Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Conner Pappas11.22 PRORHeppnerApr 28Bowerman Classic
12Nicolo Casale11.22 PRORVernoniaMay 121A-1 & 2A-1 District Meet Day 2
10Josue Avilez11.22 (1.6)ORCentral LinnMay 19OSAA 2A State Championships - Day 2
4.10Nino Castellanos11.34c PRORStanfieldMay 04Mustang Invitational
5.11Chris Cotuna11.40 PR (1.6)ORFaith Bible ChristianMay 19OSAA 2A State Championships - Day 2
6.12Scott Porter11.44cORNeah-Kah-NieMay 03NWL meet
7.12Marcus Lynn11.45OREnterpriseMay 11Blue Mountain Conference Championships
8.11Brady Smith11.54cORScioApr 12Kennedy, Scio @ Santiam
12Ryan Gescher11.54c PRORRegisApr 24TRC 4-way Meet @ Santiam
10.12Paul Bentz11.64c PRORRegisAug 25Summer's End Multi Trial
View full rankings...
200 Meters
1.12Nicolo Casale22.67 PR (.7)ORVernoniaMay 19OSAA 2A State Championships - Day 2
2.12Marcus Lynn22.94 PR (.7)OREnterpriseMay 19OSAA 2A State Championships - Day 2
3.10Josue Avilez23.08 (.5)ORCentral LinnJun 02BorderDuel Track Classic - OR
4.12Conner Pappas23.09 PR (.7)OR HeppnerMay 19OSAA 2A State Championships - Day 2
5.12Jacob Stevens23.36 PRORVernoniaApr 14Banks Invitational
6.11Jesus Retano23.41 PRORCulverMay 04TRC Twilight Meet
7.12Jake Cerri23.54 PRORLost RiverMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
8.11Brady Smith23.59ORScioApr 28Meet of Champions
9.10AJ Holmberg23.64ORScioMay 01The JZ Classic
10.11Chris Cotuna23.65ORFaith Bible ChristianApr 26NWL Meet - Vernonia host
View full rankings...
400 Meters
1.12Marcus Lynn50.07 PROREnterpriseMay 19OSAA 2A State Championships - Day 2
2.11Jesus Retano51.36 PRORCulverMay 19OSAA 2A State Championships - Day 2
3.12Nicolo Casale51.50 PRORVernoniaApr 26NWL Meet - Vernonia host
4.11Kyle Belanger51.89ORCulverMay 19OSAA 2A State Championships - Day 2
11Alex Tyler51.89OREnterpriseMay 19OSAA 2A State Championships - Day 2
6.10AJ Holmberg52.16ORScioMay 04TRC Twilight Meet
7.12Hannes Zetzsche52.25 PRORReedsportMay 19OSAA 2A State Championships - Day 2
8.12Taylor Perkins52.94c PROROaklandMay 04Oakland Twilight
9.10Garrett Bender52.95 PRORFaith Bible ChristianApr 28Portland Christian Invitational
10.11Ben Jones52.99ORScioApr 28Meet of Champions
View full rankings...
800 Meters
1.11Nathan Fleck1:59.01ORVernoniaMay 19OSAA 2A State Championships - Day 2
2.10AJ Holmberg1:59.17 PRORScioMay 19OSAA 2A State Championships - Day 2
3.12DJ Wheeler2:00.07 PRORMonroeMay 19OSAA 2A State Championships - Day 2
4.12Scott Porter2:00.43 PRORNeah-Kah-NieMay 19OSAA 2A State Championships - Day 2
5.11Kyle Belanger2:00.91 PRORCulverMay 19OSAA 2A State Championships - Day 2
11Austin Burns2:00.91OREnterpriseMay 19OSAA 2A State Championships - Day 2
7.12Zach Holloway2:02.5h PRORCentral LinnApr 14Roseburg's Jim Robinson Pepsi Twilight Invitational
8.12Zach Bilyeu2:05.12 PRORSantiamMay 12TRC District Meet Day 2
9.10Sisay Gillock2:05.52ORPortland ChristianMay 02Valley Catholic 4-Way (Clat, DLSN, Rain)
10.9Anthony Landeros2:05.56 PRORIrrigonMay 19OSAA 2A State Championships - Day 2
View full rankings...
1500 Meters
1.12Joseph Ewers4:04.24 PRORCentral LinnMay 19OSAA 2A State Championships - Day 2
2.12Zach Holloway4:08.57 PRORCentral LinnMay 19OSAA 2A State Championships - Day 2
3.11Kody Osborne4:14.91OREast Linn ChristianApr 28Meet of Champions
4.10Sisay Gillock4:15.74ORPortland ChristianMay 19OSAA 2A State Championships - Day 2
5.10AJ Holmberg4:16.73 PRORScioApr 28Meet of Champions
6.10David Ribich4:20.38OREnterpriseMay 19OSAA 2A State Championships - Day 2
7.11Nathan Fleck4:23.27ORVernoniaMay 121A-1 & 2A-1 District Meet Day 2
8.12Michael O'Reilly4:23.60 PRORUnionMay 11Blue Mountain Conference Championships
9.10Kenneth Sipp4:28.25ORUnionApr 14St. Helens HS Lower Columbia Inv.
10.12Cody Aalsma4:29.33ORNestuccaMay 121A-1 & 2A-1 District Meet Day 2
View full rankings...
3000 Meters
1.12Joseph Ewers8:42.40 PRORCentral LinnMay 19OSAA 2A State Championships - Day 2
2.12Zach Holloway8:53.61 PRORCentral LinnMay 19OSAA 2A State Championships - Day 2
3.10Sisay Gillock9:10.68ORPortland ChristianMay 19OSAA 2A State Championships - Day 2
10David Ribich9:10.68OREnterpriseMay 19OSAA 2A State Championships - Day 2
5.11Kody Osborne9:13.97OREast Linn ChristianMay 19OSAA 2A State Championships - Day 2
6.12Michael O'Reilly9:20.72 PRORUnionMay 19OSAA 2A State Championships - Day 2
7.12Cody Aalsma9:21.60 PRORNestuccaMay 19OSAA 2A State Championships - Day 2
8.10Jamin Hooley9:42.42OREast Linn ChristianApr 28Meet of Champions
9.9Ethan Black9:43.00 PRORUnionMay 11Blue Mountain Conference Championships
10.11Taylor Becker9:51.80OREast Linn ChristianApr 12TRC Meet at East Linn w/C Linn, Culver
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.11Mark LaCoste14.97 (.3)ORCentral LinnMay 19OSAA 2A State Championships - Day 2
2.12Paul Bentz15.33 PRORRegisMay 04TRC Twilight Meet
3.12Ramon Leon15.70 PRORIrrigonApr 28Bowerman Classic
4.12Austin Blanchfill15.98 PR (.3)ORYoncallaMay 19OSAA 2A State Championships - Day 2
5.11Daniel Harper15.99ORScioMay 01The JZ Classic
6.12Matt Kolenski16.24c PRORPortland ChristianApr 19Southwest Christian Invitational
7.12Charles Chavtur16.29 PR (.3)ORReedsportMay 19OSAA 2A State Championships - Day 2
8.12Andrew Bara16.64c PRORHeppnerMay 04Mustang Invitational
11Aaron Jackson16.64cOROakridgeMay 112A District 1 Meet Day 1
10.11Austin Miller16.88 PRORScioApr 05TRC Meet @ Scio w/Culver
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.11Mark LaCoste39.69 PRORCentral LinnMay 19OSAA 2A State Championships - Day 2
2.12Charles Chavtur41.04c PRORReedsportMay 05Grants Pass Rotary Invitational Track and Field Meet
3.12Ramon Leon41.96 PRORIrrigonMay 19OSAA 2A State Championships - Day 2
4.12Matt Kolenski42.83ORPortland ChristianMay 19OSAA 2A State Championships - Day 2
5.11Aaron Jackson43.12OROakridgeMay 19OSAA 2A State Championships - Day 2
6.11Austin Miller43.20 PRORScioMay 19OSAA 2A State Championships - Day 2
7.10Traegen Stradley43.24c PRORLost RiverMay 05Lakeview Invitational
8.12Randy Winesburg43.58 PRORNestuccaMay 121A-1 & 2A-1 District Meet Day 2
9.10AJ Holmberg43.94cORScioApr 12Kennedy, Scio @ Santiam
10.9Tate Barnes44.08ORCentral LinnMay 12TRC District Meet Day 2
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Jeremiah Wyne
Tate Barnes
Mark LaCoste
Josue Avilez
44.13ORCentral LinnMay 12TRC District Meet Day 2
2.-Nicolo Casale
Paul Jiranek
Lane Sullivan
Jacob Stevens
44.54ORVernoniaMay 121A-1 & 2A-1 District Meet Day 2
3.-Ryan Gescher
Michael Beitel
Zach Gescher
Tony Marcott
44.55ORRegisMay 12TRC District Meet Day 2
4.-Daniel Harper
Brady Smith
Nathan Jones
Ben Jones
44.75ORScioApr 28Meet of Champions
5.-Craig Grasseth
Jed Emmonds
Bradly Watson
Scott Porter
45.35ORNeah-Kah-NieMay 19OSAA 2A State Championships - Day 2
6.-Dustin Dean
Marcus Lynn
Austin Burns
Alex Tyler
45.77OREnterpriseApr 13Dick Horyna Invitational
7.-Jake Cerri
Mike Cooney
Tannor Stradley
Zach Swingle
45.92ORLost RiverApr 21Lapine Invitational
8.-Ryan Fritz
Arturo Vazquez
Gerson Gonzalez
Jesus Retano
45.94cORCulverApr 24TRC 4-way Meet @ Santiam
9.-Ty Zimmerman
Austin Wisenbaker
Curtis Farmer
Daniel Mitchell
46.31ORPortland ChristianApr 21King's Invitational
10.-Colby DeVasier
Jayson Ezell
Taylor Perkins
David Henry
46.34cOROaklandMay 04Oakland Twilight
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Kristian Wredstroem
Nathan Fleck
Jacob Stevens
Nicolo Casale
3:26.80ORVernoniaMay 19OSAA 2A State Championships - Day 2
2.-Nathan Jones
Brady Smith
Ben Jones
AJ Holmberg
3:28.49ORScioMay 19OSAA 2A State Championships - Day 2
3.-Eric Schwendiman
Austin Burns
Alex Tyler
Marcus Lynn
3:28.51OREnterpriseMay 19OSAA 2A State Championships - Day 2
4.-Josue' Gonzalez
Jesus Retano
Gerson Gonzalez
Kyle Belanger
3:33.76ORCulverMay 19OSAA 2A State Championships - Day 2
5.-Josue Avilez
Zach Holloway
Jeremiah Wyne
Mark LaCoste
3:37.17ORCentral LinnMay 12TRC District Meet Day 2
6.-Ty Zimmerman
Nick Eckhardt
Sisay Gillock
Daniel Mitchell
3:39.49ORPortland ChristianMay 121A-1 & 2A-1 District Meet Day 2
7.-Kellen Luey
Chris Cotuna
Mitch VanVuren
Garrett Bender
3:41.38ORFaith Bible ChristianMay 121A-1 & 2A-1 District Meet Day 2
8.-Jacob Meeker
Kendall Seitzinger
Devon Salerno
DJ Wheeler
3:42.13ORMonroeMay 19OSAA 2A State Championships - Day 2
9.-Frank Alonzo
Jake Cerri
Traegen Stradley
Cody Cox
3:43.39ORLost RiverMay 19OSAA 2A State Championships - Day 2
10.-Jayson Ezell
Taylor Perkins
Colby DeVasier
Gage Lyons
3:45.1hOROaklandMay 112A District 1 Meet Day 1
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.11Trever Walker51' 7.25ORCentral LinnApr 12TRC Meet at East Linn w/C Linn, Culver
2.12Paul Bentz47' 11.25 PRORRegisJul 05USATF Junior Olympic Regional Championships
3.9Drace Moeller47' 3ORNestuccaMay 111A-1 & 2A-1 District Meet Day 1
4.12Zech Patryson46' 1 PRORGlendaleMay 05Gilchrist Small Schools Invitational
5.12Jordan Wagner45' 9 PRORFaith Bible ChristianMay 03NWL meet
6.12Erick Vera44' 9.5 PRORLost RiverMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
7.11Greg Farris44' 3ORKennedyApr 14The Willamette Falls Invitational
8.12Daniel Juneau44' 2.75 PRORGlendaleApr 28First Annual Pappas Invitational
9.10Blake Warren44' 2OREast Linn ChristianMay 11TRC District Meet Day 1
10.12Elliott Capek43' 7.5 PRORRiverdaleMay 111A-1 & 2A-1 District Meet Day 1
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Paul Bentz166' 8 PRORRegisJun 02Jumps/Throws Meet
2.12Zech Patryson148' 4 PRORGlendaleApr 28First Annual Pappas Invitational
3.11Trever Walker148' 1ORCentral LinnApr 24TRC East Linn/Central Linn @ Scio
4.12Stefan Quarrey145' 10 PROREnterpriseMay 19OSAA 2A State Championships - Day 2
5.11Tanner Eastlick145' 3ORCrowApr 28Portland Christian Invitational
6.10Blake Warren144' 3OREast Linn ChristianMay 19OSAA 2A State Championships - Day 2
7.11Greg Farris135' 9 PRORKennedyApr 24TRC 4-way Meet @ Santiam
8.12Daniel Juneau135' 5 PRORGlendaleApr 28First Annual Pappas Invitational
9.11Curtis Farmer134' 5ORPortland ChristianMay 19OSAA 2A State Championships - Day 2
10.11David Henry134' 2OROaklandMay 112A District 1 Meet Day 1
View full rankings...
Javelin - 800g
1.12Daniel Juneau175' 4 PRORGlendaleMay 19OSAA 2A State Championships - Day 2
2.12Erich Roepke174' 4OREnterpriseApr 20River's Edge
3.12Zach Sherman166' 10 PRORRegisMay 19OSAA 2A State Championships - Day 2
4.12Josh Reznick164' 9ORPortland ChristianMay 19OSAA 2A State Championships - Day 2
5.11Jason GrosJacques163' 0ORPilot RockApr 07Columbia River Invitational
6.10Daniel Glaede154' 2ORKennedyMay 12TRC District Meet Day 2
7.11Jordan Widener153' 4 PROREnterpriseMay 11Blue Mountain Conference Championships
8.12Austin Cherry152' 10 PRORNeah-Kah-NieMay 19OSAA 2A State Championships - Day 2
9.11Osvaldo Macias152' 7ORIrrigonMay 11Blue Mountain Conference Championships
10.9Drace Moeller151' 2ORNestuccaApr 0725th Annual Tillamook Invitational
View full rankings...
High Jump
1.12Nick Ahn6' 4 PRORNestuccaApr 12Yamhill-Carlton at Seaside
2.12Paul Bentz6' 0 PRORRegisApr 13unattached Regis heptathlon/decathlon
3.12Josh Reznick6' 0ORPortland ChristianMar 28UNATTACHED - Canby All Comer's
4.12Keenan Blanchfill5' 11 PRORYoncallaMar 24Warrior Relays
5.9Brennan Johnson5' 10ORCrowMar 24Warrior Relays
11Aramis Heiss5' 10 PRORCentral LinnApr 05Central Linn @ Kennedy
12Zach Swingle5' 10ORLost RiverApr 11Summit JV
12Jacob Stevens5' 10ORVernoniaApr 05NWL League Meet
12Mitch VanVuren5' 10 PRORFaith Bible ChristianMay 121A-1 & 2A-1 District Meet Day 2
10.12Hannes Zetzsche5' 9 PRORReedsportApr 05Creswell, P. Hill @ Toledo
12Cody Cox5' 9 PRORLost RiverMar 12Crusader Relays
View full rankings...
Pole Vault
1.12Paul Bentz13' 6 PRORRegisApr 28Meet of Champions
2.10Collin Styring13' 0 PRORRiverdaleMay 03NWL meet
3.12Matt Kolenski12' 9 PRORPortland ChristianMay 19OSAA 2A State Championships - Day 2
4.12Cody Cox12' 3ORLost RiverMay 19OSAA 2A State Championships - Day 2
5.10Hayden Hinshaw12' 1ORReedsportMay 112A District 1 Meet Day 1
6.10Ryan Mumey11' 6ORRegisMay 11TRC District Meet Day 1
12Steven Bodnar11' 6 PRORGlendaleMay 01Bandon Invitational
11Levi Pipkin11' 6 PRORBonanzaMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
9.12Nick Ahn11' 0 PRORNestuccaApr 12Yamhill-Carlton at Seaside
11Curtis Farmer11' 0 PRORPortland ChristianApr 12NWL Meet
View full rankings...
Long Jump
1.12Paul Bentz21' 9 PRORRegisMay 12TRC District Meet Day 2
2.12Josh Reznick21' 8 PRORPortland ChristianMay 02Valley Catholic 4-Way (Clat, DLSN, Rain)
3.12Zach Swingle20' 7 PRORLost RiverApr 28Sterling Bank Invitational
4.12Austin Blanchfill20' 5.5 PRORYoncallaApr 132A Special District 1 @ Reedsport
5.10Ryan Mumey20' 3.75ORRegisMay 12TRC District Meet Day 2
11Nathan Jones20' 3.75 PRORScioMay 12TRC District Meet Day 2
7.12Ramon Leon20' 2 PRORIrrigonMay 05Big Sky Invitational
8.12Zach Bilyeu19' 4.75 PRORSantiamMay 12TRC District Meet Day 2
9.11Aramis Heiss19' 4 PRORCentral LinnApr 14Roseburg's Jim Robinson Pepsi Twilight Invitational
10.10Mike Cooney19' 3.5 PRORLost RiverApr 03Lakeview vs Chiloquin, Lost River & Paisley
View full rankings...
Triple Jump
1.12Josh Reznick42' 9 PRORPortland ChristianMay 02Valley Catholic 4-Way (Clat, DLSN, Rain)
2.11Peter Meyr42' 0.5 PR (-.8)ORCentral LinnMay 19OSAA 2A State Championships - Day 2
3.12Michael Beitel40' 9.75 PRORRegisMay 11TRC District Meet Day 1
4.11Dustin Dean40' 7.5 (1.2)OREnterpriseMay 19OSAA 2A State Championships - Day 2
5.12Taylor Perkins40' 3 PROROaklandMay 112A District 1 Meet Day 1
6.12Hannes Zetzsche40' 0.75 PRORReedsportMay 112A District 1 Meet Day 1
7.12Jake Cerri40' 0.5 PRORLost RiverApr 21Lapine Invitational
8.12Josue' Gonzalez39' 9 PRORCulverApr 19Culver Tri River Meet
9.12Ryan Gescher39' 6.25 PRORRegisMay 11TRC District Meet Day 1
10.12Nick Ahn39' 3 PR (1.3)ORNestuccaMay 19OSAA 2A State Championships - Day 2
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.