-
Team Results Management
937 Followers

MHSAA LP Division 4 Finals

HS

Official Sat, Jun 5, 2021 Jun 5, 2021Hudsonville (Baldwin St. MS)


Mens Results Women

100 Meters D4 - Finals
1.10Jaylin Townsend 10.98a (4.4)PRFlint Beecher
2.12Jameson Chesser 11.17a (4.4)Adrian Lenawee Christian
3.11Benny Diaz 11.22a (4.4)Saugatuck
4.12Jeremiah Salas 11.34a (4.4)Decatur
5.12Charlie Steinhaus 11.45a (4.4)Breckenridge
6.12Finn Hogan 11.48a (4.4)Maple City Glen Lake
7.12Cameren Valliere 11.50a (4.4)Breckenridge
8.12Jacobe Hayes-Dunning 11.51a (4.4)Portland St. Patrick
100 Meters D4 - Prelims
1.10Jaylin Townsend 11.15a (5.0)Flint Beecher
4.12Jameson Chesser 11.17a (5.0)Adrian Lenawee Christian
2.11Benny Diaz 11.22a (0.4)Saugatuck
5.12Finn Hogan 11.35a (5.0)Maple City Glen Lake
3.12Jeremiah Salas 11.41a (7.8)Decatur
6.12Charlie Steinhaus 11.41a (0.4)Breckenridge
7.12Cameren Valliere 11.55a (7.8)Breckenridge
8.12Jacobe Hayes-Dunning 11.57a (0.4)Portland St. Patrick
9.11Andrew Finley 11.57a (7.8)Kalamazoo Hackett
10.12Kyle Chute 11.64a (0.4)Addison
11.12Danny Bradley 11.72a (5.0)Flint Beecher
12.12Khole Hofmann 11.75a (5.0)Pentwater
13.12Mateo Barnett 11.76a (7.8)Manistee Catholic
14.12Alexander Wiltz 11.78a (0.4)Detroit Frederick Dougla...
15.12Louis Cardenas 11.82a (0.4)Lutheran HS Westland
16.10Sam Mayer 11.86a (5.0)Indian River Inland Lakes
17.10Liam Mann 11.88a (5.0)Kalamazoo Hackett
18.11Duke Green 11.88a (7.8)Reading
19.12Ronnie Lemke 11.92a (0.4)Kingston
20.10Nikolaus Lewis 11.94a (5.0)Carsonville-Port Sanilac
21.11Jace Horman 12.10a (7.8)Breckenridge
22.12Nick Rasmussen 12.17a (7.8)Lincoln-Alcona
200 Meters D4 - Finals
1.10Jaylin Townsend 22.75a (7.0)Flint Beecher
2.11Benny Diaz 22.76a (7.0)Saugatuck
3.12Jameson Chesser 22.86a (7.0)Adrian Lenawee Christian
4.12Finn Hogan 23.13a (7.0)Maple City Glen Lake
5.12Jeremiah Salas 23.36a (7.0)Decatur
6.12Cameren Valliere 23.47a (7.0)Breckenridge
7.12Louis Cardenas 23.91a (7.0)Lutheran HS Westland
8.12Charlie Steinhaus 24.11a (7.0)Breckenridge
200 Meters D4 - Prelims
1.10Jaylin Townsend 22.66a (3.2)Flint Beecher
2.11Benny Diaz 22.71a (0.0)Saugatuck
4.12Finn Hogan 22.73a (0.0)PRMaple City Glen Lake
5.12Cameren Valliere 23.23a (0.0)Breckenridge
3.12Jameson Chesser 23.30a (2.3)Adrian Lenawee Christian
6.12Charlie Steinhaus 23.48a (3.2)Breckenridge
7.12Jeremiah Salas 23.61a (2.3)Decatur
8.12Louis Cardenas 23.74a (0.0)Lutheran HS Westland
9.12Jacobe Hayes-Dunning 23.75a (2.3)Portland St. Patrick
10.11Isaac Backman 23.77a (0.0)Kalamazoo Hackett
11.10Javion Taylor 23.90a (3.2)Concord
12.11Andrew Finley 24.03a (2.3)Kalamazoo Hackett
13.11Steven Gilbert 24.03a (0.0)Mayville
14.10Brady Hull 24.05a (0.0)Reading
15.12Nick Rasmussen 24.07a (3.2)Lincoln-Alcona
16.12George Conn 24.17a (3.2)Breckenridge
17.12Jacob Winans 24.29a (3.2)Marlette
18.12Mateo Barnett 24.33a (2.3)Manistee Catholic
19.11Gavin Walker 24.60a (0.0)Lincoln-Alcona
20.11Ryan Worsham 24.89a (2.3)Addison
21.9Tayshawn Bester 25.16a (3.2)Reading
22.11Caleb Thomas 25.33a (2.3)Sterling Heights Parkway
23.12Alexander Wiltz 32.05a (3.2)Detroit Frederick Dougla...
400 Meters D4 - Finals
1.12Finn Hogan 49.98a Maple City Glen Lake
2.12Jacoby Sanders 50.55a Flint Beecher
3.12Elijah Wallace 51.30a Wyoming Potter's House
4.12Mateo Barnett 51.46a Manistee Catholic
5.11Matthew Emelander 52.55a Carson City-Crystal
6.12Larry DeDalis 52.81a Marine City Cardinal Moo...
7.12Nathan Sutrick 52.89a Plymouth Christian Acade...
8.12Jacob Sytek 53.13a PRLincoln-Alcona
9.11Austin McKessy 53.39a East Jackson
10.12Brett Dumaw 53.43a Deckerville
11.11Gunnar Leggett 53.63a Pittsford
12.9Evan Peruski 53.63a Ubly
13.11Cole Millirans 53.66a Cassopolis Ross Beatty
14.12Aaron Seta 54.06a Lutheran HS Westland
15.11Andrew Piggott 54.28a Fowler
16.9Blake Fox 54.30a Johannesburg-Lewiston
17.11Isaac Backman 54.82a Kalamazoo Hackett
18.12Ian Bergeron 55.65a Camden-Frontier
800 Meters D4 - Finals
1.12Trevor Barker 1:56.42a PRDeckerville
2.10Brandon Thompson 2:01.03a Petersburg-Summerfield
3.12Bentley Alderson 2:01.85a PRUnionville-Sebewaing
4.11Jonathan Mikovits 2:01.91a Concord
5.11Samuel Paga 2:01.93a PRPetoskey St. Michael Aca...
6.12William Hoover 2:02.91a PRBirmingham Roeper
7.12Coleman Clark 2:04.08a Carson City-Crystal
8.10Conner Welden 2:04.09a Hillsdale Academy
9.11Trent Carter 2:04.17a Breckenridge
10.11Isaiah Beiter 2:06.63a Lawrence
11.11Zach Reinsma 2:06.69a Wyoming Potter's House
12.12Charlie Newburry 2:07.57a Mendon
13.11Carmello Harris 2:08.64a Flint Beecher
14.9Ian Palacios 2:10.14a Wyoming Potter's House
15.12Nathan Koetje 2:10.32a Kalamazoo Christian
16.12Mason Staggs 2:11.65a Maple City Glen Lake
17.11Spencer Mistele 2:11.99a Plymouth Christian Acade...
18.9Jeffrey McGuire 2:12.39a Lutheran HS Westland
19.10Jackson Kulawiak 2:13.74a Buckley
1600 Meters D4 - Finals
1.12Bentley Alderson 4:23.75a PRUnionville-Sebewaing
2.12Coleman Clark 4:24.99a PRCarson City-Crystal
3.12Nik Pettinga 4:25.55a PRSaugatuck
4.12Matthew Nowak 4:26.42a PRMt. Pleasant Sacred Heart
5.12Wyatt Emmons 4:31.73a PRMayville
6.9Collin Farmer 4:31.75a PRCarson City-Crystal
7.11Brock Lynch 4:32.19a PRMt. Pleasant Sacred Heart
8.11Ashton Keiffer 4:33.71a PRCarson City-Crystal
9.11Isaiah Beiter 4:34.70a PRLawrence
10.10Lezawe Osterink 4:35.12a Wyoming Potter's House
11.12Andrew Blum 4:39.56a PRWyoming Potter's House
12.10Tyler Bays 4:41.23a PRReading
13.10Dakota Dykhuis 4:42.02a PRMontabella
14.11Mason Sumner 4:44.45a Breckenridge
15.11Emil Schlueter 4:44.79a Hillsdale Academy
16.9Owen Patton 4:46.73a Vestaburg
17.12Grant Fleis 4:51.72a Mesick
18.12Kyle Miedema 4:52.14a PRKalamazoo Christian
19.11Jonas Lanser 4:53.53a McBain Northern Michigan...
20.12Daniel Casey 4:54.67a PRJackson Preparatory
21.10Micah Bragg 4:55.31a Petoskey St. Michael Aca...
22.11Elijah Suwyn 4:56.04a Wyoming Potter's House
23.12Travis Katz 4:56.43a Mayville
24.11Spencer Mistele 4:57.60a Plymouth Christian Acade...
25.11Ty Pavlichek 5:00.40a Unionville-Sebewaing
26.10Christopher Russelburg 5:09.48a Allen Park Cabrini
3200 Meters D4 - Finals
1.12Coleman Clark 9:52.53a Carson City-Crystal
2.12Nik Pettinga 9:55.58a Saugatuck
3.11Max Sharnas 10:02.41a Saugatuck
4.9Collin Farmer 10:03.27a Carson City-Crystal
5.10Lezawe Osterink 10:09.82a Wyoming Potter's House
6.12Hammond Law 10:14.02a Petoskey St. Michael Aca...
7.11Isaac Bos 10:16.65a Kalamazoo Christian
8.11Tristan Ashley 10:19.74a PRSaugatuck
9.11Nile Devers 10:25.65a Gobles
10.11Adam Martinson 10:29.79a Saugatuck
11.11Samuel Paga 10:32.64a Petoskey St. Michael Aca...
12.11Emil Schlueter 10:37.40a PRHillsdale Academy
13.12Wyatt Emmons 10:41.25a Mayville
14.12Henry Hybza 10:46.07a Manistee Catholic
15.12Andrew Blum 10:59.07a Wyoming Potter's House
16.11Joe Bulko 11:05.20a Concord
17.12Grant Fleis 11:06.72a Mesick
18.9TJ Donnan 11:13.37a Southfield Christian
19.12Logan Barrett 11:23.72a Concord
20.10Samuel Wenzel 11:37.70a Austin Catholic
21.9Jobe Skaff 11:42.44a PRNovi Christian Academy
22.9AJ Owen 12:11.63a Birmingham Roeper
110m Hurdles - 39" D4 - Finals
1.11Benny Diaz 14.77a (0.0)PRSaugatuck
2.11Alexander Stoll 14.95a (0.0)PRColon
3.11James Hunter 15.88a (0.0)Holton
4.12Nathan Rodlund 15.98a (0.0)Addison
5.12Levi Peruski 16.00a (0.0)Ubly
6.11Cavanaugh Barker 16.10a (0.0)Carson City-Crystal
7.12Trayton Wenzlaff 16.83a (0.0)Kingston
8.12Khole Hofmann 16.98a (0.0)Pentwater
110m Hurdles - 39" D4 - Prelims
1.11Benny Diaz 15.20a (3.9)Saugatuck
2.11Alexander Stoll 15.47a (0.0)Colon
4.12Nathan Rodlund 15.94a (0.0)Addison
5.12Levi Peruski 16.06a (3.9)Ubly
3.11James Hunter 16.07a (4.3)Holton
6.11Cavanaugh Barker 16.07a (0.0)Carson City-Crystal
7.12Khole Hofmann 16.40a (4.3)Pentwater
8.12Trayton Wenzlaff 16.40a (3.9)PRKingston
9.12Brodey Miller 16.42a (4.3)Caseville
10.12Breckin Alcock 16.49a (3.9)Morenci
11.11Logan Mueller 16.86a (4.3)Ubly
12.12Donovan Jackson 16.93a (4.3)Lutheran HS Westland
13.11AJ Simon 17.07a (3.9)Coleman
14.11Trace Juergens 17.29a (3.9)Fairview
15.10Lucas Stapley 17.58a (0.0)PRBrethren
16.12Xavier Wheeler 17.75a (3.9)International Academy of...
17.10Luke Witte 17.77a (4.3)Lutheran HS Westland
18.11Gavin Ryeson 17.81a (4.3)Clarkston Everest Colleg...
19.11Rickie McMurray 17.85a (4.3)PRBellaire
20.12Dylan Koepke 17.87a (0.0)Hale
21.11Nathan Herrmann 19.11a (0.0)Petersburg-Summerfield
22.12Jaxon Vantilburg 24.03a (0.0)Marcellus
23.11William Brown 25.24a (0.0)Deckerville
300m Hurdles - 36" D4 - Finals
1.11Benny Diaz 39.59a PRSaugatuck
2.12Luke Predum 40.53a PRMt. Pleasant Sacred Heart
3.12Khole Hofmann 40.60a PRPentwater
4.12Donovan Jackson 42.14a Lutheran HS Westland
5.11David Richards 42.22a Hillsdale Academy
6.12Levi Peruski 42.37a Ubly
7.11Roman Iott 42.84a PRPetersburg-Summerfield
8.11Skylar Morgan 43.17a PRLutheran HS Westland
9.12Ben Matthews 43.19a Beal City
10.9Landon Bennett 43.20a PRAthens
11.12Gavin Allen 43.23a Buckley
12.11Logan Mueller 43.31a Ubly
13.11Gavin Ryeson 43.54a Clarkston Everest Colleg...
14.11Trace Juergens 43.60a PRFairview
15.11Daishean Jamison 43.63a PRCassopolis Ross Beatty
16.11Nathan Herrmann 44.02a Petersburg-Summerfield
17.11Joe Perry 44.86a Johannesburg-Lewiston
18.12Nathan Rodlund 45.23a Addison
19.10Mason Salisbury 45.51a Marion
20.12Jaxon Vantilburg 46.22a Marcellus
21.12Xavier Wheeler 56.62a International Academy of...
4x100 Relay D4 - Finals
1.Cameren Valliere
Jace Horman
George Conn
Charlie Steinhaus
43.74a Breckenridge
2.Danny Bradley
James Cummings II
Carmello Harris
Jaylin Townsend
44.11a Flint Beecher
3.Tyler Carpenter
Mekhi Wingfield
Malachi Boyd
Javion Taylor
44.48a Concord
4.Cornell Fletcher
Edwards Jakari
Ashton Smith
Anthony Floyd
44.92a Muskegon Heights
5.Elliot Addleman
Clay Ayers
TJ Rutter
Jameson Chesser
44.92a Adrian Lenawee Christian
6.Marquis Bills
Dylan Malinowski
Nathan Rodlund
Ryan Worsham
45.11a Addison
7.John Stricker
Caleb Thomas
Austin Hosmer
Mason Campbell
45.18a Sterling Heights Parkway
8.Jamisen Latham
Dustin Tyler
Ben Matthews
TJ Maxon
45.70a Beal City
9.Liam Mann
Noah Kuhn
Alex Goscenski
Andrew Finley
45.81a Kalamazoo Hackett
10.Aaron Bignell
Duke Green
Randy LoPresto
Tayshawn Bester
45.92a Reading
11.Justin Bonzelet
Brody Allen
Parker McHugh
Parker Hollenbeck
46.48a Maple City Glen Lake
12.Aundre Collins
Reid Love
Peyton Anderson
Skylar Morgan
46.58a Lutheran HS Westland
13.Adam Gabele
Kyle Hoogenboom
Lucas Dommer
Connor Bogard
46.59a Kalamazoo Christian
14.Logan Mueller
Brett Mueller
Levi Peruski
Cole Hagen
46.73a Ubly
15.Elijah Cox
Jok Nhial
Jeremiah Swiney
Perry Griffith III
46.81a Wyoming Potter's House
16.Henry Baker
Richard Korff
Jason Richter
Logan May
47.19a Johannesburg-Lewiston
17.William Brown
Kristopher Matthews
Ashton Glenn
Tyler Kowalski
47.24a Southfield Christian
18.Trayton Wenzlaff
James Wilson
Dustin Peter
Ronnie Lemke
47.29a Kingston
19.Gabe Luther
Gavin Allen
Cameron Carpenter
Nick Simon
47.32a Buckley
20.Dylan Koepke
Zachery Koepke
Robert Rosebrugh
Dalton Jaremba
48.24a Hale
21.Brodie Pike
Landon Mansfield
Carsyn Varga
Jacob Spradlin
48.59a Morenci
4x200 Relay D4 - Finals
1.Jaylin Townsend
Micah Brown
Danny Bradley
Jacoby Sanders
1:30.59a Flint Beecher
2.Cameren Valliere
Jace Horman
George Conn
Charlie Steinhaus
1:31.12a Breckenridge
3.Elliot Addleman
Tristan Beagle
Jameson Chesser
Clay Ayers
1:32.70a Adrian Lenawee Christian
4.Christopher Barnes
Nick Rasmussen
Jacob Sytek
Gavin Walker
1:33.11a Lincoln-Alcona
5.Tyler Carpenter
Mekhi Wingfield
Chuckie King
Javion Taylor
1:33.41a Concord
6.Aaron Seta
Skylar Morgan
Donovan Jackson
Louis Cardenas
1:33.50a Lutheran HS Westland
7.Gabe Luther
Gavin Allen
Cameron Carpenter
Nick Simon
1:33.67a Buckley
8.Brett Clauser
Jeremiah Salas
Bryce Reyna
Matthew Allett
1:33.68a Decatur
9.Joshua Lundberg
Jok Nhial
Jeremiah Swiney
Elijah Wallace
1:34.52a Wyoming Potter's House
10.Justin Bonzelet
Brody Allen
Parker McHugh
Parker Hollenbeck
1:34.62a Maple City Glen Lake
11.Cornell Fletcher
Edwards Jakari
Ashton Smith
Anthony Floyd
1:34.69a Muskegon Heights
12.Logan Mueller
Colin Oberski
Evan Peruski
Cole Hagen
1:35.14a Ubly
13.Gavin Fietz
Nathan Herrmann
Roman Iott
Brandon Thompson
1:35.63a Petersburg-Summerfield
14.Payton Russman
Alex Fedewa
Seth Frawley
Jacobe Hayes-Dunning
1:35.97a Portland St. Patrick
15.Tayshawn Bester
Brady Kling
Dillon Denison
Roger Hill
1:36.74a Reading
16.Dylan Carper
Collin Mayville
Dominic Pant
Anthony Rubio
1:37.52a White Pigeon
17.Henry Baker
Joe Perry
Cordel Campbell
Logan May
1:38.29a Johannesburg-Lewiston
18.William Brown
Kristopher Matthews
Ashton Glenn
Tyler Kowalski
1:38.55a Southfield Christian
19.Carson Holland
Bryce Langmaid
Ashlyn Leath
Conner Gettel
1:38.72a Unionville-Sebewaing
20.Lawrence Hamilton, IV
Darren Taylor
Armani McFall
Dazari Chestang
1:39.43a Mt Clemens
21.Abe Pewe
Luke Brady
Bennett Fast
Conner Welden
1:39.81a Hillsdale Academy
--Liam Mann
David Chafty
Andrew Finley
Isaac Backman
DQ Kalamazoo Hackett
4x400 Relay D4 - Finals
1.Traiten Colesa
Connor Palmer
Brett Dumaw
Trevor Barker
3:32.92a Deckerville
2.Carmello Harris
Micah Brown
Desmond Hodge
Jacoby Sanders
3:35.45a Flint Beecher
3.Luke Holton
Adair Artis
Jonathan Mikovits
Chuckie King
3:35.88a Concord
4.Jeremiah Pasbjerg
Gavin Allen
Jackson Kulawiak
Kyle Deshasier
3:37.06a Buckley
5.Joshua Lundberg
Zach Reinsma
Jeremiah Swiney
Elijah Wallace
3:37.17a Wyoming Potter's House
6.Kaylon Alexander
Xavier Hodos
Kade Spahr
Gunnar Leggett
3:37.46a Pittsford
7.Noah Eden
Aundre Collins
Peyton Anderson
Aaron Seta
3:37.73a Lutheran HS Westland
8.Gabe Ruggles
Brock Lynch
Luke Predum
Matthew Nowak
3:38.13a Mt. Pleasant Sacred Heart
9.Evan Triemstra
Nathan Koetje
Kyle Hoogenboom
Isaac Bogard
3:39.60a Kalamazoo Christian
10.Braden Swanson
Braden Cohea
Bradley Richards
Ethan Cammenga
3:40.36a Fruitport Calvary Christ...
11.Levi Peruski
Jacob Messing
Matthew Brandel
Evan Peruski
3:40.76a Ubly
12.George Conn
Colttion Vine
Mason Sumner
Trent Carter
3:40.79a Breckenridge
13.Ty Ruddy
Ryan Oberle
Dylan Anderson
Jacob Iott
3:41.07a Ottawa Lake-Whiteford
14.David Richards
Luke Brady
Bennett Fast
Conner Welden
3:42.57a Hillsdale Academy
15.Fischer Alonzi
Parker McHugh
Justin Bonzelet
Mason Staggs
3:45.27a Maple City Glen Lake
16.Logan May
Joe Perry
Jacob Wartenberg
Blake Fox
3:45.31a Johannesburg-Lewiston
17.Chukwubuikem Anwunah
Spencer Mistele
Zach Blume
Nathan Sutrick
3:46.41a Plymouth Christian Acade...
18.Relay Team3:47.35a Marine City Cardinal Moo...
19.Robert Ward
Braydon Grissom
Daishean Jamison
Cole Millirans
3:48.48a Cassopolis Ross Beatty
20.Zach Stephenson
Christopher Barnes
Gavin Walker
Jacob Sytek
3:50.65a Lincoln-Alcona
21.Trent Beeson
Collin Mayville
Dominic Pant
Anthony Rubio
3:53.58a White Pigeon
4x800 Relay D4 - Finals
1.Samuel Paga
Micah Bragg
Seth Bragg
Hammond Law
8:20.62a Petoskey St. Michael Aca...
2.David Richards
Bennett Fast
Luke Brady
Conner Welden
8:22.86a Hillsdale Academy
3.Lezawe Osterink
Zach Reinsma
Logan Swiney
Ian Palacios
8:23.30a Wyoming Potter's House
4.Ashton Keiffer
Collin Farmer
Cole Stone
Coleman Clark
8:23.85a Carson City-Crystal
5.Adair Artis
Joe Bulko
Luke Holton
Jonathan Mikovits
8:32.80a Concord
6.Nathan Crane
Wyatt Emmons
Travis Katz
Gavin Helgeson
8:34.67a Mayville
7.Traiten Colesa
Aaron Wilcox
Brett Dumaw
Trevor Barker
8:35.04a Deckerville
8.Ryan Tinson
Colttion Vine
Mason Sumner
Trent Carter
8:35.24a Breckenridge
9.Kyle Miedema
Isaac Bos
Isaac Bogard
Nathan Koetje
8:39.33a Kalamazoo Christian
10.Jeremiah Pasbjerg
Jackson Kulawiak
Kyle Deshasier
Carson Kulawiak
8:48.38a Buckley
11.LaWayne Wickey
Connor Hetman
Tucker Lafler
Kodey Dovey
8:48.89a Colon
12.Nathan Ciolk
Terry Trendel
Kobe Canning
Tristan McHaney
8:53.21a White Cloud
13.Jacob Wartenberg
Vaden Ronin
Malaki Gascho
Blake Fox
8:54.32a Johannesburg-Lewiston
14.Brody Amthor
Isaiah Beiter
Mauricio Mancera
Anthony Saldana
9:10.61a Lawrence
15.Ben Dickieson
Dominic Catallo
Jackson Pichan
Jeffrey McGuire
9:15.67a Lutheran HS Westland
16.Brayden McKay
Logan Eiden
Bram Wolf
Christopher Russelburg
9:20.08a Allen Park Cabrini
17.Caleb Howard
Brendon Peckens
Brandon Smith
Lucas Bliesner
9:24.05a Webberville
18.Relay Team9:24.75a Birmingham Roeper
19.Sam Corey
Kaden Forward
Nate Corey
Hunter Bentley
9:27.02a Onekama
20.Hayden Fulford
Keldon Koshorek
Holtie Ware
Kevin Conway
9:46.57a Waterford Our Lady of th...
Shot Put - 12lb D4 - Finals
1.11Zane Forist 62-04.00 Carson City-Crystal
2.12Drew Reif 48-07.50 PRSaginaw Michigan Luthera...
3.12Nick Bucher 47-01.50 PRWhite Pigeon
4.12Brogan Wiler 46-10.50 Reading
5.11Brett McGowen 44-07.50 PRMorrice
6.11Todd Nanasy 44-02.00 Morrice
7.11Joel Bradley 44-01.25 White Cloud
8.11Garner Akin 43-07.00 Fulton
9.11Jacob Jackson 43-03.00 Clarkston Everest Colleg...
10.11John Morrison 41-06.50 Clarkston Everest Colleg...
11.10Nick Wayne 41-01.00 PRBritton Deerfield
11.12Ethan Brunson 41-01.00 Webberville
13.12Jake Pleva 40-03.00 Maple City Glen Lake
14.12Caden McKinley 40-01.25 Kalamazoo Hackett
15.10Denico Lawrence 39-10.50 Detroit Frederick Dougla...
16.11Anthony Paull 39-07.00 Rogers City
17.11Jack Stoneman 39-00.75 Pentwater
18.12McCoy Williams 38-10.75 Marion
18.12Carson Heleski 38-10.75 Ubly
20.11Kenny Mann 38-00.25 Decatur
21.12Jacob Nimtz 35-06.25 Unionville-Sebewaing
22.12Billy Eigemann 35-06.00 Allen Park Cabrini
23.11Nevin Thompson 35-04.00 Indian River Inland Lakes
Discus - 1.6kg D4 - Finals
1.11Zane Forist 196-05 Carson City-Crystal
2.12Jacob Nimtz 140-03 Unionville-Sebewaing
3.11Todd Nanasy 136-09 Morrice
4.12Mitchell Jager 132-04 Martin
5.12Brogan Wiler 131-04 Reading
6.11Trey Nieman 124-02 Morenci
7.12Bryce Middleton 122-01 Coleman
8.11Joel Bradley 114-05 White Cloud
9.11Nevin Thompson 109-06 Indian River Inland Lakes
10.12AJ Shenfeld 109-04 Marcellus
11.11Caleb Glase 107-03 Maple City Glen Lake
12.11Tucker Hubbard 106-04 Frankfort
13.11DeShawn Martin 105-06 Petersburg-Summerfield
14.12Billy Eigemann 105-05 Allen Park Cabrini
15.11Wyatt Brink 103-02 Akron-Fairgrove
16.12Brenden Bernard 101-05 Hale
17.10Denico Lawrence 100-00 Detroit Frederick Dougla...
18.12Brady Ferguson 98-05 Marcellus
19.11John Morrison 90-03 Clarkston Everest Colleg...
20.11Jacob Jackson 89-09 Clarkston Everest Colleg...
--10Nick Wayne FOUL Britton Deerfield
High Jump D4 - Finals
1.12Ronnie Lemke 6-08.00 Kingston
2.12Finn Hogan 6-07.00 Maple City Glen Lake
3.12JaZaveon Stevenson 6-06.00 PRInternational Academy of...
4.12Marquis Bills 6-06.00 PRAddison
5.11Kyle Kaczanowski 6-04.00 PRBuckley
6.12Jaxon Vantilburg 6-03.00 PRMarcellus
7.11Roman Iott 6-03.00 Petersburg-Summerfield
7.11Drew Dafoe 6-03.00 PRPetersburg-Summerfield
9.11James Hunter 6-03.00 PRHolton
10.12Phoenix Mullholland 6-01.00 Forest Area
11.11Austin McKessy 6-01.00 East Jackson
12.12Jason Richter 5-11.00 Johannesburg-Lewiston
12.9Braden Prielipp 5-11.00 Marion
12.9Mekhi Wingfield 5-11.00 Concord
15.12Nathan Schenkel 5-11.00 Dryden
16.12Breckin Alcock 5-11.00 Morenci
17.10Karmelo Taylor 5-11.00 Eau Claire
18.12Cole Hagen 5-11.00 Ubly
19.9Landon Bennett 5-08.00 Athens
20.11Casey Mathieu 5-08.00 Saugatuck
20.12Desmond Hodge 5-08.00 Flint Beecher
20.10Zach Sallor 5-08.00 Fulton
20.10Colin Last 5-08.00 Huron Valley Lutheran
20.11Chukwubuikem Anwunah 5-08.00 Plymouth Christian Acade...
25.9Tayshawn Bester 5-08.00 Reading
25.9Sam Schoonmaker 5-08.00 Indian River Inland Lakes
--12Dylan Diem NH Saginaw Michigan Luthera...
Pole Vault D4 - Finals
1.12Gage Rhodes 14-00.00 Webberville
2.12Hunter Ciolk 13-01.00 PRWhite Cloud
3.11TJ Brink 12-06.00 Akron-Fairgrove
4.10Brayden Clark 12-00.00 Carson City-Crystal
4.12Jason Richter 12-00.00 Johannesburg-Lewiston
6.10Luke Gorgas 12-00.00 PRSaugatuck
7.11William Brown 11-09.00 Deckerville
8.12Zach Stephenson 11-06.00 Lincoln-Alcona
9.10Drew Armbrustmacher 11-06.00 Fowler
10.12Seth Marshall 11-00.00 Concord
10.12Aaron Bignell 11-00.00 Reading
12.10Isaac Bowden 11-00.00 McBain Northern Michigan...
13.10Isaiah Bierrs 11-00.00 Coleman
14.12Noah Cole 10-06.00 Addison
15.12Connor VanAkin 10-06.00 Camden-Frontier
--12Dean Sturgeon NH Manistee Catholic
--10Noah Eden NH Lutheran HS Westland
--12Andrew Brewer NH Marcellus
Long Jump D4 - Finals
1.11Jok Nhial 21-09.50 (0.8)PRWyoming Potter's House
2.12Khole Hofmann 21-07.50 (9.8)PRPentwater
3.9Mekhi Wingfield 21-05.25 (0.6)PRConcord
4.11Duke Green 21-02.00 (6.7)PRReading
5.11Elliot Addleman 21-02.00 (9.9)PRAdrian Lenawee Christian
6.11Matthew Emelander 21-01.00 (7.8)PRCarson City-Crystal
7.12Alexander Wiltz 21-00.50 (0.0)PRDetroit Frederick Dougla...
8.12Elijah Wallace 20-09.00 (0.8)Wyoming Potter's House
9.12Trayton Wenzlaff 20-08.00 (8.2)PRKingston
10.11Roman Iott 20-04.75 (3.5)Petersburg-Summerfield
11.11Kyle Kaczanowski 20-04.25 (7.8)PRBuckley
12.10Colin Last 20-03.25 (9.9)PRHuron Valley Lutheran
13.12Larry DeDalis 20-01.75 (9.9)Marine City Cardinal Moo...
14.10Robert Lee 19-09.25 (1.7)Flint Beecher
15.12Luke Predum 19-08.25 (2.4)PRMt. Pleasant Sacred Heart
16.12Chuckie King 19-07.50 (3.3)Concord
17.11Parker Hollenbeck 19-05.00 (1.7)Maple City Glen Lake
18.11Ryan Worsham 19-01.75 (4.6)Addison
19.12Brandon Smith 18-11.75 (6.9)Webberville
20.10Nikolaus Lewis 18-09.25 (8.0)Carsonville-Port Sanilac
21.9Jack McCaw 18-06.50 (9.9)Mendon
22.10Braydon Grissom 18-02.25 (5.8)Cassopolis Ross Beatty
23.10James Blackburn 17-09.00 (4.4)Martin
24.12Jakob Edson 17-08.75 (3.5)Lawrence
25.12Jason Richter 17-08.50 (9.9)Johannesburg-Lewiston
26.10Hayden Hentkowski 17-05.50 (5.3)Rogers City

Womens Results

100 Meters D4 - Finals
1.12Lily Bilbey 12.51a (5.5)SRLincoln-Alcona
2.11Tara Townsend 12.73a (5.5)Frankfort
3.12Angela Kotecki 12.87a (5.5)Beal City
4.12Paige Thomas 13.10a (5.5)Ottawa Lake-Whiteford
5.11Sara Wilson 13.25a (5.5)Saginaw Nouvel
6.12Shelby Woiderski 13.37a (5.5)Onaway
7.12Erin Boetcher 13.38a (5.5)Dryden
8.12Kylie Baldwin 13.41a (5.5)Vandercook Lake
11Elizabeth Compeau 12.8 PRWhite Cloud
9Jaden Gomez 12.9 White Cloud
9Chesney Kooman 13.6 PRWhite Cloud
11Carsyn Scarlavai 13.8 White Cloud
100 Meters D4 - Prelims
1.12Lily Bilbey 12.59a (4.9)Lincoln-Alcona
2.11Tara Townsend 12.98a (5.6)Frankfort
3.12Angela Kotecki 13.10a (4.4)Beal City
4.12Paige Thomas 13.37a (0.0)Ottawa Lake-Whiteford
5.12Kylie Baldwin 13.37a (4.4)Vandercook Lake
6.12Shelby Woiderski 13.37a (4.9)Onaway
7.11Sara Wilson 13.42a (4.4)Saginaw Nouvel
8.12Erin Boetcher 13.42a (0.0)Dryden
9.12Ashley Plum 13.42a (5.6)Mt. Pleasant Sacred Heart
10.10Madilyn Crull 13.45a (0.0)Onaway
11.11Jian Toy 13.46a (4.4)Lawrence
12.11Kendyll Martin 13.48a (4.9)Southfield Christian
13.10Morgan Modert 13.54a (5.6)Gobles
14.12Gracie Lamb 13.60a (4.4)Saginaw Michigan Luthera...
15.9Jozryl Meeks 13.64a (5.6)Mendon
16.12Morgan Blonde 13.64a (4.9)Litchfield
17.12Sarah Christenson 13.68a (0.0)Southfield Christian
18.11Mya Pontarelli 13.68a (4.9)Wyoming Potter's House
19.10Jocelyn Richison 13.75a (4.9)Pentwater
20.12Reagan Thorr 13.87a (4.4)Frankfort
21.11Kenneddi Cromwell 13.95a (5.6)Athens
22.12DaNai Smothers Davis 14.03a (0.0)New Buffalo
23.9Delaney St. George 14.05a (5.6)Kingston
24.9Jordan Anders 14.06a (0.0)Mayville
25.10Natalie Malczyk 14.14a (4.9)Huron Valley Lutheran
200 Meters D4 - Finals
1.12Lily Bilbey 26.28a (6.8)Lincoln-Alcona
2.11Tara Townsend 26.82a (6.8)Frankfort
3.12Ashley Plum 27.18a (6.8)Mt. Pleasant Sacred Heart
4.11Sage Brown 27.19a (6.8)Kalamazoo Hackett
5.12Paige Thomas 27.78a (6.8)Ottawa Lake-Whiteford
6.10Morgan Modert 27.97a (6.8)Gobles
7.11Sara Nobach 28.46a (6.8)Athens
8.11Kendyll Martin 28.77a (6.8)Southfield Christian
200 Meters D4 - Prelims
1.12Lily Bilbey 26.22a (2.4)Lincoln-Alcona
4.11Tara Townsend 26.81a (2.4)Frankfort
2.11Sage Brown 27.05a (2.7)Kalamazoo Hackett
3.12Ashley Plum 27.23a (0.4)Mt. Pleasant Sacred Heart
5.12Paige Thomas 27.63a (0.4)Ottawa Lake-Whiteford
6.11Sara Nobach 27.72a (0.4)Athens
7.10Morgan Modert 28.12a (2.7)Gobles
8.11Kendyll Martin 28.14a (2.4)Southfield Christian
9.9Delaney St. George 28.26a (2.7)Kingston
10.12Morgan Blonde 28.34a (0.4)Litchfield
11.10Madilyn Crull 28.36a (2.4)Onaway
12.12Kylie Baldwin 28.47a (2.4)Vandercook Lake
13.10Ava Slieff 28.50a (2.7)Saginaw Michigan Luthera...
14.11Molly Maartense 28.93a (0.4)SRLibertas Christian
15.10Meagan Lange 28.97a (2.4)PRForest Area
16.10Natalie Malczyk 29.08a (0.4)Huron Valley Lutheran
17.9Jaden Gomez 29.14a (2.7)White Cloud
400 Meters D4 - Finals
1.11Nicole Olivieri 57.47a PRMt. Pleasant Sacred Heart
2.12Lily Bilbey 59.33a PRLincoln-Alcona
3.12Paige Thomas 1:01.13a PROttawa Lake-Whiteford
4.11Anna Roberts 1:01.59a Hillsdale Academy
5.12Ashley Plum 1:01.83a Mt. Pleasant Sacred Heart
6.11Sara Nobach 1:01.95a PRAthens
7.11Sage Brown 1:02.83a Kalamazoo Hackett
8.10Ruby Hogan 1:02.87a PRMaple City Glen Lake
9.10Meagan Lange 1:03.87a Forest Area
10.11Naomi Foley 1:04.79a PRHuron Valley Lutheran
11.11Paige Anderson 1:05.30a Harbor Beach
12.10Lauren Fenstermaker 1:05.51a Indian River Inland Lakes
13.12Breanna Weston 1:05.61a Petersburg-Summerfield
14.10Ava Slieff 1:05.66a Saginaw Michigan Luthera...
15.9Olivia Stickler 1:05.71a Dryden
16.11Kenneddi Cromwell 1:06.24a Athens
17.9Grace Ligon 1:06.42a Southfield Christian
18.12Abigail Sanford 1:06.66a Deckerville
19.12Jillian Johnson 1:06.68a Saugatuck
20.11Elizabeth Compeau 1:07.59a White Cloud
21.12Abigail Vitale 1:09.24a New Buffalo
22.12Carmela Shorkey 1:09.77a Austin Catholic
9Jaden Gomez 1:10.1 White Cloud
10Michaela Kurth 1:10.8 Lutheran HS Westland
9Ryleigh Balke 1:11.9 PRWhite Cloud
10Samantha Devine 1:12.4 Lutheran HS Westland
11Elizabeth Compeau 1:12.4 White Cloud
12Sydney Day 1:12.7 Lutheran HS Westland
11Carsyn Scarlavai 1:13.1 White Cloud
10Grace Ponto 1:15.4 Lutheran HS Westland
800 Meters D4 - Finals
1.12Madison Volz 2:18.88a PRLansing Christian
2.9Aiden Harrand 2:24.02a Buckley
3.10Grace Epkey 2:24.68a PRFowler
4.10Adelaida Gascho 2:25.24a Johannesburg-Lewiston
5.9Neili Pike 2:25.65a PRMorenci
6.10Megan Roberts 2:26.55a Hillsdale Academy
7.10Lily Deja 2:26.95a PRMt. Pleasant Sacred Heart
8.10Ruby Hogan 2:27.43a PRMaple City Glen Lake
9.12Shelby Cade 2:29.95a SRBuckley
10.11Paige Anderson 2:31.50a Harbor Beach
11.10Abi Ponstine 2:33.38a Wyoming Potter's House
12.12Natalie Tebben 2:37.96a Lansing Christian
13.10Rachel Epkey 2:38.02a Fowler
14.9Sayra Hernandez 2:39.00a Addison
15.10Madelyn Thomas 2:39.17a Ottawa Lake-Whiteford
16.11Lauren Anderson 2:40.44a Cassopolis Ross Beatty
17.9Isabella Yeoman 2:42.79a PRGenesee
18.12Jaelle Freeman 2:43.64a PRSterling Heights Parkway
19.11Makenzie Zeigler 2:44.41a Kalamazoo Hackett
20.8Caroline Roberts 2:45.17a Hillsdale Academy
21.11Lily Heath 2:47.53a Allen Park Cabrini
22.10Abigail Guza 2:48.93a Ubly
23.10Hannah Robinson 2:49.67a Indian River Inland Lakes
10Michaela Kurth 2:48.4 Lutheran HS Westland
10Grace Ponto 2:54.0 Lutheran HS Westland
12Paula Farmer 3:05.1 Lutheran HS Westland
11Audra Hoeft 3:16.9 SRLutheran HS Westland
1600 Meters D4 - Finals
1.9Aiden Harrand 5:14.91a Buckley
2.11Makenna Scott 5:25.06a Maple City Glen Lake
3.9Ava Teed 5:38.64a Allen Park Cabrini
4.9Tatum Dykstra 5:38.76a Fruitport Calvary Christ...
5.9Amelia Thompson 5:40.59a Big Rapids Crossroads Ac...
6.9Miriam Murrell 5:40.87a PRGaylord St. Mary
7.12Ella Kage 5:43.65a PRDryden
8.11Riley Hacker 5:47.32a PRMt. Pleasant Sacred Heart
9.10Sophia Sanford 5:54.32a PRDeckerville
10.8Ella Walton 5:54.49a Hillsdale Academy
11.11Lauren Price 5:54.61a Whitmore Lake
12.11Lauren Anderson 5:55.27a Cassopolis Ross Beatty
13.10Helana Napiorkowski 5:55.94a Austin Catholic
14.10Autumn Wakefield 5:57.73a Saginaw Michigan Luthera...
15.9Gracy Walker 6:00.36a Kingston
16.10Whitney Wilkinson 6:02.76a Hillsdale Academy
17.10Michaela Kurth 6:09.94a Lutheran HS Westland
3200 Meters D4 - Finals
1.11Makenna Scott 11:24.55a Maple City Glen Lake
2.12Sara Spalding 11:35.24a Webberville
3.9Brooke Smith 12:24.29a PRPittsford
4.9Ava Teed 12:32.90a Allen Park Cabrini
5.9Amelia Thompson 12:35.48a Big Rapids Crossroads Ac...
6.9Miriam Murrell 12:38.15a Gaylord St. Mary
7.12Alexis Tracy 12:41.17a Brethren
8.10Dani VanLente 12:49.28a PRTekonsha
9.11Riley Hacker 12:52.15a Mt. Pleasant Sacred Heart
10.12Skylar Thompson 13:01.25a SRConcord
11.12Ella Kage 13:02.33a Dryden
12.10Kaylee Aultman 13:12.35a PRColeman
13.9Allison Glendening 13:16.09a St. Joseph Lake Michigan...
14.9Maya Veldt 13:37.33a Saugatuck
15.10Rachel Allabaugh 13:41.61a Kalamazoo Christian
16.12Theresa Waller 13:58.72a Clarkston Everest Colleg...
17.12Allison Lapp 14:15.60a Deckerville
18.12Paula Farmer 14:24.53a Lutheran HS Westland
19.12Leah Engler 15:03.94a PRPeck
100m Hurdles - 33" D4 - Finals
1.10Jocelyn Hall 16.30a (8.9)PRAthens
2.12Makara Kramer 16.45a (8.9)Harbor Beach
3.11Aerin Baker 16.69a (8.9)PRSaugatuck
4.11Allison Wichert 16.91a (8.9)Vestaburg
5.12Bailey Morrow 17.17a (8.9)Saugatuck
6.10Anna Plum 17.28a (8.9)Mt. Pleasant Sacred Heart
7.12Taylor Wils 17.30a (8.9)PRAddison
8.12Emily Norkowski 17.38a (8.9)Forest Area
100m Hurdles - 33" D4 - Prelims
1.11Aerin Baker 16.74a (8.6)Saugatuck
2.10Jocelyn Hall 16.77a (7.2)Athens
4.12Makara Kramer 16.84a (7.2)Harbor Beach
3.12Bailey Morrow 16.96a PRSaugatuck
5.12Emily Norkowski 17.03a (8.6)Forest Area
6.10Anna Plum 17.46a (8.6)Mt. Pleasant Sacred Heart
7.11Allison Wichert 17.49a (7.2)Vestaburg
8.12Taylor Wils 17.55a Addison
9.11Brynn Mericle 17.59a East Jackson
10.11Alexiss Guigar 17.60a (8.6)Ubly
11.12Emma Lantz 18.01a New Buffalo
12.9Rosalinda Gascho 18.20a (7.2)Johannesburg-Lewiston
13.11Lizzy Romel 18.21a (7.2)Posen
14.11Madi Simpson 18.36a (8.6)Marcellus
15.12Noel Mann 18.55a (8.6)Bellaire
16.12Isabella Socha 18.61a Hillsdale Academy
17.10Ceana Washington 18.93a (7.2)Flint Beecher
18.12Emma Semlow 19.11a Sterling Heights Parkway
19.9Jenna Boye 19.24a Lutheran HS Westland
20.12Mary Dziewit 20.48a (7.2)SRAllen Park Cabrini
300m Hurdles - 30" D4 - Finals
1.11Allison Wichert 47.30a PRVestaburg
2.12Makara Kramer 47.39a PRHarbor Beach
3.12Gabby Richards 47.88a PRPittsford
4.10Anna Plum 48.95a Mt. Pleasant Sacred Heart
5.9Annabelle Gapp 49.21a PROttawa Lake-Whiteford
6.11Brynn Mericle 49.54a SREast Jackson
7.11Alexiss Guigar 49.68a PRUbly
8.10Larissa Huffman 49.96a Indian River Inland Lakes
9.10Jocelyn Richison 50.45a PRPentwater
10.12Christy Shank 50.62a Indian River Inland Lakes
11.9Olivia Wing 50.63a Mason County Eastern
12.12Emily Norkowski 50.83a Forest Area
13.12Isabella Socha 50.91a Hillsdale Academy
14.12Noel Mann 53.52a Bellaire
15.9Jenna Boye 54.51a Lutheran HS Westland
16.12Carolyn Deneau 54.95a Benton Harbor Countryside
17.12Emma Semlow 55.10a Sterling Heights Parkway
18.11Madi Simpson 55.33a Marcellus
19.12Mary Dziewit 55.88a Allen Park Cabrini
20.11Scarlett Shaya 58.83a Birmingham Roeper
4x100 Relay D4 - Finals
1.Keyan Clapp
Reagan Thorr
Grace Wolfe
Tara Townsend
52.05a Frankfort
2.Sarah Christenson
Kendyll Martin
Maya Wright
Grace Ligon
52.29a Southfield Christian
3.Grace Lamb
Sydney Schroer
Maia Pankow
Ava Slieff
52.31a Saginaw Michigan Luthera...
4.Angela Kotecki
Alayna Andrews
Avery Wilson
Kaylee Locke
52.60a Beal City
5.Laurel Burke
Michela Buxton
Morgan Modert
Kaya Huizenga
52.73a Gobles
6.Kyla Alexander
Alexis Pann
Gabby Richards
Laney Clark
52.78a Pittsford
7.Kenneddi Cromwell
Kamryn Parlin
Jocelyn Hall
Emma Hamilton
52.79a Athens
8.Carsyn Scarlavai
Chesney Kooman
Elizabeth Compeau
Jaden Gomez
53.12a White Cloud
9.Ally Beougher
Alaysia Allen
Erin Flynn
Taylor Wils
53.24a Addison
10.Dylana Whalen
Tessa Watson
Morgan LeFaive
Kylie Baldwin
53.64a Vandercook Lake
11.Bailey Murrell
Lydia Kirk
Kinzie Jeffers
Abby Zimmerman
53.66a Gaylord St. Mary
12.Joy McClendon
Coco Zheng
Delacia Harrison
Mya Pontarelli
53.94a Wyoming Potter's House
13.Lily Parker
Patricia McIntee
Emma Woods
Brooke Malloy
54.76a Marlette
14.Allie Smith
Ava Johnson
Sam Smith
DaNai Smothers Davis
55.11a New Buffalo
15.Lainey Shimel
Gavi Woiderski
Shelby Woiderski
Madilyn Crull
55.38a Onaway
16.Trinity Harris
Kelsey Quiggin
Kayla McCoy
Jillian Hillier
55.76a Mesick
17.Erin Booms
Stephanie Suran
Sally McGrath
Jessie Burns
56.16a Clarkston Everest Colleg...
18.Mary Dziewit
Ania Ghazzawi
Niamh O'Connell
Ella Nowc
58.10a Allen Park Cabrini
19.Ceana Washington
Amiyah Brown
Jamira Shumpert
Diamond Williams
1:01.75a Flint Beecher
--Lillian Grigg
Jamy Sheridan
Violet Johnson
Brooklyn Hart
DNF Carsonville-Port Sanilac
4x200 Relay D4 - Finals
1.Olivia Middleton
Anna Plum
Lily Deja
Nicole Olivieri
1:49.04a Mt. Pleasant Sacred Heart
2.Isabella Socha
Anna Roberts
Haven Socha
Megan Roberts
1:49.52a Hillsdale Academy
3.Sarah Christenson
Kendyll Martin
Maya Wright
Grace Ligon
1:49.79a Southfield Christian
4.Angela Kotecki
Sage Schumacher
Avery Wilson
Kaylee Locke
1:50.19a Beal City
5.Kyla Alexander
Alexis Pann
Gabby Richards
Hallie Clark
1:51.60a Pittsford
6.Laurel Burke
Michela Buxton
Morgan Modert
Kaya Huizenga
1:51.90a Gobles
7.Bailey Murrell
Lydia Kirk
Kinzie Jeffers
Abby Zimmerman
1:52.03a Gaylord St. Mary
8.Ally Beougher
Erin Flynn
Alaysia Allen
Sayra Hernandez
1:52.04a Addison
9.Carlee Campbell
Lydia Hummel
Natalie Zochowski
Adelaida Gascho
1:52.47a Johannesburg-Lewiston
10.Aerin Baker
Catherine Pond
Jillian Johnson
Alexis Warren
1:54.07a Saugatuck
11.Aaliyah Hausler
Kyla Prude
Delacia Harrison
Mya Pontarelli
1:55.82a Wyoming Potter's House
12.Kayla Klee
Teagan Messing
Paige Anderson
Makara Kramer
1:56.04a Harbor Beach
13.Cheyenne Boggs
Emily Norkowski
Ryen Norman
Meagan Lange
1:57.06a Forest Area
14.Keyan Clapp
Reagan Thorr
Grace Wolfe
Eliza Frary
1:58.26a Frankfort
15.Emma Lantz
DaNai Smothers Davis
Allie Smith
Abby Vitale
1:58.30a New Buffalo
16.Alex Kersten
Mimi Hibbard
Brooke Dzwik
Therese Campos
1:58.98a St Philip Catholic Centr...
17.Dalaney Gage
Josie Hinojosa
Adilyn Ruggles
Olivia Findlay
1:59.58a Marlette
18.Ania Ghazzawi
Meghan Carr
Niamh O'Connell
Ella Nowc
2:01.76a Allen Park Cabrini
19.Ceana Washington
Amiyah Brown
Brigee Traylor
Diamond Williams
2:07.69a Flint Beecher
20.Alexis Jarvis
Meta Klatzke
Veronica Shrodes
Victoria Wisneski
2:12.29a Austin Catholic
4x400 Relay D4 - Finals
1.Ashley Plum
Lily Deja
Abby Spencer
Nicole Olivieri
4:10.74a Mt. Pleasant Sacred Heart
2.Anna Roberts
Haven Socha
Caroline Roberts
Megan Roberts
4:16.56a Hillsdale Academy
3.Paige Thomas
Madelyn Thomas
Aubrie Simmons
Annie Gapp
4:18.61a Ottawa Lake-Whiteford
4.Emerson Wertman
Carlee Campbell
Natalie Zochowski
Adelaida Gascho
4:18.93a Johannesburg-Lewiston
5.Rachel Epkey
Grace O'Hare
Leah Wieber
Grace Epkey
4:19.00a Fowler
6.Amy Shaw
Sophia Schrauben
Kenzie Fedewa
Izzy Kissane
4:19.18a Portland St. Patrick
7.Sayra Hernandez
Erin Flynn
Ally Beougher
Alaysia Allen
4:21.22a Addison
8.Grace Bradford
Kariesue Taghon
Grace Fosmore
Ruby Hogan
4:23.48a Maple City Glen Lake
9.Natty Malczyk
Naomi Foley
Reagan Hockenberry
Erika Van Loton
4:29.86a Huron Valley Lutheran
10.Larissa Huffman
Hannah Robinson
Lauren Fenstermaker
Christy Shank
4:32.71a Indian River Inland Lakes
11.Kiana Castillo
Libby Rorick
Leah Rorick
Neili Pike
4:32.90a Morenci
12.Kenneddi Cromwell
Mckenzie Miller
Zoey Williams
Sara Nobach
4:33.33a Athens
13.Abi Ponstine
M. Esther Cole
Delacia Harrison
Mya Pontarelli
4:34.27a Wyoming Potter's House
14.Shelby Cade
Anna Francisco
Brooke Wilkie
Aiden Harrand
4:36.40a Buckley
15.Alexiss Guigar
Emily Greyerbiehl
Abigail Guza
Lily Kieliszewski
4:40.81a Ubly
16.Olivia Stickler
Ava DeValminck
Ella Kage
Erin Boetcher
4:44.37a Dryden
17.Elizabeth Compeau
Ryleigh Balke
Carsyn Scarlavai
Jaden Gomez
4:47.65a White Cloud
18.Breanna Wallace
Celia Harris
Makenzie Zeigler
Sage Brown
4:50.10a Kalamazoo Hackett
19.Sydney Day
Samantha Devine
Grace Ponto
Michaela Kurth
4:51.26a Lutheran HS Westland
20.Hailey Zuehlk
Haley Slusher
Carly Hendershot
Lola Flynn
4:51.72a Mayville
21.Helana Napiorkowski
Victoria Wisneski
Lauren Dell'Eva
Carmela Shorkey
4:56.37a Austin Catholic
22.Alyssa Montgomery
Mya Thomas
Miryam Armenteros
Rylee Rogers
5:03.57a Three Oaks River Valley
4x800 Relay D4 - Finals
1.Anna Roberts
Whitney Wilkinson
Caroline Roberts
Megan Roberts
10:19.36a Hillsdale Academy
2.Christy Shank
Haivyn Fielder
Hannah Robinson
Larissa Huffman
10:30.35a Indian River Inland Lakes
3.Leah Wieber
Rachel Epkey
Grace O'Hare
Grace Epkey
10:33.58a Fowler
4.Libby Rorick
Trinity Kaufman
Leah Rorick
Neili Pike
10:34.94a Morenci
5.Rylee Weeks
Jacey Hutchins
Skylar Thompson
Shianne Alejandro
10:39.31a Concord
6.Cozette Brown
Amy Shaw
Izzy Kissane
Kenzie Fedewa
10:43.83a Portland St. Patrick
7.Alexa Roberts
Leah Trigger
Abigail Sanford
Sophia Sanford
10:48.16a Deckerville
8.Meagan Lange
Ryen Norman
Maycey Turner
Teri Weiling
10:51.09a Forest Area
9.Emma Shugars
Sophia Latimer
Mimi Hibbard
Therese Campos
10:53.98a St Philip Catholic Centr...
10.Eliana Gordillo
Abby Kunkle
Claire Kaercher
Aliz Pusztai
10:55.94a Libertas Christian
11.Erika VerBeek
M. Esther Cole
Anna Kortman
Abi Ponstine
10:59.60a Wyoming Potter's House
12.Lily Heath
Alana Maffesoli
Nicole Teed
Ava Teed
11:03.44a Allen Park Cabrini
13.Madalyn Agren
Elizabeth Halbert
Emerson Wertman
Gloria House
11:09.56a Johannesburg-Lewiston
14.Maia Romeyn
Brooke Essenberg
Keira Dulaney
Judith Veldboom
11:09.90a Ellsworth
15.Kursten Smith
Alyssa Montgomery
Taylor Volstorf
Rylee Rogers
11:29.92a Three Oaks River Valley
16.Rachel Allabaugh
Lily Offringa
Claire Pschigoda
Hope Zichterman
11:38.91a Kalamazoo Christian
17.Grace Ponto
Audra Hoeft
Paula Farmer
Michaela Kurth
12:04.38a Lutheran HS Westland
18.Ella Flynn
Hailey Zuehlk
Haley Slusher
Carly Hendershot
12:07.41a Mayville
19.Ava DeValminck
Audrey Napolitano
Lily Finnigan
Olivia Stickler
12:14.62a Dryden
20.Danielle Brown
Erin Booms
Theresa Waller
Stephanie Suran
12:15.84a Clarkston Everest Colleg...
Shot Put - 4kg D4 - Finals
1.11Tess VanDyk 39-03.00 Kalamazoo Christian
2.10Kelsey Hansen 36-00.50 PRLincoln-Alcona
3.10Harley Bear 35-01.00 Marion
4.11Corinna Hernandez 34-06.00 PRMason County Eastern
5.11Emma Dexter 34-00.25 PRAthens
6.12Natalie Yowler 33-02.75 Martin
7.12Janessa Shepard 33-01.00 White Cloud
8.11Abby Youmans 32-10.00 PRAthens
9.9Lily Parker 31-06.25 Marlette
10.11Havahna DeJongh 31-05.25 Coleman
11.12Nadia Collins 31-02.50 New Buffalo
12.10Rhianne Jenkins 30-10.25 Lutheran HS Westland
13.12Emma Britton 30-06.75 PRAkron-Fairgrove
14.12Jada Coburn 29-09.00 Birmingham Roeper
15.11Keslyn Cay 29-08.00 Petersburg-Summerfield
16.10Madelyn Bradford 29-02.25 Maple City Glen Lake
17.12Alana Maffesoli 28-00.00 Allen Park Cabrini
18.12Layla Kettler 27-10.75 Saginaw Michigan Luthera...
19.12Chloe Melville-Schweda 26-09.00 Vandercook Lake
20.12Jacklynn Bowling 23-11.00 Sterling Heights Parkway
Discus - 1kg D4 - Finals
1.11Tess VanDyk 110-10 Kalamazoo Christian
2.11Emily Grant 105-00 Suttons Bay
3.12Laney Clark 102-11 PRPittsford
4.12Kiera Welden 102-02 PRHillsdale Academy
5.12Janessa Shepard 101-03 White Cloud
6.10Gaby Reeve 100-04 White Cloud
7.12Emily Emmendorfer 100-03 Merrill
8.12Brielle Keyser 98-10 Lincoln-Alcona
9.10Elizabeth Sheahan 98-06 Fulton
10.11Keslyn Cay 95-00 Petersburg-Summerfield
11.12Jada Coburn 94-09 Birmingham Roeper
12.11Hannah Benaske 91-06 Beal City
13.11Elli Stender 87-09 Gobles
14.12Ashlyn Restovic 87-04 Saginaw Michigan Luthera...
15.11Elizabeth Cantrell 87-00 Lutheran HS Westland
16.11Morgan Wilson 86-04 Beal City
17.11Sally McGrath 84-06 Clarkston Everest Colleg...
17.10Harley Bear 84-06 Marion
19.12Alana Maffesoli 84-05 Allen Park Cabrini
20.12Tara Kern 80-09 Akron-Fairgrove
21.12Emma Britton 68-08 Akron-Fairgrove
High Jump D4 - Finals
1.11Emma Valentine 5-04.00 PRMorrice
2.12Helena Snyder 5-04.00 Montabella
3.9Olivia Findlay 5-04.00 Marlette
4.10Larissa Huffman 5-00.00 PRIndian River Inland Lakes
5.10Madilyn Crull 5-00.00 Onaway
6.10Hannah Robinson 5-00.00 Indian River Inland Lakes
7.11Aerin Baker 5-00.00 Saugatuck
12.12Ashley Henderson 4-10.00 Carsonville-Port Sanilac
8.10Olivia Penzotti 4-10.00 Kalamazoo Christian
9.11Gina Hanson 4-10.00 Addison
9.12Allie Smith 4-10.00 New Buffalo
9.10Katherine Gregory 4-10.00 Cassopolis Ross Beatty
13.9Grace Wolfe 4-07.00 Frankfort
13.10Aiala Zamanillo 4-07.00 Martin
13.12Emily Norkowski 4-07.00 Forest Area
16.11Brooke Dzwik 4-07.00 St Philip Catholic Centr...
16.12Olivia Joye 4-07.00 Sterling Heights Parkway
16.11Madi Simpson 4-07.00 Marcellus
19.9Alicyn Arevalo 4-07.00 Mendon
--11Sally McGrath NH Clarkston Everest Colleg...
--12Mary Dziewit NH Allen Park Cabrini
--12Maya Wright NH Southfield Christian
Pole Vault D4 - Finals
1.11Tara Townsend 12-00.00 PRFrankfort
2.12Brooke Malloy 10-03.00 Marlette
3.12Isabella Socha 10-00.00 Hillsdale Academy
4.11Catherine Pond 9-00.00 Saugatuck
5.12Abigail Sanford 9-00.00 PRDeckerville
6.12Cami Baker 8-09.00 SRFulton
11.12Christy Shank 8-03.00 Indian River Inland Lakes
12.12Jessica VanSickle 8-03.00 Coleman
7.12Mya Scott 8-03.00 Montabella
7.11Grace Bradford 8-03.00 Maple City Glen Lake
7.12Macy BeGole 8-03.00 Morrice
7.10Addisyn Rudd 8-03.00 East Jackson
13.9Talan Hiemstra 7-09.00 Marcellus
13.11Carsyn Scarlavai 7-09.00 White Cloud
15.9Ellie Pachay 7-09.00 PRMarcellus
--9Kamryn Parlin NH Athens
--12Marguerite Gootee NH Addison
--9Brooklyn Latuszek NH Johannesburg-Lewiston
--10Jenna Campbell NH Lutheran HS Westland
--10Kiera Love NH Lutheran HS Westland
Long Jump D4 - Finals
1.12Jillian Johnson 17-00.75 (7.6)PRSaugatuck
2.9Olivia Findlay 17-00.50 (5.8)PRMarlette
3.11Aerin Baker 16-08.00 (7.3)PRSaugatuck
4.12Angela Kotecki 16-06.00 (6.4)PRBeal City
5.12Leah Wieber 16-04.50 (4.9)PRFowler
6.12Abigail Vitale 16-01.50 (7.1)PRNew Buffalo
7.11Katie Steinhaus 16-00.25 (9.9)PRBreckenridge
8.10Ceana Washington 15-07.75 (9.8)Flint Beecher
9.9Ryleigh Nelson 15-05.75 (7.3)Webberville
10.9Grace Wolfe 15-05.50 (6.7)PRFrankfort
11.10Kelsey Hansen 15-03.50 (5.5)Lincoln-Alcona
12.10Claire Molnar 15-02.75 (4.2)PRBritton Deerfield
13.10Natalie Malczyk 15-02.50 (9.9)Huron Valley Lutheran
14.9Haven Socha 15-02.25 (4.9)PRHillsdale Academy
15.12Abby Sandahl 15-01.50 (8.7)PRGobles
16.11Libby Rorick 15-01.25 (9.1)Morenci
17.11Bailey Murrell 14-11.75 (1.5)Gaylord St. Mary
18.12Carmela Shorkey 14-10.75 (9.9)Austin Catholic
19.12Sarah Christenson 14-10.50 (3.5)Southfield Christian
19.12Abrielle Blonde 14-10.50 (9.9)Camden-Frontier
21.12Trinity Harris 14-05.25 (0.8)Mesick
22.9Taylin Sutherland 12-06.75 (3.1)Unionville-Sebewaing