Team Results Management

Meet Info

Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.12Clayton Harris11.11hBear Lake
2.11Tyler McLain11.35hNorth Gem
3.10Josh Teeples11.41h SRBear Lake
4.11Austin Thomas11.64hMalad
5.12Mitch Bowles11.69h SRWest Side
6.12Donovan Hollis11.75h PRMalad
7.12Harrison Smith11.82hMalad
8.11Dallas Evans11.84h SRMarsh Valley
9.11JD Cook11.87hWest Side
10.11Jarom Holloway11.91h PRWest Side
11.11Samuel Smith11.95hGrace
12.12Philip Hansen11.98hMarsh Valley
13.11Michael Smith11.99hSnake River
14.10Riley Askew12.00hNorth Gem
15.12Austin Wedel12.07hWest Side
16.11Robert Larsen12.08hWest Side
9Chase Bartschi12.16h SRSoda Springs
17.11Trevor Simonson12.12hGrace
18.11Jason Sanchez12.18hSnake River
19.12Chris Corbridge12.23hWest Side
20.11Tony Ramos12.30hMalad
21.11Kade Grover12.31hSnake River
22.11Connor Reed12.51hWest Side
23.9Trevor Montes12.54hWest Side
24.11Brett Thornley12.67hWest Side
10Benjamin Smith12.94h PRGrace
10Gavin Smith13.05hSoda Springs
10Payton Smith13.54hSoda Springs
12Jon Stegelmeier13.71hWest Side
11Jairo Frailey13.87hMarsh Valley
10Adam Stoor14.37hSoda Springs
11Orion Wakely49.0hMalad
9Morgan ChristensenNTNorth Gem
9Dillon LynnNTMarsh Valley
10Cache CarterNTSnake River
10Tyler HammerNTMarsh Valley
10Zach MylerNTMarsh Valley
10Bryan TurnbowNTWest Side
9Kolter HowellNTWest Side
10Jaxon SmartNTWest Side
12Nate GonzalezNTNorth Gem
10Paul StegelmeierNTWest Side
10McCoy RobertsNTWest Side
10Dylan TurnbowNTWest Side
11Bailey LynnNTMarsh Valley
10Matt AllenNTWest Side
9Tyler ColesNTSnake River
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.12Clayton Harris22.50h PRBear Lake
2.10Tyler Weaver22.84hMarsh Valley
3.11Tyler McLain23.11hNorth Gem
4.12Patrick Harrison23.28hGrace
5.12Michael Rigby23.33hBear Lake
6.12Donovan Hollis23.71hMalad
7.12Philip Hansen23.81hMarsh Valley
8.12Kade Nielsen23.89h PRWest Side
9.11Trevor Simonson23.90h PRGrace
10.11Jarom Holloway23.98h PRWest Side
11.10Jon O'Brien24.06hWest Side
12.10Riley Askew24.08h PRNorth Gem
13.11JD Cook24.14h SRWest Side
11Samuel Smith24.42h SRGrace
11Andy Nielsen24.49h PRSoda Springs
14.11Michael Smith24.52hSnake River
15.11Robert Larsen24.78h PRWest Side
11Austin Thomas24.94h PRMalad
9Jarren Miller26.55h PRMalad
9Jess Ward27.09h SRMalad
9Jared Johnson28.23h PRMarsh Valley
10Tyler Balls29.9hSoda Springs
10Adam Stoor30.54hSoda Springs
9Morgan ChristensenNTNorth Gem
10Cache CarterNTSnake River
9Justin ViehwegNTMarsh Valley
9Dillon LynnNTMarsh Valley
10Marc TendoyNTSho-Ban
12Spencer PeckNTGrace
9Trevor MontesNTWest Side
9Kolter HowellNTWest Side
10Benjamin SmithNTGrace
10Casey ButtarsNTWest Side
11Kade GroverNTSnake River
11Bailey LynnNTMarsh Valley
11Dallas EvansNTMarsh Valley
11Alex MontesNTWest Side
10Matt AllenNTWest Side
11Brett ThornleyNTWest Side
12Austin WedelNTWest Side
11Quinton ZillesNTWest Side
10Braxton DavisNTMalad
11Sam BurtNTSnake River
12Garett ThompsonNTNorth Gem
12Chris CorbridgeNTWest Side
10Andrae GravesNTSho-Ban
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.10Tyler Weaver50.71hMarsh Valley
2.12Jordan Beutler52.08h PRWest Side
3.12Patrick Harrison52.40hGrace
4.11Emmett Smith53.85hSnake River
5.12Jesse Villines55.37h PRSoda Springs
6.12Dallas Turnbow55.42hWest Side
7.12Kade Nielsen57.03hWest Side
8.11Chad VanOrden57.25hSnake River
9.10Dylan Turnbow57.29hWest Side
9.10Jaxon Smart57.29hWest Side
11.10Steven Torgesen58.15h SRSoda Springs
12.11Garrett Hatch1:04.14hNorth Gem
10Cole Finder1:11.01hMalad
9Carson McClain1:12.41hMalad
12Gaven CerinoNTSho-Ban
10Nels AndersenNTMalad
10Caleb PhillipsNTBear Lake
11Tyler McLainNTNorth Gem
10Matt AllenNTWest Side
10Alex ButtarsNTWest Side
12Chris CorbridgeNTWest Side
12Garett ThompsonNTNorth Gem
10Wyatt PerryNTMalad
9Matthew FreibergNTBear Lake
10Tyler HammerNTMarsh Valley
9Jaden CraneNTBear Lake
12Cole Takes HorseNTSho-Ban
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.11Coby Young2:11.74hSoda Springs
2.11Sam Burt2:16.27hSnake River
3.11Ernie Whitworth2:17.17hSnake River
4.12Dallin Barfuss2:17.97hNorth Gem
5.10Tate Fuller2:18.72hWest Side
6.10Hayden Williams2:19.77hMalad
7.11James Withers2:20.07h SRSnake River
8.11Alex Montes2:28.83hWest Side
9.10Joseph Fife2:32.36hSnake River
9Ilan Anderson2:41hMalad
9Carson McClain2:47hMalad
10Cole Finder2:49.6hMalad
10.11Drew Parks3:33.93hSnake River
11Derrick GundersenNTBear Lake
10Casey ButtarsNTWest Side
10Jackson StokesNTSnake River
11Wes ErcanbrackNTMarsh Valley
10Wyatt PerryNTMalad
11Tyler HammondNTBear Lake
10Kai BaldwinNTSnake River
9Jessie PriceNTBear Lake
11Ammon BairdNTWest Side
11Justin TaysomNTMarsh Valley
12Cole Takes HorseNTSho-Ban
9Caleb WilliamsNTSnake River
11Levi FitzsimmonsNTBear Lake
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.11Coby Young4:59.00h SRSoda Springs
2.11James Withers5:03.00hSnake River
3.9Shayden Matthews5:09.00hBear Lake
4.11Cody Moore5:10.00hSoda Springs
5.11Ernie Whitworth5:11.00hSnake River
6.10Joseph Fife5:33.00hSnake River
7.11Drew Parks5:40.00hSnake River
8.11Ammon Baird5:46.00hWest Side
9Logan Young5:47hSoda Springs
11Kelby Andersen5:48hMarsh Valley
9Ilan Anderson5:53h SRMalad
9Carson McClain6:25hMalad
10Cole Finder7:02hMalad
10Hayden JohnsonNTWest Side
10Nels AndersenNTMalad
10Jackson StokesNTSnake River
10Wyatt PerryNTMalad
10Braxton DavisNTMalad
12Samuel McGregorNTGrace
10Kai BaldwinNTSnake River
11Justin TaysomNTMarsh Valley
11Leonard EdmoNTSho-Ban
9Caleb WilliamsNTSnake River
9Garrett BroganNTGrace
9Luke BroganNTGrace
 

3200 Meters  Varsity - Finals

1.11James Withers11:09.52hSnake River
2.11Ernie Whitworth11:26.65hSnake River
3.12Samuel McGregor11:41.64hGrace
4.10Joseph Fife12:03.18hSnake River
5.11Drew Parks12:14.74hSnake River
6.11Kelby Andersen12:36.62hMarsh Valley
7.10Nels Andersen12:55.27hMalad
8.10Jackson Stokes12:58.81hSnake River
9.11Wes Ercanbrack13:06.99h PRMarsh Valley
10.9Beau Poulsen13:16.26hSoda Springs
10Cole Finder14:22.90hMalad
11Josh EbornNTBear Lake
10Kai BaldwinNTSnake River
9Luke BroganNTGrace
9Garrett BroganNTGrace
9Caleb WilliamsNTSnake River
10Tristan ClementsNTBear Lake
9Caston HolbrookNTNorth Gem
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.12Jesse Villines15.81hSoda Springs
2.11Kendall Lloyd16.91hNorth Gem
3.12Collin Roberts17.13hWest Side
4.11Connor Reed17.80hWest Side
5.10Steven Torgesen18.26hSoda Springs
6.10McCoy Roberts18.39h SRWest Side
7.12CJ Toulouse18.42hSnake River
8.12Andrew Anderson19.26hMarsh Valley
9.9Jacob Tubbs20.16h SRMalad
10.11Dawson Bingham20.91hSnake River
9Karson AlderNTWest Side
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.12Shawn Buxton42.62hMarsh Valley
2.11Connor Reed44.00hWest Side
3.12CJ Toulouse45.21hSnake River
4.10McCoy Roberts48.00hWest Side
5.9Karson Alder48.80h SRWest Side
5.9Jacob Tubbs48.80h SRMalad
7.11Dawson Bingham49.64hSnake River
10Kade Campbell50.00hGrace
8.11Anson Christensen51.16hNorth Gem
12Andrew AndersonNTMarsh Valley
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Clayton Harris
Addison Ochsenbein
Michael Rigby
Josh Teeples
45.03hBear Lake
2.-Harrison Smith
Austin Thomas
Donovan Hollis
Cort Thorpe
46.24hMalad
3.-JD Cook
Collin Roberts
Mitch Bowles
Austin Wedel
46.52hWest Side
4.-Samuel Smith
Spencer Peck
Patrick Harrison
Trevor Simonson
47.99hGrace
5.-Josh Dunkle
CJ Toulouse
Kade Grover
Jared Smith
49.36hSnake River
6.-Brett Thornley
Quinton Zilles
Robert Larsen
Karson Alder
49.80hWest Side
7.-Jess Ward
Jarren Miller
Tony Ramos
Hayden Williams
51.58hMalad
8.-Relay Team 51.77hSnake River
9.-Tyler Fetzer
Gavin Smith
Helamen Finlayson
Chase Bartschi
52.00hSoda Springs
10.-Mike Duff
Dawson Bingham
Pablo Vega
Shaun Turpin
52.56hSnake River
 

4x200 Relay  Varsity - Finals

1.-Harrison Smith
Austin Thomas
Donovan Hollis
Cort Thorpe
1:36.50hMalad
2.-Jacoby Johnson
Emmett Smith
Michael Smith
Chad VanOrden
1:36.56hSnake River
3.-Relay Team 1:36.66hWest Side
4.-Tyler Weaver
Ryan Larson
Philip Hansen
Dallas Evans
1:37.43hMarsh Valley
5.-Samuel Smith
Spencer Peck
Patrick Harrison
Trevor Simonson
1:38.85hGrace
6.-Jordan Beutler
Collin Roberts
Dallas Turnbow
Jon O'Brien
1:42.36hWest Side
7.-Tyler Fetzer
Chase Bartschi
Helamen Finlayson
Gavin Smith
1:44.95hSoda Springs
-Derrick Gundersen
Josh Teeples
Michael Rigby
Addison Ochsenbein
NTBear Lake
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Jacoby Johnson
Emmett Smith
Jaxon Johnson
Chad VanOrden
3:40.42hSnake River
2.-Jaxon Smart
Dallas Turnbow
Kade Nielsen
Dylan Turnbow
3:40.68hWest Side
3.-Tyler Weaver
Philip Hansen
Shawn Buxton
Ryan Larson
3:42.00hMarsh Valley
-Jesse Villines
Cody Moore
Steven Torgesen
Andy Nielsen
3:43hSoda Springs
-Tony Ramos
Hayden Williams
Jess Ward
Ilan Anderson
4:35hMalad
-Shaun Turpin
Josh Dunkle
Mike Duff
Sam Burt
NTSnake River
-Kendall Lloyd
Anson Christensen
Riley Askew
Tyler McLain
NTNorth Gem
-Derrick Gundersen
Tyler Hammond
Tristan Clements
Caleb Phillips
NTBear Lake
-Jaden Crane
Jesse Price
Levi Fitzsimmons
Matthew Freiberg
NTBear Lake
-Alex Montes
Tate Fuller
Casey Buttars
Connor Reed
NTWest Side
-Relay Team NTWest Side
-Relay Team NTSho-Ban
 

SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]  Varsity - Finals

1.-Jacoby Johnson
Jaxon Johnson
Sam Burt
Michael Smith
3:55.27hSnake River
2.-Derrick Gundersen
Clayton Harris
Tyler Hammond
Josh Teeples
3:55.52hBear Lake
3.-Tate Fuller
Dallas Turnbow
Collin Roberts
Jon O'Brien
3:55.75hWest Side
4.-Riley Askew
Tyler McLain
Dallin Barfuss
Garett Thompson
3:56.35hNorth Gem
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.12Steven Hardy42-01.00West Side
2.12Tanner Smart38-10.00West Side
3.9Tristan Maughn37-11.00Bear Lake
4.12Addison Ochsenbein37-01.00 PRBear Lake
5.10Pablo Vega36-11.00Snake River
6.12Jon Stegelmeier34-06.00West Side
7.12Jared Smith32-04.00Snake River
8.12Cullen Krambule32-03.00West Side
9Jacob Rosenhoover32'2"Malad
12Nathan Boeger31" 11Soda Springs
9.12Caleb Krambule31-11.00West Side
9Caden Kempe30' 2.5 SRSoda Springs
10Tyler Goff30' 2Soda Springs
12Tim Thomas30'1Marsh Valley
10.12Martin Cusse30-01.00Snake River
10Garrett Hyde29' 7"Bear Lake
9Jared Johnson29' PRMarsh Valley
12Parker Daniel28' 11 PRSoda Springs
11Alex Gil28'3 SRMarsh Valley
11Jairo Frailey26'4 SRMarsh Valley
10Kylor Sheppick25'6Marsh Valley
9Jarren Miller23'4"Malad
9Tyler Humphreys21' 2Soda Springs
12Dusty AshbyNDWest Side
11Marcus YazziNDSnake River
12Quentin KirkhamNDSnake River
12Stuwart DixeyNDSho-Ban
9Justin ViehwegNDMarsh Valley
9Tyler BrownNDMarsh Valley
10Joe LinfordNDMarsh Valley
11Brock PelletNDSnake River
10Zach MylerNDMarsh Valley
11Chris AustinNDMalad
10Bryan TurnbowNDWest Side
10Hadley MorrisonNDMarsh Valley
10Benjamin SmithNDGrace
12Kenney BradfieldNDWest Side
12Nate GonzalezNDNorth Gem
12Tyler RuudNDGrace
12Mike DuffNDSnake River
10Cole HepworthNDSnake River
10Paul StegelmeierNDWest Side
10Andrew EtchisonNDGrace
10Hayden JohnsonNDWest Side
10Matt BlakeNDSnake River
12Andrew AndersonNDMarsh Valley
12Telson JakeNDSho-Ban
11Merrill HallNDNorth Gem
10Tristan WorleyNDMarsh Valley
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.11Quentin Van Pelt119-02North Gem
2.12Tanner Smart113-11West Side
3.12Steven Hardy107-07West Side
4.12Jon Stegelmeier101-03West Side
5.9Tristan Maughn95-03Bear Lake
6.11Dawson Bingham94-10Snake River
7.10Garrett Hyde94-08 PRBear Lake
8.12Mike Duff94-04Snake River
12Tim Thomas90'10Marsh Valley
9Jacob Rosenhoover82'2"Malad
10Tyler Goff78'5Soda Springs
9Jared Johnson73'5 PRMarsh Valley
12Nathan Boeger70" 6Soda Springs
11Jairo Frailey69'8 SRMarsh Valley
12Parker Daniel68" 5Soda Springs
10Kylor Sheppick64'6Marsh Valley
9Tyler Humphreys57" 5Soda Springs
9Caden Kempe55" 3Soda Springs
12Dusty AshbyNDWest Side
12Quentin KirkhamNDSnake River
12Martin CusseNDSnake River
12Jared SmithNDSnake River
10Pablo VegaNDSnake River
11Marcus YazziNDSnake River
11Alex GilNDMarsh Valley
10Joe LinfordNDMarsh Valley
9Tyler BrownNDMarsh Valley
11Brock PelletNDSnake River
12Spencer PeckNDGrace
10Bryan TurnbowNDWest Side
11Chris AustinNDMalad
12Kenney BradfieldNDWest Side
12Tyler RuudNDGrace
12Nate GonzalezNDNorth Gem
10Cole HepworthNDSnake River
10Matt BlakeNDSnake River
10Andrew EtchisonNDGrace
10Paul StegelmeierNDWest Side
12Caleb KrambuleNDWest Side
12Cullen KrambuleNDWest Side
10Hayden JohnsonNDWest Side
11Merrill HallNDNorth Gem
12Andrew AndersonNDMarsh Valley
10Tristan WorleyNDMarsh Valley
 

High Jump  Varsity - Finals

1.12Shawn Buxton5-10.00Marsh Valley
2.12CJ Toulouse5-08.00Snake River
3.11Josh Dunkle5-08.00Snake River
4.11Kendall Lloyd5-08.00North Gem
5.10Jaxon Smart5-04.00West Side
6.11Devin Robbins5-02.00Malad
6.12Jaxon Johnson5-02.00Snake River
8.11Jason Sanchez5-02.00Snake River
9Justin ViehwegNHMarsh Valley
10Caleb PhillipsNHBear Lake
10Dylan TurnbowNHWest Side
9Jessie PriceNHBear Lake
11Jace KellerNHWest Side
11Tyler HammondNHBear Lake
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.12Austin Wedel11-06.00West Side
2.12Harrison Smith11-00.00Malad
3.9Trevor Montes10-06.00 SRWest Side
4.11Jace Keller10-06.00West Side
5.10Shaun Turpin10-00.00Snake River
6.10Braxton Davis10-00.00 SRMalad
7.12Steven Hardy10-00.00West Side
8.11Andy Nielsen9-06.00Soda Springs
8.10Jacob Frost9-06.00Snake River
12Devin Fullmer9'Soda Springs
10Kade Campbell9'0 SRGrace
9Cody Iannelli8'Soda Springs
9Shayden MatthewsNHBear Lake
10Alex ButtarsNHWest Side
9Jessie PriceNHBear Lake
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.11Emmett Smith20-04.25 PRSnake River
2.10Jon O'Brien20-00.00West Side
3.11Cody Moore19-03.25Soda Springs
4.11Josh Dunkle18-02.50 PRSnake River
5.11Devin Robbins18-00.00Malad
6.11Jason Sanchez17-05.00Snake River
7.12Chris Corbridge17-03.25West Side
8.10Hayden Williams17-02.25 SRMalad
9.11Jarom Holloway16-10.00West Side
10.10Matt Allen16-07.00West Side
11.10Benjamin Smith15-06.50 PRGrace
12.9Jacob Tubbs14-11.00 PRMalad
13.12Devin Fullmer14-09.50Soda Springs
14.9Cody Iannelli13-06.00Soda Springs
10Riley AskewNDNorth Gem
10Tyler HammerNDMarsh Valley
10Wyatt PerryNDMalad
11Kade GroverNDSnake River
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.10Jacoby Johnson38-11.50Snake River
2.11Devin Robbins38-04.00Malad
3.12Addison Ochsenbein37-03.50 SRBear Lake
4.12Jaxon Johnson36-09.50Snake River
5.9Jaden Crane35-09.50Bear Lake
6.11Jarom Holloway34-08.00West Side
7.9Jacob Tubbs32-11.00 PRMalad
 

Teams