Team Results Management

Meet Info

Highlighter is active, an entry to highlight.

200 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

10Austin Clark22.9h PRWest Valley
10Nick Putman23.9h SRWest Valley
12Zach Iverson23.9hRed Bluff
11Clayton Christensen24.0h SRWest Valley
12Luke Wright23.95h SRWest Valley
12Jonah McInnis24.1h SRRed Bluff
12Daniel Gonzalez24.2hRed Bluff
10Michael Stone24.3hRed Bluff
12Daniel Gonzalez24.6hRed Bluff
12Luke Wright24.8hWest Valley
 

400 Meters  Varsity - Finals

12Darrell Zebley63h SRChampion Christian
11Daniel Lee64hChampion Christian
 

400 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

12Zach Iverson54.2hRed Bluff
10Austin Clark54.9hWest Valley
10Greg Dufour56.3hRed Bluff
12Jesse Robbins56.5hWest Valley
12Samuel Bransky57h SRChico
12Ty Smith57.2h SRRed Bluff
12Colton Strickland57.4hWest Valley
11John Weiler58.7hWest Valley
12Cody Lehman59.9hRed Bluff
11Omar Camarena1:00.8h PRChico
12Cody Case61.3h SRRed Bluff
12Joshua Bocker61.4h PRWest Valley
12Jacob Dethero62.3h PRWest Valley
11Cesar Santana Maldonado66h PRRed Bluff
 

800 Meters  Varsity - Finals

12Gary Mills2:26h PRChampion Christian
11Robbie Spicer2:36h PRChampion Christian
9Zach Johnston2:51h PRChampion Christian
12Darrell Zebley2:58h SRChampion Christian
10Bailey Rau2:59hChampion Christian
 

800 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

2.11Nimai Buroz2:04h PRChico
2.12Chris Midkiff2:04h SRChico
2.12Dallas Thorpe2:12h PRChico
11Ryan Stockton2:12.3hWest Valley
12Eric Espinosa2:13hRed Bluff
2.12Samuel Bransky2:13h PRChico
12Jacob Lucero2:14.8hWest Valley
12Justin Hale2:15.1hWest Valley
10Daniel Farmer2:17h PRChico
4.11Christopher Cherrington2:17h PRChico
12Justin Hale2:17.8hWest Valley
12Erick Ascencio2:18h PRRed Bluff
12Jacob Conrad2:19hRed Bluff
2.11Danny Phelan2:20h PRChico
11Jordan McManus2:22h PRRed Bluff
12Jacob Conrad2:24hRed Bluff
12Jacob Dethero2:24.8hWest Valley
11Danny Phelan2:30hChico
4.11Jesus Rangel2:31h PRChico
4.11Bryon Jimenez2:35h PRChico
 

1200 Meters  Varsity - Finals

12Chris Midkiff3:24h PRChico
10Owen Thomas3:39h PRChico
 

1200 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

12Jacob Lucero3:32.5h PRWest Valley
 

1600 Meters  Varsity - Finals

10Noah Williams5:29h SRChampion Christian
 

1600 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

11Nimai Buroz4:47.5h PRChico
11Andris Molina4:53h PRChico
11Ryan Stockton5:00.4hWest Valley
12Eric Espinosa5:01hRed Bluff
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.12Luke Wright14.93aWest Valley
1.12Luke Wright14.93hWest Valley
2.12Ty Smith16.80a PRRed Bluff
2.10Nick Putman16.80aWest Valley
4.12Cody Lehman17.62aRed Bluff
5.12Josef Grundy17.66aChico
3.12Cody Lehman17.7hRed Bluff
6.12Jake Glaspie20.06aChampion Christian
7.11Eoin Mackall21.94aChico
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 44.77aPleasant Valley
2.-Joshua Bocker
Tyler Bennett
Jesse Robbins
Colton Strickland
45.66aWest Valley
3.-Relay Team 45.70aRed Bluff
3.-Kyle Case
Ty Smith
Zach Iverson
Daniel Gonzalez
46.0hRed Bluff
4.-Relay Team 47.46aChico
5.-Jeremy Cox
Jacob Maphet
Aaron Freeze
Anthony Whitaker
47.80aYreka
6.-Relay Team 47.90aShasta
 

4x200 Relay  Varsity - Finals

1.-Luke Wright
Nick Putman
Clayton Christensen
Austin Clark
1:36.00aWest Valley
2.-Jonah McInnis
Daniel Gonzalez
Michael Stone
Zach Iverson
1:36.40aRed Bluff
3.-Relay Team 1:39.10aPleasant Valley
4.-Aaron Freeze
Jeremy Cox
Jacob Maphet
Anthony Whitaker
1:42.03aYreka
5.-Relay Team 1:45.50aShasta
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 3:41.15aPleasant Valley
2.-Clayton Bunn
Christian Wichmann
David Neill
Cody McDonald
3:42.56aYreka
3.-Relay Team 3:51.06aShasta
4.-Cody Case
Greg Dufour
Cody Lehman
Ty Smith
3:54.0hRed Bluff
4.-Jesse Robbins
Colton Strickland
John Weiler
Joshua Bocker
3:54.15aWest Valley
5.-Relay Team 3:54.95aRed Bluff
6.-Quaid Blanchard
Corey Walker
Tyler Larsen
Cody Griffith
4:04.53aYreka
7.-Relay Team 4:38.72aChampion Christian
 

4x800 Relay  Varsity - Finals

1.-Eric Neill
Clayton Bunn
David Neill
Timmy Williams
8:19.00aYreka
2.-Nimai Buroz
Chris Midkiff
Samuel Bransky
Dallas Thorpe
8:38hChico
3.-Relay Team 8:47.00aShasta
4.-Justin Hale
Jacob Lucero
Jacob Dethero
Ryan Stockton
9:06.90aWest Valley
5.-Relay Team 9:15.00a Orland
6.-Relay Team 9:16.66aRed Bluff
7.-Matt Jochim
Tyler Larsen
Jacob Hill
Cody Griffith
9:18.00aYreka
8.-Relay Team 10:52.00aChampion Christian
 

SMR 100-100-200-400m  Varsity - Finals

1.-Luke Wright
Clayton Christensen
Jesse Robbins
Austin Clark
1:40.9hWest Valley
2.-Daniel Gonzalez
Kyle Case
Michael Stone
Zach Iverson
1:41.2hRed Bluff
2.-Aaron Freeze
Jacob Maphet
Anthony Whitaker
Jeremy Cox
1:48.26hYreka
3.-Corey Walker
Braden Whitehouse
Quaid Blanchard
Jacob Hill
1:58.26aYreka
 

SMR 400-200-200-400m  Varsity - Finals

1.-Relay Team 1:40.90aWest Valley
2.-Relay Team 1:48.26aYreka
3.-Relay Team 1:58.26aYreka
 

DMR 1200-400-800-1600m  Varsity - Finals

1.-Timmy Williams
Cody McDonald
Christian Wichmann
Eric Neill
11:13.0aYreka
2.-Relay Team 11:32.0aChico
3.-Relay Team 11:44.0aShasta
4.-Relay Team 11:44.3aPleasant Valley
5.-Jacob Lucero
Jacob Dethero
Justin Hale
Ryan Stockton
11:53.0aWest Valley
6.-Relay Team 12:00.0aChico
7.-Relay Team 12:20.0a Orland
8.-Relay Team 12:27.2aRed Bluff
9.-Matt Jochim
Tyler Larsen
Jacob Hill
Cody Griffith
12:27.4aYreka
10.-Relay Team 13:54.0aChampion Christian
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.12Ryan Donnahoe50' 11"Gridley
2.10Zane Ventimiglia45' 6"Shasta
3.12Dominic Lightfoot45' 1.5"Red Bluff
4.12Ryan Kennedy44' 9"Yreka
5.12Jeff Skaggs43' 7.5"Red Bluff
6.11Carlos Jauregui43' 4"Pleasant Valley
7.11Colt Roberts42' 7"West Valley
8.12Brandon Barragan40' 4"Red Bluff
9.12James Miners-Webb40' 2" SRChico
10.11Robert Brown38' 3.5"West Valley
10.11Arturo Villegas38' 3.5"Yreka
10.12Sam Castillo38' 3.5"Pleasant Valley
13.11David Sellens III37' 2.5"Yreka
14.12Anthony Rodriguez37' 1.5"Chico
15.12Scott Batchelder36' 10" Orland
16.11Nicholas Severin36' 5"Shasta
17.10Levy Williams35' 6" PR Orland
18.10Robert Matlock34' 4"Yreka
19.10Isaac Rodriguez31' 10.75"Yreka
20.12Darrell Zebley29' 6"Champion Christian
21.12Gary Mills27' 10.5" PRChampion Christian
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.12Dominic Lightfoot156' 7" PRRed Bluff
2.12Ryan Donnahoe154' 9" PRGridley
3.11David Sellens III132' 7"Yreka
4.12Brandon Barragan130' 4" PRRed Bluff
1.12Brandon Barragan130'.04Red Bluff
5.12Jeff Skaggs120' 7"Red Bluff
6.10Zane Ventimiglia116' 6"Shasta
7.11Nicholas Severin114' 10"Shasta
8.12Anthony Rodriguez112' 4" SRChico
9.11Arturo Villegas108' 6"Yreka
10.12Sam Castillo107' 4"Pleasant Valley
11.12Scott Batchelder106' 7" Orland
12.12Andrew Cooper99' 11"Chico
13.11Wyatt Woolery98' 2"West Valley
14.11Eduardo Cuautle94' 10"West Valley
15.10Robert Matlock93' 6"Yreka
16.12Darrell Zebley90' 2"Champion Christian
12Darrell Zebley90' '02"Champion Christian
17.10Levy Williams84' 8" Orland
18.10Isaac Rodriguez83' 10"Yreka
19.11Chad Hoffman72' 6"Pleasant Valley
20.10Noah Williams63' 0" SRChampion Christian
ND12Ryan KennedyNDYreka
 

High Jump  Varsity - Finals

1.12Jonah McInnis6' 0" SRRed Bluff
11Connor Low5'10West Valley
2.10Austin Torres5' 10"Red Bluff
3.11Connor Low5' 8"West Valley
3.11Ryan Troudy5' 8"Pleasant Valley
3.12Jordan Apalit5' 8"Pleasant Valley
3.11Brock Googins5' 8"Chico
7.12Scott Ferris5' 6"West Valley
7.12Jeremy Cox5' 6"Yreka
7.10Kaden Culp5' 6"Yreka
10.11Cyrus Ruiz5' 2" SRChico
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.11Josh Clark11' 0"West Valley
2.10Thomas Bigelow9' 6"Yreka
2.10Austin Steele9' 6"West Valley
4.10Anthony Whitaker9' 0"Yreka
5.9Braden Whitehouse7' 6"Yreka
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.12Javone Bradford21' 4.5" Orland
2.12Andrew Hutchens20' 0" Orland
3.12Scott Ferris19' 8"West Valley
4.12Ty Smith19' 5"Red Bluff
5.12Trevor Short18' 5"Shasta
6.12Kyle Keane18' 1"Chico
7.12Robert Osuna17' 9"Shasta
8.12Cody Case17' 8"Red Bluff
9.10Jacob Maphet17' 4"Yreka
9.10Kaden Culp17' 4"Yreka
11.11Kaelin Jenkins17' 2"Chico
12.12Blake Roessel16' 4" PRPleasant Valley
13.10Quaid Blanchard16' 0.5"Yreka
13.10Quaid Blanchard16'00.00Yreka
14.9Corey Walker15' 5.5" PRYreka
15.11Robbie Spicer15' 3" PRChampion Christian
16.12Jake Glaspie14' 10" SRChampion Christian
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.12Jonah McInnis42' 0.75"Red Bluff
1.12Jonah McInnis42'.075Red Bluff
2.12Javone Bradford41' 6.5" Orland
3.12Andrew Hutchens39' 10" Orland
4.12Jeremy Cox39' 9.5"Yreka
5.10Kaden Culp38' 11.75"Yreka
6.11Connor Low38' 8" SRWest Valley
7.12Cody Case37' 3.5"Red Bluff
8.12Robert Osuna35' 3" PRShasta
9.12Blake Roessel32' 11.75" PRPleasant Valley