-
Team Results Management
193 Followers

Eureka Lions Meet

HS

Official Tue, May 4, 2021 May 4, 2021Eureka Track Complex

Field: 10:30 AMTrack: 12:00 PM

Show All Results

Mens Varsity 200 Meters

Finals
1.12Alec Maier 23.5h North Central
2.12Josh Hoffman 23.5h Leola
3.11Ty Kadlec 23.6h Ipswich
4.12Dylan Owens 23.9h Ipswich
5.11Brady Bauer 24.1h Mobridge-Pollock
6.12Ethan Pitlick 24.5h Potter County
6.10Brady Sandquist 24.5h Timber Lake
8.12Cayden Eisemann 24.7h PRMobridge-Pollock
9.9Andrew Fulkerson 25.2h Mobridge-Pollock
10.10Tanner Frickson 25.4h PRNorth Central
11.10Jack Soe 25.4h Aberdeen Central
12.10Will Heinert 25.5h Aberdeen Central
13.11Jayce Lawrence 25.6h SRTimber Lake
14.11Samuel Adams 25.7h Linton/HMB
15.10Hans Lapka 25.80 Leola
16.10Loren Wolf 25.81 PRZeeland
17.9Carter Keller 25.9h Timber Lake
18.11Dixon Booth 26.0h Timber Lake
19.9Raynor Sprague 26.2h PRNorth Central
20.10James Fulkerson 26.2h Mobridge-Pollock
21.11Jacob Waltman 26.3h Aberdeen Central
22.9Brayden Goehring 26.4h PRHerreid/Selby Area
23.11Trey Sayler 26.6h PRHerreid/Selby Area
24.11Ethan Goldade 26.7h PRTimber Lake
25.11Kendred Morales 27.1h Aberdeen Central
26.9Parker Lemer 27.4h Aberdeen Central
27.8Rasmus Loken 27.5h PRIpswich
28.12Jaden Van Matre 27.6h North Central
29.9Brayden Comstock 27.6h Aberdeen Central
30.11Kedrick Martin 27.8h Timber Lake
31.11Ashton Kerstiens 27.8h Timber Lake
32.11Colton Spitzer 27.8h PRLeola
33.12Connor Kaup 27.9h Potter County
34.10Darrel Yost 28.0h PRIpswich
35.11Weston Stippich 28.2h Aberdeen Central
36.11Jaume Rosello Alchindor 28.3h Aberdeen Central
37.11Hayden Yost 28.7h Aberdeen Central
38.9Aidan RoughSurface 29.0h PRTimber Lake
39.11Brandt Ducheneaux 29.2h PRTimber Lake
40.7Gerard Goldade 29.6h Linton/HMB
41.8Dustin Wurtz 29.9h PRLeola
42.11Federico Pizzolato 29.9h Aberdeen Central
43.9Tell Murray 30.2h Timber Lake
44.9Kyler Bollinger 30.7h Timber Lake
45.10Austin Rawden 30.9h Ipswich
46.9Connor Spitzer 31.4h PRLeola
47.9Jacob Shea 35.8h Linton/HMB