Team Results Management

Mens

60 Meter Dash
1.11Ramiro McClearan7.59 PRFLLabelleMar 03Baker Indoor/Outdoor Challenge
2.11Cathavius Adams8.43 PRFLLabelleMar 03Baker Indoor/Outdoor Challenge
3.10Jesse Pequeno9.20 PRFLLabelleMar 03Baker Indoor/Outdoor Challenge
View full rankings...
100 Meters
1.11Levonte Whitfield10.21 (2.3)FLJonesApr 07Florida Relays
2.12Antwan Wright10.55 (1.9)FLSuncoast CommunityApr 05Palm Beach County Track Championship
3.10Deltron Hopkins10.64 (3.5)FLBooker T. Washington (Miami)Apr 18FHSAA 2A Region 4 Championship
4.12Clive Georges10.66 PR (1.7)FLKey WestApr 18FHSAA 2A Region 4 Championship
5.10Diontre Jonas10.70 PRFLBradfordApr 19FHSAA Class 2A Region 1 Championship
6.12Tray Williams10.71FLWalton SeniorApr 19FHSAA Class 2A Region 1 Championship
12Travis Tucker10.71 PR (-.4)FLTenoroc SeniorApr 28FHSAA 2A State Championships
8.11Nicholas Norris10.72 PR (1.7)FLBooker T. Washington (Miami)Apr 18FHSAA 2A Region 4 Championship
9.10Krondis Larry10.78 PR (3.5)FLBooker T. Washington (Miami)Mar 105th Annual Hallandale Invitational
11Wilkerson Myrtil10.78FLJonesApr 19FHSAA Class 2A Region 2 Championship
View full rankings...
200 Meters
1.11Levonte Whitfield20.96 (-1.2)FLJonesApr 28FHSAA 2A State Championships
2.11Teray Smith20.98 PR (1.8)FLAmerican HeritageMar 31City of Miramar Invitational
3.12Antwan Wright21.34FLSuncoast CommunityApr 05Palm Beach County Track Championship
4.10Deltron Hopkins21.42 (3.6)FLBooker T. Washington (Miami)Apr 18FHSAA 2A Region 4 Championship
5.12Clive Georges21.48 PR (1.9)FLKey WestApr 18FHSAA 2A Region 4 Championship
6.10Nigel Patten21.55 (3.5)FLBooker T. Washington (Miami)Apr 18FHSAA 2A Region 4 Championship
7.12Travis Tucker21.57 PR (-1.1)FLTenoroc SeniorApr 28FHSAA 2A State Championships
8.10Diontre Jonas21.65 PR (-1.2)FLBradfordApr 28FHSAA 2A State Championships
10Terrawn McPhee21.65 PR (3.5)FLBooker T. Washington (Miami)Apr 18FHSAA 2A Region 4 Championship
10.10Isiah McKenzie21.75 PR (1.9)FLAmerican HeritageApr 18FHSAA 2A Region 4 Championship
View full rankings...
300 Meters
1.11Anthony Tayge38.89 PRFLCocoaFeb 17Astronaut Open
2.11Teodoro TJ Rodriguez38.96FLRockledgeFeb 17Astronaut Open
3.10Colby Price39.51 PRFLMerritt IslandFeb 17Astronaut Open
4.11Kenga Bivens39.70 PRFLCocoa BeachFeb 17Astronaut Open
5.12Tyler Teurlings39.85 PRFLCocoa BeachFeb 17Astronaut Open
6.11Jamal Lloyd40.01FLAstronautFeb 17Astronaut Open
7.11Timmy Pham40.13 PRFLWest Shore Jr./Sr.Feb 17Astronaut Open
8.-Sang Nyguen40.45 PRFLRockledgeFeb 17Astronaut Open
9.11Divine Korie40.53 PRFLJames S RickardsFeb 25Lions Showcase
10.12Brandon Perry41.08 PRFLSpace CoastFeb 17Astronaut Open
View full rankings...
400 Meters
1.12Clive Georges47.35 PRFLKey WestApr 28FHSAA 2A State Championships
2.11Teray Smith47.43 PRFLAmerican HeritageApr 28FHSAA 2A State Championships
3.10Krondis Larry48.04FLBooker T. Washington (Miami)Apr 18FHSAA 2A Region 4 Championship
4.11Stephen Williams48.51FLAstronautApr 28FHSAA 2A State Championships
5.11Khari Herbert48.52FLAmerican HeritageApr 18FHSAA 2A Region 4 Championship
6.10Justin Crapps48.63 PRFLRockledgeApr 28FHSAA 2A State Championships
7.12Davaris Osborne48.82 PRFLPahokeeMar 29Palm Beach Western Conference
8.12Kendrick Mention48.97 PRFLTampa CatholicApr 28FHSAA 2A State Championships
9.11Josh Johnson48.98 PRFLThe Bolles SchoolApr 28FHSAA 2A State Championships
10.11Jontue McDowell49.22 PRFLRainesApr 19FHSAA Class 2A Region 1 Championship
View full rankings...
800 Meters
1.12Nicholas Palermo1:52.38 PRFLNorth Broward PreparatoryMar 31City of Miramar Invitational
2.12Jean Deceus1:55.17 PRFLImmokaleeApr 07Florida Relays
3.12Brandon Perriman1:56.69 PRFLMiami JacksonApr 28FHSAA 2A State Championships
4.12Hunter Sport1:56.95 PRFLWest FloridaApr 28FHSAA 2A State Championships
5.12Dillon Hodge1:56.96 PRFLPedro MenendezApr 28FHSAA 2A State Championships
6.10Devontae Persha1:57.41 PRFLLakewoodApr 28FHSAA 2A State Championships
7.11Andrew Wyllie1:57.76FLRutherfordApr 28FHSAA 2A State Championships
8.11Joseph Loyack1:57.86FLLake NonaApr 07Florida Relays
9.11Spencer Guerette1:58.03 PRFLAncloteApr 28FHSAA 2A State Championships
10.10Joshua Simpkins1:58.17 PRFLJonesApr 19FHSAA Class 2A Region 2 Championship
View full rankings...
1600 Meters
1.12Bert Irigoyen4:18.39 PRFLRansom-EvergladesMar 23FSU Relays
2.12Nicholas Palermo4:19.09 PRFLNorth Broward PreparatoryMar 105th Annual Hallandale Invitational
3.12Argishti Gazari4:22.21 PRFLAncloteApr 19FHSAA Class 2A Region 3 Championship
4.11Spencer Guerette4:24.15FLAncloteApr 19FHSAA Class 2A Region 3 Championship
5.11Costa Stathis4:24.31 PRFLCocoa BeachApr 19FHSAA Class 2A Region 3 Championship
6.12Taylor Hickey4:24.43 PRFLRockledgeApr 19FHSAA Class 2A Region 3 Championship
7.12Alex Main4:24.65 PRFLBerkeley PrepApr 19FHSAA Class 2A Region 3 Championship
8.11Joseph Loyack4:28.99FLLake NonaMar 22Metro Conference Finals
9.10David Yarborough4:29.96FLBishop KennyApr 28FHSAA 2A State Championships
10.12Patrick Maher4:30.03 PRFLBishop KennyMar 23FSU Relays
View full rankings...
1 Mile
1.11Spencer Guerette4:37.0h PRFLAncloteFeb 22Early Bird Eagle Invitational
2.11Alec Clark4:41.19 PRFLWest FloridaMar 17Vince Whibbs Invitational
3.10Mark Sortino4:48.36 PRFLWest FloridaMar 17Vince Whibbs Invitational
4.12Christoph Sorrick4:53.0h PRFLAncloteFeb 22Early Bird Eagle Invitational
5.11Jordan Gershman4:55.61FLPine CrestMar 03Pine Crest Panther Relays
6.11Alex Hernandez5:11.67 PRFLGulliver PrepMar 03Pine Crest Panther Relays
7.10Michael Remich5:14.66 PRFLPensacola CatholicMar 17Vince Whibbs Invitational
8.12Devon Nelson5:17.21 PRFLPensacola CatholicMar 17Vince Whibbs Invitational
9.8Ryan Welch5:22.57FLPine CrestMar 03Pine Crest Panther Relays
10.9Jordan Braden6:24.17 PRFLSouth WaltonMar 17Vince Whibbs Invitational
View full rankings...
3000 Meters
1.11Erick Medina10:09.55 PRFLLabelleMar 03Baker Indoor/Outdoor Challenge
2.8Ryan Welch10:19.95 PRFLPine CrestMar 27Westminster Academy MS Invitational
3.10Joel Chairez10:33.73 PRFLLabelleMar 03Baker Indoor/Outdoor Challenge
4.10Valentin Alsina11:03.95 PRFLLabelleMar 03Baker Indoor/Outdoor Challenge
5.8Ryan Graff11:29.19 PRFLPine CrestMar 27Westminster Academy MS Invitational
View full rankings...
3200 Meters
1.12Argishti Gazari9:21.68 PRFLAncloteApr 07Florida Relays
2.12Patrick Maher9:37.54 PRFLBishop KennyMar 23FSU Relays
3.12Brian Sharp9:41.53 PRFLRobinsonMar 17USF/George M. Steinbrenner Invitational
4.12Nicholas Palermo9:44.72 PRFLNorth Broward PreparatoryMar 24Westminster Academy Invitational
5.12Don "ale Kerrigan9:48.60 PRFLPensacola CatholicApr 28FHSAA 2A State Championships
6.12Stanley Linton9:50.33 PRFLWakullaApr 19FHSAA Class 2A Region 1 Championship
7.12Rufus Flint9:50.46 PRFLDoral AcademyApr 28FHSAA 2A State Championships
8.12Matthew Harwood9:50.92 PRFLEpiscopal (Jacksonville)Apr 28FHSAA 2A State Championships
9.11Miguel Casiano9:53.88 PRFLLehigh SeniorMar 0951st Annual Fort Myers Edison Relays
10.12Billy Scola9:55.95 PRFLRansom-EvergladesApr 18FHSAA 2A Region 4 Championship
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Davison Colimon14.04 PR (2.8)FLSuncoast CommunityApr 18FHSAA 2A Region 4 Championship
2.11Walter Tucker14.07 (2.8)FLAmerican HeritageApr 18FHSAA 2A Region 4 Championship
3.12Nick Friel14.13 PRFLMerritt IslandApr 05Cape Coast Conference Championships
4.12Darious Johnson14.25 PRFLEast GadsdenApr 19FHSAA Class 2A Region 1 Championship
5.12Thurston Davis14.34 PRFLGodbyApr 19FHSAA Class 2A Region 1 Championship
6.12Dicarian Boyd14.37 PRFLEastsideMar 28Alachua County Championship
7.12Montavious Williams14.46 PRFLGodbyApr 19FHSAA Class 2A Region 1 Championship
8.11Keanu Neal14.54 PRFLSouth SumterMar 29Hawks on the Hill Invitational
9.12Francie Emile14.57 PRFLClayApr 19FHSAA Class 2A Region 1 Championship
10.10Raja Fanroy14.62 PRFLDunbarApr 11FHSAA 2A District 11 Championship
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Gabriel Aird37.89 PRFLSuncoast CommunityApr 28FHSAA 2A State Championships
2.11Keanu Neal37.94 PRFLSouth SumterApr 28FHSAA 2A State Championships
3.12Darious Johnson38.20 PRFLEast GadsdenApr 28FHSAA 2A State Championships
4.12Nick Friel38.59 PRFLMerritt IslandApr 28FHSAA 2A State Championships
5.11Walter Tucker38.62FLAmerican HeritageMar 31City of Miramar Invitational
6.11Tyrian Taylor38.95FLJonesApr 28FHSAA 2A State Championships
7.12Davison Colimon39.09 PRFLSuncoast CommunityApr 28FHSAA 2A State Championships
8.11Tim Holmes39.20FLLakewoodApr 28FHSAA 2A State Championships
9.12Kenneth Smith39.53 PRFLRockledgeApr 19FHSAA Class 2A Region 3 Championship
10.12Montavious Williams39.55 PRFLGodbyApr 28FHSAA 2A State Championships
View full rankings...
4x100 Relay
1.Isiah McKenzie
Torrance Gibson
Sony Michel
Teray Smith
40.90FLAmerican HeritageApr 28FHSAA 2A State Championships
2.-Nigel Patten
Deltron Hopkins
Terrawn McPhee
Nicholas Norris
41.43FLBooker T. Washington (Miami)Apr 28FHSAA 2A State Championships
3.-Raynard McPhee
Wilkerson Myrtil
Tyrian Taylor
Levonte Whitfield
41.44FLJonesApr 28FHSAA 2A State Championships
4.-Jevaris Little
Shaquill Griffin
Shakeem Griffin
Quin'Tavius Mitchell
41.72FLLakewoodApr 19FHSAA Class 2A Region 3 Championship
5.-Willie Quinn
Allen Singleton
Tabares Wadley
Deandre Jasper
41.99FLMiami JacksonFeb 25Louie Bing Classic Championship
6.-Kenny Dinkins
Cody Hill
Diontre Jonas
Isaiah Jamison
42.14FLBradfordApr 28FHSAA 2A State Championships
7.-Jackie Marcellus
Mackenro Alexander
Wedner Doly
Jerald Jackson
42.30FLImmokaleeApr 19FHSAA Class 2A Region 3 Championship
-Jarvis Middleton
Shaquell Walker
Dicarian Boyd
Trey Carter
42.30FLEastsideApr 19FHSAA Class 2A Region 1 Championship
9.-Tarean Folston
Lorenzo Pratt
Jamel Jackson
Jamel Dean
42.37FLCocoaApr 28FHSAA 2A State Championships
10.-Kelechi Omah
Travon Holmes
DeVonte Flemings
Joseph Butler
42.53FLJames S RickardsApr 28FHSAA 2A State Championships
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Relay Team3:15.85FLAmerican HeritageMar 105th Annual Hallandale Invitational
2.-Relay Team3:20.22FLBooker T. Washington (Miami)Apr 18FHSAA 2A Region 4 Championship
3.-Raymon Cleveland
Shaquill Griffin
Shakeem Griffin
Tim Holmes
3:20.60FLLakewoodApr 28FHSAA 2A State Championships
4.-Arthur Burnett
Malik Thornton
Davaris Osborne
Freddie Washington
3:20.61FLPahokeeApr 28FHSAA 2A State Championships
5.-Jean Deceus
Mackenro Alexander
Mackensie Alexander
Jerald Jackson
3:21.01FLImmokaleeApr 19FHSAA Class 2A Region 3 Championship
6.-Kyl Francis
Darious Johnson
Javarious Johnson
Gerrell Lewis
3:22.14FLEast GadsdenApr 28FHSAA 2A State Championships
7.-Tyrian Taylor
Tyrin Chenault
Joshua Simpkins
Kelson Vandenburg
3:22.32FLJonesApr 13FHSAA 2A District 7 Championship
8.-Willie Young
Lamar Welch
Jimmy Lawson
Earnest Hamilton
3:23.33FLLake WalesApr 28FHSAA 2A State Championships
9.-Relay Team3:23.34FLMonsignor Edward PaceMar 02Sam Burley Hall of Fame Invitational
10.-Cameron Morris
Josh Johnson
David Ferman
James Cherry
3:23.51FLThe Bolles SchoolApr 28FHSAA 2A State Championships
View full rankings...
4x800 Relay
1.-George Velez
Angelos Peralta
Manuel Gonzalez
Joseph Loyack
7:56.79FLLake NonaApr 28FHSAA 2A State Championships
2.-Vaquan Small
Samuel Durham
Charlie Williams- Harris
Larry Mathis
7:58.48FLBooker T. Washington (Miami)Apr 28FHSAA 2A State Championships
3.-Raynard McPhee
Terrence Aikens
Tyrin Chenault
Joshua Simpkins
7:58.60FLJonesApr 28FHSAA 2A State Championships
4.-Tahrell Jones
Tim Holmes
Shai Brown
Devontae Persha
8:01.83FLLakewoodApr 28FHSAA 2A State Championships
5.-Jan Bergengruen
Bert Irigoyen
Gabby Correa
Billy Scola
8:02.72FLRansom-EvergladesApr 28FHSAA 2A State Championships
6.-Torrance Gibson
Khari Herbert
Joseph Rodriguez
Jonathan Barrettt
8:04.40FLAmerican HeritageApr 28FHSAA 2A State Championships
7.-Relay Team8:04.82FLWest FloridaApr 07Mobile Challenge of Champions
8.-James Davis
Emilio Quintana
Ravi Kumar
Carsten Thue-Bludworth
8:07.39FLEastsideApr 28FHSAA 2A State Championships
9.-Kendrick Mention
Danial Fasani
Peter Martinez
Nathan Nammour
8:07.76FLTampa CatholicApr 28FHSAA 2A State Championships
10.-Jean Deceus
Frandy Cherilus
Leonel Delacruz
Dukernse Augustin
8:08.00FLImmokaleeMar 30Collier County Athletic Championships
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Isaac Edwards17.44mFLTampa JesuitApr 05Calvary Christian Meet #5
2.12Frankie Glenn16.69m PRFLAstronautMar 23Astronaut Invitational
3.11Deadrin Senat16.35m PRFLImmokaleeApr 19FHSAA Class 2A Region 3 Championship
4.11Chance Edwards15.98m PRFLSouth SumterApr 19FHSAA Class 2A Region 2 Championship
5.10Fredrick Jones15.95mFLMonsignor Edward PaceApr 28FHSAA 2A State Championships
6.12John Theus15.82m PRFLThe Bolles SchoolApr 19FHSAA Class 2A Region 1 Championship
7.10James Alexander15.67mFLMiami JacksonApr 28FHSAA 2A State Championships
8.10Rashodd Hadley15.58mFLBaker CountyApr 19FHSAA Class 2A Region 1 Championship
9.12Taylor Timmons15.57m PRFLTampa CatholicApr 19FHSAA Class 2A Region 3 Championship
10.12Kevin Williams15.43m PRFLSoutheast BradentonApr 19FHSAA Class 2A Region 3 Championship
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Frankie Glenn51.77m PRFLAstronautApr 05Cape Coast Conference Championships
2.12Isaac Edwards50.87mFLTampa JesuitMar 02UNF Spring Break Invitational
3.12John Heck49.32m PRFLThe Bolles SchoolApr 07Florida Relays
4.11Nathan Knox48.46mFLSatelliteApr 19FHSAA Class 2A Region 3 Championship
5.11Walter Tucker46.53m PRFLAmerican HeritageApr 28FHSAA 2A State Championships
6.11Skai Moore45.72m PRFLNSU University SchoolMar 13Pine Crest Home Meet 2
7.12Mark Elliot45.56m PRFLSatelliteApr 19FHSAA Class 2A Region 3 Championship
8.12Mike Ferguson45.44m PRFLCocoaApr 05Cape Coast Conference Championships
9.12John Demi45.14m PRFLBishop KennyMar 16Friday Knight Invite
10.12Abraham Garcia44.80m PRFLNSU University SchoolApr 07Florida Relays
View full rankings...
High Jump
1.12Brandon Hollifield2.08mFLGodbyMar 06Rickards HS Meet
12Favian Upshaw2.08m PRFLAstronautApr 05Cape Coast Conference Championships
3.12Darius World2.08m PRFLRockledgeApr 28FHSAA 2A State Championships
4.12Tony Hays2.03m PRFLRidgewoodApr 28FHSAA 2A State Championships
5.12Nick Medich2.03m PRFLTampa JesuitMar 23FSU Relays
6.12Chris Sullivan2.00m PRFLCocoa BeachMar 02Holy Trinity Inviational
7.11Teray Smith1.98m PRFLAmerican HeritageMar 02Sam Burley Hall of Fame Invitational
12Erza Robinson1.98m PRFLBookerApr 05Sarasota County Championship
9.12Abiade Granger1.95m PRFLSuncoast CommunityApr 12FHSAA 2A District 13 Championship
10.10Fester Little1.93mFLRutherfordMar 10Rutherford Ram Relays
12Thomas Rodriguez1.93m PRFLRidgewoodMar 09Anclote Sharks Invitational
12Devin Odem1.93m PRFLFlorida State University/Florida HighFeb 25Panhandle Open
11Jimmy Victorian1.93m PRFLImmokaleeMar 30Collier County Athletic Championships
View full rankings...
Pole Vault
1.12Shelton McLean4.33m PRFLMerritt IslandJun 16New Balance Nationals Outdoor
2.12Aaron Cowley4.27m PRFLAstronautMar 23Astronaut Invitational
3.12Justin Deithorn4.11m PRFLSuncoast CommunityApr 28FHSAA 2A State Championships
4.11Steven James4.11m PRFLWeeki WacheeApr 19FHSAA Class 2A Region 3 Championship
5.12James Prince4.06m PRFLWest FloridaApr 12FHSAA 2A District 1 Championship
6.11Nathan Jeffers4.03mFLThe Bolles SchoolMar 30Dale Regan Memorial
7.10Harry Glasser3.96mFLThe Bolles SchoolMar 09Bulldog Classic
10Nick Catchur3.96mFLTampa JesuitApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
12Ryan Clark3.96m PRFLTampa JesuitApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
12Jackson Murrell3.96m PRFLPensacola CatholicApr 19FHSAA Class 2A Region 1 Championship
View full rankings...
Long Jump
1.11Jamal Vickers7.06mFLGodbyApr 03Tallahassee City Championship
2.11Janarion Grant7.06m (.4)FLPascoApr 28FHSAA 2A State Championships
3.12Dicarian Boyd7.04m PRFLEastsideMar 28Alachua County Championship
4.12Johnathan Henriste7.01m PRFLLincoln Park AcademyMar 30Holy Trinity Elite Classic
5.12Willie Quinn6.98m PRFLMiami JacksonFeb 25Louie Bing Classic Championship
6.12Francie Emile6.97m PRFLClayApr 19FHSAA Class 2A Region 1 Championship
7.12Jt Washington6.88mFLSatelliteApr 19FHSAA Class 2A Region 3 Championship
8.12Geronimo Allison6.81m PRFLSpotoMar 03Nash Higgins Relays
9.12Abiade Granger6.80m PRFLSuncoast CommunityApr 12FHSAA 2A District 13 Championship
10.12Montavious Williams6.79m PRFLGodbyApr 19FHSAA Class 2A Region 1 Championship
View full rankings...
Triple Jump
1.11Shaquem Griffin14.74m (.3)FLLakewoodApr 28FHSAA 2A State Championships
2.10Ashton Butler14.48m PRFLThe Bolles SchoolMar 02UNF Spring Break Invitational
3.11Shaquill Griffin14.43mFLLakewoodApr 19FHSAA Class 2A Region 3 Championship
4.12Shazz Lindo14.35m PR (3.4)FLAstronautApr 28FHSAA 2A State Championships
5.12Clive Georges14.26m PR (.4)FLKey WestApr 28FHSAA 2A State Championships
6.10Joshua Anderson14.16m PR (2.3)FLRibaultApr 28FHSAA 2A State Championships
7.12Quentin Carter13.91m PRFLRockledgeApr 12FHSAA 2A District 12 Championship
8.12Johnathan Henriste13.86m PRFLLincoln Park AcademyMar 30Holy Trinity Elite Classic
9.11Christopher Hudson13.80m (3.9)FLTenoroc SeniorApr 28FHSAA 2A State Championships
10.12Abiade Granger13.67m PRFLSuncoast CommunityApr 05Palm Beach County Track Championship
11Tyrian Taylor13.67m PRFLJonesMar 22Metro Conference Finals
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.