-
Team Results Management
0 Followers

Rapid City's Track-O-Rama

HS

Official Thu, Apr 13, 2017 Apr 13, 2017O'Harra Stadium

Field: 9:30 AMTrack: 9:30 AM

Mens Results Women

100 Meters Varsity - Finals
1.12Jake Aanderud 10.85a SRSt. Thomas More
2.11Alexander Knudtson 11.09a PRRapid City Central
3.12Tevin Maxon 11.30a Rapid City Central
4.11Cody Bevier 11.35a Rapid City Stevens
5.11Kalel Worischeck 11.45a Hill City
6.12Rock Hayford 11.49a Custer
7.11Corbin Miller 11.59a Hill City
8.12Zion Henderson 11.61a Hot Springs
100 Meters Varsity - Prelims
1.12Jake Aanderud 10.94a St. Thomas More
2.11Alexander Knudtson 11.23a Rapid City Central
6.12Tevin Maxon 11.31a Rapid City Central
3.11Cody Bevier 11.32a Rapid City Stevens
7.11Kalel Worischeck 11.38a Hill City
4.11Corbin Miller 11.49a PRHill City
5.12Rock Hayford 11.53a Custer
8.12Zion Henderson 11.62a Hot Springs
9.9Donovan Hoffman 11.68a PRCampbell County
10.12Tristan Esterbrook 11.74a Campbell County
11.11Chance Sorensen 11.76a PRDouglas
12.12Kyre Colbert 11.78a Rapid City Central
13.11Hunter Spint 11.85a Rapid City Central
14.11Jake Bohnenkamp 11.87a SRSt. Thomas More
15.12Alex Permann 11.90a PRSturgis Brown
16.12Chris Engel 11.94a PRLead-Deadwood
17.12Sam Galster 11.94a SRRapid City Stevens
18.9Jordy Stulken 11.95a Lead-Deadwood
19.9Stone DiBoni 11.96a Rapid City Stevens
20.10Matt Eby 11.97a Sturgis Brown
21.12Riley Simmons 12.01a Hot Springs
22.11Wes Brunelli 12.14a PRCampbell County
23.11Jacob Alley 12.14a Lead-Deadwood
24.12Noah Miller 12.25a Pierre T.F. Riggs
25.12Samuel Adams 12.28a SRPierre T.F. Riggs
26.11Hudson Rohrbach 12.33a Pierre T.F. Riggs
27.11Cameron Brinkman 12.36a Sturgis Brown
28.12Ivan Blanchette 12.41a SRPierre T.F. Riggs
29.11Alexander Franchetti-Gonzalez 12.42a Douglas
30.11Daniel Hernandez 12.43a SRCuster
31.11Jordan Juniel 12.59a Douglas
32.9Byron Bloomer 12.85a St. Thomas More
33.9Javier Meza 13.13a PRHill City
34.10Logan Barndt 13.22a PRHot Springs
35.10Kris Reed 13.24a Hill City
200 Meters Varsity - Finals
1.12Jake Aanderud 22.12a PRSt. Thomas More
2.11Alexander Knudtson 22.75a Rapid City Central
3.11Sage Hagen 22.90a SRRapid City Central
4.9Dominic Cogan 23.08a PRRapid City Central
5.11Cody Bevier 23.12a Rapid City Stevens
6.12Sam Fjelstad 23.27a Sturgis Brown
7.12Madden Pikula 23.30a Campbell County
8.12Kevin Jenkins 23.44a SRDouglas
9.12Rock Hayford 23.46a Custer
10.11Corbin Miller 23.51a Hill City
11.10Spencer Lund 23.70a St. Thomas More
12.12Nile Frasier 23.73a SRHot Springs
13.11Kalel Worischeck 23.82a Hill City
14.9Donovan Hoffman 23.94a Campbell County
15.10Te Jon Rogers 24.10a Rapid City Central
16.11Devin Hansen 24.12a PRRapid City Stevens
17.12Zion Henderson 24.16a SRHot Springs
18.11Dawson Meissler 24.28a PRCampbell County
19.10Joe Spray 24.30a SRRapid City Stevens
20.12Riley Simmons 24.40a SRHot Springs
21.11Kyle Kobza 24.44a SRCuster
22.10Levi Mines 24.57a PRCuster
23.11Jacob Alley 24.59a Lead-Deadwood
24.12Chris Engel 24.78a PRLead-Deadwood
25.11Jordan Juniel 24.97a Douglas
26.11Daniel Hernandez 25.09a Custer
27.9Paul Adam 25.10a SRPierre T.F. Riggs
28.11Jake Bohnenkamp 25.10a SRSt. Thomas More
29.12Colton Radensleben 25.18a Lead-Deadwood
30.12Chanley DeCook 25.26a PRSpearfish
31.11Cetan Big Crow 25.44a PRDouglas
32.9Jaden Jessop 25.46a SRPierre T.F. Riggs
33.10Matthew McGillick 25.47a St. Thomas More
34.9Cobey Carr 25.48a Pierre T.F. Riggs
35.12Carson Sleep 25.53a PRSpearfish
36.11Thomas Looney 25.55a SRRapid City Central
37.11Wyatt Hess 25.56a Lead-Deadwood
38.12Chase Bolte 25.71a Pierre T.F. Riggs
--11Brodell VanZee DQ Spearfish
400 Meters Varsity - Finals
1.11Corbin Miller 53.31a Hill City
2.10Trinity Brady 53.32a SRLead-Deadwood
3.11Dawson Butts 53.38a Upton
4.10Spencer Lund 53.61a St. Thomas More
5.11Dawson Meissler 54.71a Campbell County
6.9Quincy Wofford 54.86a Campbell County
7.11Devin Hansen 55.10a Rapid City Stevens
8.12Logan Emory 55.15a SRRapid City Central
9.10Joe Spray 55.17a Rapid City Stevens
10.10Caleb Schlekeway 55.66a Campbell County
11.12Porter Jones 56.04a SRPierre T.F. Riggs
12.11Kalel Worischeck 56.34a Hill City
13.9Jo Bishop 56.49a PRUpton
14.12Jacob Horsley 56.54a Rapid City Central
15.9Caleb McHargue 57.25a Hot Springs
16.12Tyler Winscot 57.39a Hot Springs
17.11Evan Rumrill 57.76a PRPierre T.F. Riggs
18.11Cetan Big Crow 58.22a Douglas
19.11Wes Brunelli 58.59a Campbell County
20.11Carsten Mueller 58.86a Pierre T.F. Riggs
21.10Maxwel Biberdorf 1:00.72a Douglas
22.10Matthew McGillick 1:01.07a St. Thomas More
23.11Emmanuel Leonard 1:01.24a Douglas
24.11Jake Bohnenkamp 1:02.56a PRSt. Thomas More
25.12Nik Scott 1:03.16a PRLead-Deadwood
26.9Pratt Williams 1:04.08a Lead-Deadwood
27.11Darren Pekas 1:04.86a Rapid City Central
28.10Kris Reed 1:09.31a Hill City
800 Meters Varsity - Finals
1.12Jakob Hanna 2:01.71a Brandon Valley
2.11Daniel Burkhalter 2:03.79a Bison
3.10Ethan Brenneman 2:07.16a Sturgis Brown
4.12Caleb Oliver 2:07.17a Hill City
5.11Triston Mott 2:09.52a Rapid City Central
6.11Max Wilde 2:09.84a Brandon Valley
7.11Max Oesterling 2:09.99a Custer
8.12Logan Broeder 2:10.30a PRSpearfish
9.10Kadin Gifford 2:10.82a Spearfish
10.10Dmitri Mutchelknaus 2:11.69a Pierre T.F. Riggs
11.12Matt Parker 2:11.74a Spearfish
12.12Tristian Old Horse 2:12.71a Hot Springs
13.9Cole Herrmann 2:12.76a Spearfish
14.11Eli Mines 2:13.01a Custer
15.11Logan Block 2:15.76a PRCuster
16.11Jac Cutler 2:16.04a Hill City
17.10Blake DeVries 2:16.71a Rapid City Central
18.10Jaedn Dansby 2:17.23a Rapid City Central
19.10Oliver Smith 2:19.36a SRCuster
20.12Tyler Winscot 2:20.98a Hot Springs
21.11Eric Lindsey 2:22.15a Rapid City Central
22.11Ethan Stebbins 2:23.85a Douglas
23.10Jackson Wilson 2:29.37a Douglas
24.10Adam Consoer 2:29.89a Hot Springs
25.9Pratt Williams 2:32.66a Lead-Deadwood
26.9Joey Ingham 2:41.68a Lead-Deadwood
1600 Meters Varsity - Finals
1.12Jakob Hanna 4:28.66a Brandon Valley
2.11Daniel Burkhalter 4:32.61a Bison
3.12Luke Julian 4:36.26a St. Thomas More
4.11Ty Trainor 4:40.17a St. Thomas More
5.12Caleb Oliver 4:42.79a Hill City
6.12Zach Relf 4:44.04a Campbell County
7.12Austin Borrego 4:52.17a PRCampbell County
8.11Daniel Velazquez 4:52.61a Rapid City Stevens
9.11Joe Rush 4:52.77a Custer
10.10Rigel Roberdeau 4:56.59a Spearfish
11.11Max Wilde 4:56.75a Brandon Valley
12.12Logan Wallace 4:57.01a PRRapid City Central
13.12Andrew Cottier 4:57.22a SRRapid City Stevens
14.10Jackson Wilson 4:57.48a Douglas
15.9Josh Briese 4:58.06a Rapid City Stevens
16.11Ethan Stebbins 4:58.95a SRDouglas
17.9Eli Cheever 4:59.01a Brandon Valley
18.11Dillon Drew 5:00.16a Rapid City Stevens
19.10Ethan Brenneman 5:00.61a Sturgis Brown
20.10Alejandro Ramirez 5:03.16a Pierre T.F. Riggs
21.11Ben Wahlstrom 5:04.95a Custer
22.9Jarek Glenn 5:05.43a St. Thomas More
23.9Jace Oesterling 5:06.20a Custer
24.12Tristian Old Horse 5:06.40a Hot Springs
25.9Zach Wilcox 5:11.23a Campbell County
26.12Joshua Stanley 5:13.62a Hot Springs
27.11Jac Cutler 5:18.52a PRHill City
28.11Cody Cline 5:19.02a Sturgis Brown
29.12Jerrod Deaver 5:28.52a Sturgis Brown
30.10Adam Consoer 5:30.17a Hot Springs
31.9Michael Brown Bull 5:30.68a Rapid City Central
32.11Eric Lindsey 5:31.16a Rapid City Central
33.12Kaleb Mlnarik 5:46.02a Custer
34.9Joey Ingham 5:47.29a Lead-Deadwood
3200 Meters Varsity - Finals
1.12Tristan Christoffer 10:31.98a Rapid City Stevens
2.11Anders Enevoldsen 10:41.16a Rapid City Stevens
3.9Liam Vidas 10:50.93a Rapid City Stevens
4.9Lucas Steiger 11:26.79a Rapid City Stevens
5.11Caleb Lusk 11:37.37a Pierre T.F. Riggs
6.11Wyatt Dooley 12:17.46a Custer
7.11Daniel Hand 12:25.38a PRDouglas
8.11Mitchell Snyder 12:26.29a Custer
9.11Samuel Hand 12:41.62a PRDouglas
110m Hurdles - 39" Varsity - Finals
1.12Antonio Pierce 15.10a Rapid City Central
2.11Josh Donahoe 15.18a Brandon Valley
3.11Gavin Haefs 15.37a SRLead-Deadwood
4.11Hunter Vatne 15.48a PRCampbell County
5.12Quinn Sigismond 16.72a Campbell County
6.9Tyson Edwards 16.78a Campbell County
7.12Josh McKinstry 17.14a Bison
8.11Jordan Ladson 20.50a Rapid City Central
110m Hurdles - 39" Varsity - Prelims
1.12Antonio Pierce 15.08a Rapid City Central
2.11Josh Donahoe 15.63a Brandon Valley
4.11Hunter Vatne 15.96a Campbell County
3.12Quinn Sigismond 16.29a Campbell County
5.11Gavin Haefs 16.38a Lead-Deadwood
6.11Jordan Ladson 16.47a Rapid City Central
7.9Tyson Edwards 16.50a PRCampbell County
8.12Josh McKinstry 16.58a Bison
10.12Justice West 17.15a Sturgis Brown
9.11Ty Maya 17.15a Campbell County
11.12Cody Buckingham 17.17a Rapid City Central
12.12Brenden Johnson 17.29a Hill City
13.12Nate Zimmerman 17.58a Pierre T.F. Riggs
14.10Tayler Opstedahl 17.76a Sturgis Brown
15.12Warrent Garreau 17.79a Pierre T.F. Riggs
16.12Kevin Jenkins 18.34a Douglas
17.9William Kessler 19.32a Pierre T.F. Riggs
300m Hurdles - 36" Varsity - Finals
1.12Antonio Pierce 40.49a Rapid City Central
2.11Gavin Haefs 40.66a Lead-Deadwood
3.11Josh Donahoe 41.23a Brandon Valley
4.12Justice West 42.07a Sturgis Brown
5.10Kayleb Twomey 42.91a Rapid City Central
6.12Cody Buckingham 43.28a Rapid City Central
7.12Quinn Sigismond 43.32a SRCampbell County
8.11Ty Maya 43.44a Campbell County
9.11Jordan Ladson 43.54a Rapid City Central
10.12Kevin Jenkins 44.38a Douglas
11.9Tyson Edwards 44.81a Campbell County
12.11Hunter Vatne 44.95a Campbell County
13.12Brenden Johnson 45.00a PRHill City
14.12Nate Zimmerman 45.06a Pierre T.F. Riggs
15.9William Kessler 48.43a Pierre T.F. Riggs
16.10Tayler Opstedahl 48.52a Sturgis Brown
17.9Javier Meza 49.44a Hill City
4x100 Relay Varsity - Finals
1.Relay Team44.45a Rapid City Central
2.Relay Team45.17a Douglas
3.Relay Team46.02a Sturgis Brown
4.Sam Galster
Stone DiBoni
Jalen Johnson
Cody Bevier
46.22a Rapid City Stevens
5.Relay Team46.22a Rapid City Central
6.Relay Team47.14a Campbell County
7.Relay Team47.43a Pierre T.F. Riggs
8.Relay Team48.66a Spearfish
4x200 Relay Varsity - Finals
1.Relay Team1:31.80a Rapid City Central
2.Relay Team1:32.95a Campbell County
3.Relay Team1:37.10a Rapid City Central
4.Sam Galster
Stone DiBoni
Devin Hansen
Isaiah Morin-Baxter
1:37.66a Rapid City Stevens
5.Relay Team1:37.83a Sturgis Brown
6.Relay Team1:38.11a Douglas
7.Relay Team1:38.74a Hot Springs
8.Relay Team1:38.80a Custer
9.Relay Team1:39.10a Pierre T.F. Riggs
10.Relay Team1:41.49a Lead-Deadwood
4x400 Relay Varsity - Finals
1.Relay Team3:29.59a Campbell County
2.Relay Team3:35.61a Sturgis Brown
3.Relay Team3:42.11a Rapid City Central
4.Relay Team3:44.07a Pierre T.F. Riggs
5.Relay Team3:47.73a Spearfish
6.Relay Team3:48.59a Custer
7.Relay Team3:50.29a Campbell County
8.Relay Team3:51.09a Custer
9.Daniel Velazquez
Andrew Cottier
Josh Briese
Joe Spray
3:52.51a Rapid City Stevens
10.Relay Team3:54.35a Rapid City Central
11.Relay Team3:58.15a Pierre T.F. Riggs
4x800 Relay Varsity - Finals
1.Relay Team8:38.43a Spearfish
2.Relay Team8:40.84a Rapid City Central
3.Relay Team9:07.86a Hot Springs
4.Relay Team9:35.75a Rapid City Central
5.Relay Team9:43.59a Sturgis Brown
SMR 200-200-400-800m Varsity - Finals
1.Relay Team3:40.91a Campbell County
2.Sam Galster
Stone DiBoni
Isaiah Morin-Baxter
Matthew Carlson
3:56.93a Rapid City Stevens
3.Relay Team4:02.63a Hot Springs
4.Relay Team4:06.84a Rapid City Central
5.Relay Team4:07.38a Sturgis Brown
6.Relay Team4:25.16a St. Thomas More
Shot Put - 12lb Varsity - Finals
1.12Matt Swanson 49-09.00 Custer
2.12Dan Rynders 49-01.25 PRLead-Deadwood
3.12Logan McGough 48-02.00 Rapid City Central
4.12Brendan Rotert 48-00.75 Spearfish
5.12Bryer Sims 47-07.50 Campbell County
6.10Shane Collins 47-03.00 Bison
7.12Levi Stoltenburg 47-02.50 Pierre T.F. Riggs
8.11Erick Colman 45-01.75 Pierre T.F. Riggs
9.11Reed Ashmore 43-00.00 Custer
10.12Isaac Kortermeyer 42-00.50 St. Thomas More
11.11Jacob Lindenberg 41-11.00 Rapid City Central
12.12Lane Tucker 41-10.50 Campbell County
13.11Zechariah Patterson 41-09.25 Rapid City Stevens
14.12Ira Murphey 41-07.00 Rapid City Central
15.10Jack Maher 41-04.50 Pierre T.F. Riggs
16.10Emmanuel James-El 41-00.25 Pierre T.F. Riggs
17.12Ryan Skillingstad 40-09.50 Hill City
18.12Nick Janovy 40-01.00 Sturgis Brown
19.11Marc Williams 39-01.75 Spearfish
20.10Marcus Glick 38-08.00 Campbell County
21.11Timothy May 37-11.50 Douglas
22.11Chico Long 37-08.50 Rapid City Central
23.11Ryan Cuny 36-03.25 Douglas
24.12Joshio Villalobos 36-00.50 Hill City
25.10Zak Mau 35-09.50 Lead-Deadwood
26.11Sam Gustin 35-07.50 Rapid City Stevens
27.11Dustin Williams 35-01.00 Sturgis Brown
28.12Josh Brush 34-00.75 Rapid City Stevens
29.11Michael Hendricks 33-08.25 Douglas
30.11Brigham Williams 33-03.25 Lead-Deadwood
31.9Jaiden Walton 32-00.00 Douglas
32.9Alex Pulling 31-09.75 Sturgis Brown
33.10Clayton Florence 31-00.00 Hill City
34.9Jared Harrison 30-10.25 Lead-Deadwood
35.9Alberto Meza 21-07.50 Hill City
--10Ryan Kienzle ND Campbell County
Discus - 1.6kg Varsity - Finals
1.11Reed Ashmore 154-10 Custer
2.12Ira Murphey 148-07 PRRapid City Central
3.10Jack Maher 147-00 Pierre T.F. Riggs
4.10Ryan Kienzle 146-05 PRCampbell County
5.12Levi Stoltenburg 143-01 Pierre T.F. Riggs
6.10Shane Collins 142-07 Bison
7.12Isaac Kortermeyer 142-02 St. Thomas More
8.12Lane Tucker 133-05 Campbell County
9.12Dan Rynders 133-00 Lead-Deadwood
10.12Ryan Skillingstad 132-06 Hill City
11.12Logan McGough 129-04 SRRapid City Central
12.12Matt Swanson 129-03 Custer
13.12Ty Paulsen 123-08 Pierre T.F. Riggs
14.10Marcus Glick 120-00 Campbell County
15.10Teigen Heckel 117-03 PRRapid City Stevens
16.11Jacob Lindenberg 115-03 Rapid City Central
17.12Bryer Sims 113-10 Campbell County
18.11Zechariah Patterson 113-03 Rapid City Stevens
19.11Erick Colman 108-11 SRPierre T.F. Riggs
20.12Brendan Rotert 106-01 Spearfish
21.11Chico Long 105-09 Rapid City Central
22.12Joshio Villalobos 102-08 Hill City
23.12Nick Janovy 102-06 Sturgis Brown
24.11Marc Williams 102-04 Spearfish
25.11Dustin Williams 100-00 Sturgis Brown
26.12Josh Brush 98-00 PRRapid City Stevens
27.11Sam Gustin 92-08 Rapid City Stevens
27.9Jaiden Walton 92-08 Douglas
29.10Zak Mau 89-01 Lead-Deadwood
30.9Jo Bishop 88-08 Upton
31.11Ryan Cuny 87-08 Douglas
32.11Timothy May 87-07 Douglas
33.11Brigham Williams 85-01 Lead-Deadwood
34.9Jared Harrison 84-06 Lead-Deadwood
35.9Jimmy Mote 84-00 Sturgis Brown
36.11Marcus Myers 76-05 SRHill City
37.11Michael Hendricks 76-00 Douglas
38.9Jeremy Gillaspie 74-07 Hill City
High Jump Varsity - Finals
1.12Connor Campbell 6-03.00 Pierre T.F. Riggs
2.12Jacob Martin 6'03.00 Rapid City Stevens
3.10Isaiah Morin-Baxter 6'01.00 Rapid City Stevens
4.11Carter Nesland 5'11.00 Rapid City Stevens
5.11Dylan Hay 5-11.00 Rapid City Central
10.9Paul Adam 5-09.00 SRPierre T.F. Riggs
6.11Taylor Eby 5-09.00 Sturgis Brown
7.11Jac Cutler 5-09.00 Hill City
7.11Tod Stephens 5-09.00 Rapid City Central
11.11Hunter Vatne 5-07.00 PRCampbell County
12.9George Pitman 5-07.00 Rapid City Stevens
9.12Porter Jones 5-07.00 Pierre T.F. Riggs
13.9Dawson Woolett 5-05.00 Douglas
13.10Elijah Williams 5-05.00 Rapid City Central
13.9Bud Maxey 5-05.00 Pierre T.F. Riggs
--9Tommy Klapperich NH St. Thomas More
--10Logan Barndt NH Hot Springs
--12Quinn Sigismond NH Campbell County
--11Brock Mulvehill NH Douglas
Pole Vault Varsity - Finals
1.12Colten Galambas 13-03.00 Campbell County
2.12Hunter Woodard 12-09.00 Upton
3.10Gavin West 12-00.00 Sturgis Brown
4.12Thomas Peitz 12-00.00 Pierre T.F. Riggs
5.10Jens Christensen 11-06.00 St. Thomas More
6.10Davis Cathey 11-06.00 Campbell County
7.11Austin Permann 11-06.00 Sturgis Brown
8.12Carson Sleep 11-00.00 Spearfish
9.11Dylan Hay 11-00.00 Rapid City Central
10.11Brodell VanZee 10-06.00 Spearfish
10.11Alan Baker 10-06.00 Upton
10.11Bobby Bertolotto 10-06.00 Custer
10.11Max Ellingsen 10-06.00 Spearfish
10.11Pedro Tafoya 10-06.00 Pierre T.F. Riggs
10.9Wyatt Jungclaus 10-06.00 Rapid City Central
16.11Erik Merkle 10-01.00 Rapid City Stevens
17.11Dalton Mahoney 10-00.00 Rapid City Stevens
17.11Dylin Johnson 10-00.00 Lead-Deadwood
--11Gavin Haefs NH Lead-Deadwood
--11Wyatt Hess NH Lead-Deadwood
--11Kolby Kost NH Rapid City Central
--10Jackson Miller NH Pierre T.F. Riggs
--10Maxwel Biberdorf NH Douglas
--10Nick VanHorn NH Custer
--10Kayleb Twomey NH Rapid City Central
--11Jake Person NH Rapid City Stevens
--10Levi Mines NH Custer
--9Colton Randall NH Campbell County
--9Zach Wilcox NH Campbell County
Long Jump Varsity - Finals
1.11Trevor Severson 22-10.25 PRDouglas
2.11Dawson Butts 20-09.50 Upton
3.11Dylan Hay 20-04.00 PRRapid City Central
4.10Joe Woods 19-05.75 Rapid City Central
4.11Jalen Johnson 19'05.75 Rapid City Stevens
6.11Kyle Elder 19-04.00 Rapid City Central
7.11Cetan Big Crow 19-02.50 PRDouglas
8.11Jacob Alley 18-11.50 Lead-Deadwood
9.12Tristan Esterbrook 18-10.75 Campbell County
10.9Jordy Stulken 18-07.75 Lead-Deadwood
11.11Kyle Kobza 18-03.25 PRCuster
12.10Elijah Williams 18-02.75 Rapid City Central
13.11Taylor Eby 18-02.00 Sturgis Brown
14.9George Pitman 18-00.25 Rapid City Stevens
15.11Isaiah Richards 17-11.50 Rapid City Stevens
16.12Warrent Garreau 17-08.50 SRPierre T.F. Riggs
17.11Alexander Franchetti-Gonzalez 17-06.75 Douglas
18.9Cobey Carr 17-06.50 Pierre T.F. Riggs
19.12Kyler Braun 17-05.50 Douglas
20.11Ty Maya 17-05.00 Campbell County
21.11Brodell VanZee 17-04.75 Spearfish
22.11Cody Bevier 17-02.75 Rapid City Stevens
23.11Wyatt Hess 17-02.00 SRLead-Deadwood
24.12Chase Bolte 16-08.50 Pierre T.F. Riggs
25.10Jay Krull 16-04.75 Sturgis Brown
26.11Max Ellingsen 16-04.50 Spearfish
27.9Tommy Klapperich 16-04.00 St. Thomas More
28.9Tip Reiman 15-03.25 St. Thomas More
29.10Ted Maxey 14-07.75 Pierre T.F. Riggs
30.10Matthew McGillick 14-04.00 PRSt. Thomas More
31.12Nik Scott 14-01.25 Lead-Deadwood
32.9Byron Bloomer 14-00.25 St. Thomas More
--10Alec Keffeler ND Sturgis Brown
Triple Jump Varsity - Finals
1.11Sage Hagen 46-04.00 SRRapid City Central
2.10Alec Keffeler 40-11.00 Sturgis Brown
3.12Cain Fritz 40-07.50 Sturgis Brown
4.11Isaiah Richards 40'06.50 Rapid City Stevens
5.11Jordan Ladson 40-04.00 SRRapid City Central
6.12Warrent Garreau 39-00.75 Pierre T.F. Riggs
7.9George Pitman 39-00.00 Rapid City Stevens
8.9Dawson Woolett 38-09.75 SRDouglas
9.12Nate Zimmerman 37-00.50 Pierre T.F. Riggs
10.11Tod Stephens 36-11.50 Rapid City Central
11.11Casey Williams 36-07.00 Pierre T.F. Riggs
12.11Max Ellingsen 36-05.75 Spearfish
13.11Jalen Johnson 36-00.00 Rapid City Stevens
14.10Wyatt Hudson 35-10.75 Custer
15.12Brenden Johnson 35-03.25 Hill City
16.10Jay Krull 34-08.75 Sturgis Brown
17.10Jens Christensen 34-05.00 St. Thomas More
18.9Jordy Stulken 34-01.75 Lead-Deadwood
19.12Nik Scott 30-04.00 Lead-Deadwood
--11Chance Sorensen ND Douglas
--12Severin Boe ND Pierre T.F. Riggs
--12Josh McKinstry ND Bison
--9Tip Reiman ND St. Thomas More
--11Jacob Alley ND Lead-Deadwood
--9Tommy Klapperich ND St. Thomas More

Womens Results

100 Meters Varsity - Finals
1.9Kyah Watson 12.25a PRRapid City Stevens
2.11Kelly Moodry 12.36a Campbell County
3.12Grace Czellecz 12.60a Kelly Walsh
4.9Taylor Rowe 12.93a Kelly Walsh
5.9Delaney Klosterman 13.04a Rapid City Stevens
6.9Alexis Louis 13.11a Spearfish
7.12Clacie Simmons 13.13a Kelly Walsh
8.12Cece Szymczak 13.15a Kelly Walsh
100 Meters Varsity - Prelims
1.11Kelly Moodry 12.35a PRCampbell County
2.9Kyah Watson 12.43a Rapid City Stevens
3.12Grace Czellecz 12.73a Kelly Walsh
4.9Taylor Rowe 12.84a SRKelly Walsh
6.12Clacie Simmons 12.88a Kelly Walsh
7.9Delaney Klosterman 13.02a PRRapid City Stevens
5.12Cece Szymczak 13.04a Kelly Walsh
8.9Alexis Louis 13.06a SRSpearfish
9.11Carlee Steeves 13.10a Sturgis Brown
10.9Lauren Sperlich 13.21a Rapid City Central
11.11Dacia Douthit 13.35a Campbell County
12.12Carolyn Eckrich 13.42a St. Thomas More
13.9Hannah Campbell 13.44a PRLead-Deadwood
14.9Ciara Benson 13.52a St. Thomas More
15.9Sawyer Enders-Erwin 13.54a Rapid City Stevens
16.10Kennedy Kaitfors 13.61a PRSpearfish
17.10Makahla Saleem 13.74a Rapid City Central
18.12Regina Lang 13.78a Rapid City Central
19.8Kadyn Comer 13.81a Hill City
20.11Valarie Doud 13.81a Douglas
21.11Madison Gould 13.84a Spearfish
22.9Aubrey Steele 13.88a PRRapid City Stevens
23.9Madi Deitrich 13.99a St. Thomas More
24.10Haylee Hauck 14.00a Pierre T.F. Riggs
25.11Katy Rosales 14.05a Douglas
26.10Carly Mehlberg 14.05a Lead-Deadwood
27.9Megan VanLiere 14.16a Pierre T.F. Riggs
28.9Hannah Lehmkuhl 14.20a PRPierre T.F. Riggs
29.9Blake Mehlberg 14.22a Lead-Deadwood
29.10Jessica Welu 14.22a Hill City
31.9Morgan Roberts 14.22a PRSpearfish
32.11Brittany Lindsey 14.33a PRRapid City Central
33.10Kally Knutson 14.60a Hill City
34.12Daryn Walton 14.66a PRDouglas
35.9Janaina Zanin 14.70a SRPierre T.F. Riggs
36.11Israel Burmeister 15.05a SRLead-Deadwood
200 Meters Varsity - Finals
1.10Hannah Young 24.98a SRRapid City Central
2.12Maddison Sullivan 25.79a Rapid City Central
3.12Kassidy Wanke 26.00a Campbell County
4.8Haleigh Timmer 26.34a SRSt. Thomas More
5.9Lily Parris 26.50a PRRapid City Stevens
6.10Loralee Stock 26.54a Sturgis Brown
7.12Ashley Odenbach 27.11a Spearfish
8.12Jacey Sawyer 27.20a PRRapid City Stevens
9.12Sammi Bates 27.25a PRRapid City Stevens
10.12Clacie Simmons 27.37a Kelly Walsh
11.12Gabbi Demarce 27.44a Rapid City Stevens
12.12Grace Czellecz 27.54a Kelly Walsh
13.10Jordynn Toliver 27.59a PRDouglas
14.12Cece Szymczak 27.59a Kelly Walsh
15.10Jalyn Carter 27.90a PRSpearfish
16.12Carolyn Eckrich 28.08a SRSt. Thomas More
17.9Ciara Benson 28.25a SRSt. Thomas More
18.9Addy Smith 28.40a Pierre T.F. Riggs
19.10Kennedy Kaitfors 28.42a SRSpearfish
20.9Madi Deitrich 28.47a St. Thomas More
21.8Kadyn Comer 28.52a Hill City
22.12Regina Lang 28.69a Rapid City Central
23.11Finja Von Appen 28.79a Rapid City Central
24.10Elly Mitchell 28.80a Douglas
25.11Madison Gould 29.03a SRSpearfish
26.9Kennedy Bush 29.30a PRSturgis Brown
27.9BreAnna Paul 29.35a Sturgis Brown
28.11Tayler Larsen 29.47a Pierre T.F. Riggs
29.11Tayler Carlson 29.58a SRCuster
30.10Carly Mehlberg 29.76a PRLead-Deadwood
31.12Cassidy Carda 29.81a Pierre T.F. Riggs
32.10Kally Knutson 30.05a PRHill City
33.10Haylee Hauck 30.16a Pierre T.F. Riggs
34.9Blake Mehlberg 30.45a Lead-Deadwood
35.9Nique High Hawk 30.47a Douglas
36.9Melissa Rothe 30.78a Douglas
37.9Lexie McQuarrie 31.01a PRCuster
38.10Olivia Rogers 31.33a SRLead-Deadwood
39.11Israel Burmeister 31.85a SRLead-Deadwood
400 Meters Varsity - Finals
1.11Kelly Moodry 57.98a Campbell County
2.8Kylee Bennett 1:01.42a Sturgis Brown
3.12Ashlyn Erisman 1:01.73a Campbell County
4.11Klaire Kirsch 1:01.78a St. Thomas More
5.11Lizzy Erlandson 1:03.99a St. Thomas More
6.9Sydney Shaw 1:04.99a PRSturgis Brown
7.10Sophia Stueven 1:05.58a SRPierre T.F. Riggs
8.10Josette Bowers 1:06.08a Kelly Walsh
9.11Tayler Carlson 1:06.74a Custer
10.9Alyssa Burke 1:07.82a Rapid City Central
11.10Kally Knutson 1:07.97a Hill City
12.10Kailey Walker 1:09.29a Kelly Walsh
13.9Emily Gray-Smith 1:09.86a Sturgis Brown
14.11Erin Fine 1:10.63a Rapid City Stevens
15.10Katelyn Richardson 1:10.66a Douglas
16.11Abbigail Baker 1:12.20a Rapid City Central
17.10Jessica Welu 1:13.99a Hill City
18.9Kacie Gross 1:14.44a Rapid City Central
19.11Taylor Brown 1:16.94a Douglas
800 Meters Varsity - Finals
1.11Tori Glazier 2:20.27a Custer
2.8Haleigh Timmer 2:24.03a St. Thomas More
3.9Mallory Delmont 2:25.74a SRCuster
4.11Marion Hohn 2:27.03a Hill City
5.12Morgan Parys 2:27.98a Custer
6.12Sarah Presler 2:28.01a Brandon Valley
7.11Brigit Blote 2:28.61a St. Thomas More
8.9Autumn Cassen 2:30.20a Sturgis Brown
9.12Caitlin Casey 2:30.85a PRCampbell County
10.12Sydney Wendt 2:31.90a Campbell County
11.10Clara Sedlacek 2:32.14a Custer
12.11Erica Dykstra 2:32.69a Rapid City Stevens
13.12Catherine Whiting 2:32.89a Rapid City Stevens
14.10Emily Mikkelsen 2:33.56a SRPierre T.F. Riggs
15.12Hannah Shaffer 2:33.72a Pierre T.F. Riggs
16.11Maria Bunkers 2:35.64a Rapid City Central
17.9Jadyn Brown 2:36.27a Douglas
18.10Ashley Wells 2:37.00a SRBrandon Valley
19.9Breanna Garry 2:41.68a Sturgis Brown
20.10Janean Hanka 2:41.84a Hill City
21.7Lia Neumiller 2:41.90a Sturgis Brown
22.12Meghan Casey 2:42.65a Campbell County
23.9Hattie Shaffer 2:42.97a PRPierre T.F. Riggs
24.9Kasey Van Zee 2:46.75a SRRapid City Stevens
25.11Erin Fine 2:49.08a Rapid City Stevens
26.11Abbigail Baker 2:54.36a SRRapid City Central
27.11Skye Thomas 3:24.02a Rapid City Central
1600 Meters Varsity - Finals
1.11Haylee Waterfall 5:26.93a SRBrandon Valley
2.10Karlee Simmons 5:27.80a Hill City
3.10Shaelynn Klamm 5:27.86a PRCampbell County
4.7Lia Neumiller 5:37.79a Sturgis Brown
5.11Maria Bunkers 5:37.85a Rapid City Central
6.11Erica Dykstra 5:43.97a Rapid City Stevens
7.10Lauren Wells 5:44.07a Brandon Valley
8.10Emma Realing 5:44.83a Kelly Walsh
9.10Janean Hanka 5:53.29a Hill City
10.11Josephine Destefano 5:53.36a Campbell County
11.11Michaela Gromer 5:57.16a Kelly Walsh
12.9Nya Farnsworth 5:58.51a Kelly Walsh
13.9Kasey Van Zee 5:59.39a Rapid City Stevens
14.10Teresa Blote 5:59.48a SRSt. Thomas More
15.10Avery Foster 6:01.23a SRCampbell County
16.12Karley Borchers 6:02.71a Campbell County
17.9Kyla Keyes 6:03.37a Pierre T.F. Riggs
18.9Katie Johnson 6:03.40a Rapid City Central
19.11Molly Buchholz 6:04.85a Sturgis Brown
20.8Emily Johnson 6:05.20a PRSt. Thomas More
21.9Madison Penfield 6:10.69a Rapid City Stevens
22.11Hannah Thorstensen 6:11.10a Custer
23.12Faith Davis 6:25.42a Kelly Walsh
24.11Mackenzie Laverick 6:31.60a SRCuster
25.10Emily Blote 6:40.60a St. Thomas More
26.10Morgan Gorman 6:41.03a St. Thomas More
27.10Nicole Engel 6:56.36a Rapid City Central
3200 Meters Varsity - Finals
1.10Allison Rief 12:18.48a Brandon Valley
2.9Bryanna Kuhn 12:21.06a Rapid City Stevens
3.10Jayla Flack 13:15.19a Rapid City Stevens
4.10Taleigh Adrian 13:16.72a Hill City
5.11Madeleine Murphree 13:20.83a SRCampbell County
6.10Rebecca Ash 13:20.87a PRCampbell County
7.11Brandy Straw 13:21.51a Hill City
8.11Chariti Ochoa 13:29.60a SRCampbell County
9.11Molly Buchholz 13:40.42a Sturgis Brown
10.12Tatum Barstad 13:42.40a SRCampbell County
100m Hurdles - 33" Varsity - Finals
1.10Elizabeth Schaefer 14.95a Rapid City Stevens
2.12Mackenzie Grubbs 15.46a Upton
3.12Holly Gerberding 15.92a Sturgis Brown
4.12Julianne Thomsen 16.17a Custer
5.12Kalina Smith 16.90a SRCampbell County
6.12Jade Palmer 17.41a Kelly Walsh
--10Emilee Nickel DNF Rapid City Central
100m Hurdles - 33" Varsity - Prelims
1.10Elizabeth Schaefer 15.16a Rapid City Stevens
2.10Emilee Nickel 15.23a Rapid City Central
3.12Marie Doherty 15.73a Campbell County
4.12Mackenzie Grubbs 15.83a Upton
5.12Holly Gerberding 15.91a Sturgis Brown
6.12Julianne Thomsen 16.26a Custer
7.12Kalina Smith 16.94a Campbell County
8.12Jade Palmer 17.11a Kelly Walsh
9.11Trae Knez 17.29a Campbell County
10.12Greta Villarreal 17.52a Campbell County
11.11Riley Salter 17.65a Rapid City Stevens
12.10Hannah Taulealea 18.24a Kelly Walsh
13.10Emma Bernard 18.27a SRRapid City Stevens
14.9Brittney Cole 18.44a SRRapid City Stevens
15.9Anna Campbell 18.48a Lead-Deadwood
16.11Kylan Beyl 18.53a Upton
17.9Natalie Janssen 18.59a Lead-Deadwood
18.11Taylor Brown 19.38a PRDouglas
19.9Morgan Jones 20.60a Pierre T.F. Riggs
--10Jordynn Toliver DQ Douglas
300m Hurdles - 30" Varsity - Finals
1.10Elizabeth Schaefer 45.59a Rapid City Stevens
2.12Mackenzie Grubbs 46.37a Upton
3.12Holly Gerberding 47.18a Sturgis Brown
4.12Julianne Thomsen 48.82a Custer
5.10Jordynn Toliver 48.88a Douglas
6.9Emma Avery 48.98a Rapid City Central
7.12Grace Wiley 49.81a Campbell County
8.11Claire Martin 50.70a Rapid City Stevens
9.10Hayleigh Young 51.25a Rapid City Central
10.9Skylar Sullivan 51.37a St. Thomas More
11.9Lauren Sperlich 51.45a PRRapid City Central
12.11Kylan Beyl 52.14a Upton
13.9Anna Campbell 52.39a Lead-Deadwood
14.12Jade Palmer 53.20a Kelly Walsh
15.9Brittney Cole 53.47a Rapid City Stevens
16.10Hannah Taulealea 53.50a Kelly Walsh
17.9Natalie Janssen 53.76a Lead-Deadwood
18.10Aleigha Pitts 54.70a Douglas
19.9Allycen Herrman 55.85a Pierre T.F. Riggs
20.10Cassidy Jorensen 55.86a Sturgis Brown
21.9Jazmyn Canaday 56.26a Douglas
22.9Morgan Jones 56.45a Pierre T.F. Riggs
23.10Hannah Fye 57.62a Rapid City Stevens
24.10Morgan Smith 58.75a Douglas
4x100 Relay Varsity - Finals
1.Relay Team50.04a Rapid City Central
2.Lily Parris
Jacey Sawyer
Delaney Klosterman
Kyah Watson
50.28a Rapid City Stevens
3.Relay Team51.13a Campbell County
4.Relay Team51.29a Kelly Walsh
5.Relay Team52.44a Sturgis Brown
6.Relay Team52.83a Spearfish
7.Relay Team54.27a Douglas
8.Relay Team55.08a Rapid City Central
9.Relay Team55.87a Lead-Deadwood
10.Relay Team56.61a Douglas
11.Relay Team57.83a Pierre T.F. Riggs
4x200 Relay Varsity - Finals
1.Relay Team1:46.88a Rapid City Central
2.Lily Parris
Jacey Sawyer
Sammi Bates
Kyah Watson
1:47.98a Rapid City Stevens
3.Relay Team1:49.76a Campbell County
4.Relay Team1:49.85a Sturgis Brown
5.Relay Team1:54.47a Lead-Deadwood
6.Relay Team1:55.63a Hill City
7.Relay Team1:57.46a Pierre T.F. Riggs
8.Relay Team1:59.46a Douglas
9.Relay Team2:02.09a Douglas
4x400 Relay Varsity - Finals
1.Relay Team4:08.24a Rapid City Central
2.Relay Team4:12.83a Custer
3.Elizabeth Schaefer
Mya Hendry
Claire Martin
Aubrey Steele
4:21.13a Rapid City Stevens
4.Relay Team4:24.63a Spearfish
5.Relay Team4:25.93a Sturgis Brown
6.Relay Team4:27.29a Pierre T.F. Riggs
7.Relay Team4:33.79a Douglas
8.Relay Team4:36.17a St. Thomas More
9.Relay Team4:39.28a Campbell County
--Relay TeamDQ St. Thomas More
4x800 Relay Varsity - Finals
1.Relay Team9:53.71a Custer
2.Relay Team10:04.30a Hill City
3.Relay Team10:09.41a Brandon Valley
4.Relay Team10:14.29a Campbell County
5.Relay Team10:23.79a Sturgis Brown
6.Relay Team10:31.46a Pierre T.F. Riggs
7.Relay Team10:49.85a Kelly Walsh
8.Relay Team10:51.76a St. Thomas More
9.Relay Team11:27.31a Rapid City Central
10.Relay Team12:30.06a St. Thomas More
SMR 200-200-400-800m Varsity - Finals
1.Relay Team4:21.75a Campbell County
2.Danielle Schmidt
Aubrey Steele
Gabbi Demarce
Samantha Bradsky
4:27.36a Rapid City Stevens
3.Relay Team4:28.53a Spearfish
4.Relay Team4:34.25a Hill City
5.Relay Team4:48.30a Sturgis Brown
6.Relay Team4:58.06a Rapid City Central
7.Relay Team5:28.20a St. Thomas More
Shot Put - 4kg Varsity - Finals
1.12Jordan Menken 43-11.75 Custer
2.11Maddison Dedic 40-11.00 SRKelly Walsh
3.12Naomi Wynn 40-00.50 Douglas
4.11Kassandra Dutro 36-06.50 PRKelly Walsh
5.10Mackenzie Rath 36-05.00 Pierre T.F. Riggs
6.11Shantell Gladson 35-08.00 Campbell County
7.10Kennedy Kaitfors 35-06.00 Spearfish
8.12Teara Hermon 35-05.25 Kelly Walsh
9.11Jordan Fink 34-08.50 Campbell County
10.12Breeze Stock 34-07.25 Douglas
11.11Jamia Johnson 34-03.00 Kelly Walsh
12.12Taylor Smith 33-11.50 Campbell County
13.12Christina Delzer 33-01.00 Rapid City Stevens
14.12Lisi Baker 32-07.50 Custer
15.11Kealy Hill 32-04.75 Campbell County
16.10Isabella Bryant 31-08.25 PRRapid City Central
17.9Miriam Thompson 31-07.50 SRPierre T.F. Riggs
18.11Chloe Ryan 31-04.50 Pierre T.F. Riggs
19.11Cassie Bawdon 30-09.25 Custer
20.9Savannah Perez 29-04.50 Rapid City Stevens
21.10Mystic Munive 28-11.00 Hill City
22.9Makayla Grim 28-08.00 Douglas
23.10Kaali Allmendinger 28-03.75 Lead-Deadwood
24.9Ali Miller 28-01.25 Rapid City Central
25.11Josie Haden 28-00.00 Hot Springs
26.10Brittany Delzer 27-11.50 Sturgis Brown
27.10Amy Gilkerson 27-08.25 Pierre T.F. Riggs
28.9Tayah Ladson 27-07.50 Rapid City Central
29.11Saige Van Tassel 27-03.00 Lead-Deadwood
30.11Leah Zacher 27-01.50 Custer
31.9Alexis Dubray 26-11.00 Rapid City Stevens
32.11Conner Roubideaux 26-10.00 Rapid City Central
33.9Kymbur Hofmann 26-06.00 Rapid City Stevens
34.9Jamey Rosales 26-05.50 Douglas
35.10Gracie Gray 24-06.00 Hill City
36.10Mekenzie Parker 23-08.00 Sturgis Brown
37.9Hanna Beckstrom 21-08.00 Hill City
38.10Taylor Bobbe 19-07.00 Hill City
Discus - 1kg Varsity - Finals
1.12Christina Delzer 117'08 Rapid City Stevens
2.11Leah Zacher 114-08 SRCuster
3.12Breeze Stock 111-07 Douglas
3.9Ali Miller 111-07 Rapid City Central
5.10Mackenzie Rath 110-02 Pierre T.F. Riggs
6.11Cassie Bawdon 105-02 Custer
7.10Mystic Munive 105-00 PRHill City
8.11Jamia Johnson 103-04 Kelly Walsh
9.11Jordan Fink 101-10 Campbell County
10.12Greta Villarreal 101-01 PRCampbell County
11.9Savannah Perez 98-00 Rapid City Stevens
12.12Teara Hermon 97-00 Kelly Walsh
13.12Lisi Baker 95-04 PRCuster
14.11Chloe Ryan 93-02 Pierre T.F. Riggs
15.12Madison Coventry 92-10 Kelly Walsh
16.11Alexa Delbridge 91-09 Sturgis Brown
17.12Naomi Wynn 91-05 Douglas
18.10Gracie Gray 89-11 Hill City
19.11Josie Haden 87-03 Hot Springs
20.9Kymbur Hofmann 86-06 Rapid City Stevens
21.10Mekenzie Parker 85-03 PRSturgis Brown
21.11Shantell Gladson 85-03 Campbell County
23.10Kaali Allmendinger 80-10 Lead-Deadwood
24.10Maddison March 80-04 Rapid City Central
25.10Amy Gilkerson 79-04 Pierre T.F. Riggs
26.9Kate Badger 79-03 Pierre T.F. Riggs
27.11Conner Roubideaux 76-02 Rapid City Central
28.10Susan Varilek 75-08 Rapid City Stevens
29.9Tayah Ladson 75-00 Rapid City Central
30.11Saige Van Tassel 71-03 Lead-Deadwood
31.9Jamey Rosales 67-03 Douglas
32.10Taylor Bobbe 64-11 Hill City
33.9Makayla Grim 60-08 Douglas
34.9Hanna Beckstrom 56-07 Hill City
--10Brittany Delzer ND Sturgis Brown
--11Kassandra Dutro ND Kelly Walsh
--12Jordan Menken ND Custer
--12Taylor Smith ND Campbell County
High Jump Varsity - Finals
1.12Michelle Johnson 5-03.00 Rapid City Central
2.11Addy Eisenbeisz 5-01.00 Pierre T.F. Riggs
3.11Ashlyn Simons 5-01.00 Sturgis Brown
4.12Lia Guigui 4-11.00 Douglas
4.12Marie Doherty 4-11.00 Campbell County
6.12Chelsey Elvestad 4-11.00 Kelly Walsh
6.10Kalli Schock 4-11.00 PRCampbell County
10.9Judian Schutz 4-09.00 Rapid City Stevens
11.9Emry Heiss 4-09.00 Pierre T.F. Riggs
12.10Janean Hanka 4-09.00 Hill City
8.12Alisha Gleason 4-09.00 Douglas
9.10Sage Dobby 4-09.00 Kelly Walsh
13.9Sydney Beasley 4-07.00 SRRapid City Stevens
13.9Rylie Stonecipher 4-07.00 Rapid City Stevens
13.9Sara Strube 4-07.00 Kelly Walsh
13.9Corin Carruth 4-07.00 Kelly Walsh
13.10Shelby Chipperfield 4-07.00 PRCampbell County
13.12Tori Thorpe 4-07.00 Pierre T.F. Riggs
13.11Dacia Douthit 4-07.00 Campbell County
20.10Jillian Houk 4-05.00 St. Thomas More
20.9Abby Ferris 4-05.00 Pierre T.F. Riggs
20.9Kaisie Scherer 4-05.00 Rapid City Stevens
20.9Katie Johnson 4-05.00 Rapid City Central
24.10Morgan Smith 4-03.00 Douglas
--12Eden Lambert NH Sturgis Brown
Pole Vault Varsity - Finals
1.11Carolyn Groeger 10-09.00 Lead-Deadwood
2.11Kealy Hill 10-09.00 Campbell County
3.12Jordyn Huneke 9'03.00 Rapid City Stevens
4.10Cassidy Jorensen 8-09.00 Sturgis Brown
5.12Chelsey Elvestad 8-03.00 Kelly Walsh
5.10Saaj Hull 8-03.00 Kelly Walsh
7.12Alisha Gleason 8-03.00 Douglas
8.11Danielle Schmidt 7-09.00 Rapid City Stevens
8.10Morgan Smith 7-09.00 Douglas
10.10Jillian Houk 7-03.00 St. Thomas More
10.9BreAnna Paul 7-03.00 Sturgis Brown
10.9Alexa Henry 7-03.00 Rapid City Central
--9Lexie McQuarrie NH Custer
--10Olivia Rogers NH Lead-Deadwood
--9Annie Calhoon NH Sturgis Brown
--7Josey Wahlstrom NH Custer
--9Mikah Moser NH Pierre T.F. Riggs
--11Madison Gould NH Spearfish
--10Abigail Foster NH Pierre T.F. Riggs
--9Elizabeth Carlisle NH St. Thomas More
--12Daryn Walton NH Douglas
--11Olivia Pearson NH Rapid City Central
--11Sophie Bullard NH Pierre T.F. Riggs
Long Jump Varsity - Finals
1.11Dacia Douthit 17-06.00 PRCampbell County
2.9Grace Martin 16'11.00 Rapid City Stevens
3.11Bailey Johnson 16-10.50 Rapid City Central
4.12Caitlyn Emick 16-09.00 Sturgis Brown
5.12Michelle Johnson 16-03.50 PRRapid City Central
6.11Sarah Keen 15'09.00 Rapid City Stevens
7.10Kailey Walker 15-07.50 Kelly Walsh
8.11Addy Eisenbeisz 15-06.50 SRPierre T.F. Riggs
9.12Jade Palmer 15-03.00 Kelly Walsh
10.12Sammi Bates 15-02.00 Rapid City Stevens
11.11Hallie Jimenez 15-01.00 SRKelly Walsh
12.11Sophie Bullard 14-11.50 PRPierre T.F. Riggs
13.10Cassidy Jorensen 14-11.25 SRSturgis Brown
14.12Carolyn Eckrich 14-10.00 St. Thomas More
15.9Emma Avery 14-08.50 SRRapid City Central
16.8Hailey Wathen 14-06.50 Hill City
17.9Skylar Sullivan 14-05.00 St. Thomas More
17.11Lydia Raderschadt 14-05.00 SRHill City
19.9Sara Strube 14-04.00 PRKelly Walsh
20.9Emry Heiss 14-03.00 Pierre T.F. Riggs
21.12Danielle Ullmann 14-02.00 Pierre T.F. Riggs
22.9Kennedy Bush 13-11.00 Sturgis Brown
23.9Morgan Roberts 13-10.50 SRSpearfish
24.9Nique High Hawk 13-09.50 Douglas
25.12Lia Guigui 13-09.00 Douglas
26.11Valarie Doud 13-06.00 Douglas
26.10Carly Mehlberg 13-06.00 Lead-Deadwood
28.10Shelby Chipperfield 12-11.50 Campbell County
29.11Israel Burmeister 12-10.50 Lead-Deadwood
30.9Blake Mehlberg 12-08.50 Lead-Deadwood
31.9Melissa Rothe 12-04.50 Douglas
Triple Jump Varsity - Finals
1.12Caitlyn Emick 35-07.25 Sturgis Brown
2.12Mya Jones 35-05.00 SRRapid City Central
3.12Sammi Bates 34'04.75 Rapid City Stevens
4.12Tori Thorpe 34-00.75 Pierre T.F. Riggs
5.9Grace Martin 33'10.50 Rapid City Stevens
6.11Bailey Johnson 33-09.00 Rapid City Central
7.9Rylie Stonecipher 33-09.00 Rapid City Stevens
8.9Jessica Martian 32-09.00 Douglas
9.10Jordynn Toliver 32-06.25 Douglas
10.9Corin Carruth 32-06.00 Kelly Walsh
11.9Emma Avery 31-08.75 Rapid City Central
12.12Carissa Arceneaux 31-08.50 Rapid City Stevens
13.12Danielle Ullmann 31-08.00 Pierre T.F. Riggs
14.10Ashtyn Evans 31-02.75 Campbell County
15.10Hannah Taulealea 31-02.00 Kelly Walsh
16.11Lydia Raderschadt 30-06.25 Hill City
17.9Skylar Sullivan 30-06.00 SRSt. Thomas More
18.11Jaliegh Davis 30-02.00 Kelly Walsh
19.10Shay Woodward 30-00.00 SRCuster
20.9Kennedy Bush 29-10.25 Sturgis Brown
21.11Brooklyn Janz 29-09.00 Sturgis Brown
22.9Morgan Roberts 29-08.75 Spearfish
23.9Kylee Thorpe 29-05.00 Pierre T.F. Riggs
24.10Abigail Foster 28-04.00 Pierre T.F. Riggs