Season:
2012 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
1969
1968
1967
1966
1963
1962
1960
1959
Indoor
2024
2020
2018
2017
2016
2015
2013
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Zack Marshall
11.15
PR
Mar 24
Tiger Invite
2.
11
Joshua Golden
11.16
PR
Apr 13
John Ingram Twilight
3.
9
Cole Zarcone
11.63
Mar 24
Tiger Invite
4.
12
Daniel Ryan
11.84c
PR
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
12
John Payne
11.84c
PR
May 1
Columbia River v. Camas
6.
11
Josh Ryan
12.04c
Mar 15
Camas v. Kelso
10
Jorden Payne
12.04c
May 1
Columbia River v. Camas
8.
12
Jared Smith
12.14c
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
10
Yaroslav Mikhalets
12.14c
PR
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
10.
12
Kyle Schrader
12.24c
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
11.
12
Chris Galusha
12.34c
PR
Mar 29
Mtn. View v. Camas
10
Zachary Eagle
12.34c
Mar 29
Mtn. View v. Camas
13.
9
Colin Moon-Field
12.54c
PR
Mar 29
Mtn. View v. Camas
14.
9
Jordan Karlous
12.64c
PR
Mar 29
Mtn. View v. Camas
15.
9
Jackson Merle
12.94c
PR
Apr 16
Bay/Prairie v. Camas
16.
9
Allan Huang
12.94c
PR
May 1
Columbia River v. Camas
10
Alexander Shi
12.94c
PR
Mar 29
Mtn. View v. Camas
18.
9
Jake Anderson
13.14c
PR
Mar 29
Mtn. View v. Camas
19.
9
Hunter Merle
13.44c
PR
May 1
Columbia River v. Camas
20.
12
Timothy Miles
14.24c
PR
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
21.
10
Parker Travis
15.84c
PR
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
200 Meters
1.
12
Zack Marshall
22.69
Apr 13
John Ingram Twilight
2.
12
Kyle Schrader
23.83
PR
Mar 24
Tiger Invite
3.
9
Cole Zarcone
24.24c
Mar 29
Mtn. View v. Camas
4.
12
Jared Smith
24.64c
Mar 29
Mtn. View v. Camas
5.
12
John Payne
24.84c
PR
Mar 29
Mtn. View v. Camas
6.
11
Joshua Golden
24.94c
May 1
Columbia River v. Camas
7.
10
Zachary Eagle
25.04c
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
10
Jorden Payne
25.04c
PR
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
9.
10
Alexander Shi
25.24c
PR
Mar 29
Mtn. View v. Camas
10.
9
Brandon Spratt
26.34c
PR
Apr 16
Bay/Prairie v. Camas
11.
9
Hunter Merle
26.44c
PR
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
12.
9
Allan Huang
26.84c
PR
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
9
Jackson Merle
26.84c
PR
Apr 16
Bay/Prairie v. Camas
14.
9
Jackson Toole
27.34c
PR
Apr 16
Bay/Prairie v. Camas
15.
10
Alex Bull
27.84c
PR
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
16.
11
Daniel Wongwai
28.64c
PR
Mar 29
Mtn. View v. Camas
400 Meters
1.
11
Joshua Golden
50.83
PR
May 19
West Central District Meet Day 1&2
2.
12
Kyle Schrader
52.94
Mar 24
Tiger Invite
3.
10
Zachary Eagle
53.70
PR
Mar 24
Tiger Invite
4.
12
Jared Smith
54.51
PR
Mar 24
Tiger Invite
5.
11
Tucker Boyd
55.44c
PR
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
6.
12
Austin Vaughan
56.04c
Mar 15
Camas v. Kelso
7.
9
Matthew Svilar
56.84c
Mar 29
Mtn. View v. Camas
8.
10
Jorden Payne
56.94c
PR
Mar 15
Camas v. Kelso
9.
11
Albert Plock
57.34c
May 1
Columbia River v. Camas
10.
9
Cole Zarcone
58.34c
PR
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
11.
10
Mateen Zarafshan
59.74c
PR
Mar 15
Camas v. Kelso
12.
9
Matt Thomas
1:02.54c
PR
Mar 15
Camas v. Kelso
13.
11
Daniel Wongwai
1:04.44c
PR
Mar 29
Mtn. View v. Camas
800 Meters
1.
11
Tucker Boyd
1:59.54
May 19
West Central District Meet Day 1&2
2.
11
Andrew Kaler
2:02.4h
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
3.
12
John Doyle
2:02.9h
PR
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
4.
9
Jackson Cutler
2:04.19
May 19
West Central District Meet Day 1&2
5.
12
Austin Vaughan
2:05.79
PR
May 19
West Central District Meet Day 1&2
6.
11
Andrew Duffy
2:08.0h
PR
Mar 29
Mtn. View v. Camas
7.
10
Matthew Sanchez
2:09.6h
May 1
Columbia River v. Camas
8.
9
Taryk Boyd
2:12.4h
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
9.
10
David Woodson
2:13.9h
PR
Mar 29
Mtn. View v. Camas
10.
9
Matthew Svilar
2:19.4h
PR
Apr 16
Bay/Prairie v. Camas
11.
9
Kevin Hsu
2:21.7h
May 1
Columbia River v. Camas
12.
9
Hudson Fox
2:22.1h
PR
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
13.
10
Shicon Wen
2:22.3h
PR
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
14.
12
Sam Svilar
2:22.5h
PR
Apr 16
Bay/Prairie v. Camas
15.
11
Noah Wachlin
2:22.9h
Mar 29
Mtn. View v. Camas
16.
10
Adam Peterson
2:23.8h
Mar 29
Mtn. View v. Camas
10
Riley Hein
2:23.8h
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
18.
10
Hunter Schow
2:23.9h
Apr 16
Bay/Prairie v. Camas
19.
9
Liam Bradley
2:26.3h
PR
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
20.
9
Sam Weaver
2:29.0h
PR
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
21.
9
Michael Knight
2:29.2h
PR
Apr 16
Bay/Prairie v. Camas
22.
10
Zach Hein
2:32.6h
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
23.
10
Brandon Pittaway
2:42.0h
Apr 16
Bay/Prairie v. Camas
1500 Meters
1.
11
Tucker Boyd
4:06.45
PR
May 4
Nike/Jesuit Twilight Relays
2.
11
Andrew Kaler
4:06.66
PR
Apr 28
48th Centennial Invitational
3.
12
John Doyle
4:10.44
PR
May 4
Nike/Jesuit Twilight Relays
4.
11
Andrew Duffy
4:12.59
PR
May 4
Nike/Jesuit Twilight Relays
5.
9
Jackson Cutler
4:17.64
May 4
Nike/Jesuit Twilight Relays
1600 Meters
1.
12
Alex Pien
4:26.82
PR
May 19
West Central District Meet Day 1&2
2.
11
Andrew Kaler
4:27.35
Apr 13
John Ingram Twilight
3.
11
Tucker Boyd
4:28.19
Apr 13
John Ingram Twilight
4.
12
John Doyle
4:30.24
PR
Apr 13
John Ingram Twilight
5.
11
Andrew Duffy
4:33.49
PR
May 11
GSHL 3A District Championships
6.
9
Jackson Cutler
4:47.8h
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
7.
9
Taryk Boyd
4:50.21
Mar 24
Tiger Invite
8.
9
Daniel Osterhage
4:51.0h
May 1
Columbia River v. Camas
9.
12
Timothy Miles
4:53.0h
PR
May 1
Columbia River v. Camas
10.
11
Noah Wachlin
4:55.0h
PR
May 1
Columbia River v. Camas
11.
9
Liam Bradley
4:57.0h
PR
May 1
Columbia River v. Camas
12.
10
David Woodson
4:58.0h
PR
May 1
Columbia River v. Camas
13.
10
Adam Peterson
5:02.0h
PR
May 1
Columbia River v. Camas
14.
9
Sam Weaver
5:04.0h
PR
May 1
Columbia River v. Camas
15.
10
Riley Hein
5:04.3h
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
16.
10
Zach Hein
5:08.0h
May 1
Columbia River v. Camas
17.
9
Hudson Fox
5:09.0h
PR
May 1
Columbia River v. Camas
18.
10
Shicon Wen
5:17.0h
PR
May 1
Columbia River v. Camas
19.
10
Hunter Schow
5:26.0h
May 1
Columbia River v. Camas
20.
12
Sam Svilar
5:28.0h
May 1
Columbia River v. Camas
21.
9
Matthew Svilar
5:57.0h
PR
May 1
Columbia River v. Camas
22.
9
Kevin Hsu
5:59.0h
Mar 29
Mtn. View v. Camas
23.
10
Brandon Pittaway
6:04.0h
PR
May 1
Columbia River v. Camas
24.
9
Shadi Harb
6:07.6h
PR
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
25.
9
Michael Knight
6:09.6h
PR
Mar 29
Mtn. View v. Camas
3000 Meters
1.
11
Andrew Kaler
9:00.05
PR
Apr 20
Oregon Relays Day 1
2.
12
Alex Pien
9:08.48
PR
May 4
Nike/Jesuit Twilight Relays
3.
11
Andrew Duffy
9:09.16
PR
Apr 20
Oregon Relays Day 1
4.
9
Taryk Boyd
9:34.68
May 4
Nike/Jesuit Twilight Relays
5.
9
Jackson Cutler
9:51.38
PR
Apr 20
Oregon Relays Day 1
6.
12
Timothy Miles
10:31.83
PR
Mar 24
Tiger Invite
3200 Meters
1.
11
Andrew Kaler
9:35.76
May 19
West Central District Meet Day 1&2
2.
12
Alex Pien
9:39.79
PR
May 19
West Central District Meet Day 1&2
3.
11
Andrew Duffy
9:40.16
PR
May 19
West Central District Meet Day 1&2
4.
11
Tucker Boyd
10:04.5h
Mar 29
Mtn. View v. Camas
5.
9
Taryk Boyd
10:12.10
May 11
GSHL 3A District Championships
6.
12
John Doyle
10:26.1h
PR
Mar 15
Camas v. Kelso
7.
9
Daniel Osterhage
10:52.6h
Apr 16
Bay/Prairie v. Camas
8.
10
Riley Hein
10:53.0h
Apr 16
Bay/Prairie v. Camas
9.
9
Liam Bradley
10:57.5h
Apr 16
Bay/Prairie v. Camas
10.
12
Timothy Miles
11:00.9h
PR
Mar 29
Mtn. View v. Camas
11.
10
Zach Hein
11:02.0h
Apr 16
Bay/Prairie v. Camas
12.
10
David Woodson
11:13.8h
PR
Apr 16
Bay/Prairie v. Camas
13.
9
Hudson Fox
11:23.8h
PR
Apr 16
Bay/Prairie v. Camas
14.
10
Adam Peterson
11:29.1h
PR
Apr 16
Bay/Prairie v. Camas
15.
9
Sam Weaver
11:29.3h
PR
Apr 16
Bay/Prairie v. Camas
110m Hurdles - 39"
1.
9
William Ephraim
16.14
May 11
GSHL 3A District Championships
2.
9
Ryan Gunther
16.48
May 11
GSHL 3A District Championships
3.
11
Alex Maszak
18.24c
PR
Mar 29
Mtn. View v. Camas
4.
11
Devin Wickersham
18.74c
Apr 16
Bay/Prairie v. Camas
5.
10
Zachary Everett
21.04c
PR
Mar 29
Mtn. View v. Camas
6.
10
Austin Mueller
21.14c
Mar 15
Camas v. Kelso
7.
9
Hunter Merle
22.14c
PR
May 1
Columbia River v. Camas
8.
11
Yuan Fang
24.64c
PR
Apr 16
Bay/Prairie v. Camas
300m Hurdles - 36"
1.
9
William Ephraim
42.63
May 19
West Central District Meet Day 1&2
2.
9
Ryan Gunther
42.78
May 11
GSHL 3A District Championships
3.
11
Alex Maszak
45.61
May 11
GSHL 3A District Championships
4.
10
Caleb Morrisey
50.04c
Mar 29
Mtn. View v. Camas
5.
9
Hunter Merle
51.04c
PR
May 1
Columbia River v. Camas
6.
10
Zachary Everett
52.44c
PR
Mar 15
Camas v. Kelso
7.
11
Yuan Fang
53.14c
PR
Mar 15
Camas v. Kelso
4x100 Relay
1.
-
Daniel Ryan
Kyle Schrader
John Payne
Cole Zarcone
44.16
Mar 24
Tiger Invite
2.
-
Joshua Golden
John Payne
Cole Zarcone
Jared Smith
44.65
May 4
Nike/Jesuit Twilight Relays
3.
-
Relay Team
44.94c
Apr 16
Bay/Prairie v. Camas
4.
-
Joshua Golden
Daniel Ryan
Kyle Schrader
Zack Marshall
45.28
Apr 13
John Ingram Twilight
5.
-
Kyle Schrader
Daniel Ryan
Joshua Golden
John Payne
45.76
May 11
GSHL 3A District Championships
6.
-
Kyle Schrader
Daniel Ryan
Joshua Golden
Josh Ryan
45.77
May 19
West Central District Meet Day 1&2
7.
-
Joshua Golden
Zack Marshall
Jared Smith
Cole Zarcone
46.04c
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
-
Kyle Schrader
Jared Smith
John Payne
Zack Marshall
46.04c
Mar 15
Camas v. Kelso
9.
-
Kyle Schrader
Zack Marshall
Cole Zarcone
John Payne
46.14c
Mar 29
Mtn. View v. Camas
4x200 Relay -
1.
-
Zachary Eagle
Joshua Golden
Cole Zarcone
Jared Smith
1:34.08
May 4
Nike/Jesuit Twilight Relays
4x400 Relay
1.
-
Jared Smith
Zachary Eagle
Joshua Golden
Kyle Schrader
3:29.57
May 19
West Central District Meet Day 1&2
2.
-
Zachary Eagle
Joshua Golden
Cole Zarcone
Kyle Schrader
3:31.91
May 4
Nike/Jesuit Twilight Relays
3.
-
Zack Marshall
Jared Smith
Kyle Schrader
Tucker Boyd
3:33.76
Apr 13
John Ingram Twilight
4.
-
Relay Team
3:35.1h
May 1
Columbia River v. Camas
5.
-
Zachary Eagle
Kyle Schrader
Jackson Cutler
Joshua Golden
3:35.30
Apr 21
Oregon Relays Day 2
6.
-
Zachary Eagle
Cole Zarcone
Kyle Schrader
Zack Marshall
3:36.15
Mar 24
Tiger Invite
7.
-
Kyle Schrader
Zack Marshall
Jared Smith
Zachary Eagle
3:37.8h
Mar 29
Mtn. View v. Camas
8.
-
Joshua Golden
Kyle Schrader
Zachary Eagle
Zack Marshall
3:40.9h
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
9.
-
Austin Vaughan
Kyle Schrader
Jared Smith
Zack Marshall
3:42.0h
Mar 15
Camas v. Kelso
10.
-
Tucker Boyd
Austin Vaughan
John Doyle
Andrew Duffy
3:46.4h
Mar 29
Mtn. View v. Camas
4x800 Relay
1.
-
Jackson Cutler
Noah Wachlin
David Woodson
Matthew Sanchez
8:44.87
May 4
Nike/Jesuit Twilight Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
-
Cole Zarcone
Kyle Schrader
Joshua Golden
John Doyle
3:41.93
Apr 20
Oregon Relays Day 1
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
John Doyle
Kyle Schrader
Jackson Cutler
Tucker Boyd
10:49.80
Apr 20
Oregon Relays Day 1
2.
-
Tucker Boyd
Jared Smith
John Doyle
Andrew Kaler
10:51.33
May 4
Nike/Jesuit Twilight Relays
3.
-
Taryk Boyd
Jackson Cutler
Matthew Sanchez
Timothy Miles
11:48.90
Mar 24
Tiger Invite
Shot Put - 12lb
1.
11
Triton Pitassi
50' 3
PR
May 19
West Central District Meet Day 1&2
2.
10
Chris Durrett
43' 2.5
Apr 28
48th Centennial Invitational
3.
12
Scott Feather
42' 7
Apr 13
John Ingram Twilight
4.
9
Wesley Gilge
37' 9.5
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
5.
11
Nickolas Napier
33' 6.5
PR
Mar 29
Mtn. View v. Camas
6.
9
Alex Walker
32' 9.5
PR
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
7.
9
Tyler Corbett
30' 0.5
PR
Mar 29
Mtn. View v. Camas
8.
9
Patrick Schwartzkopf
22' 9
May 1
Columbia River v. Camas
Discus - 1.6kg
1.
12
Scott Feather
152' 4
PR
May 26
3A WIAA State Championships - All Days
2.
10
Chris Durrett
114' 3
Apr 13
John Ingram Twilight
3.
11
Triton Pitassi
113' 4
Mar 15
Camas v. Kelso
4.
9
Alex Walker
111' 7
PR
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
5.
12
Jordan Mazi
94' 3
PR
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
6.
9
Wesley Gilge
88' 11
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
7.
9
Tyler Corbett
86' 3
PR
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
8.
9
Patrick Schwartzkopf
83' 7
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
9.
9
Joshua Harimoto
74' 10.5
Mar 29
Mtn. View v. Camas
Javelin - 800g
1.
11
Nickolas Napier
142' 10
Apr 16
Bay/Prairie v. Camas
2.
11
Riley Moss
141' 2
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
3.
12
Chris Galusha
138' 2
PR
Apr 16
Bay/Prairie v. Camas
4.
12
Andrew Yedlick
134' 2
PR
Mar 24
Tiger Invite
5.
12
Scott Feather
114' 11.5
PR
Mar 15
Camas v. Kelso
6.
12
Devin Vanderwood
99' 3
PR
May 1
Columbia River v. Camas
7.
10
Branden Jimenez
96' 4
May 1
Columbia River v. Camas
8.
9
Joshua Harimoto
95' 5.5
Mar 29
Mtn. View v. Camas
9.
10
Mateen Zarafshan
87' 8
PR
Mar 15
Camas v. Kelso
10.
9
Val Kovalenko
71' 6
May 1
Columbia River v. Camas
11.
10
Nicholas Dean
67' 9
PR
May 1
Columbia River v. Camas
12.
9
Tyler Corbett
67' 3
PR
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
High Jump
1.
12
Daniel Ryan
5' 10
Apr 21
Oregon Relays Day 2
2.
11
Devin Wickersham
5' 10
Mar 24
Tiger Invite
3.
12
Andrew Yedlick
5' 8
PR
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
4.
11
Josh Ryan
5' 6
Mar 29
Mtn. View v. Camas
5.
9
Ryan Gunther
5' 4
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
6.
9
Cole Zarcone
5' 0
PR
Mar 15
Camas v. Kelso
10
Jorden Payne
5' 0
PR
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
Pole Vault
1.
11
Blane Behrent
13' 0
May 11
GSHL 3A District Championships
2.
9
Brandon Spratt
10' 6
PR
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
3.
10
Alex Bull
8' 6
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
4.
9
Jackson Toole
8' 0
May 1
Columbia River v. Camas
5.
10
Parker Travis
7' 0
PR
May 1
Columbia River v. Camas
Long Jump
1.
11
Josh Ryan
20' 7.75
May 4
Nike/Jesuit Twilight Relays
2.
12
John Payne
19' 0.5
PR
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
3.
10
Caleb Morrisey
18' 9
Mar 24
Tiger Invite
4.
10
Zachary Eagle
18' 8.75
PR
Mar 24
Tiger Invite
5.
9
Joshua Harimoto
18' 2
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
6.
9
Ryan Gunther
17' 8.75
Apr 16
Bay/Prairie v. Camas
7.
12
Chris Galusha
17' 7
PR
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
8.
10
Jorden Payne
17' 5
PR
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
9.
10
Yaroslav Mikhalets
17' 4
PR
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
10.
9
Jordan Karlous
17' 3
May 1
Columbia River v. Camas
11.
9
William Ephraim
16' 2.5
PR
Mar 29
Mtn. View v. Camas
12.
9
Matt Thomas
16' 1
PR
Mar 15
Camas v. Kelso
13.
9
Cole Zarcone
15' 9.25
Mar 29
Mtn. View v. Camas
14.
11
Yuan Fang
15' 6.5
PR
May 1
Columbia River v. Camas
15.
12
Daniel Ryan
15' 6
Mar 15
Camas v. Kelso
16.
9
Nathan Puffer
15' 5.5
PR
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
17.
9
Colin Moon-Field
15' 5
PR
Mar 15
Camas v. Kelso
18.
11
Daniel Wongwai
14' 10
PR
Mar 29
Mtn. View v. Camas
19.
9
Jackson Toole
14' 8.75
Apr 16
Bay/Prairie v. Camas
20.
11
Blane Behrent
14' 5
Mar 15
Camas v. Kelso
21.
9
Jake Anderson
14' 0.5
PR
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
22.
9
Val Kovalenko
12' 6
PR
Apr 16
Bay/Prairie v. Camas
23.
10
Alex Bull
12' 1
Mar 15
Camas v. Kelso
24.
10
Parker Travis
11' 4
PR
Apr 16
Bay/Prairie v. Camas
Triple Jump
1.
11
Josh Ryan
41' 6
May 4
Nike/Jesuit Twilight Relays
2.
11
Josh Ryan
40' 11.5
(-.6)
PR
May 19
West Central District Meet Day 1&2
3.
12
John Payne
40' 4
PR
Apr 13
John Ingram Twilight
4.
12
Andrew Yedlick
36' 2
PR
Mar 15
Camas v. Kelso
5.
9
Jordan Karlous
36' 0
May 1
Columbia River v. Camas
10
Zachary Eagle
36' 0
PR
Mar 15
Camas v. Kelso
7.
9
William Ephraim
35' 6.75
Mar 29
Mtn. View v. Camas
8.
12
Chris Galusha
34' 9.75
PR
Mar 29
Mtn. View v. Camas
9.
9
Ryan Gunther
34' 6
PR
Mar 15
Camas v. Kelso
10.
10
Jorden Payne
32' 9
PR
Mar 29
Mtn. View v. Camas
11.
12
Devin Vanderwood
32' 6
PR
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
Hammer - 12lb
1.
11
Triton Pitassi
191' 4
PR
May 27
Washington State Hammer Championships
2.
12
Jordan Mazi
135' 9
PR
May 27
Washington State Hammer Championships
3.
9
Wesley Gilge
104' 1
Jul 21
Capital City Track and Field Festival Hammer Throw
Hammer - 16lb
1.
11
Triton Pitassi
175' 4
PR
Apr 21
Oregon Relays Day 2
Womens
100 Meters
1.
12
Vanessa Serrano
13.40
PR
Apr 13
John Ingram Twilight
2.
12
Sydney Allen
13.54c
PR
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
3.
11
Paige Jackson
13.94c
May 1
Columbia River v. Camas
9
Brianna Stephens
13.94c
PR
May 1
Columbia River v. Camas
5.
11
Jasmyne Samuels
14.19
Mar 24
Tiger Invite
6.
11
Aubrey Allen
14.24c
Mar 15
Camas v. Kelso
10
Brianna Kraft
14.24c
PR
Mar 15
Camas v. Kelso
11
Amanda Kern
14.24c
PR
Apr 16
Bay/Prairie v. Camas
9
Jordan Davis
14.24c
Mar 29
Mtn. View v. Camas
10.
12
Alex Dombek
14.34c
PR
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
11.
10
Hayley Nakamichi
14.74c
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
200 Meters
1.
12
Sydney Allen
28.11
PR
Apr 13
John Ingram Twilight
2.
10
Hayden Bird
28.44c
PR
May 1
Columbia River v. Camas
3.
12
Vanessa Serrano
28.64c
Mar 29
Mtn. View v. Camas
4.
9
Jordan Davis
29.14c
Apr 16
Bay/Prairie v. Camas
5.
10
Sarah Kelley
29.64c
PR
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
6.
11
Jasmyne Samuels
29.68
Mar 24
Tiger Invite
7.
10
Savannah Tobey
30.84c
PR
Mar 29
Mtn. View v. Camas
10
Sophia Brusasco
30.84c
PR
Apr 16
Bay/Prairie v. Camas
400 Meters
1.
9
Alexa Efraimson
1:00.14c
Mar 15
Camas v. Kelso
2.
10
Savanna Joyce
1:02.11
PR
May 11
GSHL 3A District Championships
3.
12
Austen Reiter
1:03.14c
PR
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
4.
10
Hayden Bird
1:03.94
PR
May 11
GSHL 3A District Championships
5.
10
Ashley Meyer
1:05.98
PR
Mar 24
Tiger Invite
6.
12
Vanessa Serrano
1:06.14c
PR
Mar 29
Mtn. View v. Camas
11
Camille Parsons
1:06.14c
Apr 16
Bay/Prairie v. Camas
8.
9
Olivia Gagnon
1:07.14c
PR
Mar 29
Mtn. View v. Camas
9.
12
Alex Dombek
1:08.34c
May 1
Columbia River v. Camas
10.
10
Trisha Patterson
1:09.24c
May 1
Columbia River v. Camas
800 Meters
1.
9
Alexa Efraimson
2:08.92
Apr 28
48th Centennial Invitational
2.
12
Austen Reiter
2:18.28
PR
Apr 28
48th Centennial Invitational
3.
12
Lindsay Wourms
2:27.1h
PR
May 1
Columbia River v. Camas
4.
11
Camille Parsons
2:27.54
Jun 2
BorderDuel Track Classic - OR
5.
9
Alissa Pudlitzke
2:27.9h
May 1
Columbia River v. Camas
6.
10
Ashley Meyer
2:33.96
Apr 13
John Ingram Twilight
7.
11
Sarah Garner
2:35.0h
PR
May 1
Columbia River v. Camas
8.
12
Alex Dombek
2:39.1h
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
9.
10
Trisha Patterson
2:43.0h
PR
Apr 16
Bay/Prairie v. Camas
10.
10
Laura Ketring
2:48.7h
May 1
Columbia River v. Camas
1500 Meters
1.
9
Alexa Efraimson
4:23.41
May 4
Nike/Jesuit Twilight Relays
2.
12
Austen Reiter
4:42.44
PR
May 4
Nike/Jesuit Twilight Relays
3.
11
Camille Parsons
4:46.04
PR
Apr 28
48th Centennial Invitational
4.
9
Alissa Pudlitzke
4:53.31
May 4
Nike/Jesuit Twilight Relays
1600 Meters
1.
9
Alexa Efraimson
4:40.77
Jun 9
2012 Adidas Golden Stripes Grand Prix
2.
11
Camille Parsons
5:06.04
PR
May 19
West Central District Meet Day 1&2
3.
12
Austen Reiter
5:07.87
PR
May 26
3A WIAA State Championships - All Days
4.
9
Alissa Pudlitzke
5:15.36
May 19
West Central District Meet Day 1&2
5.
12
Lindsay Wourms
5:21.2h
PR
May 1
Columbia River v. Camas
6.
12
Alex Dombek
5:33.5h
Apr 16
Bay/Prairie v. Camas
7.
10
Ashley Meyer
5:51.2h
PR
May 1
Columbia River v. Camas
8.
11
Sarah Garner
5:52.8h
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
9.
10
Trisha Patterson
5:54.1h
PR
Apr 16
Bay/Prairie v. Camas
10.
10
Laura Ketring
5:59.2h
May 1
Columbia River v. Camas
1 Mile
1.
9
Alexa Efraimson
4:42.41
PR
Jun 9
2012 Adidas Golden Stripes Grand Prix
3000 Meters
1.
11
Camille Parsons
10:25.36
PR
Jun 2
BorderDuel Track Classic - OR
2.
12
Lindsay Wourms
10:34.49
PR
Jun 2
BorderDuel Track Classic - OR
3.
9
Alissa Pudlitzke
10:34.73
Apr 28
48th Centennial Invitational
4.
11
Megan Napier
10:53.23
May 4
Nike/Jesuit Twilight Relays
3200 Meters
1.
9
Alexa Efraimson
10:51.0h
May 1
Columbia River v. Camas
2.
9
Alissa Pudlitzke
11:11.61
May 26
3A WIAA State Championships - All Days
3.
12
Austen Reiter
11:22.5h
PR
May 1
Columbia River v. Camas
4.
12
Lindsay Wourms
11:33.37
PR
May 11
GSHL 3A District Championships
5.
11
Camille Parsons
11:40.0h
Mar 29
Mtn. View v. Camas
6.
11
Megan Napier
12:01.93
May 11
GSHL 3A District Championships
7.
10
Trisha Patterson
12:58.91
PR
Apr 13
John Ingram Twilight
8.
11
Sarah Garner
13:08.0h
Apr 16
Bay/Prairie v. Camas
9.
11
Nicole Sheard
13:17.0h
May 1
Columbia River v. Camas
10.
10
Laura Ketring
13:37.3h
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
100m Hurdles - 33"
1.
11
Kimi Knight
16.07
PR
Apr 13
John Ingram Twilight
2.
9
Tamaki Murata
16.49
May 11
GSHL 3A District Championships
3.
11
Kathryn Johnson
17.81
Mar 24
Tiger Invite
4.
9
Jordan Davis
18.14c
Apr 16
Bay/Prairie v. Camas
5.
11
Erica Abrahamson
18.84c
Mar 15
Camas v. Kelso
6.
9
Elizabeth Nickerson
18.94c
PR
Mar 15
Camas v. Kelso
11
Aubrey Allen
18.94c
May 1
Columbia River v. Camas
8.
10
Hayley Nakamichi
19.54c
PR
May 1
Columbia River v. Camas
9.
10
Shannon Ahearn
19.74c
PR
May 1
Columbia River v. Camas
10.
9
Olivia Gagnon
20.64c
PR
Mar 29
Mtn. View v. Camas
300m Hurdles - 30"
1.
11
Kimi Knight
47.14c
May 1
Columbia River v. Camas
2.
11
Aubrey Allen
49.06
PR
May 11
GSHL 3A District Championships
3.
9
Jordan Davis
49.19
Apr 13
John Ingram Twilight
9
Tamaki Murata
49.19
Mar 24
Tiger Invite
5.
11
Erica Abrahamson
54.04c
May 1
Columbia River v. Camas
6.
10
Shannon Ahearn
54.14c
PR
May 1
Columbia River v. Camas
7.
10
Sophia Brusasco
1:04.44c
PR
Mar 29
Mtn. View v. Camas
4x100 Relay
1.
-
Sarah Kelley
Sydney Allen
Sophia Brusasco
Jordan Davis
53.91
May 11
GSHL 3A District Championships
2.
-
Sophia Brusasco
Sarah Kelley
Lauren Neff
Jasmyne Samuels
54.45
Mar 24
Tiger Invite
3.
-
Relay Team
54.64c
Apr 16
Bay/Prairie v. Camas
4.
-
Tamaki Murata
Sophia Brusasco
Vanessa Serrano
Sarah Kelley
55.23
Apr 13
John Ingram Twilight
5.
-
Sarah Kelley
Sophia Brusasco
Savanna Joyce
Sydney Allen
55.54c
Mar 15
Camas v. Kelso
4x200 Relay -
1.
-
Sydney Allen
Hayden Bird
Sarah Kelley
Lauren Neff
1:48.38
May 11
GSHL 3A District Championships
2.
-
Sydney Allen
Savanna Joyce
Kimi Knight
Lauren Neff
1:48.49
May 19
West Central District Meet Day 1&2
3.
-
Jordan Davis
Tamaki Murata
Sydney Allen
Paige Jackson
1:52.39
May 4
Nike/Jesuit Twilight Relays
4.
-
Relay Team
1:56.1h
Apr 16
Bay/Prairie v. Camas
5.
-
Sydney Allen
Sarah Kelley
Vanessa Serrano
Sophia Brusasco
1:56.17
Apr 13
John Ingram Twilight
6.
-
Kimi Knight
Lauren Neff
Sarah Kelley
Sophia Brusasco
2:19.1h
Mar 29
Mtn. View v. Camas
4x400 Relay
1.
-
Alexa Efraimson
Savanna Joyce
Kimi Knight
Camille Parsons
4:01.84
May 26
3A WIAA State Championships - All Days
2.
-
Savanna Joyce
Alexa Efraimson
Austen Reiter
Camille Parsons
4:04.37
May 4
Nike/Jesuit Twilight Relays
3.
-
Savanna Joyce
Alexa Efraimson
Kimi Knight
Austen Reiter
4:05.05
Apr 13
John Ingram Twilight
4.
-
Alexa Efraimson
Lauren Neff
Camille Parsons
Kimi Knight
4:09.00
Mar 24
Tiger Invite
5.
-
Relay Team
4:09.3h
Apr 16
Bay/Prairie v. Camas
6.
-
Kimi Knight
Austen Reiter
Camille Parsons
Alexa Efraimson
4:11.5h
Mar 15
Camas v. Kelso
7.
-
Kimi Knight
Alexa Efraimson
Alissa Pudlitzke
Savanna Joyce
4:12.67
Apr 21
Oregon Relays Day 2
8.
-
Kimi Knight
Alissa Pudlitzke
Camille Parsons
Alexa Efraimson
4:13.1h
Mar 29
Mtn. View v. Camas
9.
-
Kimi Knight
Savanna Joyce
Camille Parsons
Alexa Efraimson
4:15.1h
May 1
Columbia River v. Camas
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Camille Parsons
Kimi Knight
Austen Reiter
Alexa Efraimson
12:12.11
Apr 20
Oregon Relays Day 1
2.
-
Alex Dombek
Hayden Bird
Laura Ketring
Trisha Patterson
14:07.38
Mar 24
Tiger Invite
3.
-
Alissa Pudlitzke
Megan Napier
Camille Parsons
Ashley Meyer
14:24.81
May 4
Nike/Jesuit Twilight Relays
Shot Put - 4kg
1.
11
Amber Corbett
37' 10
PR
May 1
Columbia River v. Camas
2.
9
Nicole Corbett
34' 2
May 11
GSHL 3A District Championships
3.
12
Tatum Schroeder
29' 10.5
Mar 15
Camas v. Kelso
4.
12
Rachel Martschinske
27' 11.5
PR
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
5.
9
Brenna Vargo
26' 5
Apr 16
Bay/Prairie v. Camas
6.
11
Rebecca Hamilton
22' 2
Mar 29
Mtn. View v. Camas
7.
10
Jessica Liddy
21' 11
PR
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
8.
11
Aynur Altom
20' 0
PR
Apr 16
Bay/Prairie v. Camas
9.
9
Brianna Stephens
18' 11
PR
Mar 29
Mtn. View v. Camas
10.
12
Nadine Stone
18' 10
Mar 29
Mtn. View v. Camas
11.
11
Kristin Duley
15' 10
Mar 29
Mtn. View v. Camas
Discus - 1kg
1.
9
Nicole Corbett
108' 10
May 1
Columbia River v. Camas
2.
11
Amber Corbett
101' 3
PR
May 1
Columbia River v. Camas
3.
12
Rachel Martschinske
99' 0
PR
May 11
GSHL 3A District Championships
4.
12
Tatum Schroeder
92' 2
PR
Apr 16
Bay/Prairie v. Camas
5.
9
Brenna Vargo
77' 6
Apr 16
Bay/Prairie v. Camas
6.
11
Mckenna Jackson
73' 7
PR
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
7.
11
Aynur Altom
70' 2
PR
May 1
Columbia River v. Camas
12
Nadine Stone
70' 2
Apr 16
Bay/Prairie v. Camas
9.
12
Egle Zalpys
60' 2.5
PR
Apr 16
Bay/Prairie v. Camas
10.
10
Jessica Liddy
59' 4
PR
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
11.
9
Brianna Stephens
58' 6
May 1
Columbia River v. Camas
12.
10
Katarina Aimone
56' 4
PR
Mar 15
Camas v. Kelso
13.
11
Rebecca Hamilton
52' 3.5
Mar 29
Mtn. View v. Camas
14.
10
Lauren Roberts
39' 3
PR
May 1
Columbia River v. Camas
15.
11
Kristin Duley
38' 0
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
Javelin - 600g
1.
11
Amber Corbett
128' 7
May 26
3A WIAA State Championships - All Days
2.
11
Mckenna Jackson
103' 4
Apr 16
Bay/Prairie v. Camas
3.
12
Tatum Schroeder
101' 1
PR
Apr 13
John Ingram Twilight
4.
9
Nicole Corbett
87' 4
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
5.
9
Jenna-Rae Wilson
79' 6
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
6.
12
Egle Zalpys
76' 2
May 1
Columbia River v. Camas
7.
9
Elizabeth Nickerson
65' 5
PR
May 1
Columbia River v. Camas
8.
11
Aynur Altom
63' 6
PR
May 1
Columbia River v. Camas
9.
9
Olivia Gagnon
57' 7
PR
May 1
Columbia River v. Camas
10.
10
Katarina Aimone
55' 9
PR
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
11.
10
Lauren Roberts
46' 10
PR
May 1
Columbia River v. Camas
High Jump
1.
11
Lauren Neff
5' 2
May 19
West Central District Meet Day 1&2
2.
11
Kathryn Johnson
5' 0
PR
May 19
West Central District Meet Day 1&2
3.
10
Savanna Joyce
4' 10
Apr 16
Bay/Prairie v. Camas
4.
10
Brianna Kraft
4' 4
Mar 15
Camas v. Kelso
Pole Vault
1.
11
Paige Jackson
9' 0
PR
Apr 13
John Ingram Twilight
2.
11
Amanda Kern
8' 6
PR
May 11
GSHL 3A District Championships
3.
10
Brianna Kraft
7' 6
PR
Mar 15
Camas v. Kelso
4.
10
Savannah Tobey
6' 6
PR
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
Long Jump
1.
10
Savanna Joyce
16' 9.75
(2.7)
PR
May 26
3A WIAA State Championships - All Days
2.
12
Sydney Allen
16' 1.5
PR
May 4
Nike/Jesuit Twilight Relays
3.
9
Jordan Davis
15' 3
PR
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
4.
10
Hayden Bird
15' 1.5
PR
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
5.
11
Kimi Knight
14' 7
PR
Mar 24
Tiger Invite
6.
9
Brianna Stephens
14' 2
PR
May 1
Columbia River v. Camas
7.
11
Lauren Neff
13' 10
PR
Mar 29
Mtn. View v. Camas
8.
10
Sarah Kelley
13' 8
PR
Mar 29
Mtn. View v. Camas
9.
10
Sophia Brusasco
11' 9
PR
May 1
Columbia River v. Camas
10.
10
Savannah Tobey
10' 7.5
Mar 15
Camas v. Kelso
Triple Jump
1.
12
Sydney Allen
36' 5.25
PR
May 11
GSHL 3A District Championships
2.
11
Lauren Neff
31' 5.75
Apr 16
Bay/Prairie v. Camas
3.
9
Tamaki Murata
31' 0.5
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
4.
11
Kathryn Johnson
30' 5
Apr 10
Camas v. Fort Vancouver
Hammer - 4kg
1.
12
Rachel Martschinske
123' 8
PR
Apr 7
Centralia Hammer Meet
2.
11
Amber Corbett
89' 0
Apr 7
Centralia Hammer Meet
3.
9
Nicole Corbett
68' 3
PR
Apr 7
Centralia Hammer Meet
4.
10
Jessica Liddy
66' 4
PR
May 27
Washington State Hammer Championships
*Recent improvement