Team Results Management

Meet Info

Division IFrosh/SophDivision IDivision IIFrosh/SophDivision IIFinalsPrelims
Highlighter is active, an entry to highlight.

60 Meter Dash  Division I - Finals

1.Ferguson Amo7.26aCouncil Rock
2.12Adam Lewis7.29aPennsbury
3.11Mike Brown7.37a SRNorristown Area
4.12Kevin Smith II7.40aCoatesville
5.12Ricky Asplen7.46aBoyertown Area
6.-Marquis Bell7.59aGlen Mills
 

60 Meter Dash  Division II - Finals

1.12Quran Cason7.44aG.W. Carver(Engineer...
2.12Mike Brown7.52aGreat Valley
3.12Jay Watkins7.57aCardinal O'Hara
4.-Marquis Howard7.59aPaul Robeson-Human S...
5.12Dan Trulear7.67aSpringside Chestnut ...
6.-Maille Dietz7.92aKennett
 

60 Meter Dash  Division I - Prelims

1.12Adam Lewis7.31aPennsbury
2.12Kevin Smith II7.39a PRCoatesville
3.11Mike Brown7.44aNorristown Area
3.Ferguson Amo7.44aCouncil Rock
5.12Ricky Asplen7.49aBoyertown Area
6.-Marquis Bell7.52a PRGlen Mills
7.11John Kim7.53aPennridge
8.12Andre Gary7.59a SRNortheast
9.11Brandon Dibona7.68a SRWilliam Tennent
10.12Calvin Dunbar7.69a PRUpper Dublin
11.12Aaron Capece7.77a SRMethacton
12.Tim Cookson7.78aCentral Buck
13.Treno Johnson7.81aCouncil Rock
14.-Anthony Hill7.84a PRUpper Darby Senior
15.9Walter Easley7.87a PRChester
16.-Mike Ryan7.92a PRLasalle College
17.Tino Buhnu7.96aDowningtown
18.11Travis Young8.02a SRHatboro Horsham
19.-Sasha Cunningham8.10a PRNorth Penn (Lansdale)
20.-Justin Smallwood8.49a PRSaint Joseph's Prep
21.Kyre Jones8.51aDowningtown
22.10Steve Williams8.75a PRBensalem
23.11Jorge Burgas8.86aFather Judge
24.-dave Kagan9.18a PRPlymouth-Whitemarsh
25.-Avery Herder9.26aNeshaminy
26.-Norman Rogers9.50a PRCheltenham
27.11Ray Miketta9.61a SRQuakertown Comm Senior
---Timothy WallDQRoman Catholic
 

60 Meter Dash  Division II - Prelims

1.12Quran Cason7.30a PRG.W. Carver(Engineer...
2.12Mike Brown7.40a PRGreat Valley
2.12Jay Watkins7.40a PRCardinal O'Hara
2.-Marquis Howard7.40a PRPaul Robeson-Human S...
5.-Maille Dietz7.50a PRKennett
5.12Dan Trulear7.50a PRSpringside Chestnut ...
7.-Robert Ritrovato7.70a PRWest Chester East
7.-Donnell Seals7.70a PRWest Philadelphia Ca...
9.11Brennan Mellor7.80a PRWilliam Penn Charter
10.-Austin Wells7.90a PRTwin Valley
10.-Andrew Wiechecki7.90a PRGarnet Valley
10.-John Murray7.90a PRConwell-Egan Catholic
13.11Jayvonn McCown8.00aUpper Moreland
14.11Joseph Spearman8.10a PRDelaware Valley Char...
15.-Anthony Moss8.20a PRStrath Haven
16.12Ed Ashton8.70a PRPenncrest
17.12Miles Mundy8.80a PRFriends' Central
--9Paul YunDNFRadnor
---Crusito CruzDNFFranklin Towne Charter
---Chris MercadoDNFBishop Mcdevitt (Wyn...
--12Jon GoldsteinDNFMarple Newtown
 

200 Meters  Division I - Finals

1.12Eric Futch23.14aPenn Wood
2.Zach Barr23.77aDowningtown
3.Greg Branch23.95aCentral Buck
4.Ryan Hynes23.99aCentral Buck
5.Austin Hartley24.12aCouncil Rock
6.11Anthony Bullaro24.73a PRPennsbury
7.11Andrew McIntyre24.92aHatboro Horsham
8.12Josh Cosme25.17aUpper Dublin
9.11Henry Kandakai25.32a PRBensalem
10.-Dan Hayes25.33a PRChester
11.12Shavar Shepherd25.35a PRNortheast
12.12Robert Yancy25.41a PRCoatesville
13.-Kendall Hurst25.53a PRGlen Mills
14.11Diomer Rodriguez25.56a SRQuakertown Comm Senior
15.12Tyler Zellers25.74aBoyertown Area
16.11Joe Lalli26.23a PRNeshaminy
17.11Kyle Hagerty26.25aPennridge
18.11Dan Tucker26.27aWilliam Tennent
19.12Ryan Langan26.74a PRHaverford Twp.
20.-Peter Pham26.85a PRFather Judge
21.11Kelvin Glover27.25a SRRoman Catholic
22.10Anthony Mitchell27.32a PRUpper Darby Senior
23.12Ben Borkowski27.58aMethacton
24.Eric Wiater27.73aCouncil Rock
25.-Cyal Siwek28.18a PRNorth Penn (Lansdale)
26.-Conor Kennedy28.41a PRLasalle College
27.10Matt Opdyke28.43a PRSaint Joseph's Prep
28.Max Buscaglia29.24aDowningtown
29.9Francis Marinho29.45a PRCheltenham
30.Michael Drob31.17aCentral Buck
 

200 Meters  Division II - Finals

1.12Geoffrey Bocobo24.04aThe Haverford
2.-Kenyatta Mack24.54a PRPaul Robeson-Human S...
3.11Max Burgess24.54a SRGreat Valley
4.12Andrew Marmorstein24.74a SRStrath Haven
5.12Matt Muldoon25.14aMarple Newtown
6.10Dave Stillato25.64a SRWissahickon
7.9Mark Onimus26.04a PRCardinal O'Hara
7.12Tyler Boyer26.04a PRKennett
9.10Brandon Davis26.14aHoly Ghost Preparatory
10.-Devon Curtis26.24a PRG.W. Carver(Engineer...
10.9Gabriel Nah26.24a SRWest Philadelphia Ca...
12.9Isaac Zukin27.24a SRGermantown Friends
13.12Joe Connolly27.74a PRRadnor
14.-Salia Kamara28.24a PRBayard Rustin
15.10Michael Schneider29.04a SRPenncrest
16.-Michael Limm29.24aLower Moreland
17.-Ryan Smith29.34a PRLansdale Catholic
18.-Cody Carr29.44aChichester
19.-Cameron Edwards31.54a PRAbington Friends
20.-Josh Hawkins33.44a PRAcademy Park
--12Justin TraviaDNFGarnet Valley
---Shafiq CromartieDNFDelaware Valley Char...
 

400 Meters  Division I - Finals

1.12Johnathan Stiles52.01aPenn Wood
2.12Corey Hackett53.02aHatboro Horsham
3.11Francis Jujua53.29aPennsbury
4.12Louie Simone54.02aArchbishop Ryan
5.Nico Scipione54.43aCentral Buck
6.Chris Eberhardt54.59aDowningtown
7.12Tyjae Rivers54.92aGlen Mills
8.11Gabriell Johnson55.25a SRRoman Catholic
9.Thomas Boone55.96aCouncil Rock
10.10Ishmael Wright56.08a SRQuakertown Comm Senior
11.11Kaseem Sullivan56.68a PRCentral (Philadelphia)
12.12Chris Stancil56.82a PRBensalem
13.10Chris Jean-Louis59.44aUpper Dublin
14.-Ryan O'donnell59.49a PRLasalle College
15.12Yuhana Kennedy59.59a PRSaint Joseph's Prep
16.12Michael Lewis1:00.46a PRCheltenham
17.11Andrew Coicou1:02.03a PRCoatesville
18.Brian Appleby1:04.25aDowningtown
19.-Liam Good1:05.28a PRNeshaminy
20.-Alex Marmelstein1:05.37a PRHaverford Twp.
21.-Adam Schneck1:05.38a PRWilliam Tennent
22.-Nate Fowler1:06.28a PRPennridge
23.11Alex Lomanno1:07.93a SRFather Judge
24.10Patrick Zancolli1:08.43aNorth Penn (Lansdale)
25.-Joe Gbodai1:10.33a PRUpper Darby Senior
26.-Tyler Foos1:15.56a PRPlymouth-Whitemarsh
27.9Justin Blank1:20.53a PRBoyertown Area
 

400 Meters  Division II - Finals

1.12Demetrius Mccary52.69a PRGreat Valley
2.-Cornell Dixon54.80aWissahickon
3.12Zachary Philiph55.81aHoly Ghost Preparatory
4.11Andrew Wiener55.82aThe Haverford
5.12Bobby Stone55.95a PRWest Philadelphia Ca...
6.-Trey Carson56.40a PRPaul Robeson-Human S...
7.10Austin Gallagher56.80aMarple Newtown
8.12Sean Howat57.50a PRBayard Rustin
9.-Deondre Ivey57.98aFranklin Towne Charter
10.9Elijah King58.70aMalvern Prep
11.10Dan Miller58.80a SRLansdale Catholic
12.9Paul Somaru59.10a SRStrath Haven
13.11Matt Messner59.20a PRCardinal O'Hara
14.11Kalandar Schwager59.52a SRAbington Friends
15.10Jeff Lord1:00.30a PRSpringfield (Delco)
16.-James Oeth1:01.80a PRSpringside Chestnut ...
17.10Jacob Smith1:02.00a PRGermantown Friends
18.10Myron Cohen1:02.03a SRG.W. Carver(Engineer...
19.-Jake Kaplan1:02.24a PRGeorge
20.12Seamus Taggart1:02.28a PRInterboro
21.12Mazeratti Mitchell1:03.20a PRChichester
22.9Brett Schreiber1:07.18a PRRadnor
23.12Sean Taylor1:08.90a PRBishop Mcdevitt (Wyn...
24.-Zach Wenger1:09.90a PRGarnet Valley
--12Eric HolmesDQDelaware Valley Char...
 

800 Meters  Division I - Finals

1.11Brad Rivera2:05.41aBensalem
2.11Christian Hunter2:05.89a SRPenn Wood
3.Jeffrey Wiseman2:06.61aCouncil Rock
4.Ryan Dickson2:07.72aCentral Buck
5.12Matt Ross2:08.49a PRNorth Penn (Lansdale)
6.Forrest Kentwell2:09.69aCouncil Rock
7.11Justin Ehring2:13.41a SRHatboro Horsham
8.11Dan McGrath2:13.56a PRPlymouth-Whitemarsh
9.11Stefan Bruder2:15.86aPennridge
10.11Connor Meenan2:17.92a PRWilliam Tennent
11.-Draqwan Smith2:17.96a PRGlen Mills
12.12Salmon Abu2:18.02a PRCentral (Philadelphia)
13.11Joe Sulon2:18.72aNeshaminy
14.12Nick Manna2:18.90aBoyertown Area
15.-Collin Smyth2:19.80a PRHaverford Twp.
16.-Jon Mccarry2:22.83a PRLasalle College
17.-Bradley Vassallo2:22.87aQuakertown Comm Senior
18.-Kaleb Anthony2:24.59a PRUpper Darby Senior
19.11Endri Frasheri2:26.14a PRFather Judge
20.-Jon Killoran2:28.68a PRPennsbury
21.-Gabe Jaffe2:30.45a PRCheltenham
22.9john Daly2:30.93a PRSaint Joseph's Prep
23.Mike Witmer2:32.20aDowningtown
24.9Jared Henderson2:43.50a PRCoatesville
25.10Matt Brown2:43.70a PRRoman Catholic
26.-Tyler Matecki2:46.71a PRArchbishop Ryan
 

800 Meters  Division II - Finals

1.12Ned Willig1:55.58aGreat Valley
2.12Sam Brooks2:00.23aWissahickon
3.12Maurice Broadwater2:02.55aPaul Robeson-Human S...
4.12Jeff Seelaus2:03.24a PRStrath Haven
5.11Nathan Willis2:05.07aFriends' Central
6.12Brian Landi2:07.01aMarple Newtown
7.12Kyle Musto2:08.98a PRGermantown Friends
8.12Jordan Turner2:11.26a PRWest Chester East
9.12David Zager2:12.24a SRWilliam Penn Charter
10.9Colby Geary2:13.29aTwin Valley
11.11Austin Bauersmith2:13.54a PRLansdale Catholic
12.-Brian McDonough2:15.00a PRMalvern Prep
13.12Nolan Davis2:15.73a PRHoly Ghost Preparatory
14.-Pat Feighery2:16.51a PRSpringside Chestnut ...
15.10Dan Anderson2:16.81a SRKennett
16.11Alex Atwater2:17.00aGeorge
17.12Ryan Smith2:17.25a PRHarriton
18.11Jaquan Stuckey2:18.25a SRG.W. Carver(Engineer...
19.9Dwayne Collins2:19.45a SRSwenson Arts & Techn...
20.9Spencer Vogt2:19.50a SRBayard Rustin
21.-Charles Keener2:19.75a PRGarnet Valley
22.11Bradlof Brown2:22.15a PRAcademy Park
23.-Jim O'Shea2:22.53a PRDevon Preparatory
24.-Daquan Moore2:22.94a PRFranklin Towne Charter
25.-Dominic Green2:22.95a PRDelaware Valley Char...
26.-Simon Huang2:24.14a PRAbington Friends
27.12Kyle Taggart2:25.22a PRInterboro
28.10Noah Shandelman2:31.66a PRLower Merion
29.10Mike Force2:32.36a PRConwell-Egan Catholic
30.11Alex Mendoza2:32.38a SRDobbins-Randolph Tech
31.11Matt McCalla2:32.78a SRCardinal O'Hara
32.-Rodney Wilson2:33.20a PRWest Philadelphia Ca...
33.9Keiran Harris2:34.26a PRPenncrest
 

1 Mile  Division I - Finals

1.12Brett Kelly4:33.81aBoyertown Area
2.12Chris Trimble4:37.20a PRNorth Penn (Lansdale)
3.Mike Auer4:41.83aDowningtown
4.12Jim McShane4:45.16a PRRoman Catholic
5.12Tyler Castelli4:49.09a PRCentral (Philadelphia)
6.10Kyle Francis4:51.18aBensalem
7.12Colin Sawyer4:52.28aSaint Joseph's Prep
8.Alex Kane4:52.63aCentral Buck
9.11Tom Martin4:52.96a SRPennsbury
10.12John Simila4:53.41aWilliam Tennent
11.10Matt Schulberger5:00.60a SRPennridge
12.10Jamaal Booker5:02.35aArchbishop Ryan
13.11cassidy Silverthorn5:03.69a SRPlymouth-Whitemarsh
14.-John Corkery5:04.07a PRFather Judge
15.James Wilson5:08.26aCentral Buck
16.Zac Keller5:08.97aCouncil Rock
17.12Ray Zhoa5:09.74aHatboro Horsham
18.11Seth Mazzeo5:10.08aNeshaminy
19.Randy Goldfarb5:13.50aCouncil Rock
20.10Joe Petty5:20.79aCheltenham
21.10Matt McCarry5:23.37a SRLasalle College
22.12Chris Pokorny5:25.21aHaverford Twp.
23.Will Pelcin5:28.23aDowningtown
24.Ben Severn5:30.33aCentral Buck
25.-Jon Killaly5:32.88aQuakertown Comm Senior
26.12Jerome Miles5:32.97a PRGlen Mills
27.12Kevin Behan5:34.23a PRUpper Darby Senior
28.9Connor Riisen5:35.33a SRCoatesville
 

1 Mile  Division II - Finals

1.12Drew Magaha4:26.24a PRUpper Moreland
2.12Ryan Horgan4:34.44aHoly Ghost Preparatory
3.12Nick Meloro4:40.24a PRGermantown Academy
4.11Tom Seykora4:41.74aDevon Preparatory
5.12Patrick Miller4:47.14aPenncrest
6.12William Smiley4:47.74a PRPaul Robeson-Human S...
7.12Angel Chimal4:51.94a PRKennett
8.10Matt Willig4:52.14a SRGreat Valley
9.10Carlos Price Sanchez4:54.24a PRFriends' Central
10.11Trey Crump4:56.24a SRWest Chester East
11.12Alex Yi4:56.66a PRWissahickon
12.11Peter Danielson4:57.24a SRLansdale Catholic
13.11Matt London4:58.86a PREpiscopal Academy
14.12Jack Curtis5:04.20aHarriton
15.10Matt Chiappetta5:09.64a PRPhoenixville
16.10Matt Moore5:10.34aMarple Newtown
17.9Tim Givens5:13.11aTwin Valley
18.9Robel Gebrehiwet5:14.28a PRWest Philadelphia Ca...
19.9Jack Nolen5:14.64a SRCardinal O'Hara
20.12Matt Abbott5:16.24a PRMalvern Prep
21.9Jacob Martinez5:16.25a PRBayard Rustin
22.10Jamil Henderson5:22.05a PRG.W. Carver(Engineer...
23.12Rich Hardy5:26.74aChichester
24.11Dan McCalley5:33.04a SRConwell-Egan Catholic
25.-Nate Holtzinger5:40.74a PRGarnet Valley
26.12Manon Purnell5:51.84a SRBishop Mcdevitt (Wyn...
27.9Nicholas Sperger5:52.24a SRAbington Friends
28.-Omar Monsalve5:55.14a PRFranklin Towne Charter
29.-Mike Lobis6:02.54aAcademy Park
30.12Nick Shields6:03.54a PRStrath Haven
31.-David Bloom6:18.84a PRLower Merion
31.9Ethan Jones6:18.84a SRGermantown Friends
 

3000 Meters  Division I - Finals

1.11Jack Macauley9:10.48a SRNorth Penn (Lansdale)
2.12Owen Glatts9:13.40a PRSaint Joseph's Prep
3.11Francis Ferruzzi9:17.82aUpper Dublin
4.11Connor Harriman9:18.16a PRPennsbury
5.Alec Brand9:19.01aCentral Buck
6.12Jon Kays9:24.78a PRHaverford Twp.
7.12Jackson Davis9:43.63a PRCoatesville
8.11Henry Colby9:43.65a SRWilliam Tennent
9.9Eric Chapman9:50.71aNeshaminy
10.10Matt Welte9:58.16a PRFather Judge
11.10Jaspreet Singh9:59.57aUpper Darby Senior
12.Tim Boyle9:59.87aCentral Buck
13.10Jacob McCubbins10:02.47aMethacton
14.11Maxwell Connor10:03.49a PRCheltenham
15.12Jason Gallagher10:04.09aPennridge
16.12Stephen Monaghan10:06.11a SRRoman Catholic
17.Keegan Flagg10:07.77aDowningtown
18.Steve Hanna10:08.47aCouncil Rock
19.Marty Leonard10:13.53aCouncil Rock
20.12Brian Magnant10:22.77a PRHatboro Horsham
21.11Pratik Patel10:23.82a SRBensalem
22.11Dimas Avila11:11.00aGlen Mills
23.12Jack Derewicz11:21.40a SRLasalle College
24.-Kevin Lubin11:25.00a PRCentral (Philadelphia)
--10Alexander BallaDQQuakertown Comm Senior
 

3000 Meters  Division II - Finals

1.10Jim Belfatto9:30.56a PRCardinal O'Hara
2.12Zack Trama9:36.55a PRWest Chester East
3.9Billy McDevitt9:39.20a SRMalvern Prep
4.12Chris Mullin9:39.30a PRPhoenixville
5.12Justin McNabb9:40.24a PRDevon Preparatory
6.9Ben Szuhaj9:48.13a SRWilliam Penn Charter
7.12Ryan DeBarberie9:49.10aLansdale Catholic
8.12Aidan Cunniffe9:49.61aGreat Valley
9.10Tristan Marcelis9:50.03a SRWissahickon
10.12Yorito Nakata9:58.62a PRFriends' Central
11.12Charles Kinzig10:02.94aEpiscopal Academy
12.11Nick Angelina10:04.24a PRPenncrest
13.10Joe Sullivan10:07.30a PRMonsignor Bonner/Arc...
14.10Joey Fitzgerald10:17.84a PRAcademy Park
15.10Daniel Thames10:18.27a SRLower Merion
16.10James Hare10:18.28aMarple Newtown
17.12Zander Giuffrida10:22.76aGeorge
18.9Ben Dlin10:27.97a SRSpringside Chestnut ...
19.11Chris Coates10:34.14a PRBayard Rustin
20.12Antonio Flores10:42.33a PRBishop Mcdevitt (Wyn...
21.11Chris Shaw10:49.47a PRInterboro
22.12Pierce Sinclair11:03.05a PRG.W. Carver(Engineer...
23.11John Mathews11:20.99a PRTwin Valley
24.11Gavin Davis13:09.44a PRAbington Friends
--10Andrew PriorDQHoly Ghost Preparatory
--11Zach FrankoskyDNFKennett
 

60m Hurdles - 39"  Division I - Finals

1.12Aaron Willet8.30aCoatesville
2.Paul Wahlman8.72aCouncil Rock
3.12Keith Okolo9.20a PRArchbishop Ryan
4.Matt Flaig9.25aDowningtown
5.11Colby Trauger9.33aPennridge
6.10Reshine Jackson9.40aUpper Dublin
 

60m Hurdles - 39"  Division I - Prelims

1.12Aaron Willet8.39aCoatesville
2.Paul Wahlman8.88aCouncil Rock
3.11Colby Trauger9.27a SRPennridge
4.12Keith Okolo9.33aArchbishop Ryan
5.10Reshine Jackson9.34a SRUpper Dublin
6.Matt Flaig9.36aDowningtown
7.Shawn Young9.64aCentral Buck
8.11Nick Torsitano9.81a SRHatboro Horsham
9.10Steven Fiorentino9.98a SRMethacton
10.10Dan Nowakowski10.50a PRLasalle College
11.11Elijah Fletcher10.51a SRPennsbury
12.9Steven Doncaster11.01a PRBensalem
13.-Moeen Martinez11.47a PRGlen Mills
--11Jared DooleyDQNeshaminy
 

60m Hurdles - 42"  Division II - Finals

1.12Maxmilian Hairston8.30a PRWissahickon
2.11Todd Townsend8.47a PRWest Philadelphia Ca...
3.12Husayn Siddiqui8.90a PRBayard Rustin
4.11Ian Pollack9.10a PRRadnor
5.11Alex Fox9.27a PRCardinal O'Hara
6.10Nathaniel Kent9.35a PRStrath Haven
 

60m Hurdles - 42"  Division II - Prelims

1.12Maxmilian Hairston8.32aWissahickon
2.11Todd Townsend8.58aWest Philadelphia Ca...
3.12Husayn Siddiqui8.99aBayard Rustin
4.11Ian Pollack9.12aRadnor
5.11Alex Fox9.38aCardinal O'Hara
6.10Nathaniel Kent9.46aStrath Haven
7.11Josh Cannon9.47aWilliam Penn Charter
8.11Tyler Lewis9.59a PRChichester
9.10Max Colby9.73a PRKennett
10.11Colin Vannicolo10.68a PRMarple Newtown
11.10Dan Ajlani10.72aUpper Moreland
12.-Scott Dixon11.43a PRGreat Valley
13.12Jimmy Boyle11.51a PRPenncrest
 

4x200 Relay  Division I - Finals

1.-Relay Team 1:35.65aNeshaminy
2.-Relay Team 1:36.12aWilliam Tennent
3.-Relay Team 1:38.67aDowningtown East
4.-Relay Team 1:39.10aCheltenham
5.-Relay Team 1:39.22aChester
6.-Relay Team 1:40.79aLasalle College
7.-Relay Team 1:40.99aGlen Mills
8.-Relay Team 1:42.04aSaint Joseph's Prep
9.-Relay Team 1:42.25aCoatesville
10.-Relay Team 1:42.29aHaverford Twp.
11.-Relay Team 1:43.05aCentral Bucks South
12.-Relay Team 1:43.22aUpper Dublin
13.-Relay Team 1:43.37aNorth Penn (Lansdale)
14.-Relay Team 1:44.51aRoman Catholic
15.-Relay Team 1:45.61aNorristown Area
16.-Relay Team 1:45.69aPennsbury
17.-Relay Team 1:46.46aBensalem
18.-Relay Team 1:47.33aHatboro Horsham
19.-Relay Team 1:47.52aCentral Bucks East
20.-Relay Team 1:50.01aBoyertown Area
21.-Relay Team 1:50.31aCentral Bucks West
22.-Relay Team 1:51.74aCouncil Rock South
23.-Relay Team 1:52.59aPenn Wood
24.-Relay Team 1:55.62aPennridge
25.-Relay Team 1:55.63aUpper Darby Senior
26.-Relay Team 1:58.05aCouncil Rock North
27.-Relay Team 2:02.44aArchbishop Ryan
28.-Relay Team 2:08.24aMethacton
 

4x200 Relay  Division II - Finals

1.-Joe Demaio
Damon Brinkley
Lamont Veal
Thaddeus Smith
1:36.44aCardinal O'Hara
2.-Robert Copper-Garris
Tyrief Melfah
Tim Ragsdale
Niager Mathis
1:37.37aSwenson Arts & Techn...
3.-Carl Wambold
Dan Baynard
David Baynard
Ricardo Santos
1:37.89aUpper Moreland
4.-Matt Davis
Nick Salvatore
Jordyn Bennett
Jake Irving
1:39.57aGarnet Valley
5.-Kimo Williams
Robert Davis
Jordan Skinner
Victor Hernandez
1:40.93aDelaware Valley Char...
6.-Scott Catalano
Brian Casey
Willie Curran
Mike Iacono
1:42.26aLansdale Catholic
7.-Lamar Fields
Jazib Ansar
Jake Ryan
Chris Clayton
1:42.27aHarriton
8.-Relay Team 1:42.52aAcademy Park
9.-Josh Raphaelson
Sam Lawlor
Matt Recktenwald
Jack Keffer
1:42.79aEpiscopal Academy
10.-Colin Lee
Myles Everett
Aqil Rogers
Michael Ngyuen
1:43.63aFriends' Central
11.-Relay Team 1:43.72aWissahickon
12.-Barry Foster
Phillip Thompson
Sean Roberts
Anothny Roberts
1:43.88aSpringfield (Delco)
13.-Glenn Mahon
Sonny Rey
Steven Bagell
Billy Nolan
1:44.17aLower Moreland
14.-jordan may
Jeremy Wright
Jonathan Bailey
Uriah West
1:44.56aGermantown Friends
15.-Austin Jennett
Tim Bolton
D'Andrew Gursay
Kevin McClease
1:46.82aConwell-Egan Catholic
16.-Hunter Deighan
Kahlil Warfield
Nigel Hill
Corey Mohler
1:47.14aTwin Valley
17.-Eric Su
Shane Craig
Jajati Patnaik
Asian Clemente
1:48.05aBayard Rustin
18.-Sean Carpenter
Anthony Nicolardi
Evan Adrian
Mark Marianski
1:50.92aMarple Newtown
19.-Allen Cooper
Mac Concannon
Reuban Treatman
Nick Falso
1:50.96aSpringside Chestnut ...
20.-Rohan Barkley
Jacob. Romeiser
Jon Beck
Pat Whalen
1:51.53aWest Chester East
21.-Samir Womack
Brandon Henderson
Talon Simon
Angel Escobado
1:53.34aUpper Merion Area
22.-Kevin Huber
Tauron Thompson
Kenana Mack
Jason Manton
1:53.67aInterboro
23.-Sam Cullen
Joseph Ho
Andrew Dunleavy
Andrew Ryan
1:56.00aMonsignor Bonner/Arc...
24.-Toni Adetayo
Justin Beldyk
Ian Rand
Ricky Luzetsky
1:56.10aKennett
25.-Kevin Feeney
Patrick Bacza
Michael Young
Evan Calvo
1:56.82aHoly Ghost Preparatory
26.-Matt Cates
Bryce Griffiths
Andrew Mount
Robert Dowd
1:59.06aGreat Valley
27.-Relay Team 2:03.50aFranklin Towne Charter
28.-Eric Calica
Christian Edelmann
Adam Kurzrok
Jb Dolan
2:05.52aRadnor
29.-Eric Edwards
David Ridley
Conner Weckerly
Kalil Holland
2:06.78aBishop Mcdevitt (Wyn...
30.-Peter Einstein
Alex Del Vecchio
Ethan Lamb
Jackson Liu
2:06.79aGeorge
 

4x400 Relay  Division I - Finals

1.-Relay Team 3:35.42aPennridge
2.-Relay Team 3:37.53aHaverford Twp.
3.-Relay Team 3:44.04aBensalem
4.-Relay Team 3:44.16aUpper Dublin
5.-Relay Team 3:47.16aCentral Bucks South
6.-Relay Team 3:48.74aDowningtown East
7.-Relay Team 3:49.26aCentral Bucks East
8.-Relay Team 3:53.06aNorth Penn (Lansdale)
9.-Relay Team 3:54.11aArchbishop Ryan
10.-Relay Team 3:56.08aCentral Bucks West
11.-Relay Team 3:56.21aLasalle College
12.-Relay Team 3:56.67aPenn Wood
13.-Relay Team 3:57.17aWilliam Tennent
14.-Relay Team 4:01.72aCoatesville
15.-Relay Team 4:05.01aPennsbury
16.-Relay Team 4:07.78aHatboro Horsham
17.-Relay Team 4:10.09aChester
18.-Relay Team 4:19.55aUpper Darby Senior
19.-Relay Team 4:20.18aCouncil Rock North
20.-Relay Team 4:22.20aBoyertown Area
21.-Relay Team 4:39.72aRoman Catholic
---Relay Team DNFNorristown Area
 

4x400 Relay  Frosh/SophDivision I - Finals

1.-Relay Team 3:54.85aPennsbury
2.-Relay Team 3:57.47aQuakertown Comm Senior
3.-Relay Team 3:59.76aDowningtown East
4.-Relay Team 4:00.89aCoatesville
5.-Relay Team 4:00.93aNeshaminy
6.-Relay Team 4:04.31aFather Judge
7.-Relay Team 4:07.83aPennridge
8.-Relay Team 4:08.07aCheltenham
9.-Relay Team 4:09.34aArchbishop Ryan
10.-Relay Team 4:11.07aBensalem
11.-Relay Team 4:13.62aHatboro Horsham
12.-Relay Team 4:13.67aCentral Bucks West
13.-Relay Team 4:15.76aChester
14.-Relay Team 4:16.12aNorth Penn (Lansdale)
15.-Relay Team 4:18.60aWilliam Tennent
16.-Relay Team 4:18.80aCouncil Rock South
17.-Relay Team 4:19.84aCouncil Rock North
18.-Relay Team 4:20.74aCentral Bucks East
19.-Relay Team 4:20.95aSaint Joseph's Prep
20.-Relay Team 4:22.33aCentral Bucks South
21.-Relay Team 4:22.72aUpper Dublin
22.-Relay Team 4:23.29aNorristown Area
23.-Relay Team 4:27.06aHaverford Twp.
24.-Relay Team 4:29.78aBoyertown Area
25.-Relay Team 4:30.78aLasalle College
26.-Relay Team 4:32.76aMethacton
27.-Relay Team 4:35.29aDowningtown West
 

4x400 Relay  Division II - Finals

1.-John Reed
Jimmy Boyle
Jalen Wilkinson
Peter Biche
3:40.67aCardinal O'Hara
2.-Nafees Norris
Joshua Wilkinson
Devontay Ward
Bryant Roberts
3:41.72aDelaware Valley Char...
3.-Tom Duffy
James Harley
Wesley Cheng
Jordan Walton
3:48.36aWissahickon
4.-Matt Mansi
John Parkinson
Steve Lee
Jaylen Williams
3:54.27aInterboro
5.-Chandler Rex
Curran Prasad
Ted Kreitler
Evan Clinton
4:03.07aGeorge
6.-Jonathan Mehrman
Carstairs Jackson
Steve Levanthal
Trent Fazio
4:09.67aUpper Moreland
7.-Jon Tokarski
Kyle Spielberger
Matthew Klucsik
Patrick Dineen
4:10.94aHoly Ghost Preparatory
8.-Chris Duncan
Felipe Castano
Mike Babb
John Gyimesi
4:16.77aGreat Valley
9.-Stephen Smith
Crosby Alverez
Dane Osborne
Bruce Merrit
4:22.48aBishop Mcdevitt (Wyn...
10.-Sean O'Reilly
Pat Espe
Will Blommer
Noah Reape
4:23.49aEpiscopal Academy
11.-Alex Hibbart
Nigel Moore
Thomas Hourican
Aidan John
4:37.88aGarnet Valley
12.-Malik Clark
Chris Washington
Bernard Franklin
Will Campbell
4:39.02aAcademy Park
13.-Quinn Walsh
Samuel Capalbo
Conner Coan
Adam Tashman
4:40.62aStrath Haven
---Dan Kolman
Ben Welsh
Kevin Irwin
Konstantine Fielder
DQKennett
---Andrew Chen
Chris Costa
Mark Marianski
Brendan Bradley
DNFMarple Newtown
---Jameel Davis
Jaquan Moore
Shannon Seaborn
Deion Surratt
DNFDobbins-Randolph Tech
 

4x400 Relay  Frosh/SophDivision II - Finals

1.-Naron Datts
Billy Donovan
Ariel Garcia
Devahn Davila
4:00.38aUpper Moreland
2.-Matt Walker
Shawn Park
Kevin Lock
Zach Fifer
4:05.17aGreat Valley
3.-Relay Team 4:08.24aPaul Robeson-Human S...
4.-Darren James
Nasir Bey
Kyuande Johnson
Aaron Kemp
4:09.05aWissahickon
5.-Alex Keszli
James Greytok
Mathais Fink
Seamus O'Conner
4:09.58aThe Haverford
6.-Chris Mitchell
Cornell Pierce
Andrew Moore
Matt Heffernan
4:10.15aMarple Newtown
7.-Zach Smith
Colin Whelan
Mike Taraborrelli
Deonne Medley
4:13.97aCardinal O'Hara
8.-Hunter Sprall
Felix Struter
Kevin Leong
Brendan Armani
4:14.85aGarnet Valley
8.-Casey Brewer
Phil Daubney
Jack Paris
Eric Campbell
4:14.85aMalvern Prep
10.-Nathan Brooks
Colin Geary
Ross Nichol
Austin Leister
4:15.21aTwin Valley
11.-Andre Kelly
Tim Hockersmith
Greg Peter
Michael Wang
4:19.26aRadnor
12.-Craig Floyd
Abdul Jones
Kasib Darden
Tyrell Maddox
4:20.96aDelaware Valley Char...
13.-Nick Murdock
Michael Kleiman
Justin Robson
Noah Silvestry
4:29.33aFriends' Central
14.-Konstantinos Argiris
Richard Dang
Shane Fleming
Dominic Venziale
4:31.93aUpper Merion Area
15.-Tyler Metz
Ethan Eisenhard
Josh Ostrow
Kevin Deng
4:34.46aLower Merion
16.-Steve Bingnear
Javon Johnson
Pat Cashin
Moises Iavarone
4:37.32aInterboro
17.-Kyle Wojciechowski
Brian Kiefer
Daniel Martin
Bradford Detrick
4:46.52aHoly Ghost Preparatory
17.-Bobby Uhl
Jack Weeks
Fabian Zamora
Chris Zurita-Fonseca
4:46.52aKennett
 

4x800 Relay  Division I - Finals

1.-Relay Team 8:30.37aCentral Bucks West
2.-Relay Team 8:36.78aDowningtown West
3.-Relay Team 8:43.95aMethacton
4.-Relay Team 8:49.51aDowningtown East
5.-Relay Team 8:52.73aCheltenham
6.-Relay Team 8:57.87aUpper Dublin
7.-Relay Team 8:58.70aWilliam Tennent
8.-Relay Team 8:59.93aBensalem
9.-Relay Team 9:01.59aSaint Joseph's Prep
10.-Relay Team 9:09.14aNorth Penn (Lansdale)
11.-Relay Team 9:10.85aCentral (Philadelphia)
12.-Relay Team 9:25.24aPennsbury
13.-Relay Team 9:25.62aCouncil Rock North
14.-Relay Team 9:28.84aFather Judge
15.-Relay Team 9:28.94aLasalle College
16.-Relay Team 9:33.48aUpper Darby Senior
17.-Relay Team 9:36.12aGlen Mills
18.-Relay Team 9:44.28aPenn Wood
19.-Relay Team 9:46.04aPennridge
20.-Relay Team 9:50.99aCouncil Rock South
21.-Relay Team 10:02.66aCoatesville
22.-Relay Team 10:05.70aCentral Bucks East
23.-Relay Team 10:09.63aRoman Catholic
24.-Relay Team 10:16.09aArchbishop Ryan
25.-Relay Team 10:21.88aHatboro Horsham
26.-Relay Team 10:28.25aNeshaminy
27.-Relay Team 11:07.42aCentral Bucks South
---Relay Team DNFNortheast
 

4x800 Relay  Division II - Finals

1.-Dan Parsons
Daniel Stewart
Lincoln Daniel
Dylan Butera
8:30.20aStrath Haven
2.-Christopher Eads
Zachary Israel
Vincent Flood
Christian Kardish
8:41.53aHoly Ghost Preparatory
3.-Jay Hardy
Haneef Hardy
Stephen Jolicoeur
Charles Reid
8:47.44aSwenson Arts & Techn...
4.-Brian O'Donnell
Anthony Smart
Nick Smart
Greg Zankowsky
8:47.72aGarnet Valley
5.-Tom Dougherty
Jesse Rogers
Jack McDonald
Sean Dougherty
8:51.14aWest Chester East
6.-Evan Littlefield
Taylor Piekos
Kris Lizins
Josh Coakley
8:52.38aTwin Valley
7.-Nick Scarpato
Ray Cessna
Kyle Klosinski
Collin Wainwright
9:04.21aSpringfield (Delco)
8.-Scott Lange
James Lee
Sawyer French
Nick Gude
9:19.23aWissahickon
9.-Pat Sernyak
Michael Quinlan
Ryan Quinlan
David Hammel
9:19.52aEpiscopal Academy
10.-Andrew Wschinskyj
Andrew Chen
Matt Sweeney
Pat Devlin-Mohan
9:36.72aMarple Newtown
11.-Matt Hayes
Jeremy Keller
Drew Pastore
Bob Montoro
9:45.86aCardinal O'Hara
12.-Branden Patterson
James Lassiter
Jordan Bolden
Domonique Evans
10:10.02aBishop Mcdevitt (Wyn...
13.-Sean McGauley
Joe Ellis
Peter Flanagan
Sam Marano
10:11.36aGreat Valley
14.-Greg Pane
Jack Lauhoff
Jake Lowry
Cameron Jones
10:35.41aRadnor
15.-Matt Coates
Bryce Eller
Jimmy Cook
Amit Patnaik
10:41.04aBayard Rustin
16.-Steve Rakoczy
Adam Yosua
Mike Pinelli
Galen Rogers
10:59.65aPhoenixville
17.-Amin Ducksworth
Eric Perry
Julius Ciplin
Marcus Deloach
11:34.92aDelaware Valley Char...
---Spencer Cohen
Sam Payne
Jason Ross
Nick Sacco
DQHarriton
---Nick Cioppi
Ryan Falcione
Justin Angco
Tom Boyle
DQLansdale Catholic
---Relay Team DNFGeorge
 

DMR 1200-400-800-1600m  Division I - Finals

1.-Relay Team 11:11.17aCouncil Rock North
2.-Relay Team 11:16.46aNorth Penn (Lansdale)
3.-Relay Team 11:19.50aPennridge
4.-Relay Team 11:23.05aFather Judge
5.-Relay Team 11:34.06aUpper Darby Senior
6.-Relay Team 11:37.26aHaverford Twp.
7.-Relay Team 11:44.15aCentral Bucks West
8.-Relay Team 11:59.60aDowningtown East
9.-Relay Team 11:59.72aRoman Catholic
10.-Relay Team 12:12.83aPennsbury
11.-Relay Team 12:26.59aSaint Joseph's Prep
12.-Relay Team 12:32.56aMethacton
13.-Relay Team 12:34.22aDowningtown West
14.-Relay Team 12:37.42aWilliam Tennent
15.-Relay Team 12:41.61aCentral Bucks South
16.-Relay Team 12:44.84aCentral (Philadelphia)
17.-Relay Team 12:49.46aNeshaminy
18.-Relay Team 12:51.57aGlen Mills
19.-Relay Team 13:04.88aBoyertown Area
20.-Relay Team 13:18.56aLasalle College
21.-Relay Team 13:19.55aCouncil Rock South
22.-Relay Team 13:22.15aUpper Dublin
23.-Relay Team 13:26.69aBensalem
24.-Relay Team 13:30.55aCoatesville
 

DMR 1200-400-800-1600m  Division II - Finals

1.-James Carino
Jake DeLehman
Erik Hotaling
Grant Gsell
11:23.53aRadnor
2.-Billy Wolffe
Michael Yang
Thomas Doran
Garrett Zatlin
11:23.66aGreat Valley
3.-Anthony Dilucido
William McDermott
Kevin Montgomery
Joseph Ho
11:41.53aMonsignor Bonner/Arc...
4.-Matt Alexander
Dylan Haughey
Dan Alexander
Chris Moran
11:42.85aLower Moreland
5.-Phil Swartz
Thomas McNulty
Matt Brown
Jeff Giovanicci
11:57.71aCardinal O'Hara
6.-Mickey Draine
Evan Jones
Chris Kienzle
Tyler Pike
12:01.61aKennett
7.-Joe Korth
Daniel Boyce
Daniel Furman
Devin Cody
12:09.76aGermantown Academy
8.-John Gross
Austin Cooper
Nick Tornambe
Lukas Fournier
12:16.25aUpper Merion Area
9.-Adam Sisson
Alexander Rehoric
Taylor Orcutt
John Convery
12:20.92aPenncrest
10.-Josh Jarmoski
Darrien Ritter
Leif Malm
Matt Masak
12:26.64aTwin Valley
11.-Nick Klein
Kiley Gannon
Mike Campbell
Nash Seiberlich
12:38.35aUpper Moreland
12.-Ian Ragin
Jerry Delaney
Michael Maj
Michael Walsh
12:39.89aHarriton
13.-Marlon Byrd
Joshua Sennett
Nick Smerigan
Joshua Burgos
12:44.98aChichester
14.-Nathan D'Ignazio
Dan Vresilovic
Brad Morbeck
Brandon Thomas
12:58.23aStrath Haven
15.-Marc D'angelo
Andrew Wilsom
Andrew Powers
Jim Finnegan
12:59.34aMalvern Prep
16.-Alex Hughes
Chris Cummings
Aaron Dubinski
Eric Diestelow
13:03.88aWest Chester East
17.-Nick Vourous
Mattias Hammer
Noah Kulak
Ben Steinlauf
13:24.55aGermantown Friends
18.-Andrew Chen
Chris Mitchell
Andrew Moore
Matt Heffernan
13:25.83aMarple Newtown
19.-Trevor Centeno-Hall
Jojo Das
Ian McGahren
Arne Nelson
13:29.92aGeorge
20.-Marcus Hyman
Robert Gleason
Nadav Green
Sean Witherspoon
14:41.79aAcademy Park
---Ryan Carruthers
Sean Burke
Nicholas Archer
Pat Distin
DNFGarnet Valley
 

Shot Put - 12lb  Division I - Finals

1.12Praduman Singh57-08.00Upper Darby Senior
2.12Tevin Kirby-Steward51-11.25Hatboro Horsham
3.12Ian McGinnis49-07.00 PRFather Judge
4.11Brandon Waller48-08.75 PRHaverford Twp.
5.Ryan Hart46-08.00Downingtown
6.12Keith Froggatt45-09.75William Tennent
7.12Nick Delaney44-09.50 PRMethacton
8.12Christopher Varchione43-03.50 PRQuakertown Comm Senior
9.Jared Rosenholtz42-04.00Central Buck
10.12Greg Higgins41-05.00 PRBensalem
11.11Dylan Morgan41-00.00Coatesville
12.-Ryan Contento39-08.50 PRPennsbury
13.12Kyle Dunn-Devine38-10.00Boyertown Area
14.12Paul Somerville38-00.50Cheltenham
15.12Jason Conaway37-08.00North Penn (Lansdale)
16.Colin Lee37-00.00Council Rock
18.12Sean McAneney35-02.50 PRUpper Dublin
19.11David Hanley35-00.50Saint Joseph's Prep
20.-Joe Yauer33-10.00 PRPlymouth-Whitemarsh
21.Andrew Galen33-00.00Downingtown
22.11DiQuan Dill32-01.00Chester
23.Nick Wu28-00.00Council Rock
24.-Conor McDonald27-00.00 PRArchbishop Ryan
25.11Phillp Agyeman20-09.00Penn Wood
 

Shot Put - 12lb  Division II - Finals

1.12Michael Turner45-08.50G.W. Carver(Engineer...
2.12Pro Kumar44-11.00 PRGreat Valley
3.12Daniel Bolotsky42-09.00Strath Haven
4.12Marc Helhowski40-09.25 PRLower Moreland
5.12Sean Cooney39-07.50Holy Ghost Preparatory
6.11Bryce Dupes38-01.25Twin Valley
7.11Dan Herbster37-11.00Garnet Valley
8.10Eric Von Hertsenberg35-02.50Radnor
9.12Mike Doherty35-02.25Marple Newtown
10.-Javon Kegler35-00.50 PRWest Philadelphia Ca...
11.-Chris Tiberi34-11.50Malvern Prep
12.10William Moat34-02.75Penncrest
13.11Jon-Jon Roberts34-01.50West Chester East
14.10Nick Apostolu33-10.00Springfield (Delco)
15.-Corey Ferko33-09.75 PRPhoenixville
16.-Joseph Miller33-03.00 PRChichester
17.11Stephen Diluzio33-02.50Kennett
18.-Connor Garvey32-03.25Harriton
19.-Dana Shaw28-11.50Delaware Valley Char...
20.-Warren Nelson26-04.00 SRGeorge
21.-James Lee25-05.50Upper Moreland
---Edward VenzialeDNFUpper Merion Area
---James ClarkDNFBishop Mcdevitt (Wyn...
---Demetrius TownDNFFranklin Towne Charter
--12Sean PhillipsNDInterboro
 

High Jump  Division I - Finals

1.12Mike DeCandido5-10.00Lasalle College
2.-Matthew Merritt5-10.00Upper Dublin
3.12Stephan Edwards5-10.00 PRPennsbury
5.10Jalil Clayton5-10.00 PRChester
6.-Dylan Nice5-08.00 PRQuakertown Comm Senior
7.10Carlos Bennet5-06.00Plymouth-Whitemarsh
8.12Alonzo Harding5-06.00 PRUpper Darby Senior
9.-Rahshawn Gilbert5-04.00Glen Mills
9.10Josh Cerrato5-04.00 SRMethacton
--12Anthony PittsNHBensalem
 

High Jump  Division II - Finals

1.12Tim Wilson6-00.00 PRRadnor
2.12Taron Howie6-00.00Strath Haven
3.-Dalton Leonard5-08.00Marple Newtown
4.10Saybrim Medina5-08.00Phoenixville
5.10Kevin Yoon5-03.00Wissahickon
5.9Alex Messam5-03.00 PRPenncrest
5.-Jesse Micelli5-03.00 PRGarnet Valley
8.10Avery McClease5-03.00Conwell-Egan Catholic
8.10Taylor Valentine5-03.00Holy Ghost Preparatory
--11Ray HarrisDNFCardinal O'Hara
--11Doug YamamotoNHInterboro
--12Chris OlahDNFLower Moreland
 

Pole Vault  Division I - Finals

3.12James Rees12-06.00Methacton
4.12James Harcher12-00.00Quakertown Comm Senior
6.12Joe Breen11-06.00 SRArchbishop Ryan
6.12Chris Davis11-06.00Upper Darby Senior
8.11Andrew McGinty11-06.00 PRWilliam Tennent
8.11Brian Shaeffer11-06.00 SRSaint Joseph's Prep
10.12Chris McCrea11-00.00Lasalle College
11.11Daniel Boardman10-06.00North Penn (Lansdale)
12.11Alex Pak10-00.00Upper Dublin
14.12Frank Connor9-06.00Father Judge
14.11Jim Huynh9-06.00 SRCheltenham
--12Kurt ButkaNHBensalem
--11Alex KurtzNHHatboro Horsham
 

Pole Vault  Division II - Finals

1.12Dave Dougherty12-06.00Interboro
2.12John Li12-06.00Radnor
3.11Peter Coote10-06.00Penncrest
4.12Justin Myers10-00.00Kennett
--10Matt MillerDNFGermantown Academy
--11Colin VannicoloDNFMarple Newtown
--12Greg SowiakNHGeorge
---Aryeh Colburn-SolowayNHGermantown Friends
---Nate AponteDNFUpper Merion Area
--10Eric ShellerNHCardinal O'Hara
 

Long Jump  Division I - Finals

1.11Cody Minnig21-04.00Neshaminy
2.12Tahir Carr21-00.00 PRHatboro Horsham
3.10Michael Class20-07.00 PRPennridge
5.12Bryce Bohannon20-04.75 PRNorth Penn (Lansdale)
6.11Elizae McDonald19-10.00 PRCoatesville
7.-Justice Walden19-04.00 PRPlymouth-Whitemarsh
8.11Dan Grubelic17-11.25Methacton
9.11Darnell Sherman17-05.50 PRChester
10.Jamie Valdez17-03.25Central Buck
11.-Drew Mayberry16-08.25 PRBensalem
12.Tyler Cunningham16-08.00Central Buck
13.James Cantwell16-03.25Council Rock
14.9Eddie Eason16-02.25 PRLasalle College
15.Greg Rosario15-03.75Central Buck
16.Frederick Masen15-01.50Downingtown
 

Long Jump  Division II - Finals

1.11Wellington Zaza22-04.50 PRStrath Haven
2.11Eric Purnell22-00.00 PRMalvern Prep
3.12Jacob Soltis21-06.00Upper Moreland
4.12Jeremy Cho21-02.00 PRWissahickon
5.12Ryan Gorecki20-04.00Holy Ghost Preparatory
6.10J.P. Collins19-00.00 PRCardinal O'Hara
7.11Lindon Caesar18-10.00Paul Robeson-Human S...
8.12Alec Peabody18-08.50Abington Friends
9.10Daniel Glasscott17-10.00West Chester East
10.-Alex Palladino16-11.50 PRWilliam Penn Charter
11.11Matt Smith16-09.00 SRLower Moreland
12.9Connor Zielinski14-10.50Radnor
--10Aj RaymondDNFAcademy Park
---Johnathan ParkerDNFFranklin Towne Charter
---Kevin HunterFOULG.W. Carver(Engineer...
--12Cameron DurhamDNFSpringfield (Delco)
---Robert RaffertyFOULMarple Newtown
---Darrius TrustyDNFPenncrest
 

Triple Jump  Division I - Finals

1.12Tyrek Edwards45-09.25 PRArchbishop Ryan
2.11Corey Muggler41-05.25Lasalle College
4.12Jebiz Anderson40-00.50 PRCoatesville
5.12Dwayne Henry39-08.00 PRCentral (Philadelphia)
6.11Nick Stenderowicz39-06.25 SRPennridge
7.-Jake Meza37-08.00 PRBensalem
8.Michael Jadwin37-07.75Central Buck
9.11Juwan Clayton37-01.00Chester
10.10Caleb Whitney36-09.25 SRNorth Penn (Lansdale)
11.10Andrew McNutt36-07.00Upper Dublin
12.12Tyheed Jackson35-08.00 PRHatboro Horsham
13.10Michael Hou34-11.25Methacton
 

Triple Jump  Division II - Finals

1.12Nkosi Jones40-04.00 SRWissahickon
2.11Tavon Anderson39-09.50 PRDobbins-Randolph Tech
3.12Matt Elinski39-08.00 PRBayard Rustin
4.10Graham Allen37-04.50 PRSpringside Chestnut ...
5.11Josh Dandridge36-09.00 PRUpper Moreland
6.11Drew Ilg36-06.00 SRGreat Valley
 

Teams