Team Results Management

Meet Info

FinalsPrelims
Highlighter is active, an entry to highlight.

55 Meter Dash  Varsity - Finals

1.11Rashadeem Gray6.71a PRWhitefish Bay
2.11Jay Schneider6.76a PRHomestead
3.12James Stecker6.83a PRWhitefish Bay
4.11Willie McElligott6.89a PRGrafton
5.12Josh Dixon6.93a PRCedarburg
6.12Brandon Kappel6.96aNicolet
7.11Zach DeBuhr7.01a PRGrafton
7.12Denzel Allen7.01a PRNicolet
1.11Nathan Whitrock12.13a PRCedarburg
 

55 Meter Dash  Varsity - Prelims

1.11Rashadeem Gray6.80aWhitefish Bay
2.11Jay Schneider6.84aHomestead
3.11Willie McElligott6.89aGrafton
4.12James Stecker6.90aWhitefish Bay
5.12Brandon Kappel6.93a PRNicolet
6.12Josh Dixon7.00aCedarburg
7.11Zach DeBuhr7.01aGrafton
7.12Denzel Allen7.01aNicolet
9.12Chasen Brown7.03a PRGermantown
10.12Alec Richmond7.05a PRGermantown
11.12DeAngelo Dantzler7.07a PRHomestead
12.12Elmer Payne7.08a PRNicolet
13.12Ryan Ballentine7.15a PRWhitefish Bay
14.12Tyler White7.19a PRMilwaukee Lutheran
15.10Marty Franzkowiak7.20aPort Washington
16.12Julien Phifer7.24a PRMilwaukee Lutheran
16.12Nathan Kitzerow7.24a PRPort Washington
18.11Jack Howman7.27a PRGrafton
19.10Cole Blodgett7.36a PRCedarburg
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.11Jay Schneider24.04aHomestead
2.12James Stecker24.14aWhitefish Bay
3.11Willie McElligott24.60aGrafton
4.11Brett Geschke24.64a SRHomestead
5.11Zach DeBuhr24.84aGrafton
6.10DeAnte Coleman24.94a SRNicolet
7.10Terrance Banks25.18aMilwaukee Lutheran
8.10Tommy Friesch25.30a SRWhitefish Bay
9.10Marty Franzkowiak25.31aPort Washington
9.12Alec Richmond25.31aGermantown
11.12Chasen Brown25.43aGermantown
12.12Nathan Kitzerow25.68a SRPort Washington
13.11Treland Jenkins26.40a PRNicolet
14.11Carl Greer26.71aMilwaukee Lutheran
15.11Jake Etzelmueller27.15aCedarburg
16.11Sam Streeck28.35a PRNicolet
10Cole BlodgettNTCedarburg
11Julian PoseyDQWhitefish Bay
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.12Brandon Threats52.96a PRWhitefish Bay
2.10Erick Huertas53.46a SRGrafton
3.11Marcus Hill55.20aGrafton
4.10Bryce Juedes55.22a PRHomestead
5.12DeAngelo Dantzler55.54a PRHomestead
6.12Stephen Sheperd55.75aHomestead
7.12Tommy Adair55.83aGermantown
8.10Alex Gall57.05a SRGrafton
9.10Sam Konings57.94aMilwaukee Lutheran
10.12Kyle Rismeyer58.54aPort Washington
11.12Jake Spring58.68aMilwaukee Lutheran
12.11Vincent Walker58.84aMilwaukee Lutheran
13.10Brett Dzik59.35a PRGermantown
14.12Andrew Bortolotti1:00.41aPort Washington
15.10Jack Ische1:00.87a SRCedarburg
16.12Jordan Weil1:02.29aWhitefish Bay
17.12Brendan Hanarahan1:02.66a PRWhitefish Bay
18.9Cameron Goudreau1:06.68a PRNicolet
1.11Nathan Whitrock1:19.42aCedarburg
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.12Jeff Meitler2:05.18aMilwaukee Lutheran
2.12Cody Berger2:06.51aHomestead
3.10Patrick Tobianski2:07.28aGrafton
4.12Riley Kruger2:07.29a SRGermantown
5.10Chris Mueller2:08.95a PRHomestead
6.10Matt Salm2:12.45a SRGrafton
7.9Nick Allen2:12.68a PRHomestead
8.12Boomer Scheel2:13.42a PRPort Washington
9.12Jordan Lester2:15.25a PRWhitefish Bay
10.9James Jeninga2:15.50aMilwaukee Lutheran
11.11Alex Hotz2:16.15a PRWhitefish Bay
12.10Bill Ernest2:18.92a SRPort Washington
13.11Bobby Burmeister2:20.19a PRGermantown
14.10Taylor Godersky2:20.21aPort Washington
15.12Adam Kahmann2:22.49a SRGrafton
16.11Colin Schulz2:23.70aCedarburg
17.12Alan Bahn2:25.98a PRNicolet
1.11Nathan Whitrock2:49.25aCedarburg
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.12Jeff Meitler4:28.82aMilwaukee Lutheran
2.11Nate Gomoll4:31.75aWhitefish Bay
3.12Adam Schueller4:31.82a SRGermantown
4.10Josh Short4:43.66a SRCedarburg
5.12Sam Casey4:46.90aWhitefish Bay
6.11Jack Skelton-Miller4:50.07a SRPort Washington
7.11Conner Knuth4:51.00a PRHomestead
8.11Jake Kiser4:51.10aGermantown
9.11Joe Bortolotti4:52.37a PRPort Washington
10.10Jacob Woolf5:00.43aGrafton
11.10Danny Horanoff5:00.80a PRGermantown
12.11George Sorrell5:09.28aCedarburg
13.11David Jorgenson5:09.51aMilwaukee Lutheran
14.9Robert Dietz5:09.74a SRNicolet
15.9Aaron Zetley5:10.04a SRNicolet
16.10Chris Welker5:11.94aNicolet
17.9Eagan Norman5:19.61a SRPort Washington
18.12Alex Olsen5:24.33a PRGrafton
 

3200 Meters  Varsity - Finals

1.11Nate Gomoll10:07.51aWhitefish Bay
2.11Jason Marhal10:12.72aPort Washington
3.12Sam Casey10:25.90aWhitefish Bay
4.11Hotz Nick10:26.87a PRWhitefish Bay
5.11Ben Jurenec10:34.54aHomestead
6.9Trevor Cho10:35.07a PRHomestead
7.11Ben Rhode10:35.37a PRCedarburg
8.12Trevor Faldet10:36.51a PRPort Washington
9.12Seth Borchart10:47.32aMilwaukee Lutheran
10.12Josh Greenburg10:48.96a SRNicolet
11.11Sam Marchewka10:53.06aGermantown
12.10Max Riederer11:16.03aMilwaukee Lutheran
13.12Steven Duarte12:07.30a PRGrafton
14.10Trevor Becker12:59.10aGermantown
12Muzahir BadaniNTGermantown
12Bryan StenderNTNicolet
 

55m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.11Rashadeem Gray8.26a PRWhitefish Bay
2.12Christian Toth8.33a PRHomestead
3.11Everett Wood8.76a PRGermantown
4.11Zack Winkler8.83a PRGermantown
5.11Tom Hokanson8.96a PRCedarburg
6.10Quentin Lueck9.23aPort Washington
7.10Blake Leeson9.24aHomestead
8.10DeVante Coleman9.25aNicolet
 

55m Hurdles - 39"  Varsity - Prelims

1.11Rashadeem Gray8.46aWhitefish Bay
2.12Christian Toth8.59aHomestead
3.11Everett Wood8.86aGermantown
4.11Zack Winkler8.96aGermantown
4.11Tom Hokanson8.96aCedarburg
4.10Quentin Lueck8.96a SRPort Washington
7.10Blake Leeson8.99a PRHomestead
8.10DeVante Coleman9.03a PRNicolet
9.10Conor Quick9.13a PRHomestead
10.9Jacob DeBonis9.36a PRGermantown
11.9Adam Strehlow9.42a PRWhitefish Bay
12.11Zack Pagel9.83a PRNicolet
 

4x160 Relay  Varsity - Finals

1.-Tommy Friesch
Brandon Threats
James Stecker
Rashadeem Gray
1:16.15aWhitefish Bay
2.-Kevin Wegner
Jack Howman
Willie McElligott
Zach DeBuhr
1:18.98aGrafton
3.-Derek Haley
Mick Clarke
Andrew Wood
Nathan Kitzerow
1:20.62aPort Washington
4.-Alex Butovskiy
Evan Sadowsky
Eric Wade
Christian Toth
1:21.69aHomestead
5.-Julien Phifer
Brandon Hopkins
Terrance Banks
Aaron Williamson
1:22.18aMilwaukee Lutheran
6.-Louis Tusczynski
Jason Townsend
Quin Fliss
Clay Knapp
1:22.93aGermantown
-Cole Blodgett
Tyler Sargent
Brian Spaeth
Jake Etzelmueller
DQCedarburg
-Denzel Allen
Brandon Kappel
Elmer Payne
Treland Jenkins
DQNicolet
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Kevin Wegner
Marcus Hill
Erick Huertas
Zach Greenwood
3:38.65aGrafton
2.-DeAngelo Dantzler
Stephen Sheperd
Bryce Juedes
Jay Schneider
3:39.02aHomestead
3.-Ryan Ballentine
Jordan Lester
Brandon Threats
Rhashad Gray
3:44.56aWhitefish Bay
4.-Josh Dixon
Tom Hokanson
Brian Spaeth
Colton Lempke
3:49.90aCedarburg
5.-Tyler White
Vincent Walker
James Jeninga
Jake Spring
3:52.71aMilwaukee Lutheran
6.-Kyle Rismeyer
Jack Skelton-Miller
Darius Will
Boomer Scheel
3:55.08aPort Washington
7.-Conner Klosterman
Louis Tusczynski
Alex Lindenberg
Lincoln Gruber
3:55.92aGermantown
8.-Randy Grzybowski
DeAnte Coleman
DeVante Coleman
Robert Dietz
4:09.52aNicolet
 

4x800 Relay  Varsity - Finals

1.-Nick Allen
Chris Mueller
Cody Berger
Brett Geschke
8:50.85aHomestead
2.-Adam Kahmann
Steven Duarte
Patrick Tobianski
Matt Salm
8:59.43aGrafton
3.-Josh Biesel
Zach Baus
Nick Foti
Cory Rhind
9:00.33aGermantown
4.-Sam Konings
Seth Borchart
David Jorgensen
Quinn Armitage
9:08.24aMilwaukee Lutheran
5.-Ryan Coert
Colin Schulz
Jesse Frank
Bill Vandenberg
9:09.47aCedarburg
6.-Taylor Godersky
Bill Ernest
Jason Marhal
Andrew Bortolotti
9:09.74aPort Washington
7.-Alex Hotz
Eddie Pencak
Hotz Nick
Searles Andy
9:11.07aWhitefish Bay
8.-Eli Cohen
Jacob Cohen
Tagash Belete
Silas Nelson
10:37.70aNicolet
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.12Jason Zahn54-01.50Grafton
2.11Aaron Williamson50-01.75Milwaukee Lutheran
3.12Mensah Amuzu50-00.75 PRHomestead
4.11Bobby Stemm48-01.50Germantown
5.11Ryan Lemke46-05.00Germantown
6.11Kelly Jackson42-10.25 PRWhitefish Bay
7.12Tyler Bohachek42-05.00Milwaukee Lutheran
8.9Kyle Polum42-04.00 SRCedarburg
9.10Patrick Rosenburg41-06.00 SRHomestead
10.11Shae Callewart39-06.25Germantown
11.11Hayden Wagner38-03.50 PRGrafton
12.11Ben Stauss37-02.25 SRCedarburg
13.11Graydon Peterson36-05.00 PRWhitefish Bay
14.12Brandon McGaffick34-06.75Milwaukee Lutheran
15.10Josh Reisimer34-04.00 SRPort Washington
15.10Michael Schubert34-04.00Cedarburg
17.11Connor LaCosse33-04.50 PRPort Washington
18.12Brandon Kallas30-11.50 PRNicolet
1.11Nathan Whitrock12-06.25Cedarburg
10Brandon HinesNDHomestead
 

High Jump  Varsity - Finals

1.12Alex Butovskiy6-02.00 PRHomestead
2.10Rhashad Gray6-01.00Whitefish Bay
3.10Blake Leeson6-00.00 SRHomestead
4.10Evan Wesenberg5-10.00 PRGermantown
5.10Darius Will5-08.00 SRPort Washington
6.11Bryan McMichael5-08.00Germantown
7.11Derek Haley5-06.00Port Washington
8.12Jake Spring5-06.00Milwaukee Lutheran
9.11Jack Howman5-06.00Grafton
10.12Kelly Garth5-04.00Whitefish Bay
11.12Jelani Johnson5-04.00Milwaukee Lutheran
12.12Kyle Rismeyer5-02.00Port Washington
12.11Aaron Williamson5-02.00Milwaukee Lutheran
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.11Derek Haley12-06.00 SRPort Washington
2.11Tyler Baran12-06.00 SRGermantown
3.10Parker Lewis11-06.00Homestead
4.11Perry Schaefer11-00.00 SRPort Washington
5.11Mitch Fox10-06.00Germantown
6.11Holas Howard9-06.00 SRNicolet
6.10Colin Hackbarth9-06.00 SRCedarburg
8.11Jack Robbins9-06.00 PRHomestead
9.10Zach Greenwood9-00.00Grafton
10.10Alex Teich8-06.00 PRGrafton
9Ben WallaceNHWhitefish Bay
9Ben BergquistNHWhitefish Bay
10Alex GallNHGrafton
10Zach KingNHCedarburg
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.12Josh Dixon23-02.00Cedarburg
2.12Tyler White22-01.00 PRMilwaukee Lutheran
3.12Kelly Garth20-09.00Whitefish Bay
4.12Brandon Kappel19-10.75Nicolet
5.10Marty Franzkowiak19-09.00Port Washington
6.10Rhashad Gray19-07.50 PRWhitefish Bay
7.9Tom Rose19-00.50Port Washington
8.9Montravius Berry18-09.25Milwaukee Lutheran
9.11Bryan McMichael18-09.00 PRGermantown
10.11Tom Hokanson18-05.75 SRCedarburg
11.11Cody Slaastad18-05.50 PRGermantown
12.11Mick Clarke18-04.25Port Washington
13.12Alex Butovskiy17-08.25 PRHomestead
14.11Carl Greer15-09.25Milwaukee Lutheran
12Elmer PayneNDNicolet
12Evan SadowskyNDHomestead
10Alex BaezNDNicolet
10Erick HuertasNDGrafton
 

Teams

Meet Schedule