Track & FieldTF
Cross CountryXC
Learn More Log In
Team Results Management

Event Records

Highlighter is active: ClickTap an entry to show highlight options.

Mens

100 Meters
1.12Jonathan Powell11.51aMay 553rd Shaner Invitational
2.12Kei Sinthavong11.60aMay 1Bob Atwell Classic
9Will Anderson11.60aMay 3South Sound Froshowcase
4.11Owen Shea12.09aMay 1Bob Atwell Classic
5.10John Kwakye12.29aApr 26BP, Sumner @ Olympia
6.9Noah Brooker12.53aMay 3South Sound Froshowcase
7.10Russell Barrozo12.65aMay 1Bob Atwell Classic
8.10Harry Boo13.00aApr 20SK, Oly @ Emerald Ridge
9.12Curtis DeBell13.01aApr 26BP, Sumner @ Olympia
10.9Spencer Sborov13.03aMay 3South Sound Froshowcase
11.10Lance Riecken13.13aApr 20SK, Oly @ Emerald Ridge
12.9Thomas Reiger13.54aApr 26BP, Sumner @ Olympia
13.11Rakshith Mullukatte13.77aApr 26BP, Sumner @ Olympia
14.9Souriya Soukhaphonh13.82aApr 26BP, Sumner @ Olympia
 
200 Meters
1.12Kei Sinthavong22.92aMay 13SPSL 4A Championships, Day 2
2.12Jonathan Powell23.43aMay 13SPSL 4A Championships, Day 2
3.12Cody Barnett23.77aMar 16Puyallup & Olympia @ GK
4.9Will Anderson23.88aMay 3South Sound Froshowcase
5.11Owen Shea24.23aMay 1Bob Atwell Classic
6.10John Kwakye25.44aMay 1Bob Atwell Classic
7.9Thomas Reiger25.70aMar 16Puyallup & Olympia @ GK
8.10Harry Boo27.46aApr 26BP, Sumner @ Olympia
9.9Spencer Sborov27.51aApr 26BP, Sumner @ Olympia
10.9Tim Sellars27.67aMar 16Puyallup & Olympia @ GK
 
400 Meters
1.10Chase Suting51.32aMay 25WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
2.12Kei Sinthavong53.03aMay 553rd Shaner Invitational
3.12Cody Barnett56.07aMar 23Rogers, Olympia @ Curtis
4.10Lance Riecken56.33aApr 26BP, Sumner @ Olympia
5.12Max Leung-Wagner56.81aApr 20SK, Oly @ Emerald Ridge
6.10Tilahun Castro56.95aMay 1Bob Atwell Classic
7.11Jackson Hall57.00aApr 26BP, Sumner @ Olympia
9Noah Brooker57.00aMay 3South Sound Froshowcase
9.12Jonathan Powell58.50aApr 20SK, Oly @ Emerald Ridge
10.9Cade Fischer61.25aMar 16Puyallup & Olympia @ GK
11.9Josue Calderon61.55aMar 16Puyallup & Olympia @ GK
12.10Paul Duncan63.72aMar 16Puyallup & Olympia @ GK
13.12Curtis DeBell65.09aMar 16Puyallup & Olympia @ GK
14.9Tim Sellars65.61aApr 26BP, Sumner @ Olympia
 
400 Meters - Relay Split
1.10Chase Suting50.80May 18WCD3/SWD4
2.12Cody Barnett51.60May 18WCD3/SWD4
3.9Will Anderson51.90May 18WCD3/SWD4
4.12Kei Sinthavong52.00May 18WCD3/SWD4
5.11Jackson Hall55.40Mar 18Cardinal Relays
6.10Tilahun Castro55.70Apr 2957th Shelton Invitational
7.12Max Leung-Wagner55.90Apr 20SK, Oly @ Emerald Ridge
8.9Kenyon Huppe56.90Apr 20SK, Oly @ Emerald Ridge
9.11Dylan Miller57.00Mar 18Cardinal Relays
9Noah Brooker57.00Apr 2254th Annual Mooberry Relays
11.11Zack Sundt57.30Mar 18Cardinal Relays
12.10Lance Riecken57.90Apr 20SK, Oly @ Emerald Ridge
13.11Ben Van Haitsma59.70Apr 20SK, Oly @ Emerald Ridge
14.10Monte Grant60.00Mar 23Rogers, Olympia @ Curtis
15.11Caleb Dickinson-Cove62.90Mar 18Cardinal Relays
16.10Sam Fleckenstein63.00Apr 20SK, Oly @ Emerald Ridge
17.9Ben Kosa63.30May 3South Sound Froshowcase
18.11Don La64.80Apr 20SK, Oly @ Emerald Ridge
19.10Parker Teters65.40Apr 20SK, Oly @ Emerald Ridge
20.9John Bussey65.70Mar 18Cardinal Relays
21.9Jack Sawyer65.90May 3South Sound Froshowcase
22.9Rio Forrester67.20May 3South Sound Froshowcase
23.10Paul Duncan68.00Mar 23Rogers, Olympia @ Curtis
24.9Jack Bowers68.20May 3South Sound Froshowcase
25.10Alan Wagner76.20Apr 20SK, Oly @ Emerald Ridge
 
800 Meters
1.10Chase Suting2:00.52aMay 13SPSL 4A Championships, Day 2
2.10Tilahun Castro2:03.12aMay 13SPSL 4A Championships, Day 2
3.12Max Leung-Wagner2:04.83aMay 553rd Shaner Invitational
4.11Dylan Miller2:07.39aMay 13SPSL 4A Championships, Day 2
5.11Zack Sundt2:10.82aMay 1Bob Atwell Classic
6.11Ben Van Haitsma2:15.50aApr 20SK, Oly @ Emerald Ridge
7.9Kenyon Huppe2:16.88aApr 20SK, Oly @ Emerald Ridge
8.9Ben Kosa2:19.42aMar 16Puyallup & Olympia @ GK
9.11Ben Kogut2:33.80Mar 23Rogers, Olympia @ Curtis
10.11Don La2:36.00aMay 1Bob Atwell Classic
11.9Jack Bowers2:37.60May 3South Sound Froshowcase
12.9Jack Sawyer2:38.80May 3South Sound Froshowcase
13.9Quinn Murry2:42.73aApr 26BP, Sumner @ Olympia
14.9Rio Forrester2:43.10May 3South Sound Froshowcase
15.10Alan Wagner2:52.95aApr 20SK, Oly @ Emerald Ridge
16.10Aiden Farmer2:55.10Mar 23Rogers, Olympia @ Curtis
 
800 Meters - Relay Split
1.10Chase Suting2:07.30Apr 2254th Annual Mooberry Relays
2.10Tilahun Castro2:08.30Apr 2254th Annual Mooberry Relays
3.12Max Leung-Wagner2:10.10Mar 18Cardinal Relays
4.11Ben Van Haitsma2:15.60Apr 2254th Annual Mooberry Relays
5.11Zack Sundt2:17.20Apr 2254th Annual Mooberry Relays
 
1200 Meters - Relay Split
1.10Sam Fleckenstein3:36.30Apr 2254th Annual Mooberry Relays
2.11Ben Van Haitsma3:39.50Mar 18Cardinal Relays
 
1600 Meters
1.10Tilahun Castro4:37.11aMay 12SPSL 4A Championships, Day 1
2.11Zack Sundt4:38.08aMay 12SPSL 4A Championships, Day 1
3.10Sam Fleckenstein4:45.79aMay 1Bob Atwell Classic
4.11Dylan Miller4:48.59aMar 23Rogers, Olympia @ Curtis
5.11Ben Van Haitsma4:51.18aMay 1Bob Atwell Classic
6.11Jackson Hall4:53.75aMay 1Bob Atwell Classic
7.12Max Leung-Wagner4:54.56aMar 23Rogers, Olympia @ Curtis
8.9Ben Kosa5:04.43aMay 3South Sound Froshowcase
9.11Jack McCauley5:07.66aApr 26BP, Sumner @ Olympia
10.9John Bussey5:09.14aApr 2957th Shelton Invitational
11.11Caleb Dickinson-Cove5:11.38aApr 26BP, Sumner @ Olympia
12.11Jasper Hunter5:11.70Mar 23Rogers, Olympia @ Curtis
13.10Josh Handy5:14.05aApr 26BP, Sumner @ Olympia
14.9Kenyon Huppe5:16.36aMar 16Puyallup & Olympia @ GK
15.9Quinn Murry5:32.15aMay 3South Sound Froshowcase
16.11Ben Kogut5:41.56aMay 1Bob Atwell Classic
17.9Jack Sawyer5:41.73aMay 3South Sound Froshowcase
18.9Jack Bowers5:50.71aMay 3South Sound Froshowcase
19.10Paul Duncan5:51.42aMay 1Bob Atwell Classic
20.10Aiden Farmer5:51.88aMay 1Bob Atwell Classic
21.9Rio Forrester6:16.77aMar 16Puyallup & Olympia @ GK
 
1600 Meters - Relay Split
1.10Tilahun Castro4:43.90Apr 2254th Annual Mooberry Relays
2.11Zack Sundt4:49.70Apr 2254th Annual Mooberry Relays
3.11Dylan Miller4:54.80Mar 18Cardinal Relays
4.10Sam Fleckenstein4:55.00Apr 2254th Annual Mooberry Relays
5.11Ben Van Haitsma5:02.30Apr 2254th Annual Mooberry Relays
6.11Jack McCauley5:09.50Apr 2254th Annual Mooberry Relays
 
1 Mile
1.10Tilahun Castro4:43.90aApr 2957th Shelton Invitational
2.9John Bussey5:10.95aApr 2957th Shelton Invitational
 
3200 Meters
1.11Zack Sundt10:03.75aMay 13SPSL 4A Championships, Day 2
2.10Tilahun Castro10:20.11aMay 553rd Shaner Invitational
3.10Sam Fleckenstein10:33.63aMay 1Bob Atwell Classic
4.11Ben Van Haitsma10:41.33aMar 23Rogers, Olympia @ Curtis
5.9Ben Kosa11:14.07aApr 26BP, Sumner @ Olympia
6.9John Bussey11:17.89aApr 26BP, Sumner @ Olympia
7.10Josh Handy11:28.05aMar 16Puyallup & Olympia @ GK
8.9Quinn Murry11:56.28aMar 23Rogers, Olympia @ Curtis
 
110m Hurdles - 39"
1.10Monte Grant19.00aMay 553rd Shaner Invitational
2.9Souriya Soukhaphonh22.42aMay 3South Sound Froshowcase
 
300m Hurdles - 36"
1.10Monte Grant47.19aMay 1Bob Atwell Classic
2.10Kaleb Jacobs52.43aApr 14Mountain Invite
 
4x100 Relay
1.Owen Shea
Jonathan Powell
Cody Barnett
Will Anderson
44.60aMay 553rd Shaner Invitational
Will Anderson
Cody Barnett
Kei Sinthavong
Owen Shea
44.60aMar 23Rogers, Olympia @ Curtis
Owen Shea
Kei Sinthavong
Cody Barnett
Jonathan Powell
44.60aMar 23Rogers, Olympia @ Curtis
4.Owen Shea
Cody Barnett
Kei Sinthavong
Jonathan Powell
44.72aApr 2957th Shelton Invitational
5.Cody Barnett
Kei Sinthavong
Owen Shea
Jonathan Powell
44.80aApr 26BP, Sumner @ Olympia
6.Will Anderson
Owen Shea
Kei Sinthavong
Jonathan Powell
44.82aMay 12SPSL 4A Championships, Day 1
7.Owen Shea
Cody Barnett
Jonathan Powell
Kei Sinthavong
44.90aApr 2254th Annual Mooberry Relays
8.Relay Team 45.07aMar 16Puyallup & Olympia @ GK
9.Cody Barnett
Will Anderson
Kei Sinthavong
Jonathan Powell
45.56aApr 14Mountain Invite
10.Owen Shea
Kei Sinthavong
Cody Barnett
Will Anderson
51.06aMar 18Cardinal Relays
11.Souriya Soukhaphonh
Kenyon Huppe
Thomas Reiger
Jonathan Holder
54.74aMay 3South Sound Froshowcase
 
4x100 Throwers Relay - Throwers
1.Ryan Underland
Will Senna
Toran Effland
Adam Harding
50.16aApr 2254th Annual Mooberry Relays
 
4x200 Relay
1.Jonathan Powell
Cody Barnett
Owen Shea
John Kwakye
1:38.13aMar 18Cardinal Relays
 
4x400 Relay
1.Kei Sinthavong
Will Anderson
Cody Barnett
Chase Suting
3:26.67aMay 18WCD3/SWD4
2.Cody Barnett
Will Anderson
Chase Suting
Kei Sinthavong
3:30.33aMay 553rd Shaner Invitational
3.Cody Barnett
Kei Sinthavong
Jackson Hall
Chase Suting
3:36.79aApr 2957th Shelton Invitational
4.Kei Sinthavong
Jackson Hall
Cody Barnett
Chase Suting
3:39.79aMar 23Rogers, Olympia @ Curtis
Cody Barnett
Jackson Hall
Kei Sinthavong
Chase Suting
3:39.79aMar 23Rogers, Olympia @ Curtis
6.Andrew Boyd
Jackson Hall
Lance Riecken
Noah Brooker
3:40.88aApr 26BP, Sumner @ Olympia
7.Kei Sinthavong
Noah Brooker
Chase Suting
Cody Barnett
3:41.91aApr 2254th Annual Mooberry Relays
8.Max Leung-Wagner
Cody Barnett
Lance Riecken
Chase Suting
3:42.65aApr 20SK, Oly @ Emerald Ridge
9.Dylan Miller
Tilahun Castro
Jackson Hall
Chase Suting
3:42.74aMar 18Cardinal Relays
10.Kei Sinthavong
Cody Barnett
Chase Suting
Tilahun Castro
3:47.19aApr 14Mountain Invite
11.Relay Team 3:47.23aMar 16Puyallup & Olympia @ GK
12.Will Anderson
Ben Kosa
Kenyon Huppe
Noah Brooker
3:53.12aMay 3South Sound Froshowcase
13.Cody Barnett
Chase Suting
Max Leung-Wagner
Kei Sinthavong
3:54.28aApr 26BP, Sumner @ Olympia
14.Dylan Miller
Tilahun Castro
John Bussey
Caleb Dickinson-Cove
4:01.37aMar 23Rogers, Olympia @ Curtis
Max Leung-Wagner
Sam Fleckenstein
Zack Sundt
Ben Van Haitsma
4:01.37aMar 23Rogers, Olympia @ Curtis
16.Kenyon Huppe
John Bussey
Caleb Dickinson-Cove
Tilahun Castro
4:06.65aMar 23Rogers, Olympia @ Curtis
Monte Grant
Kenyon Huppe
Sam Fleckenstein
Lance Riecken
4:06.65aMar 23Rogers, Olympia @ Curtis
18.Parker Teters
Paul Duncan
Monte Grant
Lance Riecken
4:14.65aMar 23Rogers, Olympia @ Curtis
19.Don La
Sam Fleckenstein
Alan Wagner
Ben Van Haitsma
4:22.33aApr 20SK, Oly @ Emerald Ridge
20.John Bussey
Jack Bowers
Rio Forrester
Jack Sawyer
4:30.47aMay 3South Sound Froshowcase
 
4x800 Relay
1.Max Leung-Wagner
Tilahun Castro
Chase Suting
Ben Van Haitsma
8:43.70aApr 2254th Annual Mooberry Relays
 
4x1600 Relay
1.Sam Fleckenstein
Zack Sundt
Ben Van Haitsma
Jack McCauley
19:56.68aApr 2254th Annual Mooberry Relays
 
SMR 100-100-200-400m
1.Will Anderson
Owen Shea
Jonathan Powell
Kei Sinthavong
1:46.51aMar 18Cardinal Relays
2.Relay Team 2:00.53aMar 18Cardinal Relays
 
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.Owen Shea
Will Anderson
Kei Sinthavong
Zack Sundt
4:00.61aApr 2254th Annual Mooberry Relays
 
DMR 1200-400-800-1600m
1.Sam Fleckenstein
Chase Suting
Tilahun Castro
Max Leung-Wagner
11:23.68aApr 2254th Annual Mooberry Relays
2.Dylan Miller
Ben Van Haitsma
Tilahun Castro
Chase Suting
11:41.56aMar 18Cardinal Relays
 
Shot Put - 12lb
1.12Ryan Underland50' 10.00Apr 2254th Annual Mooberry Relays
2.11Toran Effland43' 3.50Apr 20SK, Oly @ Emerald Ridge
3.12Adam Harding36' 3.00May 1Bob Atwell Classic
4.12John Olnick35' 9.00Apr 26BP, Sumner @ Olympia
10Kaleb Jacobs35' 9.00Mar 18Cardinal Relays
6.9Cody Horne34' 4.00Apr 26BP, Sumner @ Olympia
7.9Tim Sellars33' 7.00May 3South Sound Froshowcase
8.12Will Senna33' 5.00Apr 20SK, Oly @ Emerald Ridge
9.12Mathew Woodward31' 11.00Apr 26BP, Sumner @ Olympia
10.12Cooper Woodruff31' 5.00Mar 23Rogers, Olympia @ Curtis
11.9Porter Kamerath30' 5.00May 3South Sound Froshowcase
12.9Cole Batstone29' 11.00Mar 23Rogers, Olympia @ Curtis
13.11Imani Mabwa-Childress29' 8.00Apr 26BP, Sumner @ Olympia
14.12Luke Carney27' 7.00Apr 26BP, Sumner @ Olympia
15.9Brent Haines26' 2.00Mar 23Rogers, Olympia @ Curtis
16.9Jonathan Holder24' 2.00May 3South Sound Froshowcase
17.10Paul Duncan12' 0.00Mar 16Puyallup & Olympia @ GK
 
Discus - 1.6kg
1.12Ryan Underland152' 6.50Apr 26BP, Sumner @ Olympia
2.12Adam Harding110' 2.00Mar 23Rogers, Olympia @ Curtis
3.11Toran Effland106' 5.00May 1Bob Atwell Classic
4.9Porter Kamerath86' 0.00Apr 20SK, Oly @ Emerald Ridge
5.10Kaleb Jacobs83' 1.00Mar 16Puyallup & Olympia @ GK
6.9Cody Horne81' 3.00May 3South Sound Froshowcase
7.11Imani Mabwa-Childress80' 7.00May 1Bob Atwell Classic
8.12Luke Carney79' 10.00Mar 23Rogers, Olympia @ Curtis
9.12Mathew Woodward59' 6.00Mar 16Puyallup & Olympia @ GK
 
Javelin - 800g
1.11Toran Effland154' 10.00Apr 2957th Shelton Invitational
2.12Ryan Underland153' 5.00Mar 18Cardinal Relays
3.12Dayne Shafer139' 9.00Mar 16Puyallup & Olympia @ GK
4.12Cooper Woodruff135' 2.00Mar 16Puyallup & Olympia @ GK
5.10Kaleb Jacobs130' 10.00May 1Bob Atwell Classic
6.12Will Senna120' 10.00Mar 16Puyallup & Olympia @ GK
7.9Cole Batstone120' 5.00Apr 26BP, Sumner @ Olympia
8.9Tim Sellars113' 4.00May 3South Sound Froshowcase
9.9Spencer Sborov95' 10.00May 3South Sound Froshowcase
10.12Adam Harding95' 9.00Apr 20SK, Oly @ Emerald Ridge
11.11Imani Mabwa-Childress94' 1.00May 1Bob Atwell Classic
12.10Alan Wagner92' 2.00Apr 20SK, Oly @ Emerald Ridge
13.11Marcus Cooper91' 10.00Mar 16Puyallup & Olympia @ GK
14.9Jacob Perry89' 8.00May 3South Sound Froshowcase
15.9Brent Haines78' 10.00Mar 23Rogers, Olympia @ Curtis
16.10Ethan Hermann77' 1.00Apr 26BP, Sumner @ Olympia
17.11Ben Kogut75' 11.00Apr 20SK, Oly @ Emerald Ridge
18.9Porter Kamerath70' 0.00Apr 20SK, Oly @ Emerald Ridge
19.9Trenton Vanalstyne59' 2.00May 3South Sound Froshowcase
 
High Jump
1.12Cody Barnett6' 4.00Apr 2254th Annual Mooberry Relays
2.12Dayne Shafer6' 2.00Mar 23Rogers, Olympia @ Curtis
3.11Marcus Cooper5' 0.00Apr 26BP, Sumner @ Olympia
 
Pole Vault
1.12Alex Brown12' 6.00Apr 14Mountain Invite
2.11Tucker Bradshaw10' 0.00Apr 20SK, Oly @ Emerald Ridge
3.9Cade Fischer7' 0.00Mar 23Rogers, Olympia @ Curtis
 
Long Jump
1.12Cody Barnett19' 7.00Mar 18Cardinal Relays
2.12Kei Sinthavong18' 11.00May 553rd Shaner Invitational
3.9Will Anderson18' 0.50Apr 14Mountain Invite
4.11Marcus Cooper17' 4.00Apr 26BP, Sumner @ Olympia
5.10Russell Barrozo16' 5.50Apr 20SK, Oly @ Emerald Ridge
6.12Will Senna16' 1.75May 1Bob Atwell Classic
7.10Kris Hisole15' 8.00Apr 20SK, Oly @ Emerald Ridge
8.10Jamie Keenan-DeVargas15' 6.50Mar 23Rogers, Olympia @ Curtis
9.9Noah Brooker15' 2.50May 3South Sound Froshowcase
10.10Harry Boo14' 10.00Apr 20SK, Oly @ Emerald Ridge
11.10Kaleb Jacobs14' 4.00Mar 16Puyallup & Olympia @ GK
12.10John Kwakye12' 8.00Mar 18Cardinal Relays
9Tucker Partridge-Rich12' 8.00May 3South Sound Froshowcase
14.9Cameron Banks11' 8.50Apr 26BP, Sumner @ Olympia
15.9Jonathan Holder11' 3.50Apr 20SK, Oly @ Emerald Ridge
16.11Tucker Bradshaw9' 11.50Apr 26BP, Sumner @ Olympia
 
Triple Jump
1.12Dayne Shafer38' 3.00Mar 23Rogers, Olympia @ Curtis
2.12Will Senna36' 5.00Apr 2254th Annual Mooberry Relays
3.10Kris Hisole33' 5.25May 1Bob Atwell Classic
4.10Kaleb Jacobs32' 4.25May 1Bob Atwell Classic
5.10Harry Boo29' 3.50Mar 16Puyallup & Olympia @ GK
6.9Thomas Reiger27' 4.00Mar 18Cardinal Relays
7.11Caleb Dickinson-Cove26' 6.50Mar 18Cardinal Relays
 

Womens

100 Meters
1.9Lucia Peralta13.05aMay 3South Sound Froshowcase
2.11Ibelema Stahmer13.21aMay 553rd Shaner Invitational
3.9Christina Spinharney13.81aMar 16Puyallup & Olympia @ GK
4.9Imani Etile14.32aMay 1Bob Atwell Classic
5.9Cassidy Walchak14.34aApr 26BP, Sumner @ Olympia
6.9Ruby Gruber14.67aMay 3South Sound Froshowcase
7.9Aubrey Brown14.96aApr 20SK, Oly @ Emerald Ridge
8.12Molly Engelke16.25aApr 26BP, Sumner @ Olympia
9.10Evangeline Barkis17.94cMar 23Rogers, Olympia @ Curtis
 
200 Meters
1.9Lucia Peralta27.36aMay 3South Sound Froshowcase
2.10Emily Anderson28.20aApr 26BP, Sumner @ Olympia
3.11Ibelema Stahmer28.46aApr 20SK, Oly @ Emerald Ridge
4.12Lauren Wilson28.71aApr 26BP, Sumner @ Olympia
5.9Christina Spinharney28.74cMar 23Rogers, Olympia @ Curtis
6.9Ariana Arch28.98aMay 3South Sound Froshowcase
7.11Alyssa Adams30.54cMar 23Rogers, Olympia @ Curtis
8.9Imani Etile31.16aMar 16Puyallup & Olympia @ GK
9.12Molly Engelke32.10aMar 16Puyallup & Olympia @ GK
 
400 Meters
1.12Lauren Wilson63.97aApr 20SK, Oly @ Emerald Ridge
2.11Frances Brown64.26aMar 23Rogers, Olympia @ Curtis
3.10Sophia Senna65.03aMar 23Rogers, Olympia @ Curtis
4.10Olivia Senna65.73aApr 26BP, Sumner @ Olympia
5.9Isabelle DuMontier67.68aMay 3South Sound Froshowcase
6.9Ariana Arch70.87aMar 16Puyallup & Olympia @ GK
 
800 Meters
1.9Cassidy Walchak2:32.05aMay 3South Sound Froshowcase
2.10Zoe Wiley2:39.64aMar 23Rogers, Olympia @ Curtis
3.12Kiersten Kimminau2:41.48aApr 26BP, Sumner @ Olympia
4.12McKenna Hooper2:55.42aMar 23Rogers, Olympia @ Curtis
5.9Sneha Suresh2:58.80aMar 16Puyallup & Olympia @ GK
 
1600 Meters
1.12Kiersten Kimminau5:28.31aMay 12SPSL 4A Championships, Day 1
2.11Stella Grimsted5:41.57aApr 20SK, Oly @ Emerald Ridge
3.12McKenna Hooper6:03.95aMay 1Bob Atwell Classic
4.9Lyric Tinnel6:09.77aMar 23Rogers, Olympia @ Curtis
5.9Abby Burtner6:38.02aMar 23Rogers, Olympia @ Curtis
 
1 Mile
1.12Kiersten Kimminau5:41.56aApr 2957th Shelton Invitational
2.9Lyric Tinnel6:13.07aApr 2957th Shelton Invitational
 
3200 Meters
1.12Kiersten Kimminau11:46.88aMay 13SPSL 4A Championships, Day 2
2.11Stella Grimsted12:16.40aMay 13SPSL 4A Championships, Day 2
3.12McKenna Hooper12:55.15aApr 28Brooks/Liberty Distance Twilight
4.9Abby Burtner14:26.84aApr 26BP, Sumner @ Olympia
 
100m Hurdles - 33"
1.11Alyssa Adams16.65aMar 16Puyallup & Olympia @ GK
2.10Emily Anderson16.77aMay 12SPSL 4A Championships, Day 1
3.12Landin Hufford17.11aMay 1Bob Atwell Classic
4.9Molly Zepeda18.32aMay 3South Sound Froshowcase
5.12Rachel Ballew18.69aMay 1Bob Atwell Classic
6.10Audrey Ritter19.01aMay 1Bob Atwell Classic
7.9Jane Hacker19.15aMay 3South Sound Froshowcase
8.9Ruby Gruber19.28aMay 3South Sound Froshowcase
9.10Marlee McDougall19.37aApr 20SK, Oly @ Emerald Ridge
10.9Isabelle DuMontier22.06aMar 16Puyallup & Olympia @ GK
 
300m Hurdles - 30"
1.12Lauren Wilson49.30aMay 553rd Shaner Invitational
2.9Molly Zepeda51.25aMay 3South Sound Froshowcase
3.10Audrey Ritter52.53aMay 553rd Shaner Invitational
4.12Landin Hufford52.57aMay 1Bob Atwell Classic
5.10Marlee McDougall57.35aApr 26BP, Sumner @ Olympia
 
4x100 Relay
1.Lucia Peralta
Christina Spinharney
Ariana Arch
Ibelema Stahmer
51.51aMay 18WCD3/SWD4
2.Lucia Peralta
Emily Anderson
Ariana Arch
Ibelema Stahmer
51.68aApr 26BP, Sumner @ Olympia
3.Lucia Peralta
Christina Spinharney
Ariana Arch
Imani Etile
52.19aMay 3South Sound Froshowcase
4.Lucia Peralta
Christina Spinharney
Emily Anderson
Ibelema Stahmer
52.43aApr 14Mountain Invite
5.Ariana Arch
Alyssa Adams
Ibelema Stahmer
Lucia Peralta
54.10aMar 18Cardinal Relays
6.Relay Team 54.57aMar 16Puyallup & Olympia @ GK
7.Imani Etile
Audrey Ritter
Annelise Taylor
Aubrey Brown
58.65aMar 23Rogers, Olympia @ Curtis
 
4x200 Relay
1.Lucia Peralta
Christina Spinharney
Emily Anderson
Ibelema Stahmer
1:46.64aMay 18WCD3/SWD4
2.Lucia Peralta
Ariana Arch
Emily Anderson
Ibelema Stahmer
1:53.23aApr 26BP, Sumner @ Olympia
3.Relay Team 1:54.61aMar 16Puyallup & Olympia @ GK
4.Lucia Peralta
Alyssa Adams
Ariana Arch
Ibelema Stahmer
1:55.68aMar 23Rogers, Olympia @ Curtis
5.Lucia Peralta
Ariana Arch
Ibelema Stahmer
Alyssa Adams
1:56.52aMar 18Cardinal Relays
 
4x400 Relay
1.Frances Brown
Sophia Senna
Olivia Senna
Lauren Wilson
4:15.81aMay 18WCD3/SWD4
2.Frances Brown
Olivia Senna
Sophia Senna
Lauren Wilson
4:16.22aApr 2957th Shelton Invitational
3.Relay Team 4:27.90aMar 16Puyallup & Olympia @ GK
4.Lauren Wilson
Frances Brown
Molly Zepeda
Sophia Senna
4:34.43aMar 18Cardinal Relays
5.Isabelle DuMontier
Lyric Tinnel
Cassidy Walchak
Ruby Gruber
4:35.70aMay 3South Sound Froshowcase
 
SMR 100-100-200-400m
1.Lucia Peralta
Christina Spinharney
Ibelema Stahmer
Olivia Senna
2:03.01aMar 18Cardinal Relays
 
DMR 1200-400-800-1600m
1.McKenna Hooper
Frances Brown
Zoe Wiley
Kiersten Kimminau
14:19.39aMar 18Cardinal Relays
 
Shot Put - 4kg
1.12Julisia Brock34' 0.00Apr 14Mountain Invite
2.10Beatrice Asomaning33' 6.00Mar 18Cardinal Relays
3.9Payton Irish25' 9.00May 3South Sound Froshowcase
4.10Karlee Mosser24' 8.00May 1Bob Atwell Classic
5.10Sophia Senna24' 7.00Apr 20SK, Oly @ Emerald Ridge
6.10Dasani Robinson22' 7.00Apr 26BP, Sumner @ Olympia
7.11Jillian Telnack22' 3.00Apr 26BP, Sumner @ Olympia
8.10Olivia Senna22' 1.00Apr 20SK, Oly @ Emerald Ridge
9Grace Zook22' 1.00May 3South Sound Froshowcase
10.9Lily Fandl21' 7.00May 3South Sound Froshowcase
11.11Jessica Grassman20' 6.00Apr 26BP, Sumner @ Olympia
12.9Kaya Ridpath19' 6.00May 3South Sound Froshowcase
13.10Marlee McDougall19' 4.00Mar 23Rogers, Olympia @ Curtis
14.10Emily Anderson18' 5.00Mar 23Rogers, Olympia @ Curtis
15.9Lily Storbeck18' 0.00May 3South Sound Froshowcase
16.11Sabrina Hwang16' 11.00Apr 20SK, Oly @ Emerald Ridge
 
Discus - 1kg
1.10Beatrice Asomaning115' 5.00Apr 26BP, Sumner @ Olympia
2.9Payton Irish74' 7.00Apr 26BP, Sumner @ Olympia
3.12Julisia Brock71' 10.00Mar 18Cardinal Relays
4.12Rachel Ballew66' 0.00Mar 23Rogers, Olympia @ Curtis
5.10Karlee Mosser61' 8.00Apr 26BP, Sumner @ Olympia
6.9Kaya Ridpath61' 6.50Apr 26BP, Sumner @ Olympia
7.9Grace Zook56' 7.00May 3South Sound Froshowcase
8.10McKenna Cunningham54' 0.00Apr 26BP, Sumner @ Olympia
9.9Lily Fandl50' 9.00May 3South Sound Froshowcase
10.9Lily Storbeck48' 1.00Apr 26BP, Sumner @ Olympia
11.11Sabrina Hwang46' 7.00Mar 16Puyallup & Olympia @ GK
 
Javelin - 600g
1.10Dasani Robinson109' 8.00May 18WCD3/SWD4
2.11Sonya Thielen97' 10.00May 18WCD3/SWD4
3.10Olivia Senna96' 8.00May 1Bob Atwell Classic
4.10Sophia Senna94' 9.00Apr 26BP, Sumner @ Olympia
5.12Rachel Ballew85' 0.00May 1Bob Atwell Classic
6.9Imani Etile84' 10.00Mar 16Puyallup & Olympia @ GK
7.12Julisia Brock81' 1.00Mar 16Puyallup & Olympia @ GK
8.10Beatrice Asomaning62' 9.00Mar 16Puyallup & Olympia @ GK
9.9Payton Irish59' 0.00Apr 20SK, Oly @ Emerald Ridge
 
High Jump
1.12Lauren Wilson5' 6.00May 553rd Shaner Invitational
2.12Rachel Ballew4' 10.00May 1Bob Atwell Classic
3.11Sonya Thielen4' 0.00May 1Bob Atwell Classic
 
Pole Vault
1.11Katie Fish9' 0.00Apr 14Mountain Invite
12Alli Redd9' 0.00Apr 14Mountain Invite
3.11Jillian Telnack8' 6.00Apr 26BP, Sumner @ Olympia
4.11Jessica Grassman6' 0.00Apr 26BP, Sumner @ Olympia
 
Long Jump
1.10Annelise Taylor14' 11.00May 553rd Shaner Invitational
2.9Isabelle DuMontier14' 3.00May 3South Sound Froshowcase
3.11Zoe McNamara13' 11.00Apr 26BP, Sumner @ Olympia
4.10Olivia Senna13' 8.50Apr 26BP, Sumner @ Olympia
5.11Alyssa Adams13' 7.00Mar 23Rogers, Olympia @ Curtis
6.10Marlee McDougall13' 6.75Apr 26BP, Sumner @ Olympia
7.10Sophia Senna12' 11.75Apr 20SK, Oly @ Emerald Ridge
8.12Landin Hufford12' 6.00Apr 26BP, Sumner @ Olympia
9.9Jane Hacker11' 5.00May 3South Sound Froshowcase
10.10McKenna Cunningham10' 7.00Mar 16Puyallup & Olympia @ GK
11.11Alanna Cain8' 5.00Mar 23Rogers, Olympia @ Curtis
 
Triple Jump
1.12Rachel Ballew32' 10.75May 553rd Shaner Invitational
2.11Zoe McNamara31' 5.25May 553rd Shaner Invitational
3.10Annelise Taylor30' 0.00Apr 26BP, Sumner @ Olympia
4.12Landin Hufford28' 9.50Apr 20SK, Oly @ Emerald Ridge
 

*Recent improvement