Rylee Mann 11.71a Westman Region
20. Sydney Gilroy 11.74a Parkland Region
21. Haley Witko 12.08a Interlake Region
22. Mia Loeppky 12.18a Interlake Region
-- Emma Tomchuk DNS Norman Region
100 Meters Midget - Finals
1. Alex Chester 13.08a Interlake Region
2. Aminat Ayoade 13.14a Winnipeg Gold
3. Lise Catiller 13.15a Eastman Region
4. Alexandra Davis 13.62a Winnipeg Gold
5. Donnae Gordon 13.63a Winnipeg Blue
6. Natalie Gundrum 13.80a Central Region
100 Meters Midget - Prelims
1. Lise Catiller 13.27a Eastman Region
2. Aminat Ayoade 13.34a Winnipeg Gold
2. Alex Chester 13.34a Interlake Region
4. Donnae Gordon 13.52a Winnipeg Blue
5. Natalie Gundrum 13.58a Central Region
6. Alexandra Davis 13.62a Winnipeg Gold
7. Abby Bestland 13.63a Central Region
8. Alyssa Chmiel 13.67a Eastman Region
9. Abby Wakewich 13.74a Westman Region
10. Rofiat Agboola 13.78a Winnipeg Blue
11. McKiya Mazur 13.90a Parkland Region
12. Grace Goodman 13.93a Interlake Region
13. Brenna Barylski 13.99a Interlake Region
14. Janai Smith 14.00a Eastman Region
15. Meagan Smith 14.01a Winnipeg Blue
16. Amber Heirman 14.02a Central Region
17. Mikayla Frattenger 14.05a Westman Region
17. Rylee Zalischuk 14.05a Parkland Region
19. Taylor Kristjanson 14.62a Norman Region
20. Coral Linklater 15.02a Norman Region
21. Rory Davis 15.08a Parkland Region
150 Meters Bantam - Finals
1. Ashley Nfon 19.62a Winnipeg Gold
2. Deborah Adekayode 19.89a Winnipeg Blue
3. Chanel Cabak 20.05a Central Region
4. Kaedyn Reimer 20.20a Central Region
5. Megan Szabo 20.30a Norman Region
6. Maggie Senchuk 20.34a Interlake Region
7. Madisyn Scarlett 20.81a Winnipeg Blue
8. Kensington Rainkie 21.02a Westman Region
9. McKinley Scarlett 21.14a Winnipeg Blue
10. Devyn Laba 21.20a Westman Region
11. Emily Edye-Rowntree 21.68a Winnipeg Gold
12. Cheska Nolasco 21.80a Winnipeg Gold
13. Emily Hill 21.90a Eastman Region
14. Talia Bartel 21.93a Eastman Region
15. Morgan Johnson 22.05a Norman Region
16. Brooklyn Perrett 22.11a Westman Region
17. Brie Toews 22.30a Parkland Region
18. Lexie Nelson 22.36a Central Region
19. Haley Witko 23.43a Interlake Region
20. Carissa Kennedy 23.49a Norman Region
21. Kennedy Toews 24.21a Eastman Region
22. Jessica Hossak 25.05a Interlake Region
200 Meters Midget - Finals
1. Alex Chester 28.05a Interlake Region
2. Abby Bestland 28.71a Central Region
3. Rofiat Agboola 28.78a Winnipeg Blue
4. Alexandra Davis 29.18a Winnipeg Gold
5. Dara Nfon 29.20a Winnipeg Gold
6. Lise Catiller 29.43a Eastman Region
7. Coco Diamond-Burchuk 29.62a Winnipeg Blue
8. Arlynne Hyra 29.65a Westman Region
9. Claire Nolasco 29.91a Winnipeg Gold
10. Taryn Jackson 30.11a Interlake Region
11. Ashley Derewianchuk 30.14a Westman Region
12. Rylee Zalischuk 30.21a Parkland Region
13. Kaitlyn Whitelam 30.58a Interlake Region
14. Alyssa McLeod 30.64a Central Region
15. Hannah Staib 30.99a Eastman Region
16. Anika Bach 31.31a Parkland Region
17. Taylor Kristjanson 31.34a Norman Region
18. Simone Crevier 32.11a Central Region
19. Rory Davis 32.18a Parkland Region
20. Mackenzie Kirton 32.65a Westman Region
20. Coral Linklater 32.65a Norman Region
22. Julie Bartel 32.66a Eastman Region
800 Meters Midget - Finals
1. Meagan Smith 2:37.91a Winnipeg Blue
2. Peighton Johnson 2:39.00a Westman Region
3. Simone Crevier 2:39.40a Central Region
4. Cienna Palmer 2:39.62a Interlake Region
5. Rylee Zalischuk 2:40.46a Parkland Region
6. Paige Heide 2:41.49a Eastman Region
7. Anika Bach 2:42.50a Parkland Region
8. Caitlin Meyers 2:46.46a Westman Region
9. Ellen Bestland 2:47.06a Central Region
10. Kyana Brown 2:47.09a Eastman Region
11. Anna Sternat 2:49.00a Interlake Region
12. Bridget Smith 2:49.96a Winnipeg Gold
13. Katriana Usipiuk 2:51.90a Eastman Region
14. Alyssa McLeod 2:54.12a Central Region
15. Coral Linklater 3:12.75a Norman Region
800 Meters Bantam - Finals
1. Kaitlyn Hinrichsen 2:31.75a Winnipeg Gold
2. Chanel Cabak 2:33.06a Central Region
3. Megan Szabo 2:33.21a Norman Region
4. Raegan Ricard 2:35.81a Central Region
5. Brooke Wadge 2:42.62a Interlake Region
6. Rheanna McEwen-McMillan 2:44.28a Winnipeg Blue
7. Rofiat Badmos 2:44.62a Interlake Region
8. Kylar MacLeod 2:44.84a Winnipeg Blue
9. Lexie Nelson 2:48.28a Central Region
10. Reese Tufford 2:49.50a Eastman Region
11. McKenna Green 2:51.97a Winnipeg Gold
12. Mia Loeppky 2:52.56a Interlake Region
13. Rebecca Lynn Pedersen 2:57.31a Westman Region
14. Alexa Case 2:59.90a Westman Region
15. Charlie Montgomery 3:02.59a Winnipeg Blue
16. Ameron Laliberte 3:04.72a Parkland Region
17. Julia Norris 3:05.34a Winnipeg Gold
18. Alexis Lehmann 3:05.75a Norman Region
19. Riley Shepherd 3:06.12a Westman Region
20. Jane Dunham 3:42.53a Norman Region
21. Breanna Sakal 3:50.12a Parkland Region
80m Hurdles - 30" Midget - Finals
1. Abby Bestland 13.58a Central Region
2. Dara Nfon 14.08a Winnipeg Gold
3. Asha Gurney 14.28a Interlake Region
4. Kyana Brown 14.62a Eastman Region
5. Coco Diamond-Burchuk 14.78a Winnipeg Blue
6. Peighton Johnson 14.93a Westman Region
7. Laura Brad 15.11a Interlake Region
8. Madeline Boonstra 15.46a Interlake Region
9. Megan Vermeersch 15.68a Westman Region
10. Julie Bartel 15.90a Eastman Region
11. Keanna Clark 16.27a Central Region
12. Nica Torres 16.80a Winnipeg Blue
13. Paige Heide 16.93a Eastman Region
14. Mackenzie Kirton 17.20a Westman Region
80m Hurdles - 30" Bantam - Finals
1. Kylar MacLeod 15.37a Winnipeg Blue
2. Avi Plett 16.01a Eastman Region
3. Mackenzie Cervantes 16.61a Winnipeg Gold
4. Maggie Senchuk 16.74a Interlake Region
5. Zoey Pearce 16.92a Central Region
6. Reese Tufford 17.62a Eastman Region
7. Lindsey Gundrum 18.20a Central Region
8. Zara Longe 18.37a Interlake Region
9. Lacey Poschenrieder 18.52a Central Region
10. Rofiat Badmos 19.21a Interlake Region
4x100 Relay Midget - Finals
1.54.08a Interlake - Relay Team
2.55.61a Central - Relay Team
3.55.78a Eastman - Relay Team
4.56.52a Winnipe - Relay Team
5.57.54a Parkland - Relay Team
6.57.58a Westman - Relay Team
4x100 Relay Midget - Prelims
1.53.86a Interlake - Relay Team
2.54.27a Eastman - Relay Team
3.55.23a Central - Relay Team
4.55.99a Westman - Relay Team
5.56.21a Winnipe - Relay Team
6.56.90a Parkland - Relay Team
7.58.40a Central - Relay Team
8.1:00.45a Winnipe - Relay Team
9.1:00.96a Eastman - Relay Team
--DQ Westman Regi - Relay Team
--DQ Winnipeg - Relay Team
4x100 Relay Bantam - Finals
1.56.71a Winnipe - Relay Team
2.56.87a Central - Relay Team
3.58.55a Winnipe - Relay Team
4.58.68a Norman - Relay Team
5.58.74a Interlake - Relay Team
6.59.84a Eastman - Relay Team
4x100 Relay Bantam - Prelims
1.56.86a Central - Relay Team
2.58.02a Winnipe - Relay Team
3.58.05a Interlake - Relay Team
4.58.94a Winnipe - Relay Team
5.59.78a Norman - Relay Team
6.1:00.39a Eastman - Relay Team
7.1:00.95a Eastman - Relay Team
8.1:01.08a Winnipe - Relay Team
9.1:02.21a Parkland - Relay Team
10.1:02.68a Westman - Relay Team
--DQ Central Regi - Relay Team
--DQ Westman - Relay Team
SMR 600-200-400-800m - [6-2-4-8] Midget - Finals
1.6:20.72a Eastman - Relay Team
2.6:23.96a Central - Relay Team
3.6:24.24a Interlake - Relay Team
4.6:35.72a Westman - Relay Team
5.6:36.81a Winnipe - Relay Team
6.6:49.93a Winnipe - Relay Team
7.6:56.46a Central - Relay Team
--DNS Parkla - Relay Team
SMR 600-200-400-800m - [6-2-4-8] Bantam - Finals
1.6:12.97a Central - Relay Team
2.6:23.84a Eastman - Relay Team
3.6:25.44a Interlake - Relay Team
4.6:27.81a Winnipe - Relay Team
5.6:37.50a Winnipe - Relay Team
6.7:01.96a Westman - Relay Team
7.7:07.12a Winnipe - Relay Team
8.7:09.08a Eastman - Relay Team
9.7:17.93a Central - Relay Team
10.7:27.75a Parkland - Relay Team
11.7:52.87a Norman - Relay Team
DMR 400-800-1200-1200m Midget - Finals
1.10:54.53a Central - Relay Team
2.11:06.06a Interlake - Relay Team
3.11:11.19a Eastman - Relay Team
4.11:20.47a Winnipe - Relay Team
DMR 400-800-1200-1200m Bantam - Finals
1.10:54.83a Central - Relay Team
2.11:25.40a Interlake - Relay Team
3.11:27.99a Eastman - Relay Team
4.11:38.78a Winnipe - Relay Team
5.11:50.84a Winnipe - Relay Team
6.12:30.78a Westman - Relay Team
7.12:53.23a Parkland - Relay Team
8.13:30.56a Norman - Relay Team
Shot Put - 3kg Midget - Finals
1. Chlo? Manaigre 10.36m Winnipeg Gold
2. Brenna Barylski 9.69m Interlake Region
3. Layne Vandersteen 8.83m Interlake Region
4. Casey Yakimishyn 8.73m Parkland Region
5. Madison Dyck 8.68m Winnipeg Gold
6. Josie Pedersen 8.67m Westman Region
7. Keanna Clark 8.52m Central Region
8. Janai Smith 8.40m Eastman Region
9. Megan Vermeersch 8.36m Westman Region
10. Kaitlyn Clarke 8.33m Winnipeg Blue
11. McKiya Mazur 8.17m Parkland Region
12. Nica Torres 8.05m Winnipeg Blue
13. Madeline Boonstra 7.89m Interlake Region
14. Gracie Petrie 7.61m Central Region
15. Mackenzie Kirton 7.38m Westman Region
16. Katriana Usipiuk 7.30m Eastman Region
17. Kristel Posadas 7.28m Winnipeg Blue
18. Rory Davis 7.28m Parkland Region
19. Kara Ellis 6.45m Westman Region
20. Hannah Staib 6.36m Eastman Region
21. Bridget Smith 6.09m Winnipeg Gold
22. Ellen Bestland 5.88m Central Region
Shot Put - 3kg Bantam - Finals
1. Jade Gray 8.97m Westman Region
2. Sydney Gilroy 8.59m Parkland Region
3. Ameron Laliberte 8.44m Parkland Region
4. Lacey Poschenrieder 8.36m Central Region
5. Brooke Blahey 7.92m Interlake Region
6. Avi Plett 7.76m Eastman Region
7. Jesse Regunay 7.68m Winnipeg Blue
8. Jasper Devloo 7.31m Central Region
9. Mackenzie Cervantes 7.30m Winnipeg Gold
10. Brooklyn Brugger 6.84m Westman Region
11. Solani Svingen 6.79m Eastman Region
12. Zara Longe 6.54m Interlake Region
13. Ivy Vreyborg 6.35m Winnipeg Blue
14. Nicole Hanslip 6.31m Interlake Region
15. Ashley Sanchez 6.15m Winnipeg Blue
16. Raegan Ricard 6.01m Central Region
17. Kaitlyn Kantimer 5.78m Eastman Region
18. Sadie Quane 5.41m Westman Region
Softball Throw Bantam - Finals
1. Quinn McLaren 44.81m SR Central Region
2. Ameron Laliberte 43.25m Parkland Region
3. Lacey Poschenrieder 41.32m Central Region
4. Jade Gray 40.51m Westman Region
5. Lindsey Gundrum 39.99m Central Region
6. Brooke Wadge 38.96m Interlake Region
7. Sydney Gilroy 38.37m Parkland Region
8. Reese Tufford 36.50m Eastman Region
9. Emmalie Thompson 36.23m Parkland Region
10. Kennedy Toews 35.68m Eastman Region
11. Emma Tomchuk 35.10m Norman Region
12. Emily Hill 32.69m Eastman Region
13. Sadie Quane 31.44m Westman Region
14. Nicole Hanslip 31.00m Interlake Region
15. Alexis Lehmann 30.44m Norman Region
16. Zara Longe 28.65m Interlake Region
17. Rebecca Lynn Pedersen 28.53m Westman Region
18. Jane Dunham 28.46m Norman Region
19. Jesse Regunay 28.36m Winnipeg Blue
20. Rheanna McEwen-McMillan 27.34m Winnipeg Blue
21. Ivy Vreyborg 25.74m Winnipeg Blue
22. McKenna Green 19.85m Winnipeg Gold
23. Julia Norris 13.30m Winnipeg Gold
Discus - 1kg Midget - Finals
1. Chlo? Manaigre 22.91m Winnipeg Gold
2. Kaitlyn Clarke 21.50m Winnipeg Blue
3. Devon Borody 21.18m Central Region
4. Layne Vandersteen 20.79m Interlake Region
5. Avery Turner 19.80m Winnipeg Gold
6. Mackenzie Kirton 19.63m Westman Region
7. Madeline Boonstra 18.53m Interlake Region
8. Abigail Wiebe 17.71m Central Region
9. Janai Smith 17.54m Eastman Region
10. Taylor Kristjanson 16.45m Norman Region
11. Cassidy Jones 16.41m Westman Region
12. Madison Dyck 16.19m Winnipeg Gold
13. Simone Crevier 16.11m Central Region
14. Saffron Hartung 15.08m Eastman Region
15. Katriana Usipiuk 14.50m Eastman Region
16. Mikayla Frattenger 13.45m Westman Region
17. Casey Yakimishyn 11.16m Parkland Region
Discus - .75kg Bantam - Finals
1. Jade Gray 23.51m Westman Region
2. Sydney Gilroy 20.97m Parkland Region
3. Zoey Pearce 20.17m Central Region
4. Emma Tomchuk 19.76m Norman Region
5. Brooke Blahey 18.47m Interlake Region
6. Ivy Vreyborg 16.97m Winnipeg Blue
7. Jesse Regunay 16.92m Winnipeg Blue
8. Hannah Friesen 16.71m Central Region
9. Keeley Emms-Finnisson 16.31m Interlake Region
10. Talia Klassen 15.69m Eastman Region
11. Jasper Devloo 15.22m Central Region
12. Avi Plett 14.63m Eastman Region
13. Jennifer Nienhuis 13.39m Winnipeg Gold
14. Kaitlyn Kantimer 13.24m Eastman Region
15. Alexa Case 9.06m Westman Region
Javelin - 500g Midget - Finals
1. Grace Goodman 29.96m Interlake Region
2. Asha Gurney 29.68m Interlake Region
3. Alyssa Chmiel 22.19m Eastman Region
4. Rory Davis 21.36m Parkland Region
5. Chlo? Manaigre 21.00m Winnipeg Gold
6. Gracie Petrie 20.64m Central Region
7. Devon Borody 19.12m Central Region
8. Casey Yakimishyn 18.32m Parkland Region
9. Cassidy Jones 18.10m Westman Region
10. Caitlin Meyers 17.60m Westman Region
11. Hannah Staib 17.25m Eastman Region
12. Aminat Ayoade 17.10m Winnipeg Gold
13. Taryn Jackson 16.99m Interlake Region
14. Kaitlyn Clarke 16.36m Winnipeg Blue
15. Kristel Posadas 15.85m Winnipeg Blue
16. Nica Torres 15.52m Winnipeg Blue
17. Madison Dyck 13.89m Winnipeg Gold
18. Ashley Derewianchuk 12.69m Westman Region
19. Janai Smith 10.95m Eastman Region
High Jump Midget - Finals
1. Natalie Gundrum 1.55m Central Region
2. Alyssa Chmiel 1.50m Eastman Region
3. Avery Turner 1.50m Winnipeg Gold
4. Brenna Barylski 1.45m Interlake Region
4. Aminat Ayoade 1.45m Winnipeg Gold
6. Delaney Gerwing 1.40m Winnipeg Blue
7. Abby Bestland 1.40m Central Region
8. Kaitlyn Whitelam 1.35m Interlake Region
8. Peighton Johnson 1.35m Westman Region
8. Asha Gurney 1.35m Interlake Region
11. Megan Vermeersch 1.30m Westman Region
12. Paige Heide 1.30m Eastman Region
13. Abigail Wiebe 1.25m Central Region
-- Coco Diamond-Burchuk NH Winnipeg Blue
-- Dara Nfon NH Winnipeg Gold
-- Julie Bartel NH Eastman Region
-- Kara Ellis NH Westman Region
High Jump Bantam - Finals
1. Talia Bartel 1.45m Eastman Region
2. McKinley Scarlett 1.35m Winnipeg Blue
3. Rofiat Badmos 1.35m Interlake Region
4. Ashley Nfon 1.30m Winnipeg Gold
5. Kylar MacLeod 1.30m Winnipeg Blue
6. Hannah Friesen 1.25m Central Region
6. Emmalie Thompson 1.25m Parkland Region
8. Carissa Kennedy 1.25m Norman Region
9. Haley Witko 1.25m Interlake Region
10. Avi Plett 1.25m Eastman Region
10. Jamie Bishop 1.25m Eastman Region
12. Kaitlyn Hinrichsen 1.20m Winnipeg Gold
13. Quinn McLaren 1.20m Central Region
13. Brooklyn Brugger 1.20m Westman Region
15. Cali Yates 1.20m Parkland Region
16. Lindsey Gundrum 1.10m Central Region
17. Charlie Montgomery 1.10m Winnipeg Blue
Long Jump Midget - Finals
1. Natalie Gundrum 4.69m Central Region
2. Lise Catiller 4.67m Eastman Region
3. McKiya Mazur 4.66m Parkland Region
4. Devon Borody 4.51m Central Region
5. Grace Goodman 4.42m Interlake Region
6. Donnae Gordon 4.37m Winnipeg Blue
7. Hannah Staib 4.36m Eastman Region
8. Asha Gurney 4.31m Interlake Region
9. Amber Heirman 4.24m Central Region
10. Brenna Barylski 4.23m Interlake Region
11. Kristel Posadas 4.09m Winnipeg Blue
12. Arlynne Hyra 4.01m Westman Region
13. Claire Nolasco 3.94m Winnipeg Gold
14. Abby Wakewich 3.90m Westman Region
15. Dara Nfon 3.86m Winnipeg Gold
16. Saffron Hartung 3.77m Eastman Region
17. Cassidy Jones 3.75m Westman Region
18. Coral Linklater 3.72m Norman Region
19. Meagan Smith 3.71m Winnipeg Blue
20. Alexandra Davis 3.28m Winnipeg Gold
Long Jump Bantam - Finals
1. Deborah Adekayode 4.60m Winnipeg Blue
2. Megan Szabo 4.33m Norman Region
3. Brie Toews 4.15m Parkland Region
4. Chanel Cabak 4.12m Central Region
5. Morgan Johnson 4.06m Norman Region
6. Maggie Senchuk 4.04m Interlake Region
7. Olivia Goderis 3.99m Central Region
8. Kezia Heppner 3.95m Winnipeg Blue
9. Cheska Nolasco 3.94m Winnipeg Gold
10. Lexie Nelson 3.92m Central Region
11. Emmalie Thompson 3.89m Parkland Region
12. Mia Loeppky 3.87m Interlake Region
13. Zara Longe 3.84m Interlake Region
14. Emily Hill 3.82m Eastman Region
15. Ashley Sanchez 3.79m Winnipeg Blue
16. Rylee Mann 3.78m Westman Region
17. Emma Tomchuk 3.66m Norman Region
18. Kensington Rainkie 3.62m Westman Region
19. Mackenzie Cervantes 3.60m Winnipeg Gold
20. Carissa Kennedy 3.45m Norman Region
21. Sydney Gilroy 3.29m Parkland Region
22. Brooklyn Perrett 3.29m Westman Region
23. Kaitlyn Kantimer 3.22m Eastman Region
24. Kaitlyn Hinrichsen 3.18m Winnipeg Gold
25. Ella Fixe 2.95m Eastman Region
Standing Long Jump Bantam - Finals
1. Cheska Nolasco 2.24m SR Winnipeg Gold
2. Devyn Laba 2.19m Westman Region
3. Kezia Heppner 2.17m Winnipeg Blue
4. Kaedyn Reimer 2.16m Central Region
5. Olivia Goderis 2.09m Central Region
6. Emma Tomchuk 2.06m Norman Region
7. Ella Fixe 2.01m Eastman Region
8. Kylar MacLeod 2.00m Winnipeg Blue
9. Rylee Mann 1.98m Westman Region
10. Zara Longe 1.94m Interlake Region
11. Lindsey Gundrum 1.93m Central Region
12. Mia Loeppky 1.91m Interlake Region
13. Madisyn Scarlett 1.89m Winnipeg Blue
14. Emily Edye-Rowntree 1.86m Winnipeg Gold
15. Cali Yates 1.77m Parkland Region
16. Kennedy Toews 1.73m Eastman Region
17. Jessica Hossak 1.73m Interlake Region
18. Solani Svingen 1.71m Eastman Region
19. Breanna Sakal 1.70m Parkland Region
20. Riley Shepherd 1.53m Westman Region
Triple Jump Midget - Finals
1. Natalie Gundrum 10.49m Central Region
2. McKiya Mazur 10.04m Parkland Region
3. Rofiat Agboola 9.99m Winnipeg Blue
4. Hannah Staib 9.99m Eastman Region
5. Brenna Barylski 9.76m Interlake Region
6. Lise Catiller 9.75m Eastman Region
7. Asha Gurney 9.72m Interlake Region
8. Laura Brad 9.37m Interlake Region
9. Peighton Johnson 9.19m Westman Region
10. Bridget Smith 9.18m Winnipeg Gold
11. Claire Nolasco 9.05m Winnipeg Gold
12. Anika Bach 8.84m Parkland Region
13. Rylee Zalischuk 8.74m Parkland Region
14. Megan Vermeersch 8.70m Westman Region
15. Alyssa McLeod 8.46m Central Region
16. Nica Torres 8.16m Winnipeg Blue
17. Cassidy Jones 7.95m Westman Region
18. Ella Thompson 6.99m Winnipeg Blue
-- Devon Borody FOUL Central Region
-- Kyana Brown FOUL Eastman Region
Tetrathlon Score Midget - Finals
1. Clarke- Agboola-Posadas 1124 Winnipeg Blue
2. Vanders Chester-Goodman 1122 Interlake Region
3. Clark- Bestland-Gundrum 1113 Central Region
4. Smith- Chmiel-Catillier 1093 Eastman Region
5. Yakimis Zalischuk-Mazur 1071 Parkland Region
6. Pederson- Wakewich-Hyra 1053 Westman Region
7. Manaigre-Sm Ayoade-Nfon 1005 Winnipeg Gold
Tetrathlon Score Bantam - Finals
1. Poschenrie Nelson-Cabak 1048 Central Region
2. Regun Adekayode-Heppner 1039 Winnipeg Blue
3. Ce EdyeRowntree-Nolasco 1019 Winnipeg Gold
4. Blahey- Senchuk-Loeppky 0964 Interlake Region
5. Gray-Case Rainkie-Mann 0926 Westman Region
6. Gilroy-L Toews-Thompson 0925 Parkland Region
7. Svingen-Tuf Bartel-Hill 0916 Eastman Region