Track & FieldTF
Cross CountryXC
Learn More Log In
Team Results Management

Athlete Records

Highlighter is active: ClickTap an entry to show highlight options.

Mens

Stafford Agnish - 12th Grade
100 Meters13.48aApr 21Chehalis Activators Invitational
200 Meters28.37aApr 21Chehalis Activators Invitational
400 Meters64.57aApr 26Black Hills vs Tumwater
 
Ethan Anderson - 10th Grade
800 Meters2:20.38aApr 21Chehalis Activators Invitational
1600 Meters5:13.42aMay 1Bob Atwell Classic
 
Hunter Baker - 9th Grade
High Jump5' 6.00Mar 29Tumwater @ Centralia
Long Jump18' 6.00Apr 26Black Hills vs Tumwater
Triple Jump34' 8.75May 12Evergreen 2A League Championships
 
Brad Blackburn - 10th Grade
100 Meters11.67aApr 11WFW vs. Rochester & Tumwater
200 Meters23.78aApr 21Chehalis Activators Invitational
400 Meters52.09aMay 192A District IV Championships
 
Garrett Brown - 9th Grade
800 Meters2:06.42aMay 12Evergreen 2A League Championships
1600 Meters4:58.97aApr 2957th Shelton Invitational
1 Mile5:00.72aApr 2957th Shelton Invitational
High Jump5' 4.00Mar 29Tumwater @ Centralia
 
Chad Campbell-Gonzales - 12th Grade
Shot Put - 12lb34' 2.00Apr 11WFW vs. Rochester & Tumwater
Discus - 1.6kg88' 9.00Apr 21Chehalis Activators Invitational
 
Haven Carr - 9th Grade
400 Meters54.77aMay 12Evergreen 2A League Championships
800 Meters2:14.34aApr 21Chehalis Activators Invitational
1600 Meters5:28.16aApr 19Tumwater@Aberdeen
 
Ethan Chrisope - 12th Grade
Shot Put - 12lb34' 10.00Apr 26Black Hills vs Tumwater
Discus - 1.6kg117' 11.75May 192A District IV Championships
 
Owen Coker - 9th Grade
100 Meters13.75aApr 11WFW vs. Rochester & Tumwater
200 Meters28.49aApr 19Tumwater@Aberdeen
 
Drake Davis - 9th Grade
Discus - 1.6kg62' 4.00Apr 21Chehalis Activators Invitational
Long Jump16' 8.00Apr 26Black Hills vs Tumwater
 
Matthew Evans - 10th Grade
100 Meters12.97aApr 11WFW vs. Rochester & Tumwater
200 Meters27.46aApr 11WFW vs. Rochester & Tumwater
Javelin - 800g44' 5.00Mar 29Tumwater @ Centralia
High Jump4' 6.00Mar 29Tumwater @ Centralia
 
Tyler Gilliland - 9th Grade
Shot Put - 12lb46' 9.00Apr 2957th Shelton Invitational
Discus - 1.6kg148' 5.00May 25WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
Javelin - 800g157' 8.00May 12Evergreen 2A League Championships
 
Christopher Gizinski - 10th Grade
Pole Vault8' 6.00Apr 21Chehalis Activators Invitational
Long Jump15' 11.50Apr 26Black Hills vs Tumwater
 
Shakeem Goulbourne - 11th Grade
100 Meters12.06aMay 1Bob Atwell Classic
200 Meters25.14aMay 1Bob Atwell Classic
400 Meters61.90aApr 19Tumwater@Aberdeen
110m Hurdles - 39"16.80aMay 192A District IV Championships
300m Hurdles - 36"49.21aApr 14WOLFPACK Invitational
 
Levi Gow - 10th Grade
Pole Vault10' 0.00Mar 29Tumwater @ Centralia
 
Carson Greenwell - 10th Grade
1600 Meters5:12.35aApr 19Tumwater@Aberdeen
3200 Meters10:49.38aMay 553rd Shaner Invitational
 
Tyler Greer - 12th Grade
100 Meters12.67aApr 26Black Hills vs Tumwater
200 Meters26.78aMay 1Bob Atwell Classic
 
Alexander Groat - 9th Grade
400 Meters59.96aApr 11WFW vs. Rochester & Tumwater
800 Meters2:23.45aMar 29Tumwater @ Centralia
1600 Meters5:39.82aApr 19Tumwater@Aberdeen
 
Evan Groat - 12th Grade
200 Meters24.52aApr 19Tumwater@Aberdeen
400 Meters53.53aApr 19Tumwater@Aberdeen
800 Meters1:54.37aMay 25WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
1600 Meters4:20.40aMay 25WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
1 Mile4:35.10aMar 25The Curtis Viking Relay Championships
 
Jacob Hackl - 11th Grade
100 Meters12.40aApr 21Chehalis Activators Invitational
200 Meters26.33aApr 11WFW vs. Rochester & Tumwater
400 Meters57.27aMay 1Bob Atwell Classic
 
Takapautolo Hafoka - 11th Grade
110m Hurdles - 39"20.27aMar 29Tumwater @ Centralia
300m Hurdles - 36"50.02aMar 29Tumwater @ Centralia
Shot Put - 12lb39' 3.00Apr 21Chehalis Activators Invitational
Discus - 1.6kg107' 6.00Apr 26Black Hills vs Tumwater
High Jump5' 6.00Mar 29Tumwater @ Centralia
 
Viliami Hafoka - 9th Grade
Shot Put - 12lb36' 7.00May 3South Sound Froshowcase
Discus - 1.6kg94' 11.00May 3South Sound Froshowcase
Javelin - 800g108' 7.00Apr 19Tumwater@Aberdeen
 
Jayson Haury - 12th Grade
Pole Vault11' 6.00Apr 21Chehalis Activators Invitational
Long Jump15' 4.50Apr 26Black Hills vs Tumwater
 
Caden Hicks - 10th Grade
Shot Put - 12lb37' 5.00Apr 26Black Hills vs Tumwater
Discus - 1.6kg98' 8.00Apr 21Chehalis Activators Invitational
 
Cy Hicks - 11th Grade
Shot Put - 12lb42' 3.50May 12Evergreen 2A League Championships
Discus - 1.6kg104' 3.00Apr 26Black Hills vs Tumwater
 
Chase Hill - 12th Grade
100 Meters11.48aMay 192A District IV Championships
200 Meters23.53aMay 192A District IV Championships
110m Hurdles - 39"16.23aApr 14WOLFPACK Invitational
300m Hurdles - 36"41.34aApr 14WOLFPACK Invitational
 
Owen Hopkins - 9th Grade
800 Meters2:34.05aApr 11WFW vs. Rochester & Tumwater
1600 Meters5:32.93aMay 1Bob Atwell Classic
3200 Meters12:24.64aMar 29Tumwater @ Centralia
 
Coe Johnson - 10th Grade
800 Meters2:18.81aApr 19Tumwater@Aberdeen
1600 Meters4:52.86aApr 21Chehalis Activators Invitational
3200 Meters10:34.52aApr 14WOLFPACK Invitational
 
Liam Kerr - 9th Grade
Shot Put - 12lb24' 2.00Apr 19Tumwater@Aberdeen
Javelin - 800g57' 5.00Apr 19Tumwater@Aberdeen
 
Mohammad Khater - 12th Grade
100 Meters13.80aApr 21Chehalis Activators Invitational
200 Meters28.83aApr 21Chehalis Activators Invitational
 
Trent Kibler - 9th Grade
400 Meters58.32aApr 19Tumwater@Aberdeen
High Jump6' 0.00Apr 14WOLFPACK Invitational
 
Ryan Knight - 11th Grade
200 Meters26.04aApr 26Black Hills vs Tumwater
400 Meters55.44aApr 26Black Hills vs Tumwater
800 Meters2:04.56aMay 12Evergreen 2A League Championships
1600 Meters4:42.65aMay 553rd Shaner Invitational
 
Hunter Langemo - 10th Grade
Javelin - 800g89' 4.00May 1Bob Atwell Classic
 
Terrell Larsen - 12th Grade
Discus - 1.6kg92' 1.00Apr 21Chehalis Activators Invitational
 
Kennon Maurer - 12th Grade
400 Meters57.10aApr 21Chehalis Activators Invitational
800 Meters2:16.51aApr 26Black Hills vs Tumwater
 
Issak McPhee - 12th Grade
Shot Put - 12lb33' 7.00Apr 26Black Hills vs Tumwater
Discus - 1.6kg87' 7.00Apr 26Black Hills vs Tumwater
 
Luis Mende - 12th Grade
100 Meters12.84aApr 26Black Hills vs Tumwater
200 Meters26.26aMay 1Bob Atwell Classic
 
Kyler Menge - 11th Grade
Long Jump16' 11.00Apr 26Black Hills vs Tumwater
 
Dylan Mooers - 11th Grade
100 Meters11.53aApr 11WFW vs. Rochester & Tumwater
200 Meters24.09aApr 21Chehalis Activators Invitational
Long Jump14' 8.75Apr 19Tumwater@Aberdeen
 
Kiel Morris - 12th Grade
Long Jump19' 3.75Apr 14WOLFPACK Invitational
Triple Jump40' 4.50Apr 26Black Hills vs Tumwater
 
Joseph Morrissey - 11th Grade
800 Meters2:13.14aApr 19Tumwater@Aberdeen
1600 Meters4:36.24aMay 553rd Shaner Invitational
3200 Meters9:49.11aMay 192A District IV Championships
 
Caden Murray-Sturdevant - 10th Grade
100 Meters13.02aApr 19Tumwater@Aberdeen
200 Meters26.12aApr 19Tumwater@Aberdeen
Pole Vault10' 0.00Mar 29Tumwater @ Centralia
 
John Nacht - 10th Grade
Javelin - 800g88' 0.00Apr 19Tumwater@Aberdeen
 
Uche Nnanabu - 11th Grade
800 Meters2:20.01aApr 21Chehalis Activators Invitational
1600 Meters4:59.29aMay 192A District IV Championships
3200 Meters11:24.45aApr 26Black Hills vs Tumwater
Pole Vault7' 0.00Mar 29Tumwater @ Centralia
 
Dylan Paine - 9th Grade
100 Meters12.44aApr 11WFW vs. Rochester & Tumwater
110m Hurdles - 39"20.89aMar 29Tumwater @ Centralia
 
Grant Pierce - 11th Grade
200 Meters28.71aApr 19Tumwater@Aberdeen
400 Meters53.71aMay 12Evergreen 2A League Championships
Discus - 1.6kg115' 2.00Mar 29Tumwater @ Centralia
Javelin - 800g164' 10.00Apr 11WFW vs. Rochester & Tumwater
 
Jack Prentice - 10th Grade
High Jump5' 4.00Apr 11WFW vs. Rochester & Tumwater
Long Jump18' 2.00Apr 26Black Hills vs Tumwater
Triple Jump35' 5.75May 12Evergreen 2A League Championships
 
Eli Price - 12th Grade
100 Meters12.04aMar 29Tumwater @ Centralia
 
Caden Sawyer - 9th Grade
800 Meters2:31.32aApr 19Tumwater@Aberdeen
1600 Meters5:35.26aApr 19Tumwater@Aberdeen
 
Trace Spath - 10th Grade
Shot Put - 12lb41' 6.00Apr 26Black Hills vs Tumwater
Discus - 1.6kg85' 6.00Apr 11WFW vs. Rochester & Tumwater
 
Austin St Louis - 9th Grade
100 Meters13.05aApr 26Black Hills vs Tumwater
200 Meters26.43aApr 21Chehalis Activators Invitational
400 Meters60.68aMar 29Tumwater @ Centralia
800 Meters2:24.29aMay 3South Sound Froshowcase
 
Chad Stancil - 11th Grade
200 Meters24.95aApr 19Tumwater@Aberdeen
400 Meters55.12aApr 19Tumwater@Aberdeen
800 Meters2:05.01aMay 12Evergreen 2A League Championships
1600 Meters4:55.83aMar 29Tumwater @ Centralia
 
Rashaun Tate - 11th Grade
100 Meters11.28aMay 192A District IV Championships
200 Meters23.59aApr 21Chehalis Activators Invitational
400 Meters54.37aApr 19Tumwater@Aberdeen
 
Jace Telloian - 12th Grade
Long Jump21' 2.25May 553rd Shaner Invitational
Triple Jump40' 5.00Apr 26Black Hills vs Tumwater
 
Kolby Valler - 10th Grade
1600 Meters4:57.61aMay 1Bob Atwell Classic
3200 Meters11:15.28aApr 11WFW vs. Rochester & Tumwater
 
Colby Vaughter - 9th Grade
Pole Vault7' 0.00Mar 29Tumwater @ Centralia
 
Akeem Walker - 9th Grade
Javelin - 800g110' 6.00Apr 21Chehalis Activators Invitational
 
Jordaan Weston - 11th Grade
800 Meters2:14.84aApr 21Chehalis Activators Invitational
1600 Meters5:22.32aApr 19Tumwater@Aberdeen
110m Hurdles - 39"19.66aApr 26Black Hills vs Tumwater
300m Hurdles - 36"45.92aMay 12Evergreen 2A League Championships
High Jump5' 0.00Apr 11WFW vs. Rochester & Tumwater
Pole Vault8' 0.00Mar 29Tumwater @ Centralia
 
Jacob White - 9th Grade
1600 Meters6:08.25aMay 3South Sound Froshowcase
 
Riley Yonek - 12th Grade
100 Meters13.18aMay 1Bob Atwell Classic
200 Meters27.39aMar 29Tumwater @ Centralia
400 Meters66.03aApr 26Black Hills vs Tumwater
 

Womens

Trinity Bame - 10th Grade
100 Meters14.19aApr 26Black Hills vs Tumwater
200 Meters29.92aApr 26Black Hills vs Tumwater
 
Mia Basso - 11th Grade
Discus - 1kg77' 8.00Mar 29Tumwater @ Centralia
 
Hallie Bergford - 9th Grade
200 Meters28.86aApr 19Tumwater@Aberdeen
Javelin - 600g70' 5.00Apr 19Tumwater@Aberdeen
High Jump4' 6.00May 12Evergreen 2A League Championships
Pole Vault9' 0.00May 12Evergreen 2A League Championships
 
Amiya Bernard - 10th Grade
Shot Put - 4kg22' 4.50Mar 29Tumwater @ Centralia
Discus - 1kg49' 5.00Apr 26Black Hills vs Tumwater
 
Sara Bocksch - 10th Grade
Pole Vault9' 0.00May 12Evergreen 2A League Championships
Long Jump15' 11.00May 12Evergreen 2A League Championships
 
Lindsey Busenbark - 10th Grade
200 Meters32.17aMar 29Tumwater @ Centralia
Long Jump13' 11.75Apr 26Black Hills vs Tumwater
 
Alaina Calquhoun - 9th Grade
Discus - 1kg42' 5.00Apr 26Black Hills vs Tumwater
Pole Vault7' 0.00Apr 21Chehalis Activators Invitational
 
Annika Clark - 11th Grade
Shot Put - 4kg19' 9.00Apr 19Tumwater@Aberdeen
Discus - 1kg58' 11.00Apr 11WFW vs. Rochester & Tumwater
 
Cassity Colard - 10th Grade
100 Meters13.92aApr 21Chehalis Activators Invitational
200 Meters30.61aApr 19Tumwater@Aberdeen
 
Tiana Cole - 12th Grade
400 Meters64.87aApr 19Tumwater@Aberdeen
100m Hurdles - 33"16.08aMay 192A District IV Championships
300m Hurdles - 30"48.00aMay 553rd Shaner Invitational
 
Mikaeli Decker - 10th Grade
200 Meters28.71aMay 12Evergreen 2A League Championships
Long Jump15' 4.50May 12Evergreen 2A League Championships
 
Abigail Dunnagan - 9th Grade
Shot Put - 4kg30' 6.00Apr 26Black Hills vs Tumwater
Discus - 1kg68' 1.00May 3South Sound Froshowcase
Javelin - 600g48' 8.00Apr 19Tumwater@Aberdeen
 
Bella Foos - 12th Grade
100 Meters13.18aApr 26Black Hills vs Tumwater
200 Meters25.61aMay 25WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
400 Meters59.21aMay 25WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
800 Meters2:31.77aApr 19Tumwater@Aberdeen
 
Lillian Gow - 9th Grade
800 Meters2:47.89aMay 3South Sound Froshowcase
1600 Meters6:42.57aApr 21Chehalis Activators Invitational
1 Mile6:30.99aMar 25The Curtis Viking Relay Championships
 
Kaylee Hach - 11th Grade
Shot Put - 4kg35' 3.00May 192A District IV Championships
Discus - 1kg83' 4.00Apr 26Black Hills vs Tumwater
 
Felicity Hempstead - 11th Grade
200 Meters29.70aApr 21Chehalis Activators Invitational
100m Hurdles - 33"16.25aMay 192A District IV Championships
300m Hurdles - 30"51.24aMay 192A District IV Championships
 
Rachael Howson - 11th Grade
400 Meters68.93aApr 14WOLFPACK Invitational
800 Meters2:42.37aMay 192A District IV Championships
Long Jump10' 10.00Apr 11WFW vs. Rochester & Tumwater
 
Janna Knight - 10th Grade
800 Meters2:55.31aMay 12Evergreen 2A League Championships
1600 Meters6:25.29aMay 12Evergreen 2A League Championships
 
Allyssa Manlapaz - 11th Grade
Long Jump16' 0.00May 553rd Shaner Invitational
Triple Jump31' 8.25Apr 26Black Hills vs Tumwater
 
Cassandra Mullin - 9th Grade
800 Meters2:40.18aApr 19Tumwater@Aberdeen
Discus - 1kg62' 6.00May 3South Sound Froshowcase
Javelin - 600g62' 5.00Apr 26Black Hills vs Tumwater
Pole Vault9' 0.00Apr 11WFW vs. Rochester & Tumwater
 
Isabella Najarro - 12th Grade
Shot Put - 4kg33' 9.50May 192A District IV Championships
Discus - 1kg102' 11.00May 12Evergreen 2A League Championships
Triple Jump30' 10.00Apr 26Black Hills vs Tumwater
 
Mady Ravelo - 10th Grade
Javelin - 600g43' 1.00Mar 29Tumwater @ Centralia
 
Hannah Reynolds - 10th Grade
200 Meters31.01aApr 19Tumwater@Aberdeen
400 Meters70.00aApr 19Tumwater@Aberdeen
800 Meters2:34.76aMay 12Evergreen 2A League Championships
1600 Meters5:36.82aMay 553rd Shaner Invitational
3200 Meters12:31.03aApr 14WOLFPACK Invitational
Javelin - 600g85' 11.00Mar 29Tumwater @ Centralia
 
Hope Roethke - 11th Grade
800 Meters2:52.15aApr 21Chehalis Activators Invitational
1600 Meters6:16.08aMay 1Bob Atwell Classic
3200 Meters14:54.66aApr 19Tumwater@Aberdeen
 
Isabella Ruiz - 12th Grade
Discus - 1kg71' 8.00Apr 26Black Hills vs Tumwater
Javelin - 600g65' 6.00May 1Bob Atwell Classic
High Jump4' 4.00May 553rd Shaner Invitational
 
Antonia Ryan - 10th Grade
100 Meters14.31aApr 26Black Hills vs Tumwater
200 Meters30.21aApr 21Chehalis Activators Invitational
 
Drew Sabisch - 11th Grade
800 Meters3:10.22aApr 26Black Hills vs Tumwater
1600 Meters6:30.62aApr 19Tumwater@Aberdeen
3200 Meters14:30.40aMar 29Tumwater @ Centralia
 
Codi Short - 12th Grade
100 Meters12.99aMay 192A District IV Championships
200 Meters27.73aMay 192A District IV Championships
400 Meters65.37aApr 19Tumwater@Aberdeen
 
Hannah Smith - 12th Grade
Javelin - 600g43' 2.00Apr 26Black Hills vs Tumwater
 
Sydney Smith - 12th Grade
200 Meters27.82aMay 192A District IV Championships
400 Meters67.02aApr 19Tumwater@Aberdeen
Long Jump15' 2.50May 553rd Shaner Invitational
 
Emma Stetler - 11th Grade
100 Meters14.48aApr 26Black Hills vs Tumwater
200 Meters31.11aApr 26Black Hills vs Tumwater
Javelin - 600g69' 9.00Apr 19Tumwater@Aberdeen
Pole Vault9' 0.00May 1Bob Atwell Classic
 
Georgia Swanson - 10th Grade
200 Meters30.36aMay 1Bob Atwell Classic
400 Meters69.84aMay 1Bob Atwell Classic
Pole Vault5' 6.00Apr 11WFW vs. Rochester & Tumwater
 
Bella Wallerstedt - 11th Grade
200 Meters28.64aApr 19Tumwater@Aberdeen
400 Meters66.78aApr 19Tumwater@Aberdeen
800 Meters2:44.27aApr 21Chehalis Activators Invitational
High Jump4' 10.00Apr 11WFW vs. Rochester & Tumwater
 
Megan Warner - 10th Grade
800 Meters3:15.69aApr 11WFW vs. Rochester & Tumwater
 
Dila Westbrooke - 10th Grade
100 Meters15.34aApr 11WFW vs. Rochester & Tumwater
200 Meters33.50aApr 26Black Hills vs Tumwater