Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Christian Meyer10.93 PRWANW Christian (Colbert)Apr 28Riverside Invitational
2.12Nate Graham10.99 PRWASt George'sApr 28Riverside Invitational
3.11Matt Fryberger11.23 PR (5.1)WALind-RitzvilleMay 252012 1A, 1B & 2B State Championship meet Day 1
4.12Justin Berarducci11.44c PRWAColfaxMay 01Dist. 7 League Meet
5.12Jesse Dodson11.45 PRWAKettle FallsApr 24Dist. 7 League Meet
6.12Roy Walser11.54 PRWAReardanMay 08NE District 7 1B/2B Team Championships and League Qualifier
7.12Karl Muelheims11.64c PRWASt George'sMay 01Dist. 7 League Meet
8.12Cole Evers11.79 PRWADavenportApr 14Undeberg Invitational
9.10Austin Corean11.87WAColfaxMay 08NE District 7 1B/2B Team Championships and League Qualifier
10.10Zach Stevens11.98WAReardanApr 28Riverside Invitational
View full rankings...
200 Meters
1.12Nate Graham22.64 PR (3.0)WASt George'sMay 252012 1A, 1B & 2B State Championship meet Day 1
2.11Matt Fryberger22.94 PR (.9)WALind-RitzvilleMay 262012 1A, 1B & 2B State Championship meet Day 2
3.12Christian Meyer23.15WANW Christian (Colbert)May 08NE District 7 1B/2B Team Championships and League Qualifier
4.12Karl Muelheims23.23 PR (2.9)WASt George'sMay 252012 1A, 1B & 2B State Championship meet Day 1
5.12Joey Gunning23.33 PRWADavenportMay 08NE District 7 1B/2B Team Championships and League Qualifier
6.12Sam Thompson24.15 PRWAColfaxMay 192B District 7 Meet
7.12Jesse Dodson24.39 PRWAKettle FallsApr 24Dist. 7 League Meet
8.11Derik Oliver24.46 PRWADavenportMay 08NE District 7 1B/2B Team Championships and League Qualifier
9.9Thomas Hilverda-Depaolo24.83WASt George'sMay 08NE District 7 1B/2B Team Championships and League Qualifier
10.12Alex Ramm-Hutchinson25.24c PRWASt George'sApr 10Dist. 7 League Meet
View full rankings...
400 Meters
1.12Roy Walser49.70 PRWAReardanMay 262012 1A, 1B & 2B State Championship meet Day 2
2.11Matt Fryberger51.61 PRWALind-RitzvilleApr 28Riverside Invitational
3.11Justin Aucutt52.91WAColfaxMay 192B District 7 Meet
4.10Ryan Thayer53.01WALiberty (Spangle)May 192B District 7 Meet
5.11Luke Fisher53.19 PRWAReardanMay 192B District 7 Meet
6.12Justin Berarducci53.54c PRWAColfaxApr 17Dist. 7 League Meet
7.12Karl Muelheims54.19 PRWASt George'sApr 28Riverside Invitational
8.10Will Tender55.81WASt George'sMay 08NE District 7 1B/2B Team Championships and League Qualifier
9.12Nate Graham55.84c PRWASt George'sApr 10Dist. 7 League Meet
10.9Thomas Hilverda-Depaolo56.14 PRWASt George'sMay 08NE District 7 1B/2B Team Championships and League Qualifier
View full rankings...
800 Meters
1.12Alex Ramm-Hutchinson2:00.70 PRWASt George'sMay 192B District 7 Meet
2.12Austin Telford2:00.87 PRWADavenportMay 262012 1A, 1B & 2B State Championship meet Day 2
3.11Steven Olds2:08.92WANW Christian (Colbert)May 192B District 7 Meet
4.11Dustin Kommes2:13.51 PRWALind-RitzvilleMay 192B District 7 Meet
5.12Karl Muelheims2:14.1h PRWASt George'sMay 01Dist. 7 League Meet
6.10Will Tender2:14.88WASt George'sMay 192B District 7 Meet
7.11Matheus Faria2:19.05 PRWADavenportMay 192B District 7 Meet
8.11Juan Munoz2:19.39 PRWADavenportMay 08NE District 7 1B/2B Team Championships and League Qualifier
9.9Ermek Danielson2:20.88WASt George'sMay 08NE District 7 1B/2B Team Championships and League Qualifier
10.9Thomas Hilverda-Depaolo2:21.0h PRWASt George'sApr 10Dist. 7 League Meet
View full rankings...
1600 Meters
1.12Alex Ramm-Hutchinson4:34.72 PRWASt George'sMay 08NE District 7 1B/2B Team Championships and League Qualifier
2.11Steven Olds4:37.42WANW Christian (Colbert)May 192B District 7 Meet
3.12Cody Erickson4:37.68 PRWALiberty (Spangle)May 192B District 7 Meet
4.10Jackson Elfers4:47.89 PRWAColfaxMay 192B District 7 Meet
5.9Eric Erickson4:55.64WALiberty (Spangle)May 08NE District 7 1B/2B Team Championships and League Qualifier
6.11Slater Stambaugh4:56.15 PRWAReardanMay 08NE District 7 1B/2B Team Championships and League Qualifier
7.12Austin Telford4:57.2hWADavenportApr 10Dist. 7 League Meet
8.9Tim Kopplin4:57.66WANW Christian (Colbert)May 192B District 7 Meet
9.9Duncan Forsman4:59.4hWARepublicApr 17District 7 League Meet (Panorama Relapse)
10.9Ermek Danielson5:00.46WASt George'sMay 08NE District 7 1B/2B Team Championships and League Qualifier
View full rankings...
3200 Meters
1.11Steven Olds10:16.66WANW Christian (Colbert)May 262012 1A, 1B & 2B State Championship meet Day 2
2.10Jackson Elfers10:19.0h PRWAColfaxMay 01Dist. 7 League Meet
3.9Duncan Forsman10:30.0hWARepublicApr 28Riverside Invitational
4.9Ermek Danielson10:50.0hWASt George'sApr 28Riverside Invitational
5.9Tim Kopplin10:55.07 PRWANW Christian (Colbert)May 192B District 7 Meet
6.9Eric Erickson11:12.63WALiberty (Spangle)May 192B District 7 Meet
7.9William Fager11:17.1h PRWAMary WalkerMar 307th Annual Dan Birdsell Invite
8.12Cody Erickson11:17.3hWALiberty (Spangle)Apr 14Undeberg Invitational
9.9Mason Lasich11:34.87 PRWAMary WalkerMay 192B District 7 Meet
10.11Matheus Faria12:00.86 PRWADavenportMay 192B District 7 Meet
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Joey Gunning14.97 PR (3.7)WADavenportMay 262012 1A, 1B & 2B State Championship meet Day 2
2.12Cole Evers15.24 PRWADavenportMay 08NE District 7 1B/2B Team Championships and League Qualifier
3.10Ryan Whitmore16.07 (3.7)WALind-RitzvilleMay 262012 1A, 1B & 2B State Championship meet Day 2
4.12Drew Wilke16.64c PRWALind-RitzvilleMay 01Dist. 7 League Meet
5.11Nick Brockman16.65WAReardanMay 192B District 7 Meet
6.11Jacob Weaver17.60WANW Christian (Colbert)May 08NE District 7 1B/2B Team Championships and League Qualifier
7.11Seth Hansen17.64c PRWAReardanMay 01Dist. 7 League Meet
8.9Brody Miland17.75WAKettle FallsApr 28Riverside Invitational
9.11Zach Brown18.05WARepublicMay 08NE District 7 1B/2B Team Championships and League Qualifier
10.10Kyle Hyde18.44c PRWAKettle FallsMay 01Dist. 7 League Meet
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Cole Evers40.57 PRWADavenportMay 262012 1A, 1B & 2B State Championship meet Day 2
2.11Jacob Weaver42.06WANW Christian (Colbert)May 262012 1A, 1B & 2B State Championship meet Day 2
3.10Ryan Whitmore42.08WALind-RitzvilleMay 252012 1A, 1B & 2B State Championship meet Day 1
4.11Nick Brockman43.81WAReardanMay 192B District 7 Meet
5.11Zach Brown43.94WARepublicMay 192B District 7 Meet
6.12Braeden Reed45.22 PRWANW Christian (Colbert)Apr 28Riverside Invitational
7.9Brody Miland46.00WAKettle FallsMay 192B District 7 Meet
8.12Drew Wilke46.42 PRWALind-RitzvilleApr 21Quincy Invite Sponsor by CliftonLarsonAllen
9.10Jeff Bergeron46.74c PRWAReardanApr 24District 7 League Meet
10.10Austin Corean46.94c PRWAColfaxApr 13Moscow Twilight
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Alvin Li
Justin Berarducci
Sam Thompson
Austin Corean
44.84WAColfaxMay 262012 1A, 1B & 2B State Championship meet Day 2
2.-Braeden Reed
Christian Meyer
Grant Bakken
Reuben Clark
45.12WANW Christian (Colbert)May 192B District 7 Meet
3.-Nate Graham
Karl Muelheims
Thomas Hilverda-Depaolo
Eric Kang
45.23WASt George'sMay 262012 1A, 1B & 2B State Championship meet Day 2
4.-Zach Stevens
Jeff Bergeron
Seth Hansen
Luke Fisher
46.49WAReardanMay 192B District 7 Meet
5.-Derik Oliver
Dylan Graedel
Ryley Glick
Lars Wagenbach
46.99WADavenportMay 192B District 7 Meet
6.-Curtis Durbin
Austin Anderson
Chris Boring
Jesse Dodson
47.07WAKettle FallsMay 192B District 7 Meet
7.-Hugh Hennings
Matt Fryberger
Ryan Whitmore
Caleb Stanley
50.18WALind-RitzvilleMar 22Moses Lake J.V. Invitational
8.-Tyler Osborn
Joey Beckman
Mathew Miles-Scott
Doug Hitch
50.84WAMary WalkerMay 08NE District 7 1B/2B Team Championships and League Qualifier
9.-Kenny McGaffey
Raine Knowles
Clay Gilliam
John Koffel
51.42WARepublicApr 24Dist. 7 League Meet
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Austin Telford
Joey Gunning
Cole Evers
Ryan Zeller
3:28.83WADavenportMay 262012 1A, 1B & 2B State Championship meet Day 2
2.-Luke Fisher
Slater Stambaugh
Nick Brockman
Roy Walser
3:33.89WAReardanMay 262012 1A, 1B & 2B State Championship meet Day 2
3.-Landon Willson
Austin Corean
Justin Aucutt
Justin Berarducci
3:35.79WAColfaxMay 192B District 7 Meet
4.-Cody Erickson
Ryan Thayer
Brandon Thayer
Justin Turnbough
3:39.80WALiberty (Spangle)May 192B District 7 Meet
5.-Thomas Hilverda-Depaolo
Nate Graham
Alex Ramm-Hutchinson
Karl Muelheims
3:41.89WASt George'sApr 28Riverside Invitational
6.-Braeden Reed
Grant Bakken
Jacob Weaver
Steven Olds
3:46.85WANW Christian (Colbert)May 192B District 7 Meet
7.-Austin Anderson
Brody Miland
Jesse Dodson
Chris Boring
3:47.02WAKettle FallsMay 192B District 7 Meet
8.-Relay Team3:58.8hWALind-RitzvilleApr 24District 7 League Meet
9.-Zach Brown
Dan Slagle
John Koffel
Duncan Forsman
4:00.0hWARepublicApr 17District 7 League Meet (Panorama Relapse)
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Eddie Bitzan46' 6 PRWAKettle FallsMay 192B District 7 Meet
2.12Reuben Clark42' 9WANW Christian (Colbert)Mar 307th Annual Dan Birdsell Invite
10Kyle Dodson42' 9WAKettle FallsApr 24Dist. 7 League Meet
4.12Brandon Thayer41' 9 PRWALiberty (Spangle)May 192B District 7 Meet
5.9Jace Malek41' 7.5 PRWAReardanMay 192B District 7 Meet
6.9Cody Francis38' 1.5WAReardanMar 22Ezra Gordon Colville Invite
7.11John Wolff37' 7.25WAKettle FallsMay 192B District 7 Meet
8.9Hugh Hennings36' 6.75WALind-RitzvilleMay 192B District 7 Meet
9.11Jacob Anderson36' 3 PRWALind-RitzvilleMay 01Dist. 7 League Meet
10.10Ray Compton36' 1.5 PRWA ColfaxApr 28Riverside Invitational
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Reuben Clark133' 1 PRWANW Christian (Colbert)May 08NE District 7 1B/2B Team Championships and League Qualifier
2.12Eddie Bitzan122' 10 PRWAKettle FallsMay 08NE District 7 1B/2B Team Championships and League Qualifier
3.12Zack Ekstedt122' 5 PRWAReardanMar 22Ezra Gordon Colville Invite
4.9Jace Malek121' 4 PRWAReardanMay 08NE District 7 1B/2B Team Championships and League Qualifier
5.12Brandon Thayer117' 7 PRWALiberty (Spangle)May 01District 7 Meet
6.11Joey Beckman114' 11WAMary WalkerMay 262012 1A, 1B & 2B State Championship meet Day 2
7.9Tyler Johnson114' 5WAReardanMay 192B District 7 Meet
8.12Alvin Li113' 6 PRWAColfaxMay 01Dist. 7 League Meet
9.9Josh Brown108' 6WAColfaxMay 192B District 7 Meet
10.12Lars Wagenbach106' 4 PRWADavenportMay 08NE District 7 1B/2B Team Championships and League Qualifier
View full rankings...
Javelin - 800g
1.10Zach Stevens154' 8WAReardanMay 192B District 7 Meet
2.12Ryan Zeller154' 0 PRWADavenportMay 192B District 7 Meet
3.12Lucas Lyon148' 1WAColfaxApr 24District 7 League Meet
4.12Zack Ekstedt147' 7WAReardanApr 28Riverside Invitational
5.11Joey Beckman143' 6 PRWAMary WalkerApr 28Riverside Invitational
6.12Trevor Peone143' 2 PRWAReardanMay 08NE District 7 1B/2B Team Championships and League Qualifier
7.11Seth Hansen133' 5WAReardanMay 192B District 7 Meet
8.12Kenny McGaffey133' 1 PRWARepublicMay 08NE District 7 1B/2B Team Championships and League Qualifier
9.9Ryley Glick129' 9WADavenportMay 08NE District 7 1B/2B Team Championships and League Qualifier
10.10Ryan Thayer125' 9WALiberty (Spangle)May 192B District 7 Meet
View full rankings...
High Jump
1.12Reuben Clark6' 9 PRWANW Christian (Colbert)Apr 28Riverside Invitational
2.12Justin Berarducci6' 5 PRWAColfaxMay 01Dist. 7 League Meet
3.11Dan Slagle5' 10WARepublicMay 01Dist. 7 League Meet
11Derik Oliver5' 10WADavenportApr 24District 7 League Meet
5.12Joey Gunning5' 8WADavenportMay 08NE District 7 1B/2B Team Championships and League Qualifier
11Nick Brockman5' 8 PRWAReardanMar 22Ezra Gordon Colville Invite
7.12Sam Thompson5' 6WAColfaxMay 01Dist. 7 League Meet
8.10Tyler Johnson5' 4WAKettle FallsMay 08NE District 7 1B/2B Team Championships and League Qualifier
12Zack Ekstedt5' 4 PRWAReardanMay 08NE District 7 1B/2B Team Championships and League Qualifier
10.10Kyle Hyde5' 2 PRWAKettle FallsMar 10Colville Jamboree
12Trey Tucker5' 2 PRWAKettle FallsMay 192B District 7 Meet
9Duncan Forsman5' 2WARepublicApr 13Tonasket Invitational
10Will Tender5' 2WASt George'sApr 10Dist. 7 League Meet
View full rankings...
Pole Vault
1.11Skylar Simonson11' 6 PRWAColfaxMay 262012 1A, 1B & 2B State Championship meet Day 2
12Austin Telford11' 6 PRWADavenportMay 262012 1A, 1B & 2B State Championship meet Day 2
3.11Kellen McNannay11' 1 PRWAColfaxApr 24District 7 League Meet
4.12Ryan Zeller10' 6WADavenportApr 24District 7 League Meet
12Drew Wilke10' 6 PRWALind-RitzvilleApr 24District 7 League Meet
6.10Tanner Perry10' 0WADavenportMay 192B District 7 Meet
7.11Matheus Faria9' 5 PRWADavenportApr 24District 7 League Meet
8.10Sam Daily8' 8WAColfaxApr 24District 7 League Meet
View full rankings...
Long Jump
1.12Nate Graham21' 9.75 PRWASt George'sMay 192B District 7 Meet
2.12Austin Telford20' 2.75WADavenportMay 08NE District 7 1B/2B Team Championships and League Qualifier
3.12Grant Bakken19' 11.5 PRWANW Christian (Colbert)Mar 307th Annual Dan Birdsell Invite
4.11John Koffel19' 1.25WARepublicApr 28Riverside Invitational
5.12Dylan Graedel18' 11.25 PRWADavenportApr 21Mooberry Relays
10Chris Boring18' 11.25WAKettle FallsMay 192B District 7 Meet
7.10Landon Willson18' 7.5 PRWAColfaxApr 13Moscow Twilight
8.11Dan Slagle18' 5 PRWARepublicMay 192B District 7 Meet
9.10Zach Stevens18' 1.75WAReardanApr 28Riverside Invitational
10.9Jesse Meyer17' 9.5WANW Christian (Colbert)May 192B District 7 Meet
View full rankings...
Triple Jump
1.10Chris Boring41' 9WAKettle FallsMar 307th Annual Dan Birdsell Invite
2.12Lars Wagenbach41' 3.25 PRWADavenportMay 192B District 7 Meet
3.12Roy Walser40' 2 PRWAReardanMay 08NE District 7 1B/2B Team Championships and League Qualifier
4.12Grant Bakken38' 11.5 PRWANW Christian (Colbert)May 08NE District 7 1B/2B Team Championships and League Qualifier
5.10Tyler Johnson38' 6WAKettle FallsMay 192B District 7 Meet
6.12David Eisenrich37' 1 PRWANW Christian (Colbert)Mar 307th Annual Dan Birdsell Invite
7.11Dan Slagle36' 10.5WARepublicMay 192B District 7 Meet
8.9Jesse Meyer36' 3.25WANW Christian (Colbert)May 08NE District 7 1B/2B Team Championships and League Qualifier
9.12Drew Wilke35' 7 PRWALind-RitzvilleApr 14Undeberg Invitational
10.11Juan Munoz35' 4.5 PRWADavenportMay 192B District 7 Meet
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.